StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC Spartak Trnava
    >>
Robert Ndip Tambe 30
90+3. minúta1 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Nespravodlivo, ale bohužiaľ opäť končíme bez bodu. V druhom polčase sme hru dokázali jednoznačne zlepšiť, vytvorili sme si aj niekoľko gólových príležitostí, ale pre našu smolu sme vytúžený gól opäť nestrelili. Priebeh stretnutie zdokumenovali aj diváci. Domáci svojich hráčov vypískali, kým naši poďakovali za výkon.

Päťdesiate prvé krajské derby proti Trnave je už minulosťou.Najbližšie nás čaká zápas o týždeň v sobotu, kedy si 29.10. o 17:00 zmeriame sily s Myjavou na jej pôde. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Na rohový kop už vybehol aj náš brankár, ale k vytúženému gólu sme sa opäť nedostali.

• 90+2.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 90+1.

To čo opäť vybránil Jakubech nie je možné. Center dopredu predĺžil Vida, tvrdo vypálil Živković, ale domáci gólman predviedol ďalší bravúrny zákrok.

• 90.

Rozhodca nadstavuje ešte tri minúty. Chlapci musíme, musíme skórovať!

• 89.

Z veľkej diaľky napriahol Ljubičić. Lopta skončila asi meter vedľa brány.

• 87.

Najprv sa Jakubechovi podarilo vyraziť Brašeňovu strelu k ľavej žrdi a pozorný bol aj po hlavičke Šabalu, loptu spod brvna vytesnil. Gól si v týchto chvíľach viac ako zaslúžime.

• 85.

Po centri z vlastnej polovice loptu posunul Michalík na Pačindu. On si pripravil palebnú pozíciu, ktorá však bola tečovaná tesne vedľa. Z následného rohu sme nič nevyťažili. Rozhodca odpískal útočný faul.

• 85.
  • 84.

Po priamom kope sa Brašeň s loptou nemaznal a okamžite založil protiútok. Nepresnou prihrávkou na Šabalu sme sa však o zakončenie opäť obrali.

• 84.
    Róbert Richnák opustil ihrisko, nahradil ho Martin Tóth
  • 83.
    Erik Jirka zahrával priamy kop
  • 83.

Hra je prerušená. Po tvrdom súboji je ošetrovaný na trávniku Košťál. bude však v poriadku.

• 82.

Druhý Pačindov pokus v rýchlom časovom slede letel dobre na našich hráčov, ale predsa len mali v pokutovom území prevahu domáci futbalisti.

• 81.
  • 81.

Pačinda sa z uhla snažil priamo ohroziť súperovu bránu, ale lopta sa od múru odrazila von na roh. Tesne vedľa.

• 77.

Zakončenie Ľuptáka taktiež skončilo vedľa brány.

• 76.

Tak to je škodyyyyyyyyyyyy opäť. Pačinda poslal loptu pred trnavskú bránu, kde chýbal Šabalovi necelý krôčik, aby loptu mohol tečovať tesne pred Jakubechom.

• 75.

Ďalšia zaujímavá príležitosť. Šabala bol na Brašeňov pas prikrátky.

• 74.

Dlhšiu dobu sme kombinovali, ale domáci nás dopredu nechcel pustiť. Predsa len sa podaril pas na Ľuptáka, ktorý mal pred pokutovým územím množstvo času a aj priestoru, ale aj napriek tomu sa jeho strela nezmestila medzi tri žrde.

• 71.

Pačindov roh vyboxoval Jakubech priamo na Ljubičićove kopačky, ale on poslal z prvej poriadne nepresný pokus.

• 71.
  • 68.

Jirka zahral loptu na krátko na Mikoviča, ktorý následne poslal center do šestnástky, kde však stál pozorný Huk, akciu bez problémov prerušil.

• 67.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Pačinda síce pekne našiel útočiaceho Vidu, ale pokračovať akcia nemohla. Šabala sa totiž zabudol v ofsajde.

• 64.
    Lukáš Mihálik opustil ihrisko, nahradil ho Martin Košťál
  • 63.

Dostali sme sa k zakončeniu, ale opäť raz sme neboli úspešní vo finálnej fáze.

• 60.

Nádejne črtajúcu sa akciu sme si opäť pokazili sami. Najprv menej presným pasom, čím sme Šabalu obrali o samostatný nájazd a nakoniec jeho center nenašiel Pačindu.

• 59.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 58.

Mikovič poslal loptu z priameho kopu priamo do pripravených Slávikových rúk.

• 58.
    Martin Mikovič zahrával priamy kop
  • 56.

