StretnutieMFK Košice vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MFK Košice
    >>
Ján Novák 66
90+2. minúta1 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas sa nám práve skončil. Hráči sa aj po konci duelu rozchádzajú do kabín za nerozhodnutého výsledku, no teraz je to po jednom góle na oboch stranách. V druhom polčase sme boli svedkami zaujímavejšieho futbalu. Remíza je z dnešného duelu spravodlivá. Najbližšie hráme v sobotu na domácom ihrisku proti Senici, kde ste srdečne vítaní. Ja vám už len ďakujem za pozornosť. Toto je odo mňa na dnes všetko. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90.

Ku koncu zápasu sa ešte snažíme strhnúť víťazstvo na našu stranu.

• 88.
    Nermin Haskić opustil ihrisko, nahradil ho Oumar Diaby
  • 86.

Gól, gól, gól. Húra, dočkali sme a podaril sa nám vyrovnať stav dnešného stretnutia. Center Brašeňa smeroval do klbka hráčov v šestnáske až sa lopta dostala ku Kwinovi. On majstrovskou prihrávkou našiel Sablera pred bránou Stijakovića a on bez problémov zakončil - 1:1.

• 80.

Dlhý nákop dostal Szarka, ktorý si získal loptu hlavne bojovnosťou. Hneď ju aj nahral na Sablera, ktorý sa snažil ešte poslať prihrávku pred šestnástkou, no opäť sa k zakončeniu žiadny z našich hráčov nedostal.

• 76.

Ujlaky padol v šestnástke domácich, no rozhodca faul neodpískal.

• 76.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 75.
    Gábor Straka opustil ihrisko, nahradil ho Vojtech Horváth
  • 74.

Po priamom kope Košíc sa do rýchleho protiútoku dostali naši futbalisti. Do samostatného nájazdu z pravej strany sa pustil Štepanovský ešte z vlastnej polovice ihriska. Nakoniec však bol dobehnutý dvomi obrancami. Nahral ešte Turňovi, ktorý sa snažil nájsť pred šestnástkou spoluhráča, no jeho prihrávku zachytil obranca domácich.

• 66.

Poriadne smolná chvíľa na našej strane. Potom, čo Szarkovi vo veľmi dobrej príležitosti ušla lopta založili Košice rýchly protiútok. Najprv ho ťahal Bukata až sa lopta dostala k Škutkovi. V trme sa mu naši obrancovia všemožne snažili zabrániť k zakončeniu, no nakoniec dostal prihrávku voľný Novák. Aj jemu ešte skákali do strely viacerí obrancovia, no podarilo sa mu ich prestreliť - 1:0.

• 66.
    Ján Novák strelil gól
  • 65.

Na Turňov dlhý nákop Štepanovský nedočiahol.

• 64.

Po prvom polčase boli aktívnejšie Košice, no v týchto chvíľach sme lepším mužstvom my. Verme, že sa nám táto snaha podarí zúžitkovať aj na gól.

• 60.

Neskutočne premárnená šanca na gól! Center od Brašeňa sklepol v šestnástke Straka na Kwina. On zoči, voči brankárovi triafa len jeho nohy a lopta sa bohužiaľ odráža mimo brány. Veĺká škoda tejto šance.

• 60.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 59.

Náš tím sa poriadne rozbieha. Po zblokovanej strele Turňu mohol takmer zakončiť do prázdnej brány Ujlaky. Bohužiaľ mu však k lopte chýbalo pár centimetrov.

• 57.

Do nebezpečného útoku bol na ľavej strane vysunutý Černák. Do útoku sa pustil spoločne so Szarkom a proti nim stál iba jeden obranca domácich. Černák sa rozhodol miesto nahrania strieľať, no nebolo to dobré rozhodnutie. Bránu totiž minul.

• 55.
    Ákos Szarka bol napomínaný žltou kartou
  • 53.

Po rohu Brašeňa sa podarilo hlavičkovať Salátovi. Loptu poslal nad bránu "Vraňarov".

