StretnutieAS Trenčín vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Ibrahim Rabiu 50
    >>
Emmanuel Edmond 86
90+1. minúta3 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90.

Máme tu koniec duelu, ktorý jednoznačne vyhral domáci AS Trenčín, ktorý si pomaličky kráča za titulom. Náš súper bol dnes jednoducho lepším tímom, ktorý nedal našim futbalistom žiadnu šancu a po tomto zápase si pripisujú prvú prehru v roku 2015. Trenčín naopak aj v dnešnom zápase zostal verný svojej povesti, keď strelil aspoň dva góly a minimálne na deň sa dostáva na čelo tabuľky. Dnes to proste nešlo, ale máme tu reprezentačnú prestávku, kde si naši futbalisti hlavu určite vyčistia a opäť nastúpia s plnými silami aj do ďalších bojov. Najbližšie hrá náš klub priateľský zápas v piatok proti Honvédu Budapešť na ich pôde. To je odo na na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca v druhom polčase nadstavuje 1 minútu.

• 90.
    Stanislav Lobotka bol napomínaný žltou kartou
  • 89.
    Roland Černák bol napomínaný žltou kartou
  • 88.

Tribúny v Trenčíne sa radujú a tlieskajú krásnemu výkonu ich mužstva, ktorý mal prevahu takmer počas celého duelu.

• 86.

Už je to trojgólový rozdiel Edmond nahral loptu v šestnástke na Koolwijka, ktorý ho našiel späť krásnou pätičkou. Edmond sa následne mohol spýtať nášho brankára, že kam to chce. Loptu mu nakoniec poslal dobrány medzi nohami. Je to pre nás dosť krutý výsledok.

• 86.
    Emmanuel Edmond strelil gól
  • 84.

Hra sa nám ku koncu zápasu dosť kúskuje. Vidíme veľa ostrých súbojov a prerušovania hry. Domácemu celku to však maximálne vyhovuje a nám sa čo i len bod na míle vzdaľuje.

• 84.
    Gino Van Kessel opustil ihrisko, nahradil ho Emmanuel Edmond
  • 81.

Po našom útoku predviedol rýchlu kontru Trenčín. Konkrétne Guba prešprintoval takmer celé ihrisko a zakončil svoje snaženie strelou z väčšieho uhla.

• 80.
    Stanislav Lobotka zahrával rohový kop
  • 79.

Kessel predviedol únik na ľavej strane ihriska. ktorý hasil po centri až Štepanovský odkopom do bezpečia.

• 79.

Blíži sa nám záverečná desaťminútovka a chcelo by to kontaktný gól. Poďme chlapci! Bojujte!

• 77.
    Ibrahim Rabiu opustil ihrisko, nahradil ho Ryan Koolwijk
  • 76.

Na druhej strane sa teraz musel predviesť náš brankár. Center od Kessela hlavičkoval Jairo, no Polaček nás podržal.

• 75.

Turňa bojoval na pravej strane ihriska doslova ako lev. Prebil sa cez obranu a poslal prihrávku na Szarku. On z otočky nebezopečne vystrelil, avšak brankár domácich predviedol podivuhodný zákrok.

• 74.
    Kwin Amban Noé Achille bol napomínaný žltou kartou
  • 72.

Sesarov center smeroval na vzdialenejšiu žrď, kde rozhodca opäť odpískal útočný faul na našej strane.

• 69.

Štepanovský sa dostal k strele. Tá však nebola presná.

• 69.

Sesar mohol nahrať Brašeňovi, avšak nečakane sa otočil a našiel ešte lepšie postaveného Sarra. Jeho strela však už na bránu nedorazila. Pozorná obrana ju zablokovala.

• 68.
    Ibrahim Rabiu zahrával rohový kop
  • 66.

Z diaľky asi z 25 metrov však Ljubičić už rozruch priniesol. Poslal tvrdú strelu k žrďke, ktorú brankár vyrazil pred seba, no bohužiaľ loptu nemal kto dokopnúť.

• 65.

Ani Sesarov priamy kop nás k zníženiu stavu nepriblížilo. Rozhodca totiž odpískal útočný faul.

• 65.
  • 64.

Loptu má v moci Trenčín, ktorý výrazne kontroluje hru.

• 63.
    Jakub Brašeň bol napomínaný žltou kartou
  • 62.

