StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FO ŽP Šport Podbrezová
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Ľubomír Michalík 88
90+2. minúta1 - 0FO ŽP Šport Podbrezová

• 90.

Zápas sa nám práve skončil. Dočkali sme sa prvého jarného víťazstva, ktoré nás posunulo na 7. priečku Fortunaligovej tabuľky. Vyhrali sme 1:0 po góle Michalíka. V druhom polčase sme boli naozaj lepší a tak je víťazstvo zaslúžené. Najbližšie hráme veľké derby o týždeň v nedeľu na pôde násho najväčšieho rivala. Verím, že si ho nenecháte usjť. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem za pozornosť. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia.

• 90.

Rozhodca nastavuje v druhom polčase dve minúty.

• 90.

V zápase však poriadne vystrašil divákov Vaščák. Po prihrávke sa ocitol sám pred brankárom a našťastie poslal hlavičku priamo do jeho náručia.

• 88.

Áno, áno, áno dočkali sme sa. Gól. Center Brašeňa skončil priamo na hlave Michalíka, ktorý podobne ako v predošlom duely aj s trochou šťastia poslal loptu do brány.

• 88.
    Ľubomír Michalík strelil gól
  • 88.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 87.

Szarka teraz vystrelil z otočky, ale bol to slabý pokus priamo do náručia brankára.

• 85.

Turňa poslal slušný center na Szarku. On šiel do hlavičkového súboja s Kupčíkom a podarilo sa mu aj uspieť. Hlavička však skončila mimo brány.

• 83.

V rýchlom slede sme zahrali tri štandardky, ale ani z jednej sa nám nepodarilo zakončiť. Blíži sa nám koniec zápasu. Treba niečo vymyslieť.

• 79.

Znovu nám to dopredu veľmi nejde, avšak diváci stále veria našim hráčom a ženú ich dopredu za víťazstvom.

• 76.

Center od Sesara hlavičkoval Szarka, ale bohužiaľ nebol dostatočne dôrazný.

• 73.

Roh od Šnirca bol celkom nádejný. Lopta sa dostala až k Brašeňovi, ktorý minul bránu asi o niečo vyše meter.

• 73.
  • 72.

Po centri Sesara riadne zaváhal Hanák a vďaka tomu budeme svedkami rohového kopu.

• 67.

Ljubičič centroval na Kwina, ktorý bol na loptu primalý, no odrazila sa späť k Ljubičićovi, ktorý z prvej vystrelil. Ako snaha prekvapiť brankára to nebol zlý pokus.

• 67.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 66.
    Lukáš Migaľa bol napomínaný žltou kartou
  • 64.

Po úvodnej veľmi aktívnej časti hry z našej strany sme mierne poľavili. Aj napriek tomu poslal Ujlaky center do šestnástky, avšak priamo do rukavíc brankára hostí.

• 61.

Do útoku sa snažili dostať obe mužstvá, no neboli úspešné.

• 58.

Turňa dostal prihrávku od Sesara a pokúsil sa aj vystreliť. Loptu mu však nesadla.

• 56.

Tak toto si už výžne pýtalo gól. Ujlakyho center z pravej strany tesne nedočiahol úplne voľný Szarka a vzápätí sa dostala lopta k Ljubičićovi. On poslal nebezpečnú strelu tesne vedľa.

• 54.

DAC začal druhý polčas naozaj z ostra. Aj po centri Šnirca a neskôr Sesara sme videli nebezpečné poskakovanie lopty pred bránou hosťujúceho gólmana.

• 54.
    Ivan Sesar zahrával rohový kop
  • 53.
  • 53.

Dnešné stretnutie sleduje 3211 divákov.

• 51.

Konečne sme vystrelili na bránu. Ljubičić si vyskúšal ďalekonosný pokus, ktorý nebol dokonca až tak zlý. Len tak ďalej chlapci.

• 48.

Ďalší pokus na bránu Hanáka. Štepanovský loptu po centri sklepol a opäť skončila tesne vedľa brány.

• 47.

Druhý polčas začíname hneď oveľa lepšie smerom dopredu. Najprv sme videli peknú kombinačnú akciu na ľavom krídle a vzápatí dostal loptu Sarr, ktorého strela skončila tesne vedľa lavej žrdi.

• 46.

Výkop patril v druhom polčase hráčom hostí.

• 46.
    Krišto Darijo opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 45.

