• Priamy kop (82. minúta)Otto Szabó
  • Rohový kop (83. minúta)Vojtech Horváth
  • Rohový kop (87. minúta)Otto Szabó
  • 90+2.

Rozhodca zapískal do píšťalky a my končíme s nulou na konte. Dnes sme mali opäť obrovský kus smoly a preto sa z víťazstva tešia hostia. Nepremenili sme obrovské množstvo šancí na gól, kým Žilina bola efektívnejšia. Nepomohla nám ani desaťminútová presilovka o dvoch hráčov. Bohužiaľ teda dnes inkasujeme dnes druhú prehru na našom štadióne v tomto ročníku aj keď sme si zaslúžili niečo úplne iné. To je odo mňa na dnes všetko. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Nervozný zápas sa nám blíži ku koncu. Bohužiaľ to pre nás nevyzerá dobre.

• 90.

Rozhodca v druhom polčase nadstavuje 2 minúty.

• 89.

Szabó poslal loptu priamo na hlavu Szarku, ktorý tesne minul bránu. Je to možné, že máme toľko smoly?

• 87.

Centre, strely, snaha, obiehanie brány. To všetko robia naši hráči, ale lopta nám jednoducho ani v tomto duely nechce ísť do brány.

• 87.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 85.

Máme o dvoch hráčov na ihrisku viac, avšak dopúšťame sa chýb. Tóth sa nešikovne snažil nahrať Polačekovi, no jeho slabý pas zachytil Čmelík a možme byť veľmi radi, že neprehrávame o dva góly.

• 83.

V Dunajskej Strede sa dejú neskutočné veci. Szarka sa rútil do samostatného nájazdu, no škaredým šmykom zo zadu ho poslal k zemi Vavro. Bol vylúčený a my máme výhodu o dvoch hráčov. Szabó poslal následne center, ktorý Volešák poslal na roh a ani po rohu sme nedokázali zakončiť.

• 79.

Krišto dostal prihrávku za hranicou šestnástky a vystrelil výborne, no ešte lepší zákrok v ďalšej gólovej šanci vytiahol Volešák.

• 78.

Po prihrávke na Mabouku musel vybehnúť Polaček a uhasiť tak črtajúcu sa šancu žilinského obrancu,

• 77.

Tým, čo sme teraz premárnili, sme museli šťastenu riadne uraziť. Sarr centroval z ľavej strany na Sablera, ktorého našiel perfektne. Sabler z obrovskej príležitosti hlavičkoval loptu, ktorá lízala brvno, bohužiaľ z hornej strany.

• 76.
    Pape Macou Sarr zahrával rohový kop
  • 75.
    Ákos Szarka bol napomínaný žltou kartou
  • 74.

Krišto mal hneď po príchode na trávnik možnosť nahrať Szarkovi do nebezpečnej príležitosti. Pas však zachytil jeden z obrancov hostí.

• 73.
    Marin Ljubičić opustil ihrisko, nahradil ho Krišto Darijo
  • 72.

Hrá sa v strednej časti ihriska s väčším množstvom prerušovaní hry, čo vyhovuje najmä hosťom.

• 69.

Po inkasovanom góle to z našej strany stále nie je pravé orechové, avšak mužstvo bojuje a robí všetko pre priaznivý výsledok.

• 68.
    Jakub Brašeň opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 67.

Ľuptáková lopta z ľavej strany skončila tesne vedľa.

• 66.

Štepanovský centroval na Szarku, ktorý mohol nebezpečne zakončovať, no tu dobre vybehol Volešák.

• 61.

Je vidno, že pri útočných akciách sme o niečo nervóznejší. Štepanovský si aj napriek tomu priniesol loptu na palebnú pozíciu odkiaľ poslal tvrdú strelu, no bohužiaľ približne meter nad.

• 59.

Po góle útočíme a snažíme sa okamžite vyrovnať. Bude to však poriadne náročná úloha.

• 56.

To snáď nie je možné. Naši hráči po červenej karte súpera totálne zaspali a dostávajú krutý trest v podobe gólu. Káčer nahral na pravej strane úplne voľnému Čmelíkovi, ktorý strieľa otvárací gól duelu. Krutá rana pod pás, no tento duel si nezaslúžime prehrať. Chlapci bojujte!

