• Gól (82. minúta)Yusuf Otubandjo
  • Rohový kop (86. minúta)Erik Pačinda
  • Rohový kop (89. minúta)Kristopher András Vida
  • 90.

Rozhodca k tomuto pre nás katastrofálnemu stretnutiu nenadstavil ani jednú minútu a tak je tu jeho koniec. Dnes sme zaznamenali najvyššiu domáci prehru v histórii, keď Žilinčania v druhom polčase pridali ešte dva góly. Toto je tvrdá rana pre naše mužstvo a ja pevne verím, že sa z tejto prehry čo najskôr spamätáme.

Stretnutím so Žilinou pre nás odštartovala druhá tretina fortunaligovej sezóny. Pokračovať v nej budeme v nedeľu 23.10. o 17:30, kde sa po výmene domáceho prostredia predstavíme v krajskom derby v Trnave.  Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Po rohu sme sa azda v poslednej príležitosti na gól k zakončeniu nedostali.

• 89.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 89.

Stretnutie sa dohráva. Uvidíme však, či predsa len nepridáme aspoň čestný gól.

• 86.

Pačinda zahral roh na bližšiu žrď, kde sa k lopte chcel dostať Šabala. Žilinský futbalista bol úspešnejší v súboji.

• 86.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 84.

Po strele Šabalu bola lopta zablokovaná a naši hráči sa dožadovali odpískania penalty. Rozhodca videl situáciu inak.

• 82.

Sme viac ako zrelí na uterák! Absolútny debakel v Senci. Prehrávame 6:0. Hostia nás dnes rozobrali na kúsky. Mabouka poslal center z pravého krídla na nikým nekrytého Otubanja. Hlavičkou bez problémov prekonal Darka a zaknihoval poltucet.

• 78.

Po našom rohu opäť hostia v akcii. Center z ľavej strany letel šikovne na Špaleka, ktorý aj nebezpečne hlavičkoval, ale Tofiloski tentokrát vychytal šiesty gól.

• 77.
  • 76.

Horor v Senci sa ešte nekončí. Dostávame piaty gól. Po ľahšej strele od Hlohovského loptu nezachytil dnes neistý Tofiloski a tak loptu opäť vyberáme z našej brány.

• 76.
    Filip Hlohovský strelil gól
  • 72.

Prvý roh skončil na vzdialenejšej žrdi, kde sa však ku Kwinovi lopta nedostala. Dokázali sme však zakončiť a získať si ďalší roh, ktorý letel pre zmenu k bližšej žrdi na Šabalu, ale ten v ťažkej pozícii Volešáka neohrozil.

• 72.
  • 71.
  • 70.

Konečne sme sa mohli dočkať aspoň zníženia, ale opäť sme neboli efektívni. Sarr bol vysunutý do nádejnej pozície, pätičkou našiel Vidu, ktorý bol vychytaný v tutovke.

• 67.

V akcii Žilina. Otubanjo sa dostal do pokutového územia, už-už to vyzeralo tak, že príde o loptu, lenže dal nečakanú prihrávku na Špaleka, ktorý pálil z prvej a tiež trafil bočnú sieť.

• 66.

Na trávniku skončil ležať po tvrdom súboji Otubanjo, ale bude v poriadku.

• 65.

Hostia rozvlnili našu sieť už piatykrát, ale teraz našťastie z tej správnej strany. "Šošon" sa k nej dostal na ľavej strane a z dobrej pozície neváhal a strieľal, našťastie teda vedľa.

• 64.

Stretnutie je rozhodnuté a v podstate sa len dohráva. Medzitým sa však bavia fanúšikovia hostí, ktorí na to majú aj štvorgólový dôvod.

• 63.
    Miroslav Káčer opustil ihrisko, nahradil ho Michal Klec
  • 61.

Dvojité striedanie na našej strane. Pevne verme, že nám to prinesie aspoň čestný gól.

• 57.

Simon sa prebíjal dopredu šikovne a odhodlane. Špalek ho niekoľkokrát fauloval, ťahal a nakoniec podkol zo zadu. Videl "AŽ" žltú kartu.

• 57.
    Miroslav Káčer bol napomínaný žltou kartou
  • 54.

Aj naďalej pokračujeme v druhom polčase bez zakončenia. Polievka si chcel vymeniť loptu so Sarrom, ale bol nepresný.

• 52.

