Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyFinalista MS do DAC-u!
Finalista MS do DAC-u!
2019 jún 14.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Finalista MS do DAC-u!

Mladý ukrajinský obranca Danylo Beskorovainyi bude v novej sezóne obliekať dres DAC-u.

Dvadsaťročný ukrajinský obranca Danylo Beskorovainyi (narodený 7. februára 1999) je prvou letnou posilou DAC-u. V skutočnosti sa rodák z Dnepropetrovsku stal hráčom nášho klubu už pred rokom, keď uzatvoril kontrakt na tri roky do júna 2021. Ihneď po podpise zmluvy však zamieril na ročné hosťovanie do Michaloviec.

 

V drese Zemplína si 194 cm vysoký futbalista zahral v 22 ligových stretnutiach, pripísal si jednu asistenciu. Pred príchodom na Slovensko pôsobil v ukrajinských tímoch FK Kovel-Lovyn a FC Volyň Luck a naposledy v litovskom FK Atlantas Klaipéda. V najvyššej litovskej súťaži zasiahol do piatich zápasov.

 

Talentovaný defenzívny hráč je využiteľný v strede alebo na ľavom kraji defenzívy. U našich východných susedov patrí medzi opory reprezentácie do 20 rokov, ktorá v týchto dňoch exceluje na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Poľsku. Po víťazstvách 2:1 nad USA a 1:0 nad Katarom sa rozišli zmierlivo s Nigériou 1:1, čo im zaručilo prvenstvo v skupine D. V osemfinále si poradili s Panamou hladko 4:1, vo štvrťfinále vyradili Kolumbiu po najtesnejšom výsledku 1:0 a rovnakým skóre zvládli aj semifinále proti rovesníkom z Talianska. Mladých Ukrajincov teda zajtra, v sobotu o 18.00 h čaká finále majstrovstiev sveta, kde bude súperom zverencov trénera Oleksandra Petrakova Južná Kórea.

 

Beskorovainyi na MS U20 absolvoval doteraz plnú minutáž a s veľkou pravdepodobnosťou zasiahne aj do súboja o svetové zlato. K nášmu tímu sa podľa plánov pripojí po krátkej dovolenke 25. júna.

 

„Danylova cesta je príkladom pre mladých profesionálov. Jeho potenciál nám bol zrejmý už minulý rok v lete, ale zároveň sme vedeli, že potrebujeme nájsť riešenie, aby hrával a zbieral minúty v prvej lige, čo bolo v drese DAC-u pred rokom náročné. Besko dostal dôveru, ktorú splatil dobrými výkonmi a progresom vo farbách Michaloviec. Boli sme v kontakte s hráčom aj jeho manažérom, a počas celej sezóny sme pozorne sledovali jeho výkony a napredovanie. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na rozvoji Danyla, najmä jeho manažmentu a Zemplínu Michalovce. Želám mu veľa šťastia v DAC,“ vyhlásil športový riaditeľ nášho klubu Jan Van Daele.

Súvisiace správy
Zmluva pre Dominika Veselovského
Správa - 2019.07.14.
Zmluva pre Dominika Veselovského
Káder DAC-u posilnil útočník Eric Ramirez
Správa - 2019.07.09.
Káder DAC-u posilnil útočník Eric Ramirez
Danylo Beskorovainyi: Výkonmi musím neustále dokazovať, že som majster sveta
Správa - 2019.06.30.
Danylo Beskorovainyi: Výkonmi musím neustále dokazovať, že som majster sveta
Matej Oravec hráčom DAC-u
Správa - 2019.06.28.
Matej Oravec hráčom DAC-u
Vitaj, Dominik!
Správa - 2019.06.28.
Vitaj, Dominik!