StretnutieMŠK Žilina vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Matej Jelić 35
    >>
Milan Škriniar 83
90+1. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+1.

Dnešný duel a aj jesenná časť Fortuna ligy sa nám práve skončila. Bohužiaľ posledný zápase sme na pôde silnej Žiliny prehrali pomerom 3:1. Treba uznať, že ho domáci vyhrali zaslúžene. Zápas medzi Žilinou a DAC-ou nám ponúkol zaujímavý a docela kvalitný futbal. Hráči sa teraz ešte išli poďakovať fanúšikom za to, že pri nich stáli celú sezónu. Určite si to zaslúžia. To je odo mňa všetko. Ďakujem vám za pozornosť dnes a aj počas celej jesennej časti. Skonštatovaním, že ročník 2014/2015 prezimuje na 9. priečke sa s vami lúči Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90.

Rozhodca nadstavuje 1 minútu.

• 90.
    Matej Jelić opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Gorelčík
  • 87.

Po centri Štepanovského skúsil šťastie aj Ujlaky. On však nebol tak presný, ako jeho spoluhráč.

• 87.
    Ivan Šnirc zahrával rohový kop
  • 86.

Poriadne tvrdá bomba Szarku z voleja na hranici šestnástky. Loptu poslal pod brvno, kde predviedol kvalitný zákrok Volešák. Uvidíme rohový kop.

• 86.
    Ivan Šnirc zahrával priamy kop
  • 84.
    Vojtech Horváth opustil ihrisko, nahradil ho Jean Paul Ntsogo Boya
  • 83.

Rohový kop Letića končí gólom Škriniara. Lopta sa najprv len odrážala v šestnástke, no ako je už teraz vidieť, tak najlepší prehľad v pokutovom území mal Škriniar, ktorý dokázal poslať loptu za chrbát Perneckého - 3:1.

• 80.

Poriadne riskantnú prihrávku poslal Kwin na Salátu. Našťastie však pozorný Kornél dovolil "Šošonom", aby sa dostali do samostatného nájazdu.

• 78.

Mohlo byť rozhodnuté. Jelić dostal prihrávku pred brankára a zoči voči posiela loptu len do neho. Pernecký si pripisuje dôležitý zákrok.

• 76.

Pri kontre, kde dostal loptu Brašeň sa okamžite vyrútilo do obrany 6 hráčov. Aj tak sa mu podarilo nájsť ešte Štaponvského, ktorý bol ako predtým Jelić tvrdo, ale čisto zastavený Škriniarom.

• 75.
    Peter Lupčo opustil ihrisko, nahradil ho Michal Klec
  • 74.

Kwin nekompromisne, ale bez faulu ukončil útok Jeliča.

• 72.

O prienik si pokúšal Horváth. Nebol úspešný.

• 68.

Po Letičovej prihrávke na hranici šestnástky si Mihalík dokázal nájsť palebnú pozíciu, avšak pri strele veľmi dôrazný nebol.

• 63.

Tempo zápasu v druhom polčase mierne opadlo, ale tak sa hrá nadpriemerný futbal.

• 62.
    Bojan Letić zahrával priamy kop
  • 60.

Aktívny Brašeň sa prebíjal cez Mabouku. Bol zastavený v strede ihriska až nedovoleným zákrokom.

• 57.

Letić zahral priamy kop z ve%lkého uhla. Center vyzeral dosť nebezpečne, avšak dobre naň zareagoval Pernecký výskokom.

• 57.
  • 54.

V druhom polčase zase začíname lepšie. Verme, že teraz nám to vydrží až do konca zápasu.

• 52.

Gól, gól, gól. Predsa len sa to podarilo a nám sa podaril znížiť stav duelu na 2:1. Ujlaky poslal center z ľavej strany ihriska na Szarku, ktorý z polootočky strelil pre našu veľkú radosť loptu do brány - 2:1.

• 52.
    Ákos Szarka strelil gól
  • 51.

Aj ďalší zaujímavejší útok potiahli "Žlto-modrí". Najprv Brašeň pekne našiel Jurča, ktorý poslal center na Ujlakyho, ktorý bránu minul.

• 49.

Aj v dnešnom mrazivom zápase nás prišli povzbudiť aj naší skvelí fanúšikovia. Prišli sem podporiť DAC približne v počte 40. Aj na severe Slovenska ich je počuť.

• 47.

Tak to je škoda. Hneď na začiatku sme mali možnosť znížiť na 2:0. Jurčo však hlavičku poslal tesne vedľa.

• 46.

Úvodný výkop v druhom polčase pre mužstvo Žiliny.

