• Priamy kop (86. minúta)Otto Szabó
  • Priamy kop (88. minúta)Marko Milinković
  • Rohový kop (90+1. minúta)Marko Milinković
  • 90+1.

Zápas a aj ročník 2014/2015 sa pre nás práve skončil. Bohužiaľ sa s ním lúčime s trojgólovou prehrou. Našim hráčom to dnes proste nešlo, aj keď dôvod tohto slabšieho výkonu teda jasný nie je. Mali sme aj niekoľko príležitostí na gól, ale ani tie sme nepremenili. Predsezónny cieľ - skončiť v prvej šestke sme teda nenaplnili, no určite nás čaká len lepšie a lepšie obdobie. To je odo mňa na dnes a aj pre túto sezónu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a verím, že sa tu opäť vidíme v ročníku 2015/2016. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Marko Milinković zahrával rohový kop
  • 90.

V závere duelu sme neboli ďaleko ani od štvrtého inkasovaného gólu. Oršula dostal loptu do šestnástky a po jeho strele predviedol bravúrny zákrok Polaček. Dokonca sme sa do príležitoti dostali ešte aj my. Ljubičić však pálil len do nôh Perniša.

• 90.

Rozhodca na záver sezóny pridáva ešte jednu minútu.

• 88.
    Marko Milinković zahrával priamy kop
  • 88.

Dnes sú naši diváci naozaj poriadne sklamaní z výkonu našich zverencov. Aj preto poniektorí už začali opúšťať štadión.

• 86.

Szabóv priamy kop minul bránu o necelý meter. Škoda.

• 80.

Ľupták predviedol v pokutovom území súpera svoje umenie, keď sa mu podarilo aj vystreliť, avšak Perniš bol opäť spokojný.

• 78.

Brašeň tentokrát svoju palebnú pozíciu využil lepšie, ale aj tak to bola na hranici šestnástky ešte nie príliš dôrazná strela.

• 77.

Szarkova snaha o únik bola zastavená tesne pred prípadným zakončením.

• 74.
    Adam Zreľák opustil ihrisko, nahradil ho Filip Oršula
  • 73.

Brašeň si pripravil dobrú streleckú pozíciu, ale to však bolo všetko. Na hranici šestnástky bol dosť nepresný.

• 71.

Sľubne sa rozvíjajúcu akciu sme si zase pokazili samy a to poriadne nepresným centrom.

• 69.

Minútu sa nehralo, keďže bol ošetrovaný Mészáros po jednom zo súbojov.

• 67.

Ľupták je v týchto chvíľach pre nás určite najužitošnejší hráč. Najprv centroval do šestnástky poriadny tvrdý center a aj teraz práve on strielal, aj keď slabšie, ako by sa patrilo.

• 66.
    Otto Szabó zahrával rohový kop
  • 65.

Snaha Sablera priblížiť sa k šestnástke po pravom krídle nebola úspešná. Odstavil ho totiž Záhumenský.

• 63.

Dnešné stretnutie sleduje 4036 divákov.

• 61.

DAC rozkladá postupný útok, ktorý však ide poriadne pomaly.

• 58.

Predsa len sme však boli poriadne blízko k zníženiu straty na Slovan. Ľupták vystrelil z dobrých 20 metrov poriadne tvrdú strelu do brvna, ktorú ešte dorážal Michalík, ale aj on bol neúspešný.

• 58.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 57.

Rozlúčka s aktuálnou sezónou vôbec neprebieha podľa našich predstáv a dnešnú prehru sa bude dať už len veľmi ťažko zvrátiť.

• 57.
    František Kubík opustil ihrisko, nahradil ho Lester Peltier
  • 54.

Prehrávame rozdielom triedy. Naša obrana opäť úplne zlyhala. Pred Polačekom sa objavili hneď dvaja nepokrytí hráči. Mészáros nahral Kubíkovi a on pohodlne zakončil do prázdnej brány.

• 54.
    František Kubík strelil gól
  • 54.

Hra je momentálne prerušená. V bolestiach sa na ihrisku zvíjal Straka, avšak bude v poriaku.

• 51.

Ani druhé dejstvo neprebieha rozhodne podľa našich predstáv. Slabšie tempo a hlavne inkasovaný gól z úvodu pre nás neveští nič dobré.

• 51.
  • 48.

