• Priamy kop (85. minúta)Vojtech Horváth
  • Priamy kop (88. minúta)Vojtech Horváth
  • Rohový kop (89. minúta)Vojtech Horváth
  • 92.

Dnešný duel sa nám práve skončil. Náš DAC ho zaslúžene vyhral 2:0 a postupuje ďalej do štvrťfinále, kde narazí na už Fortunaligový klub MFK Košice. O góly sa v dnešnom zápase postarali Kwin a Ujlaky. Prvý polčas z našej strany nebol najlepší hlavne, čo sa týka zakončenia, no v druhom sme už jednoznačne dominovali aj s viacerými šancami na gól. Držanie lopty vyšlo jednoznačne v náš prospech. Opäť ďakujeme aj našim divákom, ktorí vytrvalo povzbudzovali počas celého duelu. Najbližšie hráme v sobotu zápas na našom ihrisku proti Banskej Bystrici. Ste srdečne vítaní. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozonosť a prajem vám príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 89.

Priamy kop bol tentokrát zahraný na krátko. Loptu poslal Horváth na nabiehajúceho Brašeňa, ktorý si ešte pripravil dobrú pozíciu na strelu. Tvrdo vypálil, avšak gólu sme sa opäť nedočkali. Následne ešte získal loptu Horváth, ktorý z veľkého uhla získal rohový kop.

• 84.

Po rohovom kope získali loptu naši futbalisti, ktorí založili rýchly protiútok. Od stredu ihriska si loptu potiahol loptu Ujlaky, ktorý aj vypálil. Dobrý pokus nakoniec vybránil opäť pozorný Šalamon.

• 83.
    Jaroslav Kamenský zahrával rohový kop
  • 78.

Po priamom kope Gereho nie najlepšie trafil loptu Krišto až sa dostala k Drobňákovi, ktorý sa snažil o nožničky, ale jeho parádička mu nevyšla. Netrafil loptu.

• 77.
    Pavol Gere zahrával priamy kop
  • 75.

Szarka poslal ťažkú prihrávku na Brašeňa. On však loptu dobehol a podarilo sa mu aj zacentrovať do šestnástky. Tam Sabler hlavičkou tesne prestrelil bránu.

• 74.
  • 72.

Horváth poslal rohový kop na bližšiu žrď, kde si veľmi dobre nabehol Kwin. Hlavičkou nedal brankárovi domácich najmenšiu šancu.

• 72.
    Kwin Amban Noé Achille strelil gól
  • 72.
  • 70.

Na priamy kop takmer z polovice ihriska musel vybehnúť Pernecký. Loptu vyboxoval do bezpečia.

• 68.
    Tomáš Havko opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Drobňák
  • 67.
  • 67.
    Tomáš Havko bol napomínaný žltou kartou
  • 64.

Ujlakyho strela bola zblokovaná, no aj napriek tomu domáci brankár trochu zaváhal pri bránení. Na dvakrát sa mu to však nakoniec podarilo.

• 64.
    Richard Kudela opustil ihrisko, nahradil ho Jaroslav Kamenský
  • 63.
  • 62.
  • 61.
  • 60.

Krišto taktiež ohrozil bránku domácich. Aj jeho pokus však tesne minul bránu.

• 60.

Sabler vybojoval loptu a postunul ju na Szarku, no ešte našiel Ujlakyho na pravej strane ihriska odkiaľ poslal strelu tesne vedľa ľavej žrdky.

• 56.
  • 56.

Horváth poslal nebezpečný priamy kop rovno na brankára. Loptu kopol k ľavej žrdi, kde sa však opäť postavil pozorný brankár.

• 49.

Gól, gól, gól. Predsa len sme sa dočkali prvého gólu v zápase a pre našu radosť je gól na našej strane. Center poslal z ľavej strany Brašeň. Lopta sa dostala až na úplne voľného Ujlakyho, ktorý bez problémov hlavou otvára skóre dnešného duelu.

• 49.
    Erik Ujlaky strelil gól
  • 46.

Nadstavujú sa 2 minúty.

• 46.

Druhý polčas začali hráči domácej Rožňavy.

• 46.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Erik Ujlaky
  • 45.

Po prvom dejstve je stav zatiaľ nerozhodný 0:0. Videli sme polčas v búrlivej atmosfére, ktorý však veľa vzruchu nepriniesol. Loptu má na kopačkách prevažne náš klub, ale v útočnej fáze to až na poslednú päť minútovku je dosť zlé. Máme však prevahu a tak veríme, že v druhom dejstve ju aj naozaj premeníme v úspešný výsledok. Dúfam, že zostanete s nami.

• 45.

V nadstavenom čase sme videli po Štepanovskom sklepnutí lopty ešte Szarkovu zblokovanú strelu. Mali sme ešte kopať roh, ale rozhodca už odpískal koniec prvého polčasu.

• 45.

Rozhodca nadstavuje 1 minútu.

• 41.

