• Priamy kop (88. minúta)Otto Szabó
  • Žltá karta (90. minúta)Ľubomír Michalík
  • Žltá karta (90. minúta)Ákos Szarka
  • 90+2.

Zápas sa nám práve skončil. V druhom polčas sme videli zaujímavejší futbal z oboch strán, avšak gólu sme sa aj tak nedočkali. Viac z hry mali naši futbalisti a boli aj o niečo nebezpečnejší. Aj napriek tomu berieme domov len jeden bod. Nabližšie kolo sa predstavíme opäť vonku a to na pôde Podbrezovej v sobotu. To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť, lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Brašenovu prihrávku sa snažil dokopnúť Szarka. Dopustil sa faulu za ktorý vidí aj žltú kartu.

• 90+1.

Hneď v prvej nadstvenej minúte mohol streliť rozhodujúci gól Černák. Po Štepanovského pase však loptu poslal z uhla len do Kováča.

• 90.
    Ákos Szarka bol napomínaný žltou kartou
  • 90.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 88.

So Szabovým priamym kopom si obrana poradila.

• 88.
    Otto Szabó zahrával priamy kop
  • 88.

Dnešné stretnutie sleduje 922 divákov.

• 87.

Černákov center hlavičkoval Szarka, ale bránu Kováča neohrozil.

• 86.
    Gábor Straka opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 85.

Dlhý nákop do šestnástky sa dostal až na nového hráča na ihrisku, na Cebaru. Okamžite vypálil, no dobre postavený Polaček si s pokusom bezpečne poradil.

• 84.
    Tomáš Mikinič opustil ihrisko, nahradil ho Stefan Cebara
  • 82.

Sarr nahral Brašeňovi, ktorý vystrelil z prvej spoza šestnástky. Lopta skončila tesne vedľa ľavej žrďky.

• 81.
    Tomáš Mikinič bol napomínaný žltou kartou
  • 80.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 79.

Štepanovský centroval do šestnástky a následne si Vrablec takmer strelil vlastný gól. Uvidíme rohový kop.

• 76.

Mazan zahral štandardku dvakrát za sebou a z oboch príležitostí to bol zaujímavý pokus. Najprv center dobre odhlavičkoval Szarka a následne skončil prízemný center u Manceho, ktorého strelu zablokoval Kwin.

• 75.
    Peter Mazan zahrával rohový kop
  • 75.
    Peter Mazan zahrával priamy kop
  • 74.

Straka zahral priamy kop z najlepšej možnej vzdialenosti zle! Vyše meter nad bránu.

• 71.

Szarku teraz fauloval kúsok pred šestnástkou jeden z obrancov ViOnu. Vďaka tomu budeme svedkami priameho kopu z poriadne nebezpečnej vzdialenosti.

• 69.

Kováč sa pohral Szarkom a následne poslal loptu do bezpečia. Pri súboji mu však asi prišľapol nohu a tak nás čaká ošetrenie.

• 67.

Do zaujímavej príležitosti bol vysnutý Straka, no veľmi zle nahral. Lopta sa predsa len dostala k Brašeňovi, avšak on pre zmenu nepresne strieľal

• 64.

Najprv sa snažil náš najbojovnejší hráč na ihrisku, Štepanovský, o útok, no následne kvalitným šmykom hasil prienik Mikiniča urastený Michalík.

• 63.
    Krišto Darijo opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 60.

Mikinič bol takmer vysunutý do samostatného nájazdu, no našťastie správne zareagoval náš gólman výbehnutím, vďaka čomu sa aj zmocnil lopty.

• 59.

Na rohový kop najvyššie vyskočil Michalík. Hlavička v náročnej pozícii skončila nad bránou.

• 59.
  • 57.

Po Ľuptákovej parádnej prihrávke na Štepanovského na ľavom krídle si to nás hráč s 24-kou na drese namieril do šestnástky. Pekne sa zbavil brániaceho hráča a následne nebezpečne vypálil. Bohužiaľ priamo do domáceho gólmana.

• 54.

Druhý polčas sa nám zatiaľ začal o niečo lepšie ako ten prvý, avšak stále chýba tejto hre väčšie tempo.

• 51.

Kráááásna strela od Michalíka. Náš obranca napriahol z diaľky asi 25 metrov a poslal poriadne tvrdú a presnú strelu do vinkľa. Bravúrny zákrok tu predviedol brankár Kováč.

• 51.
  • 50.

Szabóv roh bol kvalitne zahraný. Loptu sa snažil ešte predĺžiť Ľupták, no nakoniec skončila v malom vápne. Bola škoda, že ju nevedel dokopnúť do brány ani jeden náš futbalista.

• 50.
  • 48.

