StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs Spartak Myjava
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Peter Štepanovský 15
90+2. minúta1 - 0Spartak Myjava

• 93.

Dnešný duel sa nám práve skončil. Hurá, podarilo sa! Získavame tri body a ukončujeme tak sériu bez prehry. Bolo na čase. Pozitívne okrem víťazstva je aj to, že naši diváci ku koncu duelu opäť začali fandiť. Verme teda, že začíname novú kapitolu. Najbližšie kolo hráme v piatok v Banskej Bystrici, kde ste srdečne pozvaní. To je odo mňa na dnes všetko. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Následne však musel byť ošetrovaný a vyzeralo to zle nedobre. Je však v poriadku.

• 90+1.

Szabóv rohový kop tesne minul bránu.

• 90+1.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 90.

Rozhodca v prvom polčase nadstvaje dve minúty.

• 88.

Naši fanúšikovia fandia naplno a zápas sa nám dohráva v skvelej atmosfére. Ideme si po tri body!

• 85.
    Ákos Szarka opustil ihrisko, nahradil ho Roland Černák
  • 85.
    Erik Daniel opustil ihrisko, nahradil ho Martin Janco
  • 84.

Tesne pred striedaním dostal loptu na roh pokutového územia Brašeň. Tesne minul spojnicu brány.

• 83.

Szarka bol po jednom súboji otrasený v strede ihriska a následne aj opustil ihrisko. Reakcia domáceho fanklubu bola nasledovná - začali fandiť.

• 80.

Sarr bojoval pri šestnástke a podarilo sa mu aj nahrať Ľuptákovi. Ten už svoju ponúknutú príležitosť nevyužil najlepšie.

• 78.

Szarka dostal loptu od Michalíka. Najprv si ju zasekol a potom z dobrej pozície nestrieľa najideálnejšie.

• 76.

Po priamom kope oklamal našu obranu zohnutím sa Bilovský. Našťastie to však nečakali ani jeho spoluhráči.

• 76.
    Štefan Pekár zahrával priamy kop
  • 74.

Myjava rozbehla postupný útok, ktorý skončil technickým obstrelením od Kuzmu. Lopta skončila tesne mimo ihriska, čomu sa môžme tešiť. V prerušení totiž strelil neplatný gól Jastráb.

• 71.

Lopta tentokrát skončila tiež na Michalíkovi, ale bol to pridlhý pas. Predsa len sa však odrazila k Ľuptákovi, ktorý z väčšej diaľky vyskúšal pozornosť gólmana hostí.

• 71.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 70.

Dnešné stretnutie sleduje 1891 divákov.

• 68.

V rozbehnutom zápase teraz strieľal aj Brašeň, avšak aj on bránu tentokrát netrafil.

• 67.

Z kontry strielal pred pokutovým územím Daniel. Bránu tesne minul.

• 66.

Prekvapujúco zahral priamy kop Brašeň a zahral ho dobre. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď, kde si vyskočil Michalík a nebezpečne hlavičkoval. Po jeho pokusu podržal svoj klub Solnička perfektným zákrokom.

• 66.
    Jakub Brašeň zahrával priamy kop
  • 64.

Ľupták vysunul na pravé krídlo Szarku. On sa uvoľnil popri bránení Jánošíka a následne tesne zakončil vedľa pravej žrdi.

• 63.

Hra sa nám počas striedaní rozkúskovala poriadne. Už však pokračuje a striedania evidentne priniesli oživenie. Sarr sa najprv snažil nájsť šikovnou prihrákou spoluhráča a následne z ďalšej akcie poslal loptu nad bránu.

• 57.

Ďalšia obrovská príležitosť je nevyužitá z našej strany. Brašeň dostal loptu do behu. Snažil sa strieľať, no loptu tečoval obranca Myjavy. Loptu sa pokúsil doťuknúť ešte Szarka, ale ani to sa nepodarilo.

• 56.

Ljubičić potiahol loptu takmer k pokutovému územiu, odkiaľ ju nahral na Brašeňa. Jakub tesne minul bránu.

• 54.

