StretnutieFC ViOn Zlaté Moravce vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC ViOn Zlaté Moravce
    >>
Dušan Duričić 54
90+2. minúta1 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas sa práve skončil. Bohužiaľ končí pre nás určite nešťastnou remízou. Za cieľ sme mali konečne doniesť plný bodový zápis, no nebolo nám to dopriate. V zápase sme boli lepší. Hráči ukázali srdiečko, no k pripísaniu troch bodov nám to nestačilo. V dramatickom zápase, v ktorom sme boli svedkami viacerých zaujímavých gólových akcí sa rozchádzame po rozdelení si bodov. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a verím, že sa uvidíme pri najbližšom zápase, ktorý hrá DAC v utorok na pôde Podbrezovej. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 89.

Ujlaky dostal dlhý center zo stredu ihriska. Po otočke aj zakončoval, no veľmi slabulinko.

• 88.

Hráči hostí teraz prevzali úplne iniciatívu v hre. Spolu s divákmi bojujú a robia všetko pre vyrovnávajúci gól. Verme, že sa im ho podarí aj streliť.

• 87.

Škoda, škoda, opäť škoda. Szabov center bol poslaný do klbka hráčov v šestnástke. Lopta bola poslaná von z pokutového územia na Brašeňa, ktorý aj vystrelil. Jeho štipľavý pokus smeroval asi meter nad bránu.

• 86.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 85.
  • 84.

Szabov pokus teraz smeroval na vzdialenejšiu žrď. Tam stál Saláta, ktorý aj hlavičkoval. Lopta sa dostaka ku Strakovi, ktorý dal parádne nožničky. Bohužiaľ pokus prešiel tesne vedľa tyčky.

• 79.

Zato na druhej strane pokus Mikiniča bol oveľa nebezpečnejší. Prihrávku dostal na ľavej strane ihriska odkiaľ minul pravú tyčku len veľmi tesne.

• 77.

O menší rozruch pred bránou domácich sa postaral Černák. Palebnú pozíciu si pripravil na pravej strane ihriska. Jeho pokus však nebol veľmi presný.

• 74.
    Dušan Duričić bol napomínaný žltou kartou
  • 73.

Po vyrovnávajúcom góle nepôsobíme až takým dobrým dojmom ako v doterajšom priebehu zápasu. Viac má loptu na kopačkách domáci celok a aj si vytvária viacero útočných akcii. Verme, že sa naše mužstvo čo najskôr otrasie.

• 62.

Po centri z ľavej strany dostal prihrávku voľný Krišto. Ten si pripravil palebnú pozíciu a zhruba z 25 metrov poslal skackavú strelu, s ktorou mal brankár domácich Kováč problémy. Pred bránou mu lopta totiž nadskočila a vybránil ju hruďou.

• 60.

Charizopulos vyskúšal po nástupe na ihrisko pozornosť Penksu z uhla z ľavej strany. Penksa tento pokus chystá do náručia.

• 59.
    Peter Ďurica opustil ihrisko, nahradil ho Márius Charizopulos
  • 59.
    Pavol Jurčo bol napomínaný žltou kartou
  • 54.

Center Saba šiel na bližšiu žrď, kde si nabehol Ďuričič. On okamžite hlavičkoval na bránu a jeho pokus ešte tečoval Tóth. Je z toho vyrovnávajúci gól na 1:1.

• 54.
    Dušan Duričić strelil gól
  • 54.
    Patrik Sabo zahrával rohový kop
  • 52.

Po zákroku Nikoliča a následnej žltej karte bol na ihrisku ošetrovaný Straka. Vyzerá to však už tak, že je v poriadku.

• 51.
    Miloš Nikolić bol napomínaný žltou kartou
  • 47.

Ďalšia nová posila DAC-u, ktorá ho posilnila na začiatku druhého polčasu, sa hneď ukázala vo veľmi dobrom svetle. Po prebratí prihrávky Stanič prihral Brašeňovi do ľavej strany ihriska. Ten dostal center späť do šestnástky na hlavu. On poslal hlavičku tesne vedľa pravej tyčky.

• 46.

Úvodný výkop mali v druhom polčase žlto-modrí futbalisti. Hneď založili aj útočnú akciu dlhým centrom, ktorý však skončil mimo ihriska.

• 46.
    Roman Sabler opustil ihrisko, nahradil ho Miroslav Stanić
  • 45.

