StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC ViOn Zlaté Moravce
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Marin Ljubičić 56
90+4. minúta1 - 1FC ViOn Zlaté Moravce

• 90.

Zápas sa teda predsa len bohužiaľ skončil remízou 1:1. Na gól Ljubicica zareagoval gólom Mazáň. Celozápasovú početnú výhodu sme nevyužili.

Na záver by som vás rád chcel pozvať na ďalší domáci zápas, ktorý budeme hrať nasledujúcu sobotu proti Podbrezovej.

To je na dnes odo mňa všetko. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90.

Neuveriteľné! Penaltu Štepanovského vychytal Kováč a ani následná dorážka Sarra neskončila v bráne.

• 90.
    Peter Štepanovský zahrával pokutový kop
  • 90.

Ljubicic faulovaný a my uvidíme penaltu!

• 90.

Rozhodca nadstavuje 4 minúty.

• 88.

Pred bránou Kováča bol menší chaos až kým rozhodca neodpískal ofsajd na našej strane.

• 86.

Priamy kop Šnirca minul brvno asi o jeden meter.

• 85.
    Ivan Šnirc zahrával priamy kop
  • 85.
    Kamil Karaš bol napomínaný žltou kartou
  • 84.

DAC nám ukázal zaujímavú akciu. Kým ViOn čakal pri štandardke priame ohrozenie brány, tak Sarr našiel prihrávkou do pravej strane úplne voľného Štepanvského. Bohužiaľ však vo finálnej nebezpečnej príhrávke spoluhráča nenašiel.

• 80.

Center od Šnirca nebol zlý, ale k zakončeniu sme sa aj tak nedostali.

• 80.
    Ivan Šnirc zahrával rohový kop
  • 76.

Šnirc vysunul Brašeňa, ktorý mal možnosť nahrať, ale aj vystreliť z väčšieho uhlu. Zvolil druhú možnosť, no s bombou si brankár Kováč poradil.

• 74.

Michalík po rohovom kope strelil gól, avšak rozhodca predtým prerušil hru a teda neplatil.

• 69.

Zatiaľ máme v zápase dosť veľký kus smoly. Po množstve našich obrovských šancí gól strelil ViOn a ani následnú veľkú príležitosť sme nevyužili.

• 68.

Vzápätí obrovská šanca na našej strane,. Sarr dokázal ujsť obrane a dva metre od brány aj zakončoval. Pohotový Kováč však loptu pokryl.

• 67.

Tak toto je neskutočné. Peter Mazan, ktorý len prišiel na ihrisko za snáď 10 sekúnd skóroval. Center od Mikiniča nešťastne predĺžil Majerník a Mazan loptu bez problémov kopol pod brankára do brány.

• 67.
    Peter Mazan strelil gól
  • 67.
    Peter Orávik opustil ihrisko, nahradil ho Peter Mazan
  • 65.

ViOn má v tejto fáze zápasu poriadny kus šťastia. Center od Šnirca smeroval na Majerníka, ktorému chýbalo poriadne málo k zakončeniu.

• 65.
  • 63.

Ďalšia veľká príležitosť na našej strane. Po centri z ľavej strany hlavičkoval Szarka. Chvíľu to vyzeralo tak, že lopta skončí v bráne, avšak lopta ju tesne minula.

• 62.

Šnirc zahral priamy kop z podobného miesta, ako sme pred chvíľou videli gólový od Brašeňa. A opäť sme boli veľmi blízko ku gólu. Center skončil na hlavičke Majerníka, ktorý opečiatkoval brvno.

• 62.
  • 61.
    Martin Chren bol napomínaný žltou kartou
  • 60.

Po góle vládne na našom štadióne perfektná atmosféra. Takto to má vyzerať.

• 59.
    Ivan Šnirc bol napomínaný žltou kartou
  • 57.

Góóóóóóól. Predsa len sme sa dočkali a vedieme 1:0. Priamy kop sme zahrávali aj na dvakrát, keďže prvý pokus prerušil rozhodca. Brašeň poslal pri druhom pokuse center neďaleko od rohovej zastávky, kde si na naň nabehol Ljubicic. Hlavička aj s menšiu dávkou šťastia skončila za chrbátom Kováča - 1:0.

