StretnutieMFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Tomáš Ďubek 30
    >>
Miloš Lačný 90
90. minúta2 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 92.

Stretnutie sa práve skončilo. Tak to je neskutočné, smutné a nespravodlivé, ale získavame len bod. V druhom polčase bolo naše mužstvo jednoznačne lepšie, kombinovalo, vytvorilo si niekoľko príležitostí a to rovno gólových, ktoré sme nevyužili. Rozhodca v samotnom závere nariadil penaltu, ktorý Lačný premenil. Prvého víťazstva na Ružomberskej pôde sme sa teda nedočkali.

Tretina ligovej sezóny je za nami. Nasleduje reprezentačná prestávka. Po nej sa stretneme 15.10.2016 o 20:30 so Žilinou snáď posledný krát v prechodnom seneckom domove.  Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 91.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Marko Živković
  • 91.

To snáď nie je možné. Neskutočné, ale je vyrovnané. Lačný poslal loptu k pravej žrdi a gólman opäť odhadol smer, ale opäť to bol nechytateľný pokus.

• 90.
    Miloš Lačný strelil gól
  • 90.
    Miloš Lačný zahrával pokutový kop
  • 89.

Tak to je neuveriteľné, rozhodca nariadil penaltu aj pre domáce mužstvo.

• 87.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Marin Ljubičić
  • 84.

Ďalšia štandardka pre nás teraz skončila na bližšej žrdi, kde sa už lopty zmocnil Ružomberok.

• 84.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 83.

Po Pačindovom priamom kope máme vhadzovanie, ale to je len dobré. Čas hrá v náš prospech.

• 83.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 81.

Domáci opäť v akcii. Po centri z ľavej strany však Ján Maslo zakončoval z náročnej pozície a preto lopta skončila mimo ihriska.

• 81.
    Tomáš Ďubek opustil ihrisko, nahradil ho Michal Faško
  • 80.

Pačinda poslal loptu z priameho kopu priamo do brankárových rukavíc a vďaka tomu založil náš súper rýchlu kontru, ktorú zastavil šikovne Brašeň taktickým faulom.

• 80.
  • 78.

Pačinda zahral loptu na krátko. Po centri sme o loptu prišli.

• 78.
  • 77.

Famózny reflexívny zákrok Macíka. Náš DAC hrá fantasticky. V pokutovom území sa najprv Štepanovský pohral s loptou aby následne nahral Ľuptákovi na hranici pokutového územi. Vystrelil z prvej, Šabala tečoval tesne pred gólmanom, no Macík dokázal ešte zareagovať.

• 73.

To čo predvádza v týchto minútach naše mužstvo je doslova parádička! Nielen, že sme sa nestiahli aj napriek tomu, že vyhrávame, ale snažíme sa o poisťujúci gól. Ľupták parádne vypálil asi z 20 metrov a domáci gólman ledva loptu vytlačil na roh. Po ňom loptu na bližšej žrdi predĺžil Šabala a Kwin sa k zakončeniu nedostal, ale nechýbalo veľa.

• 73.
  • 72.

Na Kwinov center si vyskočil Macík a vyboxoval ho preč od brány.

• 70.

Po Ďubekovom centri si na loptu nabiehal Daniel, avšak skôr pri nej bol Šabala, ktorý ju poslal do bezpečia.

• 69.

Kwin bol ošetrovaný, ale bude v poriadku.

• 69.
    Tomáš Ďubek zahrával priamy kop
  • 68.

Pačinda z priameho kopu trafil pred ním stojaceho Ľuptáka, avšak lopta sa štastne odrazila k Sarrovi a tak akcia pokračovala. Po centri zakončoval Kwin, avšak bol v náročnom uhle.

• 67.
  • 67.

Dnešné stretnutie sleduje 1875 divákov.

• 65.
    Peter Maslo opustil ihrisko, nahradil ho Martin Nagy
  • 65.