Po rohovom kope si v obrane s prehľadom skrotil loptu Ljubičić. Môžeme sa pustiť do útoku.

• 56.
    Martin Mikovič zahrával rohový kop
  • 55.

Ďalšiu z množstva štandardných situácii zakončil Tambe, ale bol v náročnej pozícii a tak našu bránu ohroziť nemohol.

• 55.
    Loic Guilvic Gagnon opustil ihrisko, nahradil ho Erik Jirka
  • 54.

Taaaak to sme teda zase boli poriadne blízko ku gólu. Lopta sa dostala k Ľuptákovi, ktorý sa predral cez domácu obranu, dokázala aj zakončiť k žrdi, no pozorný Kabubech opäť pozorne lapal.

• 54.
  • 53.

Richnák sa po priamom kope snažil ohroziť našu bránu, ale nebol presný.

• 52.
    Róbert Richnák zahrával priamy kop
  • 51.

Hra sa v rýchlosti dostala aj na druhú stranu, kde nebezpečne zakončoval Brašeň. Lopta bohužiaľ minula súperovu svätyňu o vlások.

• 51.

Spartak zahral priamy kop na krátko, loptu vlastne len posunuli na Hladíka, ktorý z prvej tvrdo vypálil. Slávik bol pozorný.

• 50.
    Ivan Hladík zahrával priamy kop
  • 49.

Roh letel na Huka, ale Godál vyskočil vyššie.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 48.

Druhú polovicu stretnutia začíname tak, ako sa na DAC patrí. Od začiatku bojujeme vpredu a hľadáme si možnosti na zakončenie, získali sme roh.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom na našej strane a zároveň sme začali aj striedaním. Niečo určite treba robiť s nepriaznivým výsledkom.

• 46.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Erik Pačinda
  • 45.

Rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani jednu minútu a tak tu máme jeho koniec. Bohužiaľ nová metla zatiaľ v našom kádri dobre nemetie. Prehrávame totiž 1:0. Prvý polčas pozerajúcich sa divákov zatiaľ veľmi nenadchol. Videli sme minimálne množstvo gólových príležitostí a na druhej strane sme boli svedkami množstva nepresností, odkopávaných lôpt, či neslávne prihrávanie si v obrane. Mali sme však aj viaceré náznaky zaujímavých príležitostí a tak pevne verme, že ich v druhom polčase dovedieme aj do konca. DAC do toho!

• 45.

V závere polčasu sme sa predsa len osmelili. Po centri z ľavého krídla sme však boli svedkami hneď dvoch našich luftov, ktorých autormi sú Šabala a Živković.

• 44.

Svoje motory zapínal na pravej strane ihriska Ľupták. Zo zadu bol zastavený Jansom, ale rozhodca odpískal len faul.

• 41.

Hra je prerušená v priebehu minúty hneď dvakrát. Najprv zostal ležať na zemi trnavský futbalista a teraz sa nejaký čas zviechal zo zeme Šabala. Obidvaja sú však v poriadku.

• 38.

Opäť sme prevzali iniciatívu minimálne čo sa týka držania lopty. Verme, že sa dostaneme aj k zakončeniu. Gól potrebujeme absolútne jednoznačne.

• 36.
    Valērijs Šabala bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Útočná snaha aj na našej strane. Loptu stratil po centri Šabala, bol príliš pomalý, respektíve chýbala mu dravosť.

• 32.

Trnava sa s gólom neuspokojila, pretože hneď mohla pridať aj druhý. K zakončeniu v pokutovom území sa dostal nestrážený Gagnon, my môžeme byť radi, že mu lopta nesadla na kopačky.

• 30.

No a teraz sa nám odkopávanie lôpt, respektíve nepresné prihrávky, vypomstili v plnej miere. Po centri do malého vápna Huk nedokázal odhlavičkovať loptu a práve naopak ju odovzdal na Tambeho kopačky, tenosamotený poslal loptu medzi Slávikove nohy.

• 30.
    Robert Ndip Tambe strelil gól
  • 30.

Hra sa opäť upokojila, ale útočí Trnava, po každom našom získaní ju takmer okamžite odovzdávame súperovi.

• 27.

Nebezpečenstvo vzniklo aj na druhej strane, kde sa k palebnej pozícii a tvrdej strele dostal Mikovič. Slávik loptu len vyboxoval pred seba, ale súpera sme k nej už nepustili.

• 25.

Po prvom rohu sme získali hneď aj druhý a takmer sme strelili gól. Loptu totiž hlavičkoval Ljubičić, prešla cez Jakubecha, ale Godál na bránkovej čiare hasil v hodine dvanástej.

• 24.
  • 24.
  • 23.

