StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Košice
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Vojtech Horváth 52
90+3. minúta1 - 1MFK Košice

• 90+3.

Zápas sa nám práve skončil. Bohužiaľ ani toto domáce vystúpenie nevyhrávame. Po góle Horvátha naši futbalisti naozaj drali ako kone a ku koncu zápasu to bolo aj vidieť, keď nevládali, ale vytúžený víťazný gól nepridali. Škoda, za snaženie sme si gól zaslúžili. Po prehre tak aj naďalej zostávame na 9. priečke.

Najbližšie hráme v utorok semifinálový súboj v Senici, ktorý pevne verím, že si nenecháte ujsť. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ, dovidenia!

• 90+2.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 90+1.

V nadstavení vidíme miesto útoku našich futbalistov strelu Pačindu vedľa. Košice zostávajú v útoku aj naďalej.

• 90.

Rozhodca v druhom polčase nadstavuje 3 minúty.

• 89.
    Nermin Haskić opustil ihrisko, nahradil ho Michal Horodník
  • 86.
    František Pavúk opustil ihrisko, nahradil ho Boris Gáll
  • 86.

Turňov center sa neujal a ovocie neprinieso ani následne útočné snaženie.

• 84.
    Darko Tofiloski bol napomínaný žltou kartou
  • 83.

Černákov center si po menej šikovnom odkope takmer vrazil do brány Tóth. Bohužial sa tak nestalo.

• 80.
    Ákos Szarka opustil ihrisko, nahradil ho Pavol Jurčo
  • 80.

Černák z ľavej strany poslal tvrdú prízemnú strelu do vápna, ktorá však skončila u gólmana hostí. Uvidíme striedanie na našej strane.

• 78.

Blíži sa nám posledná desaťminútovka a doteraz sme videli len jedno striedanie. Treba dať gól čo najskôr, pretože sa hra bude v nasledujúcej časti hry poriadne kúskovať.

• 75.

Horváth posunul loptu na streleckú pozíciu pre Michalíka. On však poslal prízemnú a slabú strelu, ktorá gólom nemohla skončiť.

• 75.
    Ľubomír Michalík zahrával priamy kop
  • 73.

Horváth si prichystal pozíciu na streĺbu. Jeho strela však predsa len bola zablokovaná.

• 70.

Vedúci gól nám jednoducho nechce padnúť, Szabó zahral priamy kop asi z 20 metrov. Lopta skončila opäť tesne vedľa žrďky.

• 70.
  • 69.

Černák dostal loptu a z väčšej diaľky vyslal nádejný pokus. Lopta skončila tesne vedľa brány.

• 68.

Szabó vysunul na pravej strane Horvátha, ktorý poslal center z prvej na Michalíka. Veľká škoda, že nedokázal hlavičkovať a tým aj upratať loptu do brány.

• 67.
  • 67.
    Miroslav Viazanko bol napomínaný žltou kartou
  • 65.

Dnešné stretnutie sleduje 2569 divákov.

• 63.

Na Černákov center do šestnástky si nabiehal Szarka. Loptu nedobehol.

• 62.
    Oumar Diaby bol napomínaný žltou kartou
  • 60.

Černák vysunul na pravej strane Horvátha, ktorý pálil z väčieho uhla. Lopta končí v náručí Tofiloskeho.

• 58.

Tak to snáď nie. Naši futbalisti hrajú ako pokropený svätou vodou. Sarr vysunul Turňu, ktorý si loptu potiahol na pravú stranu. Trafil ľavú žrď. Lopta sa ešte odrazila k Szarkovi a následne aj k Černákovi, ale gól z miliónovej šance nepadol! Poďme chlapci, do toho!

• 57.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 56.

Szabóv center skončil na hlave Michalíka. On ešte hľadal Szarka, no gól nepadol.

• 56.
    Vojtech Horváth zahrával rohový kop
  • 55.

Po góle výrazne ožili aj naše tribúny. Hráčov tlačia do ďalšieho gólu a aj naši futbalisti robia všetko preto, aby súpera poslali na kolená.

• 52.

Gól, gól, gól, hurá, podarilo sa. Vyrovnávajúci gól strelil Vojtech Horváth. Szarka si dvakrát zasekol loptu, poslal tvrdý center, ktorý však náš futbalista upratal do brány - 1:1. Ešte jeden!

• 52.
    Vojtech Horváth strelil gól
  • 51.