Hra pokračuje medzi šestnástkami, ale pokračujú aj provokácie na tribúnach, prehadzovanie konfiet, či pohárov do druhého tábora, ale sektory sú zatiaľ bezpečne oddelené.

• 49.

V druhom polčase nenastalo ani jedno striedanie. Naďalej sa snažíme, ale naďalej bez výsledku.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí.

• 45.

Prvý polčas konečne skončil! Píše sa mi to veľmi ťažko, ale prehrávame šokujúco, smutne, nešťastne a kruto 0:4! Žilina nás totálne vyškolila v efektivite, kde v podstate zo šiestich príležitostí premenili štyri, kým my sme mali minimálne toľko príležitostí, ale nielen, že sme veľakrát neboli presní, či dôrazní, ale sme ani viackrát nedokázali ani zakončiť. Je to krutý výsledok, ale musíme sa postaviť na nohy a bojovať aspoň o česť! DAC do toho!

• 45.

Špalek poslal loptu na bližšiu žrď, kde sme sa však o ňu už postarali.

• 45.
    Nikolas Špalek zahrával rohový kop
  • 45.

Po prvom rohu sme sa ocitli v dobrej pozícii, ale vyťažili sme z nej len ďalší roh z ktorej sme opäť boli nebezpeční, lenže Pačinda bol nedôrazný.

• 45.

Rozhodca nadstavuje ešte jednu minútu.

• 45.
    Branislav Ľupták zahrával rohový kop
  • 43.

Zostávame aktívni, ale bez úspešného zakončenia. Sarr mohol perfektne vysunúť Pačindu do samostatného nájazdu, lenže dal krátku prihrávku po ktorej si Erik musel hľadať palebnú pozíciu. Našiel ju, ale pálil nad.

• 42.

Štandardka takmer z našej polovice letela dobre, ale opäť sme boli vezzubí vo finálnej fáze.

• 40.

Po tomto centri už Žilina ohroziť našu bránu našťastie nedokázala. Verme, že je to predzvesť lepšej časti stretnutia.

• 40.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 37.

Mohlo byť 0:5! Dnes úplne jednoznačne horíme na ľavom krídle, kde opäť prenikla Žilina. K lopte sa dostal Otubanjo a jeho pokus len tesne minul pravú žrď.

• 34.

Naša morálka je na nule, ale aj tak sme po týchto góloch ohrozili súpera. Po prihrávke do pokutového územia úplne nekrytý Pačinda "nožničkoval", ale v nádejnej pozícii bol Volešák pozorný.

• 33.

Sme na kolenách. V 32. minúte prehrávame o štyri góly!!! Ani v najhorších snoch sme si nepredstavovali takýto scenár. Otubanjo našiel Špaleka, ktorý nekompromisnou strelou rozvlnil našu sieť už neuveriteľne štvrtýkrát.

• 32.
    Nikolas Špalek strelil gól
  • 30.

Prehrávame o tri góly. Tak toto je neuveriteľný priebeh prvého polčasu, kde najprv po prieniku z pravej strany strieľal Špalek a vyrazenú loptu presne na Škvarkove kopačky žilinský futbalista poslal opäť do našej brány.

• 30.
    Michal Škvarka strelil gól
  • 27.

Polievka v pokutovom území bojoval. Šikovnou kľučkou si našiel palebnú pozíciu, ale v sklze už zakončil nedôrazne.

• 25.

Roh letel aj po druhýkrát na vzdialenejšiu žrď, kde tentokrát bojoval o loptu Huk. Súboj vyhral, ale v náročnej pozícii opäť lopta za Volešákov chrbát preniknúť nemohla.

• 25.
  • 21.

Aj po druhom góle sme sa otriasli, nemáme na výber, a už sme aj útočili. Kwin hľadal spoluhráča z pravej strany, ale bol poriadne nepresný.

• 18.

Tak to je teda vytriezvenie. Ďalšia šanca zeleno-bielych a prehrávame o dva góly. Otubanjo dostal perfektný pas za obranu a ešte lepšie prestrelil vysunutého Tofiloskeho. Krásny gól, avšak pre nás neskutočne smutný.

• 18.
  • 17.

Škvarka zahral roh nakrátko, no po následnom centri sme už loptu poslali bez problémov do bezpečia.

• 16.
  • 15.

"Šošoni" prenikli opäť po pravom krídle do útoku. Loptu na hranici pokutového územia odstal Škvarka odkiaľ aj napriahol a náš gólman vyrazil na roh.

