StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Ákos Szarka 73
90+3. minúta1 - 1MFK Ružomberok

• 90+3.

Máme tu koniec zápasu v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Góly sme videli až v druhom polčase, keď sa najprv presadil Szarka a následne vyrovnal po našej obrovskej chybe Zreľák. Remíza je v tomto zápase v podstate spravodlivá. Boli sme opticky lepší, no smerov do útoku to bolo zlé aj napriek bojovnosti našich futbalistov. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a rád by som vás chcel pozvať na najbližší duel, ktorý sa bude hrať na budúci týždeň v Košiciach. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90+2.
    Mário Almaský opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Gerát
  • 90+2.
    Mário Almaský bol napomínaný žltou kartou
  • 90+1.

Aj po centri Antunoviča a hlavičke Sablera opäť lopta nesmerovala na našu bránu.

• 89.

Snaha sa našim futbalistom nedá odoprieť, no ani teraz sa nám nepodaril vsietiť vytúžený gól. Turňov center smeroval na hlavu Szarku, no on bránu hostí minul.

• 86.
    Boris Turčák opustil ihrisko, nahradil ho Armando Mance
  • 85.

Opäť veľká príležitosť na našej bráne. Po hlavičke Salátu mohli zakončiť tesne pred bránou Szarka a aj Sabler. Obom však chýbal krok ku lopte.

• 85.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 84.

Teraz sme boli od gólu poriadne blízko. Priamy kop, ktorý zahrával Szabó asi z 20 metrov poriadne tesne minul našu bránu. Škoda tohto pokusu.

• 84.
  • 81.

Krišto sa snažil vystrašiť brankára Putnockého, no z väčšej diaľky poslal veľmi nepresnú strelu nad bránu.

• 80.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 78.

Neskutočná chyba na strane Dunajskej Stredy. Brašeň vyrobil doslova školácku chybu. Snažil sa nahrať brankárovi, no poslal poriadne krátku prihrávku, na ktorú zareagoval Zreľák. V útoku sám na brankára bez problémo zakončil a rýchlo vyrovnal stav dnešného stretnutia.

• 78.
    Adam Zreľák strelil gól
  • 73.

Gól, gól, gól. Hurá. Dočkali sme sa a vedieme 1:0. Antunovič poslal center z prvej z ľavej strany ihriska na Szarku. Snažili sa tomu zabrániť obrancovia hostí, ktorí si však nerozumeli. Lopta sa tak predsa len dostala k Szarkovi a on sa v súboji zoči, voči Putnockému dokázal presadiť a otvára skóre dnešného duelu.

• 68.

Po centri Ondreka hlavičkoval v šestnástke Zreľák. Našťastie minul našu bránu.

• 63.

Krišto si narazil loptu so Štepanovským a následne vystrelil asi z 25 metrov. Jeho pokus bol slabučký, no aj tak sme si vybojovali rohový kop.

• 61.
  • 60.

Turčák mal možnosť dať ideálnu prihrávku do šestnástky, no v poslednej chvíli jej zabránil Saláta,

• 57.

Almaský dostal pred šestnástkou mini prihrávku od Zreľáka. Z dobrej pozície však pálil dosť zle. Svoj pokus poslal asi 2 metre nad bránu.

• 56.
  • 55.
    Boris Turčák zahrával priamy kop
  • 54.

Pri našom útoku sa udiala celkom zaujímavá situácia. Center do ofsajdu posielal Szarka, no postranný rozhodca nezdvihol zástavku. Hlavý rozhodca aj tak odpískal postavenie mimo hry a až potom sme uvideli zdvihnutú zástavku.

• 52.

Druhý polčas začíname aktívnejšie opäť my, no obrana "Ruže" je dnes veľmi pozorná.

• 47.

Po centri Štepanovského teraz Ákos aj sám zakončoval. Bohužial však v dobrej pozícii hlavičkoval nad bránu.

• 46.

Výkop v druhom polčase mali naši futbalisti. Počas prestávky striedal Radványi, ktorý chce nástupom Szarku posilniť náš útok. Szarka hneď v prvej minúte takmer poslal gólovú prihrávku na Štepanovského.