• 52.
  • 52.
    Peter Šinglár bol napomínaný žltou kartou
  • 51.

Po vhadzovaní Viazanka sa dostal až do šestnástky Novák. Jeho tvrdý pokus z väčšieho uhla náš brankár pokryl.

• 49.

Prvú strelu v druhom polčase zaznamenal Štepanovský. Loptu však poslal za šestnástkou po zemi do náručia brankára domácich.

• 46.

Druhý polčas sa nám práve začal. Výkop v ňom zaznamenali hráči doméceho celku.

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani minútu a tak sa nám práve ukončil. Po ukončení sa hráči rozišli do kabín za bezgólového stavu. Kvalitatívne tento polčas veľmi neoslnil, no na druhej strane na fakt, že hráme na ihrisku hostí nehrá naše mužstvo až tak zle. Šancí sme si však nevypracovali veľa a hlavne aj Košice mali najväčšiu šancu polčasu, ktorú prepálil Haskič. S remízou zatiaľ môžme byť spokojní, no verme, že sa nám konečne podarí aj vyhrať. DAC do toho!

• 45.

Po akcii Novák, Haskič, Škutka mohli mať Košice ďalšiu väčšiu príležitosť na gól. Posledný menovaný však stál v tesnom postavení mimo hry.

• 38.

Szarkovmu pokusu z väčšej vzdialenosti chýbala väčšia razancia. S jeho prízemnou strelou nemal brankár Stijakovič väčšie problémy.

• 37.

Hrá sa v poriadne pochmúrnej atmosfére. Občas je počuť jeden alebo druhý sektor fanúšikov, no atmosféra je aktuálne taká, na akú nie sme zvyknutí. Z našej strany je však, to, čo predvádzajú naši fanúšikovia tak ďaleko od domova určite obdivuhodné.

• 34.

Novákov pokus asi z 25 metrov nebol zahraný najlepšie. Strelu po zemi jeden z našich obrancov pohodlne vykopol do bezpečia.

• 34.
    Ján Novák zahrával priamy kop
  • 33.
    Matúš Turňa bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Viazanko sa dokázal veľmi dobre uvoľniť na ľavej strane ihriska. Zahral polocenter, ktorý náš gólman vyrazil do autu.

• 28.
  • 25.

Ďalšie nebezpečenstvo pred našou bránou. Viazanko strielal za hranicou šestnástky a tento pokus ešte tečoval Kwin. Pernecký opäť zareagoval veľmi dobre a robinzonádou pokus pokryl.

• 22.

Obrovská nevyužitá príležitosť na strane domácich. Huk našiel z ľavej strany úplne voľného Haskiča, ktorý asi 2 metre pred bránou triafa len brvno.

• 20.
    Kornel Saláta zahrával priamy kop
  • 19.

Šinglár poslal nebezpečný center na ktorý veľmi dobre zareagoval výbehom Pernecký.

• 19.
  • 17.

Šinglár skúšal šťastie strelou na bránu z väčšej ďialky. Jeho pokus však bol nepresný.

• 16.
    Krišto Darijo zahrával priamy kop
  • 15.

Rozbeh zápasu je zatiaľ pomalší. Máme tu náznaky šancí na oboch stranách, no strelu na bránu sme ešte nevideli.

• 10.

Následne bol okamžite vysunutý do kontry Novák dlhým nákopom z vlastnej polovice Košíc. Vybehol na neho náš brankár a Novák sa ho snažil prelobovať. Našťastie jeho pokus skončil mimo brány.

• 9.

Turňa vysunul na ľavej strane Černáka. On z prvej hneď nahral Szarkovi, ktorý stál v šestnástke. Kľučkou sa snažil zbaviť brániaceho hráča, no prišiel o loptu.

• 7.

Krišto si asi 25 metrov pred šestnástkou pekne obišiel Huka a po otočke aj vystrelil. Jeho strela šla mimo brány.