• 56.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 56.
    Jakub Brašeň zahrával priamy kop
  • 54.

Nanešťastie jediné zakončenie, ktorého sme sa dočkali, je slabá hlavička Štepanovského, s ktorou nemal hosťujúci gólman najmenšie problémy.

• 50.

Aj na začiatku druhého polčasu sa tlačíme dopredu a dokonca sme videli aj niekoľko nádejných centrov, či už od Šnirca alebo Sarra. Bohužiaľ sme však opäť nezakončili.

• 48.

Dnešné stretnutie sleduje 3483 divákov. Opticky to však vyzerá na početnejšiu návštevu.

• 48.
  • 46.

V druhom polčase mali úvodný výkop naši futbalisti a videli sme hneď striedanie na našej strane, Dole išiel Sesar, ktorému sa zápas naozaj nevydaril. Snáď nám toto striedanie pomôže k úspešnému výsledku.

• 46.
    Ivan Sesar opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Hráči odchádzajú do kabín za bezgólovej remízy 0:0. Na ihrisku máme jednoznačnú prevahu, čo sa týka držania lopty. Máme však jeden veľký problém. Vôbec nedokážeme zakončiť. Keď sa nám už vystreliť podarilo, tak zase išla lopta mimo brány. S týmto stavom nie sú spokojní zatiaľ diváci a ani hráči. Naš tím má však všetko vo svojej moci a tak sa snáď gólu dočkáme. DAC do toho.

• 45.

Na konci predĺženia poslal Krišto prihrávku na Szarku. Ten nedokázal zakončiť.

• 45.

Rozhodca nadstavuje jednu minútu. Uvidíme ešte rohový kop.

• 45.
  • 44.
    Peter Majerník bol napomínaný žltou kartou
  • 42.

Ešteže som to zakríkol. Brašeň poslal lahučký center na Szarku. On si na loptu vyskočil a tesne minul bránu. Škoda tejto ďalšej nevyužitej šance.

• 40.

Na našej strane vidíme veľké množstvo prihrávok. To je nám však nič platné. K strele sa vôbec nevieme dostať.

• 37.

Konečne sme sa po dlhšej dobe dočkali väčšieho vzruchu pred bránou Kováča. Center dostal Szarka, no bohužiaľ stál v ofsajde.

• 36.
    Tomáš Mikinič zahrával priamy kop
  • 34.

Ljubičić zahral priamo kop na Michalíka, ktorý si skúsil strelu z naozaj veľkej diaľky. Bohužiaľ bol to len pokus.

• 34.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 31.

Dlhú dobu držíme loptu a snažíme sa dostať dopredu. Nejdem nám to z ľavej strany cez Šnirca, z pravej cez Turňu ani stred poľa nedokázal dať finálnu prihrávku. Naopak na druhej strane musel vybiehať Polaček von z pokutového územia.

• 28.
    Peter Orávik zahrával priamy kop
  • 27.

Naši futbalisti sa od úvodného výkopu naozaj snažia. Zatiaľ však máme problém v zakončení. Buď je strela zablokovaná alebo sa k strele nedostaneme.

• 24.

Szoke to teraz nahral Pavelkovi pred bránu a on sa pokúsil o strelu z prvej. Do tejto strely sa veľmi dobre postavil brániaci Michalík.

• 23.

Turňov center skončil na Krištovi. Najprv to vyzeralo tak, že bude v dobrej streleckej pozícii, ale spracovanie lopty bolo trochu dlhšie ako by sa patrilo.

• 21.

Krišto mal hneď možnosť odčiniť svoj prvý strelecký pokus. Po prihrávke od Sesara poslal tvrdú strelu, ´ktorá skončila tesne nad bránou.

• 19.

Úvodné zbesilé tempo nám takmer v strede polčasu už opadlo. Aktuálne si to Krišto namieril k šestnástke a pokúsil sa aj vystreliť, no bol zablokovaný.

• 16.