Kwin aj Szabó luftovali pri odkope lopty a tak dostal príležitosť ohroziť Polačeka Mazan. Bol nepresný.

• 47.

Hneď na začiatku vyslal Brašeň center do šestnástky, kde si naň nabiehal Štepanovský. Dopustil sa útočného faulu.

• 46.

Druhý polčas práve začal. Výkop v ňom patril našim futbalistom.

• 45.

Prvý polčas sa nám práve skončil. Bohužial nám neponúkol taký futbal, aký sme od neho očakávali. Oba tími sú v lige zachránené a tak sme dúfali vo väčšiu útočnú smršť. Namiesto toho sme neboli svedkami ani jednej väžnejšej príležitosti a tak hráči odišli do kabín za bezgólového stavu 0:0. Druhý polčas nám snáď ponúkne zaujímavejšie predstavenie. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje 1 minútu.

• 44.
    Patrik Sabo zahrával rohový kop
  • 43.

Mazanov center zachytil Michalík a následne center Pavlendu poslal na roh Szabó.

• 40.

Máme päť minút pred koncom polčasu a stále sme nevideli gól ani na jednej strane. Aj napriek tomu naši skvelí fanúšikovia neunávne povzbudzujú celý polčas.

• 37.

Pintérovo zrenenie bude nakoniec predsa len vážnejšie, keďže ho nahradil Szoke. Medzitým aj Szarka pálil vedľa z väčšieho uhla.

• 36.
    Michal Pintér opustil ihrisko, nahradil ho Július Szöke
  • 35.

Štepanovský poslal loptu na ľavú stranu ihriska, kde stál voľný Brašeň. Z väčšieho uhla napriahol, avšak bránu nenašiel.

• 34.

Po súboji Szarka Pintér je druhý menovaný futbalista ošetrovaný. Vyzerá to tak, že asi zle dopadol na zem, pretože ošetrujú jeho nohu a berú ho dole z ihriska na nosítkach.

• 31.

Snaha o postupný útok z našej strany. Domáci nás však k šestnástke moc nechcú pustiť. Predsa len však Brašeň hľadal Szarku v šestnástke, ale lopta sa Ákosovi nedostala.

• 28.

Opäť sa prezentoval Orávik, no pre zmenu pri rýchlej kontre domácich. Jeho nebezpečný center našťastie Mance nedobehol.

• 27.

Orávik zahral priamy kop bezpečne do rukavíc nášho gólmana.

• 27.
    Peter Orávik zahrával priamy kop
  • 25.

Szarka dostal loptu do nebezpečnej príležitosti. Snažil sa poslať umiestnenú strelu na Kováča, avšak jeho pokus nemal dostatočnú razanciu.

• 24.
    Gábor Straka bol napomínaný žltou kartou
  • 23.

Szabóv center na bližšiu žrď odhlavičkoval Chren na rýchlu kontru Zlatých Moraviec. Loptu inkasoval Mikinič, no jeho center pred šestnástkou bol nepresný.

• 22.

Brašeň mal možnosť poslal center na gólovú pozíciu pre našich forvardov. Nakoniec bol v poslednej chvíli zablokovaný.

• 22.
  • 20.

Loptu má na kopačkách prevažne náš tím, ale zúročiť túto prevahu zatiaľ nedokázal. Aktuálne už sú oba tími definitívne zachránené vo Fortuna lige a tak by to chcelo z oboch strán väčšie útočné predstavenie.

• 17.

Brašeňov center z ľavej strany na Szarku bol prikrátky. Loptu majú v moci domáci.

• 14.

Prvú štandardku duelu zahral Brašeň. Center poslal na hlavu Krišta, ktorý bránu minul asi o dva metre.

• 14.
    Jakub Brašeň zahrával priamy kop
  • 12.

Pavlenda slabším nákopom do šestnástky skúšal nájsť spoluhráča, avšak dobrým výbehom Polaček všetky snahy ViOnu ukončil.

• 9.

Stále sa hrá prevažne medzi šestnástkami. Pokusy na oboch stranách zaútočiť ukončili nepresné prihrávky.

• 6.

Zatiaľ tu vidíme v podstate len oťukávanie sa z oboch strán. Je to rozhodne hneď slabšie tempo ako sme videli v poslednom zápase so Žilinou.

• 3.

Prvý strelecký pokus je už za nami. Krišto napriahol z väčšej diaľky, no jeho pokus bol dosť nepresný.

• 1.

Úvodný výko máme za sebou. Patril hráčom Zlatých Moraviec.

• 0.

Hráči oboch celkov práve nastupujú na štadión v Zlatých Moravciach. Domáci celok odohrá dnešný duel v bielych dresoch a hostia nastupujú na dnešný duel v žlto-modrej kombinácii. Ako bolo avizované, tak aj do ViOn arény si našli cestu naši skvelí fanúšikovia, ktorých tu je vyše 60.

