StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs AS Trenčín
    >>
Kornel Saláta 87
    >>
Otto Szabó 90+3.
90+3. minúta3 - 2AS Trenčín

• 90+3.

Zápas sa nám skončil,. Najkrajší zápas tejto sezóny je za nami. V ňom sa naši skvelí hráči a aj diváci pri duely, ktorí prehrávali už 2:0, boli totálne na odpis v druhom polčase krásne otočili. Góly Salátu a dva od Szabóa znamenajú naše víťazstvo 3:2. Trenčín je prvýkrát porazený a my oslavuje do dlhých večerných hodín. To je odo mňa na dnes všetko, verím, že sa vidíme 4.10.2014 v Trnave. To je odo mňa na dnes všetko. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ, Dovidenia!

• 90+3.

Neskutočné, nádherné, úžasné. Vyhrávame tento zápas. Szabó bez problémov premenil pokutový kop presne tak, ako na Slovane. Loptu poslal do pravej strany, kým brankár sa hodil do ľavej strany. 3:2, áno priatelia, vyhrali sme 3:2. Ste úžasní chlapci!

• 89.

Tak toto je dráma. Už sme mohli viesť! Sabler dostal prihrávku do veľmi dobrej pozície. Pálil do ľavého dolného rohu, no tu už bohužiaľ Šemrinec zasiahol. Štadión je na nohách. Dostlačne tento zápas do víťazného konca!

• 87.

Gól, gól, gól. Szabó poslal dlhučičký center z našej polovičky. Loptu nedokázal nikto zachytiť a tak ju po odrazení ešte hlavičkoval Kornel Saláta do ľavého horného rohu. Krásny gól, vďaka ktorému už remizujeme 2:2. Ešte jeden.

• 87.
    Kornel Saláta strelil gól
  • 85.

Po Simonovej strele z ľavej strany sa ju snažil tečovať ešte Jairo. Penksa opäť pozorný.

• 84.

Pri ďalšom z našich útokov videl rozhodca ofsajd.

• 82.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Goran Antunović
  • 81.
    Jakub Brašeň bol napomínaný žltou kartou
  • 80.

Opatovský centroval z ľavej strany na Jaira. On ešte nahral Holúbkobkovi, ktorý poslal naspäť prihrávku na Jairo. Ten poslal umiestnenú strelu na pravú stranu brány. Excelentný zákrok tu predviedol opäť skvelý Penksa.

• 77.

Po rohu od Szaba hlavičkoval Krišto. Lopta sa dostala pred šestnástku odkiaľ ju už poslal do bezpečia jeden z obrancov domácich.

• 77.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 75.
    Ramon Da Silva Rodríguez opustil ihrisko, nahradil ho Milan Rundić
  • 72.

Akurát počas toho, ako sme sa dostali do tempa teraz leží v strede ihriska Ramon. Škoda toho. Snáď však v dobrom tempe budeme pokračovať aj naďalej.

• 70.

Po góle mohol pridať zase gól na 1:3 Jairo. Nabehol si z ľavej strany do šestnástky, odkiaľ tesne minul.

• 69.

Hurá, je to tam, gól. Konečne sa to podarilo a my už znižujeme na 1:2. Najprv centroval Sabler z ľavej strany na Štepanovského. On aj vystrelil, no brankár hostí opäť pokryl aj namožné. Na následnú dorážku od Otta Szabóa nemal nárok! Poďme DAC, máme na to, aby sme vyrovnali!

• 69.
  • 68.
    Patrik Mišák opustil ihrisko, nahradil ho Matúš Opatovský
  • 67.
    Jakub Holúbek zahrával priamy kop
  • 65.

Sabler dostal prihrávku na hranicu šestnástky, kde si vymenil loptu s Brašeňom. Bohužiaľ však prihrávku nestihol dobehnúť.

• 61.
  • 61.

Čo teraz chýbalo ku gólu je neuveriteľné. Tóth rozohral útok z našej obrannej polovice. Krásny center poslal na Turňu, ktorý sa dostal bližšie k šestnástke, kde našiel Sablera. On veľmi dobre poslal tvrdú strelu na brankára, ktorý tento pokus zázračne chytá.