Dnešné stretnutie sleduje 2642 divákov.

• 60.

Štepanovský nešťastne nastrelil Rabia do hlavy, ktorý najprv ležal otrasený na zemi, no bude v poriadku.

• 59.

Sarr je od nástupu na ihrisko aktívny. Verme, že nám dopomôže k tomu, aby sme aspoň vyrovnali.

• 57.
    Krišto Darijo opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 56.

Ďalšia veľká príležitosť na strane Trenčína. Rabiov center nebezpečne presvišťal cez pokutové územie nášho mužstva.

• 56.
  • 55.

Hráči DAC-u sa útoku súpera teraz doslova len prizerali. Našťastie však lopta skončila po strele Kessela vedľa, ale len tesne.

• 53.

Stretnutie sa ani náhodou nevyvíja podľa našich predstáv. Aj po druhom góle v našej bráne útočí domáci celok.

• 50.

Bohužiaľ Trenčín vedie už o dva góly. Z ľavej strany ihriska sa uvoľnil Mondek a poriadne natiahol Polačeka. Jemu sa loptu podarilo len vytlačiť pred seba, kde stál úplne voľný Rabiu, ktorý nemal najmenší problém zakončiť do prázdnej brány.

• 50.
    Ibrahim Rabiu strelil gól
  • 50.
  • 48.

Najprv sa Mondek uvoľnil Turňovi na ľavej strane ihriska a po centri sa lopta dostala ku Kesselovi na druhej strane ihriska. Aj on poslal center na ktorý si už musel vybehnúť Polaček a vyboxovať ho do bezpečia.

• 46.

Výkop v druhom polčase patril Trenčínu.

• 45.

Prvý polčas sa nám práve skončil. Po jeho konci zatiaľ jasať veľmi nemôžme. Prehrali sme ho totiž gólom z tretej minúty. Jeho autorom bol Van Kessel. V ďalšom priebehu polčasu sme ťahali za kratší koniec a tak klub spod hradu Matúša Čáka vyhráva zaslúžene. Aktuálny stav je však stále otvorený a tak pevne veríme, že sa našim futbalistom tento duel podarí aspoň vyrovnať. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje jednu minútu.

• 45.

Blíži sa nám koniec polčasu a zatiaľ to vôbec nevyzerá na vyrovnanie z našej strany. Aj teraz boli v útoku domáci a konkrátne Jairo, ktorý mohol z pravej strany poslať prihrávku na spoluhráča, avšak poslal príliš tvrdú nahrávku.

• 44.

Po Šnircovi zo začiatku zápasu teraz ostal ležať na zemi Čogley. V tomto prípade to nevyzerá na vážnejšie zranenie.

• 41.

Sesar zahral priamy kop do klbka hráčov oboch klubov. Tam sa nedarilo zakončiť, respektíve odkopnúť loptu ani jednému mužstvu. Lopta sa dostala až k Szarkovi, ktorý vystrelil z väčšieho uhla priamo na bránu.

• 41.
  • 39.

Rýchlonohý Jairo ušiel na ľavej strane Turňovi, no našťastie center do šestnástky už neposlal.

• 38.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 37.

Trenčín dal aj druhý gól v zápase, ktorý rozjasal tunajších fanúšikov. Rozhodca však celú útočnú akciu ukončil odpísakným ofsajdom a tak sa aj naďalej pokračuje za stavu 1:0.

• 36.

Sesarov rohový kop ohrozenie brány domáceho gólmana neprinieslo, avšak následná strela Brašeňa vyzerala o niečo nádejnejšie.

• 36.
    Ivan Sesar zahrával rohový kop
  • 36.
  • 33.

Priamy kop zahraný Lobotkom najprv naša obrana poslala do bezpečia. Lopta sa však dostala priamo na kopačky Čogleya, ktorý z väčšej diaľky vystrelil a jeho pokus skončil tesne vedľa brány.

• 33.
    Stanislav Lobotka zahrával priamy kop
  • 32.
    Krišto Darijo bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Nakoniec vynaložili aj útočné snaženie na pravom krídle. Výsledkom bola strela Van Kessela nad bránu.

• 29.

Trenčania rozližili tiki-taka hru na svojej polovičke ihriska a dopredu sa vôbec neponáhľajú.

• 26.