Hra pokračuje už aj s Turňom, avšak stále má neistý krok. Medzitým sme si vybojovali rohový kop. Szabó centroval do šestnástky na Kwina, ktorému chýbalo málo k zakončeniu.

• 51.
  • 49.

V tejto chvíli je ošetrovaný aj Turňa. Verme, že bude v poriadku.

• 48.

Horváth ušiel po pravej strane ihriska. Jeho center zachytila obrana hostí, avšak Brašeň nemal ďaleko k tomu, aby sa dostal k strele.

• 46.

Úvodný výkop v druhom polčase patril nášmu mužstvu. Po dlhom centri sme si hneď vybojovali aj rohový kop. Po jeho zahraní je ošetrovaný hráč hostí - Šinglár.

• 46.
  • 46.
    Erik Ujlaky opustil ihrisko, nahradil ho Roland Černák
  • 45.

Prvý polčas sa nám teda skončil a skončil sa veľmi nepríjemným výsledkom - 0:1, keď úvodný gól duelu strelil Haskič v 20. minúte. Naši futbalisti mali niekoľko gólových príležitostí, no tie mali aj hostia a boli dokonca aj nebezpeční. Domáci celok odchádzal do kabín za piskuto, no verme, že na konci polčasu nebude treba za čo pískať. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje ani 1 minútu.

• 44.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 43.
    Pape Macou Sarr bol napomínaný žltou kartou
  • 43.

Brašeňova strela skončila tesne vedľa žrdi a neujala sa ani strela Szarku.

• 41.

DAC sa snaží stav stretnutia čo najskôr vyrovnať. Po dlhčom snažení sa vyjoval aj roh. Horváthov center vyboxoval Tofiloski. Následna kontra Košíc bola poriadne nebezpečná. Haskič poslal prihrávku z ľavej strany na úplne voľného Pačindu. On si v stopercentnej šanci zle spracoval loptu.

• 40.
  • 38.

Szarka perfektne predĺžil dlhý center na Brašeňa. Na neho si však už vybehol brankár hostí a vďaka tomu podržal svoj tím.

• 37.

DAC začína prikurovať obrane hostí. Sarr strieľal z uhla do bočnej siete.

• 35.

Nádejný útok "Źlto-modrých" skončil centrom Turňu na Szarku, ktorý sa presadiť, bránený Košickým obrancom, nedokázal.

• 34.

Szarka teraz s loptou v útoku pekne zamakal a aj vďaka tomu sme získali rohový kop. Ten bol odhlavičkovaný na Brašeňa, ktorý sa pokúsil o strelu z väčšej diaľky. Lopta skončila nad bránou.

• 34.
  • 31.

Ďalší priamy kop z pravej strany skončil od Szabóa presne na kopačkách Pavúka, ktorý loptu pohodlne poslal do bezpečia.

• 31.
  • 28.

Náš klub si vybojoval priamy kop z veľmi dobrej pozície asi z 18 metrov. Štandardku zahral Szabó, ktorý ju kopol parádne do pravého horného rohu, kde loptu musel vyškrabáť gólman hostí.

• 28.
  • 26.

Do ďalšej nebezpečnej akcie teraz vysunul Pačinda Diabyho, no posledný ponovaný bol našťastie na konci dobehnutý. Z rýchlej kontry zase vyslal nebezpečnú strelu tesne nad brvno Horváth.

• 25.

Diaby sa veľmi šikovne pohral s našou dvojicou Kwin, Majerník a prihrávkou našiel Pačindu, ktorý si v gólovej pozícii loptu zastavil a následne vyslal z nebezpečnej pozície slabšiu strelu.

• 23.

Gól mierne utíšil aj našich fanúšikov. V útoku pokračujú aj naďalej Košičania. Verme, že naši futbalisti sa rýchlo dokážu spamätať z tohto nečakaného gólu.

• 20.

Zase sa raz sa vyplnilo nedáš-dostaneš. Po našej nevyužitrj šanci Szarku dáva úvodný gól Haskič. V šestnástke vyslal nenápadnú strelu, ktorú ešte mierne tečoval Kwin a tá následne skončila v bráne - 0:1.

• 20.
    Nermin Haskić strelil gól
  • 18.
    Peter Šinglár zahrával priamy kop
  • 17.