• 56.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 55.

Letić inkasuje druhú žltú kartu v zápase a tak bol poslaný pod sprchy. Ideálna šanca zápas dostať na našu stranu.

• 55.
    Bojan Letić bol napomínaný červenou kartou
  • 52.

Mihalík sa v šestnástke popri autovej čiare šikovne predral cez Tótha a ešte lepšie našiel Jelića v šestnástke. Najlepší kanonier ligy však pálil jednoducho zle.

• 49.

Szarka si pýtal loptu do šestnástky a Szabó aj poslal nádejný center. Prihrávku k adresátovi však prerušil pohotový Vavro.

• 47.

Škvarka hneď v druhej minúte druhého polčasu poslal z pravej strany polocenter pri ktorom musel byť Polaček pozorný.

• 46.

Výkop v druhom polčase patril hosšujúcemu celku.

• 46.
    Peter Lupčo opustil ihrisko, nahradil ho Michal Škvarka
  • 45.

Prvé dejstvo medzi Dunajskou Stredou a Žilinou je za nami. Dnes sme videli nebojím sa povedať najlepší polčas z našej strany. Chýbalo mu len gólové zakončenie. Celý polčas sa odohral v rýchlom tempe s množstvom útočných akcíí a kontier s nebezpečným zakončením na oboch stranách. O niečo nebezpečnejšie bolo dokonca naše mužstvo a na tom určite budeme stavať aj v druhom polčase. Všetko sme si to rozbehli dobre. Poďme si po výhru. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca nenadstavuje v prvom polčase, ktorý ubehol poriadne rýchlo ani jednu minútu.

• 45.
    Miroslav Káčer zahrával priamy kop
  • 44.

Hostia sa snažili kolmicou vysunúť jedného z útočníkov, ale proti bol pohotový Kwin. Loptu upratal do bezpečia.

• 41.

Center z ľavej strany skončil na hlave Lupča, ktorý však následne vysunul Káčera od ofsajdu.

• 38.
    Jakub Brašeň zahrával priamy kop
  • 38.

Čmelíkov center z pravej strany skončil v náručí nášho gólmana.

• 37.

Skvelý zápas v skvelej atmosfére. Myslím si, že tento duel si aktuálne užívajú všetci zainteresovaní.

• 34.

Strojcom akcie boli tentokrát mladí Šošoni. Káčer nabil Čmelíkovi a jeho strela skončila asi dva metre nad.

• 32.

Čmelík z pravej strany našiel Mihalíka, ale našťastie druhý menovaný následne nebol presný. Bola by z toho opäť nebezpečná šanca.

• 31.

S kontry hlavičkoval po centri Jelić nad a hra sa presunula okamžite zase na druhú stranu. V ďalšou streleckej pozícii Szarka pálil nad.

• 29.

Z našej strany chýba fakt už len gól. Po prvom rohu sme získali hneď druhý. Druhý bol poslaný na bližšiu žrď, kde hlavičkou predĺžil Szarka, no získali sme aj roh s poradovým číslom tri. Szabóv roh sa dostal až na Ljubčićica, avšak s jeho pokusom si gólman hostí opäť poradil.

• 28.
  • 28.
  • 27.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 26.

Akcia Štepanovský na Ľuptáka, Ľupták nahral Sarrovi, ktorý s dostatkom priestoru hľadal priestor v bráne, ale Volešák si pripisuje bravúrny zákrok.

• 24.

Hra vo vysokom tempe pokračuje aj po dvadsiatich minútach. Center a ani následný pokus o vysunutie Ľuptáka nebol úspešný.

• 22.
    Bojan Letić bol napomínaný žltou kartou
  • 21.

Neskutočné. Opäť sme premárnili obrovskú príležitosť na gól. Ľupták dostal prihrávku na pravé krídlo a poslal tvrdý prízemný pas na Szarku. On z piatich metrov pred bránou prestrelil!

• 18.

V rýchlom slede nastrelil po našej akcii bočnú sieť Štepanovský, škoda, gól bol zase raz veľmi blizúčko.

• 17.

