• Striedanie (87. minúta)Ivan SesarPeter Majerník
  • Priamy kop (87. minúta)Marko Milinković
  • Žltá karta (89. minúta)Filip Ďuriš
  • 90+3.

Hurá, podarilo sa, DAC vyhral! Predsa len sme sa dočkali. V najväčšom derby sa náš tím dočkal prvého víťazstva na pôde súpera. Na úvodný gól stretnutia už domáce mužstvo nedokázalo zareagovať. Na pôde Slovana sa tešíme z víťazstva po dlhých 19 rokoch. DAC po tomto víťazstve aj naďalej zostáva na siedmej priečke. Najbližšie verím, že sa vidíme na stredajšom pohárovom zápase, ktorý budeme hrať na pôde Košíc. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. DAC do toho!

• 90+3.

Koniec zápasu.

• 90+2.

V nadstavenom čase sa nás pokúsil ohroziť Milinkovič, ale loptu kopol veľmi zle. Diváci z Dunajskej Stredy sú v eufórii a čakajú záverečný hvizd rozhodcu.

• 90.

Rozhodca nadstavuje v druhom polčase 3 minúty.

• 89.
    Filip Ďuriš bol napomínaný žltou kartou
  • 88.

Už dlhšiu dobu má na kopačkách loptu Slovan a vytvára si aj niekoľko príležitostí na zakončenia po štandardkách. Obrana DAC-u na čele s Polačekom sa však drží skvele.

• 87.
    Marko Milinković zahrával priamy kop
  • 87.
    Ivan Sesar opustil ihrisko, nahradil ho Peter Majerník
  • 86.

Rohový kop Štefánika skončil na hranici šestnástky, kde stál Gorosito. On poslal loptu späť do vápna, kde našťastie na loptu nikto z hráčov Slovana nedočiahol.

• 83.

Veľká šanca na kopačke Zreľáka. Loptu dostal do ideálnej pozície, odkiaľ tesne minul bránu. Doslova sa lopta šúchala o žrď.

• 82.

Do konca zápasu máme necelých 10 minút, čo znamená, že sme poriadne blízko k prvému víťazstvu na pôde Slovana v sezóne. To si uvedomujú aj naši fanúšikovia, ktorí vytvorili na tomto štadióne doslova domácu atmosféru.

• 79.

Milinkovič narýchlo zahral nepriamy kop, ktorý skončil u Mészárosa. Na neho sa vyrútil Polaček, ktorý domáceho futbalistu o loptu obral. Domáci diváci sa dožadovali penalty, no my veríme rozhodnutiu rozhodcu.

• 77.
    Ivan Sesar zahrával priamy kop
  • 76.

Dve nebezpečné šance od "Belasého" tímu. Najprv zahral priamy kop Milinkovič, ktorého strela skončila tesne vedľa tyčky, kde musel zasahovať Polaček a následne po rohovom kopu zakončoval v klbku jeden z hráčov Slovana a jeho pokus skončil tesne vedľa brány.

• 76.
  • 75.
  • 74.
    Lester Peltier opustil ihrisko, nahradil ho Filip Ďuriš
  • 73.

K Sesarovmu priamemu kopu nechýbalo veľa Kwinovi a ani Szarkovi, ale ani jednému z nich sa nepodarilo zakončiť.

• 72.
  • 72.
    Ivan Sesar bol napomínaný žltou kartou
  • 70.

Bývalý hráč nášho klubu, Saláta, predviedol nekompromisný zákrok na Brašeňa v strede ihriska, ktorý bol odmenený žltou kartou.

• 67.

V tej istej minúte sme videli aj tvrdú strelu z diaľky od Milinkoviča, ktorú poslal náš gólman na roh.

• 67.

Niňaj sa pustil do šestnástky, odkiaľ nahral Peltierovi. Ten sa v ideálnej pozícii netrafil najlepšie.

• 65.
    Samuel Štefánik zahrával priamy kop
  • 64.

Pred rohovým kopom sa ozvali z nášho publika mohutné "HAJRÁ DAC" - DAC do toho, ale úspech to pri našej kombinácii neprinieslo.

• 64.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 62.
  • 62.
    Erik Čikoš opustil ihrisko, nahradil ho Marko Milinković
  • 61.