Ljubičić skúšal pozornosť Tofiloskeho asi z 25 metrov. Tvrdú strelu však poslal vedľa.

• 16.

Čo teraz zahodil Szarka, tak to snáď nie je možné. Michalík mu nahral cez viacerých hráčov a on sa ocitál sám, ale na druhej strane v ťažkej pozícii na spracovanie loptu. Nakoniec si s tým porazid, no následne vyslal z gólovej pozície hroznú strelu.

• 13.

Ďalší center Brašeňa nenašiel adresáta.

• 12.

Po úniku Szarku a jeho následnom súboji sa naši diváci dožadovali faulu. Rozhodca však mal iný názor.

• 11.

Košice sú v týchto chvíľkach trochu aktívnejším celkom. Naša obrana sa však drží kompakne a "Vraňare" tak nepridávajú prácu Polačekovi.

• 9.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 8.

Pačinda vyslal nebezpečný roh, ktorý poslal Horváth v súboji s Hukom do bezpečia. Uvidíme rohový kop.

• 8.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 6.

Szarka išiel do súboja s Viazankom trochu tvrdšie. Rozhodca posúdil zákrok ako čistý a tak si naš urastený stopér vyskúšal strelu z diaľky. Nebola najpresnejšia.

• 4.

Prvé oťukávačky máme za sebou. Útok sa snažil založiť náš DAC a aj Košice, no oba kluby pohoreli.

• 1.

Ku koncu prvej minúty však pohrozilo naše mužstvo. Brašeň poslal center z ľavej strany do šestnástky na Ujlakyho, ktorý loptu poslal mimo ihriska.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril hráčom hosťujúceho celku.

• 0.

Hráči už nastupujúna ihrisko. Domáce mužstvo sa predstaví v tradičných žlto-modrých farbách a hostia dnes odohrajú duel v červených dresoch.

Na štadión si opäť našli cestu aj naši verní fanúšikovia. Verme teda, že škaredú, už trojzápasovú prehru za sebou vo Fortuna lige prelomíme. DAC do toho!

• 0.