• 59.
    Pavol Jurčo opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 58.

Prvý nebezpečnejší pokus v druhom polčase na našej strane. Szabóv center letel na hlavu Salátu, ktorý aj hlavičkoval, no veľmi nepresne.

• 58.
  • 55.

Je to zlé. Zase sme boli blízko tretieho gólu v našej bráne v zápase. Po dlhom centri dostal loptu Moses, ktorý sa zbavil obrancov poriadnym šprintom a aj prekonal nášho brankára. Našťastie jeho pokus nebol dostatočne dôrazný a stihol ho vykopnúť von Tóth.

• 51.

Aj napriek tomu, že teraz náš tím nehrá najlepšie nám naši skvelí diváci dokazujú, že sú najlepší v lige. Ajteraz usilovne fandia.

• 49.

Úvodný tlak v druhom polčase si vybojoval Trenčín. Strelu na bránu však nedokázal vyslať.

• 47.
    Haris Hajradinovič zahrával priamy kop
  • 46.

Druhý polčas sa nám začal. Výkop v ňom zaznamenali domáci hráči. Pevne verím, že tento polčas dopadne lepšie ako prvý.

• 45.

Rozhodca nenadstavil v prvom polčase ani jednu minútu. My ho prehrávame 0:2 a bohužiaľ musíme uznať, že zaslúžene. Mali sme v polčase aj svetlejšie chvíle, no Trenčín využil naše ponúknuté chyby. Hráči však ku koncu polčasu ukázali, že bojovať chcú. Verme teda, že po góloch Holúbka a vlastného od Tótha budú pribúdať góly už len v sieti Šemrinca. DAC do toho!

• 44.

Krásnu strelu z diaľky vyslal Hajrandinovič na našu bránu. Skvelý Penksa sa však nezmýlil.

• 43.

Naší hráči sa nevzdávajú a do polčasu sa snažia nepriazninvý stav aspoň znížiť. Takto sa má bojovať za DAC. Aj keď nič nevychádza, tak sa nemôžu vzdávať.

• 43.
  • 42.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 41.

Predsa len sme mohli skórovať. Po centri Szabá bola lopta ešte vyslaná preč, kde stál Turňa. On samozrejme poslal center späť a vlastný gól si do siete dal takmer Kleščík, no uvidíme len roh.

• 41.
  • 40.

Teraz by sa našim futbalistom zrejme hodil čím skôr koniec polčasu. Vyzerá to s nami naozaj zle.

• 37.

Klinec do rakvy nám mohol definitívne pridať už v 37. minúte Mišák. Po prihrávke mal ideálnu pozíciu na to, aby bez problémov prekonal Penksu. Bránku však o kúsok našťastie minul.

• 35.

Prehrávame už dvojgólovým rozdielom. Nešťastný gól si potom ako sa snažil vypichnúť loptu Simonovi dáva náš obranca Tóth. "Žlto-modrí" to budú mať teda v tomto zápasu už neskutočne ťažké. Verme však, že sa im podarí aspoň vyrovnať.

• 35.
    Mário Tóth si strelil vlastný gól
  • 33.

Hostia na čele s Jairom sa pustili do ďalšej nebezpečnej kontry. Jairo však v šestnástke narazil do múru, ktorý sa volá Tóth. Útočná akcia hráčov v čiernom tak skončila.

• 31.

Po centri vypadla Šemrincovi lopta z rúk. V trme najprv nedokázal zakončiť ani jeden hráč, no potom ju odkopol do bezpečia jeden z obrancov hostí. Bola to však nádejná akcia.

• 30.

Bránu Trenčína sa teraz snažil ohroziť Horváth. Jeho strela z 20 metrov však šla mimo brány.

• 29.

Ďalekonosný pokus vyskúšil Mišák asi z 35 metrov. Penksa bol aj teraz pozorný a tento pokus pokryl.

