• Rohový kop (75. minúta)Otto Szabó
  • Priamy kop (76. minúta)Saša Savić
  • Striedanie (79. minúta)David StřihavkaMarek Šovčík
  • 90+3.

Dnešný duel sa práve skončil. Oba tímy si body podelili. Treba povedať, že absolútne nespravodlivo. Náš DAC bol totiž jednoznačne lepší počas celého duelu, no nevyužil toľko šancí, ako mal snáď za celú jesennú časť. Taký je však futbal. Treba ísť ďalej. Toto je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90.

Rozhodca nadstavuje 3 minúty.

• 89.

To je neuveriteľné. Dukla by si zaslúžila aktuálne prehrávať minimálne o 5 gólov a nie siahať na bod.

• 85.

Tak toto je už silná káva. Sabler sa v šestnástke veľmi dobre pohral s obrancami. Poslal aj center, ktorý šiel na Horvátha. On prázdnu bránu z dvoch metrov prestrelil!

• 83.

Strele Krišta asi z 19 metrov chýbalo opäť málo. Lopta minula prvú žrď o asi meter.

• 82.

Gól sme dali, ale bohužiaľ neplatný. Brašeň loptu len dokopol do prázdnej brány, avšak rozhodca odpískal postavenie mimo hry.

• 80.

Máme 10 minút do konca a stále nedokážeme pretaviť náš enormný tlak do gólu. Toto je z tohto pohľadu doslova deň blbec.

• 75.

Center Szabóa sa dostal do pokutového územia na Salátu. Jeho nebezpečnú hlavičku Boroš zase zázračne pokryl.

• 75.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 74.

Prvý vážnejší útok v druhom polčase pre Banskú Bystricu. Dolný poslal prízemný center, ktorý sa dostal až k Peňaškovi. Jeho strelu Pernecký pokryl, pretože nebola až tak razantná.

• 71.

To sa už ani nedá zrátať, že koľkátu šancu sme teraz premárnili. Ujlaky dostal loptu do šestnástky, no nevystrelil, ale ešte nahral na Štepanovského. Jeho strela už bola zablokovaná.

• 68.

Ani strela Jurča sa neujala. Letele nad svätinu Boroša.

• 66.

Kebyže sa hrá na nevyužité tutovky, tak mi dnes vyhráme ligu! Po centri z ľavej strany v 100% šanci zaluftoval Szarka a následne Ujlaky poslal loptu vedľa a to mal odkrytú takmer celú bránu.

• 65.
    Jozef Dolný zahrával priamy kop
  • 63.

Szarka dostal prihrávku od Ujlakyho, v šestnástke sa ešte otočil a vystrelil, avšak gól opäť nebol.

• 63.

Naši futbalisti obiehajú Borošovu bránu snáď z každého možného uhla. Banská Bystrica je v sústavnom tlaku, ale gól jednoducho ešte nepadol. Chlapci nevzdávajme sa!

• 62.
    Vojtech Horváth zahrával rohový kop
  • 62.
    Peter Mazan bol napomínaný žltou kartou
  • 60.

Kto je na štadióne je šedivý do špiku kosti! Szabo poslal center na Salátu, ktorý asi z dvoch metrov opečiatkoval brvno. Predtým sa ešte diváci dožadovali penalty.

• 60.
  • 59.
    Róbert Polievka opustil ihrisko, nahradil ho Peter Lipták
  • 59.
  • 58.

Je to možné? Štepanovský na pravej strane ihriska nahral Ujlakymu, ktorý perfektne našiel Horvátha. On si ešte v šestnástke vymenil loptu s Jurčom, no gól nedokázala dať. Uvidíme len rohový kop.

• 56.
  • 55.

Neuveriteľné, neuveriteľné, neuveriteľné! Čo nám treba k tomu, aby sme dali gól? Hneď po nástupe na ihrisko dostal Jurčo loptu. Následne veľmi dobre vysunul Horvátha, ktorý na hranici šestnástky tvrdo pálil. Zázračný zákrok Boroša podržal Duklu od toho, aby ešte stále neprehrávala.

• 55.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Pavol Jurčo
  • 52.

Priamy kop ohrozenie našej brány  nepriniesol, avšak lopta sa dostala k Savičovi, ktorý z dobrej pozície pálil nad.

• 52.
  • 50.

Ďalšia nevyužitá šanca na našej strane. Szabó zahral priamy kop asi z 18 metrov veľmi dobre. Loptu poslal do ľavého vikľa, odkiaľ Boroš vyrazil len na roh. Následne Horvátha zahral rohový kop nakrátko, avšak to už úspech neprinieslo.

• 46.

Hneď sme svedkami aj menšej roztržky, ktorú musel upokojovať rozhodca.