MFK Košice vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy rovnako, ako náš DAC. Po štyroch odohraných kolách si pripísali slušných 7 bodov, keď najprv remizovali s Podbrezovou, prehrali so Senicou, zvíťazili nad Myjavou a tri body si pripísali aj v súboji s Banskou Bystricou. Zase však podobne ako u nás nasledoval útlm. V predohrávke podľahli Ružomberku, naprázdno vyšli aj so Žilinou a nevydaril sa im ani zápas so Zlatými Moravcami, ktorý senzačne tiež prehrali na vlastnom trávniku. S jedným zápasom v pluse si aktuálne zabezpečili 8. pozíciu, keď si 29 bodov vybojovali po 8 výhrach, 5 remízach a 13 prehrách pri skóre 32:43. Klub z východu Slovenska vstúpil do ročníka 2014/2015 katastrofálne. Nedarilo sa mu v Európskej lige a ani v našej najvyššej súťaži. Prvého víťazstva sa dočkal až v 7. kole a postupne sa mu podarilo pozviechať. Hráčom však následne boli hodené balvany pod nohy, keď nasledovali finančné problémy a s nimi aj začali meškať výplaty. Tie sa podľa oficiálnych informácii údajne už poriešili a hráčom postupne pribúdajú dlhy na účty, avšak "Vraňare" sa budú musieť vysporiadať aktuálne aj s meniacim sa kádrom. Klub opustili práve pred súbojom s Dunajskou Stredou prekvapivo až štyria futbalisti! Košice podľa oficiálnych informácii a po vzájomnej dohode ukončili spolupráciu s Ostojičom, Sekuličom, Kavkom a Korijkovom, avšak okamžite sa začali vynárať špekulácie, že by v tom mohla byť zapletená finančná situácia mužstva, ktorá by predsa len nemusela byť ani zďaleka ružová. Okrem toho tréner Fabuľa bude musieť nahrádzať aj ďalšie posty. Bukata, Bašista a Novák nie sú k dispozícii pre zranenia, respektíve chorobu a otázka neustále visí aj nad navrátilcom Tofilovským, ktorý mal počas leta prestúpiť do Francúzska. Brankár nakoniec zotrval v Košiciach, avšak problém sa vyskytol, keď odmietol podpísať s klubom novú zmluvu a preto vysedáva na lavičke MFK. Kouč hostí a celý mančaft sa pred stretnutím s našim DAC-om jednoznačne nenachádza v optimálne polohe a s diváckou podporou na našej strane to bude mať naozaj náročné. Pre prípadný bodový zápis by si musel zájsť na dno svojich síl, no my im doprajeme, aby si ich pošetrili na nasledujúci domáci zápas so Slovanom, na ktorý sa zdá, minimálne podľa facebookovskej stránky klubu, že sa sústreďujú viac.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má na programe "generálku" na odvetný semifinálový súboj Slovnaft cupu, v ktorom sa stretne so Senicou. Naše "žlto-modré" mužstvo má pred 26. kolom na svojom konte 6 víťazstiev, 10 remíz a až 9 prehier so skóre 26:33. S 38 bodmi na konte sa nachádza na 9. mieste a vysnená horná polovica tabuľky sa nám vzďaľuje viac a viac. Strata na aktuálne šiesty Ružomberok činí 6 bodov. Na druhej strane náskok nad desiatou Podbrezovou je aktuálne trojbodový, kým nad poslednou Banskou Bystricou sme s pohodlným 10 - bodovým predstihom. Po vynikajúcom vstupe do roku 2015, keď sme si pripísali niekoľko dobrých zápasov a výsledkov teraz, prišiel z našej strany menší útlm. Prehrali sme totiž už tri zápasy za sebou v najvyššej slovenskej súťaži a gól sme strelili po takmer 300 minútach. Všetky tri duely síce boli proti tímom, ktoré majú veľmi dobrú formu a zároveň aj hráči sú trochu vyčerpanejší, no aj napriek tomu treba túto nepriaznivú sériu čím skôr ukončiť a zároveň sa naladiť na pohárový utorok. Košice by na to mohli byť správnym protivníkom. Nemáme s nimi síce najlepšiu bilanciu, ale posledné duely v tomto ročníku dopadli pre nás pozitívne. Najprv sme doma vyhrali 3:1, v Čermeli sa zrodila remíza 1:1 a presne pred mesiacom po rovnakom výsledku a rozstrele z pokutových kopov sme zapečatili postup do semifinále Slovenského pohára. V kádri nám budú pravdepodobne aj naďalej chýbať Ľupták, Sesar a Krišto a k nim bohužiaľ pribudol kvôli kartovému trestu aj Štepanovský. V mužstve však máme dostatok hráčov, ktorí sa chcú pobiť o miesto v základnej zostave a tak nám z toho môže vzniknúť dokonca výhoda. V poslednom ligovom domácom kole nám proti Trnave skončila dlhočizná, až 18-zápasová (takmer pólročná) séria bez prehry. Už v pohárovom súboji so Senicou sme zavelili na ďalšiu. S našou skvelou diváckou podporou nám teraz nezostane nič iné, len ju opäť začať postupne predlžovať.

• 0.

Futbalový chrám v Dunajskej Strede čaká 26. kolo a tým opäť aj perfektná atmosféra a súboj dvoch mužstiev, ktoré majú na konte rovnakú negatívnu bilanciu, tri prehry za sebou vo Fortuna lige. Tento stav si náš DAC na vlastnom ihrisku v žiadnom prípade nechce predĺžiť aj keď v týchto časoch  mu myšlienky mierne ulietávajú na semifinálový súboj so Senicou. Na druhej strane klub z metropoly východu opäť trápia viaceré problémy, avšak kvalitne poskladané mužstvo bolo vždy pre nás náročným súperom. Aj preto máme s Košicami z historického hľadiska negatívnu bilanciu a dokonca aj na našom štadióne si "Vraňare" vedú dobre. Zo 17 odohraných duelov je bilancia v centre Žitného ostrova vyrovnaná. Je teda z našej strany čo naprávať. Odhodlanie nám nechýba a preto si poďme po tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 26. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : MFK Košice. Zápas sa začne 18.4. 2015 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Košice 1:1 (0:1) v 26. kole Fortuna ligy

V súboji s Košicami, ktoré mali pred dnešným duelom nemalé problémy so zložením zostavy, sa zrodila remíza. V prvom polčase boli nebezpečnejší hostia, po prestávke DAC, ale okrem Horváthovho vyrovnania sme sa už viackrát nepresadili.