• 13.

Center letel na vzdialenejšiu žrď, kde sa Michalík prebíjal cez protihráča. Horko ťažko sa mu to podarilo, keď loptu doťukol, ale gólman s týmto pokusom nemohol mať problém.

• 13.
  • 11.

Tak to je opäť smoly. Prvá vážnejšia akcia Žiliny a prehrávame. Špalek dostal prihrávku k bránkovej čiare odkiaľ našiel v pokutovom území dobre nabiehajúceho Káčera. Ten technickou strelou k vzdialenejšej žrdi nedal šancu nášmu gólmanovi.

• 11.
    Miroslav Káčer strelil gól
  • 10.

Zakončiť sme sa snažili po útočných akciách na pravej a aj ľavej strane, ale nepodarilo sa nám to. Dokonca hostia založili aj kontru, ktorú zastavil pozorný Huk.

• 8.

Hlohovský poslal do pokutového územia nízky center, kde si na loptu nabiehal Špalek. Dostal sa k nej, ale tečovať ju už nedokázal.

• 8.
    Filip Hlohovský zahrával priamy kop
  • 6.

Od úvodných minút sa hrá bojovný futbal a potešiteľné je, že aj keď sme si príležitosť na ohrozenie brány nevypracovali, tak určite máme loptu viac na kopačkách.

• 3.

Na štadióne vládne od začiatku stretnutia búrlivá atmosféra. Na zápas totiž pricestovali aj fanúšikovia hostí v hojnom počte. Verme teda, že dnes budeme svedkami výbornej atmosféry a ešte lepšieho futbalu.

• 1.

Stretnutie práve začalo s výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Srdečne vás zdravím a pevne dúfam, že posledný krát z prechodného seneckého domova, kde práve hráči oboch celkov nastupujú na ihrisko. Naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii, kým Žilinčania sa v lige premiérovo predstavia v nových zeleno-bielych kockovaných dresoch. Dnes na nás čaká určite najťažší súper, ktorého nám momentálne vie ponúknuť naša slovenská liga. „Šošoni“ sa suverénne a zaslúžene nachádzajú na prvom mieste fortunaligovej tabuľky. Každým zápasom potvrdzujú svoje kvality a v tom im dnes budeme chcieť zabrániť. Zároveň chceme do druhej tretiny súťaže vstúpiť úspešne, keďže prvá nám nevyšla a zároveň chceme sériu bez prehry navýšiť na osem. Pevne veríme, že s našou skvelou domácou kulisou sa to aj podarí. DAC do toho!

• 0.

Reprezentačná prestávka sa skončila a tak sa môže opäť naplno rozbehnúť ligová súťaž a konkrétne jej druhá tretina. Tú začneme naozaj z ostra, so súbojom s aktuálnym a jednoznačným lídrom zo Žiliny, ktorý doposiaľ prehral len jedno stretnutie. My v prvom rade pevne veríme, že sa posledný krát predstavíme v našom prechodnom seneckom domove a určite budeme chcieť pokračovať aj v našej sérii. Neprehrali sme totiž už sedem súťažných zápasov a na domácej pôde chceme aj s domácou podporou zaknihovať ôsmy dielik. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 15.10.2016 o 20:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 12. KOLE FORTUNA LIGY:

Šesťgólový debakel pri seneckých jazerách. Majstrovsky hrajúca Žilina nás v azda poslednom zápase v prechodnom domove rozobrala a vyškolila z efektivity. V stretnutí, kde sme my pri vlastných príležitostiach pálili slepými, hostia premieňali takmer všetko a tak sme si pripísali najvyššiu domácu prehru v histórii.