• 46.
    Erik Ujlaky opustil ihrisko, nahradil ho Ákos Szarka
  • 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Hráči sa rozišli do kabín po zatiaľ spravodlivom bezgólovom priebehu hry. V prvom dejstve sme boli svedkami slabého futbalu, ktorému chýbali nebezpečné útočné akcie. Okrem toho bolo veľa nepresností na oboch stranách, s čím nie sú spokojní ani naši diváci. Verme, že druhý polčas bude opäť lepší v našom podaní. DAC do toho!

• 43.

Lopta sa pred šestnástkou opäť dostala ku Zreľákovi. On sa snažil poslať umiestnenú strelu do ľavej strany brány. Tam sa dobre natiahol Penksa. Následne sa snažil doraziť loptu do brány z veľkého uhla Almaský, no opäť bol pozorný náš bránkar.

• 40.

Z kontry po rohovom kope sa lopta dostala k Zreľákovi, na ktorého zle vybehol Penksa. Našťastie však jeho pokus skončil tesne vedľa našej brány.

• 40.
  • 39.

Po prvom pokuse streliť na bránu sa lopta dostala k Jurčovi. On z väčšieho uhla poslal štipľavú strelu k pravej žrďke. Získal len rohový kop.

• 37.

Brašeň takmer zachytili prihrávku Nagya pred šestnástkou Putnockého. Mohol sa dostať do samostatného nájazdu, no chýbalo mu pár centimetrov, aby dočiahol na loptu.

• 34.

Do prečíslenia traja proti dvom sa dostali Vavrík, Turčák a Zreľák. Posledný menovaný sa snažil poslať center na jedného zo svojich spoluhráčon, no loptu poslal do rukavíc nášho gólmana.

• 30.

Na jednej strane sa snažil ohroziť Ružomberok našu bránu, no skončil neúspešne. Následne posielal Szabó dlhý center do šestnástky, ktorý sa tiež neujal.

• 27.
  • 26.

Teraz vymysleli nádejnú kombináciu vpredu Turňa s Ujlakym. Loptu poslali na Jurča, ktorý ešte sklepol loptu pre Štepanovského. Ten bol bohužiaľ v poslednej chvíli zablokovaný.

• 23.

Na našich futbalistoch je vidieť veľkú bojovnosť a evidentnú snahu streliť úvodný gól. Aj teraz si Turňa vymenil loptu s Jurčom, no vystreliť sa mu nepodarilo.

• 20.

Krišto poslal slušný pokus na bránu. Obstrelil múr a potom lopta smerovala k ľavej tyčke. Brankár Putnocký pohotovo zareagoval a loptu pokryl.

• 19.
    Krišto Darijo zahrával priamy kop
  • 16.

Štapanovský si na ľavej strane veľmi pekne vymenil loptu s Jurčom. Následne hľadal ešte Peter na pravej strane Szabóa, no jeho prihrávka nebola presná. Zostávame však naďalej v útoku a postupne stupňujeme tlak na hosťujúci Ružomberok.

• 15.
  • 14.

Po prihrávke Jurča napriahol Štepanovský asi z 18 metrov. Tesne minul ľavú žrď.

• 13.
    Lukáš Janič opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Lupták
  • 12.

Máme tu prvú veľkú šancu zápasu. Szabó zahral roh na bližšiu žrď, kde si nabehol Jurčo. Podarilo sa mu aj hlavičkovať, no trafil len bočnú sieť.

• 12.
  • 7.

Hra sa nám rozbieha veľmi pomaly, no panuje tu skvelá atmosféra. Pozitívne je, že zatiaľ má viacej loptu na svojich kopačkách náš DAC

• 4.

Po prihrávke od Ujlakyho z pravej strany vystrelil prvýkrát na bránu Brašeň, ktorý mal pred šestnástkou veľmi dobrú streleckú pozíciu. Bohužiaľ však jeho rana nebola dosť razantná.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop zaznamenali hráči hostí. Na Dunajskostredskom štadióne sme si pred zápasom uctili pamiatku zosnulého Vladimíra Hrivnáka.

• 0.

Pred zápasom aj na našom štadióne prebieha kampaň : ŠPORT SPÁJA: POVEDZ NIE RASIZMU!

