StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Martin Vyskočil 69
    >>
Erik Jendrišek 90
90+2. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas sa nám skončil. Spartak Trnava ho vyhrala 3:1 po dvoch góloch Vyskočila a jedného od Jendrišeka. Na našej strane pridal aspoň čestný gól Štepanovský. Trnava vyhrala zaslúžene o dva góly a mala šance pridať aj ďalší gól. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a zároveň vás chcem pozvať na najbližší domáci zápas, ktorý budeme hrať v piatok o 19:00 v rámci osláv 110. výročia založenia DAC-u Na našom štadióne sa stretneme s maďarským Etoom. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90+2.

V závere polčasu sme mohli prehrávať už o 3 góly. Mikovič obišiel brankára. Bol pred prázdnou bránou, kde mohol pohodlne skórovať, no bol k nej otočený chrbtom. Stihol sa tam vrátiť Penksa a aj Saláta. Prihral ešte Sabovi, no jeho pokus spoločne Penksa so Salátom našťastie pokryli.

• 90.

Ku koncu polčasu je to už rozhodnuté. Saláta sa v strede obrany vymenil so Strakom, ktorý svoju úlohu obrancu nezvládol. Jendrišek získal loptu a zoči voči brankárovi pohodlne skóroval. Najprv si ho posadil na zem a následne zakončoval do prázdnej brány.

• 90.
    Erik Jendrišek strelil gól
  • 89.
    Kornel Saláta bol napomínaný žltou kartou
  • 89.

Takmer sa pred našou bránou po vylúčení Tótha ocitli traja hráči Spartaka. Horko ťažko však Szabó zblokoval strelu po ich akcii.

• 79.

Gól, gól, gól. Už je to len 2:1. Autorom nášho gólu je Štepanovský. Akcia začala ešte na pravej strane ihriska, kde boli Černák, Straka a Sabler. Snažili sa loptu zakončiť, no boli zblokovaný. Straka si však všimol úplne voľného Štepanovského, ktorý po geniálnej prihrávke strelou k zemi otvára dnešné skóre DAC-u. Žeby uvidíme ďalší zázračný obrat?

• 79.
    Peter Štepanovský strelil gól
  • 78.
    Martin Vyskočil opustil ihrisko, nahradil ho Erik Jendrišek
  • 78.

Hasiť akciu domácich musel opäť Penksa, ktorý vybehol von z brány.

• 76.

Na Szabóv priamy kop skákali Tóth a aj Sabler. Obidvaja však boli prikrátky.

• 76.
  • 69.

Prehrávame o 2 góly. Vlasko poslal center na bližšiu žrď, kde sa úplne bez problémov uvolnil Vyskočil. Hlavičku ešte Penksa ešte zachytil, no vyraziť ju nedokázal. Skončila v našej sieti.

• 66.

Akciu, po ktorej bude zahrávať Trnava rohový kop prichystali Špalek, Janečka a Sabo, ktorého strela mimo bránu bola zablokovaná.

• 64.

Po prihrávke od Špaleka poslal prízemnú strelu Casado. Jeho pokus asi z 25 metrov tesne minul ľavú žrď.

• 62.

Nebezpečnú akciu začal Sabo na svojej polovici. Na ľavej strane vysunul Špaleka, ktorý poslal prihrávku na úplne voľného Vlaska, ktorý by zakončoval do prázdnej brány. V poslednej chvíli loptu zachytil Szabó.

• 61.
    Matúš Turňa zahrával priamy kop
  • 60.
    Marek Janečka bol napomínaný žltou kartou
  • 59.

Straka takmer našiel Černáka pred šestnástkou vo veľmi dobrej pozícii. V poslednej chvíli hasil Bortel.

• 57.

Naši hráči v druhom polčase o kúsok zlepšili hru, no budú musieť ešte pridať. Dobrý výsledok zatiaľ určite nie je ďaleko.

• 56.
  • 55.
    Pavol Jurčo opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 53.

Po rohovom kope sa lopta v našej šestnástke nebezpečne odrážala. Našťastie ju však zachytil Straka a poslal von zo šestnástky.

• 53.
  • 51.

Černák pekne vysunul na pravej strane ihriska Jurča. On sa posunul do šestnástky, kde sa snažil ešte obísť domáceho brankára. Bohužiaľ sa mu to v dobrej pozícii nepodarilo.

• 49.
  • 48.
    Erik Sabo zahrával priamy kop
  • 47.

