Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyZsolt Kalmár novým kapitánom mužstva
Zsolt Kalmár novým kapitánom mužstva
2019 júl 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Zsolt Kalmár novým kapitánom mužstva

V novej sezóne povedie mužstvo do boja nový kapitán.

Po odchode Tomáša Huka sa v našej kabíne uvoľnila aj kapitánska páska. Tú si bude v novej sezóne na rukáv navliekať Zsolt Kalmár. Rozhodol o tom tréner Peter Hyballa.

 

Zástupcami 24-ročného maďarského stredopoliara budú Kristián Koštrna, Eric Davis, Kristopher Vida a Dominik Kružliak, v uvedenom poradí.

 

„Teším sa, že po dvoch rokoch pôsobenia v klube sa mi ušla táto pocta. Verím, že sa budem môcť spoľahnúť na pomoc spoluhráčov. Koštrna, Krisz Vida či Davis toho už tiež odohrali dosť a naďalej budú patriť k oporám mužstva. Preto nie je dôležité, kto je kapitánom. Tvoríme jednoliaty kolektív na ihrisku aj mimo neho, vždy a vo všetkom sa dokážeme dohodnúť. Zmení sa azda len to, že budem mať pásku na rukáve a rozhodnem o tom, na ktorej polovici ihriska budeme začínať,“ hovorí Kalmár, vzápätí však dopĺňa, že si je vedomí svojich nových povinností. „Bude to znamenať o niečo viac úloh pre mňa a tiež novú výzvu, veď v podobnej situácii som ešte nebol. Myslím si však, že sa s tým dokážem vysporiadať. Dôvera okolia ma napĺňa pozitívnou energiou.“

 

Verme, že Kalmár bude mať aj milú povinnosť na konci sezóny zdvihnúť nad hlavu nejakú trofej. „Veľmi pekná predstava, nerád však predbieham. Vieme, že musíme tvrdo pracovať, aby sme nejakú trofej priniesli domov. Jedno je isté, určite pre to urobím maximum ja aj celé mužstvo,“ dodal nový kapitán DAC-u.

 

V zajtrajšom súboji proti Cracovii však mužstvo privedie na trávnik Ľubomír Šatka. Pre slovenského reprezentačného obrancu to bude totiž posledný domáci zápas v drese DAC-u a tréner Hyballa chcel aj týmto gestom vyjadriť vďaku za Ľubove služby pre klub. Šatka bude spolu s trénerom Hyballom zastupovať mužstvo aj na dnešnej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii.

Súvisiace správy
Zsolt Kalmár: Zostávam!
Správa - 2019.06.26.
Zsolt Kalmár: Zostávam!
Narodeniny: Zsolt Kalmár má dnes 24!
Správa - 2019.06.09.
Narodeniny: Zsolt Kalmár má dnes 24!
Zsolt Kalmár: Oveľa lepšia sezóna ako tá predošlá
Správa - 2019.05.31.
Zsolt Kalmár: Oveľa lepšia sezóna ako tá predošlá
Júnový program našich reprezentantov
Správa - 2019.05.31.
Júnový program našich reprezentantov
Trojica z DAC-u v najlepšej Jedenástke Fortuna ligy!
Správa - 2019.05.26.
Trojica z DAC-u v najlepšej Jedenástke Fortuna ligy!