Jairo videl prvú žltú kartu v zápase po nešikovnom ataku nášho brankára.

• 26.
    De Macedo Da Silva Jairo bol napomínaný žltou kartou
  • 24.

Na štadión na Sihoti si našlo cestu veľké množstvo našich žlto-modrých fanúšikov. Je ich tu približne 150 a opäť sa starajú o skvelú atmosféru.

• 21.

Ako to aj vyzeralo, tak tak sa aj stalo. Šnirc išiel dole z ihriska a Štepanovský sa posunul na jeho pozíciu, kým Ujlaky prišiel na ihrisko do stredu poľa.

• 21.
    Ivan Šnirc opustil ihrisko, nahradil ho Erik Ujlaky
  • 20.

Šnirc teraz kľačí na zemi a vyzerá to tak, že už nebude môcť pokračovať ďalej. Toto bude pre nás veľká strata.

• 18.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 18.

Trenčín opäť v útoku. Teraz bola zablokovaná strela Rabia.

• 17.

Mondek poslal z ľavej strany loptu na Bera, ktorý zakončoval z nebezpečnej pozície z prvej. Našťastie k nemu stihol pribehnúť Kwin, ktorý ho zablokoval.

• 16.

Sesarov center sa gólom skončiť nemohol. Letel na Ljubičića, ktorý sa pri pokuse zakončiť dopustil faulu.

• 15.
  • 13.

A presne kvôli dôvodu čo som spomenul mal AS šancu na gól. Rabiu potiahol loptu do šestnástky a pokúšal sa nahrať Mondekovi, ktorý našťastie na loptu nedočiahol.

• 11.

Pomaličky sa náš klub dostáva do zápasu. Musí si však dávať veľký pozor v obrane, pretože proti nim budú útočiť poriadne rýchli a technickí útočníci.

• 8.

Tak toto bola veľká šanca na vyrovnanie od našich futbalistov. Sesar poslal tvrdý center z väčšej diaľky na ktorý vyskočil aj Szarka, ale lopty sa nedotkol. To zrejme nečakal Šemrinec, ktorý zasahoval v poslednej chvíli.

• 8.
  • 7.

Sesar zahral priamy kop nádejene, avšak v šestnástke mali prevahu domáci futbalisti.

• 7.
  • 6.

Ani po úvodnom góle nemáme loptu pevne v moci. Zrejme si budeme musieť niekoľko minút počkať, kým si náš klub zvykne na umelý povrch ihriska.

• 3.

Práve sme boli svedkami neskutočného úvodu do stretnutia. Už v tretej minúte ušiel obrane po prihrávke od Čogleya útočník Gino Van Kessel, ktorý zoči voči brankárovi nemal najmenší problém zakončiť.

• 3.
    Gino Van Kessel strelil gól
  • 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril nášmu mužstvu. Hneď v prvej minúte našiel Štepanovský v šestnástke Szarku, ktorý však nezakončil dôsledne.

• 0.

Hráči práve nastupujú na ihrisko. Domáci odohrajú dnešný duel v bielych dresoch a hostí môžeme vidieť v tradičných žlto-modrých farbách. Jediná tribúna v Trenčíne je pekne zaplnená a na štadión si opäť našli cestu aj naši skvelí fanúšikovia. Verme teda, že sa budeme môcť pozerať v skvelej atmosfére na ešte lepší futbal. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má za sebou jeden z najlepších štartov do jarnej časti ligy vôbec. Odohral už štyri zápasy a ani v jednom z nich neprehral. V 20. kole Fortuna ligy najprv po nepresvedčivom výkone len remizoval so Zlatými Moravcami 1:1, keď nedokázal využiť celozápasovú presilovku. Následne tesne vyhral nad Podbrezou 1:0 gólom až z 88. minúty, no ešte stále to nebolo ono. Prišlo však veľké derby so Slovanom a tam sa zrodilo prvé víťazstvo na pôde súpera a zároveň historicky druhé víťazstvo na pôde bratislavského celku aj so spokojnosťou s výkonom klubu. Zbesilá jazda našla pokračovanie aj počas týždňa. V stredu nastúpil DAC v štvrťfinále Slovnaft cupu na  pôde Košíc, kde sa po penaltovom rozstrele zrodil radostný postup do semifinále, kde si naposledy zahral pred piatimi rokmi proti Trnave. Dokopy má Dunajská Streda na svojom konte 6 výhier, 10 remíz a 6 prehier pri skóre 25:27. S 28 bodmi na konte je aj naďalej na siedmom mieste, avšak výrazne sa priblížil k hornej polovici tabuľky. Na šiestu Myjavu totiž stráca už len jeden jediný bod, kým náskok nad ôsmimi Košicami činí 2 body. Tréner musí však pri toľkej radosti riešiť aj nepríjemné veci. Ľupták sa zranil a nebude k dispozícii mesiac a treba si ešte počkať aj na to, kým sa dá dokopy Jurčo. V srdci Žtiného ostrova však vládne skvelá atmosféra a tak sa bude môcť náš klub opäť spoľahnúť na fantastickú divácku kulisu, ktorá sa chystá na štadión, ktorý je aktuájne na pólku rozobraný. V najbližšom zápase bude favoritom duelu určite domáci klub, ale naši futbalisti si po posledných zápasoch veria a vďaka tomu môžu cieľ súpera, získať tri body, riadne nahlodať.

