StretnutieSpartak Myjava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Štefan Pekár 64
    >>
Erik Daniel 71
90+3. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Zápas sa práve skončil. Domáca Myjava vyhrala v dnešnom duely 3:1. Víťazstvo domáceho mužstva je spravodlivé, čo treba športovo priznať. Autormi gólov v dnešnom zápase boli Daniel, Pekár, Kuzma a na našej strane znižoval Jurčo. Naši hráči sa snažili, ale opäť to bohužiaľ nevyšlo. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, ktorí boli opäť dvanástym hráčom a vytrvalo povzbudzovali aj počas nepriaznivého stavu. Najbližšie hráme pohárový zápas v budúcu stredu, kde vycestujeme na pôdu Rožňavy. To je odo mňa všetko. Ďakujem vám za pozonosť a prajem vám príjemný zvyšok začínajúceho sa víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 86.

Center od Horvátha bol tiež nebezpečný, ale zase sme sa bohužial zaobišli bez gólu. Lopta smerovala do pravého horného rohu, odkiaľ ju brankár dokázal vyboxovať len na roh.

• 86.
    Vojtech Horváth zahrával rohový kop
  • 85.
  • 84.

Neskutočné, čo sa deje v Myjave. DAC bol veľmi blízko aj k druhému gólu v zápase. Po centri z ľavej strane chýbalo Kwinovi málinko k zakončeniu a následne zabojoval a lopta sa dostala k Jurčovi. On poslal strelu na bránu, ktorá strašnou smolou neskončila v bráne. Naši fanúšikovia sa vehemntne dožadovali odpískanie ruky v šestnástke.

• 81.

Gól, hurá, predsa len sme sa dočkali aspoň zníženia dnešného duelu. Po centri z vlastnej polovice šikovne predĺžil loptu Szarka na Jurča, ktorý krásny preloboval domáceho brankára - 3:1.

• 74.

Rohový kop Solnička neisto chytil až na dvakrát, ale ani toto sa nám nepodarilo zúročiť.

• 74.
  • 74.

Černák mal ďalšiu príležitosť na gól, ale gólu sme sa opäť nedočkali. Strelu z uhla vytesnil domáci brankár na roh.

• 72.

Priamy kop Horvátha tentokrát smeroval na hlavu Szarku. On dokázal v šestnástke aj zakončiť a poslať loptu na bránu, ale Solnička si s jeho pokusom poradil.

• 72.
  • 71.

Daniel si v šestnástke prekľučkoval Salátu a pár metrov pred bránou nekompromisne zakončil do pravého horného rohu. Je to už výsledok rozdielom triedy, ktorý je však pomerne krutý.

• 64.

Tentoraz gólu ani brankár zabrániť nedokázal. Pekár dostal loptu na hranici šestnástky a poslal presnú a tvrdú strelu do pravej ždrky, odkiaľ sa lopta odrazila do brány. Pernecký nemal najmenšiu šancu - 2:0.

• 64.
    Štefan Pekár strelil gól
  • 63.

Poriadne nebezpečná prílležitosť na strane Myjavy. Oršula dostal prihrávku a mohol ísť sám na bránku. Pri jeho spracovaní však skvele vybehol Pernecký, ktorý šancu zakončiť vynuloval.

• 63.

• 63.
    Tomáš Marček zahrával rohový kop
  • 62.

Černák nebezpečným, ale čistým sklzom získal loptu a následne bol vysunutý do kontry Szarka. Súboj jeden, proti jedného prehral.

• 60.

Daniel sa snažil vystrašiť našu bránu strelou z veľkého uhla. Pokus skončil mimo ihriska.

• 58.

Je za nami takmer hodina zápasu a my stále prehrávame. Pred chvílou sme si vytvorili gólovú šancu, avšak treba zatlačiť ešte viac.

• 55.
  • 55.

Černák si svojou bojovnosťou pripravil možnosť nahrať Szarkovi do nebezpečnej pozície. Ákos po prihrávke urobil najlepšie čo mohol. Poslal tvrdú strelu k žrďke, ktorú však Solniška mimoriadne kvalitným zákrokom zneškodnil.

• 52.

Szarkov pokus prekvapiť brankára domácich stroskotal na jeho nepresnej strele.