Lopta sa po odrazoch ešte dostala späť k Horváthovi, ktorý si vyskúšal strelu z väčšej diaľky, no jeho pokus poslal len do stredu brány na pozorného gólmana. Rožňavskí fanúšikovia odmenili za dva kvalitné zákroky svojho hráča búrlivým potleskom.

• 40.

Horváthov center z pravej strany ihriska smeroval na Kwina, ktorý tesnej blízkosti aj zakončil. Šalamon predviedol naozaj kvalitný zákrok.

• 40.
  • 37.

Snaženie na oboch stranách aj naďalej úspech neprináša. Na druhej strane diváci na oboch stranách vytvárajú skvelú atmosféru. Futbal ich však určite nenadchol.

• 34.

Po centri Brašeňa pohotovo zareagoval vybehnutím brankár domácich, ktorý loptu poslal hlavou do bezpečia.

• 31.

Rožňavčania zatiaľ veľmi pozorne bránia a na druhej strane sa im nedarí veľmi dostať ani za polovicu ihriska. Potrebuje dať gól čím skôr.

• 25.

Rohový kop od Horvátha zatiaľ priniesol najvážnejšiu akciu v zápase. Najprv loptu pred brankárom chcel odhlavičkovať do bezpečia Mészner, ale loptu poslal presne na Brašeňa, ktorý z prvej tvrdo vypálil na Šalamona. Ten predviedol kvalitný zákrok.

• 24.
  • 23.

Zatiaľ sa nehrá veľmi atraktívny futbal, avšak Brašeň vyskúšal pozornosť Šalamona. Strela asi z 25 metrov tesne minula ľavú spojnicu.

• 19.

Nešťastný moment pre domáci celok. Pre zranenie musel striedať už v 19. minúte.

• 19.
    Marcel Róth opustil ihrisko, nahradil ho Alexander Péter
  • 15.
  • 14.

Hrá sa na mimoriadne náročnom teréne a tak to vyzerá, že sa budú musieť naši futbalisti ešte aklimatizovať. Po polostrele z väčšej diaľky si Šalamon pripísal úspešný zákrok.

• 12.

Zaujímavú akciu pripravili Szarka, Brašeň a Černák. Posledný menovaný dostal prihrávku pred šestnástku, no zakončiť už nedokázal.

• 10.

Center sme videli už aj od Rožňavy a konkrétne od Polláka. Tiež však podobne ako na našej strane veľa vody nenamútil.

• 8.

Od domácich hráčov a aj divákov vidieť obrovskú motiváciu. Pre takéto momenty, z úprimnej radosti z futbalu sa futbal hrá.

• 6.
  • 5.

Prvý vážnejší útok potiahol Černák na pravej strane ihriska, ale jeho pokus prihrať skončil u brankára domácich.

• 3.

Už v tretej minúte zápasu leží na zemi jeden z domácich hráčov, ktorý je otrasený a už aj ošetrovaný.

• 1.

Úvodný výkop zaznamenali naši futbalisti, ktorí sa hneď pustili do útoku, ale ďaleko sa nedostali.

• 0.

Domáci prišli na ihrisko pri búrlivou potlesku od domácich tribún. Vyzerá to tak, že nás tu čaká búrlivé prostredie. DAC do toho.

• 0.

Vítame vás priamo z východu Slovenska. Na ihrisko v Rožňave už nastupujú hráči oboch celkov. Domáci odohrajú dnešný duel v dresoch zeleno-čiernej farby a naši futbalisti zase v bielej kombinácii. Na štadión zavítali opäť aj naši verní fanúšikovia, ktorí sú proste skvelí. Je ich tu približne 30.

• 0.

Aj v 5. kole sa hrá deväťdesiat minút a v prípade nerozhodného výsledku budú nasledovať penalty.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda postúpil do osemfinále Slovnaft cupu po vyradení štvrtoligovej Domaniže pomerom 3:0, následne si poradil aj s Močenkom bez problémov, keď zvíťazil 2:0 a v 4. kole opäť nemusel cestovať veľmi ďaleko, keď mu boli pridelené Nové Zámky. Proti miestnemu klubu dokonca aj v prvýkrát v tomto ročníku slovenského pohára inkasoval, no aj napriek tomu bez väčších problémoch po výhre 3:1 postúpil medzi 16 najlepších mužstiev. O góly sa v našom mužstve zatiaľ postarali Tóth 2x, Krišto 2x a po jednom zásahu si pripísali Nguekam, Jurčo, Sabler a aj Brašeň. V dnešnom súboji očakávame aj napriek našim zraneniam a aj reprezentačnej strate (Saláta) podobný priebeh ako v predchádzajúcich zápasoch. Verme tomu, že aj napriek neúspešným výsledkom vo Fortuna lige na súperových ihriskách v Rožňave a zároveň v Slovnaft cupe na to úplne zabudneme a podarí sa nám naplniť očakávania. Je možné, že našich futbalistov bude čakať aj na Rožňavskom štadióne búrlivejšia atmosféra. Okrem podpory domácich fanúšikov sa chystá na tento duel aj skupinka Ultras Košice. V každom v prípade ak postúpime, tak v štvrťfinále budeme hrať proti jednému z dvojice Košice/Badín.