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani jednu minútu a tak odchádzajú hráči do šatní za stavu 2:0 pre "Žlto-zelený" celok. Hrá sa veľmi pekný futbal. Do gólu sme hrali so Žilinou veľmi slúšný, vyrovnaný futbal, avšak po góle nám ukázala útočnú silu práve domáca Žilina, Polčas tak vyhrala zaslúžene, no určite sa ešte nevzdávame. Po góloch Čmelíka a Jelića sme na rade my.

• 44.

Blíži sa nám koniec prvého polčasu a stále prehrávame o 2 góly. Zišiel by sa gól do šatne.

• 41.

Parádičku v podobe pätičke sme mohli vydieť na jednej strane u Mabouku a na strane druhej u Szarku. Kebyže je lepší výsledok, tak určite sme maximálne spokojní.

• 39.

Tiki-taka v podaní Žiliny pred šestnástkou a následný nájazd Jeliča. Treba uznať silu domáceho celku.

• 37.

Po dlhšom čase zaútočil aj náš klub, ale k zakončeniu sme sa nedostali.

• 35.

To snáď nie je možné. Naša obrana po priamom kope Letiča poriadne zaspala. Na center si nabehol Jelič a absolútne nikým nekrytý bez problémov skóroval - 2:0.

• 35.
    Matej Jelić strelil gól
  • 34.
  • 32.

Ofenzívna sila domácich po góle riadne narástla. Potrebujeme ukľudniť hru.

• 31.

Ajajaj, tak teraz sme boli blízko k inkasoveniu druhého gólu. Mihalík prihrával z ľavej strany na dobre nabiehajúceho Jeliča. On loptu poslal do bočnej siete. Vyzeralo to však riadne nebezpečne.

• 27.

Bohužiaľ hneď po prvom dlhšom zatlačení pred našou bránou aj inkasujeme. Po rohovom kope jedne z domácich hráčov loptu predĺžil a následne ju už Čmelík bez problémov dorazil - 1:0. Hrá sa však pekný futbal z oboch strán. To ešte musíme otočiť!

• 27.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 26.
    Peter Lupčo zahrával rohový kop
  • 26.

Žiline sa teraz podaril zatlačiť náš klub zatiaľ na najdlhšie obdobie v zápase. Zatiaľ vybojovali len roh.

• 24.

Trochu vzrušenia nám teraz priniesol Horváth z väčšej diaľky. Bránu však minul asi o 2 metre.

• 20.

Teraz sme si vytvorili dve sľubné šance, kde chýbalo len kvalitné zakončenie. Najprv Brašeň nasadil krásne jasličky Maboukovi a poslal center do šestnástky. Tam naň nikto nezareagoval, avšak lopta sa dostala späť na Jurča, ktorý už spoluhráča nenašiel.

• 17.
  • 16.

Teraz však boli "Šošoni" o poznanie nebezpečnejší. Najprv nastalo nedorozumenie medzi Káčerom a Lupčom, no nakoniec Lupčo vystrelil k žrďke. Andy bol pozorný.

• 16.
  • 15.

Prvú strelu na bránu má za sebou aj Žilina. Mabouka však pálil do stredu bránu a tak loptu Perneckú bez problémov pokryl.

• 14.

Obrovská šanca na gól z našej strany po rohovom kope. Lopta sa dostala až na Krišta, ktorý prestrelil brankára strelou k pravej žrďke. Pre našu smolu však na bránkovej čiare stál Pečovský, ktorý zachraňoval v hodine dvanástej.

• 13.

Jurčo krásnou pätičkou v šestnástke našiel Szarku. Ten bol bohužial zablokovaný v poslednej chvíli. Ak by som mal tipnúť, že kto dá dnes gól, tak by som dal na Jurča.

• 13.
    Vojtech Horváth zahrával rohový kop
  • 11.

Priamy kop, kde sa pri zahraní postupne vystriedali aj piati hráči skončil veľmi rýchlo.

• 10.
    Peter Lupčo zahrával priamy kop
  • 8.

Po rohovom kope Horvátha Krišto nedôrazne hlavičkoval a následne Štepanovský pálil poriadne mimo.

• 8.
  • 6.

Vyzerá to tak, že som to poriadne zakríkol. Čmelík dostal loptu do šestnástky. Odtiaľ nebezpečne vypálil na spojnicu. Našťastie bránu tesne minul.

• 6.

Pri úvodnej oťukávačke sme sa väžnejšej šance nedočkali, ale zato treba myslieť pozitívne a povedať, že sme minimálne vyrovnaným súperom.

• 5.

Domáci fanúšikovia sa teraz po súboji Štepanovkého so žilinským hráčom dožadovali odpískania penalty. Rozhodca mal iný názor.