Prehrávame o dva góly vďaka obrovskej chybe v našej obrane. Tóth po centri do šestnástky podbehol loptu a dostal ju úplne voľný Mészáros. Dokonca ešte aj on sa netrafil najlepšie, no tu zlyhal aj náš gólman a tak to budeme mať zo ziskom bude poriadne náročné.

• 48.
    Karol Mészáros strelil gól
  • 47.

Michalík inkasoval žltú kartu po tvrdšom zákroku na Kubíka v strede ihriska.

• 47.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 46.

Výkop v druhom polčase patril nášmu mužstvu a to konkrétne Szarkovi a Sablerovi, ktorý nástúpil do druhého polčasu ako náš tromf.

• 46.
    Matúš Turňa opustil ihrisko, nahradil ho Roman Sabler
  • 45.

Nadstavená jedna minútka nám uplynula a tak tu máme koniec prvého polčasu. V tomto dejstve sme videli nemastný, neslaný futbal, ktorý oko diváka veľmi potešiť nemohol a zatiaľ by sa mu skôr hodila remíza. Snáď bude druhý polčas lepší a pobijebeme sa o 6. mieste, ako sa patrí. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

V závere polčasu sa nám podaril ešte vybojovať priamy kop asi z 20 metrov, ktorý zahral Szabó priamo na hlavu Salátu. Loptu však ešte dostal Straka, ktorý nahrával ešte lepšie postavenému Ljubičićovi, no ten bol predsa len zablokovaný.

• 45.
  • 43.

V útoku Slovan. Z väčšej diaľky vystrelil Milinkovič. Ale jeho pokus bol príliš slabý na to, aby sa zapotil náš gólman.

• 43.

Svoju nespokojnosť už dali najavo aj naši diváci. Hráči sú snáď predstavou už na dovolenkách.

• 42.

Veľa nepresností na štadióne v Dunajskej Strede ukončuje veľa našich akcii. Štepanovský teraz z bránkovej čiary hľadal spoluhráča v šestnástke, no nebol úspečný.

• 39.

Brašeň mal možnosť vysunúť Szarku do samostatného nájazdu, avšak poslal nedôraný pas, ktorý zachytila obrana hostí.

• 37.

Zápas stále neprebieha v takom tempe ako sme očakávali a tak sa musia naši diváci zabávať poväčšinou samy. Pevne však verím, že druhý polčas bude lepší.

• 34.
  • 34.

Szabóová lopta šla na hlavu Szarku, ktorý však zakončiť nedokázal. Predsa len sme však vybojovali aspoň roh.

• 33.
  • 33.
    Timotej Záhumenský bol napomínaný žltou kartou
  • 32.
  • 31.

Mészáros potiahol loptu po pravej strane ihriska, odkiaľ našiel pred Polačekom voľného Lásika. On so železnými nervami zakončoval úplne chladnokrvne umiestnenou strelou, ktorú však náš gólman pokryl.

• 30.

Fanúšikovia "Belasých" si vyzliekli tričká a povzbudzujú polonahý. Medzitým bol Slovan v útoku a mi prekvapujúco uvidíme prvé striedanie. Kwin je bohužiaľ zranený.

• 30.
    Kwin Amban Noé Achille opustil ihrisko, nahradil ho Mário Tóth
  • 28.

Nádejný útok z našej strany ukončil nepresný polocenter, polostrela od Štepanovského.

• 27.

Plný dom nám ponúka krásnu atmosféru, avšak na ihrisku sa toho nedeje toľko, ako by sme čakali. Aj teraz bola hra prerušená kvôli menšiemu ošetreniu Kwina.

• 24.

Po úvodnom góle máme loptu na kopačkách viac ako náš súper, no bohužiaľ zatiaľ sme to zúročiť v gól nedokázali.

• 21.

Štadiónom aktuálne koluje logo Slovana Bratislava v s maďarským pomenovaním a s maďarskými farbami. Vyzeralo to naozaj zaujímavo.

• 18.

Mohlo byť vyrovnané! Druhý center do šestnástky od Ľuptáka bol podstatne nebezpečnejší. Na vzdialenejšej žrdi našiel úplne voľného Kwina, avšak on asi z dvoch metrov trestuhodne prehlavičkoval prázdnu bránu.

• 18.
    Gábor Straka zahrával rohový kop
  • 17.