Naši futbalisti nastúpili s čiernou páskou na rukáve a pred úvodných výkopom tu budeme mať minútu ticha na uctenie si pamiatky člena našej futbalovej rodiny - Érseka Zsolta, ktorý nás v pondelok tragicky opustil. Česť jeho pamiatke!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má za sebou najtragickejší deň v histórii klubu, keď nešťastne prišla o 15 - ročného člena rodiny. Uprostred týždňa však najvyššia futbalová súťaž nemilosrdne pokračuje ďalej. Tri kolá pred koncom ročníka má klub na svojom konte 8 výhier, 11 remíz a 11 prehier pri skóre 29:39. S 35 bodmi na konte sa nachádzame na deviatej priečke s náskokom štyroch bodov práve nad dnešným súperom, no pre nás je zaujímavejšia druhá strana tabuľky. Vysnená prvá šestka je stále na dosah. Šiesta Myjava je vzdialená od ""žlto-modrého" klubu na rozdiel dvoch bodov. Náš klub zažíva po prekonaní menšej krízy, uprostred jarnej časti ligy, pomerne úspešný máj a zároveň aj záver sezóny. V 28. kole si po päťkolových suchotách pripísal plný bodový zápis nad Myjavou, následne porazil aj Bansku Bystricu a v poslednom kole poriadne potrápil Žilinu, ktorá bojuje o titul. Zvíťaziť sa jej podarilo aj s poriadnou dávkou šťastia, keď si plný bodový zápis ustrážila aj s desaťminútovým oslabením o dvoch hráčov. Okrem pripísania šiestich bodov v troch stretnutiach je dôležitejší fakt, že v týchto dueloch bol futbalovejším mužstvom DAC. Aj v najbližšom duely preto máme cieľ získať tretí plný bodový zápis na pôde súpera v sezóne aj keď to určite nebudeme mať ľahké. Okrem toho budeme chcieť ukončiť aj jednu negatívnu bilanciu, ktorá nás prenasleduje od začiatku jari. V roku 2015 sme zatiaľ ani v jednom súťažnom duely nestrelili viac ako jeden gól. Na štadióne opäť nebudú chýbať ani naši skvelí fanúšikovia.

• 0.

Pre FC ViOn Zlaté Moravce je aktuálne sezóna len šiestou v histórií klubu medzi elitou a už teraz je jasné, že do dejín sa zapíše ako druhá najhoršia v najvyššej futbalovej súťaži (horší bol už len ročník 2008/2009, keď sa v nej ViOn prvýkrát predstavil a zároveň aj vypadol). Klub začal aktuálnu sezónu pomerne dobre, raz sa mu darilo, raz nie. Približne v prvej tretine však postupne začali prevažovať horšie výsledky aj keď mužstvo z okresu Nitra dokázalo párkrát aj prekvapiť. Jesennú časť nakoniec zakončil desiatym miestom. Počas zimnej prestávky bolo okolo tímu viacero otáznikov, či už okolo spolupráce s jedným líbijským klubom, novým trénerom Totkovićom a slovinským manažérom Duričom a tak to vyzeralo všelijak. Aj vďaka tejto nestabilnej situácii šlo mužstvo do jarnej časti nie v najlepšej forme, prvého víťazstva sa dočkalo až po šiestich kolách nad Košicami, k tomu hneď pridalo aj výhru so Senicou, remízu s Myjavou, no následne zaváhalo s Banskou Bystricou, s ktorou bojovalo o zotrvanie. V predposlednom odohranom kole prehralo rozdielom triedy proti Žiline, ale prekvapivo zase vyhralo na pôde Podbrezovej, kde v 30. kole zvíťazilo 2:0 po góloch Pintéra a Manceho. Toto víťazstvo je pre ViOn mimoriadne cenné. Definitívne sa zachránil, čím splnil cieľ na jarnú časť ligy a zároveň po 8 výhrach, 7 remízach a 15 prehrách na konte poskočil na desiatu priečku so skóre 26:50 a s 31 bodmi na konte. Po uvoľnení tlaku na hráčov nám môžu ponúknuť docela zaujímavý futbal. Nechajme sa prekvapiť.

• 0.

V pondelok zasiahla celú futbalovú rodinu na Slovensku a hlavne v Dunajskej Strede správa o tragickom úmrtí Zsolta Érseka. V nočných hodinách podľahol vnútorným poraneniam, ktoré utrpel počas sobotnajšieho duelu s Hlohovcom.