• 0.

AS Trenčín je klub, ktorý má víziu, ciele a celý koncept fungovania už niekoľko rokov pevne určené. Aj vďaka tomu každoročne rastie a v aktuálnom sa stal špičkou slovenského futbalu. Systém Trenčína je v prvom rade založený na kvalitnom a na Slovensku nekonkurenčnom skautingu. Aj vďaka tomu si môže dovoliť každoročne predať najväčšie hviezdy za pekný balík a okamžite ich vie nahradiť podobne kvalitnými futbalistami zo svojej liahne. Tento princíp fungovania priniesol klubu neustály progres. Pred dvomi ročníkmi obsadili bronzový stupienok, pred rokom striebornú medailu a od začiatku tohto ročníka hovoria diváci o titule vo Fortuna lige, kým vedenie tohto mužstva o ňom nahlas začalo hovoriť až pred jarnom časťou ligy. Do sezóny vstúpil tím spod hradu Matúša Čáka naozaj suverénne. Premožiteľa našiel až v 12. kole a stal sa ním práve náš žlto-modrý klub, ktorý ho porazil 3:2 po prvopolčasom obrate z 0:2. Jarnú časť ligy začali Trenčania bezproblémovým víťazstvom nad Banskou Bystricou 2:0, v boji o prvé miesto so Žilinou sa zrodila remíza 1:1 a v poslednom kole opäť na domácej pôde zdolali Zlaté Moravce opäť 2:0. Celkovo na vlastnom ihrisku má AS naozaj impozantné skóre. Z jedenástich zápasov vyhral 10 a remizoval len nad "Šošonmi". Celkovo má pred začiatkom poslednej tretiny ligy 13 víťazstiev, 5 remíz a 4 prehry pri skóre 43:23. So 44 bodmi sa nachádza na druhom mieste len o skóre za Žilinou. Klub na Považí bojuje prvýkrát v histórii o titul a v tomto súboji potrebujú každý jeden bod. Na domácom ihrisku si nemôže dovoliť zaváhať a tak to bude pre náš celok neskutočne náročný súboj.

• 0.

DAC začne poslednú tretinu súťaže veľkým šlágrom kola. Zavíta na Sihoť, kde uvidíme dramatický súboj s mužstvami, ktoré ešte tento rok neprehrali! Nazbierali zhodne po 7 bodov a postúpili aj do semifinále Slovnaft cupu. Navyše aj tohto sezónne vzájomné zápasy sú vyrovnané. Doma vyhral Trenčín 2:1 a odvetou bolo zase domáce víťazstvo DAC-u 3:2 v najpamätnejšom duely jesene. Myslím si, že to je najlepšia pozvánka na toto zaujímavé zápolenie. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 23. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel AS Trenčín : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 21.3. 2015 o 17:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

AS Trenčín - DAC 1904 3:0 (1:0) v 23. kole Fortuna ligy

DAC nezvládol zápas na Sihoti proti mužstvu bojujúcemu o titul. Trojgólová prehra bola trochu krutá, ale spravodlivá. Trenčianska pôda je pre nás ako zakliata, ani v ôsmom zápase sme na nej nedokázali zabodovať. Zhruba 200 žlto-modrých divákov cestuje domov sklamaných.

