StretnutieMFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Pavol Masaryk 71
    >>
Lukáš Janič 74
90+2. minúta2 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Duel sa nám práve skončil. Po pre nás veľmi nešťastnom obrate nakoniec tento zápas vyhráva Ružomberok, ktorý v roku 2015 stále nenašiel premožiteľa. Obrat sa domácim podaril za 4 minúty, keď v 70. minúte skóroval Masaryk a o štyri minúty Janič. Nás klub si tak v lige pripisuje už tretiu prehru za sebou, aj keď sme boli veľmi blízko k plnému bodovému zápisu. Aspoň, že v pohári sa nám darí viac.

Najbližšie hráme budúci týždeň v sobotu zápas na domácej pôde proti Košiciam. Ste srdečne pozvaní. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca k záveru duelu pridáva ešte 2 minúty.

• 88.
    Štefan Zošák opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Lupták
  • 87.

Szabóv center smeroval do klbka hráčov, kde však vybehol Nikolić. Loptu vyboxoval do bezpečia.

• 87.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 86.

Máme približne posledných päť minút zápasu, no chýba nám záverečný tlak. Chlapci poďte, bojujte!

• 83.

Akcia Sabler, Jurčo, Brašeň skončila nepresnou strelou posledne menovaného.

• 82.
    Štefan Zošák bol napomínaný žltou kartou
  • 82.
    Lukáš Janič opustil ihrisko, nahradil ho Juraj Vavrík
  • 82.

Boszorád sa šikovne pohral s našou obranou. Keď sa mu však podarilo uvoľniť, tak poslal hrozný center.

• 79.
    Vojtech Horváth opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 79.

Janičov center tentokrát z pravého uhla skončil priamo v náročí Polačeka. Uvidíme ďalšie striedanie na našej strane.

• 79.
    Lukáš Janič zahrával priamy kop
  • 78.

Naše mužstvo sa po dvoch góloch snaží spamätať a minimálne vyrovnať, ale nedarí sa. V útoku je dokonca Ružomberok.

• 74.

Smutný obrat na štadióne v Ružomberku. Janič mal po zákroku Majerníka priamy kop na hranici pokutového územia.  Z tejto pozície sa trafil excelentne. Z ľavej strany obstrelil múr a loptu poslal k pravej žrdi. Polaček nemal nárok - 2:1.

• 74.
    Lukáš Janič strelil gól
  • 74.
  • 73.
    Peter Majerník bol napomínaný žltou kartou
  • 71.

Tak to snáď nie je možné. Aj tretíkrát sa história opakuje a Ružomberok opäť vyrovnal. Turčákov center sa odrazil od Majerníka na Michalíka a od neho presne na Masaryka. On ponúknutú príležitosť skórovať osamotený bez problémov premenil - 1:1. Škoda.

• 71.
    Pavol Masaryk strelil gól
  • 69.
    Martin Boszorád bol napomínaný žltou kartou
  • 69.

V súboji v strede ihriska Boszorád takmer odkopol hlavu Brašeňovi a za tento nešetrný zákrok videl žlté napomenutie.

• 69.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Pavol Jurčo
  • 68.

Majerník ležal otrasený na trávniku. Už je v poriadku a pokračuje sa ďalej.

• 66.

Neskutočné, čo sa teraz deje poď Čebraťom. Najprv si domáci diváci pýtali penaltu po údajnej ruke a následne dostal center Masaryk. Pokryl ho Polaček, no on mu ju vybral z rukavíc hlavou. Polaček prekvapený, že sa pokračuje ani nebránil a Masaryk to napálil do našej brány, kde perfektne stál Michalík, ktorý z bránkovej čiare loptu vykopol do bezpečia.

• 66.
    Lukáš Janič zahrával rohový kop
  • 65.

Na Szabóv priamy kop si nabiehal jeden jeho spoluhráč, avšak na loptu vybehol aj domáci gólman. Bol úspešnejší.

• 64.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 64.
    Antonín Rosa bol napomínaný žltou kartou
  • 63.

Ujlaky mohol byť takmer hneď po nástupe vysunutý Sarrom. Prihrávka však bola pridlhá.

• 63.
  • 62.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Erik Ujlaky
  • 61.

Boszorádov center z ľavej strany skončil na voľnom Gerátovi, ktorý hlavičkoval priamo na našu bránu. Polaček si svoju prácu opäť dobre odviedol.

• 59.