Szabó zahral priamy kop po zemi na práve krídlo, kde sa nachádzal Ľupták, najbližšie k tvrdému centru do šestnástky bol Ljubičić, avšak chýbal mu asi meter.

• 17.
  • 15.
  • 14.

Ani druhá štandardka z našej stranu neskončila úspešne. Gólman hostí loptu bez problémov skrotil.

• 14.
  • 13.

Szabó zahral priamy kop priamo na bránu, kde pozorný Perniš vybehol a bez problémov vyboxoval loptu do bezpečia.

• 13.
  • 10.

Bohužiaľ úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv a už v desiatej minúte inkasujeme. Po odrazenej lopte bol veľmi dobre postavený Milinkovič, ktorý následne nemal problém skórovať.

• 10.
    Marko Milinković strelil gól
  • 9.

Szarka sa prebíjal do útoku cez Gorosita, avšak tesne pred zakončením bol odzbrojený.

• 6.
  • 5.

Zreľáková strela bola zablokovaná a mi uvidíme rohový kop.

• 4.

Brašeň bol vysunutý do útoku, avšak rozhodca bohužiaľ odpískal ofsajd.

• 4.

Úvodné oťukávačky sú za nami. A aj snaha z oboch srán zaútočiť, no bez strely na bránu.

• 2.

Pred začiatkom zápasu sme boli svedkami choreagrafie od našich hráčov na pamiatku tragicky zosnulého Zsolta Érseka, dymovníc a aj rozlúčku s dvomi hráčmi DAC-u. S Majerníkom a so Šnircom.

• 1.

Zápas sa nám práve začal. Úvodný výkop patril hráčom hostí.

• 0.

Vítam vás priamo na štadióne v Dunajskej Strede. Hráči práve prichádzajú na ihrisko. Domáci v tradičných žlto-modrých farbách a hostia samozrejme v belasom. V DAC Aréne vládne skvelá atmosféra, keďže si na derby opäť našla cestu početná divácka kulisa. Dorazili aj fanúšikovia hostí a tak tu dnes bude pravé futbalové peklo. Dnes nás čaká určite krásny zápas a verme tomu, že so šťastným koncom. DAC do toho!

• 0.

ŠK Slovan Bratislava má za sebou najnevydarenejšiu sezónu po vstupe majiteľa Kmotríka do tohto klubu. Aj napriek dobre zvládnutému úvodu ročníka, keď sa pohyboval v najvyšších priečkach a podaril sa mu aj postup do skupinovej fázy Európskej ligy však klub zaznamenal obrovskú krízu. Výsledkom toho bolo nula bodov na konte po odohraní druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže a zároveň sa prepadol aj v tabuľke. V závere jesennej časti sa mu podarilo dostať sa aspoň na 5. miesto, no v klube nastal počas zimnej prestávky poriadny prievan na čele s odchodmi Halenára a Žofčáka. Ani po začiatku jarnej časti ročníka nepôsobili "belasí" najlepším dojmom a aj preto sa nám ich v marci podarilo zdolať. Postupne však výkony hráčov v tomto klube gradovali, čoho výsledkom bol senzačný finiš sezóny a porážka Senice, Myjavy, Banskej Bystrice, Zlatých Moraviec a hlavne Žiliny na jej pôde, po ktorej stratila definitívne šancu stať sa majstrom ligy. Dnes teda proti nám nastúpi najsilnejší Slovan, ktorý pôjde za víťazstvom všetkými desiatimi. Okrem porážky odvekého rivala túži skončiť na tretej priečke a tým predbehnúť Trnavu. Na súboj sa chystajú aj fanúšikovia hostí a tak so môžme tešiť na skvelú atmosféru. Zaujímavý bude určite aj súboj dvoch reprezentantov - Michalíka a Salátu, ktorý šéfujú obranu u svojich zamestnávateľov. Všetko nasvedčuje tomu, že nás čaká naozaj krásne posledné kolo. V našom najväčšom derby sú oba kluby vo forme, majú cieľ, ktorý chcú dosiahnuť a v neposlednom rade sa naň chystá aj obrovské publikum. Pred začiatkom tohto stretnutia vám môžem azda zapriať: Dobrú chuť!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda má za sebou konečne pokojnú sezónu. Po prebratí klubu majiteľom pred 1 a pól rokom sa mužstvo po niekoľkých rokoch stabilizoval a aj vďaka tomu má možnosť dostať sa na pozíciu, na ktorej bolo pred dlhými rokmi. V najbližšom kole sa "žlto-modrí" pobijú a 6. miesto fortunaligovej tabuľky. Poďme sa však pozrieť ešte na to, ako sa na túto pozíciu dostalo. Počas jesennej časti sezóny sa nášmu klubu darilo viac menej na striedavo. V domácich dueloch bolo neporaziteľné, kým na ihriskách súperov sa mu darilo značne horšie. Pred zimnou prestávkou sa ocitlo až na deviatej priečke, no bodov si mohlo vybojovať značne viac. Vo viacerých dueloch malo prevahu na ihrisku, ale bývala z toho len remíza. Jarná časť mala iný priebeh. Zrodili sa dve prehry na našom ihrisku a na druhej strane DAC trikrát vyhral na ihrisku súpera. Výkony však opäť riadne kolísali. Úvod roka 2015 nám vyšiel na výbornú, no následne postihla naše mužstvo najväčšia kríza v tomto ročníku, keď sme nevyhrali 5 zápasov v rade a vypadli sme aj v semifinále Slovnaft cupu. Finále sezóny však opäť patril nám. Porazili sme Myjavu, Banskú Bystricu a Podbrezovú, remizovali sme zase so Zlatými Moravcami a tesnú prehru po dobrom výkone sme utrpeli nad Žilinou. Dostali sme sa tak na 7. miesto s 9 výhrami, 12 remízami a 11 prehrami pri skóre 32:41. Naše vytúžené miesto je od nás vzdialené len na jeden bod. Aby sme sa dostali na šiestu priečku, tak v najbližšom kole môžu Košice maximálne remizovať, kým nám môže stačiť remíza alebo víťazstvo. Ku koncu ročníka sa nám konečne strelecky chytil aj náš útočník Szarka a aj najbližšie budeme dúfať, že pridá aspoň jeden gól. Čaká nás duel v skvelej atmosfére a to môže byť pre nás najlepšia rozlúčka s touto sezónou. Poďme si víťazstvo!