Prvý polčas sa nám práve skončil. Po ňom vyhráva DAC úplne zaslúžene, keď sa v 6. minúte presadila naša nová posila Saláta. V prvom polčase sa nám striedali zaujímavejšie  časti s úsekmi, kde veľa vzruchu nevzniklo. Náš tím mal loptu viac na kopačkách a mal aj viacero nebezpečných akcii. Na druhej strane pohroziť vedeli aj domáci. Znamená to, že nás čaká ešte zaujímavé druhé dejstvo. Verme, že náš tím aj s pomocou fanúšikov dovedie tento duel do víťazného konca.

• 45.
    Otto Szabó bol napomínaný žltou kartou
  • 45.
    Jakub Brašeň bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Po našej akcii založili domáci protiútok. Zo stredu ihriska bol vysunutý presným centrom Valenta. Počas nájazdu na bránu však už bol dobehnutý a nakoniec z dobrej pozície poslal strelu vedľa.

• 42.
  • 41.

Szabóv ďalší nebezpečný center smeroval na bližšiu žrď. Tam si naň nabehol Jurčo a poslal nebezpečnú hlavičku na bránu. Kováč však zasahovať nemusel. Loptu odhlavičkoval Nikolič a zase nebol až tak ďaleko od vlastného gólu.

• 41.
  • 38.

Szabó poslal center na bližšiu žrď, kde loptu nechcene predĺžil Ďuričič k druhej tyčke, kde ju nikto z hráčov DAC-u nevedel zasunúť do brány.

• 38.
  • 37.
  • 36.

Zo stredu ihriska vysunul geniálnou prihrávkou Krišto Ujlakyho. On sa pustil do samostatného nájazdu na brankára. Snažil sa ho obísť z ľavej strany, no tu už k nemu pribehol Nikolič, ktorý si nekompromisným odkopom takmer strelil vlastný gól.

• 34.

Chren dostal loptu na ľavej strane ihriska. Dobre si ju potiahol do stredu na palebnú pozíciu. Podarilo sa mu prejsť Straku a aj Krišta a následne poslal slušný pokus asi z 22 metrov na bránu. Lopta však presne smerovala do rukavíc nášho gólmana a tak sme sa pri tomto pokuse až tak nezapotili.

• 33.
    Peter Orávik zahrával priamy kop
  • 31.
  • 30.

Orávik poslal poriadne nebezpečný center na Ďuričiča. Jemu sa aj podarilo hlavičkovať tesne pod brvno. Zase raz ukázal jeden zo svojich perfektných zákrokov náš brankár Penksa, ktorý loptu vytlačil na roh.

• 30.
  • 29.
  • 27.

Ďurica dostal prihrávku na ľavo k autovej čiare, ktorá sa nachádza v šestnástke. Odtiaľ videl voľného Mikiniča, na ktorého poslal aj prihrávku. On na hranici šestnástky už nevyslal veľmi nebezpečnú strelu na bránu.

• 27.
  • 25.

Tempo hry je zatiaľ v prvom polčase dosť pomalé. Minimálne nám však určite vyhovuje. Naozaj sa nemáme kam ponáhľať.

• 22.

Naši hráči zatiaľ hrajú dosť dobre na to, že hrajú vonku. Majú aj loptu viac na kopačkách ako domáci. Toto sa samozrejme páči aj našim fanúšikom, ktorí fandia bez prerušenia a tak vytvárajú stále úžasnú atmosféru.

• 17.

Potom čo Brašeňovi sklepol loptu pred šestnástkou Jurčo, bol v dobrej pozícii, no v ešte lepšej bol Ujlaky. Dostal aj prihrávku a asi z 18 metrov bohužiaľ páli priamo na brankára.

• 15.
  • 11.

Po našom priamom kope išli domáci do rýchlej kontry, ktorú potiahol na pravej strane Orávik. Poslal aj prízemnú prihrávku na úplne voľného Valentu. Vyzeralo to najprv tak, že ušiel Tóthovi, no on mu v góle do prázdnej brány v poslednej chvíli zabránil.

• 10.
  • 6.

Gól, gól, gól. Úžasný začiatok zápasu pre naše mužstvo. Gól prišiel vlastne z prvého ohrozenia brány Zlatých Moraviec. Szabó poslal priamy kop z väčšej ďialky do územia, kde boli prevažne hráči Vionu. Aj napriek tomu sa im nepodarilo odhlavičkovať loptu do bezpečia. Poslali ju presne na kopačku Kornela Salátu, ktorý z ťažšej pozície asi z 18 metrov strieľa gól do pravého dolného rohu brány.

• 1.