Kubík strieľal z poriadneho uhla a aj diaľky, ale aj tak to od neho nebol chabý pokus. Z pod brvna lapal guľatú vecičku Polaček.

• 60.
    Erik Ujlaky opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 57.

Útočná snaha v podaní Ljubičića, Štepanovského a Szaba úspechom neskončila. Aktuálne dianie na ihrisku a aj v hľadisku nám však vyhovuje.

• 54.

Slovan sa dostal prvýkrát dostal do zakončenia v tomto polčase. Loptu dostal Zreľák, no ukázal nám hroznú koncovku.

• 52.

Medzitým sa počas polčasu vytratili ultras domácich a uvidíme, či sa časom na tribúnu opäť vrátia.

• 51.

Mám pre vás potešujúcu informáciu. Do nášho sektora bolo predaných neskutočných 640 lístkov. Je to obdivuhodné číslo a naším divákom za túto návštevnosť srdečne ďakujeme.

• 48.

Sesar so Szabóm sa pri priamom kope pokúsili zmiesť súpera. Nakoniec Szabó nahral po zemi Ľuptákovi, ktorému sa najprv loptu pošmykla, no následne už vystrelil, avšak vedľa.

• 47.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 46.

Výkop v druhom polčase patril domácemu celku, ktorý hneď na začiatku polčasu aj striedal.

• 46.
    Tomáš Jablonský opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Niňaj
  • 45.

Rozhodca neprihodil k prvému dejstvu navyše ani jednu minútu a tak odchádzajú naši hráči do kabín na horúcej pôde Slovana za priaznivého výsledku 1:0. Súpera sme zaskočili s rýchlych gólom Štepanovského už v tretej minúte a aj s mohutnou podporou našeho skvelého publika sme tento stav zatiaľ udržali. Slovan však mal aj pár nebezpečných šancí a hlavne Gorositova hlavička z 9. minúty bola veľmi blízko k vyrovnaniu. Zatiaľ je to pre nás dobré. Vydržme a zoberme si konečne prvý trojbodový zápis z ihriska súpera! DAC do toho!

• 45.
    Slobodan Simović bol napomínaný žltou kartou
  • 45.

Polčas sa nám blíži ku koncu a diváci povzbudzujú na plné obrátky. Útočíme my, konkrétne Szarka a tak to vyzerá tak, že polčas dohráme s víťazstvom 1:0.

• 43.
  • 42.

Po priamom kope sa doslova rukami, nechtami škriabal po loptu Saláta, ale aj tak bol prikrátky.

• 42.
    František Kubík zahrával priamy kop
  • 41.
    Ákos Szarka bol napomínaný žltou kartou
  • 40.

Po jednom zo súbojov leží na zemi otrasený Kwin a musí byť aj ošetrovaný. S pomocou zchádza z ihriska a vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 38.

Ďalekonosný pokus z diaľky asi 30 metrov vyslal Ľupták. Nebol to najhorší pokus, ale chýbala o niečo väčšia prenosť.

• 37.

Michalík zahral opäť tvrdšie proti Peltierovi ako by sa patrilo. Mal by sa však upokojiť, lebo rozhodca nebude mať trpezlivosť veľmi dlho.

• 36.
    Lester Peltier bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Teraz je na ihrisku trochu rušno. Po dvoch žltých kartách pre našich futbalistov skončil na zemi Peltier a tak si to oba kluby museli vysvetliť.

• 35.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 35.
    Matúš Turňa bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Pri nepriamom kope si domáci futbalisti najprv medzi sebou nahrali loptu nakrátko a následne bol dlhou prízemnou prihrávkou vysunutý Kubík. Lopta mu však bola pridlhá.

• 30.

O útočnú akciu sa pokúsil najprv DAC a následne Slovan, ale ďaleko sa ani z jednej strany nedostali.

• 27.

Lopta išla priamo na hlavu Gorosita, ktorý hlavičkoval veľmi zle. Následne sa lopta dostala k najnebezpečnejšiemu hráčovi Slovana, k Zreľákovi, ktorý sa aj teraz presadil, potiahol si loptu, no z väčšieho uhla nastrelil len bočnú sieť.

• 27.
  • 26.

