StretnutieSpartak Myjava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
Spartak Myjava
    >>
Ľuboš Kolár 4
90+2. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Zápas sa práve skončil! VYHRALI SME, MÁME TRI BODY. Tak to je teda skvelý výsledok, ktorý sme dosiahli proti štvrtému celku fortunaligovej tabuľky. Nová metla dobre zamietla, veľmi dobre zamietla. Aj keď sme dnes neboli vyslovene lepším celkom, boli sme minimálne vyrovnaným súperom a hlavne nás podržal jednoznačný hráč zápasu Matej Slávik.

Najbližšie sa predstavíme budúci týždeň v nedeľu o 15:20 v Bratislave. V našom najväčšom derby si zmeriame sily so Slovanom na dlhoročnom prechodnom domove, na Pasienkoch. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Jakub Brašeň opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 90.

Rozhodca nadstavuje ešte dve minúty.

• 90.

Podobne ako v remízovom zápase v Ružomberku prišli v závere stretnutia na náš poriadne krušné chvíle. Najprv Slávik opäť fantastickým zákrokom kryl hlavičku Ostojića k žrdi a rušno bolo aj po rohových kopoch. Po druhom sa domáci dožadovali penalty, ale rozhodca mal našťastie iný nápad.

• 90.
    Denis Duga zahrával rohový kop
  • 89.
  • 88.

Stretnutie sa pomaly, ale isto blíži ku koncu a ja som veľmi rád, že stále môžem písať o tom, že vedieme a sme blízko k trom bodom. Chlapci, toto už musíme udržať!

• 87.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 86.

Pokračujeme v útočnom snažení. Živković centroval z pravého krídla, ale spoluhráča v pokutovom území nenašiel. A práveže na druhej strane pohrozili aj domáci. Kukoľ už Kolára v šestnástke našiel a aj zakončil hlavou. Slávik bol pozorný.

• 84.

Po žltej karte zahral štandardku Ljubičić. Pred Hruškom mali prevahu domáci hráči.

• 84.
    Tomáš Marček bol napomínaný žltou kartou
  • 82.

Dalo by sa čakať, že v závere stretnutia preberie taktovku Myjava, ale vôbec tomu tak nie je, lebo útočíme my. S loptou sa pustil do pokutového územia Brašeň, ale v dobrej pozícii prestreliť nedokázal a zároveň málo chýbalo k tomu, aby Sarr dorážal do prázdnej brány.

• 80.

Dnešné stretnutie sleduje 969 divákov.

• 80.
    Lukáš Beňo opustil ihrisko, nahradil ho Štefan Holiš
  • 78.

Sládek sa dostal k strele na hranici pokutového územia. Nebol však dostatočne dôrazný a tak lopta skončila bez najmenších problémov v Slávikovom náručí.

• 76.

Na dnešné stretnutie vycestovalo skvelých 140 našich fantastických fanúšikov, ktorých je aj dobre počuť. Ďakujeme!

• 74.

Po dlhom nákope z našej vlastnej polovice sa lopta dostala k Ľuptákovi, ktorý si vyskúšal pravačku. Loptu poslal asi meter nad.

• 72.

Huk je plne vyťažený. Najprv hasil po centri z priameho kopu, no loptu poslal späť Myjave a tak zase raz musel hasiť on. Bol úspešný.

• 72.
    Tomáš Kóňa zahrával priamy kop
  • 70.

Aj teraz sme boli pozorný po centri do šestnástky a konkrétne loptu zachytil Huk.

• 68.

Domáci držia loptu na kopačkách, ale naša obrana je v týchto chvíľach naozaj pozorná. "Kopaničiarov" k ničomu nechce pustiť.

• 66.
    Patrik Abrahám opustil ihrisko, nahradil ho Denis Duga
  • 65.

Z ihriska už zišiel aj náš debutant a úspešný strelec gólu Kontár, ďakujeme a gratulujeme k výkonu.

• 65.
    Zoltán Kontár opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 62.