Brašeň hlavičkoval po centri z ľavej strany, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu.

• 14.

ViOn zahral hneď aj dve štandarky, avšak vystreliť sa mu nepodarilo.

• 13.
    Márius Charizopulos opustil ihrisko, nahradil ho Martin Vrablec
  • 13.
    Peter Orávik zahrával rohový kop
  • 13.

Striedajú Zlaté Moravce. Dole ide Charuzopulos a na jeho miesto nastúpil Martin Vrablec.

• 12.
  • 10.

Úvodný duel aj vďaka vylúčeniu hosťujúceho futbalistu patrí nám. Bohužiaľ sme však stále bez gólu.

• 8.
    Ivan Sesar zahrával rohový kop
  • 7.

Sesar zahral rohový kop dosť nebezpečne. Skúsil prekvapiť brankára, keď loptu poslal priamo na brankára. On loptu len vytlačil na ďalší roh.

• 7.
  • 5.

"Žlto-modrí" začali zatiaľ úvodných 5 minút duelu veľmi dobre. Súpera pred šestnástkou doslova dusia.

• 4.
  • 2.

Sesar zahral priamy kop z nebezpečnej pozície pre Kováča, avšak loptu netrafil ideálne. Išla nad.

• 2.
    Ivan Sesar zahrával priamy kop
  • 1.

Máme za sebou fakt zaujímavý a pre nás veľmi dobrý začiatok zápasu. ViOn tratil takmer hneď po úvodnom výkope loptu a do brejku bol poslaný Brašeň. Ten pred šestnástkou ho však zo zadu stiahol Pavlenda a videl za to červenú kartu.

• 1.
    Patrik Pavlenda bol napomínaný červenou kartou
  • 1.

Úvodný výkop patrí hráčom Zlatých Moraviec.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci klub sa predstavý samozrejme v tradičných žlto-modrých farbách a hostia odohrajú dnešný zápas v dresoch červenej farby. Tribúny sú na našom štadióne zaplnené doslova fantasticky. Ľudia sú tu po ňom naozaj hladní. Tak poďme si po víťazstvo. DAC do toho!

• 0.

Zlaté Moravce obsadili po jesennej časti Fortuna ligy 10. miesto s 20 bodmi za 5 výhier, 5 remíz a 9 prehier pri skóre 15:30. ViOn sa už niekoľko sezón za sebou postupe prepadáva v tabuľke a po tejto pólke to nevyzerá teda už vôbec ružovo. Dokonca z posledných 5 zápasov v najvyššej súťaži štyri prehrali s desivým skóre 1:12 a úplne posledný nečakane vyhrali 1:0. V Zlatých Moravciach to vyzeralo zle nedobre, avšak pre fanúšikov svitla nádej v podobe spolupráce ViOnu s líbijským klubom Al Ahli Bengházi. Tým pádom prišlo do klubu hneď niekoľko posíl, tréner a dokonca Zlaté Moravce dohodli po dlhšom čase aj herné sústredenie v zahraničí, v Turecku. Spolupráca s Al Ahli sa nakoniec nekonala a tak sa klub zo stredného Slovenska dohodol na spolupráci so slovinským manažérom Duričom. Aj vďaka tejto dohode a zároveň nezhodami nový tréner Totkovič odišiel a vrátil sa staronový Mráz. Klub zaznamenal opäť veľký prievan v kádri. Mužstvo opustilo a zároveň posilnilo 10 hráčov, medzi nimi Karaš, Mazan a zaujímavé posily sa zdajú byť aj viacerí hráči zo zahraničia. Pozitívom je aj udržanie najlepšieho strelca klubu, Charizopulosa. Okrem toho Zlaté Moravce zaznamenal kvalitné sústredenie, kde si zmeral sily s viacerými zaujímavými mužstvami. Dokopy odohrali 10 priateľských duelov s bilanciou 6 výhier, 4 prehry a skóre 20:14. Za spomenutie stojí výhra 2:0 nad Dinamom Minsk, prehra s FK Vojvodina 1:2, výhra s Olimpikom Sarajevo 2:0, či prehra v generálke 1:2 s Karvinou. Najlepším strelcom prípravy sa stal Pavelka s piatimi gólmi. ViOn je namočený do záchranárskych prác a aj v predsezónnej tlačovky vieme, že ich cieľom je záchrana 1. ligy. Výkon nášho najbližšieho súpera je pre nás veľkou neznámou, avšak kadejaké rošády v kabíne hrajú v náš prospech.