Fortuna liga aj napriek tomu pokračuje v rýchlom slede. Na domácom trávniku sa predstaví ViOn, ktorý budem môcť hrať konečne uvoľnene, keďže sa mu víťazstvom v predchádzajúcom kole podarilo zabezpečiť si miestenku aj do ďalšieho ročníka Fortuna ligy. Na druhej strane náš DAC po zlepšených výkonoch v aktuálnom mesiaci bude bojovať o tri body predovšetkým aj za Zsoltiho! Odpočívaj v pokoji!

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 31. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC ViOn Zlaté Moravce : FC DAC Dunajská Streda. Zápas sa začne 19.5. 2015 o 19:00 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Zlaté Moravce-DAC 0:0 (0:0) v 31. kole Fortuna ligy

Ani tretí vzájomný zápas v sezóne nevidel víťaza. Celozápasová prevaha v hľadisku a takmer celý čas aj na ihrisku, ale šance zostali opäť nepremenené.

Pred úvodným výkopom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku zosnulého mladého futbalistu DAC-u Érseka Zsolta, naši hráči nastúpili s čiernymi páskami. Oba tímy hrali tento duel s istotou miestenky do nasledujúceho ročníka Fortuna ligy, ale aj napriek tomu neponúkli šťavnatý, útočný futbal, akí sme všetci očakávali. V pomalšom úvode s optickou prevahou na našej strane zaujala len nepresná ďalekonosná strela od Krišta v tretej minúte. Brašeň poslal v 14. minúte center na Krišta a on hlavičkoval vedľa. V 23. minúte bol vysunutý do rýchlej kontry po našom rohu Mikinič, avšak ViOn si svoju príležitosť sám pokazil nepresným pasom pred šestnástku. O dve minúty Szarkova umiestnená strela z dobrej pozície nemala dostatočnú razanciu a tak skončila v náručí Kováča. V 36. minúte sme videli dve nepresné strely z uhla od Brašeňa a Szarku. Prvý polčas nás zo stoličiek veľmi nepostavil, keďže sa hralo prevažne medzi šestnástkami a tak odišli oba tímy do kabín za bezgóloveho stavu 0:0.

V druhom polčase sme zapli na vyššie obrátky a tak duel pokračoval hneď od  jeho úvodu lepším futbalom, hralo sa hlavne na polovici súpera. Nevyužili sme však väčšiu prevahu na ihrisku a ani najlepšie príležitosti gólom neskončili. V 48. minúte pri odkope netrafili loptu Kwin ani Szabó, avšak Mazan ponúknutú príležitosť ohroziť bránu zahodil. O tri minúty Michalík napriahol z dobrých 25 metrov: Po jeho tvrdej a presnej strele do vinkľa predviedol bravúrny zákrok Kováč. V 57. minúte si Štepanovský po prihrávke od Ľuptáka nabehol do šestnástky, uvoľnil sa popri brániacom hráčovi a nebezpečne vypálil, domáci gólman bol opäť pozorný. Szarka bol po sedemdesiatich minútach hry faulovaný, Straka však priamy kop z ideálnej pozície poslal zhruba meter nad. V 79. minúte si Vrablec po Štepanovského centri takmer strelil vlastný gól. O tri minúty poslal Brašeň loptu tesne vedľa Kováčovej svätine. V 85. minúte Cebara pálil v šestnástke do dobre postaveného Polačeka a keď aj Černák v nadstavenom čase vo vyloženej šanci trafil len Kováča, tak si tímy body podelili.

Po dvanástej remíze v sezóne zostáva náš klub aj naďalej na deviatej priečke a dnešný súper o pozíciu za nami. Ďakujeme našim vyše sedemdesiatim fanúšikom, vďaka ktorým mal zápas futbalovú atmosféru. Najbližšie kolo hráme v sobotu na pôde Podbrezovej, kde ste srdečne vítaní.

Tomislav Marić, DAC: „Po zápase so Žilinou sme čakali ťažké stretnutie. Bolo jasné, že dnes to bude iný duel. V prvom polčase sme sa ťažko dostávali do zápasu, no v druhom to bolo oveľa lepšie. Mali sme aj zopár gólových príležitostí. V taktomto stretnutí je dôležité ísť do vedenia. Potom by šlo veľa vecí ľahšie. Duel sa skončil výsledkom 0:0. Odnášame si jeden bod aj keď sme chceli tri, avšak nevyšlo nám to.“

Branislav Mráz, ViOn: „Do zápasu sme šli s cieľom potvrdiť body z Podbrezovej, ale chýbala nám sviežosť. Z bojovného stretnutia je nakoniec remíza. Musím oceniť snahu od našich futbalistov, no nakoniec sme museli dohrávať tento duel v defenzíve s dvomi hráčmi na netradičných postoch. V ofenzíve nám zase chýbal krok. Mužstvo však dnes bojovalo. S realizačným tímom ešte musíme popracovať na tom, aby sme získali nejaké body a tak boli spokojní s touto sezónou.“