Po priamom kope sme súpera k lopte nepustili. Najvyššie si k lopte vyskočil Ľupták a loptu okamžite poslal pred od našej brány.

• 65.
    Jakub Mareš opustil ihrisko, nahradil ho Miloš Lačný
  • 63.

Novic na ihrisku mohol hneď skórovať. Po centri z ľavej strany hlavičkoval Šabala, no loptu poslal bohužiaľ tesne nad.

• 63.
    Róbert Polievka opustil ihrisko, nahradil ho Valērijs Šabala
  • 62.
    Peter Maslo bol napomínaný žltou kartou
  • 61.

Gól, gól, gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool! Tak tomu sa hovorí obrat. Vedieme 2:1 a na dosah máme pol hodinu pred koncom prvý víťazstvo na Ružomberskej pôde vôbec. Pačinda zahral penaltu z bieleho bodu k pravej žrdi, kde sa hodil aj Macík, lenže bol prikrátky, kým tu a aj v Dunajskej Strede sa tešíme z gólu - 1::2.

• 61.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 61.
    Erik Pačinda zahrával pokutový kop
  • 60.

Po faule na Ľuptáka budeme zahrávať penaltu! Dočkáme sa víťazného gólu? Poďmeeeee!

• 57.

Ošetrovanie na oboch stranách. Na našej zostal ležať na zemi Brašeň, no bude v poriadku.

• 57.
    Martin Chrien bol napomínaný žltou kartou
  • 55.

Ďalšia nevyužitá gólová príležitosť. Štepanovský sa dostal do pokutového územia, kde mohol vypáliť na bránu, ale aj prihrať. Rozhodol sa pre prvú variantu, no pálil fakt zle. Lopta skončila mimo ihriska.

• 53.

V nádejnej akcii sme sa o zakončenie obrali samy. Po získaní lopty sa do útoku vyrútili Polievka so Štepanovským, no pas sa k nim nedostal, keďže Sarr trafil len Štepanovského kopačky.

• 50.

Rohový kop letel poriadne nebezpečne do nášho pokutového územia, kde však Ružomberok zakončiť nedokázal. Domáci sa predsa len dostali k strele, ktorá bol nepresná.

• 49.
    Tomáš Ďubek zahrával rohový kop
  • 49.
  • 48.

Pačinda zahral priamy kop nakrátko na Ľuptáka, ktorý následne vystrelil, ale len do súpera pred ním.

• 48.
  • 46.

Začal už aj druhý polčas. Úvodný výkop patril Ružomberku.

• 45.

Máme tu koniec prvého polčasu. Radostne môžem napísať, že z ihriska odchádzali hráči za  remízového stavu 1:1, keď sme množstvo smoly z takmer celého dejstva hodili za hlavu a v závere polčasu sme predsa len skórovali. Videli sme zaujímavé úvodné dejstvo, ktoré sa prezentovalo plynulou hrou s množstvom štandardiek a aj s množstvom príležitostí, či už väčších alebo menších na oboch stranách a tak je aktuálny remízový stav spravodlivý. Pevne však verme, že v druhom polčase predáme aj ďalší gól a budeme sa radovať rovno z trojbodového zápisu. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje ešte 2 minúty.

• 44.

Goooooooool, fantázia, podarilo sa a my na konci polčasu vyrovnávame na 1:1! Štepanovský poslal Pačindovi excelentný pas. Erik sa ocitol voľný pred pokutovým územím, obehol si aj domáceho gólmana a zakončil do prázdnej brány. Tak sa to robí!

• 44.
  • 43.

Ďalšia strela z našej strany. Sarr vystrelil pred pokutovým územím, no strela letela nad našu bránu.

• 42.

Aktívnym napádaním sme získali loptu a založili sme rýchly útok na ľavom krídle, no z neho Štepanoský zakončil slabým pokusom.

• 41.