Ďalšie pokusy Slovana priniesli roh.

• 24.

Aktuálne toho veľa na ihrisku nevidíme. Bratislavý klub sa snaží niečo urobiť s týmto výsledkom, avšak je brzdený vlastnými nepresnosťami.

• 21.

Najprv sme videli kvalitné bránenie od Michalíka, ktorý dobre zaregoval na útok hostí a následne sa domáci pokúsili ešte raz ohroziť našu bránu, no loptu pohodlne kryl Polaček.

• 18.

Od našich divákov sme už videli dymovnice, delobuch a aj balóny v trojfarebnej trikolóre. Treba ešte spomenúť, že hľadisko je zo strany domácich divákov zaplnené dosť riedko.

• 18.
  • 16.
  • 15.

Po Ujlakyho centri nešikovne odkopol loptu Jablonský, avšak pre šťastia domácich priamo do rukavích Krnáča.

• 14.
    Tomáš Jablonský zahrával priamy kop
  • 12.

Tentokrát z rohu Slovana neprišlo k ohrozeniu našej brány.

• 12.
  • 10.

"Belasí" pohrozili hneď aj druhýkrát. Tentokrát hlavičkoval Zreľák, ktorého pokus išiel z väčšieho uhla tesne nad svätinu nášho gólmana.

• 9.

Slovan nás teraz poriadne vystašil. Center z pravej strany poslal Gorosito priamo na hlavu Peltier, ktorý loptu veľmi dobre umiestnil k žrdi. Tu však predviedol svoje majstrovstvo vynikajúcim zákrokom Polaček. Len vďaka nemu aj naďalej vedieme.

• 6.

Vynikajúci štart nášho mužstva vyburcoval naších fanúšikov ešte viac a vytvárajú naozaj skvelú atmosféru. Medzitým bol Špepanovský vysunutý opäť, no k strele sa už nedostal.

• 3.

Gól, gól, gól, fantastický úvod od nášho DAC-u. Vo veľkom derby sa už v tretej minúte ujíma vedenia. Ljubičić prihrávkou z pólky ihriska perfektne našiel a vysunul osamoteného Štepanovského a on pohodlne zakončil strelou k pravej žrdi.

• 3.
    Peter Štepanovský strelil gól
  • 2.

Hneď po prvom rohu sa Slovan dostal do vážnejšej príležitosti. Naša obrana loptu najprv odhlavičkovala, avšak priamo na kopačky Mészárosa, ktorý strielal meter nad.

• 2.
  • 1.

Úvodný výkop v prvom polčase patril nášmu mužstvu. Od začiatku stretnutia je počas viac menej len mohutný hlas našich fanúšikov.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci odohrajú dnešný duel v tradičnej belasej farbe a náš klub bude hrať samozrejme v žlto-modrej kombinácii. Na štadión v Bratisleve si podľa očakávaní našlo cestu množstvo našich skvelých fanúšikov. Je ich tu vyše 500 a som si istý, že pre náš klub urobia domácu atmosféru. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má pred 22. kolom a teda po nedokončenej druhej tretine súťaže na svojom konte 4 výhry, 10 remíz (čo je najviac v lige) a 6 prehier s mierne negatívnym skóre 24:27. Na konte máme 25 bodov vďaka ktorým sme sa dostali po 21. kole na siedme miesto so stratou na vysnenú prvú šestku 5 bodov. Na opačnej strane je však tabuľka dosť vyrovnaná. Na predposlednú pozíciu máme navrch len štyri body. Do jarnej časti súťaže sme so štyrmi bodmi na konte po dvoch zápasoch nevstúpili najhoršie, avšak výkon z nášho podania nebol na domácom ihrisku ani náhodou taký, po akom túžime. Napriek tomu sme však aj naďalej udržali neporaziteľnosť na domácom štadióne, ktorá sa s nami ťahá už vyše jeden rok. Na druhej strane máme aj negatívnu sériu. Na ihrisku súpera DAC ešte túto sezónu nedokázal zvíťaziť, čoho sa chce zbaviť čo najskôr. V doterajšej histórii sa  Dunajskej Strede podarilo vyhrať z 20 pokusov na pôde Slovana len jeden jediný raz a bolo to 3.8.1996. Prečo by sme nemohli vyhrať druhýkrát práve teraz? Osobne si myslím, že v tomto duely, kde nebudeme musieť tvoriť hru my budeme hrať ďaleko lepšie ako doteraz. K dispozícii by mal byť pre nášho trénera Marića celý káder okrem Jurča, čo je určite veľmi pozitívna informácia. Pre mužstvo znamená derby so Slovanom veľa a bez bodu sa jednoznačne nechcú vrátiť domov. Podobne sú na tom aj naši skvelí fanúšikovia, ktorí sa tam chystajú v obrovskom množstve. Vyše 400 z 500 lístkov je už predaných a klub rezervoval dokonca ďalších 150. Ak sa nám podarí naplniť hľadisko so 650 divákmi, tak by sa v Bratislave objavilo viac divákov ako z Trnavy! V hlavnom meste Slovenska sa očakáva perfektná atmosféra a kvalitný futbal a tak to má byť!