Úvodný výkop zaznamenali hráči Zlatých Moraviec, no do útoku sa zatiaľ veľmi nehrnú. Postupne sa rozohrávajú na svojej pólke ihriska.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci futbalisti sa dnes predstavia v bielych dresoch a hostia odohrajú dnešný duel v žlto-modrej kombinácii. Na štadión v Zlatých Moravciach si opäť našlo cestu množstvo našich úžasných fanúšikov. Je ich tu približne 200, čo je naozaj krásny počet. Už pred zápasom tu vďaka nim vládne skvelá atmosféra.

• 0.

Dunajská Streda má teraz na konte tiež dlhšiu sériu bez prehry, no narozdiel od Zlatých Moraviec sa jej ešte neskončila. Po započítaní Fortuna ligy, Slovnaft cupu a aj priateľského zápasu z minulej soboty DAC neprehral už šiesty duel v rade. Po ôsmom kole mu patrí aj naďalej 5. priečka za 2 výhry, 4 remízy a 2 prehry. Dve miesta pred Vionom má vďaka lepšiemu skóre, ktoré je mierne pozitívne 9:8. Po prehre v Senici v 5. kole nasledovala výhra DAC-u v Domaniži, následne porazil aj Myjavu a bod si zobral aj z Banskej Bystrici. Tuto však "Žlto-modrým" bol vyčítaný ich nie veľmi presvedčivý výkon. Naň však dali zabudnúť pri poslednom zápase vo Fortuna lige, kde v skvelom zápase so Žilinou remízoval 2:2, následne bez najmenších problémov vyradil Močenok víťazstvom 2:0 a zaujímavý duel ponúkol aj v priateľskom stretnutí s Puskás Akadémiou. V Dunajskej Strede sa k tomu oslavuje aj 110. výročie založenia klubu a tím posilnili aj noví hráči ako Saláta a Štepanovský. Na Žitnom ostrove vládne naozaj len pozitívna atmosféra a aj preto očakávame ďalší veľký výjazd našich úžasných divákov. Veríme, že spolu s nimi budeme opäť úspešní. DAC do toho!

• 0.

Zlaté Moravce vstúpili do aktuálneho ročníka vcelku úspešne. Po prehre v prvom zápase nad Trnavou nasledovala až 5 zápasová séria bez prehry. v nej postupne remizovali s Ružomberkom, porazili Košice, opäť remizovali so Senicou, doma vyhrali nad Myjavou a zakončili ju remízou s Banskou Bystricou. Po tejto sérii nasledovala krutá prehra so Žilinou, ktorej podľahli 4:0 a v poslednom ligovom súboji sa odohral duel medzi klubmi, ktoré nás najbližšie čakajú na výjazdoch za sebou. S Podbrezovou na jej pôde remizovali po horšom výkone 0:0. Dokopy tak Vion nazbieral za 2 výhry, 4 remízy a 2 prehry 10 bodov. Skóre má 6:10 a toto všetko mu stačí na aktuálne 7. miesto v tabuľke.

Zlaté Moravce hrali počas týždňa aj Slovnaft cup v ktorom gólmi až v záverečnej štvrťhodine porazili Kalnú nad Hronom 4:1. Pred našim zápasom hlásia Moravce 3 posily. Do klubu prišli Gregor zo Slovana, Mikinič z Trnavy a Stanič z kirgiského Biškeku. Vion predstavil počas týždňa aj nové dresy, ktoré však budú mať premiéru až v zápase s AS Trenčínom. Klub z nitrianskeho kraja je na domácej pôde silný a určite bude chcieť potvrdiť začiatok ďalšej série bez prehry, no my veríme, že nebude úspešný.

• 0.

Duel so Zlatými Moravcami bude pre nás 600. zápas v najvyššej súťaži. Zápasy pri otváraní novej stovky dopadli pre nás doteraz vcelku úspešne. Zaznamenali sme v nich totiž len jednu prehru a teraz by tomu znovu nemalo byť inak. Hráči a aj diváci veria v bodový zápas v Zlatých Moravciach. Najradšej by sme však chceli prvý plný bodový zápis na ihrisku hostí v tejto sezóne. Výkony z posledných zápasov nám dávajú veľkú vieru v to, že sa nám to aj podarí.

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 9. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC Vion Zlaté Moravce : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 13.9. 2014 o 17:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Zlaté Moravce-DAC 1:1 (0:1) v 9. kole Fortuna ligy

História sa opakovala: keď sme v septembri 2010 hrali päťstý zápas v najvyššej súťaži, v Zlatých Moravciach sa zrodila remíza 1:1. Dnes, v šesťstom zápase, sa u rovnakého súpera zrodil rovnaký výsledok.

