StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Senica
    >>
Peter Štepanovský 52
    >>
Roland Černák 65
90+2. minúta3 - 0FK Senica

• 90+2.

Máme tu koniec dnešného duelu. Po jeho ukončení štadión jasá a oslavuje presvedčivé víťazstvo 3:0. Hráči ponúkli domácim tribúnam futbal, ktorý sa musel páčiť. DAC zaknihoval najvyššie víťazstvo v sezóne a presne po tomto sme túžili. O góly  sa v dnešnom duely postarali Štepanovský, Černák a vlastný si strelil Pavlík. Aj dnešný duel sa niesol v skvelej atmosfére. Ďakujeme. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a verím, že sa vidíme na najbližšom zápase na Myjave. Bude sa hrať v piatok. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 88.

Horváth sa snažil vysunúť Szarku do kontry. Lopta k Ákosovi už nedorazila.

• 87.
    Luboš Hušek opustil ihrisko, nahradil ho Samuel Mráz
  • 85.

Na začiatku zápasu bola zima na štadióne, no teraz sa ešte ochladilo. Divákov však teraz príjemne hreje futbal.

• 83.

Perneckého pozornosť vyskúšal Hlohovský. Andy bol v bráne pozorný.

• 79.

Pri striedaní Černáka stoja diváci. Dostáva standing ovation.

• 74.

Teraz sme mali možnosť pridať už 4. gól v zápase. Ujlaky si po prihrávke hľadal dobrú pozíciu na strelu, no nakoniec sa mu to nepodarilo.

• 73.

V týchto chvíľach sa nič vážnejšie nedeje. DAC kontroluje hru a tribúny sa bavia futbalom.

• 70.

V DAC Aréne panuje skvelá atmosféra. Aj po vedení o 3 góly stále útočíme my.

• 68.

Dnešné stretnutie sleduje 2441 divákov.

• 65.

Hurá, hurá, hurá. Neskutočné! Vedieme už o 3 góly! Mladučký Černák si sám vybojoval loptu po obrovskej chybe Chvátala v obrane. Napádaný sa sám pustil od polovice ihriska do samostatného nájazdu a strelou na hranice šestnástky do pravého dolného rohu bez problémov pridáva tretí gól v zápase - 3:0.

• 65.
    Roland Černák strelil gól
  • 64.
  • 60.

Po centri prekĺzla lopta cez šestnástku. Škoda, že nemal kto zakončiť.

• 60.
    Vojtech Horváth zahrával rohový kop
  • 60.
  • 57.

Hráči sú pri rohovej zastávke a absolútne nie je vidieť, že čo sa tam odohráva.

• 56.

Štadiónom sa nesie "Játszik a DAC" - hrá DAC a to je veľká pravda.

• 56.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 56.
  • 55.

Hráči nabudený aktuálnym stavov načali ďalšiu akciu. Černák vysunul Štepanovského na ľavej strane a on ešte hľadal Szarku v šestnástke. Lopta k nemu neprišla.

• 52.

Gól, gól, gól. Vedieme už o dva góly. V Dunajskej Strede sa rozbieha megapredstavenie. Po dlhom centri od Turňu dostal loptu Štepanovský. On si osamotený obišiel brankára a bez porblémov zakončil - 2:0.

• 52.
    Peter Štepanovský strelil gól
  • 52.
    Luboš Hušek bol napomínaný žltou kartou
  • 52.
  • 51.

DAC si vytvoril ďalšiu gólovú akciu. Center Horvátha smeroval na Salátu, ktorý stál na kraji šestnástky. Odtiaľ poslal nenápadnú hlavičku, ktorú brankár zachytil až v poslednej chvíli.

• 50.
  • 49.

Hmla sa nás neustále zhusťuje. Viditeľnosť je dosť biedna.

• 46.

Začal sa nám druhý polčas, kde mali výkop hráči Dunajskej Stredy. Hneď sme si aj vybojovali rohový kop, ale po centri Horvátha nedokázala zakončovať ani jeden náš futbalista.

• 46.
  • 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Naše mužstvo predvádza veľmi dobrý výkon, ktorý sme teda videli od nášho mužstva dávnejšie. Zaslúžene aj vedieme 1:0 po vlastnom góle Chvátala. V hmle hráme pekný futbal a tak verím, že si nenecháte ujsť ani druhý polčas. DAC do toho!

• 45.

V poslednej nadstavenej minúte nás ešte vystrašil Kóňa bombou z 25 metrov. Strelu smerujúcu do vinkľa brankár zneškodnil.

• 45.

Ku koncu polčasu ešte stupňujeme tlak na strelenie druhého gólu. Teraz v šestnástke zakončoval Černák, avšak prestrelil.

• 45.

Krásna akcia Černái, Szarka a Sabler. Po viacnásobnej výmene lopty medzi touto trojicou mal možnosť zakončovať Sabler. Bol však zablokovaný.

• 45.

Rozhodca nám v prvom polčase nadstavuje až 3 minúty.