Už dlhšiu dobu má u seba loptu Žilina. Kombinovala, až sa lopta dostala na pravé krídlo, na Mabouku, ktorý okamžite vyslal center na Lupča. Ten bol o kúsok prikrátky.

• 14.

Brašeň poslal slušný center do šestnástky, kde však stál dobre postavený Mabouka. Loptu odhlavičkoval priamo na Ľuptáka, ktorý následne minul.

• 14.
  • 10.

Rýchla kontra a center od Mabouku bol tiež dosť nebezpečný. "Šošonom" sa však tentokrát zakončiť nepodarilo.

• 9.

Ofenzívna smršť pokračuje z oboch strán. Vysunutý pred Volešákom bol teraz Brašeň. Tiež tesne míňa.

• 7.

Hostia sa ešte ani nestihli sformovať do múru a Ljubičić už zahrával na krátko na Ľuptáka. Okrem Žiliny to však vyzeralo tak, že pas prekvapil aj samotného príjemcu.

• 7.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 5.

Dnešný duel sa začal naozaj z ostra. Hrá sa z jednej strany na druhú a nebezpečnú príležitosť na gól si vybojovala pre zmenu Žilina. Mihalík z uhla trafil ľavú žrď!

• 2.

Tak to snáď nie je možné. Hneď v druhej minúte DAC premárnil 100% šancu na skórovanie. Sarr našiel dobre postaveného Szarku, ktorý si nabehol do šestnástky a následne poslal strelu tesne vedľa.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril našim futbalistom. Útok sme už videli na oboch stranách, ale ohrozenie brány ešte nenastalo.

• 0.

Hráči práve nastupujú na ihrisko. Domáci DAC sa predstaví v tradičných žlto-modrých farbách a aj hosťujúca Žilina prichádza na trávnik ako inak - v zelenom. Dnes sa môžme opäť tešiť aj na skvelú atmosféru a zároveň aj naozaj zaujímavý duel a verme tomu, že aj so šťastným koncom. DAC do toho!

• 0.

MŠK Žilina ukázala v tomto ročníku pomerne málo vídaní progres. V minulej sezóne totiž skončila až na 9. pozícii, čo bolo pre ňu najhoršie umiestnenie v novom tisícročí. Tento negatívny výsledok bol začiatkom jej cesty na vrchol a možno ešte vo väčšej sile, ako z neho "Šošoni" zišli dole. V ročníkoch 2012/2013 a 2013/2014 totiž klub zo severu Slovenska prešiel poriadnym omladením kádra. Trpezlivosť s mladíkmi a doplnenie so skúsenými hráčmi sa javí pre Žilinu ako najlepšie možné rozhodnutie. V aktuálnom ročníku totiž opäť bojuje o titul! Keby ho však nezískali, tak určite nebude sezóna v "žlto-zelenom" tábore hodnotená, ako nevydarená. Je tu totiž predpoklad, že tento klub bude v nasledujúcom ročníku ešte silnejší. Zostaňme však ešte v realite. Aktuálnu sezónu začali Žilinčania pomerne dobre, premožiteľa našli až v 6. kole v podobe Podbrezovej a to bola pre nich len jedna z troch doterajších prehier. Po porážke nasledovala spanilá jazda až do konca jesennej časti. Zimovala na pohodlnom prvom mieste s trojbodovým náskokom nad Trenčínom a s len jednou porážkou na konte. Dobre rozbehnutí boj o titul však pribrzdila menej vydarená jar. Po výhre nad Slovanom remizovala s Trenčínom, prehrala nad Trnavou, následne remizovala s Ružomberkom, pokračovala dvomi víťazstvami nad Košicami a Zlatými Moravcami, no nečakane nezvládla duel s Myjavou a aj napriek finišu, keď brala plný počet bodov proti Banskej Bystrici, Podbrezovej a Zlatým Moravciam je aktuálne druhá so stratou na prvý Trenčín 5 bodov. Štyri kolá pred koncom sa to zdá, ako poriadne náročná úloha, no s najlepším strelcom v kádri v lige, s Jelićom, určite nie nemožná. Práve fakt, že Žilina musí jej môže v najbližšom kole zväzovať nohy a to môže hrať v náš prospech. Možno práve na našom štadióne sa rozhodne o titule!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda zakončí tretiu desiatku kôl vo Fortuna lige proti Žiline. Pred zápasom sú naši futbalisti nabudení najlepšie ako len môžu. Negatívna séria, ktorá nás sprevádza od 14.3.2015 je definitívne minulosťou. V lige sme päť kôl nedokázali nájsť recept na to, aby sme získali plný počet bodov. Teraz sa to však podarilo a hneď dvakrát. Najprv sme na domácej pôde porazili Myjavu 1:0 a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas v srdci Slovenska. Víťazstvo nad Banskou Bystricou bolo pre nás druhým triumfom na pôde súpera v aktuálnom ročníku. Okrem toho sa definitívne urovnal aj spor s fanúšikmi a tak sa môžme opäť tešiť na nezabudnuteľnú atmosféru v centri Žitného ostrova. DAC sa po dvoch výhrach za sebou opäť prihlásil aj na boj o takmer stratený cieľ - umiestnenie v prvej polovici tabuľky je na skok. Na šiestu Myjavu strácame už len dva body a to sa dá reálne dobehnúť. Okrem toho sú pred nami Ružomberok a Košice, ale tí si už predohrali kolo a tak by pre nás nemal byť problém dostať sa pred nich po teoretickom zisku bodov. Na konte máme pred 30. kolom 8 víťazstiev, 11 remíz a 10 prehier pri skóre 29:38. S 35 bodmi na konte sme na deviatej priečke so 6 bodovým náskokom nad desiatou Podbrezovou. V neprospech nám však hovoria dva fakty. Ani raz sa nám v roku 2015 nepodarili streliť dva góly a v najbližšom kole nám v obrane budú chýbať dva základné piliere obrany. Michalík a Turňa budú pauzovať pre kartové tresty. To môže mať proti súperovi s najlepším útokom a aj obranou v lige fatálne následky. Domáce prostredie a pozitívna nálada v klube by mohli byť zase našim tromfom. Bude to však poriadne vyrovnaný súboj.