Pekár sa snažil vysunúť Kuzmu, avšak útok zastavil šmykom Michalík.

• 53.
  • 51.

Roh Sesara skončil na bližšej žrdi, kde stál pozorný obranca z Myjavy.

• 51.
  • 51.

Kuzmova strela na hranici šestnástky nebola zlá, avšak predsa len nepresná.

• 49.

V útoku hostia. Daniel dostal loptu na pravé krídlo, odkiaľ poslal nebezpečnú prízemnú prihrávku, ktorá prešla celou šestnástkou.

• 46.
  • 46.

Druhý polčas začala Myjava výkopom v stredovom kruhu, avšak ešte predtým sme videli striedanie. Dole zišiel kapitán Černáček a uvidíme, či to bolo pre trénera Gergelyho šťastné rozhodnutie.

• 46.
    Martin Černáček opustil ihrisko, nahradil ho Roman Častulín
  • 45.

Prvý polčas v pochmúrnej atmosfére zaslúžene vyhrávame 1:0.  Počas celého polčasu bola lopta hlavne v našej kontrole, kým hosťom sa podarilo ohroziť našu bránu len po kontrách. Jediný gól polčasu zatiaľ vsietil Štepanovský a najväčšiu šancu na druhý gól mal Szarka v 45. minúte, keď trafil žrď. Okrem toho sme blízko ku gólu boli aj v 36. minúte, keď sme mali hneď viacero príležitostí na gól. Je to dobré. Je načase ukončiť sériu bez prehry, avšak to musíme ešte odohrať aj druhý polčas. Zostaňte s nami. DAC do toho!

• 45.

Takto toto bolo veľmi kruté, čo sa teraz udialo pre Szarku, ktorý je v nemilosti našich fanúšikov. Po akcii Straka, Brašeň, Szarka sa posledný menovaný ocitol v 100% šanci, no v nej nastrelil ľavú žrď! Mohlo byť už 2:0. Rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani jednu minútu a tak sa nám prvý polčas práve skončil.

• 42.

Štepanovský sa rozhodol prebiť k bráne hostí. Dostal sa do šestnástky, kde však narazil na Bilovského a on mu vystavil stopku.

• 40.

Blížia sa nám posledné minútky prvého polčasu. Loptu máme stále v moci a vyzerá to tak, že pôjdeme do kabín za priaznivého stavu. A nebolo by zlé, kebyže pridáme ešte jeden gól.

• 36.

Náš DAC si vytvoril pred Myjavskou bránou enormný tlak! Najprv Sesar tesne minul bránu po priamom kope, následne po rohovom sa lopta odrazila na Brašeňa, ktorý našiel pred bránou Szarku a jeho hlavičku Solnička vyškrabal spod brvna. Po ďalšom rohu Szabóa bol Szarka v poslednej chvíli zablokovaný a ani tretí roh za sebou nebol zle zahraný. Szabó ho poslal do malého vápna, kde chýbalo hneď niekoľkým našim futbalistom, aby loptu dotlačili do brány.

• 36.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 35.
  • 34.
    Ivan Sesar zahrával priamy kop
  • 33.

Szarka sa pekne uvoľnil pred šestnástkou a musel byť zastavený nedovolene kapitánom Černáčkom.

• 33.
    Martin Černáček bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Zatiaľ nie sme svedkami veľmi zaujímavého duelu. Hra bola aj teraz prerušená pre ošetrovanie hráča hostí.

• 27.

Na rozohranie rohového kopu sa čakalo takmer minútu. Szabó poslal loptu z dobrej pozície asi dva metre nad. Solnička sa teda nezapotil.

• 27.
  • 24.

Útočné snaženie "Kopaničiarov" ukončil rozhodca odpískaným ofsajdom.

• 22.
    Štefan Pekár zahrával rohový kop
  • 21.

Turňa váhal s rozohrávkou, ktorú nakoniec zachytil  Bilovský a okamžite založil rýchly protiútok. Lopta sa dostala na Ciprysa a po jeho centri nebol Tóth veľmi ďaleko od toho, aby si strelil vlastný gól.