• 1.

Zápas sa nám v mrazivom počasí práve začal. Úvodný výkop mali naši futbalisti. Hrá sa v -1°C.

• 0.

Vítame vás priamo zo Žiliny, z najkrajšieho štadióna na Slovensku. Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci odohrajú dnešný duel v tradičných žlto-zelených farbých a hostia nastupujú v dresoch bielej farby. Náročný súboj proti lídrovy tabuľky o chvíľu začína. Poďme si ho teda spoločne užiť. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má po 18. odohraných kolách na svojom konte 21 bodov za 4 výhry, 9 remíz a 5 prehier pri skóre 21:23. "Žlto-modrí" zatiaľ prežívajú sezónu, ktorá nie je určite hrozná a pre nás konečne aj pokojnejšia, no hráči sami vedia, že zo zápasov mohli častejšie vydolovať viac bodov. Snáď si to zoberú ako motiváciu a pôjdu šťastene za jesennú časť s otvorenou náručou naproti. Veď aj práve posledný domáci zápas proti Banskej Bystrici v DAC Aréne v roku 2014 nás zničila strašná smola a nemohúcnosť streliť gól. Okrem toho sme počas týždňa podobne ako Žilina hrali aj zápas. V našom prípade však proti štvrtoligovému bosniackemu klubu Srebrenica nastúpil skôr B-tím, ktorý zvíťazil 3:0. Blíži sa koniec jesennej časti, avšak naše mužstvo stále nenašlo recept na víťazstvo vonku v aktuálnej sezóne. So započítaním aj predchádzajúcej sezóny sme vonku za celý rok vyhrali len jeden jediný zápas, ktorý sa hral ešte na jar proti Trnave. Uvidíme, že ako odvážne si pôjdu naši hráči pri uzatváraní roka za úspešným výsledkom. S podporou našich skvelých fanúšikov sa to už musí podariť!

• 0.

MŠK Žilina už pred začiatkom zimnej prestávky vie, že určite prezimuje na prvej priečke fortunaligovej tabuľky. Projekt a vízia klubu stavať na odchovancoch sa vedeniu klubu naozaj vydarila a vďaka tomu sa teraz vytešujú už z čiastočných úspechoch a hlavne z pekného futbalu, ktorí "Šošoni" rozhodne ponúkajú. Pred 19. kolom má Žilina na svojom konte 37 bodov za 10 výher, 7 remíz a len jednu prehru, ktorú inkasovala na pôde Podbrezovej ešte len v 6. kole 16.8. Od toho zápasu zbiera pôdy odvšadiaľ, kam príde. Dokopy to má teda už 12 kôl bez prehry, v ktorých osemkrát vyhrala a štyrikrát remizovala. Zaujímavé je, že práve proti jej poslednom premožiteľovi zatiaľ naposledy nebrali plný bodový zápis, keď v 17. kole doma len remizovala 0:0. V poslednom kole zavítala na ihrisko Zlatých Moraviec, ktoré roztrieskala 6:1. Z morálky jej však teraz určite zobral zápas, ktorý odohrala v strede týždňa. Tam totiž po penaltovom roztrele vypadla v súboji s Trnavou z osemfinále Slovnaft cupu. O to väčšiu motiváciu bude mať klub spod Dubňa dnes opäť naplno bodovať. Verme, že im to nepomôže. Aj napriek mimoriadne vydarenej jeseni náš súper s fanúšikovskou podporou veľmi počítať nemôže, avšak určite sa bude spoliehať na jej najlepšie strelca a zároveň lídra tabuľky, Jelića, ktorý v aktuálnej sezóne strelil už 9 gólov.

• 0.

Rozlúčka s rokom 2014 je tesne pred nami. Dnes uvidíme 19. a zároveň posledné jesenné kolo Fortuna ligy. V ňom nás čaká poriadne atraktívny duel proti mužstvu, ktorému už teraz môžme pogratulovať k víťazstvu jesennej časti ligy. Žilina, ktorá je ohromne silná na domácom trávniku si bude chcieť odčiniť vypadnutie z pohára, ktoré utrpela počas týždňa. Na druhej strane náš DAC sa bude snažiť využiť, že si mohol dlhšie oddýchnuť a zároveň sa pokúsi o nemožné. Chce prerušiť sériu prehier na ihriskách súperov na mieste, kde sa to najmenej očakáva. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 19. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel MŠK Žilina : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 30.11. 2014 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

MŠK Žilina - FC DAC 1904 3:1 (2:0) v 19. kole Fortuna ligy

Zápas, ktorý sa hral v mínusových teplotách, ponúkol kvalitný futbal. DAC sa s jesennou časťou nerozlúčil úplne podľa predstáv, keď proti lídrovi tabuľky nedokázal vybojovať ani bod. Herne sme nesklamali, ale tri žilinské góly zo štandardiek nás poslali do kolien.