• 27.

Diváci sú opäť dvanástym hráčom, no loptu viac držia na kopačkách hráči hostí. Ka zakončeniu sa im však nedarí dostať.

• 21.

Po úvodnej lepšej 10-minútovke pre nás mali ďalšiu lepšiu hostia a teraz sa zase zviechame my. Aj teraz sme mali hneď dva útoky. Druhý nebezpečnejší po sklepnutí loptu Ujlakym zrejme premotivovaný Brašeň pálil vysoko nad.

• 19.

Jairo je poriadne nebezpečný v týchto chvíľach. Aj teraz jeho pokus z veľkého uhla nebol najbezpečnejší.

• 17.

Lopta sa dostala k Jairovi. On asi z 25 metrov skúšal prelobovať Penksu. Našťastie ten sa stihol vrátiť do brány a loptu bezpečne pokryl.

• 16.
    Patrik Mišák zahrával rohový kop
  • 15.
    Haris Hajradinovič zahrával rohový kop
  • 15.

Po skvelom rozbehu nám to už ide horšie. Aj teraz sa Simon dostal cez jedného nášho obrancu a Tóth mu ju odkopol v úplne poslednej chvíli.

• 12.

Veľmi smutný futbalový moment. Približne vtedy, keď diváci začali fandiť inkasujeme. Po prihrávke od Jaira na ľavú stranu šestnástky Holúbek loptu umiestnil pod brankára. Bohužiaľ to je teda 0:1.

• 12.
    Jakub Holúbek strelil gól
  • 11.

Desať minút prešlo a fanúšikovia opäť fandia. Verme, že ich protest padne na úrodnú pôdu.

• 10.

V úvodných minútach sme lepší ako Trenčín a to je pozitívna správa. Aj teraz sme strielali my. Loptu v šestnástke pálil vedľa Štepanovský.

• 7.

Aj do tretice šanca na našej strane. Lopta smerovala z ľavej strany cez Jurča postupna na Štepanovského a následna na Horvátha, ktorý nebol dostatočne pohotový a následne posiela dosť nepresnú strelu.

• 4.

Uj druhú vážnejšiu akciu má na konte DAC. Krišto si po prihrávke potiahol loptu k šestnástke a aj vypálil. Bohužial lopta smerovala do okolia brankára Šemrinca.

• 2.

Naši futbalisti majú za sebou prvé vážnejšie ohrozenie brány. Szabó poslal center zo stredovej čiary na Brašeňa, ktorý sa snažil v šestnástke prelobovať brankára hostí, no ten bol pozorný.

• 1.

zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop zaznamenali domáci futbalisti, čo je však dôležité je to, že na štadióne v Dunajskej Strede je ticho. Fanúšikovia domácich totiž protestujú alebo vyjadrujú spolupatričnosť s veľkým fanúšikom DAC, ktorému zakázali vstup na tribúny na pólrok po duely so Slovanom.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci sa predstavia v tradičných žlto-modrých dresoch a hostia odohrajú dnešný duel v dresoch čiernej farby. Pred zápasom mal ešte predslov k fanúšikom pán majiteľ DAC-u Oszkar Világi a vyjadril sa ohľadom duelu so Slovanom a k situácii, čo sa stala s určitými fanúšikmi. Je vidieť, že sa tu v tomto meste naozaj všetko robí pre DAC.

• 0.