Štandardku vôbec prvýkrát v stretnutí nezahral Pačinda, keďže z doterajších pokusov ani raz sme nedokázali zakončiť, no Simonov pokus skončil ešte horšie. Center bol poriadne nepresný.

• 41.
    Yves Simon Pambou zahrával rohový kop
  • 40.

Pačinda po strele z ostrého uhla vybojoval rohový kop, no ten zahral nepresne na bližšiu žrď.

• 40.
  • 39.

Priamy kop letel na vzdialenejšiu žrď, kde si na loptu nabiehal Huk. Obrana "Ruže" ho však k lopte nepustila.

• 38.
  • 37.

Premrhaná príležitosť na našej strane. Pačinda hľadal v pokutovom území úplne voľného Sarra, avšak nášho senegalského hráča lopta tesne minula.

• 34.

Po Marešovom rohu hlavičkoval Kružliak, no stále menej istý Tofiloski loptu opäť len vyboxoval, ale našťastie dostatočne ďaleko od brány.

• 33.
  • 32.

Polievka sa šikovne predral cez domácu obranu, dostal sa k palebnej pozícii, avšak z dobrej vzdialenosti poslal slabú strelu.

• 30.

Tak to snáď nie je možné aký smolný gól sme teraz dostali. Mareš centroval z ľavej strany na Ďubeka. K lopte sa najprv dostal Huk, ktorý však loptu nešťastne kopol do spomínaného hráča a lopta sa od neho odrazila k žrdi a do brány. Bohužiaľ prehrávame aj keď sme sa mohli radovať trebárs z víťazstva po nenariadnej penalte.

• 30.
    Tomáš Ďubek strelil gól
  • 29.

Priamy kop zahraný od Jána Masla asi z 20 metrov letela priamo na Tofiloskeho, avšak on predviedol poriadne neistý zákrok, keď loptu chytal až na dvakrát.

• 27.

Sarr dostal loptu na ľavé krídlo, podarilo sa mu aj zacentrovať, avšak poriadne nepresne.

• 25.

Akcie na oboch stranách teraz zastavila pozorná obrana. Predsa len sa podarilo vypáliť Danielovi, avšak bol v ostrom uhle a tak si Tofiloski s loptou šikovne poradil.

• 22.

Črtala sa nám zaujímavá situácia, ktorú však teraz Polievka nezvládol najlepšie. Mohol už aj v pokutovom území vystreliť, no rozhodol sa pre pas. Lopta skončila u súpera.

• 20.

RUKA V POKUTOVOM ÚZEMÍ RUŽOMBERKA!!! Rozhodcova píšťalka však zostala na naše prekvapenie nemá.

• 19.

Pačindov priamy kop bol pridlhý. Ružomberčania bránili netradične, držali sa rukami a vytvorili reťaz. K lopte bol najbližšie Huk, ale aj jemu chýbali asi dva kroky.

• 19.
  • 18.

Po rohu vznikol chaos v našom pokutovom území, ale našťastie sme sa v ňom rýchlejšie spamätali my a odpratali sme tak loptu do bezpečia.

• 17.
  • 16.

Loptu sme rýchlo získali späť a aj sa nám podarilo zakončiť. S Ľuptákovou nádejnou strelou si Macík poradil.

• 15.

Pačindov dlllllllhučičký nákop dobehol v pokutovom území Štepanovský, ktorý ušiel aj Kružliakovi, ale loptu tesne minul bohužiaľ.

• 13.

Ďubek zahral rohový kop na krátko na Mareša. Ten mu vrátil loptu a najprv nevinne vyzerajúci center zakončil hlavou Kružliak a len tak, tak, že išla mimo brány, pretože Tofiloski bol mimo našej svätyne.

• 12.
  • 11.

V útočnej snahe Štepanovský, no bohužiaľ sa mu pri enormnej snahe lopta zasekla medzi nohami.

• 11.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 10.