• 0.

Želám príjemný futbalový večer zo štadióna v Dunajskej Strede. Naše tribúny sú zase nádherne zaplnené. Vládne tu príjemná atmosféra ako je tu už zvykom a hráči práve nastupujú na ihrisko. Domáci sa predstavia v tradičných žlto-modrých farbách a hostia odohrajú dnešný duel v dresoch oranžovo-čiernej kombinácii. Všetko je pomaly pripravené na začiatok zápasu. Pekne sa usadťe a užite si spolu s nami ďalší krásny večer s futbalom. DAC do toho!

• 0.

MFK Ružomberok obsadil v minulom ročníku veľmi pekné 4. miesto, no vstup do tejto sezóny mu nevyšiel. O tom svedčí aj fakt, že prvé víťazstvo zaznamenal až v 7. kole a druhé je ešte celkom čerstvé. V poslednom kole porazil Zlaté Moravce. Okrem toho má na svojom konte 5 remíz, 6 prehier a skóre 13:20. Vďaka 11 získaným bodom a lepšiemu gólovému rozdielu je predposlený. Vytrvalo mu však dýcha na krk Banská Bystrica, ktorá má tiež 11 bodov. Ako už bolo spomenuté, tak v posledných kolách sa tímu zo severu Slovenska veľmi nedarí. Zaznamenal prehry 3:1 s Banskou Bystricou a zo Žiliny si odniesol výprask. Po otrasnom výkone prehral 5:1. Náznak zlepšenia ukázal až v zápase so Zlatými Moravcami, no až najbližší zápas ukáže, či to bola len náhoda alebo nie. Podobne ako náš klub, tak aj Ružomberok odohral počas reprezentačnej prestávky priateľský zápas. S Górnikom Zabrze remizoval na jeho pôde 0:0. Výhoda "Oranžových" v dnešnom duely môže byť aj fakt, že počas týždňa nehrali Slovnaft cup, keďže vypadli už v 2. kole! Víťazstvo v poslednom kole a oddych bude hnať hostí za víťazstvom, no brzdiť ho môže aj hrozivá bilancia na pôde súperov. V tejto sezóne zo šiestich zápasov 1 remizoval, 5 prehral a celkové skóre na hosťujúcich ihriskách má 3:14.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má pred 14. kolom na svojom konte 3 výhry, 6 remíz a 4 prehry pri skóre 15:18. S päťnástimi bodmy sa po prehre s Trnavou prepadol do druhej polovici tabuľky, kde dlho určite nechce zostať. Forma nášho mužstva je kolísavá. Doma sme si vytvorili pevnosť, kým vonku výkony nie sú optimálne. O tom hovoria aj posledné výsledky. Na našom trávniku sme remizovali so silnou Žilinou a Slovanom a dokonca sme porazili Trenčín a ťaháme sériu už neskutočných 13 zápasov bez prehry. Medzitým sme však zaznamenali troj- a dvojgólovú prehru v Podbrezovej a v Trnave. Po poslednej ligovej porážke sme počas reprezentačnej prestávky remizovali s maďarským Gyorom a na víťaznú vlnu sme sa naladili v Nových Zámkoch, kde sme domáci klub porazili v 4. kole Slovnaft cupu. Hráči sú aj v tomto zápase odhodlaní urobiť všetko pre víťazstvo a s našim skvelým publikom by sa mu to aj malo podariť.

• 0.

Reprezentačná prestávka sa definitívne skončila a my sa môžme opäť sústrediť na našu Fortuna ligu, kde čaká DAC už 14. kolo. V ňom privíta na svojom trávniku Ružomberok. Zaujímavé je, že oba tímy vyhrali z posledných šiestich duelov v najvyššej súťaži len jeden, no náš klub mal na rozdiel od "Ruže" značne ľahších súperov. Od oboch tímov sa teda určite očakáva víťazstvo. My sme doma silný a Ružomberok je zas vonku slabý a to treba využiť. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 14. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : MFK Ružomberok. Zápas sa začne 18.10. 2014 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC 1904-Ružomberok 1:1 (0:0) v 14. kole Fortuna ligy

Najhorší domáci výkon v roku 2014 nám priniesol stratu bodov s predposledným tímom tabuľky. V zápase chudobnom na šance sa zrodila spravodlivá remíza.

