Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDAC - Michalovce 5:0 (3:0)
DAC - Michalovce 5:0 (3:0)
2019 máj 24.Autor: Milan VrábeľZdroj: fcdac.sk
V 10. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL
DAC - Michalovce 5:0 (3:0)

HISTÓRIA JE NAPÍSANÁ! Dnešný zápis bude do kroniky DAC-u vrytý hlbokými striebornými písmenami. Ukončili sme totiž najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu s absolútne dominantným výkonom. Druhé miesto, 63 gólov a priemerná návšteva 8445 divákov sú našim absolutóriom. ĎAKUJEME krásne našim hrdinom na ihrisku za výkony počas celej sezóny a rovnako ĎAKUJEME našim hrdinom na tribúnach, že celú sezónu ste boli neprestajne s nami!

Pred úvodným výkopom sme boli svedkami nezabudnuteľných okamihov. Za postup do československej ligy boli odmenené naše hádzanárky, Jedlička získal ocenenie fanúšikov za hráča jari a pocty sa mu dostalo aj v podobe zvolenia fanúšikmi a odbornou porotou za hráča Fortuna ligy za mesiac apríl. Čerešničkou na torte, pred dychvyrážajúcou choreografiou, bolo prebratie strieborných medailí! Do posledného duelu v sezóne 2018/19 sme nastúpili s tromi zmenami oproti tomu predošlému s Ružomberkom. Pred príjemnými reprezentačnými povinnosťami v Paname dostali voľno Davis s Blackamnom, kým Divković s Hercom si doliečovali boľačky. Miesto nich dostali priestor Taiwo a uzdravený Čmelík s Hukom. Stretnutie sa nemohlo začať v inom čase ako 19:04, celé futbalové nebesá nám dopriali túto zimomriavkovú symboliku! Zápas sa začínal pomalšie, čo sa týka gólových šancí. Až v sedemnástej minúte sa Čmelík prebíjal v pokutovom území, kde po súboji s M. Kolesárom padol a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu suverénne zahral Koštrna, ktorý prudkou strelou k ľavej žrdi nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu - 1:0. V 23. minúte zahral Ronan rohový kop, počas neho spravil Taiwo priestor v šestnástke Konemu a náš dlháň túto šancu využil najlepšie ako mohol, zavesil sa do vzduchu a hlavou nedal opäť šancu Bieszczadovi - 2:0. Hostia sa o prvú zaujímavejšiu šancu postarali v 29. minúte, kedy M. Kolesár minul našu pravú žrď asi o meter. V 40. minúte sa Taiwo dostal do samostatného nájazdu, gólman Bieszczad ho zostavil v pokutovom území nepovolene, čo pre nás znamenalo ďalšiu penaltu! Loptu si na biely bol postavil sám faulovaný Taiwo a rovnako, ako jeho kolega, sa nemýlil, ľavú stranu brány Michalovčan neodhadol - 3:0. Už po prvom polčase sme tak zišli do kabín za zaslúženého a jednoznačného trojgólového vedenia.

 

Aj druhú polovicu stretnutia sme začali akčne. Špiriak zaváhal v obrane, a tak sa Taiwo opäť pustil do samostatného nájazdu, tentokrát obišiel gólmana hostí a už nebolo o čom, zakončil do prázdnej bránky - 4:0. V 58. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta ku K. Vidovi, vďaka teču skončila tesne vedľa. O dve minúty zase Kalmár z kraja pokutového územia doslova naservíroval loptu K. Vidovi, no ten si opäť neporadil. V 63. minúte Čmelík strielal z gólovej pozície na hranici pokutového územia, jeho pokus sa tesne nezmestil medzi tri žrde. O päť minút sa hneď dvaja naši hráči vyrútili osamotene na Bieszczada, K. Vida však neprihral Ronanovi, všetko zobral na seba a bol vychytaný, rovnako skončila aj Čmelíkova gólová dorážka. V 69. minúte sa však prepisoval ďalší klubový rekord! Konkrétne to bolo v počte strelených gólov za sezónu, po narážačke Kalmára s M. Vidom druhý menovaný loptu rovno ponúkol na gól Konemu, ktorý sa v tutovke nemohol mýliť - 5:0! Čo spravil v 85. minúte Diarra šokovalo celú MOL Arénu, azda trikrát prešiel našich obrancov, dvakrát brankára, no nakoniec jeho strela bola vychytaná. O dve minúty László Nagy vystriedal Kalmára, čím si pripísal prvý ligový štart v našich farbách, rovnako debut zaznamenal aj Baumgartner po tom, čo nahradil K. Vidu, gratulujeme! V deväťdesiatej minúte mohol streliť gól aj Hovhannisyan, no hlavičkou len opečiatkoval naše brvno. Už absolútne nič nestálo v ceste k tomu, aby sme mohli po záverečnom hvizde odštartovať nekončiace, ale zaslúžené oslavy!