Po reprezentačnej prestávke poslal tréner Krisztián Németh totožnú zostavu na ihrisko, ako hrala posledné ligové kolo v Ružomberku. Od úvodu stretnutia sme boli svedkami bojovného futbalu, kde sme mali väčšiu prevahu na lopte my. V 11. minúte však hostia založili útok po pravom krídle, odkiaľ Špalek z bránkovej čiary nahral veľmi dobre postavenému Káčerovi a hráč s číslom 66 technickou strelou nedal šancu nášmu gólmanovi - 0:1. O dve minúty zakončoval Michalík po rohu z náročnej pozície, ale nebol úspešný. V 15. minúte si Škvarka našiel palebnú pozíciu pred pokutovým územím, no jeho tvrdý pokus Tofiloski vyrazil. O tri minúty dostal Otubanjo pas za obranu, vybehnutého brankára preloboval kúskom pod brvno - 0:2. V 27. minúte sa Polievka po kľučke dostal k zakončeniu z nebezpečnej pozície, bohužiaľ sa však pošmykol. Po pol hodine hry po prieniku na pravej strane zakončoval Špalek, jeho pokus vyrazil Tofiloski priamo na Škvarkove nohy, ktorý už bez problémov skóroval - 0:3. V 32. minúte prišla definitíva v nádeji na zisk čo i len bodu - Otubanjo našiel Špaleka a ten tvrdou strelou štvrtýkrát rozvlnil našu sieť - 0:4. O minútu sme aj napriek nepriaznivému vývoju bojovali a vytvorili si aj nebezpečnú príležitosť, Pačinda center do šestnástky zakončil „nožničkami“, ale v gólovej pozícii bol Volešák opäť pozorný. V 37. minúte Otubanjo napriahol spoza šestnástky, jeho pokus len tesne minul pravú žrď. V 43. minúte Sarr poslal prikrátku prihrávku na Pačindu, ale Erik si aj napriek tomu našiel palebnú pozíciu, odkiaľ však zakončil nad. Po dvoch rohoch v nadstavenom čase sme boli v oboch prípadoch tesne od gólu, ale neboli sme úspešní vo finálnej fáze a tak sme odišli po polčase do kabín so sklonenými hlavami za stavu 0:4.

Druhé dejstvo malo pomalý rozbeh, o všetkom už totiž bolo rozhodnuté. Prvá pätnásťminútovka prebehla v prevažnej miere medzi šestnástkami. V 65. minúte po prieniku z ľavej strany Diaz nastrelil našu sieť už piatykrát, teraz však z bočnej strany. Rovnako skončila lopta na bočnej sieti po Otubanjovej nečakanej pätičke a následnej strele z prvej od Špaleka. V sedemdesiatej minúte bol vysunutý Sarr do nájazdu, taktiež ako Otubanjo pätičkou našiel Vidu, ktorý bol v gólovej pozícii vychytaný. V 76. minúte sa k lopte dostal Hlohovský, asi z osemnástich metrov vystrelil k žrdi, kde tento pokus nedokázal zneškodniť Tofiloski - 0:5. O dve minúty voľný Špalek hlavičkoval po centri z ľavej strany, takmer istý gól tentokrát náš brankár zneškodnil. V 82. minúte sme dostali definitívny klinec do rakvy - kanárika, Maboukov center skončil pri úplne voľnom Otubanjovi, ktorý vedel čo s loptou - 0:6. Dve minúty na to bola Šabalova strela v pokutovom území zablokovaná, naši hráči sa dožadovali odpískania ruky, ale rozhodca mal iný názor. Keďže sa nám v závere stretnutia už nepodaril pridať ani čestný gól, tak naše mužstvo odišlo nešťastne z ihriska po trpkej šesťgólovej prehre.

Tvrdý výprask a šiesta prehra v ročníku nás odsúva na predposlednú priečku fortunaligovej tabuľky. Aspoň dvaja naši fanúšikovia odišli spokojní, keďže v polčasovej prestávke v súťaži Fortuny vyhrali po 15-tisíc eur. Stretnutím so Žilinou pre nás odštartovala druhá tretina fortunaligovej sezóny. Pokračovať v nej budeme v nedeľu 23.10. o 17:30, kde sa po výmene domáceho prostredia predstavíme v krajskom derby v Trnave.

Krisztián Németh, DAC: „Žilina nás dnes vycvičila z efektivity. Z prvých troch šancí sme inkasovali tri góly a potom už bolo rozhodnuté o zápase. Výsledok 0:6 je hanba a ja za ňu beriem zodpovednosť.“

Adrián Guľa, Žilina: „Chlapci hrali s vášňou, boli nadržaní po góloch a myslím si, že to rozhodlo. Súper je nepríjemný a je super vyhrať tak jednoznačne proti tak nebezpečnému protivníkovi. Za čo mojim hráčom gratulujem. Boli sme vysoko efektívni a to hlavne v prvom polčase, a to bolo rozhodujúce. V druhom časti zápasu sme kontrolovali priebeh hry a keď sa ihrisko otvorilo, tak sme vsietili ďalšie dva góly. Ďakujem mojim hráčom k tomuto výsledku.“