• 46.

Druhý polčas sa nám začal. V ňom mali výkop žlto-modrí futbalisti.

• 45.

Prvý polčas sa nám práve skončil. Hráči odchádzajú do kabín za stavu 0:0. Tento výsledok je z našej strany poriadne nespravodlivý. V tomto polčase sme jednoznačne dominovali s viacerými šancami na gól. Na druhej strane trochu pohrozila aj Dukla. Momentálne vidíme poriadne zaujímavý a dramatický duel, ktorému chýba naozaj len gól. Verím, že zostanete s nami a pozriete si aj druhý polčas, ktorý jednoducho musíme vyhrať. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje 3 minúty.

• 45.

Opäť sme videli jeden z mnoha závarov pred bránou Boroša. Nie a nie dostať loptu do brány.

• 42.

Ďalšia snubná šanca na našej strane. Loptu dostal až Szarka, ktorý bol v poslednej chvíli zablokovaný.

• 42.

Počas tohto polčasu sú naši diváci veľmi nespokojní s verdiktami rozhodcu.

• 37.

Toto je vážne neskutočné. Krišto preniesol hru na ľavú stranu, kde si krásne spracoval dlhý center Brašeň. Následne poslal center do šestnástky, kde našiel úplne voľného Horvátha. On aj napriek tomu bránu prehlavičkoval. Banská Bystrica má poriadnú dávku šťastia.

• 35.
    Michal Peňaška bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

O zaujímavé momenty v tomto zápase núdza naozaj nie je. Loptu potiahol po pravom krídle Polievka. Najprv ho zastavil Szabó, avšak lopta sa dostala na Ľuptáka. On si nabehol a pred pokutovým územím nebezpečne vypálil. Lopta lízla brvno.

• 33.
  • 31.

To nie je možné. Brašeňova prihrávka z ľavej strany najprv minula Szarku, no loptu mohol doraziť Černák a následne aj Ujlaky. Bohužial sa to nepodarilo. Lopta však ešte skackala na hranici šestástky, kde si pripísal luft Horváth.

• 30.

Zákrok si pripísal teraz aj Pernecký. So strelou Dolného však väčší problém nemal.

• 29.
  • 27.

Boroš má poriadne dusno pred bránou. Ďalšia akcia "Žlto-modrých" bola blízko gólu. Center Štepanovského hlavičkoval Brašeň, ale bohužial trochu vedľa.

• 26.
    Ákos Szarka bol napomínaný žltou kartou
  • 25.
  • 24.

Tak to snáď nie je možné. Ďalšia tutovka z našej strany je nevyužitá! Szabo vysunul Szarku po ľavej strane ihriska. Dostal sa až do šestnástky, kde vystrelil, no Boroš podržal svoj tím. Dokonca loptu ešte mohol doraziť Černák, ale chýbal mu k tomu krok.

• 24.
  • 24.
    Jozef Adámik opustil ihrisko, nahradil ho Marco De Vito
  • 23.

Aj rohový kop od Horvátha bol dosť nebezpečný. Loptu poslal na Szarku, ktorému chýbalo málo k tomu, aby zakončoval hlavičkou.

• 22.
  • 21.

Obrovská šanca na gól pre DAC! Adámik si opäť ľahol na zem a medzitým dostal Szarka prihrávku do samostatného nájazdu. On svoju šancu premárnil. Samostatný nájazd nevyužil.

• 20.

V úvodných dvadsiatich minútach prvého polčasu sme  lepším mužstvom. Zase však chýba gól.

• 19.

Už sa pokračuje v hre a nastúpil aj Adámik, ktorému sa najprv ani nechcelo ísť z ihriska dole.

• 19.
  • 17.
  • 17.

Už minutu je ošetrovaný na ihrisku Adámik, ktorý vyzerá byť poriadne otrasený. Uvidíme, či bude môcť pokračovať v zápase.

• 14.

Szabó nám ukázal poriadny cit pre hru. Loptu takmer z vlastnej polovice poslal do šestnástky, kde majstrovsky našiel Ujlakyho. Jemu sa však bohužiaľ zakončiť nepodarilo.

• 11.

Prvý a ani druhý rohový kop veľa vzrušenia z našej strany nepriniesol. Horváth teraz poslal loptu na Brašeňa, ktorý však strielal veľmi nepresne.

• 11.
  • 9.
  • 8.

Poriadne sme teraz pred bránou súpera zavarili aj my. Útok ťahal po pravej strane Ujlaky. Loptu poslal pred brankára Boroša, kde však pohotovo zareagoval Dolný odkopom na roh.

• 4.