• 0.

Koniec ročníka 2014/2015 je predo dvermi a nás čaká rozlúčka so sezónou ako hrom! Na dunajskostredskom trávniku privítame nášho najväčšieho rivala - Slovan. "Belasí" klub má veľkú túžbu dostať sa na bronzový stupienok vo Fortuna lige, kým DAC chce potvrdiť dobrú vzájomnú bilanciu s bratislavským klubom v tejto sezóne a zároveň je odhodlaný naplniť predsezónne ciele a to pobiť sa o hornú polovicu tabuľky. Duel sa bude niesť aj v znamení spomienky na tragicky zosnulého Zoltána Érseka. DAC do toho!

V tomto ročníku sa DAC stretol so Slovanom už dvakrát a ako už bolo spomenuté, tak nášmu klubu sa darilo. Najprv sme na domácom trávniku proti bývalému majstrovi ligy remizovali 1:1 a následne sa v odvetnom zápase zrodilo historické víťazstvo - "Belasých" sme na ich pôde porazili 1:0. Obidve stretnutia ponúkli kvalitný a poriadne zaujímavý futbal. V poslednom kole by tomu určite nemalo byť inak.

• 0.

Milí športoví fanúšikovia. Vitajte na zápase 33. kola Fortuna ligy, kde sa podrobnejšie pozrieme na duel FC DAC Dunajská Streda : ŠK Slovan Bratislava. Stretnutie sa začne 30.5. 2015 o 17:15 a ja pevne verím, že si ho nenecháte ujsť. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

DAC-Slovan 0:3 (0:1) v 33. kole Fortuna ligy

Dnes pre nás neplatilo: do tretice všetko dobré. Tretie derby so Slovanom v ročníku sme nezvládli. Vyše 4000 divákov bolo svedkami ako súper nemilosrdne potrestal naše okienka v obrane. Aj taký však je futbal.