Prvý polčas sa nám skončil. Po jeho ukončení odchádzaju podobne ako v predošlom domácom zápase do kabín hráči bez gólov. Náš DAC má aj v tomto duely územnú prevahu, ale smerom dopredu je to hotová katastrofa. Dokonca sme mali aj šťastie. "Železiari" vybojovali z minima maximum, keď si vytvorili 2 super šance, kde sa blysol Polaček. Verme, že nám to pôjde v druhom polčase lepšie a že urobíme potrebné kroky v víťazstvu. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

Rozhodca nadstvavuje v prvom polčase 2 minúty.

• 44.

Štepanovského nádejná prihrávka do šestnástky bola poslaná od brániacich hráčov do bezpečia.

• 41.
  • 40.

Hra sa nám ku koncu polčasu mierne upokojila. Aktuálne vyvíja útočné snaženie Podbrezová.

• 37.
    Blažej Vaščák bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

Polaček musel v rýchlom slede po rohu predviesť ďalší bravúrny zákrok. Lopta sa dostala na Minčiča, ktorý hneď hlavičkoval veľmi nebezpečne. Rozhodca medzitým odpískal ofsajd.

• 36.
  • 35.

Fuuuujha, tak ďalšia nevyužitá šanca na strane Podbrezovej. Škutka poslal center na Nworaha. Ktorý sa vyrútil na bránu bránený Kwinom. Podarilo sa mu vystreliť, no excelentným zákrokom sa blysol náš gólman Polaček.

• 34.
  • 34.
  • 33.

Stačilo sa posťažovať a zápas nám hneď ponúkol vzruch. Krásny center od Turňu bol odhlavičkovaný, ale skončil u Sesara. On si obišiel obrancu, avšak jeho strelu už bohužiaľ zablokoval ďalší.

• 32.

Teraz sme mali riadny kus šťastia. Greško poslal prihrávku z ľavej strany do vápna, kde našiel Škutku. On bol bránený Kwinom, no aj napriek tomu sa mu podarilo vystreliť. Lopta skončila na pravej žrdi!

• 30.

Už dlhšiu dobu sa hrá medzi šestnástkami. Ani jeden z tímov nevie nájsť recept na obranu súpera.

• 27.

Útočné snaženie skončilo už na našej strane stratou lopty Ljubičića. Loptu následne dostal Kochan, ktorý už nedokázal zacentrovať, keďže bol odzbrojený.

• 23.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 23.

Hneď po rohu sme išli do rýchleho protiútoku. Lopta sa dostala až na Štepanovského, ktorý bol voľný, avšak počas spracovania lopty ho dobehli protihráči. Poslal ešte prihrávku na Szarku, ktorý aj vystrelil, ale hneď bol zablokovaný. Zatiaľ najväčšia šanca na gól z našej strany.

• 23.
  • 22.

Haščák veľmi pekne prehodil našich brániacich hráčov. Lopta sa dostala na Kochana, ktorý vybojoval roh.

• 20.

Krišto zatiaľ rozdáva dosť veľké množstvo nepresných prihrávok, ktoré brzdia naše útočné snaženie. Opäť nám aj napriek veľkému držaniu lopty chýba finálna fáza.

• 17.

Na jednej strane sme videli dlhý center od Turňu a na strane druhej zachytil prihrávku Vaščáka do šestnástky Šnirc.

• 14.

Už zišiel dole z ihriska a vyzerá to tak, že je v poriadku. Pokračuje totiž v hre.

• 13.

Sesar leží po jednom z hlavičkových súbojov na zemi. Vyzerá byť dosť otrasený a už je aj ošetrovaný.

• 11.

Teraz tu bola snaha o vytvorenie útoku z našej strany. Krišto však nebol najpresnejší a Szarka zase nebol dostatočne rýchly.

• 9.

Výjazd, ktorý plánovali fanúšovia hostí sa bohužiaľ nekonal. Vynikajúcu atmosféru tak budú opäť tvoriť len naši fanúšikovia.

• 8.
  • 8.
    Juraj Hovančík bol napomínaný žltou kartou
  • 5.

Podbrezová mala prvú vážnejšiu šancu v zápase. Nworah poslal nebezpečný center na Vaščáka, ktorý bránený hlavičkoval mimo bránu Polačeka.

• 4.
    Ivan Sesar zahrával priamy kop
  • 4.

Fanúšikovia nezabudli na nášho brankára Penksu, ktorý hosťuje v Podbrezovej. Mohutne skandovali jeho meno.

• 3.

Od úvodných minút držíme loptu v moci. Pred brankára Hanáka sme sa však aj tak nedostali, lebo sme hneď boli svedkami aj viacerých nepresností od našich hráčov.

• 1.

Úvodný výkop patril našim futbalistom.

• 0.

Hráči už prichádzajú na ihrisko. Domáci nastupujú v tradičných žlto-modrých dresoch a hostia odohrajú dnešný duel v dresoch bordovej farby. Na štadióne vládne opäť od úvodu stretnutia skvelá atmosféra a verme tomu, že dnes naozaj pomôže k zisku troch bodov. DAC do toho!