AS Trenčín pred 12. kolom kraľuje Fortuna lige. Aj po predaji viacerých opôr v klube mu to prekvapivo takmer vôbec neuškodilo a aj naďalej valcuje svojich súperov. Filozofia klubu funguje na jednotku s hviezdičkou a tak dokázali predané opori rýchlo nahradiť ďalšími kvalitnými futbalistami. Atraktívnym útočným futbalom porazili naposledy v stredu v dohrávanom kole aj Slovan na jeho pôde 2:0. Prvú tretinu súťaže však stále ešte nedokončil. Doteraz odohral 10 zápasov. Pripísal si 7 víťazstiev, 3 remízy a ako jediný klub Fortuna ligy ešte neprehral. Skóre má vysoko pozitívne 19:7 a na konte má už 24 bodov. Trenčín sa s DAC-om v tomto ročníku už stretol. V 1. kole zvíťazil po lepšom výkone 2:1. DAC-u k bodom nepomohlo ani vyše 100 oddaných fanúšikov. V tomto duely sa presadili Moses, Kleščík a na našej strane Brašeň. Verme tomu, že pridá aj ďalší gól. Budeme opäť svedkami kvalitného futbalu? Verím, že si to nenecháte ujsť.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má za sebou prvú pólku sezóny ročníka 2014/2015. V doterajšom priebehu 2 krát vyhrala, až 6 krát remizovala a 3 krát prehrala pri skóre 11:13. Za to si vybojovala 12 bodov a darí sa jej plniť predsezónne ciele. Nachádza sa v hornej polovici tabuľky na 6. mieste. Tento ročník Fortuna ligy je však mimoriadne vyrovnaný a tak ju delia len 4 body od posledného miesta a len jeden jediný bod od 11. priečky. Pocity sú po tretine ligy zmiešané. Odohrali sme kvalitnejšie zápasy, ale aj zápasy, kde sme veľa atraktívneho futbalu neponúkli. Mrzí nás hlavne to, že sme vo viacerých zápasoch na ihrisku hostí nedokázali dotiahnuť zápas do víťazného konca. Na domácom ihrisku sme trápili aj najkvalitnejších súperov a aj po zápase si stále držíme domácu neporaziteľnosť v tomto roku. K tomu keď pripíšeme našich skvelých fanúšikov, ktorí nám všade urobili domáce prostredie, tak nám určite vyjde pozitívna známka. Začína sa ďalšia časť ligy, kde sme odhodlaní byť ešte lepší. Podarí sa nám to? Verím, že áno. Atraktívny zápas s Trenčínom nám dostatočne ukáže, že ako na tom budeme v druhej tretine súťaže.

• 0.

Zápas s AS Trenčínom bude pre náš "Žlto-modrí" tím ďalšie poriadne náročné sústo. Tím spod hradu Matúša Čáka momentálne ponúka najzaujímavejší futbal v našej najvyššej súťaži. Dokonca predpokladáme, že tento súper predvedie ešte kvalitnejší futbal, ako Slovan. Naši hráči to budú mať ťažké a budú musieť nájsť v sebe ešte viac síl, ako doteraz. Proti nezdolanému tímu sú však optimistickí. Veria, že sa dočkáme víťazstva. Do zápasu chcú dať všetko a tak verme, že najlepšie publikum v lige im k veľkému víťazstvu dopomôže. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : AS Trenčín. Zápas sa začne 27.9. 2014 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904-AS Trenčín 3:2 (0:2) v 12. kole Fortuna ligy

DAC zaknihoval najkrajšie víťazstvo sezóny gólom v nadstavenom čase. Na kolená sme dostali lídra tabuľky, ktorý pred zápasom ťahal sériu 17 ligových duelov bez prehry. Naši hráči a diváci ukázali veľké srdce, keď sa ani za stavu 0:2 nevzdali a v druhom polčase skóre bravúrne otočili.

Vstup do zápasu nám vyšiel, prvých desať minút sme držali loptu, ale so strelou Brašeňa a Krišta si Šemrinec poradil. Potom si však hostia vypracovali prvú vážnejšiu šancu, ktorú hneď aj premenili. V 12. minúte po prihrávke Jaira Holúbek z uhla umiestnil loptu k bližšej žrdi - 0:1. V 17. minúte sa snažil aktívny Jairo prelobovať Penksu a následne v 19. minúte pálil z väčšieho uhla vedľa. O dve minúty neskôr Brašeň svoju šancu vystreliť z dobrej pozície premárnil. V 30. minúte skúšal šťastie Mišák a  na opačnej strane Horváth. V 35. minúte prišiel ďalší úder, Tóth v snahe zabrániť prihrávke Jaira na Simona v sklze trafil do vlastnej siete - 0:2. Tento moment nás na chvíľu dostal na kolená a Mišák mal šancu pridať aj tretí gól, no tesne minul. V závere polčasu sme hostí zatlačili a po centri Turňu si Kleščík takmer strelil vlastný gól. Po peknom voleji Hajradinoviča sa prvé dejstvo skončilo za stavu 0:2.