Dnešné stretnutie sleduje 1927 divákov.

• 57.

Turčák centroval na ľavú stranu, útok "Ruže" vyzeral nádejne, avšak po ďalšom centry sa akcia skončila.

• 55.

Po útoku domáceho celku založil náš tím rýchly protiútok. Lopta sa dostala na Brašeňa a na nabehnutie si pýtal loptu Černák. Po prihrávke mu chýbalo málo, ale lopta skončila v náručí Nikolića.

• 54.
  • 54.
    Pape Macou Sarr bol napomínaný žltou kartou
  • 53.

Szabóv center nebezpečný nebol. Tomuto duelu chýba viacero takých akcii.

• 53.
  • 52.

Druhý polčas pokračuje v lepšej atmosfére len vďaka našim fanúšikom. Domáci sektor ultras je stále prázdny.

• 49.

Boszorádov zaujímavý center smeroval na Masaryka. On sa v súboji s našim Michalíkom nedokázal presadiť.

• 48.
  • 48.

Predošlé dva zápasy skončili tak, že najprv sme sa ujali vedenia a následne Ružomberok vyrovnal. Verme teda, že história sa po tretíkrát za sebou nebude opakovať.

• 46.
    Andrej Lovás opustil ihrisko, nahradil ho Boris Turčák
  • 46.

Výkop v druhom polčase patril nášmu mužstvu. Podobne ako domáci súper, tak aj my sme založili okamžitý a zároveň neúspešný útok.

• 45.

Prvý polčas zápasu Ružomberok - DAC máme úspešne za sebou. Náš klub ide do kabín za priaznivého stavu, keď po góle 19. minúty od Černáka vyhrávame 1:0. Po úvode duelu mali o niečo viac z hry domáci klub, avšak vedenia sme sa ujali my. Po tomto góle sme si svoje aktuálne vedenie pohodlne podržali. Druhý polčas bude pre nás určite zaujímavý. Máme totiž možnosť zobrať plný počet bodov zo súperovho ihriska druhýkrát v sezóne. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu.

• 45.
  • 43.

Vzápätí sa chvíľu prerušila hra kvôli Ljubičićovi, ktorý zostal ležať v stredovom kruhu. Bude v poriadku.

• 42.

Tím pod Čebraťom sa ku koncu polčasu opäť snažil založiť útok, ktorý sa však skončil veľmi rýchlo.

• 39.

Fanúšikovský sektor domácich sa práve vyprázdnil. Zostáva záhodou, že prečo sa tak stalo.

• 38.

Na Janičov center vyštartoval Majerník a poslal ho do bezpečia.

• 38.
  • 38.
    Matúš Turňa bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Janič skúsil asi z 20 metrov priamo ohroziť našu bránu. Nebol to najhorší pokus. Skončil asi meter nad svätynou Polačeka.

• 34.
  • 34.

Gerát mal možnosť vysunúť z dobrej pozície spoluhráča. Bol však nedovolene zastavený. Uvidíme priamy kop.

• 33.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 33.
  • 32.

Akcia aj na strane Ružomberka. Zošak poslal prízemnú prihrávku na kopačku Masaryk. On vystrelil bez prípravy, ale náš gólman bol pozorný.

• 31.

Tak to bola šanca na 0:2! Horváth centroval priamo na hlavu Majerníka, ktorý sa dokázal uvoĺniť a jemne hlavou tečoval loptu. Skončila tesne vedľa.

• 31.
    Vojtech Horváth zahrával priamy kop
  • 28.

Náš tím je poriadne aktívny a nenechá súpera dýchať. Sarr najprv poslal následný center do šestnástky na Brašeňa, no obrana si s ním poradila, avšak následne ešte musela zablokovať strelu Ljubičića.

• 27.
  • 25.

Útok tentokrát ešte z vlastnej polovice založil Práznovský, ktorý loptu posunul na Lovása a on sa rozhodol z hranice šestnástky poslať center na Masaryka. Súboj o loptu však vyhral Szabó.

• 22.

Center Janiča skončil na hlave Lovása. Guľatú vec poslal vedľa brány.

• 22.
  • 21.

S centrom Janiča do šestnástky si poradil náš Szabó. Domáci si však predsa len roh vybojovali.

• 19.

Gól, gól, gól. Fantázia. Sarr našiel cez množstvo brániacich hráčov Černáka, ktorý sa ocitol úplne sám pred brankárom Nikolićom. Doslova mal príležitosť spýtať sa, že kam to chce - 0:1!