• 0.

Dunajskej Strede patrí pred jarnou časťou sezóny 9. priečka s 21 bodmi za 4 víťazstvá, 9 remíz a 6 prehier. Skóre tiež nehrá v náš prospech 22:26. Počas jesene sa nášmu "žlto-modrému" kádru nepodarilo naplniť ambície, keďže sa nachádza v druhej polovici tabuľky s viac bodovou stratou na prvú šesticu. Následkom tejto situácie bola zmena trénera, keď namiesto Radványiho zasadol na trénerskú stoličku Tomislav Marić. Okrem toho mužstvo DAC-u zostalo viac menej pokope. Káder sa stabilizoval a bol doplnený viacerými oporami. Počas zimnej prestávky sme odohrali viacero zaujímavých zápasov, aj na kvalitnom sústredení v Turecku, kde náš tréner videl neustálu ochotu hráčov na sebe pracovať a zároveň aj progres v ich výkonoch. Dokopy sme odohrali 9 zápasov, kde sa zrodili 3 výhry, prehry a aj remízy so skóre 9:8. Našim najlepším strelcom sa stal Erik Ujlaky s dvoma gólmi, čo znamená, že otázka útoku bude zrejme na jar opäť našou najväčšou slabinou. V klube však vládne vysoko pozitívna nálada. Ciele a predstavy klubu sú poriadne vysoké a to dobrej atmosfére len pomáha. Naši hráči, si nič iné, ako predĺžiť domácu sériu neporaziteľnosti na 17 duelov ani nepripúšťajú. Spolu s naším dvanástym hráčom by sa to aj malo podariť. DAC do toho!

• 0.

Zimná prestávka sa definitívne skončila a celý Žitný ostrov túžobne očakáva dohrávku 20. kola. V nedeľu na našom štadióne privítame nášho tabuľkového suseda, Zlaté Moravce. Náš klub zažil konečne pokojnú zimnú prípravu počas ktorej sa posilnil a má veľké ambície ísť vyššie v tabuľke. Na druhej strane hostia sa dostali do pozície, že patria medzi horúcich adeptov na zostup. Počas zimnej prestávky sa menili tréneri a celkovo to bola pre ViOn poriadne rušná časť sezóny. Favoritom zápasu je jednoznačne náš DAC a my si iný výsledok, ako víťazstvo, ani nepripúšťame.

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 20. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : FC Vion Zlaté Moravce. Zápas sa začne 1.3. 2015 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Zlaté Moravce 1:1 (0:0) v 20. kole Fortuna ligy

V úvodnom jarnom kole sme si napriek celozápasovej početnej výhode podelili s ViOnom body. Už prvá minúta priniesla vylúčenie Pavlendu, nadstavený čas penaltu Štepanovského, ale takmer 3500 divákov aj tak odišlo nespokojných. Tréner Marić si svoju premiéru takto iste nepredstavoval.

Mužstvo DAC sa vrátilo k svojej tradičnej farebnej kombinácii, hráči po dlhých rokoch nastúpili v žltých štucniach. Prvý polčas pre nás začal veľmi dobre. Tesne po výkope Krišto vysunul Brašeňa, ktorého v úniku stiahol Pavlenda, a hosťujúci obranca bol po dvadsiatich sekundách vylúčený. Následný priamy kop Sesara preletel nad brvnom. V početnej nevýhode sa súper zameral na obranu, aktivita bola na našej strane a deväťdesiat minút sme hľadali kľúč od Kováčovej svätyne. Viaceré priame kopy Sesara, ani obliehanie brány zo všetkých strán k nebezpečnému zakončeniu neviedli. V 21. minúte Krišto poslal tvrdú strelu spoza šestnástky tesne nad bránu. Po polhodine hry bol prvýkrát v akcii aj Polaček, keď vybehnutím hlboko do poľa zabránil akcii súpera. Aj v ďalšom priebehu polčasu sme mali loptu na kopačkách, avšak chýbalo zakončenie, navyše sa v našej hre objavilo priveľa nepresných prihrávok. V 42. minúte sme predsa len videli nebezpečnú akciu: po centri Brašeňa hlavičkoval Szarka tesne nad brvno.