• 44.
    Gábor Straka opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 42.

Gól, gól, gól. Je to tam, konečne vedieme. Vlastným gólom nám urobil veľkú radosť Chvátal. Po centri z pravej strany ani nebol napádaný, no aj tak poslal Chvátal loptu do svojej brány. Obrovská chyba zo strany Senice - 1:0.

• 42.
    Petr Pavlík si strelil vlastný gól
  • 39.

Po tvrdšom zákroku bol Straka ošetrovaný na ihrisku. Najprv to vyzeralo tak, že dnes už skončil, no našťastie sa pozviechal a už sa pokračuje v hre.

• 37.
  • 36.

Na hraciu plochu je z pozície diváka hrozná viditeľnosť. Ktovie, či sa vôbec dohrá zápas.

• 34.

Štepanovského center z ľavej strany sklepol Šulla presne na kopačky nášho Černáka. On sa svojej príležitosti streliť gól zrejme zľakol. Poslal nepresnú strele vysoko nad svätinu brankára.

• 31.

Po zákroku Chvátala na Horvátha si fanúšikovia pýtali faul. Verme teda, že rozhodca situáciu dobre videl.

• 30.
  • 29.

Szarka sa dostal k strele, ktorú musel Šulla vyrážať do bezpečia. V doterajšom priebehu sme stále lepším mužstvom. Chýba už len gól.

• 25.

Jeden z našich futbalistov zaváhal v zadných radoch, čo sa pokúsili využiť hráči Senice. Za hranicou šestnástky zakončoval Kalabiška. Jeho strela nemala dostatočnú razanciu.

• 24.

Rohový kop bol zahraný na bližšiu žrd odkiaľ Saláta aj zakončoval hlavičkou. Bohužial mimo brány.

• 23.
  • 22.
    Erik Ujlaky zahrával rohový kop
  • 21.

Szarka poriadne zabojoval v šestnástke a tak sme si vypracovali ďalšiu šancu na gól. Loptu nahral ešte Ujlakymu do pravej strany ihriska. On centrom ešte hľadal Horvátha, avšak zakončenia sme sa už nedočkali.

• 19.

Na štadióne v Dunajskej Strede sa hmla poriadne zhusťuje. Brankári určite nevidia ani na druhú stranu ihriska. Verme, že zväčšovať sa už hmla nebude.

• 16.

Po incidente ešte z minulej sezóny medzi Kóňom a Szarkom majú fanúšikovia ťažké srdce na prvého menovaného a dávajú mu to aj patrične pocítiť.

• 13.

Ujlaky sa dokázal veľmi dobre uvoľniť na pravej strane ihriska. Pri bránení obrancom dokázal ideálne nájsť Horvátha, ktorého hlavičku brankár dobrým zákrokom vyrazil von z brány.

• 11.
  • 9.

Horváthov priamy kop smeroval na Salátu, ktorý sklepol loptu Szarkovi. Jeho strela bola v poslednej chvíli zablokovaná.

• 8.
  • 8.
  • 7.

Kwin trochu zaváhal v obrane a mohol to využiť Mukendi s Piroskom. Najprv dostal prihrávku Piroska, no našťastie ho stihol dobehnúť Saláta. Jeho následná strela už potom nebola ideálna. No ani zákrok Perneckého nebol najistejší a tak uvidíme roh.

• 5.

Štadión sa nám v posledných chvíľach nakoniec veľmi dobre zaplnil a opäť sa hrá v skvelej atmosfére aj napriek zlému počasiu.

• 2.

Začiatok zápasu vychádza zatiaľ veľmi dobre na našej strane. Najprv sme videli nebezpečný center od Štepanovského a následne odrazenú loptu mohol páliť z výbornej pozície Straka. Lopta mu však bohužial nesadla. Okrem toho sme už vidieli aj viacero zaujímavých akcii. Chýba už len zakončenie.

• 0.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop zaznamenali hráči Senice.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci sú oblečení v tradičných žlťo-modrých dresoch a hostia odohrajú dnešný duel v červeno-modrej farbe.

Počas týždňa sme boli svedkami jednej veľmi pozívnej udalosti, keď sme sa dozvedeli presné informácie o výstavbe krásneho nového štadióna.

Na štadióne vidíme transparenty na protest voči nechutnému zákroku ťažkoodencov, ktorý sa odohral presne pred 6 rokmi.

To je odo mňa všetko s predzápasovými informáciami.  Všetko je už pripravené na začiatok duelu. Poďme si po tri body!

• 0.

O približne 20 minút nás čaká súboj proti mužstvu, ktorému sa v aktuálnej sezóne darí. Nachádza sa na treťom mieste fortunaligovej tabuľky so slušným náskokom nad zvyškom pelotónu. Dokonca aj na prvý Trenčín stráca len 5 bodov. Úspešné je aj na ihriskách súperov, kde aktuálne tiež obsadzuje 3. priečku. Na druhej strane DAC dnes už veľmi chce vyhrať. Má za sebou niekoľko zaváhaní v podobe remíz a teraz si nepripúšťa nič iné ako zisk troch bodov. Verme, že sa im tento cieľ aj podarí naplniť.