• 0.

ŠK Slovan Bratislava obhajuje titul v najvyššej slovenskej súťaži z minulého roku, avšak už teraz je isté, že získať ho bude môcť už len zázrakom. Slovan vstúpil do sezóny 2014/2015 suverénne, keď z prvých šiestich zápasov vyhral až päť. Aj vďaka pôsobeniu v Európskej lige a vyčerpaniu kádra došlo v bratislavskom klube k veľkej kríze, akú zažili poriadne dávno. Tá sa s klubom ťahala až do konca jesene a veľké napätie v klube sľubovalo poriadny prievan v kádri počas zimnej prestávky. Tak sa aj stalo a z klubu sa porúčali Halenár, Grendel, Žofčák, Bagayoko a mnohí ďalší. Opačným smerom zase išli Zreľák, Oršuľa, Saláta a srdciar Dobrotka. "Belasí" tak opäť začali jar s najvyššími cieľmi. Odohrali už až 4 zápasy aj s pohárovým a z nich vyhrali dve s remízou a prehrou a vďaka tomu stratili možnosť vyhrať aj túto sezónu Fortuna ligy. Slovan má na konte celkovo 10 víťazstiev, 2 remízy a 9 prehier pri skóre 27:30. Dokopy mu s 32 bodmi patrí až piata priečka, čo je pre bratislavský tím určite nepriateľné umiestnenie. Výkon hráčov má zatiaľ od ideálu poriadne ďaleko a tento fakt by sme mohli využiť. V nedeľu čaká na náš DAC mužstvo, ktoré bude mať v nohách utorňajší zápas s veľkým rivalom a to s Trnavou, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Celý klub bol po zápase nadšený z perfektnej diváckej kulisy, ktorú očakáva aj v súboji s našim klubom. Cez týždeň došlo v Dunajskej Strede k sprejerským útokom, kde sa jeho autori podpísali ako Ultras Slovan a aj vďaka tomu bude v hľadisku poriadne rušno. Domáci sú odhodlaní zápas so "Žlto-modrými" jednoznačne vyhrať. Na zápas sú riadne nabudení a tak si iný výsledok ani nepripúšťajú. Ako sa však vedenie DAC-u vyjadrilo na nechutný sprejerský vandalizmus, tak odplatiť sa chceme na ihrisku víťazstvom!

• 0.

V poradí už 22. kolo Fortuna ligy prinesie pre nás naše najväčšie derby. DAC vycestuje na "interistické" Pasienky, kde sa stretne s úhlavným futbalovým nepriateľom a to so Slovanom. Domáci klub prešiel počas jesene radikálnou prestavbou a opäť chce stúpať hore. Podobný cieľ má aj náš klub, avšak hra z nášho podania nie je zatiaľ ideálna. V hľadisku a aj na ihrisku je duel vybičovaný už teraz na maximum  a to je určite najlepšia pozvánka na toto derby. DAC do toho!

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 22. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel ŠK Slovan Bratislava : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 15.3. 2015 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Slovan-DAC 0:1 (0:1) v 22. kole Fortuna ligy

Dočkali sme sa - po heroickom výkone sme dosiahli prvé víťazstvo sezóny vonku! Historicky druhá porážka Slovana na jeho pôde sa zrodila po dlhých devätnástich rokoch, a videlo ju rekordných 640 fanúšikov DAC, ktorí hráčom vytvorili pravú domácu atmosféru.