Hostia ukázali svoju silu aj v úvode druhého polčasu, kombinačnou hrou nás takmer nepustili k lopte. V 55. minúte mal Simon veľkú príležitosť pridať tretí gól, po zisku lopty predviedol mohutný šprint, zbavil sa obrancov a prekonal aj brankára. Našťastie jeho strele chýbala razancia a Tóth ju stihol poslať do bezpečia. Našu hru výrazne oživil príchod Černáka so Sablerom. V 58. minúte Saláta hlavičkoval po rohu vedľa. O tri minúty Turňa centroval z prvej a po Sablerovej strele do horného rohu predviedol bravúrny zákrok Šemrinec. V 69. minúte sme sa dočkali: po centri Sablera zakončoval tvrdou strelou Štepanovský, brankár hostí loptu vyrazil a na následnú dorážku Otta Szabóa nemal nárok - 1:2. Následne nepochodil v dobrej pozícii Jairo a v 80. minúte po jeho ďalšom pokuse predviedol excelentný zákrok Penksa. V 87. minúte na dlhý center Szabóa najlepšie zareagoval v šestnástke Kornel Saláta a loptu hlavou poslal pod brvno - 2:2. V 89. minúte Sabler nevyužil príležitosť na víťazný gól, jeho strelu do ľavého dolného rohu zneškodnil pozorný Šemrinec. V nadstavenom čase vybuchol štadión po tretí raz: Rundič fauloval v šestnástke Sablera, uvidel červenú kartu a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Otto Szabó - 3:2.

Náročný zápas sme doviedli do víťazného konca a spolu sme tak na domácom ihrisku neprehrali už 13 zápasov v rade. Je to naše tretie víťazstvo v sezóne a so ziskom 15 bodov sme sa posunuli na priebežnú piatu priečku tabuľky. Ďakujeme divákom, že mužstvo podržali aj za nepriaznivého stavu. V radostnom duchu vás pozývame na 13. kolo Fortuna ligy, v rámci ktorého sa 4. októbra predstavíme v Trnave proti domácemu Spartaku.

Hodnotenie trénerov:

Mikuláš Radványi, DAC: „Moji hráči pripravili pre divákov krásne divadlo. Toto sú najkrajšie zápasy, keď prehrávate o dva góly a nakoniec vyhráte. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, no potom sa súper prvýkrát dostal pred bránu a dostali sme nepochopiteľný gól. K tomu sme si pridali vlastný gól a keď sa takto dvakrát podrazíte, tak to je neuveriteľné. Počas prestávky som povedal, že moji hráči majú dať hlavu hore. V druhom polčase to už bolo lepšie, vyšli nám striedania, do zápasu som poslal dynamických mladíkov a hráči uverili, že môžu zápas otočiť. Som veľmi rád, že sme porazili takého dynamického a kombinačne silného súpera. Teší ma, že moji hráči bojovali, verili vo víťazstvo a nakoniec ho aj dosiahli.“

Ivan Vrablec, Trenčín: „Ťažko sa mi bude hodnotiť tento zápas. Mali sme dobrý vstup, ovládli sme prvý polčas, vytvárali sme si šance a aj sa nám podarilo dať dva góly. Súper hrozil najmä z centrov. V druhom polčase sme chceli streliť aj tretí gól, no nepodarilo sa. Domáci v druhom polčase so zvýšenou agresivitou otočili výsledok. Zo stavu 0:2 sme mohli pridať gól na 0:3, no nepodarilo sa nám to. Musíme sa poučiť z tohto zbabraného zápasu. Chýbala nám väčšia agresivita. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“