Na dlhý center domácich musel Penksa vybehnúť zo šestnástky. Loptu poslal do bezpečia odhlavikčovaním.

• 46.
  • 46.

Druhý polčas sa nám začal. Naša úvodná akcia bola zastavená faulom. Následný priamy kop Szabóa z diaľky šiel priamo do náručia Rusova.

• 46.
    Krišto Darijo opustil ihrisko, nahradil ho Roland Černák
  • 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Po ňom vedie Trnava zaslúžene 1:0. Jediný gól v prvom polčase strelil domáci Vyskočil. Zatiaľ sme nevideli veľmi atraktívny futbal. Viac mali loptu na kopačke domáci futbalisti a mali aj o niečo viac striel a aj šancí na gól. Verme tak ako proti Trenčínu, že druhý polčas bude lepší. DAC do toho!

• 45.
    Otto Szabó bol napomínaný žltou kartou
  • 45.
    Ján Vlasko bol napomínaný žltou kartou
  • 45.

Po incidente medzi Vlaskom a Szabóm sme videli zdržovanie zápasu, kým sa Vlasko vrátil späť od striedačky. Obidvaja hráči boli nakoniec spravodlivo potrestaní žltou kartou.

• 43.

Naši hráči sa dostali ku koncu polčasu do poriadneho kŕču. Po góle má loptu takmer stále v moci len Spartak.

• 41.
    Jakub Brašeň bol napomínaný žltou kartou
  • 41.
  • 40.
  • 39.

Kuzma musel byť po jednom zo súbojov ošetrovaný a nakoniec ho odviezli na nosítkach. Vyzerá to tak, že to bude vážne zranenie, keďže bol okamžite prestriedaný.

• 39.
    Kamil Kuzma opustil ihrisko, nahradil ho Nikolas Špalek
  • 36.
  • 34.

Trnava sa bohužiaľ ujala vedenia. Čonka aj s trochou šťastia prešiel cez obrancu na ľavej strane ihriska. Následne bez problémov poslal center na Vyskočila, ktorý v šestnástke z väčšieho uhla trafil ideálne loptu do brány k dlhšej žrďke. Chlapci, bojujeme ďalej!

• 34.
  • 32.

Po útoku Trnavy sa o tvrdú strelu nad bránu postaral Čonka. Vyzerá to tak, že sa nám zápas začína rozbiehať, no to však budú musieť pridať aj naši futbalisti.

• 30.

Siva poslal dlhý center zo stredu ihriska, ktorým perfektne našiel Vlaska na pravej strane ihriska. On strielal z obrovského uhla, no takmer opäčiatkoval naše brvno.

• 29.

Szabóv center odhlavičkoval domáci obranca priamo na kopačky Brašeňa, no jeho následná strela bola zblokovaná.

• 28.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 26.

Zatiaľ nevidíme najatraktívnejší futbal. Prevažne sa hrá v strede poľa a nevideli sme ani strelu bránu. Verme, že sa futbal pomaly rozbehne.

• 25.
  • 24.
    Mário Tóth bol napomínaný žltou kartou
  • 20.
    Kamil Kuzma zahrával rohový kop
  • 16.

Vlasko sa dokázal uvoľniť na pravej strany od nášho obrancu a poslal dosť nebezpečný center na Saba. Jeho hlavička však Penksu ani náhodou nemohla ohroziť,

• 13.

V úvodných minútach má väčšie držanie lopty domáci Spartak. Gólové šanci si však zatiaľ nevytvára ani jedno mužstvo.

• 12.
  • 9.

Janečka rýchlo rozohral v strednej časti ihriska po faule. Lopta sa dostala až na Kuzmu, ktorý z vyše 25 metrov pálil vedľa.

• 7.
    Kamil Kuzma zahrával priamy kop
  • 7.
    Krišto Darijo bol napomínaný žltou kartou
  • 5.
  • 4.

Prvú strelu si vypracoval DAC. Po centri však Jurčo minul bránu. Po Vlaskovom útoku mohol ohroziť bránu aj Spartak, naši obrancovia však sú pozorní.

• 1.

Úvodný výkop zaznamenali domáci futbalisti. Pustili sa aj do útoku, no ten bol rýchlo zabrzdený.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci sa predstavia v tradičných červeno-čiernych farbách a naši hráči nastúpili v žlto-modrých dresoch. Na štadióne vládne od začiatku perfektná atmosféra, ktorú zatiaľ tvoria naši diváci a verme, že budeme vidieť aj skvelý futbal.