Duel s mohutnou podporou žlto-modrého publika začal na bratislavských Pasienkoch najlepšie ako mohol, keď už v 3.minúte Ljubičić fantastickou kolmicou vysunul do samostatného nájazdu Štepanovského, ktorý sa  chopil príležitosti a špičkou kopačky namieril k ľavej žrdi Krnáčovej brány - 0:1. Slovan si po inkasovanom góle vynútil územnú prevahu, a v 10. minúte mal gól na hlave Peltier: po centri z ľavého krídla namieril do pravého horného rohu, loptu však bravúrnym zákrokom vyrazil z bránkovej čiary Polaček. Na konci ďalšej domácej akcie namieril Zreľák tesne nad brvno. V 27. minúte získal loptu po rohovom kope najnebezpečnejší hráč belasých Zreľák, avšak z uhla nastrelil bočnú sieť. V 33. minúte minul dlhú prihrávku za obranu Kubík. V 38. minúte chýbala ďalekonosnému pokusu Ľuptáka väčšia presnosť.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, Slovan viac držal loptu, kým DAC sa zameral na pozornú obranu, taktickou a organizovanou hrou vykrýval priestory a snažil sa o rýchle kontry. V prvej desaťminútovke strely Ľuptáka ani Zreľáka gólmanov príliš nevystrašili. V 61. minúte lapal Kubíkovu strelu spod brvna výborný Polaček, a v 67. minúte Peltier v dobrej pozícii zakončil nedôrazne. V tej istej minúte Milinković vyslal tvrdú strelu z diaľky, náš brankár bol opäť pozorný. V 73. minúte zahral Sesar priamy kop, Kwin a následne Szarka po jeho centri tesne minuli loptu. O tri minúty po Milinkovićovej strele z priameho kopu musel Polaček vytiahnuť ďalší čarovný zákrok. P následnom rohovom kope skončila Gorositova strela tesne vedľa. Domáci do záveru hľadali cestu k našej bráne, aj pomocou množstva štandardných situácií, ale vďaka heroickému výkonu sme už víťazstvo z rúk nepustili.

Druhá výhra za sebou a celkovo piata v sezóne nás udržala na siedmom mieste ligovej tabuľky. V celkovo 21. zápase na pôde Slovana sme dosiahli len druhé víťazstvo, čakali sme naň od augusta 1996. Na dnešnom úspechu má nemalý podiel aj neskutočné publikum 640 fanúšikov, ktorému srdečne ďakujeme za mohutnú podporu. Najbližší duel hráme už v stredu, v osemfinále Slovnaft cupu cestujeme na pôdu Košíc.

Jozef Chovanec, Slovan: „Vstup do zápasu nám nevyšiel. Je pravda, že hrali emócie, bolo veľa súbojov a hrali sme vo vysokom tempe. Prvá strela nás zaskočila a skončila aj gólom. Súper nedal veľa priestoru našim hráčom dostať sa do zápasu. V prvom polčase sme mali jednu vyloženú šancu, ktorú zázračne chytil Polaček. V súboji jeden proti jednému nám snaha nestačila. V druhom polčase mal zase veľkú príležitosť Milinkovič, avšak ani on nebol úspešný. Dnes nám nebolo súdené dať gól. Proti nám hral organizovaný súper, ktorého sme nedokázali prekonať.“

Tomislav Marić, DAC: „Bol to napínavý zápas. Súper má v mužstve plno individualít, preto bolo v prvom rade dôležité dať im čo najmenej priestoru. Toto zvládalo moje mužstvo celých 90 minút. Pomohol nám aj fakt, že sme dokázali dať tak skoro gól. Vo viacerých momentoch sme mali aj šťastie, Polaček nás skvelými zákrokmi podržal. Myslím si, že počas druhého polčasu sme sa rozohrali, tlačili sme sa viac do ofenzívy a chýbal nám už len ďalší gól z našich kopačiek. V celku som s výkonom mojich hráčov spokojný. Navzájom sa zastupovali a presne týmto smerom sa musíme vyvíjať aj ďalej.“