Pekne kombinujeme v útoku. Najprv Davis hľadal nabiehajúceho Simona a on zase spoluhráča pred Hruškovou bránou. To sa mu nepodarilo, ale odrazená lopta sa dostala na Štepanovského kopačky, ktorý pálil nad.

• 59.

Kukoľ zacentroval na bližšiu žrď, ktorú sme však mali pokrytú úplne šikovne. Loptu sme poslali bez váhania ďaleko od našej brány.

• 59.
    Vladimír Kukoľ zahrával rohový kop
  • 58.

Abrahám poslal spočiatku neškodný polocenter, ktorý bol v konečnom dôsledku riadne nebezpečný. Skončil len tesne nad našim brvnom.

• 56.

Slávik nás v prvom polčase raz podržal fantastickým zákrokom a v tomto spravil ďalší výborný zákrok. Po Marčekovej strele sa hodil k žrdi a aj keď na dvakrát, ale pokryl loptu.

• 55.

Sarr bojoval na ľavej strane šestnástky a dokázal si aj udržať loptu na kopačkách, zacentroval, ale v šestnástke už pohotovo lapal Hruška.

• 53.

Kóňov pokus prepadol cez obranu až k Sládekovi, ktorý v nádejnej pozícii trestuhodne prestrelil našu svätyňu.

• 53.
  • 51.

Zdá sa, že aj druhý polčas bude pokračovať v nastolenom trende z prvého a to hrou medzi šestnástkami.

• 48.

Po priamom kope vyskočili naši hráči v pokutovom území najvyššie, čím sme získali loptu a rýchlo sa pustili do kontry na ktorej čele bol Štepanovský, ktorý nedokázal vysunúť veľmi dobre nabiehajúceho Sarra.

• 48.
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Na Kóňov priamy kop vyskočil v šestnástke najvyššie Mehremič, ktorý hlavou hľadal pred bránou spoluhráča, ale nepodarilo sa mu to. Hneď po tejto akcii rozhodca odpískal koniec prvého polčasu, ktorý ako som už viackrát spomínal pre nás skončil perfektne. Vyhrávame totiž 2:1, podaril sa nám zvrátiť nepriaznivý výsledok po úvodnom góle a navyše sa opäť tešíme aj z diváckej podpory. Verme, že si tento stav udržíme a pripíšeme si fantastické tri body do tabuľky. DAC do toho!

• 45.
  • 45.
    Zoltán Kontár bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Hra sa už dlhšiu dobu presunula medzi šestnástky, ale nám tento stav viac ako vyhovuje. Prvý polčas by sme mali dotiahnuť do úspešného konca.

• 41.

Blíži sa záver prvého polčasu a my sme stále vo fantastickom vedení proti štvrtému celku fortunaligovej tabuľky. Loptu má teraz v moci súper a zrejme sa ešte pokúsi o gól do šatne, ale pevne verím, že naši hráči mu zabránia.

• 38.

Roh nepriniesol ohrozenie Hruškovej brány. Zahraný bol nakrátko, k lopte sme sa aj dostali, ale zakončiť sa našim hráčom už nepodarilo.

• 38.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 36.
    Yves Simon Pambou bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Nádherná scenéria v Myjave v zatiaľ vo výborne prebiehajúcom stretnutí.

• 32.

Kóňa poslal loptu pred našu bránu, kde ju trochu nečakane nechal Kontár prepadnúť za chrbát, no našťastie skončila mimo ihriska.

• 32.
  • 30.

Aj po góle pokračujeme v útočnom snažení, ale ďalšia ofenzívna snaha na pravom krídle tentokrát zakončenie nepriniesla.

• 27.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, fantázia, vyhrávame na náročnej myjavskej pôde! Veľmi dobre počujete dámy a páni, stretnutie sa nám podarilo otočiť. Akcia začala ešte u Ljubičića, ktorý vysunul na pravom krídle Živkovića, ten získal priestor na center do šestnástky, kde aj našiel Štepanovskýho. Peťo sa s loptou nemaznal a tak z prvej prestrelil Hrušku.

• 27.
    Peter Štepanovský strelil gól
  • 26.