• 0.

Štyri kolá pred koncom ročníka 2014/2015 tu máme duel ako remeň! Na našej strane bude chcieť mužstvo potvrdiť víťazstvá v posledných dvoch kolách a zároveň aj to, že štadión v Dunajskej Strede je nedobytná pevnosť. Súper ešte stále bojuje o titul majstra ligy, čo by pred začiatkom sezóny tipoval málokto, a tak u nás nebude chcieť stratiť body v žiadnom prípade. V atraktívnom zápase nás čaká domáce peklo a verme tomu, že so šťastným koncom pre nás. DAC do toho!

Predošlé dva vzájomné zápasy v sezóne dopadli o niečo lepšie v prospech súpera. Nám sa podarila na domácom ihrisku cenná remíza 2:2 po napínavom súboji, avšak v Žiline sme utŕžili v poslednom zápase v roku 2014 prehru 3:1, ale úplne bez šance sme neboli ani na severe Slovenska."Šošonom" teda máme čo to splácať!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia. Vitajte na zápase 30. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina. Zápas sa začne 15.5. 2014 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Žilina 0:1 (0:0) v 30. kole Fortuna ligy

V predohrávke 30. kola sme boli svedkami skvelého zápasu s množstvom šancí a neúnavného útočného futbalu. Presilovka o dvoch hráčov a prevaha takmer počas celého duelu nám  však nestačila na zisk čo i len jedného bodu.

Prvý polčas bol z našej strany jednoznačne najzaujímavší v tomto ročníku. Videli sme množstvo útočných akcií a protiútokov s nebezpečným zakončením. Tomuto dejstvu chýbali jedine góly. Už v druhej minúte Sarr vysunul Szarku, ktorý z gólovej pozície poslal loptu tesne vedľa. V 5. minúte pre zmenu Mihalík z uhla nastrelil žrď. V deviatej minúte po prihrávke do behu tesne minul aj Brašeň. V 17. minúte Mabouka centroval z pravej strane na Lupča, na loptu však bol prikrátky. O minútu dostal prihrávku Štepanovský, tesne pred bránou nastrelil len bočnú sieť. V 21. minúte Ľupták našiel Szarku tvrdou prízemnou prihrávkou a druhý menovaný z piatich metrov poslal loptu trestuhodne tesne nad. V 26. minúte dostal pas výborne postavený Sarr, ktorého technickú a nebezpečnú strelu Volešák pokryl. V 29. minúte sme zahrávali hneď tri rohy, ani neden nebol zle zahraný, avšak loptu sme v bráne opäť nevideli. O päť minút po vysunutí Čmelíka Káčerom prvý menovaný pálil nad. Do kabín odchádzali mužstvá za skandovaného potlesku.