• 18.

Aj po góle je lopta na našich kopačkách. Škoda je však toho, že tu vládne úplne divná atmosféra. Žiadna.

• 15.

Gól, gól, gól. Podarilo sa. Z prvej vážnejšej šance sme skórovali a taký gól sa nám aj zišiel. Straka našiel presným pasom Štepanovského, ktorý po dotyku lopty aj s menším šťastím obstrelil Solničku a otvára skóre dnešného duelu - 1:0.

• 15.
    Peter Štepanovský strelil gól
  • 14.

Po centri Szabóa z ľavej strany Szarka v súboji získal roh a následne roh zahraný Sesarom nedokázal zakončiť.

• 14.
  • 12.

Naše publikum dnes nefandí a to znamená, že sa "žlto-modrým" futbalistom bude dbes hrať poriadne ťažko. Bojovnosť im však aspoň nechýba, aj keď to je málo na výhru.

• 10.

Sesarov rohový kop bol pridlhý. Skončil za vzdialenejšou žrďou a nakoniec sa lopta odkotúľala mimo ihriska.

• 10.
  • 8.

Závar pred našou bránou. Pekár poslal center do šestnástky, kde Polaček zle odhadol smer lopty. Nechal ju presť na druhú stranu ihriska, kde z prvej zakončil Jánošík do bočnej siete.

• 6.

Úvodný roh duelu poslal Daniel na Jánošíka. On v súboji s Michalíkom zakončil, no lopta skončila vedľa brány.

• 5.
    Erik Daniel zahrával rohový kop
  • 4.

V úvodných minútach majú na kopačkách loptu naši futbalisti, avšak ohrozenie brány Solničku sme ešte nevideli.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril nášmu celku, ktorý hneď založil útok. Bol však ukončený odpískaním útočného faulu.

• 0.

Hráči oboch celkov práve nastupujú na ihrisko. Náš DAC odohrá dnešný duel v tradičných žlto-modrých farbách a hostia zase nastupujú v dresoch bielo-čiernej kombinácii. Na štadión si našli cestu aj fanúšikovia myjavského celku, čo stojí za pochvalu, pretože som diváci súperovho celku jednoducho neyvyknú chodiť. Tribúny v DAC Aréne však nie sú ani z ďaleka tak zaplnené, ako by sa patrilo, čo je dosť smola. Hráči si uvedomujú, že dnes budú musieť dať do zápasu naozaj všetko a verme, že nám to pomôže k víťazstvu. Ja som o tom presvedčený, že sa tak stane. DAC do toho!

• 0.