• 0.

Vítam všetkých fanúšikov DAC-u priamo zo štadióna Antona Malatinského. Aktuálne už majú za sebou hráči úvodnú rozcvičku a už sa tu postupne zbiehajú aj naši skvelí fanúšikovia. K dispozícii dostali 160 lístkov a všetky z nich sa bez problémov predali. Očakávame plný dom a aj to, že nás budú naší perfektní žlto-modrí fanúšikovia opäť hnať k dobrému výsledku.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda odohrá už tretie veľké derby za sebou. Prvé s majstrovským Slovanom remizoval 1:1  a v druhom zdolal vtedy ešte prvý Trenčín po heroickom výkone 3:2. Pripíše si aj v treťom derby skvelý výsledok? Zatiaľ má za sebou 12 zápasov. Pripísal si 3 výhry, 6 remíz a 3 prehry. Skóre má 14:15 a obsadzuje solídne 6. miesto. Hlavne posledný duel dodal našim hráčom veľa sebavedomia, ktoré budú chcieť určite zúročiť v najbližšom krajskom derby. Opäť očakávame skvelú divácku kulisu. Stretnú sa fankluby, ktoré sú najlepšie na Slovensku a určite spoločne vytvoria skvelú kulisu. Veľkou nevýhodou však pre náš klub aj naďalej zostáva fakt, že vonku ešte v tejto sezóne nevyhral. V riadne vyrovnanom zápase to nebude mať ľahké ani teraz, no my veríme, že aj túto nelichotivú sériu DAC prelomí práve v tomto súboji. DAC do toho!

• 0.

FC Spartak Trnava má za sebou zatiaľ prvú tretinu súťaže, ktorá jej rozhodne nevyšla podľa predstáv. Po jedenástich kolách (so Slovanom má preložený zápas) má na konte len 3 víťazstvá, 2 remízy a 6 prehier. To je na bronzového medailistu z minulej sezóny naozaj málo. Preto okupuje až 9. miesto a od posledného Ružomberka ho delia len 3 body, kým my máme nad Trnavou štvorbodový náskok. Skóre má Spartak 13:14. Doma je však tento celok aj naďalej veľmi silný. Pripísal si tam totiž len jednu prehru a vonku získal jediný bod a to v zápase práve s nami, ktorý skončil výsledkom 0:0. Ako už bolo spomenuté, tak Trnava vyhrala z posledných 6 zápasov len jeden, keď doma porazila rozpadávajúcu sa Banskú Bystricu 5:2. Následne si pripísala prehru nad Žilinou a v poslednom kole podľahla na pôde Zlatých Moraviec aj miestnemu ViOnu. Tretiu prehru v rade si v aktuálnom stave dovoliť doslova nemôže, no čaká ju náš DAC, ktorý jej rozhodne nič nedaruje. V skvelej atmosfére nás čaká teda ďalší zaujímavý duel, kde radi natiahneme sériu Trnavy aj na tri prehry v rade. "Červeno-čiernym" v boji s Dunajskou Stredou bude chýbať minimálne Ivan Schranz.

• 0.

V najbližšom kole nás čaká duel tímov, ktoré majú na konte len jedno víťazstvo z posledných šiestich duelov. "Žlto-modrí" však prehrali zo zvyšných 5 duelov len raz na rozdiel od "Bílych Andelov", ktorí len raz neprehrali. Náš súper sa teda nachádza v trochu nečakanej kríze, kým naše mužstvo je značne povzbudené senzačným víťazom nad dovtedy neporazeným Trenčínom. Čaká nás teda zápas, kde Trnava musí a náš klub môže, no určite bude chcieť nadviazať na posledné víťazstvo.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 13. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC Spartak Trnava : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 4.10. 2014 o 14:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

FC Spartak Trnava-FC DAC 1904 3:1 (1:0) v 13. kole Fortuna ligy

V treťom veľkom derby za sebou naši hráči nedokázali zabodovať, z Trnavy odchádzame s prázdnymi rukami. Prehre nedokázalo zabrániť ani vytrvalosť 160 žlto-modrých fanúšikov.