Nekonečnými prihrávkami v obrane sme uspali "Bílych Andelov"  a hneď sme aj založili zaujímavý útok s pasom z pravého krídla od Živkovića, bohužiaľ v dobrej pozícii loptu najprv netrafil Simon, no získali sme aspoň roh po strele Davisa.

• 20.

Hra sa dostala medzi šestnástky. Obidve mužstvá sa snažia vychádzať z pozornej obrany. Ide totiž o veľa.

• 17.

Veľa nepresností môžeme pozorovať na našej strane, čo určite nahráva do kariet súperovi. Aj teraz sme získali loptu pri útočení, no hneď sme ju odovzdali späť, ale našťastie sme sa k nej opäť dostali. Budeme totiž svedkami odkopu od našej brány.

• 14.

Domáci sa previnili hneď dvomi faulmi a hneď po nich sme zahrali prvú našu štandardku v stretnutí, ku ktorej sa postavil Davis. Lopta mala dobrý smer, avšak letela prinízko a tak sa ku Kwinovi nedostala.

• 14.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 12.

Podarilo sa nám zoskupiť a aj vytlačiť Trnavu od našej brány. Verme, že postupne sa hra presunie do jej obrannej zóny.

• 9.

"Čierno-červení" nám robia poriadnu šarapatu v zostave, ale našťastie sme si poradili aj s rohom zahraným najprv na krátko. Center do pokutového územia poslal do bezpečia Brašeň.

• 9.
  • 8.

Huk teraz trochu zbytočne odkopol loptu na rohový kop, no práve on hasil domácu príležitosť odhlavičkovaním.

• 8.
  • 7.

Aj napriek predošlému zdrvujúcemu výsledku z domáceho zápasu si dnes na derby našlo cesto viacero našich skvelých a verných fanúšikov. Je ich tu asi 70. Ďakujeme!

• 5.

Ďalšia domáca príležitosť a to tentokrát po pase z pravého krídla. Tentokrát už Ľupták dokázal zablokovať Richnáka.

• 3.

Naša úplne novovzniknutá zostava aj s premiérovým štartom Slávika v zostave mohla hneď aj inkasovať. Po centri Jansa neustrážil Tambeho Huk, no domáci útočník našťastie bránu netrafil.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku. Na štadióne je naozaj divná atmosféra. Ticho, ticho a ešte raz ticho.

• 0.

Srdečne vás zdravím zo Štadióna Antona Malatinského, kde práve hráči oboch celkov prichádzajú na ihrisko. Domáci v červeno-čiernych dresoch, kým naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii. Dnes je nástup mužstiev v krajskom derby smutnejší ako obvykle. Aj napriek tomu, že sa stretnú tímy s najlepšími fanúšikmi na Slovensku, tak na štadióne nevládne elektrizujú atmosféra. Obidva fanúšikovské tábory nie sú spokojné s výkonmi svojho mužstva a práve o tento fakt budeme zrejme vidieť boj na ihrisku ešte krvilačnejší ako doposiaľ – bude to neľútostný boj o najlepších fanúšikov na Slovensku. Nášmu mužstvu v žiadnom prípade nevyhovuje jedenásta priečka a navyše novozložená zostava sa bude chcieť predviesť novému trénerovi v najlepšom svetle, kým domáci chcú odčiniť prehru z posledného stretnutia na domácej pôde s Podbrezovou a zároveň si vylepšiť siedmu priečku. Verme, že pod taktovkou nového kouča dnes uvidíme pravé žlto-modré srdce a zároveň aj tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 13. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Spartak Trnava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 23.10.2016 o 17:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 13. KOLE FORTUNA LIGY:

V krajskom derby bez atmosféry zažil nový tréner László debut bez bodového zisku. Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý sme prehrali, sme v druhom dejstve dominovali, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, no napriek enormnej snahe sme však úspešný výsledok opäť nedosiahli. Odmenou pre našich hráčov bol aspoň potlesk od zhruba sedemdesiat žlto-modrých fanúšikov, kým domáci celok bol vypískaný.