Z trojice posíl (Saláta, Štepanovský, Stanić) dostal miesto v základe len prvý menovaný, nakoľko prestup Štepanovského sa do začiatku stretnutia nepodarilo dotiahnuť a Stanić začal na lavičke. Lepší úvod si ťažko priať, už v 6. min sme sa ujali vedenia: Szabó zahral priamy kop do šestnástky, domáca obrana odvrátila na hranicu šestnástky, kde Kornel Saláta z ťažkej pozície volejom trafil presne k ľavej žrdi Kováča - 0:1. V 11. minúte zatiahol v poslednej chvíli záchrannú brzdu na Valentu obranca Tóth, ktorý nenechal hráča ViOnu skórovať do prázdnej brány. O šesť minút neskôr Brašeň poslal do šance Ujlakyho, ktorý z 18 metrov namieril presne do náručia brankára. Naši futbalisti pokračovali v aktívnejšej hre, Kováča však ohroziť nedokázali. V 31. minúte si domáci vytvorili svoju najväčšiu šancu, keď Orávik našiel centrom v šestnástke Ďuričića a po jeho hlavičke tesne pod brvno Penksa vytiahol bravúrny zákrok. V 34. minúte sa uvoľnil pomedzi brániacimi hráčmi Chren, no jeho strela smerovala priamo na brankára. V 36. minúte Krišto poslal do samostatného nájazdu Ujlakyho, ktorý obišiel aj brankára, ale Nikolić odvrátil na roh. V 38. a v 41. minúte zahral dva nebezpečné rohové kopy Szabó, Saláta ani Jurčo ich však na gól nepremenili, na opačnej strane Valenta mieril nepresne.

Druhý polčas sme začali hlavičkou nového hráča na ihrisku Stanića, ktorý po centri Brašeňa tesne minul bránu. V 53. min zahral Sabo rohový kop na Ďuričiča, ktorý dostal priveľa voľného priestoru a hlavičkou vyrovnal - 1:1. V 62. minúte vyslal Krišto skackavú strelu, ktorú Kováč zachytil zaujímavo hruďou. K nebezpečnému zakončeniu sa v 79. min dostal Mikinič, tesne minul pravú žrď. „Žlto-modrí“ hnaní úžasnými divákmi začali veľký boj o tri body. V 84. minúte po rohovom kopu Szabóa a hlavičke Salátu pokus Straku nožničkami obrana tečovala na roh. V 87. min Brašeň vyslal spoza šestnástky štipľavý pokus tesne nad. Keď v 89. minúte veľmi sa snažiaci Ujlaky po otočke poslal slabý pokus na bránu, museli sme sa tak zmieriť s deľbou bodov.

Zápas so Zlatými Moravcami sa pre nás spočiatku vyvíjal veľmi dobre, no ani piaty pokus na cudzom ihrisku nám vo Fortuna lige nepriniesol plný bodový zápis. Vyše dvesto fanúšikov vytvorilo pre DAC aj tentoraz domáce prostredie, a aj s ich pomocou sme si pripísali jedenásty bod po tretej remíze v rade. Najbližšie nás čaká výjazd do Podbrezovej, kde už v utorok o 15.30 hod nastúpime na stretnutie 10. kola. Všetci ste opäť srdečne pozvaní na tento duel, kde znova zabojujeme o 3 body.

Mikuláš Radványi, DAC: „Ťažko sa mi hovorí, lebo sme sem prišli vyhrať. Mali sme zápas dobre rozohraný, keď sa nám podarilo dostať do vedenia. Potom mal súper veľkú šancu na vyrovnanie, no zase Jurčo a Ujlaky mali využiť šancu na zvýšenie náskoku. Mali sme zlý vstup do druhého polčasu, čo vyústilo gólom zo štandardky. Bola tam nedisciplinovanosť mojich hráčov a kvôli tomu sme tretí raz vonku prišli zbytočne o body. Opäť sme totiž dobre rozohraný zápas nedotiahli do víťazného konca.“

Branislav Mráz, Vion: „S výsledkom sme nespokojní. Opäť sme stratili body na domácom ihrisku. Z hľadiska priebehu zápasu je však remíza spravodlivá. Súper šiel do vedenia, potom sme mali šancu na vyrovnanie. To sa nám podarilo až v druhom polčase. Zápas mal viacero fáz, kde sme hrali lepšie, ale aj horšie.“