Spartak Myjava má po 27. kole Fortuna ligy na svojom konte 11 víťazstiev, 4 remízy a 12 prehier so skóre 32:38. Dokopy si v aktuálnom ročníku vybojovala 37 bodov. Súčasná pozícia, ktorá sa po zimnom odchode viacerých posíl neočakávala, znamená, že klub, ktorý je v najvyššej súťaži len tretiu sezónu reálne bojuje o Európsku ligu. Aby sa tam však "Kopaničiari" mohli prebojovať, tak by sa museli ešte posunúť minimálne o dve priečky vpred, čo znamená, že každý bod je pre nich aktuálne poriadne dôležiťý. Po dnešnej výhre Slovana nad Senicou stráca na štvrtú Bratislavu 5 bodov s tým, že Slovan má zápas k dobru. Na druhej strane náskok nad siedmym Ružomberkom činia 4 body. Po štvrtom mieste z prvého ročníka v najvyššej súťaži obsadili hostia v minulej sezóne siedmu priečku. Aktuálny ročník sa však pre nich nezačal najideálnejšie. Po 8. kole obsadzovali až 11. priečku, čo vyzeralo tak, že by si mohli prvýkrát zahrať o zotrvanie. Myjavčania sa však prebrali a na plné obrátky dokončili jesennú časť ligy, kde sa vyšplhali až na 4. pozíciu. Viaceré oslabenia v klube však znamenali, že prvé jarné víťazstvo sa zrodilo až po piatich kolách, keď porazili trápiacu sa Banskú Bystricu 3:2. Nakopnuté mužstvo senzačne zdolalo následne aj Žilinu 1:0 a bod vybojovali v súboji s ViOnom - 2:2. V priebehu minulého týždňa však "bielo-čierni" počas dohrávky zaváhali proti Podbrezovej, keď prehrali 2:1. Mančaft pod taktovkou lodivoda Gergelyho bojuje ďalej a nechce sa vzdať sna zahrať si Európsku ligu. K tomuto cieľu ohlásil tábor hostí záujem podporiť svoj klub aj priamo na štadióne. Uvidíme, že či im to podarí.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda je na tom aktuálne zle, nedobre! Srdce Žitného ostrova má za sebou poriadne depresívny víkend, keď namiesto nezabudnuteľného finálového zápasu v Poprade zostali len oči pre plač pri sledovaní zisku Slovnaft cupu, ktorý skončil v trenčianskych rukách. Z posledných ôsmych dueloch sme vyhrali len jedno stretnutie a vo Fortuna lige sme z posledných piatich duelov nezvíťazili ani raz. Pripísali sme si len jeden bod za remízu s Košicami a skóre z týchto piatich stretnutí je tiež poriadne desivé - 2:11. K tomu sme si pred nedávnom pripísali aj vypadnutie zo Slovenského pohára na pôde Senici a namiesto revanšu sme v poslednom ligovom súboji a opäť proti "Záhorákom" inkasovali tvrdý debakel - 4:0. Tréner Marić sa pokúsil v tomto stretnutí oživiť hru nominovaním viacerých mladých hráčov, ktorí cieľ naplnili (odohrali sme najofenzívnejší duel na pôde súpera), avšak aj s poriadnou dávkou smoly sme odchádzali domov so štvorgólovým výpraskom. Času na spamätanie sa z tohto duelu bolo dosť, avšak až utorkový zápas ukáže, či sme sa dokázali poučiť z našich chýb. Realita je taká, že náš DAC je pred 28. kolom až na desiatej priečke so 6 víťazstvami, 11 remízami a 10 prehrami pri skóre 27:38. Šiesta Myjava má pred nami 8 bodový náskok, kým posledná Banská Bystrica stráca na náš klub rovných 10 bodov. Proti "Kopaničiarom" nám bude chýbať Kwin, no mali by doraziť aj fanúšikovovia hostí, ktorí by mohli prispieť k neopakovateľnej atmosfére, ktorá je pýchou nášho klubu. Je čas opäť bodovať naplno. DAC do toho!

• 0.

Cez víkend bolo na programe finále Slovnaft cupu a tak mali naši futbalisti možnosť dať sa dokopy aspoň po psychickej stránke. V najbližšom zápase máme jednoznačnú úlohu - konečne zvíťaziť! Naši hráči budú chcieť proti "Kopaničiarom" získať späť dôveru fanúšika a chcú sa pobiť aj o trénera, ktorý je minimálne u dunajskostredského publika odpísaný. Myjava je aktuálne prekvapujúco na peknej šiestej pozícii a tak stále reálne bojuje aj o Európsku ligu, čo ju určite bude hnať dopredu. Čaká nás duel, kde na oboch stranách ide o veľa a tak verme, že uprostred týždňa budeme svedkami poriadne šťavnatého futbalu. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 28. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : Spartak Myjava. Zápas sa začne 5.5. 2015 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Myjava 1:0 (1:0) v 28. kole Fortuna ligy

Cieľ splnený! V dnešnom súboji s Myjavou sme si po 51 dňoch a piatich neúspešných pokusoch konečne pripísali plný počet bodov. Zaslúžené víťazstvo zabezpečil Štepanovský gólom z 15. minúty.

