Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyRozhodol gól do šatne
Rozhodol gól do šatne
2019 marec 22.Autor: Krisztián NagyZdroj: TASR (foto), fcdac.sk (text)
A-MUŽSTVO
Rozhodol gól do šatne

Dvaja súčasní a jeden bývalý hráč DAC-u o včerajšom zápase kvalifikácie o postup na ME 2020 medzi Slovenskom a Maďarskom.

Z dvojice hráčov DAC-u, nominovaných na včerajšie stretnutie kvalifikácie ME 2020 Slovensko-Maďarsko (2:0), zasiahol do deja iba Zsolt KALMÁR. Maďarský reprezentant nastúpil na svoj 14. zápas v najcennejšom drese v základnej zostave Marca Rossiho a na trávniku pobudol do 61. minúty. Hral aktívne, z postu ľavého krídla sa často sťahoval do stredu, pripísal si niekoľko sľubných akcií na slovenskej polovici, ale do zakončenia sa nedostal. K jeho menu sa viaže aj prvá žltá karta súboja, videl ju už v 10. minúte.

 

 

„Čakali sme lepší výsledok. Naše plány fungovali dobre do 42. minúty, kedy prišla chyba pri čiare, nepokryli sme hráča a hneď z toho padol gól. Za nepriaznivého stavu už nebolo jednoduché vrátiť sa do zápasu, ale v druhom polčase sme si vypracovali šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Domáci z protiútoku priali druhý gól a pri 2:0 sme už neboli v útoku nebezpeční,“ skonštatoval 23-ročný stredopoliar po záverečnom hvizde.

 

„Tréner mi cez polčas zdôrazňoval, aby som si dal pozor, keďže som už mal žltú kartu. Pravdepodobne ma vystriedal kvôli karte, aby som sa nedostal do súboja, ktorý by mohol byť za hranou,“ dodáva rodák z Győru a na margo výbornej a vybičovanej atmosféry dodáva: „Už pri rozcvičke sme vnímali našich fanúšikov, patrí im veľká vďaka za to, že prišli do Trnavy v takom veľkom počte. Žiaľ, nedokázali sme ich potešiť, ale verím, že aj v ďalšom priebehu kvalifikácie budú stáť pri nás.“

 

Maďarskú reprezentáciu čaká už v nedeľu ďalší kvalifikačný duel, v ktorom privítajú vicemajstrov sveta. „Vieme, že proti Chorvátom to nebude vôbec jednoduché, ale videli sme, že aj Azerbajdžan ich potrápil, viedol a mal aj ďalšie príležitosti. Šanca na postup žije aj po včerajšej prehre, treba ju využiť. Musíme však byť ešte viac koncentrovaní, ako proti Slovákom.

 

Kalmár a jeho spoluhráči z národného mužstva sa hneď po včerajšom zápase presunuli späť do svojho tréningového centra v Telki. „Dnes je na programe regenerácia a začíname aj s prípravou na Chorvátov. Do Dunajskej Stredy sa vrátim zrejme v pondelok,“ ozrejmil Kalmár.

 

Úplne opačnú náladu po záverečnom hvizde mal Ľubo ŠATKA, hoci na trávnik sa nedostal. Kľúčovým pre výsledok bol podľa neho prvý gól tesne pred polčasovou prestávkou. „Bol to náročný, bojovný zápas, ktorý rozhodol gól do šatne. Po zápase sme si so Zsoltim vymenili dresy, mal som príležitosť pozdraviť sa s trénerom Rossim a porozprávať sa aj s jeho asistentmi.“ Dodajme, že bývalí spolupracovníci 54-ročného talianskeho kouča v DAC-e Giovanni Costantino a Cosimo Inguscio s ním spolupracujú aj pri maďarskej reprezentácii.

 

Na zoznam hráčov s dunajskostredskou minulosťou, ktorí si zahrali v reprezentácii, včera pribudol Pavol ŠAFRANKO. Útočník škótskeho Dundee United, ktorý v našom klube pôsobil na jar 2017 (s bilanciou 12 ligových stretnutí a 6 gólov) dostal od trénera Hapala príležitosť v samom závere, už za rozhodnutého stavu 2:0. „Je to pre mňa veľké česť a hrdosť, prežívam fantastické pocity. Reprezentačný debut je najväčšia pocta v mojej kariére, hneď za ním je ten gólik na majstrovstvách Európy do 21 rokov. Budem stále poctivo trénovať a verím, že to prinesie svoje ovocie a pribudnú mi aj ďalšie štarty. Nechávam to na Pána Boha. Naše mužstvo má veľkú kvalitu, šanca na postup na Euro je veľká,“ povedal pre fcdac.sk 24-ročný ofenzívny bojovník a poslal aj odkaz fanúšikom DAC-u. „Ďakujem im za krásny polrok v Dunajskej Strede, v každom zápase ma povzbudzovali a viacerí mi dodnes píšu, čo je veľmi príjemné.“

Súvisiace správy
Júnový program našich reprezentantov
Správa - 2019.05.31.
Júnový program našich reprezentantov
Reprezentanti DAC-u v akcii
Správa - 2019.03.27.
Reprezentanti DAC-u v akcii
Kalmár a Šatka: Akokoľvek to dopadne, po zápase si vymeníme dresy
Správa - 2019.03.21.
Kalmár a Šatka: Akokoľvek to dopadne, po zápase si vymeníme dresy
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Správa - 2019.03.13.
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Ako sa darilo naším reprezentantom?
Správa - 2018.10.17.
Ako sa darilo naším reprezentantom?