Divoké tempo zo začiatku opadlo a hra sa presunula medzi šestnástky. Snáď nie na dlho.

• 7.

Hra bola teraz asi minútu prerušená kvôli ošetrovaniu Tofiloskeho, ten sa pri poslednom zákroku zrazil s Michalíkom, avšak bude v poriadku.

• 5.

Hra sa preniesla aj na druhú stranu, kde najprv Huk zasiahol pri strele Chriena v poslednej chvíli, kým Marešove zakončenie tesne minulo našu pravú žrď.

• 4.

Stretnutie začalo v rýchlom tempe, ale štandardky nám teda nevychádzajú aj napriek tomu, že sme ich mali už štyri za sebou. Po odraze po priamom kope sa však lopta dostala na kopačky Ľuptákovi, ktorý napriahol z veľkej vzdialenosti a nakoniec musel Macík loptu vyboxovať na roh.

• 4.
  • 4.
  • 3.

Rohový kop mal podobný priebeh. Prevahu v pokutovom území mali Ružomberčania, ktorí poslal loptu rýchlo do bezpečia.

• 3.
  • 2.

Pačinda zahral priamy kop dobre, avšak s jediným problémom, že ani jeden jeho spoluhráč nebol na mieste dopadu lopty. Uvidíme však aj rohový kop.

• 2.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho mužstva.

• 0.

Dobrý deň prajem spod Čebrate, kde práve hráči oboch celkov prichádzajú na trávnik. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Sezóna sa nám už rozbehla dávnejšie a ja som rád, že môžem napísať, že sa rozbehlo už aj naše mužstvo, ktoré v poslednom ligovom kole zaznamenalo prvé ligové víťazstvo v sezóne v Prešove po jednoznačnom zápase 3:0 a tento výsledok potvrdilo aj počas týždňa výhrou v pohári, kde si v neďalekej Liptovskej Štiavnici vybojoval postup do osemfinále po víťazstve 5:0. Parádne nabudení tak budeme chcieť určite zabodovať aj dnes a opäť sa tak posunúť tabuľkou vyššie. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 11. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Ružomberok - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.10.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 11. KOLE FORTUNA LIGY:

Opäť bez trojbodového zápisu na ružomberskej pôde. Po úvodnom zásahu domácich sme dvoma gólmi Pačindu otočili výsledok, ale v samotnom závere nás o trojbodový zápis obrala Lačného penalta. Na prvé víťazstvo pod Čebraťom teda čakáme aj naďalej, kým ligovú sériu bez prehry sme natiahli na päť dielov. Šesťdesiatka žlto-modrých fanúšikov odchádzala spokojná s druhopolčasovým výkonom, no s mierne trpkou príchuťou za stratu dvoch bodov.

Oproti predošlému ligovému stretnutiu nastala len jedna zmena v zostave, zraneného Szarku nahradil Polievka. Zápas začal v pomerne vysokom tempe.  Hneď v úvode sme mali štyri štandardné situácie, no ani z jednej sme súpera ohroziť nedokázali.  V štvrtej minúte Ľupták vypálil z prvej po odrazenej lopte z veľkej diaľky, Macík musel tento tvrdý pokus vytlačiť spod brvna. V piatej minúte zakončoval v sklze Mareš, lopta tesne minula našu pravú žrď. V 13. minúte Ďubek po výmene lopty s Marešom centroval na Kružliaka, ktorého hlavička taktiež minula našu svätyňu o vlások. O dve minúty poslal Pačinda dlhý center na Štepanovského, náš krídelník ušiel obrane, ale loptu netrafil v gólovej pozícii. V dvadsiatej minúte zahrali domáci po našom centri v pokutovom území rukou, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá! O dve minúty sa Polievka dostal do pokutového územia, avšak v nádejnej pozícii zvolil pas namiesto strely, čím sme o loptu prišli. Po pol hodine hry Huk po centri sprava nešťastne nastrelil Ďubeka, od ktorého sa lopta odrazila k žrdi a do našej brány - 1:0. O dve minúty bol v akcii opäť Polievka, z dobrej pozície však poslal slabú strelu. V 34. minúte Kružliak hlavičkoval po rohovom kope, Tofiloski loptu nekompromisne vyboxoval, kým o tri minúty Pačinda nedokázal z ľavého krídla nacentrovať loptu na úplne voľného Sarra. Minútu pred polčasovým hvizdom to prišlo, Štepanovský vysunul do samostatného nájazdu excelentným pasom Pačindu, Erik si obišiel domáceho gólmana a zakončil do prázdnej brány - 1:1. S gólom do šatne a s remízovým stavom sme sa následne porúčali do kabín.