• 3.
  • 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop zaznamenali naši futbalisti.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci sa dnes predstavia v žlto-modrých farbách a hostia odohrajú dnešný duel v dresoch bielej farby. Štadión v Košiciach je veľmi riedko zaplnený, no my sa  tešíme z toho, že aj na východ Slovenska si naši skvelí fanúšikovia našli cestu. Prišlo ich sem presne trinásť.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda cestuje do najväčšej metropoly východného Slovenska, kde sa pokúsi o historicky prvé víťazstvo proti Košiciam na ich pôde a zároveň aj o prvé víťazstvo na ihrisku hostí v tejto sezóne. Z pätnástich zápasov na pôde dnešného súpera si naši futbalisti vybojovali len 2 remízy. Okrem cieľu zlepšiť štatistiky proti "Vraňarom" sa teraz budú chcieť naši futbalisti revanšovať za posledný zápas, ktorý po zlom výkone len remizovali s Ružomberkom a to môže byť dostatočná motivácia na úspešný výsledok. Okrem remízy z posledného kola má náš klub poriadne kolísavé výsledky. Dokáže odohrať kvalitné zápasy aj proti silným súperom, no na druhej strane najmä na ihrisku hostí nepredvádza výkony, ktoré sa od nich vyžadujú. Za štrnásť kôl si DAC v tejto sezóne pripísal 3 výhry, až 7 remíz a len 4 prehry. Pri 16 bodoch má celkové skóre 16:19. Družina Mikuláša Radványiho chce v najbližšom zápase vyhrať a ja verím, že si to nenecháte ujsť.

• 0.

MFK Košice mali veľmi trpký vstup do tohto ročníka. Vtedy ešte účastník Európskej ligy prehrával všetko, čo mohol. Vypadol hneď v prvom dvojzápase predkola spomínanej súťaže a v prvých šiestich kolách našej najvyššej súťaže nebodoval. Potom však v klube na východe Slovenska nastal zlom. Košice potiahli vo Fortuna lige ďalšiu sériu. Pripísali si totiž až 7 zápasov, kde neprehrali. O túto sériu však prišli v poslednom kole, kde v Zlatých Moravciach poriadne zakopli a prehrali rozdielom triedy 3:0. Dokopy tak Košice nazbierali 15 bodov za 4 výhry, 3 remízy a 7 prehier pri skóre 18:23. "Žlto-modrí" sa aktuálne ešte držia aj v Slovnaft cupe a po našom prípadnom postupe cez Rožňavu nás bude čakať práve dnešný súper. Domáci môžu byť spokojní aj s individuálnym úspechom, keď ich hráč Haskič so 6. gólmi na konte v tejto sezóne vedie spolu s ďalšími dvoma útočníkmi tabuľku strelcov. Samozrejme teda počítame, že práve z jeho strany bude hroziť najväčšie nebezpečenstvo. Pozitívny údaj pre nás môže byť napríklad ten, že "Vraňare" v posledných dvoch domácich dueloch zaváhali, keď si pripísali len remízy. Prečo by sme im túto sériu nemohli predĺžiť?

• 0.

Pätnáste kolo Fortuna ligy nám prinesie súboj dvoch žlto-modrých mužstiev, ktoré sú v tabuľke od seba vzdialené len o jeden bodík. Domáce Košice si pripísali prehru v poslednom kole proti Zlatým Moravciam. Dovtedy ťahali sériu už siedmych zápasov bez prehry. DAC zase na domácej pôde prekvapivo zaváhal a vybojoval si len remízu s Ružomberok. Oba kluby sa teraz budú chcieť odčiniť svojim fanúšikom a tak sa očakáva vyrovnaný duel. Verme tomu, že to bude zápas so šťastným koncom pre nás. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 15. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel MFK Košice : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 25.10. 2014 o 14:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

MFK Košice - FC DAC 1904 1:1 (0:0) v 15. kole Fortuna ligy

Pred slabou diváckou kulisou sa zrodila remíza 1:1, keď na gól Nováka v závere odpovedal Roman Sabler. Duel bol skúpy na šance, po slabšom prvom polčase sme však videli zlepšenie aspoň v druhej časti hry. Skvelí fanúšikovia nás podporili aj na druhom konci Slovenska!