• 0.

Posledných 10 vzájomných zápasov. Okrem posledného duelu sa v ďalších prípadoch jedná o zápasy v 2. lige.

• 0.

Podbrezová má pred 21. kolom na svojom konte 5 výhier, 7 remíz a 8 prehier pri skóre 20:23. Dokopy má teda rovnaký počet bodov 22, ako náš DAC, avšak nachádza sa na 8. mieste vďaka lepšiemu skóre. Po zimnej prestávke odohrala minulý víkend zápas s Košicami na jej dočasnom domovskom stánku v Brezne (kvôli modernizácii štadióna), kde sa zrodila remíza 1:1. Na strane Podbrezovej neboli veľmi spokojní s výsledok a ani s priebehom duelu a podobne sa vyjadrili aj o zimnej príprave, kde sa herne dosť trápili. Predtým je však dôležitý fakt, že Podbrezová po remíze s Košicami natiahla negatívnu sériu duelov bez víťazstva vo Fortuna lige na 8 duelov. Ešte pred touto krízou si nováčik počínal v premiérovom ročníku v najvyššej súťaže naozaj dobre. Nachádzal sa napríklad aj na peknej 5. priečke. Tá sa jej však po negatívnej sérii postupne vzdaľuje. Poďme sa však vrátiť ešte k zimnej príprave. Počas nej odohral tím zo stredného Slovenska 11 zápasov s bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy, 5 prehier a skóre 16:20. Klub opustilo 5 hráčov : Kozička, Snitka, Karaš, Maťašovský a Peševský a druhým smerov sa vybrali Penksa (Dunajská Streda - hosť.), Migaľa (Rimavská Sobota), Záhumenský (Slovan), Hrnčiar (dorast), Richnák (Trnava), Šlapák (Příbram) a Škutka (Slavia Praha). Týždeň pred štartom jarnej časti ligy sme dokonca boli svedkami aj nečakanej výmeny trénerov, keď Kentoša oficiálne nahradil doterajší asistent Benka. Klub má aktuálne ciele jasné. Čo najskôr sa dostať zo záchranárskych prác a umiestniť sa do 8. miesta. Najlepší strelec klubu je Vaščák s piatimi gólmi na konte. Na ihrisku sa zase určite nepredstaví Pali Penksa, ktorý po dohode klubov nemôže nastúpiť a duel si pozrie z tribúny. Náš súper sa snažil pred týmto duelom zorganizovať aj fanúšikovský výjazd, avšak nie je isté, či mu to aj podarilo. Či už s podporou na tribúnach alebo nie, tak Podbrezová rozhodne nechce odísť z DAC Arény bez bodu. Osem zápasov bez výhry chce čo najrýchlejšie zmazať, avšak pevne veríme, že v najbližšom duely na tento cieľ nenájde správny recept.

• 0.

Dunajská Streda má za sebou riadne nevydarený vstup do jarnej časti Fortuna ligy. Od prvého zápasu si celý Žitný ostrov sľuboval veľa, čoho dôkazom bol aj krásne naplnený štadión, avšak zo zápasu odchádzal každý jeden fanúšik sklamaný a rozčarovaný. DAC hral celé stretnutie presilovku a nedokázal ju zúročiť vo víťazstvo. Jediný pozitívny okamih tohto duelu je len fakt, že po remíze natiahla Dunajská Streda sériu bez prehier na domácich zápasoch na neskutočných 17 zápasov. Pre náš "žlto-modrý" káder bola remíza so Zlatými Moravcami 10. v sezóne. K tomu si pripísal 4 víťazstvá  a 6 prehier pri skóre 23:27. Dokopy nazbieral 22 bodov a patrí mu 9. priečka s náskokom od zostupovej priepasti 5 bodov a od cieľu pre jarnú časť (6. miesto) 6 bodov. V zápase s Podbrezovou nám určite bude chýbať Jurčo a po poslednom zápase je dosť možné, že tréner Marić dá možnosť ďalším hráčom dokázať svoje kvality. Na súboj so "Železiarmi" máme poriadne veľa motivácie. Hráči chcú odčiniť zaváhanie z posledného zápasu a s Podbrezovou nemáme vybavené účty po prvom vzájomnom zápase v najvyššej súťaži, ktorý sme prekvapujúco prehrali 3:0. Tréner, hráči a aj vedenie sa vyjadrili, že sú maximálne odhodlaní vyhrať nasledujúci zápas a iný výsledok si ani nepripúšťajú. Verme teda, že sa konečne na jarnú časť naladíme tak, ako sa patrí.