Zápas na Považí začal strelou Szarku hneď v 1. minúte. Čögley však už o dve minúty našiel za obranou Van Kessela, ktorý nikým nebránený delovkou prekonal Polačeka - 1:0. V 8. minúte sme mali najväčšiu šancu prvého polčasu na vyrovnanie, Sesar poslal z priameho kopu tvrdú strelu na Šemrinca, ktorý zasahoval až v poslednej chvíli, keďže mu dobre bránil vo výhľade Szarka. V 13. minúte chýbal Mondekovi krok k zakončeniu do prázdnej brány. Už v 20. minúte musel náš tréner striedať Šnirca, ktorý sa necítil dobre a nahradil ho Ujlaky. V 30. minúte pálil Van Kessel z dobrej pozície nad. V 33. minúte sa po priamom kope lopta odrazila k Čögleyovi, ktorý z prvej pálil tesne vedľa pravej žrďky. Po Sesarovom priamom kope sa v 41. minúte v šestnástke najlepšie zorientoval Szarka, avšak jeho tvrdá strela z  uhla skončila v náručí domáceho gólmana.

Aj na začiatku druhého polčasu nás hneď v úvode schladil gól, v 50. minúte Mondek natiahol Polačeka, ktorý loptu poslal priamo na kopačky osamoteného Rabia a ten pohodlne zakončil do prázdnej brány - 2:0. V 56. minúte Rabiov center nebezpečne presvišťal pokutovým územím, kde ho našťastie nedokázal poslať do brány ani jeden hráč. Trenčín si priebeh hry majstrovsky dirigoval, púšťal nás len k strelám z diaľky, ako Ljubičića v 66. minúte, jeho pokus k žrdi vyrazil v poslednej chvíli Šemrinec. Sesar v 69. minúte majstrovsky po otočke našiel Sarra, ale zakončenie tento útok už neprinieslo. V 75. minúte predviedol ohromnú bojovnosť Turňa, keď sa prebil cez obranu, nahral Szarkovi a po jeho strele bravúrne hasil domáci gólman. O minútu bol pri nebezpečnej hlavičku Jaira pozorný Polaček. V 86. minúte sme dostali klinec do rakvy, Edmond si vymenil loptu s Koolwijkom, ktorý mu nahral naspäť krásnou pätičkou a striedajúci hráč osamotený poslal loptu do brány medzi nohy Polačeka - 3:0.

Prvá prehra v jarnej časti ligy bola aj prvou prehrou trénera Marića na lavičke DAC-u a zároveň siedmou v tejto sezóne. Odsunula nás v tabuľke o priečku dozadu, kýk Trenčín je minimálne do zajtra novým lídrom. Nasleduje reprezentačná prestávka, počas ktorej odohráme v piatok 27. marca priateľský duel na pôde Honvédu Budapešť. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že aj do Trenčína merali cestu v hojnom počte a vytrvalo povzbudzovali počas celého duelu.

Tomislav Marić, DAC: „Gratulujem Trenčínu k víťazstvu. Veľmi skoro sme dostali gól v prvom polčase a rovnako rýchlo sme inkasovali aj na začiatku druhého polčasu. Potom je veľmi ťažké dostať sa do zápasu. Od dvadsiatich rokov som hral v profesionálnom futbale a teraz som trénerom. Spravil som analýzu hry Trenčína a povedali mi, že budeme hrať na umelej tráve. Toto však nemá s umelou trávou nič spoločné. Toto je obývačkový koberec. Trenčín má veľmi dobrých hráčov, ale musíme si položiť otázku: keď mužstvo získa doma výrazne viac bodov ako vonku, tak je to divné. Je ťažké prejsť z normálnej trávy na obývačkový koberec, ale Trenčín aj napriek tomu zaslúžene vyhral. Umelá tráva nie je proste výhovorka. Dnes sme neboli mentálne a ani fyzicky vhodne pripravený.“

Ivan Vrabec, Trenčín: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas z oboch strán. Mali sme veľmi dobré vstupy do oboch polčasov aj s gólovým vyústením. Súpera sme okrem štandardiek do žiadnej šance nepustili. Mali sme prvého súpera, ktorý sa snažil hrať otvorený futbal na našom štadióne, no nikam sme ho nepustili, avšak vďaka tomu sme videli skvelý futbal. Mojim hráčom chcem za  výborný výkon poďakovať.“