• 51.

Po Danielovom centri z ľavej strany musel zase zasahovať Pernecký.

• 48.

Černák našiel v šestnástke Krišta, ktorý z prvej aj vystrelil. Sľubnú príležitosť na gól však Solnička pokryl.

• 46.

Úvodný výkop v druhom polčase patril futbalistom DAC-u.

• 45+1.

Prvý polčas sa nám skončil. Vyhrala ho Myjava rozdielom 1:0 po góle Kuzmu z 33. minúty. Duel sa hrá v skvelej atmosfére, no opäť to nie je z našej strany úplne ideálny výkon. Myjava ho zaslúžene vyhrala. Na druhej strane aj tak na tom nie sme až tak zle a tak verme, že predsa len si z Myjavy odvezieme nejaký ten bod. DAC do toho!

• 45.
    Štefan Pekár zahrával rohový kop
  • 45.

Rozhodca nadstavuje 1 minútu.

• 42.

Horváth dostal peknú prihrávku do stredu ihriska. Zo zaujímavej streleckej pozície poslel zlú strelu.

• 40.

Priamy kop Horvátha na hranici šestnástky preletel celé pokutové územie.

• 40.
  • 38.

Daniel sa pustil do samostatného nájazdu na našu bránu. Obišiel aj šmýkajúceho sa Salátu, ale Brašeň ho už v šestnástke odzbrojil.

• 35.
    Štefan Pekár zahrával priamy kop
  • 35.
    Vojtech Horváth bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Prehrávame 0:1. Na center Daniela z pravej strany zareagoval najlepšie Kuzma, ktorý dokázal vo vápne skórovať.

• 33.
    Marek Kuzma strelil gól
  • 32.

O útok sa snažili obe mužstvá. Obe boli neúspešné.

• 29.
    Štefan Pekár bol napomínaný žltou kartou
  • 28.

Po rohovom kope sa lopta dostala k Danielovi, ktorému sa podarilo aj vystreliť, no stále zostáva stav dnešnáho duelu nezmenený 0:0.

• 27.
  • 26.

Po prvom priamom kope letela lopta od Horvátha na hlavu Sablera. On loptu poslal na zem, na kopačky Oršulu, ktorý si dal takmer vlastný gól. Aj druhý rohový kop bol po hlavičke Szarku nebezpečný. Lopta však skončila tesne vedľa ľavej ždrky.

• 26.
  • 24.

Sektor hostí našich sľubených 100 fanúšikov už bez problémov zaplnilo a dokonca ich tu je aj viac. Našim futbalistom opäť vytvárajú domáce prostredie.

• 22.
  • 21.

Po centry dostal loptu do nebezpečnej pozície takmer Kuzma. Pernecký bol opäť pozorný.

• 19.

Po prihrávke Černáka vytiahol Sabler krásny futbalový moment. Loptu si nadvihol a po otočke sa snažil zakončil. Bohužial bol však pri zakončení zablokovaný.

• 17.

Ani po druhom priamom kope na našej strane sme bránu Solničku ohroziť nedokázali.

• 16.
  • 16.
    Erik Daniel bol napomínaný žltou kartou
  • 14.

Po prihrávke Uršulu na Pekára Kwin trochu zazmetkoval. Výsledkom bola nebezpečná strela Pekára do bočnej siete.

• 14.
  • 13.

Po Turňovi bol teraz ošetrovaný Oršula, avšak on sa už vrátil na ihrisko.

• 10.

Pernecký teraz musel po dlhšom centry vybehnúť, aby zaženhal ohrozenie našej brány.

• 9.

Bohužiaľ už v 9. minúte bol nútene prestriedaný Turňa. Privodil si zranenie, ktoré však zrejme nebude až tak vážne.

• 9.
    Matúš Turňa opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 5.
  • 4.

Od úvodných minút tohto duelu je tu skvelá atmosféra z oboch strán. Takto má vyzerať futbalové stretnutie na tribúnach!

• 2.

Hneď v druhej minúte sme zaznamenali prvú strelu na bránu. Jej autorom bol Krišto, no strela asi z 20 bola nepresná.

• 1.

