StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs ŠK Slovan Bratislava
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Otto Szabó 62
90. minúta1 - 1ŠK Slovan Bratislava

• 93.

Zápas sa nám práve skončil. Škoda, že nemáme všetky body, no v konečnom dôsledku bod proti majstrovi ligy je tiež veľmi cenný. DAC a Slovan nám ponúkli zaujímavý futbal s viacerými gólovými akciami na oboch stranách, ktorý doplnilo skvelou atmosférou takmer 6000 divákov. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vás chcem pozvať na najbližší zápas, ktorý hrá DAC v najbližšiu sobotu znovu v Dunajskej Strede proti Trenčínu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 92.

Po centri Sablera strelil dokonca skoro vlastný gól Čikoš.

• 91.

Čo teraz chýbalo ku gólu je už neuveriteľné. Szabóv rohový kop dostal na kopačku po trme vrme Majerník, on nikým nekrytý strielal na bránu, no ďalší skvelý zákrok predviedol Perniš.

• 90.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 90.
  • 90.

Nebezpečný protiútok na našej strane. Jurčo nahral Horváthovi na hranici šestnástky, ktorý bol z dobrej pozície zblokovaný.

• 89.
    Marko Milinković zahrával priamy kop
  • 87.

Lester sa po prihrávke prebojoval na palebnú pozíciu, odkiaľ chcel skúsiť pozornosť Pensku. Bránu však minul asi o 2 metre.

• 80.

Brašeň sa dokázal veľmi pekne uvoľniť na ľavej strane ihriska. Poslal odtiaľ aj center na Sablera, ktorý sa bohužiaľ nepresadil.

• 79.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 78.

Slovan mal priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ktorý zahral Milinkovič. Loptu poslal priamo do náručia nášho gólmana.

• 78.
  • 77.
    Peter Majerník bol napomínaný žltou kartou
  • 75.

Fořt dostal prihrávku do šestnástky. Mohol dať nebezpečnú prihrávku, ktorú zachytil Penksa.

• 75.
    Marko Milinković zahrával rohový kop
  • 72.

Už sme mohli viesť! Po centri Turňu z pravej strany chýbal Jurčovi krok k tomu, aby zakončoval do prázdnej brány.

• 70.

Teraz sme svedkami ošetrovania Majerníka po jednom zo súbojov. Najprv chcel byť vystriedaný, no snáď sa dá do poriadku.

• 62.

Gól, gól, gól. Je to tam. Našu prvú penaltu v sezóne Szabó bezpečne premieňa. Loptu poslal do pravého dolného rohu a Perniš sa hodil na druhý smer. Nebolo o čom. Je to 1:1. Poďme za víťazstvom. DAC do toho!

• 59.

Najprv mal šancu na gól Jurčo, ktorý bol blokovaný Gorositom. Medzi týmito hráčmi vnikla menšia výmena názorov, ktorú zakončil hráč Slovana nechutným zákrokom. Jurča kopol do brucha. Hlavný rozhodca tento zákrok nevidel, no po diskusii s postranným rozhodcom pre našu radosť nariadil penaltu!

• 58.
  • 57.

Prehrávame zápas, no rozhodne sa nevzdávame. Hneď po góle sme sa pustili do útoku a hráči na ihrisku robia naozaj všetko preto, aby vyrovnali. Vyzerá to však tak, že nám medzitým poriadne odchádzajú sily.

• 56.
  • 52.

Tak to snáď nie je možné. Jedna chybička v zápase nás posiela do situácie, kde prehrávame. Majerník dal veľmi nešťastnú prihrávku na Struhára, ktorú zachytil Soumah. Pustil sa do samostatného nájazdu na Penksu a nikým nekrytý nemal problém skórovať.

• 52.
    Seydouba Soumah strelil gól
  • 52.

Dnešné stretnutie sleduje 5718 divákov.

• 49.

Jeden z ďalších nebezpečnejších útokov je za nami. Szabó dostal prihrávku na ľavej strane ihriska. Poslal center do šestnástky, kde Jurčovi chýbalo naozaj málo k tomu, aby zakončil. Následne loptu ešte získal Štepanovský, no nedokázal vystreliť ani on.

• 47.

Výkop v druhom polčase mali domáci futbalisti. Založili aj útok po strane Turňu, no neskončil úspešne.

• 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Po ňom sa hráči rozišli do kabín po bezgólovej remíze 0:0. Videli sme vzrušujúci prvý polčas s množstvom šancí na oboch stranách. Tento nadpriemerný futbal bol doplnený skvelou kulisou a ja verím, že vám to stačí ako pozvánka na druhé dejstvo.