Aj v druhom polčase malo viac z hry naše mužstvo, avšak gólu sa dočkali len hostia. V 52. minúte sa Mihalík predral cez Tótha a následne našiel dobre postaveného Jelića, najlepší strelec ligy však pálil poriadne nepresne. O tri minúty išiel po druhej žltej karte pod sprchy Letić, čím sa pre nás začala presilovka. V 56. minúte však na prekvapenie všetkých prítomných skórovala Žilina: po Ljubičićovej strate lopty si Káčer nabehol k šestnáske, na pravej strane našiel voľného Čmelíka, ktorý poslal loptu po zemi za chrbát Polačeka - 0:1. Po hodine hry si Štepanovský vytvoril palebnú pozíciu a následne spoza šestnástky vyslal štipľavú strelu tesne nad. V 66. minúte Ľupták pri streleckej príležitostí bránu nenašiel. V 77. minúte našiel Sarr pred Volešákom Szarku, ten predĺžil na Sablera, ktorý hlavičkou minul brvno o milimetre. O dve minúty poslal Krišto gólovú strelu k žrdi, no Volešák zázračne chytal. V 83. minúte mohol ísť Szarka sám na bránu, avšak bol zastavený škaredým faulom Vavra, ktorý rovno inkasoval červenú kartu a my sme mali desaťminútovú presilovku o dvoch hráčov. Súper sa úplne stiahol, ale v 85. minúte malú domov Tótha zachytil Čmelík, no sám pred Polačekom minul. Dve minúty pred koncom Szabóov center Szarka hlavou poslal tesne vedľa. V zhustenom priestore sme si už šancu vytvoriť nedokázali a tak sa zrodilo víťazstvo kandidáta na titul.

Veľké množstvo gólových príležitostí sme nepremenili a tak sa zrodila na našom štadióne jedenásta prehra v sezóne a z toho druhá domáca. Na druhej strane „Šošoni“ zostávajú po dnešnom víťazstve v hre o majstrovskú trofej. Najbližšie kolo hráme už v utorok, kde sa o 19:00 predstavíme v Zlatých Moravciach proti domácemu ViOnu.

Tomislav Marić, DAC: „Myslím si, že dnes sme celý duel dominovali. Dobre sme postupovali proti kvalitnému súperovi a v prvom polčase sme si aj vytvorili tri, štyri nebezpečné šance, ktoré sme premárnili. Myslím si, že po získanej presilovke o dvoch hráčov sme chceli a aj presunuli hru na polovicu súpera, kde sme mali zase dve, tri veľké príležitosti. Poučenie z dnešného zápasu je, že čím je súper kvalitnejší, tak o to sú aj chyby prísnejšie trestané. V tom sa budeme musieť jednoducho poučiť. Aj napriek tomu, že sme dnes nedali gól chcem vysloviť mužstvu veľkú pochvalu. Celých deväťdesiat minút sme sa pokúšali každú možnú príležitosť pretaviť v gól, no aj tak sme skončili bez bodu. Súperovi gratulujem k trom bodom.“

Adrián Guľa, Žilina: „Výborný zápas, dobre pripravený súper, ktorý tak isto podal super výkon. V Dunajskej Strede dnes bolo výborné publikum, pred ktorým sa aj nám hralo naozaj skvele. V prvom polčase nám nefungoval stred ihriska a aj preto sme hneď na začiatku druhého striedali. V druhom polčase sme prišli o dvoch hráčov, avšak mentalita, tímovosť a charakter môjho mužstva doviedli dnešný duel do víťazstva.“