V metropole východu sme v pozmenej zostave začali aktívne. V 7. minúte Krišto obišiel Huka, avšak z otočky strieľal vedľa. O dve minúty neskôr dostal prihrávku z prvej Szarka od Černáka, bránený obrancom domácich zakončiť nedokázal. V 10. minúte sa Novák snažil prelobovať vybehnutého Perneckého, no lopta skončila vedľa brány. Hluché chvíle v zápase prerušila najväčšia šanca na gól v prvom polčase: v 22. minúte Huk našiel úplne voľného Škutku, ktorý asi z dvoch metrov trafil len brvno. O 3 minúty neskôr strelu Viazanka spoza šestnástky tečoval Kwin, ale pohotový Pernecký ju aj napriek tomu pokryl. Ku koncu polčasu ešte Szarka poslal slabú strelu a následne nebezpečná akcia domácich skončila v ofsajdovej pasci.

Prvú zaujímavejšiu akciu si v druhom polčase pripravil Novák, ktorý v šestnástke tvrdou strelou z ostrého uhla Perneckého neprekvapil. Po dlhšom optickom tlaku sme sa v 57. minúte dostali do prečíslenia dvaja na jedného: Černák mohol v útoku nahrať Szarkovi, no rozhodol sa strieľať a bránu netrafil. O dve minúty neskôr po Turňovej zblokovanej strele chýbalo Ujlakymu pár centimetrov k zakončeniu. Následne Brašeňov rohový kop sklepol Straka pre Kwina a on spoza päťky zoči-voči brankárovi trestuhodne trafil len jeho nohy. Keď už aj Szarka premárnil možnosť z dobrej pozície zakončiť v 66. minúte, tak sa domáci dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom Škutka dostal prihrávku na hranici ofsajdu a po jeho prihrávke prestrelil našich obrancov otváracím gólom Novák - 1:0. V 74. minúte sa z vlastnej polovice vyrútil sám na brankára Štepanovský, no nakoniec ho dobehli obrancovia domácich. V 86. minúte sme konečne vsietili zaslúžený gól: Brašeň zahral priamy kop do klbka hráčov, odkiaľ sa lopta dostala až ku Kwinovi a on skvelou prihrávkou našiel voľného Sablera, ktorý z pár krokov nemal problém zakončiť - 1:1.

V Košiciach sme zabodovali prvýkrát od novembra 2008. Dnešný nerozhodný výsledok je už ôsmy v sezóne a spolu so Senicou sme remízovými kráľmi súťaže. Najbližšie nás čaká domáci zápas práve so Senicou, hrá sa v sobotu o 16:30. Ste srdečne vítaní!

Radoslav Látal, Košice: „Z našej strany to nebol dobrý zápas. Na začiatku sme však mali možnosť dať gól. Keby sa Novák nebál brankára a samozrejme aj Škutkova tutovka mala skončiť gólom. Boli sme bez potrebnej agresivity, no aj tak sa nám podaril dať gól. Potom sme však z jednoduchého nákopu podobne ako proti Žiline zbytočne inkasovali. Mrzí nás, že sme opäť stratili dva body v závere zápasu.“

Mikuláš Radványi, DAC: „V prvom polčase sme počas prvých päťnástich minút ustáli tlak domácich. Počítali sme s tým, že Košice vbehnú do zápasu a budú sa snažiť o rýchly gól. Pustili sme ich len do jednej gólovej šance. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, mali sme dvadsaťminutovku, kde Černák, Szarka a aj Kwin mali veľké šance. Gól však dal nakoniec súper. Potom sme všetko vsadili na jednu kartu, poslal som na ihrisko štyroch útočníkov a to aj rozhodlo. Získali sme cenný bod, s ktorým som spokojný.“