Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyKalmár a Šatka: Akokoľvek to dopadne, po zápase si vymeníme dresy
Kalmár a Šatka: Akokoľvek to dopadne, po zápase si vymeníme dresy
2019 marec 21.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Kalmár a Šatka: Akokoľvek to dopadne, po zápase si vymeníme dresy

Zsolt Kalmár a Ľubomír Šatka dnes v Trnave na seba narazia ako súperi.

Špecifický zápas, na ktorý sa už niekoľko týždňov či dokonca mesiacov tešia minimálne v oboch susedných krajinách. V dnešnom stretnutí kvalifikácie ME 2020 medzi Slovenskom a Maďarskom sa môžu na ihrisku stretnúť aj dve opory DAC-u, Ľubomír Šatka a Zsolt Kalmár.

 

Ide o výnimočnú situáciu aj z pohľadu nášho klubu, veď v minulosti sa ešte nikdy nestalo, aby sa v podobnom zápase A-tímov proti sebe postavili dvaja žlto-modrí. Pred výkopom sme obom našim hráčom položili štyri rovnaké otázky.

 

Hral si niekedy v minulosti proti klubovému spoluhráčovi na reprezentačnej úrovni?

Ľubo: „Dobrá otázka, ale nespomínam si.“

Zsolt: „Áno, párkrát som to už zažil, napríklad proti Yussufovi Poulsenovi a Teemu Pukkimu, bývalým spoluhráčom z Lipska a Bröndby. Tento dnešný duel však bude pre nás oboch výnimočný.”

 

Aké to bude zahrať si proti Zsoltimu resp. Ľubovi?

Ľubo: „Bude to trošku zvláštne, keď sa obidvaja ocitneme na ihrisku. Budeme bojovať za svoje farby, takže si na ihrisku určite nič nedarujeme.“

Zsolt: „Určite špecifické, ale na trávniku neexistuje priateľstvo a pokiaľ si to situácia vyžiada, pôjdeme tvrdo proti sebe. Pred aj po zápase sa však určite porozprávame a verím, že po záverečnom hvizde si vymeníme dresy.”

 

Čo očakávaš od dnešného stretnutia?

Ľubo: „Bude to vybičované, bojovné a určite taktické, lebo ani jedno mužstvo nebude chcieť spraviť chybu. Možno to bude o prvom góle. Ťažko povedať, lebo na podobných derby zápasoch sa môže stať hocičo, ale dúfam, že to zvládneme.“

Zsolt: „Vieme, že nás čaká náročný duel, pretože Slováci majú vo svojom tíme viacerých hráčov z európskych top líg. Budeme však stopercentne pripravení. Očakávam pikantné stretnutie na ihrisku aj mimo neho.”

 

Rok 2019 sa ponesie v znamení kvalifikácie o postup na Majstrovstvá Európy. Čo by si chcel dosiahnuť?

Ľubo: „Samozrejme, každý má cieľ kvalifikovať sa. Prvé dva zápasy budú veľmi dôležité, lebo sa stretneme s náročnými súpermi, ktorí môžu byť našimi priamymi konkurentmi v boji o postup. Určite by bolo dobre zachytiť začiatok, treba povyhrávať zápasy, získať body a potom uvidíme, či je tam šanca kvalifikovať sa. Verím tomu, že áno.“

Zsolt: „Najdôležitejšie bude vyhrať v prvom zápase, pretože prípadný úspech na Slovensku by nám zvýšil sebavedomie a dodal potrebnú vzpruhu. Momentálne myslíme len na súboj proti Slovákom, do ktorého nastúpime s jednoznačným cieľom získať tri body. Ostatné uvidíme neskôr.”

Súvisiace správy
Júnový program našich reprezentantov
Správa - 2019.05.31.
Júnový program našich reprezentantov
Reprezentanti DAC-u v akcii
Správa - 2019.03.27.
Reprezentanti DAC-u v akcii
Rozhodol gól do šatne
Správa - 2019.03.22.
Rozhodol gól do šatne
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Správa - 2019.03.13.
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Ako sa darilo naším reprezentantom?
Správa - 2018.10.17.
Ako sa darilo naším reprezentantom?