• 0.

Jarná časť Fortuna ligy sa nám naplno rozbehla. Ponúka nám už druhý diel a celkovo 21. kolo Fortuna ligy. Čaká nás zápas, kde má náš DAC v druhom domácom duely za sebou jedinú úlohu a to odčiniť výkon a remízu z celozápasovej presilovky proti Zlatým Moravciam. Súper je na tom ešte horšie. Ťahá už osemzápasovú sériu bez výhry a tak je chuť po víťazstve u nášho súpera fakt enormná, no my o nej na našom šadióne naozaj nechceme ani len počuť. Cieľ zápasu je jediný. Výhra! DAC do toho!

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 21. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : FP ŽP Šport Podbrezová. Zápas sa začne 7.3. 2015 o 17:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Podbrezová 1:0 (0:0) v 21. kole Fortuna ligy

Hlavička nového kapitán Ľubomíra Michalíka z 88. minúty priniesla prvé jarné víťazstvo. V prvom polčase sme hrali kŕčovito a s chybami, po prestávke však mužstvo ukázalo víťaznú vôľu a bič plieskal v závere. Tréner Marić zaznamenal prvý víťazný duel vo funkcii.

V 5. minúte unikol po krídle Nworah a po jeho centri Vaščák hlavičkoval vedľa. Loptu sme síce držali o niečo častejšie, ako hostia, avšak bránu súpera sme prvýkrát ohrozili až v 23. minúte, keď Štepanovský našiel Szarku, jeho strelu však obrana hostí zablokovala. V 32. minúte našiel Greškov center Škutku a ten bránený Kwinom nastrelil ľavú žrď. O minútu neskôr poslal Turňa najprv nebezpečný center a následne sa Sesar v šestnástke pekne uvoľnil, no jeho strela neprešla k bráne. V  35. minúte poslal Škutka do nájazdu Nworaha, bravúrny zákrok však predviedol gólman Polaček. V závere polčasu Ljubičić mieril vedľa a Štepanovský sa síce pekne uvoľnil, ale nedokázal presne prihrať.

Druhý polčas sme začali podstatne aktívnejšie smerom dopredu, súpera sme zatlačili najmä v úvodnej štvrťhodinke. Už po dvoch minútach poslal čerstvý Sarr loptu tesne vedľa. Štepanovského pokus, ani Ljubičićova ďalekonosná strela gól nepriniesli. V 55. minúte unikol Ujlaky, jeho center spoluhráči nedokázali zužitkovať a odrazenú loptu napálil Ljubičić tesne vedľa. Naďalej sme dominovali, streleckým pokusom Brašeňa, Szarku a opäť Ljubičića chýbala väčšia razancia, respektíve presnosť. V 88. minúte sme sa predsa len dočkali: náš deviaty rohový kop zahral Brašeň priamo na hlavu Ľubomíra Michalíka, ktorý vo vápne vyskočil najvyššie a rozjasal štadión - 1:0. V 90. minúte nám odľahlo, keď hlavička osamelého Vaščáka smerovala do Polačekovho náručia.

V bojovnom stretnutí sme si pripísali piate víťazstvo v sezóne, prelomili sme štvorzápasové čakanie na plný bodový zisk a v tabuľke sme sa posunuli na siedme miesto. Vyše 3200 divákov vytvorilo opäť fantastickú atmosféru a po dlhšej dobe sa mohlo radovať z víťazstva, ku ktorému prispelo veľkou mierou. A to je pre nás najlepší dôvod pozvať vás na najbližší zápas a na naše najväčšie derby - najbližšiu nedeľu večer (o 19.00) totiž hráme na pôde Slovana.

Tomislav Marić, DAC: „V prvom polčase sme sa ťažko dostávali do zápasu. Hrali sme veľmi nervózne. V dvoch situáciách sme aj mali šťastie, keď nás podržal Polaček. Druhý polčas však bol iný. Mužstvo ukázalo, že má silu a že chce duel vyhrať. Na začiatku druhého polčasu sme mali tri gólové šance, ale nepremenili sme ich. Víťazstvo bolo pre nás poriadne vydreté.“

Branislav Benko, Podbrezová: „V prvom rade chcem poblahoželať domácim k víťazstvu. Po dobrom výkone ho korunovali v 88. minúte gólom. Musím však pripomenúť, že v prvom polčase malo naše mužstvo dve tutovky. Pokiaľ z takých šancí nedáme gól, tak nemôžeme počítať z víťazstvom a hlavne nie v takom futbalovom prostredí. Chcem aj pochváliť výbornú atmosféru, ktorej sme boli svedkom v dnešnom zápase.“