Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyNajsilnejšia dvojica
Najsilnejšia dvojica
2019 júl 11.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
PRED ZÁPASOM DAC-CRACOVIA
Najsilnejšia dvojica

Sezóna 2019/20 štartuje! DAC si dnes večer v úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy zmeria sily so 4. tímom predošlého ročníka poľskej ligy. Stretnutie DAC-Cracovia začína vo štvrtok o 20.30 h.

Ôsmy súper

 

Minulá sezóna priniesla DAC-u najlepšie umiestnenie v histórii a viacero prekonaných klubových rekordov. Strieborná priečka zároveň znamená, že piatykrát sa predstavíme v pohárovej Európe.

 

Žreb 1. predkola Európskej ligy z 18. júna nám za súpera určila 4. mužstvo uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy, mužstvo MKS Cracovia Krakov. Bude to náš ôsmy „európsky“ súper z ôsmej krajiny.

 

Výprava Cracovie pricestovala na Slovensko včera autobusom, mužstvo sa ubytovalo v Bratislave a večer absolvovalo v MOL Aréne tradičný predzápasový tréning. Ešte pred ním sa konala tlačová konferencia, na ktorej hostí zastupovali tréner Michał Probierz a stredopoliar Janusz Gol. Ako povedal 46-ročný kouč červeno-bielych, ich cieľom je skupinová fáza, ale zároveň si uvedomuje, že práve táto dvojica je v 1. predkola najvyrovnanejšia a najsilnejšia.

 

 

Súpiska DAC-u s 23 menami

 

Ešte pred zástupcami Cracovie sa pred novinárov posadili tréner DAC-u Peter Hyballadnešným kapitánom mužstva Ľubomírom Šatkom. Podľa nášho trénera sú šance pre týmto dvojzápasom 50 na 50.

 

Káder DAC-u pre 1. predkolo: Martin Jedlička, Adrián Slančík, Benjamín Száraz (brankári), Danylo Beskorovainyi, Cesar Blackman, Eric Davis, Kristián Koštrna, Dominik Kružliak, Matúš Malý, Matej Oravec, Ľubomír Šatka, Milan Šimčák, Martin Bednár, Lukáš Čmelík, Zsolt Kalmár, Connor Ronan, Dominik Veselovský, Máté Vida, Marko Divković, Eric Ramirez, Jakub Švec, Abdulrahman Taiwo, Kristopher Vida (hráči v poli)

 

Vstupenky na dnešné stretnutie sú stále k dispozícii, najnovšie informácie ohľadom ich predaja nájdete tu.

 

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):

DAC: 14 5-1-8, skóre 21:25

Cracovia: 2  0-0-2, skóre 1:4

 

Stretnutie bolo zo strany UEFA označené za rizikové. Pozorne si prečítajte informácie pre fanúšikov!

 

Rozhodcovia zo Slovinska

 

UEFA na dnešný duel delegovala rozhodcov zo Slovinska. Hlavným je 28-ročný Rade Obrenović, pre ktorého to bude štvrtý zápas v európskych pohároch. V domácej najvyššej súťaži pôsobí od jari 2014, v tomto roku pískal na ME do 17 rokov, vrátane štvrťfinále Belgicko-Holandsko (0:3). V úlohe asistenta budú Manuel Vidali a Tomislav Pospeh, štvrtým rozhodcom je ich krajan Asmir Sagrković. Delegátom stretnutia je Irakli Nakaidze z Gruzínska.

 

Prvé stretnutie 1. predkola Európskej ligy FC DAC 1904 - MKS Cracovia začína dnes o 20.30 hod. Odveta sa uskutoční presne o týždeň, vo štvrtok 18. júla o 19.00 h v Krakove. Víťaz dvojzápasu narazí v 2. predkole na grécky Atromitos Atény. V prípade nášho postupu by sa prvý zápas hral v Dunajskej Strede, vo štvrtok 25. júla. Odvtedy 2. predkola sú na programe 1. augusta.

Súvisiace správy
DAC-MKS Cracovia 1:1 (1:1) v 1. predkole Európskej ligy
Správa - 2019.07.11.
DAC-MKS Cracovia 1:1 (1:1) v 1. predkole Európskej ligy
DAC-Cracovia: Informácie pre fanúšikov
Správa - 2019.07.10.
DAC-Cracovia: Informácie pre fanúšikov
Jedinečné miesto pre zážitok z Európskej ligy: VIP Silver a VIP Silver+
Správa - 2019.07.09.
Jedinečné miesto pre zážitok z Európskej ligy: VIP Silver a VIP Silver+
Predaj vstupeniek na DAC-Cracovia
Správa - 2019.06.29.
Predaj vstupeniek na DAC-Cracovia
O cestu do Atén
Správa - 2019.07.17.
O cestu do Atén