Ani štandardná situácia na našej strane nebola úspešnejšia. Myjavčania loptu bez problémov poslali do bezpečia.

• 26.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 24.

Veľmi dôležitý zákrok predviedol náš gólman. Sládek dostal podobne ako predtým Kolár prihrávku do šestnástky a z prvej aj vypálil k ľavej žrdi. Slávik s bravúrnym zákrokom loptu vyrazil na roh. Z neho už domáci celok nič nevyťažil.

• 24.
  • 21.

Myjava rozkladá postupný útok. Za našu obranu sa snaží preniknúť z ľavej a aj z pravej strany, ale sme pozorní.

• 18.

Domáci celok v akcii. Tentokrát napriahol Marček, ale nebol to nebezpečný pokus. Smeroval rovno do Slávikovho náručia.

• 16.

So šestnástou minútou prišlo aj fandenie našich skvelých fanúšikov. Verme, že im to vydrží čo najdlhšie a hlavne, že na to budú mať jasný dôvod vďaka výkonom našich hráčov.

• 14.

Po nútenom striedaní musel siahnuť Radványi poriadne skoro. Machovec má zrejme zranenú nohu, no príležitosť zapísať sa v zostave má Abrahám.

• 13.
    Jaroslav Machovec opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Abrahám
  • 12.

Do útoku sme sa dostali aj my, ale Pambou prišiel o loptu v nádejnej pozícii.

• 9.

V divokom úvode sme mohli rovno hneď aj inkasovať. Najprv sme si pri odkope lopty na roh takmer dali vlastný gól a po zahraní štandardky sa po odraze lopta dostal na kopačky Machovca, ktorý len tesne minul našu pravú žrď.

• 9.
  • 7.

GOOOOOOOOOOOOOOOL, tak to je najlepšia možná vec, čo sa mohla udiať po góle. O necelé tri minúty sme vyrovnali a nie len tak, skóroval náš debutant v A-mužstve Zoltán Kontár, ktorý po centri od Davisa z ľavej strany pohodlne poslal loptu hlavičkou do prázdnej brány. Skórovali sme po 213 minútach!

• 7.
    Zoltán Kontár strelil gól
  • 4.

Zlý, zlý, zlý a zlý štart stretnutia. Pred koncom štvrtej minúty inkasujeme. Po prízemnej prihrávke do pokutového územia si naša obrana nevedela ustrážiť najlepšieho myjavského strelca Kolár, ktorý po šikovnej otočke nedal šancu nášmu gólmanovi.

• 4.
    Ľuboš Kolár strelil gól
  • 3.

Hráči na ihrisku sa pomaličky rozbiehajú opatrnými prihrávkami  bez väčšej útočnej snahy.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Pekný dobrý deň prajem z kopaníc, kde práve v tejto chvíli prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v čierno-bielej kombinácii, kým naše mužstvo v žlto-modrých dresoch. Pred začiatkom stretnutia si ešte vypočujeme slovenskú hymnu a následne maďarskú v podaní našich fanúšikov. Hneď potom sa môžeme pustiť do boja o nápravu momentálne zbabranej sezóny. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda si aj napriek zmene trénera nemohla vydýchnuť ani po krajskom derby. Pripísali sme si v ňom ôsmu prehru, čím sa nášmu klubu nepodarila odčiniť hanebná prehra z domáceho stretnutia proti Žiline a vôbec nie zvyšok ročníka. Naďalej sa nachádzame na predposlednej priečke tabuľky s len dvojbodovým náskokom nad Zlatými Moravcami a okrem klubu je horúca atmosféra aj vo fanúšikovskom tábore. Prišiel Csaba László, ktorý má za úlohu dať tento stav do poriadku, má priniesť kľud na kopačky našich hráčov, nájsť ich stratené sebavedomie, vyžmýkať z nich maximum, posunúť klub vyššie vo fortunaligovej tabuľke a v prvom rade pripraviť dôstojný tím na náš nový svätostánok. Prajem veľa šťastia! Začať môže už v najbližšom kole, kde bude veľmi dôležitý trénerský vklad a navyše môže počítať aj s našimi skvelými fanúšikmi. Tak poďme si po tri body!