Zápas mal pomalší rozbeh, hoci oba tábory fanúšikov sa starali o skvelú atmosféru. Prvý strelecký pokus poslal v 3. minúte mimo bránu Jurčo. Po centri Janečku na Kuzmu druhý menovaný tiež pálil vedľa. V 16. minúte poslal Vlasko center na Saba, no on z dobrej pozície zakončil nad. V prvej polhodine bola aktívnejšia Trnava, no vpredu narážala na našu pozornú obranu a mužstvá zviedli tvrdý boj o každú loptu. V 28. min poslal Szabó roh pred bránu a Brašeňovu strelu obrana zblokovala. O tri minúty tvrdá strela Vlaska skončila nad, vzápätí rovnako pochodil Čonka. Medzitým Casado ako prvý trafil medzi tri žrde, jeho pokus do stredu brány však Penksa bez problémov kryl. Onedlho  sme, žiaľ, už inkasovali. Čonka sa uvoľnil na ľavej strane, poslal presný center na Vyskočila a od jeho hlavy lopta nešťastne zapadla za Penksov chrbát - 1:0. Do záveru polčasu sa ešte pokúsil odpovedať Straka, ale mieril nepresne, a pri úniku Ujlakyho videl asistent rozhodcu diskutabilné postavenie mimo hry.

Úvod druhého polčasu priniesol obrovskú šancu na vyrovnanie, keď Černák v 51. min vysunul Jurča, ktorý sa ocitol zoči-voči brankárovi, ale namiesto strely zvolil neúspešnú kľučku. Onedlho Bortel v poslednej chvíli zachytil prihrávku Straku na Černáka, ktorý sa mohol dostať do samostatného nájazdu. Na druhej strane aj Szabó sklzom zachraňoval pred Vlaskom. Casado strelou z dobrých 20 metrov mieril tesne vedľa. V 69. minúte zahrával Vlasko priamy kop z ľavej strany, Vyskočil sa uvoľnil a pridal svoj druhý gól hlavou - 2:0. V 79. minúte sa nám podarilo znížiť: snahu trojice Černák, Straka a Sabler zavŕšil Straka prihrávkou cez šestnástku na úplne voľného Štepanovského, ktorý prízemnou strelou chladnokrvne namieril do ľavého dolného rohu - 2:1. Snahu o vyrovnanie mierne pribrzdil Tóth, ktorý v 81. minúte videl druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Hrali sme vabank, ktorý potrestal v 90. minúte Jendrišek po chybe Straku. Osamotený si položil Penksu a zakončil do prázdnej brány - 3:1. V Nadstavenom čase ďalšiu dieru v rozhodenej obrane nepotrestal Mikovič a vzápätí ani Sabo.

Ani v Trnave sme nedokázali získať prvé víťazstvo vonku, naopak, pripísali sme si štvrtú prehru v sezóne. Pri troch víťazstvách a šiestich remízach sme klesli na 7. priečku ligovej tabuľky. Ďakujeme našim divákom, ktorí nás opäť podržali a vytrvalo povzbudzovali celých 90 minút. V piatok o 19.00 hod v priateľskom stretnutí privítame maďarského prvoligistu Győri ETO FC. Vstup je voľný, srdečne vás očakávame!

Mikuláš Radványi, DAC: Pripravoval som hráčov na to, že to bude divoký zápas, aj vďaka veľmi dobrej diváckej kulise. Prvý polčas sme vedeli, že Trnava je v kŕči, chceli sme to využiť. Niektorí naši hráči však nepodali svoj štandardný výkon. Znovu sme dostali lacný gól. Na začiatku druhého polčasu mal Jurčo využiť svoju čistú šancu na gól, no miesto toho sme po štandardke dostali aj druhý gól. Potom sme síce dali kontaktný gól, ale opäť sme po individuálnej chybe inkasovali na 3:1. Po tomto góle už bolo po zápase. V zápase boli aj ďalšie momenty o ktorých sa nechcem vyjadrovať. Na štvrtok mám iný program, ako ísť na disciplinárnu komisiu. Domácim gratulujem k víťazstvu.“

Juraj Jarábek, Trnava: Myslím si, že v prvom rade sme po dvoch prehrách potrebovali vyhrať. V predošlých zápasoch nám chýbal správny prístup. S chlapcami sme si to vydiskutovali. Nepáčila sa mi hlavne pohyblivosť, ale v tomto duely to už bolo iné. Chceli sme zvíťaziť a tímovo sa nám to aj podarilo. Stále to však nebolo ono, boli sme tak trochu v kŕči a pred našimi divákmi sme zvyknutí hrať inak. Hráči však dreli. Futbal to dnes nebol najkrajší, ale bol účelný. Urobil som zmeny, ktoré nám pomohli. Ukázali sme srdce a zaslúžene sme zvíťazili.