• 45.

Do druhom rohovom kope sme sa do nebezpečnej kontry tentokrát pustili my. Peknú prihrávku dostal Brašeň a my sme sa dostali do útoku dvaja na jedného. On poslal trochu dlhšiu prihrávku na Štepanovského, ktorý už nedokázal hneď zakončiť a rozhodca bohužiaľ počas nášho útoku, ktorý pokračoval ukončil polčas.

• 45.
    František Kubík zahrával rohový kop
  • 45.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 45.

Po našom útoku sa Slovan pustil do ďalšieho nebezpečného protiútoku. Loptu dostal Soumah a ďalší krásny zákrok Penksu odvracia strelu na roh.

• 41.

Soumah sa poriadne pohral s našimi obrancami. Potom poslal prihrávku na Žofčáka, ktorý z hranice šestnástky poslal slabú strelu po zemi.

• 39.

DAC je na koni! "Žlto-modrí" si vytvorili ďalšiu nebezpečnú akciu, ktorá sa začala už na našej obrannej polovici. Loptu až dostal na pravej strane ihriska Turňa, ktorý sa prebojoval na hranicu šestnástky. Odtiaľ poslal z väčšieho uhla strelu tesne nad.

• 38.
    Gábor Straka bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

Hneď dva krásne momenty na našej strane. Najprv si loptu narazil Krišto s Jurčom a prvý menovaný krásne pálil na bránu. Tu predviedol krásny zákrok Perniš. Následne sa lopta dostala k Turňovi, ktorý poslal center z pravej strany na Jurča. On tiež z dobrej pozície strielal tesne vedľa.

• 34.

Peknými kombináciami, ktoré začali už na našej strane ihriska sa predviedli Turňa, Straka. On nahral loptu Jurčovi, ktorý poslal center na Štepanovského. On už bohužiaľ nezakončoval.

• 34.
  • 29.

Po našom útoku sa fanúšikovia dožadovali odpískania faulu na Brašeňa. Namiesto toho sa hráči hostí pustili do protiútoku. Najprv Majerník zle odkopol loptu a potom v gólovej šanci Kubík poslal loptu tesne vedľa pravej tyčky. Vyše 7000 divákov si mohlo z hlboka vydýchnuť.

• 26.

Kubík si narazil loptu s Grendelom a bola z toho ďalšia poriadne nebezpečná akcia. Grendel sa ocitol v šestnástke, no našťastie jeho nie až tak najlepšiu strelu Penksa bez problémov pokryl.

• 24.

Tempo hry nám po vzrušujúcom začiatku opadlo, no naši diváci stále povzbudzujú svoj tím k úspechu. Pri toľkých divákov sú z toho zimoriavky. Krásny zážitok.

• 21.
  • 21.

Jablonský rozvlnil sieť na svätini Penksu. Našťastie to bola len bočná a lopta bola aj tečovaná. Uvidíme roh.

• 18.

Fanúšikovia vybrali transparent s nápisom : "Na prvý november nezabudneme"!

• 17.
  • 13.
  • 11.

Zápas sa nám rozbehol v poriadne vysokom tempe. Po prihrávke sa ocitol v nebezpečnej pozícii Fořt. Našťastie jeho pokus smeroval mimo našej brány.

• 11.
  • 9.

Prvú zaujímavú akciu má za sebou aj Slovan. Po centri z ľavej strany však Kubík nezakončoval hlavou tak, ako by chcel.

• 8.

V prvých minútach sme lepším mužstvom. Centre lietajú zo všetkých strán a je vidieť, že sa naši hráči naozaj snažia. Teraz však rozhodca útočnú akciu prerušil odpískaným ofsajdom.

• 6.

Štepanovský si na stredovej čiare vyskúšal presnosť. Poslal kvalitný center na Ujlakyho, ktorý sa však podľa rozhodcu dopustil útočného faulu. S týmto rozhodnutím bol veľmi nespokojný náš tréner Radványi.

• 4.

Po rohovom kope Szabóa sme mali prvú vážnejšiu šancu na strelenie gólu. Lopta smerovala na hlavičku Struhára, ktorý v ťažšej pozícii poslal loptu nad bránu hostí.

• 4.
  • 1.

Zápas sa nám práve začal. Pred začiatkom sme boli svedkami ešte peknej choreografie od našich skvelých fanúšikov. Mali sme tu aj dymovnice a tak sa mohlo veľké derby v kľude začať.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci odohrajú dnešný zápas v tradičných žlto-modrých dresoch a hostia nastúpili v belasých dresoch. Dámy a páni, prosím usaďte sa, veľký futbalový sviatok v Dunajskej Strede o chvíľu začína!