V druhej časti sa obraz hry nemenil. V úvodných desiatich minútach sme napriek optickej prevahe nedokázali zakončiť. Až prišla 57. minúta a v nej Brašeňov priamy kop z pravej strany, ktorý loptu posadil na hlavu Ljubičića a chorvátsky legionár rozjasal plné tribúny - 1:0. V 62. minúte mohol zvýšiť na dvojgólový rozdiel Majerník, avšak center Šnirca predĺžil hlavou do brvna. O minútu neskôr bol opäť veľký závar pred gólmanom hostí, keď Szarka poslal loptu tesne vedľa brány. V 65. minúte chýbalo Majerníkovi málo k zakončeniu po rohovom kope a potom prišiel zákonitý trest. V 67. minúte Majerník po centri Mikiniča loptu len predĺžil na čerstvého Mazana, ktorý prvým dotykom s loptou zakončil popod Polačeka - 1:1. O minútu neskôr ušiel obrane Sarr, ale strelu z dvoch metrov Kováč zneškodnil. Šnirc vysunul v 76. minúte Brašeňa a on namiesto prihrávky zvolil bombu z väčšieho uhla. V závere sme súpera priklincovali pred vlastnú šestnástku, pokusom Štepanovského, Šnirca aj Michalíka ale chýbala presnosť. Pribúdali aj žlté karty, nakoniec ich bolo až desať. V nadstavenom čase bol v šestnástke faulovaný Ljubičić a rozhodca Trutz nariadil penaltu. K bielemu bodu sa postavil Štepanovský, no strelu k pravej žrdi Kováč odhadol a ani následná dorážka Sarra v bráne neskončila.

Po získanom bode sme predĺžili našu neporaziteľnosť na domácich zápasoch už na 17 duelov, ale z tohto zápasu sme mohli aj mali vyťažiť viac. DAC si v tomto ročníku pripísal desiatu remízu po ktorej zostáva naďalej na 9. mieste. Najbližší duel hrá naše mužstvo už v sobotu 7. marca, opäť na domácom trávniku privítame Podbrezovú. Na zápase vás srdečne pozývame.

Tomislav Marić, DAC: „Gratulujem Zlatým Moravciam k získanému bodu. Myslím si, že sme do hry vstúpili dosť dobre. Z celkového pohľadu sme však neboli veľmi dobre psychicky pripravený na to, aby sme využili domáce prostredie a aj preto sme nedokázali streliť víťazný gól. Ak sa na začiatku zápasu objaví červená karta, tak sa hráčom v hlave okamžite premieta tisíc vecí. Počas zápasu sme sa snažili vyvíjať tlak, avšak nebol natoľko silný, aby sme ho premenili na víťazstvo. Viedli sme 1:0 a to sme mali doviezť do víťazného konca. Ak po takomto priebehu inkasujete, tak v závere nepremeníte ani jedenástku, pretože si nezaslúžite víťazstvo. Vieme, že musíme aj naďalej na sebe pracovať, čaká nás ešte veľa práce, aby sme sa zlepšili. Nie len na nasledujúci zápas, ale celkovo.“

Branislav Mráz, ViOn: „Gratulujem nášmu tímu k odvedenému výkonu. Po vylúčení z prvej minúty sa mužstvo zomklo. Hráči si pomáhali, bola tam solidarita a určite nás to povzbudí aj do budúcna. Máme bod, ktorý je z porovnaní s tromi málo, ale my si v aktuálnej situácii musíme vážiť každý jeden bod a aj preto bol pre nás aj tento cenný. Ak budú hráči naďalej bojovať so srdcom, určite prídu aj víťazstvá.“