• 19.
    Roland Černák strelil gól
  • 18.

Brašeň padol veľmi ochotne na polovici súpera. Rozhodca jeho hereckému výkonu neuveril.

• 16.

Domáci klub je v prvých minútach aktívnejším celkom. Aj teraz sa pustil do postupného útoku, ktorý však k ohrozeniu Polačekovej brány neviedol.

• 15.
  • 13.

Roh Szabóa nebol zle zahraný, avšak najlepšie sa postavil Práznovský. Hlavičkou poslal loptu na Štepanovského a on už následne prihrávkou dopredu spoluhráča nenašiel.

• 13.
  • 11.

Štadión v Ružomberku je zaplnený pomerne slušne a bude tu aspoň 2000 divákov. O atmosféru sa však starajú naši diváci, ktorých ešte pomaličky po troške pribúda.

• 10.
  • 8.

O minútu neskôr sa však lopta odrazila na voľného Boszoráda, ktorý svoju ponúknutú príležitosť doslova zahodil do koša. Loptu poslal vysoko nad.

• 7.

Nebezpečnejší center sme však teraz videli na strane Ruže, ktorá bola vpredu vo väčšom počte, ale to jej nepomohlo. Polček bol rýchlejší ako Masaryk.

• 6.

Szabó centroval z ľavej strany do šestnástky na Sarr. Loptu si nechal prejsť cez seba a nakoniec mu ušla.

• 5.
  • 3.

Narýchlo zahraná štandardka skončila po centri u hráčov Ružomberka.

• 3.
    Matúš Turňa zahrával priamy kop
  • 1.

Útok v prvej minúte aj na našej strane. Center na Štepanovského však nedorazil.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril domácemu mužstvu, ktoré hneď založilo útok, ktorý skončil pomerne rýchlo.

• 0.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Domáci futbalisti dnes odohrajú zápas v tradičných oranžovo-bielych dresoch a naši hráči nastupujú v žlto-modrej kombinácii. Na štadión si opäť našli cestu aj naši fanúšikovia. Zatiaľ ich je tu vyše 60 a určite budú opäť podporou pre našich hráčov. Všetko je už pripravené na zápas. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má na konte pred 25. kolom 6 víťazstiev, 10 remíz (spoločne so Senicou je to najviac v lige) a 8 prehier so skóre 25:31. Dokopy to činí 28 bodov vo fortunaligovej tabuľke. DAC si už pred niekoľkými kolami vytvoril pohodlný, až desaťbodový náskok nad poslednom Banskou Bystricou a tak konečne nemusí hrať pod väčším tlakom, ktorý ho sprevádzal celú minulú sezónu. Ciele, kde sa má posunúť však ešte naplnené ani z daľeka nemá. Deviate miesto by mal vylepšiť aspoň o tri priečky a k tomu by mu mohla dopomôcť výhra v odohranom zápase uprostred týždňa. Náš "žlto-modrý" klub porazil Senicu 1:0 po výborne predvedenej ofenzívnej hre, ktorá sa páčila aj divákov a vďaka tomu sa výrazne priblížil k finále Slovnaft cupu. Pozitívna atmosféra v našom kádri však priniesla aj menšiu výhodu pre súpera, ktorý bude určite viac oddýchnutejší. Únavu však hráči budú musieť zahodiť za klobúk, pretože majú čo to naprávať v lige. Prvýkrát v sezóne totiž prehrali 2 zápasy za sebou a porazení boli práve s ďalšími dvoma mužstvami, ktoré okrem "Ruže" ešte v roku 2015 neprehrali v najvyššej súťaži, prehrali 3:0 s Trenčínom a 1:0 s Trnavou. V ligovom zápase tak neskórovali už vyše 200 minút. Čerpať energiu a pozitívne myslenie však môžu napríklad z úžasného a zatiaľ jediného víťazstva na pôde súpera, keď Slovan porazili 1:0. Okrem súpera, aj nás ťažia viaceré zranenia. K dispozícii nebude Ľupták, Szarka a Sesar a otáznik visí aj nad Kwinom, či Krištom. Aj napríklad Horváth, ktorý dostal po nástupe Marića šancu predviesť svoje schopnosti až v poslednom víkendovom zápase, ukázal, že máme potenciál aj na lavičke nahradiť zranených hráčov. Spoliehať sa budeme môcť aj na nášho dvanásteho hráča, ktorý sa chystá aj do ďalekého Ružomberka. S cieľom neprehrať tretí zápas za sebou v lige nastúpi DAC na najbližšie stretnutie. Verme, že ho aj naplní.