Zápas sa začal výkopom Košíc, avšak prvý zaujímavý center vyslal hneď v 1. minúte Brašeň. V ôsmej minúte poslal nebezpečný center Pačindu do bezpečia Horváth. V 16. minúte Szarka spracoval ťažkú prihrávku pred brankára, no v gólovej šanci namieril nad. V 20. minúte prišiel trest, keď Diaby v šestnástke vysunul Haskića a jeho krížna strela prekvapivo skončila za chrbtom Polačeka - 0:1. O päť minút Diaby vysunul Pačindu cez Michalíka a Kwina, hosťujúci hráč si loptu pred strelou aj pripravil, avšak aj tak vyslal slabý pokus. V 26. minúte Horváth tvrdo pálil tesne nad brvno. Rozruch vznikol pred hosťujúcou bránou aj o dve minúty, Szabóov priamy kop šitý na mieru musel Tofiloski vyškrabať. V 37. minúte Sarr z uhla rozvlnil len bočnú sieť. O minútu Szarka predĺžil center na Brašeňa a na neho si už vybehol gólman hostí. V 41. minúte Košice založili po rohu rýchly protiútok, Diaby našiel pred bránou úplne voľného Pačindu, ktorý si v gólovej pozícii zle spracoval prihrávku. V prvom polčase bojoval v útoku hlavne Szarka, ale chýbala mu väčšia podpora od spoluhráčov. Aj preto odišli naši futbalisti do kabín za stavu 0:1.

V celom druhom dejstve pôsobilo naše mužstvo oveľa lepším dojmom. Opäť sme však zlyhávali v koncovke a na druhej strane hostí sme takmer k ničomu nepustili. V 51. minúte chýbalo Kwinovi po centri od Szabóa málo k zakončeniu. O minútu však všetkému bolo inak: Szarka si dvakrát zasekol loptu, poslal tvrdý center a Horváth loptu v ťažkej pozícii upratal do brány - 1:1. Strelec tak vyslal najkrajší pozdrav svojej dcére, ktorá sa už-už chystá na svet. V 56. minúte Michalík nebezpečne hlavičkoval, avšak brankár hostí bol pozorný. V 58. minúte Pape Sarr našiel Turňu, jeho tvrdú strelu brankár vyrazil na žrď a nanešťastie sa neujala ani dorážka Černáka. O desať minút Horváthov center tesne minul Michalík. V 69. minúte Černáková strela išla kúsok vedľa a podobne skončil aj priamy kop Szabóa o minútu neskôr. V 83. minúte si Černákov center takmer vrazil do brány po nešikovnom odkope Tóth. V celom druhom polčase DAC robil maximum pre víťazný gól, ktorého sme sa však nedočkali.

Pod vedením trénera Marića sme tak z piatich domácich súťažných stretnutí vyhrali len dva a na jar sa nám ešte ani raz nepodarilo streliť viac ako jeden gól. V aktuálnom ročníku sme si pripísali už jedenástu remízu, s 29 bodmi zostávame naďalej na 9. priečke. Naši futbalisti sa teraz potrebujú rýchlo zregenerovať a pripraviť na najbližší duel, ktorý odohráme už v utorok. V odvetnom semifinálovom zápase Slovnaft cupu náš čaká duel so Senicou. Veríme, že nás prídete podporiť v hojnom počte v boji o finále Slovenského pohára.

Tomislav Marić, DAC: „Vstup do zápasu a prvých dvadsať minút bolo v poriadku. Následne sme však párkrát nechali otvorenú cestu súperovi. Po inkasovanom góle až do konca prvého polčasu sme úplne vypadli z rytmu a mali sme šťastie, že Košice nedali druhý gól. V druhom polčase sme hrali tak, ako sme mali hrať od začiatku. Treba skonštatovať, že celkovo je remíza spravodlivá. Musíme sa rýchlo zregenerovať a skoncentrovať na semifinále. Súperovmu trénerovi a Košiciam prajem všetko dobré do budúcna.“

Marek Fabuľa, Košice: „Napriek všetkým problémom so zostavou som veľmi šťastný, že sa nám podarilo dať obranu dokopy do stavu, že ustála celý zápas. Duel sme začali dobre, dostali sme sa do vedenia a škoda, že sme nedali aj druhý gól. Do druhého polčasu vbehol súper agresívnejšie a nám chýbala finálna fáza. Prvý polčas patril nám, druhý zase domácim. Som rád, že po dlhšom čase podalo moje mužstvo naozaj oduševnený výkon.“