Dukla má za sebou ďalšiu štandardku. Teraz už mala aj gólovú šancu. Priamy kop bol zahraný nakrátko na Dolného. On sa priblížil k šestnástke a nepríjemne vystrelil po zemi k žrďke. Menej istý zákrok Perneckého nás našťastie podržal.

• 3.

Po štandardkách mala možnosť ohroziť našu bránu Banská Bystrica a na druhej strane bol Brašeň vysunutý do samostatného nájazdu, kde však pohotovo zareagoval brankár hostí.

• 3.
    Marek Šovčík zahrával rohový kop
  • 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril "Vojakom".

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci odohrajú dnešný duel v dresoch žlto-modrej kombinácie a hostia zase prichádzajú v dresoch červenej farby. Bohužiaľ teraz a vlastne aj celý zápas budeme mať smutný pohľad na zatvorenú tribúnu. Ďakujeme divákom, že aj napriek tomu si našli cestu na štadión a zaplnili vedľajšie tribúny. Zápas sa môže o chvíľu začať. DAC do toho!

• 0.

FK Dukla Banská Bystrica sa pred 18. kolom nachádza na nelichotivom 11. mieste. V ročníku 2014/2015 vyhrala 3 zápasy, 6 remizovala a 8 prehrala. Skóre má 20:30. Už len tabuľkové postavenie „Vojakov“ jasne hovorí, že zažívajú poriadne náročnú a nevydarenú sezónu. Klub trápia viaceré probléme a medzi nimi sú hlavne  finančné. Dôkazom toho je protest hráčov Dukly pred jedným z domácich zápasov, kde vytiahli transparent s prosbou o výplaty. Banskobystričania vyhrali z posledným 6 zápasov len jeden a to posledný. To im však problémy určite ani z ďaleka nevylepšilo. V týchto dueloch prehrala nad Košicami, Senicou, Myjavou a aj nad Žilinou. Remízu sa im podarilo vybojovať proti Podbrezovej a úsmev na tvári  im vyčaril až posledný duel, kde Zlaté Moravce doma zdolali 2:0. Okrem toho aj Banskej Bystrici sa darí v Slovnaft cupe. Do štvrťfinále sa prebojovali po víťazstve nad Dunajskou Lužnou, ktorú porazila 2:1. Náš dnešný súper sa teda na nás minimálne psychicky určite veľmi dobre pripravil. My však veríme, že to bude na DAC málo.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má po 17 odohraných kolách na svojom konte 20 bodov za 4 víťazstvá, 8 remíz a 5 prehier pri skóre 21:23. Momentálne jej patrí 8. priečka fortunaligovej tabuľky. Aktuálna forma nášho mužstva je stále, ako počas celej sezóny, poriadne premenlivá. Lepšie duely a aj výsledky strieda s horšími. Z posledných 6 zápasov síce vyhralo 3, ale až 2 z toho boli duely v Slovnaft cupe proti tímom z nižších divízii. Z posledného zápasu na našej pôde sme presvedčivo zdolali Senicu 3:0, ale na druhej strane sme hneď zaváhali v súboji s Myjavou a ani predošlé zápasy v najvyššej súťaži nedopadli úplne podľa našich predstáv. Domáca remíza s Ružomberkom poriadne mrzí a verili sme, že aj z metropoly východu donesieme viac, ako jeden bod. Spomínaný slovenský pohár nás však naďalej teší. Po postupe cez Nové Zámky sme počas reprezentačnej prestávky nedali šancu ani Rožňave. Dostali sme sa do štvrťfinále, kde náš čakajú Košice.

Okrem futbalu sa však počas posledných dní udiali bohužiaľ aj nefutbalové udalosti. Orgán SFZ rozhodol v najbližšom našom zápase zatvoriť viaceré naše tribúny a medzi nimi sú aj tie, kde povzbudzujú naše mužstvo skvelí fanúšikovia. Podobne ako vedenie DAC-u, tak aj my tento zákaz považujeme, ako totálne neprimeraní! Veríme však, že naše mužstvo v poslednom domácom zápase aj napriek tomu podporíte. Miest na štadióne je ešte dosť. Ukážme, že nás nikto nezastaví!

• 0.

Reprezentačná prestávka sa nám skončila a mi sa môžme pustiť do predposledného jesenného a pre nás posledného domáceho zápasu v DAC Aréne. Dunajská Streda si ide po víťazstvo, ktoré by znamenalo, že v roku 2014 nenašla na vlastnom štadióne premožiteľa! Dukla bojuje už teraz o existenciu vo Fortuna lige pre budúci ročník. O motiváciu dosiahnuť dobrý výsledok teda núdzu mať nebude. My však určite očakávame a dúfame v presvedčivé víťazstvo nášho mužstva. DAC do toho!