Duel medzi „Šošonmi“ a „Žlto-modrými“ ponúkal od začiatku nadpriemerný futbal. Prvú vážnejšiu akciu si vytvorili domáci v 6. minúte, keď Čmelík strelou z hranice pokutového územia tesne minul spojnicu. DAC od úvodných minút držal krok s favorizovaným domácim celkom, ale bránu Volešáka poriadne ohrozil až v 13. minúte: po rohovom kope dostal loptu Krišto a podarilo sa mu aj prestreliť gólmana, na bránkovej čiare však v poslednej chvíli zasiahol Pečovský. Naši hráči reklamovali gól, podľa postranného rozhodcu však lopta poza čiaru neprešla. Strela Mabouku v 15. minúte veľmi dôrazná nebola, no už o minútu Ľupčo poriadne preveril schopnosti nášho gólmana. V ďalšom priebehu sme náznaky šancí nedotiahli do zakončenia, čo Žilina potrestala už v 27. minúte gólom Čmelíka, ktorý sa presadil po prvom rohovom kope svojho tímu - 1:0. Osemnásťročný žilinský záložník nám strelil gól aj v augustovom vzájomnom stretnutí. V 31. minúte po Mihálikovom prízemnom centri poslal Jelić loptu vo veľkej príležitosti len do bočnej siete. O štyri minúty „Žlto-zelení“ potrestali ďalšie zaváhanie našej obrany: po priamom kope Letića si nabehol do šestnástky Jelić a nikým nekrytý skóroval - 2:0.  Ku koncu polčasu nám ponúkli oba tímy viaceré parádičky, k vážnejšiemu zakončeniu sa už ale nedostali.

Druhý polčas začal DAC opäť aktívnejšie. V 47. minúte Jurčo hlavičkoval z výbornej pozície tesne vedľa a v 51. minúte po akcii Brašeňa a Jurča minul Ujlaky. O minútu neskôr však Szarka po centri od Ujlakyho z otočky pekným volejom znížil na 2:1. V ďalšom priebehu prevládal tvrdý boj o každý meter ihriska, aj preto sme nasledujúcu vážnejšiu príležitosť videli až v 68. minúte, keď Mihalík nebol príliš dôrazný. V 77. minúte sa Jelić ocitol osamote pred brankárom a strelou  z tesnej blízkosti trafil len Perneckého. V 83. minúte sme inkasovali tretí gól a opäť padol po štandardke, keď Letić zahral rohový kop do klbka hráčov, po trme-vrme získal najlepší prehľad Škriniar a loptu dokopol do siete - 3:1. Ani v závere sme zbrane nezložili, v 86. minúte po tvrdej strele Szarku pod brvno vynikol Volešák a o minútu sa neujala strela Ujlakyho.

Po šiestej prehre v sezóne prezimujeme na 9. priečke tabuľky. Dokopy sme si za jesennú časť pripísali 21 bodov, pri bilancii 4-9-6 a skóre 22:26. Ďakujeme našim fanúšikom, že stáli pri našom mužstve dnes aj počas celej jesene! Nasleduje trojmesačná zimná prestávka a fortunaligový kolotoč opäť začne 28.2.2015, keď na našom štadióne privítame Zlaté Moravce.

Mikuláš Radványi, DAC: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Prvých dvadsať minút sme hrali to, čo sme chceli hrať. Mali sme veľkú šancu na gól, no potom sme z prvého rohu inkasovali. Po góle sa hráči zľakli a dostali sme ďalší. Všetky tri góly padli zo štandardiek a mrzí ma, že sme opäť nedokázali pokryť hráčov. Domáci sa dostali do čistej šance až v 77. minúte, ale futbal je o góloch a Žilina bola efektívnejšia. Zlyhali sme v detailoch.“

Adrán Guľa, Žilina: „Treba povedať, že sme porazili kvalitného súpera, ktorý bol nepríjemný a fyzicky zdatný. V prvých minútach sme boli nedôrazní, ale po góle sme ovládli hru. Prvý a druhý gól sme dali zo štandardky, ale taký je futbal. V druhom polčase sme mali podobne ako v prvom pomalší vstup. Hrali sme do šírky a dostali sme gól. Hráči však nespanikárili a udržali stav. Teší ma, že sa nám podarilo vyhrať proti súperovi, ktorý bol mentálne silný. Ďakujem hráčom za to, ako dnes odpracovali zápas.“