 

Devätnáste víťazstvo v ročníku len potvrdilo náš strieborný stupienok. Historicky najúspešnejšia sezóna nášho klubu napísala svoju definitívnu bodku. ĎAKUJEME krásne našim žlto-modrým hrdinom za každú jednu vypotenú kvapku, za každý jeden súboj za náš milovaný DAC, naše všetko! Obrovské ĎAKUJEM patrí aj našim neskutočným, fantastickým a famóznym fanúšikom, nášmu dvanástemu hráčovi, ktorý stál pri nás všade, vždy nám bol oporou a motiváciou posúvať sa ďalej! Letná príprava začína 16. júna.

 

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Po tomto stretnutí sa nepustím do taktickej analýzy, pretože sme počas deväťdesiatich minút boli absolútne dominantní a z toho dôvodu niet čo hodnotiť. Ťažko sa mi hľadajú slová. Presne takto dominantne som si predstavoval tento zápas. Vedeli sme, že bude plný štadión a po dvoch prehrách sme ho presne takto chceli potešiť. Chcem teraz poďakovať novinárom, fanúšikom, všetkým milým trénerom súpera. Táto výborná sezóna je dôsledkom tímového duchu“

Anton Šoltis, Michalovce: „Z mojej strany niet čo hodnotiť. My sme zostali asi v autobuse. Pred súperom sme mali príliš veľký rešpekt, boli sme bojazliví, málo agresívni, strácali sme lopty. Z tohto dôvodu k tomu nemám čo povedať. Chcem však súperovi pogratulovať k víťazstvu. Aj napriek dnešnému stretnutiu môžem vyjadriť spokojnosť so sezónou.“

 

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZMEPLÍN MICHALOVCE 5:0 (3:0)

Fortuna liga, 10. kolo nadstavbovej časti o titul, 24.5.2019, 19.00 h

Góly: 18. Koštrna (11 m) 1:0, 23. Kone 2:0, 40. Taiwo (11m) 3:0, 52. Taiwo 4:0, 69. Kone 5:0

Rozhodovali: Michlian - Kováč, Jenčura 10 294 divákov

ŽK: 40. Bieszczad, 79. Špiriak

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone, M. Vida (87. Šimčák) - Huk - Ronan, Kalmár (87. Nagy) - Čmelík, Taiwo, K. Vida (90+1 Baumgartner)

Michalovce: Bieszcsad - M. Kolesár,  Špiriak, Grič, Vojtko - Turík - Diarra, Casado, P. Kolesár (46. Regáli), Kountouriotis (80. Mavretić) - Sulley (56. Hovhannisyan)

 

Štatistiky:

Držanie lopty: 62% - 38%

Strely: na bránu 7:0, mimo 5:1

Rohy: 5:4

Ofsajdy: 1:2

Súvisiace správy
So zdvihnutou hlavou
Správa - 2019.05.23.
So zdvihnutou hlavou
Predpredaj vstupeniek na stretnutie DAC-Michalovce
Správa - 2019.05.20.
Predpredaj vstupeniek na stretnutie DAC-Michalovce
Základná zostava DAC-u v dnešnom zápase proti Michalovciam
Správa - 2019.05.24.
Základná zostava DAC-u v dnešnom zápase proti Michalovciam
DAC-Michalovce: Informácie pre fanúšikov
Správa - 2019.05.23.
DAC-Michalovce: Informácie pre fanúšikov
Bohatý program pred a po zápase DAC-Michalovce!
Správa - 2019.05.23.
Bohatý program pred a po zápase DAC-Michalovce!