• 0.

MFK Ružomberok vstúpil do sezóny 2014/2015 nemastne, neslane a táto forma sa s ním tiahla až do konca jesennej časti. Svoje prvé víťazstvo zaknihoval až v 7. kole, keď porazil Podbrezovú, no ani to mu nestačilo k nakopnutiu. Po 19. kole totiž obsadil predposledné miesto. Po Banskej Bystrici sa práve "Ruža" spomínala, ako druhý najvážnejší kandidát na zostup. Ako je však u "Oranžových" zvykom, tak táto priečka nenechala chladným ani vedenie. Ciele, hrať vo veľkej miere s odchovancami sa takpovediac odložili a ako sme už niekoľkokrát videli, tak práve v zlých časoch siahlo hlbšie do peňaženky a vďaka tomu priviedli posily na čele so Saparom, Masarykom, Seneckým a v neposlednom rade prišiel aj nový tréner Galád. On po vynikajúcej práci v Slovenskej "21" ukázal majstrovstvo aj v Ružomberku. Tvrdá práca a noví hráči priniesli do mužstva aj novú iskru a rapídne zlepšenie. Aj preto v šiestich súťažných zápasoch v roku 2015 premožiteľa nenašlo o dokázalo sa vyšplhať až o 5 priečok vpred. So zápasom navyše (keďže si predohralo 30.kolo) nabehlo do prvej šestky tabuľky a nechalo za sebou aj náš DAC. Po piatich domácich zápasoch vycestovalo v poslednom kole prvýkrát na pôdu súpera a ani tam nebolo po "Ruži" z jesene ani chýru, ani slychu, keď proti Vionu vyhrala pohodlne 2:0 s gólmi z prvého polčasu. Vďaka tomu má na konte už 7 výhier, 9 remíz a 9 prehier so skóre 30:34 a rovnaký počet ako vstrelených gólov nazbierala aj bodov - 30. V klube sa aktuálne predsa len nájde aj chybička krásy, ktorá koluje médiami. V poslednom kole sa zranil Sapara a určite nebude k dispozícii, k tomu nemôže nastúpiť ani obranca Maslo a dlhodobo je zranený aj brankár Senecký. Uvidíme, či tréner Galád aj napriek tomu vytiahne na DAC nejaký tajný tromf. Odhodlanie vyhrať prezentoval a k tomu by malo pomôcť aj domáce publikum. Klub robí pre svojich fanúšikov viacero akcií, mužstvo hrá dobre a všetko sa robí preto, aby sa na tribúny opäť vrátil aj divák v hojnom počte. Tento cieľ sa čiastočne podaril naplniť, na Ružomberok chodia nadpriemerné návštevy, no klub zo severu Slovenska má určite vyšší potenciál. Na naše mužstvo sa verbujú domáci fanúšikovia a uvidíme, že koľko ich nakoniec bude na štadióne. Očakáva sa však výborná atmosféra.

• 0.

Anglický týždeň DAC-u pokračuje v rýchlom slede a na najbližší zápas cestuje na sever Slovenska, kde ho pod Čebraťom čaká silný Ružomberok. Domáci klub má aktuálne skvelú formu, keď v roku 2015 ešte neprehral, avšak chýbajú mu viaceré opory na čele s kapitánom Saparom. Na druhej strane naše mužstvo na tomto štadióne ešte nezvíťazilo a navyše v kádri vládne skvelá atmosféra po semifinálovej výhre nad Senicou, teda o motiváciu má zaručene postarané.

Čaká nás náročný zápas so silným súperom, s ktorým sme sa stretli v tejto sezóne už dvakrát. V oboch prípadoch sa zrodila remíza 1:1. Prinajhoršom by sme zobrali aj tento výsledok, ale hráči aj s podporou nášho skvelého publika majú vyššie ciele. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 25. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel MFK Ružomberok : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 11.4. 2015 o 14:30 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Ružomberok - DAC 2:1 (0:1) v 25. kole Fortuna ligy

Ani tretíkrát v sezóne sme nedokázali zúžitkovať vedúci gól proti Ružomberku, súperovi sa podaril obrat v priebehu troch minút. V lige sme prehrali už tretí duel za sebou. Šieste miesto sa nám opäť vzdialilo.