• 0.

Štadión v Dunajskej Strede je aktuálne nezvyčajne zaplnený trochu redšie. Dôvodom je pravdepodobne väčšia zima a veľa fanúšikov je aj odcestovaných za rodinou. Okrem toho, že je zima, tak je aj v DAC Aréne hmla. Náš tím si hru v hmle vyskúša prvýkrát v sezóne. Verme, že nám prinesie šťastie. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 16. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : FK Senica. Zápas sa začne 1.11. 2014 o 16:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904 - FK Senica 3:0 (1:0) v 16. kole Fortuna ligy

V zápase poznačenom hustou hmlou zaknihoval DAC najvyššie víťazstvo v sezóne a prerušil deväťzápasovú sériu Senice bez prehry. Naopak, my sme si po deviatich kolách konečne postrážili čisté konto. O góly sa podelili Štepanovský, Černák a do vlastnej siete trafil Pavlík.

Od úvodu stretnutia bolo mužstvo DAC-u hladné po úspechu, hralo agresívne, kolmo dopredu. Už v 2. minúte mohol páliť Straka z dobrej pozície, loptu však netrafil ideálne. Po zaváhaní Kwina v obrane nevyužili v 6. minúte možnosť otvoriť skóre Mukendi s Piroskom. V 13. minúte sa na pravej strane uvoľnil Ujlaky, po jeho centri Horváthovu hlavičku Šulla v poslednej chvíli vyrazil. V 23. minúte zakončoval Saláta po rohu vedľa a na opačnej strane vyslal Kalabiška strelu s nedostatočnou razanciou. V 34. minúte po odrazenej lopte v šestnástke pálil Černák, lopta mu však nesadla. Po Turňovom centri z pravej strany nám spravil Pavlík v 42. minúte veľkú radosť vlastným gólom, ktorý si poslal do brány, hoci nebol pod tlakom útočníkov - 1:0. Ku koncu polčasu sme ešte zvýšili aktivitu, no akcii Černáka, Szarku a Sablera chýbalo zakončenie. V nadstavenom čase nás ešte vystrašila bomba Kóňu z dobrých 20 metrov, ktorú pozorný Pernecký zneškodnil.

Aj druhé dejstvo bolo poznačené hustou hmlou. V 51. minúte poslal Saláta z kraja šestnástky nenápadnú hlavičku, a hoci Šulla zareagoval oneskorene, dokázal ju pokryť. O minútu neskôr poslal Horváth dlhú loptu na Štepanovského, ktorý po parádnom spracovaní ešte krajšie zakončil - 2:0. Po hodine hry lopta nebezpečne presvišťala po centri Horvátha cez šestnástku. Následne Chvátalovu chybu potrestal svojou šikovnosťou Černák: na vlastnej polovici vybojoval loptu, pustil sa do samostatného úniku a strelou spoza šestnástky do ľavého dolného rohu nedal brankárovi šancu - 3:0. V 74. minúte dostal Ujlaky prihrávku do šestnástky, kde sa snažil uvoľniť, no nebol úspešný. Ku koncu zápasu sa Hlohovský opäť vychytal Pernecký. Zvyšok zápasu si hráči DAC-u už len kontrolovali a po ňom si užili zaslúžené ovácie skvelého obecenstva.

Hosťom sme pripravili prehru po dva a pol mesiaci, a prerušili sme aj ďalšiu sériu - Senicu sme doma porazili na šiesty pokus, doterajších päť vzájomných zápasov na našom štadióne totiž zakaždým skončilo víťazstvom súpera. DAC si zaknihoval 4. víťazstvo v sezóne, po ktorom sa s ôsmimi remízami posunul na 5. priečku neúplnej tabuľky. Na konte máme 20 bodov a vyrovnané skóre 20:20. Ďakujeme fanúšikom, že aj v nepríjemnom počasí prišli povzbudiť mužstvo v taktom hojnom počte. V najbližšom kole nastúpime v piatkovej televíznej predohrávke na pôde Myjavy, výkop je o 18.30 hod.

Mikuláš Radványi, DAC: „Od začiatku sme boli agresívnejší a zároveň aj rýchlejší na lopte. Podmienky boli náročné, obidve mužstvá ich však mali rovnaké. Od prvej minúty som videl túžbu hráčov po víťazstve. Dali sme tri góly a z nich nám pomohol k jednému aj vlastný gól Pavlíka. Musím poďakovať mojim hráčom, že dnes bojovali a išli za víťazstvom.“

Pavel Hapal, Senica: „Budem stručný. Rešpektujem súpera, ktorý dnes bol lepší a agresívnejší, avšak porazili sme sa sami. Dva góly sme dostali po našich veľkých chybách. Moc hodnotiť zápas ani nemôžem, lebo som ho veľmi nevidel.“