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vítam vás na zápase DAC : Slovan priamo zo štadióna. V DAC Aréne vládne perfektná atmosféra. Voľného miesta je tu naozaj málo a už sa teraz môžeme pochváliť, že tu zatiaľ padla najväčšia návšteva v aktuálnej sezóne. Máme tu minimálne 6000 žlto-modrých divákov a z Bratislavy sa sem dopravilo zatiaľ 20 divákov. Určite sa od minuloročného majstra čakalo viac. To však nás nemusí trápiť. My znovu dokazujeme, že sme aktuálne najlepší futbalový tábor na Slovensku.

• 0.

Slovan prichádza do srdca Žitného ostrova odčiniť svoje posledné 2 totálne zbabrané zápasy, z ktorých má skóre 0:8. Psychicky a fyzicky vyčerpaní hráči budú chcieť určite v sebe opäť nájsť silu, vďaka ktorej získali titul v minulej sezóne. Na našom štadióne my im to však určite neuľahčíme a aj oni vedia, že ich tu bude čakať poriadne náročný duel. Zverencou na čele s Františkom Strakom sem prídu podporiť aj diváci, ktorých by sme však mali bez problémov zatieniť. Súboj na ihrisku a aj v hľadisku určite stojí za pozretie. Slovan je momentálne na 4. mieste, no odohral len 7 zápasov. Prepadne sa po tomto duely ešte nižšie? To sa dozvieme až po zápase.

• 0.

Dunajská Streda v minulom kole prerušila dlhú sériu bez prehry. Po porážke s Podbrezovou ukončila až 7 zápasovú sériu, kde nenašla premožiteľa. Pre DAC môže byť pekná motivácia hneď začať ďalšiu, minimálne rovnako dlhú. Určite však bude chcieť predĺžiť sériu, ktorú si vytvoril na domácim štadióne aj vďaka úžasným fanúšikom. DAC tu ešte v roku 2014 neprehral. Nová posila v DAC-e, Štepanovský, by mohol byť rozhodujúcim faktorom v boji o 3 body. Dvanásty hráč na ihrisku tiež určite prehovorí v tomto veľkom derby. Na štadióne sa očakáva skvelá atmosféra a kvalitný futbal. Pravdepodobne padne aj divácky rekord tejto sezóny. DAC do toho!

• 0.

Derby jesene je predo dvermi. Dnes odohráme na našom štadióne duel s najväčším rivalom. Slovan Bratislava sa tu predstaví o 19:00. Celý Žitný ostrov je opäť na nohách a už teraz vieme, že na Dunajskostredkom štadióne môžeme očakávať pekelnú atmosféru. Slovan hrá aktuálne aj Európsku ligu, v ktorej zaznamenal v zápase s Bernom výprask 5:0 a predtým podľahol aj Žiline 3:0. Takéto prehry urobia so psychikou hráčou naozaj veľa. Preto to dnes musíme využiť. Naši hráči túžia odčiniť škaredú prehru 3:0 v Podbrezovej a tak verme, že sa im to podarí. Tento zápas bude znamenať veľa pre obe mužstvá.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 11. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začne 21.9. 2014 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Slovan 1:1 (0:0) v 11. kole Fortuna ligy

V derby sa zrodil divácky rekord sezóny a deľba bodov. Ani v súboji s majstrom sme v roku 2014 nepocítili chuť prehry na domácom ihrisku, sériu sme natiahli na 12 zápasov. V parádnej atmosfére a nervóznom zápase sme pri polhodinovej číselnej prevahe mali v závere súpera na lopatkách. Góly padli po chybách Majerníka a Gorosita.

Takmer šesťtisíc divákov hnalo našich futbalistov od prvých minút dopredu za víťazstvom. Aj vďaka tomu začal DAC aktívne. Už v 4. minúte Struhár hlavičkoval z ťažkej pozície nad. V 9. minúte sa prvýkrát výraznejšie presadil aj Slovan, Kubík však podobne ako Struhár nebol pri hlavičke dosť razantný. V 11. minúte Fořt z nebezpečnej pozície tesne minul. Následne v 21. minúte aj vďaka teču Jablonský nastrelil bočnú sieť. Slovan hrozil čoraz viac a v 26. minúte si Grendel vymenil loptu s Kubíkom, ktorému sa strela z dobrej pozície našťastie príliš nevydarila. V 29. minúte sa naši fanúšikovia dožadovali faulu, no do kontry sa dostal Kubík a tesne minul pravú žrď. Po polhodine opäť prevzal opraty DAC a po peknej kombinácii Turňa - Straka - Majerník - Štepanovský sme nedokázali zakončiť. V 36. minúte sme Slovanu podkúrili hneď dvakrát: Krišto si pekne nahral s Jurčom a po strele chorvátskeho legionára Perniš zachránil v poslednej chvíli. Následne Turňa centroval na Jurča, ktorý tesne minul. Soumah sa v 41. minúte pohral s našimi obrancami, no k strele sa nedostal. V 45. minúte mal prv nebezpečnú kontru Fořtom Slovan a následne sme sa dostali do útoku dvoch na jedného my, ale Brašeň so Štepanovským ju nedotiahli.