Začali sme nervózne, ale postupne sme prevzali kontrolu a napokon sme mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom. Prvý pohrozili hostia, po Pekárovom rohu hlavičkoval vedľa Jánošík, a o tri minúty Polaček zle odhadol center Pekára a Jánošík opäť trafil mimo. Úvodné pokusy našich futbalistov veľký závar pred Solničkovou bránou nepriniesli, avšak hneď prvá vážnejšia príležitosť skončila gólom: Straka v 15. minúte výborným pasom vysunul Štepanovského, ktorý využil svoju rýchlosť a jemným dotykom prekonal gólmana hostí - 1:0. V 21. Ciprys po rýchlom protiútoku centroval do šestnástky, kde si takmer vsietil vlastný gól mladý Tóth. V 27. minúte Szabó z dobrej pozície z priameho kopu bránu prestrelil. 36. minúta priniesla všetko, čo do toho momentu chýbalo: Sesar tesne minul bránu po priamom kope, Szarkovu hlavičku pod brvnom následne chytal Solnička a aj pri ďalších dvoch štandardkách sme boli blízko ku gólu. V 45. minúte po akcii Straka, Brašeň, Szarka zakončoval posledne menovaný a v stopercentnej príležitosti zoči-voči brankárovi nastrelil ľavú žrď.

Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu ako to prvé. Loptu sme mali na kopačkách prevažne my, mali sme viacero šancí na gól a Myjava bola nebezpečná hlavne po kontrách. V 51. minúte Kuzmova nebezpečná strela minula bránu. O päť minút neskôr Ljubičić potiahol loptu až k šestnástke, kde nahral Brašeňovi a jeho strela išla takisto kúsok vedľa. V 57. minúte sa Brašeň pokúsil dokopnúť loptu do brány, ale po jeho tečovanom pokuse loptu nedokázal poslať za Solničku ani Szarka. V 64. minúte sa Szarka uvoľnil popri Jánošíkovi, ale jeho strela skončila centimetre vedľa. O dve minúty zahral Brašeň priamy kop na Michalíka, po ktorého gólovej hlavičke predviedol bravúrny zákrok Solnička. V 67. minúte na druhej strane zase nepochodil Daniel pokusom nad. Szarka si v 78. minúte zasekol loptu, ale ani to mu nepomohlo k priamemu ohrozeniu brány. V 84. minúte nevyužil svoju šancu ani Brašeň, lopta tesne minula spojnicu. V nadstavenom čase strieľal z priameho kopu mimo Szabó.

Dnešné siedme víťazstvo v sezóne nás posúva na 9. priečku fortunaligovej tabuľky a na jednobodový dosah máme ďalšie dve mužstvá, ktoré odohrali o zápas naviac. V najbližšom kole cestujeme do Banskej Bystrice, kde v piatok o 16.30 nastúpime proti domácej Dukle.

Tomislav Marić, DAC: „Dnes to nebol jednoduchý zápas. Hrali sme proti organizovanému súperovi, ktorý veľmi dobre vykrýval priestory na vlastnej polovici. Som rád, že séria piatich zápasov bez víťazstva je minulosťou. Aj napriek tejto negatívnej sérii náš tím chcel hrať futbal a myslieť pozitívne. Dnes môžem svojim hráčom vyčítať len jedno, a to že nedali druhý gól, ktorý by nás ukľudnil. Chcem sa ešte vyjadriť k tomu, že keď som sem prišiel, tak som videl, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku a prial by som si, aby sme úspechy dosahovali a dokázali osláviť aj naďalej spolu s nimi. Ákos spravil chybu, po ktorej sa ospravedlnil. Je to mladý človek, ktorý dnes odviedol veľa práce, a ešte stále sa len učí. Bol by som rád, keby sme túto story ukončili a aby sme všetci opäť držali spolu a išli spolu za víťazstvami, hráči, fanúšikovia, celý klub.“

Peter Gergely, Myjava: „Prišli sme s cieľom bodovať, čo sa nám nepodarilo a som z toho sklamaný. DAC dal gól vlastne z prvej šance, čo mu pomohlo. Súper dnes dobre bránil a my sme sa ťažko presadzovali. Mali sme však viac-menej len náznaky šancí. V druhom polčase sa domáci zavreli na vlastnej polovici a my sme sa z brejkov nedokázali poriadne presadiť. Chýbala nám kvalita v útočnej fáze.“