Pred začiatkom duelu sme si pripomenuli tragicky zosnulého Zsoltiho Érseka minútou ticha, choreagrafiou s jeho podobizňou a zároveň sme prišli na toto stretnutie symbolicky v smutnej čiernej farbe. Zároveň sa majiteľ klubu slávnostne rozlúčil s dvojicou našich futbalistov - s Majerníkom a Šnircom, ako aj s delegátom Vojtechom Christovom, pre ktorého bol dnešný zápas posledným v bohatej kariére. Úvod stretnutia mal pomalší rozbeh, určite sme očakávali viac šancí na oboch stranách. Bohužiaľ sme opäť inkasovali hneď z prvej väčšej príležitosti súpera. V 10. minúte Kubíkovu strelu zrazil Michalík, najrýchlejšie zareagoval kapitán hostí Milinkovič, ktorý už nemal problém zakončiť - 0:1. V 18. minúte Ľupták našiel centrom na vzdialenejšej žrdi úplne voľného Kwina a on z pár metrov trestuhodne prehlavičkoval prázdnu bránu. Po pol hodine sme nútene striedali zraneného Kwina, ktorého nahradil Tóth. O minútu našiel Mészáros pred bránou osamoteného Lásika, jeho umiestnenú strelu Polaček pokryl. V 39. minúte nedôrazným pasom Brašeń premárnil šancu vysunúť Szarku do samostatného nájazdu. O štyri minúty pálil Milinkovič z väčšej diaľky do pripravených rukavíc Polačeka. V závere polčasu sa ocitol Straka sám pred bránou, avšak dostal sa do veľkého uhla, našiel ešte Ľjubučića, ktorého strela bola zablokovaná.

Druhý polčas sme začali podobne katastrofálne ako prvý. Tóth v 48. minúte podbehol nakopnutú loptu a nevydarená strela osamoteného Mészárosa skončila za chrbtom prekvapeného Polačeka - 0:2. V 54. minúte opäť zaspala naša obrana: dlhý Milinkovičov nákop z vlastnej polovice dostal Mészáros, ktorý ešte nahral Kubíkovi a ten pridal tretí gól do prázdnej brány - 0:3. O štyri minúty Ľupták pálil z dobrých dvadsiatich metrov poriadne tvrdo do brvna, no neujala sa ani následná dorážka Tótha hlavou. V druhom polčase bol náš najužitočnejší a zároveň aj najnebezpečnejší hráč Ľupták, avšak centre a ani jeho strely v bráne neskončili. Naďalej mali loptu na kopačkách naši futbalisti, ale dve strely Brašeňa a aj zakončenie Ľuptáka nebolo dôrazné. V 86. minúte zahral Szabó priamy kop necelý meter nad bránu. V závere duelu a sezóny nás najprv podržal Polaček po nebezpečnej príležitosti Oršulu a následne Ljubičić pálil len do nôh Perniša.

Ročník 2014/2015 sa skončil. V ňom sme z 33 kôl vyhrali deväť duelov, remizovali sme dvanásť a dvanásť sme aj prehrali. Končíme na ôsmej priečke, čo znamená, že predsezónne ciele, skončiť v hornej polovici tabuľky sme nenaplnili. Mužstvo odchádza od zajtra na odpočinok a letnú prípravu začne 15. júna o 15:00. Ročník sa však pre nás ešte nekončí. Našu U19 čaká náročná baráž o postup do prvej ligy, kde vrelo očakávame vašu podporu.

Tomislav Marić, DAC: ”Myslím si, že všetci sme očakávali úplne iný priebeh stretnutia, akého sme nakoniec boli svedkami. Dnešný duel sme chceli vyhrať a tak sa dostať na šieste miesto. V prvých minútach sme sa oťukávali, avšak Slovan išiel rýchlo do vedenia. Potom sme mali dve vynikajúce šance s Kwinom a so Strakom, kde sme mohli vyrovnať. Musím dať kolegovi za pravdu, že po šesťdesiatej minúte bolo rozhodnuté. V obrane sme spravili dve veľké chyby a proti súperovi, ako je Slovan je to neospravedlniteľné. Chcem však poďakovať mužstvu, že napriek všetkému sa snažilo, bojovalo smerom dopredu, ale pri takej teplote a náskoku súpera je to náročné.”

Ján Švehla, Slovan: "Dnes sme vyhrali dobré fortunaligové stretnutie. Obe mužstvá mali pred zápasom určité ciele. Domáci sa chceli posunúť v tabuľke vpred, kým my sme si chceli vybojovať tretiu priečku. Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný, no v druhom sa nám podarili streliť dva góly v úvode a bolo rozhodnuté. Stretnutie sme si už potom ustrážili. Víťazstvo ma teší, rovnako fakt, že po takej nevydarenej sezóne sme skončili tretí.”