Od prvých minút bol aktívnejší DAC. V 12. minúte zahral Szabó roh k bližšej žrdi, kam si nabehol Jurčo a hlavičku poslal do bočnej siete. O dve minúty pálil tesne vedľa Štepanovský. V 20. minúte Krišto pri priamom kope asi z 20 metrov obstrelil múr, no pokus k žrdi Putnocký pokryl. V prvej polhodine bola vidieť na našich hráčoch veľká bojovnosť, no finálna fáza nefungovala podľa predstáv. V 34. minúte sa Ružomberčania dostali do prečíslenia traja na dvoch, center Zreľáka však skončil v rukách Penksu. Jurčo v 39. minúte z uhla tvrdo vypálil, Putnocký vyrážal na roh. O minútu neskôr sa pri kontre uvoľnil Zreľák, našťastie preloboval nielen vybiehajúceho Penksu, ale aj bránu. Prízemný pokus Zreľáka v 43. minúte náš gólman efektne vyrazil a dorážka Almaského skončila vedľa.

Druhý polčas sme začali vo vyšších obrátkach, oživenie priniesol Szarka, ktorý sa najprv snažil vysunúť Antunoviča do šance a následne aj sám zakončoval. V 57. minúte z hranice šestnástky strieľal nad Zreľák. V 63. minúte si Krišto narazil loptu so Štepanovským a  jeho pokus skončil tesne vedľa. O štyri minúty Zreľák z dobrej pozície mieril nepresne. V 73. minúte Antunovič poslal center z ľavej strany, hosťujúci obrancovia sa snažili poslať loptu do bezpečia, ich nedorozumenie využil Szarka, ktorý vyhral súboj s brankárom a hlavou otvoril skóre - 1:0. Vzápätí center zľava prešiel celou obranou, čo prekvapilo Štepanovského a z dobrej pozície nezakončil. V 78. minúte Ružomberok vyrovnal, keď slabú malú domov Brašeňa zachytil Zreľák zoči-voči brankárovi pohodlne zakončil - 1:1. V 84. minúte Szabov nebezpečný priamy kop minul bránu len o milimetre a následne po centri Salátu chýbal k zakončeniu krok Sablerovi so Szarkom.

Aj v štrnástom zápase roka 2014 sme si udržali domácu neporazenosť, ale dnešná remíza je bodovou stratou. Po 14. kole sme so 16 bodmi naďalej siedmi. Ďakujeme divákom, že si opäť našli cestu na náš štadión a boli dvanástym hráčom. Najbližšie hráme v sobotu na východe Slovenska, kde nás privíta MFK Košice.

Mikuláš Radványi, DAC: „Hrali sme proti mužstvu, ktoré vzadu veľmi dobre, organizovane bránilo. Nám chýbala ľahkosť, hrali sme veľmi pomaly. Súper bol lepšie mentálne pripravený na tento duel. Počas zápasu som striedal troch hráčov, no zišlo by sa mi vystriedať minimálne piatich, šiestich. Viacerí podali podpriemerný výkon. Ako som hovoril, tak nám chýbala ľahkosť v kombinácii a takto sa ťažko presadzuje. Dnes to bol náš najslabší výkon v roku 2014 na domácom ihrisku. Sú však aj také zápasy. Treba si to rozobrať s poučiť sa z neho. Som smutný, že sme nezískali tri body, no nezaslúžili sme si ich.“

Ladislav Šimčo, Ružomberok: „Na dnešné stretnutie sme sa tešili, lebo sme vedeli, že je tu pravé futbalové prostredie. Pripravovali som na to hráčov a upozorňoval som ich, že atmosféra musí vyburcovať aj nás. Boli sme dobre pripravení, boli sme rýchli a hrozili sme kontrami. Dunajská Streda sa snažila hrať na dlhé lopty, no my sme ich dobre blokovali. Podali sme kvalitný výkon a preto sú možno aj hráči trochu smutní, že sa nám nepodarilo vyhrať. Berieme však bod, no myslím si, že sme siahali na víťazstvo.“