Aj druhý polčas sme začali lepšie my, prevahu sme mali takmer celý jej priebeh. V 49. minúte centroval Szabó a Jurčovi chýbal kúsok k zakončeniu z gólovej pozície. Potom však Majerník vyrobil fatálnu chybu, keď v 52. minúte chcel nahrať Struhárovi, no jeho prihrávku vystihol Soumah a samostatný nájazd zakončil strelou povedľa Penksu - 0:1. Hneď po góle sme sa s podporou tribún pustili za vyrovnaním, ktoré sa začalo rodiť po hodine hry. V 59. minúte zakončoval Jurčo, no pri obrannom zákroku Gorosita sa medzi nimi zaiskrilo a hosťujúci stopér kopol Jurča do brucha, za čo videl červenú kartu a nariadenú penaltu Ottó Szabó bezpečne premenil do ľavého rohu Pernišovej brány - 1:1. V ďalšom priebehu sme mali územnú prevahu, Slovan však kúskoval hru a v našom prejave chýbal väčšia odvaha pri otváraní útokov. V 72. minúte chýbal Jurčovi po centri Turňu krok k zakončeniu do prázdnej brány. V 78. minúte Slovan získal priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ktorý poslal Milinkovič priamo do náručia Penksu. O dve minúty sa po dobrom Turňovom centri nedokázal presadiť Sabler a v 87. minúte na opačnej strane chýbala väčšia presnosť pri zakončení hosťujúcemu Peltierovi. V závere sme mali blízko k víťazstvu: v 90. minúte sa po skrumáži odrazila lopta k Horváthovi, ktorého gólový volej zblokovala belasá obrana, a v nadstavenom čase vyslal delovku Brašeň, Perniš ju vyrazil a Majerník minul prázdnu bránu! Po ďalšom rohu si Čikoš hlavou takmer vrazil vlastný gól, no dnes nám napriek polhodinovej číselnej prevahe nebolo súdené vyhrať.

V derby sme dosiahli šiestu remízu v sezóne 2014/15. Po prvej tretine Fortuna ligy nám patrí 6. miesto za 2 víťazstvá, 6 remíz a 3 prehry. Aj dnes ďakujeme našim skvelým fanúšikom, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru. Najbližšie vás srdečne očakávame na ďalšom domácom zápase, ktorý odohráme už najbližšiu sobotu o 19.00 hod proti Trenčínu.

Mikuláš Radványi, DAC: „Do zápasu sme vstúpili dobre. Hráči robili to, čo sme chceli hrať. Na Slovan sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, že po ich ťažkom zápase v Európskej lige môžeme prekvapiť. Finálna fáza nám však opäť nešla tak dobre, ako by sme si to predstavovali. Prvý polčas bol v poriadku, no v druhom si musím pozrieť zbytočný gól. Nechápem, prečo si dvaja skúsení hráči museli zbytočne dvadsaťkrát prihrávať. Nám sa podarilo vyrovnať potom, ako Gorosito vyrobil penaltu. Zápas sme však mohli rozhodnúť. Šancu, čo mal Majerník v 90. minúte proste musí premieňať. Musíme popracovať na tom, aby sme konečne vyhrali. Snahu však mojim hráčom nemôžem odoprieť. S bodom by som bol pred zápasom spokojný, no podľa priebehu druhého polčasu ma mrzí, že sme nevyhrali. Fanúšikovia boli aj dnes fantastickí“

František Straka, Slovan: „Bod musíme brať. Zápas sme dobre odštartovali a hlavne druhý polčas. Zo šancí, čo sme mali sme však nedokázali dať gól. Potom nám v druhom polčase DAC daroval gól a my sme sa zase odčinil zbytočným faulom Gorosita. Toto vyrovnanie ma mrzí, lebo zápas sme kontrolovali. Mali sme možnosť rozhodnúť, na druhej strane sa DAC v závere chytil a nakoniec sme mali šťastie, že sme neprehrali. Som rád, že sme tento zápase odbehali na rozdiel od duelu v Berne.“