Príbeh o tom, ako sme v Ružomberku prišli o dva body začal slabším tempom, postupne sme však ovládli hru a prišli aj šance. V 55. minúte Štepanovský dostal pas do nádejnej pozície v pokutovom území, jeho polocenter-polostrela z ostrého uhla nebola presná. Po hodine hry bol v šestnástke faulovaný Ľupták , rozhodca nariadil penaltu. Pačinda ju zahral po zemi k pravej žrdi, kde bránil aj Macík, no bol prikrátky - 1:2. V 63. minúte hlavičkoval po centri novic na ihrisku, Šabala, no tesne nad. V 68. minúte Pačinda z priameho kopu trafil pred ním stojaceho Ľuptáka, lopta sa však odrazila k Sarrovi a po jeho centri hlavičkoval Kwin v nádejnej, ale náročnej pozícii. O päť minút Šabala predĺžil loptu po zahranom rohovom kope na vzdialenejšiu žrď a Kwinovi chýbalo málo k tomu, aby mohol zakončiť. V 78. minúte najprv Štepanovský povyzvŕtal obranu Ružomberka, nahral Ľuptákovi stojacemi na hranici pokutového územia, ktorý vypálil z prvej, Šabala tečoval, no famózny Macíkov reflexívny zákrok zabránil gólu. V závere stretnutia po strete Huka s Lačným nasledoval pokutový kop, ktorý domáci útočník premenil nechytateľnou strelou k pravej žrdi - 2:2. Na tento neskorý gól sme už zareagovať nedokázali a tak sme si z Ružomberka zobrali len jeden bod.

Po piatej remíze v ročníku zostávame aj naďalej na desiatej priečke. Ďakujeme fanúšikom, že si merali cestu až na Dolný Liptov, aby podporili svoje mužstvo. Tretina ligovej sezóny je po remíze v Ružomberku za nami. Nasleduje reprezentačná prestávka. Po nej sa stretneme 15.10.2016 o 20:30 so Žilinou snáď posledný krát v prechodnom Seneckom domove.

Krisztián Németh, DAC: „V prvom polčase sme hrali vyrovnaný futbal, no súper išiel do vedenia. Som však rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Cez polčas som prízvukoval hráčom, že stále je to málo z našej strany, že musíme pridať, lebo máme na viac. V druhom dejstve hráči svoj potenciál aj naplno ukázali. Išli sme do vedenia, ale mali sme pridať aj tretí gól. V závere stretnutia sme inkasovali z penalty. Som šťastný, že sme zvládli tento týždeň. Vyhrali sme v Prešove, postúpili sme v pohári a ukázali sme svoj potenciál v Ružomberku. Po priebehu stretnutia som však nespokojný, že sme získali len jeden bod.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Zápas sme dobre rozbehli, strelili sme aj vedúci gól, ale súper dokázal vyrovnať. Po inkasovanom góle sme znervózneli, začali sme strácať lopty, dali sme veľa priestoru súperovi, ale som rád, že aj za takého priebehu sme v závere vydolovali bod. Doma sme však chceli vyhrať, takže s týmto výsledkom nemôžem byť spokojný.“