• 0.

Spartak Myjava sa pod vedením nášho bývalého kouča Radványiho premiérovo predstavila v Európskej lige. S Admirou Viedeň však zlyhala hneď v 1. predkole. Nevydarená konfrontácia s Európou je často začiatkom krízy v klube, lenže v "malom" Spartaku nastal pravý opak. Mužstvo sa naďalej ukazuje v dobrom svetle so zaujímavým futbalom a dokonca v predošlom kole, kde prišla na domáci zápas s Podbrezovou hanebne necelá tisícka fanúšikov, bojovalo o 2. miesto. Posledný týždeň však bol pre "Kopaničiarov" najhorší v ročníku. Vypadli zo Slovnaft cupu proti druholigovej Skalici, napriek prevahe na ihrisku nezvládli boj o strieborný stupienok a navyše na domácom ihrisku inkasovali po obdivuhodných päťsto minútach (len s 22- ročným gólmanom Hruškom v bráne). Sympatický klub, v ktorom sa nachádzajú len traja legionári a náš Sabler, sa však čo najskôr bude chcieť dostať na staré koľaje. Kolo si bude musieť počkať!

• 0.

Nový tréner vo svojom prvom zápase nedokázal naštartovať naše mužstvo, no v 14. kole na to bude mať ďalšiu príležitosť. Na kopaniciach sa stretnú mužstvá z hornej a dolnej časti tabuľky. Domáci celok na čele s Mikulášom Radványim bude chcieť napraviť vypadnutie zo Slovenského pohára a prehraný boj o druhé miesto, kým náš celok chce dať všetko do toho, aby odplatil Myjave prehru z predošlého (a nielen z predošlého) vzájomného stretnutia a v prvom rade sa už konečne naštartovalo dobrodružnú jazdu tabuľkou vpred! DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 14. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel Spartak Myjava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 29.10.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 14. KOLE FORTUNA LIGY:

Vyhrali sme! Podarilo sa, zdolali sme štvrtú Myjavu a posunuli sa v tabuľke na desiate miesto. Prvý trojbodový zápis je to pre nášho nového trénera Csabu Lászlóa a zároveň je toto víťazstvo prvé na myjavskej pôde v prvoligovej histórie klubov.

László Csaba spravil oproti predošlému stretnutiu dve zmeny v zostave. Na lavičke sa ocitli Šabala s Ľuptákom a na ich miesta nastúpili Sarr a debutant v žlto-modrom A-čku, Kontár. Pred začiatkom stretnutia si myjavský strelec Kolár prebral cenu za najlepšieho hráča predošlého mesiaca  a práve on pred koncom štvtej minúty nebol po prihrávke z pravej strany v pokutovom území dostatočne pokrytý, otočil sa okolo Kwina a nedal šancu nášmu gólmanovi - 1:0. Už o tri minúty sa nám podarilo vyrovnať, po centri Davisa si na loptu nabehol debutant Kontár, ktorý hlavou poslal loptu do odkrytej brány a zároveň prerušil strelecké suchoty trvajúce 213 minút - 1:1. V deviatej minúte sa po rohu dostal k odrazenej lopte Machovec, umiestnený pokus len tesne minul našu pravú žrď. V 18. minúte skúsil Slávikovu pozornosť aj Marček, so strelou si náš gólman bezpečne poradil. V 24. minúte prišiel zákrok stretnutia, po pase do šestnástky Sládek z prvej vystrelil k ľavej žrdi, no Slávik loptu bravúrne vytesnil na roh. O tri minúty sme sa dostali do vedenia, Živković z pravého krídla našiel nabiehajúceho Štepanovského, ktorý sa s loptou nemaznal, bez prípravy ju poslal zo Hruškov chrbát - 1:2. Po zvrate v skóre sme si už zvyšok polčasu postrážili, keď sme Myjavu už k vážnejšej príležitosti nepustili.