S novým trénerom nastúpila v krajskom derby aj novozložená zostava. Mimo základnú jedenástku sa ocitli Pačinda, Tofiloski, Michalík, Sarr a Polievka a na ich miesta sa dostali debutant Slávik, Šabala, Živković, Ljubičić a navrátilec po dlhodobom zranení – Davis. Už v tretej minúty Jansov center našiel v pokutovom území neustráženého Tambeho, ktorý našťastie pálil vedľa. Trnava nás v úvodných minútach pritlačila, ale k vážnejšej príležitosti sme ju nepustili. V polovičke polčasu sa hra vyrovnala, no pre smolu divákov sa hralo medzi šestnástkami. V 23. minúte sme sa dostali k zakončeniu po Živkovićovom centri z pravej strany, loptu v dobrej pozícii netrafil Simon, ale pri strele ho zastúpil Davis, získal roh. Po ňom gólovú hlavičku Šabalu z bránkovej čiare vykopol Godál. V 27. minúte sa k palebnej pozícii dostal Mikovič, štipľavú strelu zneškodnil volejbalovým „bágrom“ Slávik. Po pol hodine hry sme doplatili na odkopávanie lôpt a nepresné prihrávky, Huk nedokázal odhlavičkovať center do malého vápna, od jeho chrbta sa lopta posunula na Tambeho kopačky a osamotený útočník poslal loptu medzi Slávikove nohy - 1:0. V 32. minúte sa po Mikovičovej prihrávke ocitol v pokutovom území osamotený Gagnon, vo výhodnej pozícii mu strela nesadla. V závere polčasu sme sa mohli dostať do nebezpečnej príležitosti, avšak po centri z ľavej strany loptu netrafili Šabala ani Živković, a tak sme odišli do kabín za nepriaznivého stavu 1:0.

Druhú polovicu stretnutia sme aj vďaka striedajúcemu Pačindovi začali aktívnejšie, ale k zakončeniu sa aj napriek tomu ako prvý dostal súper: priamy kop zahrali v 51. minúte nakrátko na Hladíka, ktorý vystrelil z prvej, no s tvrdým pokusom si Slávik poradil. Z kontry hneď nebezpečne zakončil Brašeň, Jakubechovu bránu však minul o vlások. V 54. minúte sa Ľupták predral po zahranom rohovom kope cez domácu obranu, zakončil k žrdi, ale pozorný Jakubech lapal. V ďalších minútach sme si vypracovali viacero nádejných príležitostí, avšak opäť sme zlyhávali vo finálnej fáze. V 74. minúte po našej kombinačnej akcii dostal dobrý pas Ľupták, ktorý mal pred pokutovým územím dostatok času a aj priestoru, ale aj tak sa netrafil medzi žrde.  O dve minúty poslal Pačinda loptu pred trnavskú bránu, Šabalovi chýbal snáď len polkrok k nebezpečnému tečovaniu. V 81. minúte Pačinda loptu poslal z priameho kopu asi z 20 metrov priamo na bránu, po teči skončila lopta tesne nad. O štyri minúty sa situácia zopakovala, Pačinda si našiel palebnú pozíciu, tvrdo vypálil, ale lopta opäť minula bránku o kúsok. V 87. minúte sme pokračovali v tlaku, ale Jakubech si poradil s Brašeňovou strelou k žrdi a aj so Šabalovou hlavičkou. Keď si domáci gólman poradil aj so Živkovićovou tutovkou v nadstavenom čase, tak aj po skončení duelu svietilo na svetelnej tabuli 1:0.

Siedma prehra v ročníku pre nás znamená zotrvanie na predposlednej priečke tabuľky. Nový tréner vo svojej premiére nezvrátil negatívne sa vyvýjajúcu sezónu, no verme, že v ďalšom stretnutí nám to pôjde lepšie. Päťdesiate prvé krajské derby proti Trnave je už minulosťou.Najbližšie nás čaká zápas o týždeň v sobotu, kedy si 29.10. o 17:00 zmeriame sily s Myjavou na jej pôde.

László Csaba, DAC: „V prvom momente môžem súperovi jedine zagratulovať k víťazstvu 1:0. Podľa môjho názoru, možno s tým ostatní nebudú súhlasiť, vzhľadom na druhý polčas prehralo lepšie mužstvo. Koniec koncov všetko povedala reakcia fanúšikov. Mužstvo, ktoré prehralo vytlieskali, naopak víťaza vypískali. Domáci mali jednu šancu, z ktorej dali gól a tak mali stopercentnú efektivitu. My sme mali v druhom polčase tri gólové príležitosti, ale keď nedáte gól, tak nemôžete bodovať. To je asi všetko k zápasu a o ďalších okolnostiach rozprávať nechcem. Videl som toľko, že vyhrať v Trnave je veľmi, veľmi ťažké.“

Miroslav Karhan, Trnava: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Súpera sme do ničoho nepustili, kým nám sa podarila vytvoriť príležitosť po ktorej sme sa dostali do vedenia. Ohľadom druhého polčasu súhlasím s kolegom, že sme sa len bránili a na ihrisku bolo len jedno mužstvo. Treba povedať, že sme vyhrali so šťastím a vďaka skvelému Jakubechovi.“