Zápas sa nám práve začal, úvodný výkop zaznamenali hráči domáceho celku.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci prichádzajú na trávnik v tradičných čierno-bielych farbách a hostia odohrajú dnešný duel v dresoch žlto-modrej farby. Štadión je aktuálne zaplnený redšie, no opäť ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že sem prišli aj napriek tomu, že sa hrá v piatok, v takom hojnom počte. Zatiaľ ich tu máme 70, ale má prísť ževraj až skvelých 100. Ešte raz Ďakujeme. Pekne sa usaďte, pripravte si niečo na pitie a jedenie. O chvíľu začíname. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda je pred 17. kolom na 7. mieste fortunaligovej tabuľky. Na konte má 4 výhry, 8 remíz a 4 prehry pri vyrovnanom skóre 20:20. V tomto ročníku tahá DAC dve poriadne dlhé série, ktoré sa ťahajú od začiatku ročníka. Kým na domácej pôde neprehral, tak na ihriskách súperov ešte nedokázal vyhrať. Samozrejme znovu bude mať úlohu túto sériu prekaziť. Po dlhom hľadaní pevnej obrany máme konečne nádej, že sa nám ju podarilo nájsť a sformovať. Piliere v strede obrany, kde pôsobia Saláta s Kwinom, dokázali konečne aj s tímových duchom po dlhej dobe udržať čisté konto. Práve to nás doteraz vždy oberalo o body. Miesto čistého konta sme inkasovali zbytočné góly, ktoré nás prenasledovali doma a aj vonku. Teraz verme, že sa nám ich podarilo zmazať a konečne sa dočkáme víťazného duelu na ihrisku súpera. DAC do toho!

• 0.

Spartak Myjava aktuálne nezažíva najvydarenejšiu sezónu, avšak veľmi ju to mrzieť zatiaľ nemusí, pretože v prvom ročníku medzi elitou mala dokonca ešte horší vstup do ročníka, keď mala na konte len 19 bodov, no nakoniec skončila na úctihodnom 4. mieste. V tejto sezóne má zatiaľ na konte 6 výhier, 2 remízy a 8 prehier, za čo získala 20 bodov a skóre má mierne negatívne 16:20. Vďaka predohrávanému zápasu Žilina - Podbrezová klesla na predbežnú 8. pozíciu. Na 7. DAC jej chýba len lepšie skóre a náskok nad 9. Zlatými Moravcami činí 3 body. Jej aktuálna forma je celkom pozitívna. Sezónu 2014/2015 začala horšie. Prvé zápasy hrala na súperových ihriskách (kvôli renovácii ihriska), kde väčšinou zbierala prehry. Po opätovnom nasťahovaní sa na domáci štadión mala kolísavé výsledky a teraz hrá už dlhšiu dobu len domáce zápasy, kde začala zbierať body. Z posledných 4 zápasov si pripísala 3 víťazstvá. Zaváhala nad Žilinou a porazila Podbrezovú, Banskú Bystricu a aj Zlaté Moravce. Aj v najbližšom duely bude určite chcieť vyhrať, ale my pevne veríme, že sa jej to nepodarí.

• 0.

Tri kolá pred koncom jesennej časti prvého ročníka Fortuna ligy čaká náš DAC duel s tabuľkovým susedom a to s Myjavou. Oba tímy majú na konte zhodne 20 bodov. "Kopaničiari" ťahajú dlhú sériu zápasov na domácom ihrisku, kde sa im pomerne darí a zároveň sa budú snažiť odčiniť prehru nad naším mužstvom, ktorá sa zrodila ešte v auguste. Na druhej strane "Žlto-modrí" pôjdu do duelu opäť s cieľom konečne vyhrať zápas na ihrisku súpera a zároveň budú chcieť nadviazať na predošlé kolo, ktoré vyhrali rozdielom triedy. Bude to poriadne vyrovnaný duel, v ktorom rozhodnú naozaj len detaily.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 17. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel Spartak Myjava : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 7.11. 2014 o 18:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Myjava-DAC 1904 3:1 (1:0) v 17. kole Fortuna ligy

Ani na Kopaniciach sme sa nedočkali prvého víťazstva na pôde súpera, na Myjave sme pri pomere striel na bránu 3:7 utrpeli prehru 3:1. Domáci nám dali lekciu z efektivity.