Zápas sa rozbiehal pomalšie a dostatočné tempo ani nedokázal nabrať. V 8. minúte nešťastne odrazená lopta našla Boszoráda, ktorý z gólovej pozície pálil vysoko nad. Domáci celok bol aktívnejší, avšak v 19. minúte Sarr veľkou bojovnosťou poslal prihrávku, ktorá mala oči, prešla cez viacerých domácich futbalistov a skončila na nohe Černáka, on obstrelil Nikolića z pravej strany, vsietil svoj tretí fortunaligový gól a náš strelecký pôst prerušil po 285 minútach - 0:1. V 22. minúte Lovás hlavičkoval po rohu vedľa. V 31. minúte Horváthov center z uhla hlavičkoval Majerník nebezpečne vedľa pravej žrďky. O minútu Zošák našiel v šestnástke prízemnou prihrávkou Masaryka a on bez prípravy pálil na pozorného Polačeka. V 35. minúte skončil priamy kop Janića tesne nad svätyňou nášho gólmana.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, ako ten predošlí. Ani v druhom dejstve sa nehralo vo vysokom tempe, ale domáci s cieľom vyrovnať boli iniciatívnejší. V 55. minúte sme založili rýchly protiútok, Brašeň sa snažil na pravej strane vysunúť Černáka, ale brankár bol o kúsok rýchlejší. V 61. minúte sa prizeralo necelých 2000 divákov hlavičke Geráta a pohotový zákrok Polačeka. Center z ľavej strany v 66. minúte skončil v rukaviciach Polačeka, odkiaľ mu loptu vybral Masaryk, prekvapený gólman v domienke, že je hra prerušená nebránil, no Masaryk vystrelil a až z bránkovej čiary loptu vykopol Michalík. V 71. minúte však gólu už nič nezabránilo: Turčákov center sa odrazil do Majerníka, Michalíka a následne presne na nohu Masaryka, ktorý pohodlne vyrovnal - 1:1. O tri minúty musel Polaček opäť vyberať loptu z brány: Janič zahrával priamy kop tesne pred šestnástkou z ľavej strany a trafil sa bravúrne, keď obstrelil múr a strelou k pravej žrdi nedal šancu ani nášmu gólmanovi - 2:1. Janič prevetral rukavice Polačeka aj v 79. minúte strelou priamo do jeho náručia. Keď sa naši hráči nepresadili ani po dobre zahranom rohovom kope z 87. minúty, tak  sa naša záverečná snaha vyrovnať nestretla s úspechom.

Prehra pod Čebraťom je deviatou porážkou pre náš tím v sezóne, avšak aj po nej zostávame naďalej deviati. Na druhej strane domáca „Ruža“ v roku 2015 naďalej nenašla premožiteľa. Ďakujeme fanúšikom, že aj do ďalekého Ružomberka prišli v hojnom počte a pomáhali mužstvu počas celého duelu. Najbližšie kolo hráme na domácom trávniku, kde privítame Košice. Na zápase ste srdečne vítaní.

Tomislav Marić, DAC: „Súperovi gratulujem k víťazstvu. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Ružomberok je mužstvo, ktoré veľa energie investuje v každom duely. Stále sú nebezpeční na súperovú bránu. Myslím si, že do 70. minúty sme hrali dobre. V tej fáze zápasu nám trošku dochádzali sily, ktoré sme stratili v pohárovom stretnutí a predtým ešte v derby s Trnavou. Po druhom góle z priameho kopu naše mužstvo dalo všetko na vyrovnanie, ale nemám čo môjmu tímu vyčítať. Po druhom góle sme sa snažili vyrovnať. Hlava chcela, ale nohy neposlúchali. Ružomberku prajem všetko dobré do budúcna.“

Ivan Galád, Ružomberok: „Dnešné víťazstvo je zo všetkých jarných výhier najcennejšie, pretože sme zdolali naozaj kvalitného súpera. Vedeli sme, že nastupujeme proti tímu, ktorý má dobrých futbalistov a zároveň sme vedeli, že po 70. minúte budeme mať šancu tento duel zvrátiť. DAC-u závidím ich skvelých fanúšikov, ktorí aj dnes prišli v hojnom počte. Trénerovi prajem, aby sa mu tu páčilo a som rád, že priniesol kultúru do tejto ligy.“