Druhé dejstvo začalo bez zmien v zostave. Už v 48. minúte mohol Štepanovský v rýchlej kontre vysunúť do nebezpečnej pozície Sarra, no finálna prihrávka nevyšla. O päť minút prepadol Kóňov priamy kop k Sládekovi, ktorý v poriadne nebezpečnej pozícii prestrelil. V 56. minúte nás Slávik podržal ďalším skvelým zákrokom, keď na dvakrát zneškodnil nebezpečnú Marčekovu strelu. V stretnutí sme pokračovali so zabezpečenou obranou, kontrolovali sme jeho priebeh. V 74. minúte sa po dlhom nákope z našej obrannej polovice lopta odrazila k Ľuptákovi, ten si vyskúšal pravačku, ale jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde. V 82. minúte sa Brašeň dostal do pokutového územia, kde loptu nedokázal umiestniť a po odrazení zase Sarrovi chýbalo málo k jej doklepnutiu do prázdnej brány. O štyri minúty našiel Kukoľ v pokutovom území Kolára, jeho hlavičku pokryl pozorný gólman. V závere stretnutia sme opäť prežívali poriadne krušné chvíle, najprv Slávik kryl pravú žrď perfektným zákrokom po Ostojićovej hlavičke a po rohu sa zase domáci hráči dožadovali penalty. Ubránili sme sa však a fantasticky sa naladili na nášho najväčšieho rivala.

Len druhé víťazstvo v ročníku nás okamžite posunulo v tabuľke vpred na desiate miesto. V Myjave sme vyhrali na piaty pokus, z predchádzajúcich štyroch sme vydolovali len jeden bod. Ďakujeme skvelým 140 fanúšikom, ktorí stáli aj v týchto náročných časoch pri našom mužstve a aj napriek predošlým zlým výsledkom ho hnali dopredu. Najbližšie sa predstavíme budúci týždeň v nedeľu o 15:20 v Bratislave. V našom najväčšom derby si zmeriame sily so Slovanom na jeho dlhoročnom prechodnom domove, na Pasienkoch.

Csaba László, DAC: „V prvom rade musím poďakovať, že sme dnes videli veľmi férový zápas. V úvode prvého polčasu, najmä v prvých pätnástich minútach sme mali menšie problémy. Po viacerých prehrách mužstvo stratilo sebavedomie, no po góle na 1:1, ktorý prišiel v naozaj správnom čase, sme prvý polčas už kontrolovali. Prvý gól, ktorý sme inkasovali, prišiel veľmi rýchlo. Domáci si potom mysleli, že vyhrajú 5:0, ale mýlili sa. My sme sa dostali do hry a ja chcem za to mužstvu poďakovať. V druhom polčase som povedal mojim chlapcom, že čo majú robiť, vedeli sme, že Myjava bude prvých dvadsať minút veľmi agresívna. Mali sme aj šťastie, ale aj šťastie si treba privolať. Pre mňa je to veľmi špeciálne, lebo som počul, že Dunajská Streda v Myjave ešte nevyhrala. Pre nás to bol najsprávnejší čas na tri body. Je to pre nás ako čerstvá voda, či čerstvý vzduch.“

Mikuláš Radványi, Myjava: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme gól, čo sme aj chceli, no po ňom sme prestali bojovať, byť agresívni. Mysleli sme si, že sme súpera porazili, lenže on sa vrátil späť do hry, keď dal dva góly. Potom nám chýbali emócie a celkovo to bol zlý zápas z našej strany. Cez prestávku som zvýšil hlas a v druhom polčase sme aj začali agresívne, ale stále to nebolo ono. Neviem či to bolo tým, že sme na začiatku zápasu museli striedať Machovca, nehral zranený Bílovský a Duga zase nemohol trénovať celý týždeň. Myslím si, že veľa hodnotiť nemôžem, ani jeden hráč nepodal štandardný výkon na aký má. Prehrali sme aj minulý týždeň 0:2 s Podbrezovou, ale tam som videl emócie. Ospravedlňujem sa divákom, podľa mňa sme podali najslabší domáci výkon a musíme z toho vyvodiť dôsledky.Súperovi gratulujem k víťazstvu.“