Od úvodných sekúnd sa hral svižný futbal vo výbornej atmosfére, k čomu výrazne prispelo aj zhruba 150 žlto-modrých fanúšikov. Prvú strelu vyslal Krišto v 2. minúte, avšak mimo bránu. V 9. minúte nútene striedal zranený Turňa a tréner Radványi musel zmeniť rozostavenie. O päť minút neskôr po Kwinovom zaváhaní Pekár napálil bočnú sieť. V 19. minúte si Sabler v šestnástke šikovne obhodil strážcu, ale po otočke už bol zablokovaný. Po Horváthovom rohu a Štepanovského centri si Oršula takmer strelil vlastný gól, a Sabler hlavičkou po ďalšom rohu poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. V 33. minúte sme zbytočne stratili loptu, rýchlonohý Daniel  poslal z pravého krídla prihrávku na Kuzmu, ktorý zblízka bez problémov skóroval - 1:0. Samostatný nájazd Daniela v 38. minúte zabrzdil až v šestnástke Brašeň. Horváth poslal v 42. minúte z dobrej pozície nepresnú strelu a tak sa prvé dejstvo skončilo za stavu 1:0.

V druhom polčase sme zvýšili obrátky a domácich sme miestami dostali pod tlak. Prvá strela patrila opäť Krištovi, jeho pokus Solnička pokryl. V 52. minúte bol ešte Szarka nepresný, no o tri minúty po Černákovej prihrávke tvrdo vypálil spoza šestnástky, avšak aj na tento pokus k žrdi domáci brankár pohotovo zareagoval. V 63. minúte mohol ísť Oršula opäť do samostatného nájazdu, ale Pernecký skvele vybehol. O minútu si Pekár naviezol loptu pred šestnástku a tvrdou prízemnou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Ďalšiu medzeru v našej otvorenej obrane využili domáci v 71. minúte, keď si Daniel šikovnými kľučkami poradil so Salátom a strelou pod brvno nekompromisne zakončil - 3:0. Ani za nepriaznivého stavu sme nezložili zbrane, Solnička si však poradil s priamymi strelami  Szarku a Černáka. V 81. minúte sa nám predsa len podarilo znížiť: Szarka hlavou predĺžil na Jurča a ten preloboval myjavského gólmana - 3:1. V 84. minúte Jurčo hlavou prekonal Solničku, avšak gólu zabránil rukou domáci obranca, no pokutového kopu sme sa aj tak nedočkali. V 86. minúte poslal Horváth loptu z priameho kopu do pravého horného rohu, ale ani tento pokus gólom neskončil.

Po piatej prehre v sezóne DAC klesol na 8. pozíciu, keď nás predbehol práve dnešný súper. Opäť ďakujeme skvelým fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte podporiť mužstvo v piatok a v nepriaznivom počasí. Najbližšie hrá DAC pohárový zápas, v stredu nastúpime v Rožňave na osemfinálový zápas proti miestnemu štvrtoligistovi.

Peter Gergely, Myjava: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Boli sme kombinačnejší. Pred druhým gólom sme boli chvíľku pod tlakom, no potom sme ho strelili. Pridali sme aj tretí gól, avšak moji hráči boli v eufórii nepozorní a preto sme inkasovali. Vzhľadom na priebeh celého zápasu sme vyhrali zaslúžene.“

Mikuláš Radványi, DAC: „Zápas sme si opäť prehrali vlastnými chybami. V 7. minúte sme museli striedať, lebo sa zranil Turňa a ja som nemal krajných obrancov na striedanie. Už pred zápasom som poslal na kraj Štepanovského, ktorý nahradil zraneného Szabóa a potom som musel improvizovať. Na to sa však nemôžem vyhovárať, lebo aj tak sme odohrali dobrý zápas, no zbytočné chyby nás opäť zastavili. Futbal sa hrá na góly. Som zvedavý na 84. minútu, musím si to ešte pozrieť. Hlavný rozhodca chcel pískať penaltu, ale postranný bol proti. Aj moji hráči hovorili, že tam bola jasná ruka. Dnes odohrali viacerí hráči podpriemerný zápas, avšak verím, že do duelu s Rožňavou sa dáme do poriadku.“