• 0.
    Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 18. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : FK Dukla Banská Bystrica. Zápas sa začne 22.11. 2014 o 16:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.
        DAC-Banská Bystrica 0:0 (0:0) v 18. kole Fortuna ligy

Proti Banskej Bystrici sme zahodili aj nemožné, hosťujúci gólman bol dnes nepriestrelný. Nevyužili sme množstvo čistých šancí a nedokázali sme zúročiť ani druhopolčasovú presilovku o jedného hráča. Tréner Radványi sa nedočkal trojbodového darčeka k dnešným narodeninám.

Duel s vojakmi sa hral kvôli trestu so zatvorenou B-tribúnou a v chladnom počasí. Od úvodných minút sme išli za gólom, prvú nebezpečnú strelu však vyslal Dolný v 4. minúte. Na opačnej strane sa po Horváthovej aktivite dostával do šance Ujlaky, ale hostia odvrátili na roh, následne sme po  centri Brašeňa nedokázali zakončiť. V 14. minúte Szabó skvelou prihrávkou našiel nabiehajúceho Ujlakyho, ale ten opäť bol zablokovaný. V 21. minúte si zranený Adámik ľahol na zem a počas toho Szarka trestuhodne nevyužil ponúknutý samostatný nájazd. V 23. minúte sa do šance dostával opäť Szarka, na loptu však nedočiahol, kým o minútu neskôr už musel po jeho strele hasiť Boroš. V 27. minúte Brašeň hlavičkoval vedľa a o tri minúty si s Dolného strelou poradil Pernecký. V 31. minúte loptu nedorazili do brány Szarka, Černák, ani Ujlaky. V 34. minúte strela Ľuptáka išla tesne nad. V 37. minúte Brašeň milimetrovým centrom vyzval skórovať Horvátha, ten však sám pred bránou namieril hlavou nad. Hlavička Brašeňa v závere bola o niečo presnejšia, ale skončila v Borošovom náručí.

V druhom polčase sme ešte vystupňovali aktivitu, k čomu prispela aj 49. minúta, kedy Vajda videl druhú žltú a následne červenú kartu. Priamy kop Szabóa z 50. minúty vyškriabal Boroš z pravého horného rohu. V 55. minúte po Jurčovej prihrávke tvrdo pálil Horváth, avšak hosťujúci brankár vytiahol ďalší parádny zákrok. Vzápätí si v šestnástke vymenili loptu Ujlaky s Horváthom, no následná strela gólom opäť neskončila. Po hodine hry poslal Szabó ďalší center pred bránu a Saláta z dvoch metrov opečiatkoval brvno! V 66. minúte dostal Szarka prihrávku do vyloženej šance, loptu však netrafil a následne Ujlaky minul prázdnu bránu. Saláta v 75. minúte nebezpečne hlavičkoval, ale Boroš predviedol ďalšiu bravúru. V 85. minúte sa Sabler pekne presadil, poslal center na Horvátha a ten z pár krokov prestrelil opustenú bránu.

O víťazstvo nás dnes pripravila obrovská smola a chýbajúci kľud v zakončení. DAC si však tretíkrát v histórii (po rokoch 1988 a 1994) udržal neporaziteľnosť na domácom štadióne počas celého roka. Deviata remíza a 21 bodov na konte nás posunuli na 7. miesto. Posledný duel jesennej časti hráme nasledujúcu nedeľu vonku proti MŠK Žilina.

Mikuláš Radványi, DAC:  „Ťažko sa mi hovorí po takomto zápase, lebo si myslím, že sme celých 90 minút tvrdo bojovali. Zápas sme naozaj odmakali, avšak nevyužili sme deväť stopercentných šancí, čo sa nemôže stať. V prvom polčase spálil obrovskú šancu Szarka a Horváth, v druhom zase Szarka, Ujlaky, dali sme brvno a ďalšie šance sme nevyužili. Dnes nám chýbal kľud pri zakončení. Kebyže dáme gól, tak verím tomu, že by sme pridali aj ďalšie. Som sklamaný z tohto výsledku. Toľko šancí jednoducho musíme premieňať.

Štafan Rusnák, Dukla: „Vedeli sme, že zápas bude ťažký, ale nečakal som, že až tak veľmi. Chcem pochváliť mojich futbalistov, že aj napriek dlhej hre s desiatimi hráčmi bojovali. Počas tejto presilovky mal súper veľké množstvo šancí. Z toho pohľadu môžeme byť s bodom spokojní. Mrzí ma, že sme prišli o dvoch stopérov. Verím, že takou bojovnosťou ešte nejaký bod získame. Chcem ešte pogratulovať Mikimu k narodeninám a verím, že sme mu oslavu veľmi nepokazili.“