Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyMarko Divković: Zakaždým naplno
Marko Divković: Zakaždým naplno
2019 máj 03.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-mužstvo
Marko Divković: Zakaždým naplno

Chorvátsky útočník sa stal najmladším hráčom, ktorý nastúpil v 50 prvoligových stretnutiach za DAC.

V stredu bola Nitra dejiskom finále Slovnaft Cupu, v ktorom po dramatickom priebehu získala trofej Trnava. Po 90 minútach aj predĺžení bol stav 3:3, Spartak vyhral na penalty a nášmu najbližšiemu ligovému súperovi Žiline zostali len oči pre plač. „Pozeral som finále, bol to naozaj veľmi dobrý futbal. Trnava začala dobre, ale Žilina sa nevzdala a aj za stavu 0:3 sa dokázala vrátiť do zápasu,“ hovorí Marko Divković, 19-ročný útočník DAC-u.

 

Žilinčania už dávnejšie deklarovali, že v nedeľu pošlú proti nám do hry len vlastných odchovancov. „Pripravujeme sa na tento zápas rovnako, ako na všetky ostatné. Nezameriavame sa na to, kto bude hrať v tíme súpera, my sa sústredíme na našu vlastnú hru, aby sme podali stopercentný výkon a vyhrali,“ tvrdí mladý chorvátsky futbalista.

 

Pre Divkovića je Žilina špeciálny súper, veď práve proti šošonom dosiahol v auguste 2017 svoj prvý ligový v našom drese. Krátko po príchode na trávnik stanovil konečné skóre 4:2 v náš prospech. „Je to krásna spomienka, pretože to bol prvý profesionálny gól mojej kariéry. Dúfam, že sa mi aj v nedeľu podarí proti ním strelecky presadiť.“

 

 

Rodák z Vinkovci odohral minulý víkend proti Slovanu už svoj 50. ligový duel v našich farbách. Stal sa najmladším v histórii nášho klubu, komu sa podarilo dostať na tento počet. Je to skvelé, som veľmi rád a dúfam, že v tomto tíme absolvujem ešte veľa zápasov a gólov. Najpamätnejšie bolo asi stretnutie s Trnavou vlani na jeseň, v ktorom som strelil dva góly. Vždy sa ale snažím hrať čo najlepšie.“

 

Do konca sezóny nám zostávajú ešte štyri kolá a na druhom mieste máme náskok deviatich bodov práve pred naším nedeľným súperom. „Čaká nás náročný program a ťažké zápasy, ale dúfame, že všetky vyhráme. Teraz sa sústreďujeme len na Žilinu, pretože ak uspejeme, už určite skončíme na druhom mieste. Naplno však budeme bojovať vo všetkých zostávajúcich zápasoch“ sľúbil autor ôsmych gólov vo Fortuna lige.

Súvisiace správy
Marko Divković: Máme veľkú šancu postúpiť
Správa - 2019.07.12.
Marko Divković: Máme veľkú šancu postúpiť
Narodeniny: Marko Divković má dnes 20!
Správa - 2019.06.11.
Narodeniny: Marko Divković má dnes 20!
Marko Divković: Streliť gól je vždy fantastický pocit
Správa - 2019.03.12.
Marko Divković: Streliť gól je vždy fantastický pocit
Divković má pretrhnuté väzy
Správa - 2019.01.22.
Divković má pretrhnuté väzy
Narodeniny: Marko Divković má dnes 19!
Správa - 2018.06.11.
Narodeniny: Marko Divković má dnes 19!