• 0.

História klubu SP MFK Rožňava sa začala písať na začiatku 20. storočia. Od tohto obdobia si tento gemerský celok s takmer 20000 obyvateĺmi výraznejší úspech nepripísal. Za najväčší by sa dalo považovať účinkovanie v II. lige ešte v dávnych deväťdesiatych rokoch. Od nového tisícročia však aj napriek snahám pôsobil a pôsobí do dnešných dní v štvrtej lige. Aj práve preto bude jeho najbližší duel s našim DAC-om veľkolepým sviatkom a oslavou futbalu. O tom svedčí aj plagát, ktorý láka na futbal, ale napríklad aj pozvánka vo forme videonahrávky. Rožňava postúpila do osemfinále Slovnaft cupu po postupe v 2. kole cez Fiľakovo, ktoré porazila 3:1, ďalej vyradila aj Lučenec pomerom 3:1 a postup do osemfinále si vybojovala po penalotovom rozstrele s Martinom. V aktuálnom ročníku zatiaľ jej diváci až tak veľa radosti s výsledkov v IV. lige Východ mať nemôžu. Rožňave sa v predchádzajúcom víkende jesenná časť skončila. Odohrala 16. zápasov po ktorých sa zo 16-členného pelotónu nachádza na 8. mieste. Treba však podotknúť, že z posledných dvoch zápasov má skóre 6:0. Možno práve zistenie, že bude hrať s Dunajskou Stredou ju dostatočne motivovalo k týmto výsledkom. Každopádne sú hráči z Rožňavy v psychickej pohode a sú odhodlaní dnes vypľuť aj dušu. My však berieme len jeden výsledok!

• 0.

Dunajskú Stredu čaká v stredajšom pohárovom zápase po novom systéme už tretí štvrtoligový klub a celkovo už štvrtý súper v aktuálnom ročníku. DAC sa stretne so súperom z východného Slovenska, pre ktorého to bude opäť futbalový sviatok minimálne desaťročia. Náš tím má cieľ jasný a od súpera si môžme pozrieť oduševnený výkon na hrane možnosti. Verím, že zostanete s nami. DAC do toho!

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na osemfinálovom zápase Slovnaft cupu, kde sa pozrieme na duel SP FKM Rožňava : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 13.11.2014 o 13:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Rožňava - DAC 0:2 (0:0) v osemfinále Slovnaft cupu

Ani gemerský štvrtoligový klub nás nezastavil na ceste do štvrťfinále Slovnaft cupu. Po slabšom prvom polčase sme  v druhom dejstve zvýšili obrátky a po góloch Ujlakyho a Kwina sme bez problémov vyhrali 2:0.

Zápas sa hral na náročnom teréne, ale za to v skvelej atmosfére vďaka obom táborom. Menej kvalitné ihrisko zapríčinilo pomalý rozbeh. V 12. minúte po akcii Brašeň, Szarka, Černák mohol posledne menovaný zakončovať, avšak bol zablokovaný. V 23. minúte Brašeň z väčšej diaľky tesne minul pravú spojnicu. O dve minúty neskôr sa lopta po priamom kope odrazila opäť na Brašeňa, ktorý za šestnástkou z prvej tvrdo vypálil na pozorného brankára. V 40. minúte sme boli svedkami najväčšej šance prvého polčasu: Horváthov priamy kop našiel Kwina, ktorý z tesnej blízkosti hlavičkoval, avšak Šalamon predviedol bravúrny zákrok a aj následnú Horváthovú strelu pod brvno zneškodnil.

V druhom polčase sme boli svedkami podstatne svižnejšieho futbalu. V 49. minúte poslal center z ľavej strany Brašeň na úplne voľného Ujlakyho, ktorý z uhla prekonal domáceho gólmana - 0:1. V 56. minúte zahral Horváth štandardku priamo na brankára, avšak Šalamon bol pri tvrdej strele k žrdi pozorný. Akcia o tri minúty skončila Ujlakyho strelou, ktorá tesne minula bránu a onedlho podobne pochodil aj Krišto. V 73. minúte zahrával Horváth ďalšiu štandardku, loptu poslal na bližšiu žrď, kde si veľmi dobre nabehol Kwin a nikým nekrytý pridal hlavou druhý gól. O tri minúty neskôr Brašeň centroval z ľavej strany a Sabler hlavičkoval tesne nad. V 84. minúte sme podnikli rýchly protiútok, ktorý zakončil Ujlaky, ale brankár podržal svoj tím. Ani Brašeň neskóroval v 89. minúte po bombe spoza šestnástky a to bolo pre dnešný duel všetko.

Ani v štvrtom pohárovom zápase sme nezaváhali a bez problémov postupujeme do štvrťfinále Slovnaft cupu. V ňom sa v marci stretneme s Košicami. Opäť sa bude hrať na jeden víťazný duel. Ďakujeme fanúšikom, že si našli čas na DAC aj počas týždňa tak ďaleko od domova. Najbližšie hráme v sobotu 22.11. o 16:30 doma proti Banskej Bystrici.