StretnutieŠK Slovan Bratislava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
ŠK Slovan Bratislava
    >>
Tamás Priskin 82
90+1. minúta1 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+1.

Stretnutie sa práve skončilo a skončilo smutne pre našich futbalistov. V druhom polčase sme dokázali zlepšiť výkon, súpera sme menel púšťali do útoku a viac sme mali z hry ako v prvom dejstve. Aj napriek tomu si Slovan vypracoval dve väčšie príležitosti a z nich jednu využil, čím nás obral o všetky body. Škoda, za enormnú bojovnosť, snahu a disciplínu sme si bod zaslúžili. Ďakujeme ešte raz našim skvelým fanúšikom, že aj dnes stáli pri našom mužstva v tak hojnom počte.

Po najväčšom derby pre náš klub nasleduje reprezentačná prestávka a po nej sa stretneme s dvojnásobným obhajcom titulu. V sobotu 19.11. o 17:00 na nás čaká Trenčín buď v Senci alebo premiérovo na našom novom svätostánku. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 89.

Taaaaak to je opäť smoly na našej strane. Živkovič sa dostal do tutovky, tvrdo vypálil, no jeho strela bola tečovaná a tesne minula Muchovu bránu. Aj roh zahral ten istý hráč, ale z neho sme už nepohrozili.

• 89.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 87.
    Tomáš Huk opustil ihrisko, nahradil ho Valērijs Šabala
  • 86.

Po góle sa snažíme robiť čo sa len dá, aby sme čo najrýchlejšie aspoň vyrovnali. Po rohovom kope sme však úspešní neboli.

• 82.

Čo sa Priskinovi nepodarilo v predošlej príležitosti si vynahradil teraz. Dostal prihrávku na hranici ofsajdu a sám pred našim gólmanom si sklepol loptu a bezpečne ju poslal za chrbát bezmocného Slávika.

• 82.
    Tamás Priskin strelil gól
  • 81.

Okamžitá reakcia nášho celku v podobe taktiež nebezpečnej strely od Štepanovského, ktorá bohužiaľ skončila tesne vedľa.

• 80.

Priskin sa po narážačke dostal k poriadne nebezpečnej príležitosti. Preloboval nášho gólmana, ale aj bránu.

• 79.

Schet najprv nastrelil nášho obrancu, ale aj napriek tomu lopta zostala u neho. Dostal sa aj ku strele, ale skončil ako jeho predchodca riadnou nepresnosťou.

• 77.
    Matej Slávik bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Domáci začínajú mať väčšiu prevahu v ich útočnej polovici, ale zatiaľ sa držíme bez väčších problémov. Aj teraz síce Soumah vystrelil, ale z väčšej vzdialenosti a ďaleko aj od našej brány skončila jeho strela.

• 75.

Po rohovom kope lopta letela do spleti hráčov oboch celkov. Lepšie sme v pokutovom území pochodili my.

• 75.
    Vukan Savićević zahrával rohový kop
  • 74.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 73.

Následne akcia aj na druhej strane. Štepanvoský však v bežeckom súboji s Muchom nevyhral. Domáci gólman bol skôr pri lopte.

• 72.

Soumah si po pase pred pokutové územie našiel palebnú pozíciu. Napriahol, tvrdo vypálil, ale vedľa našej svätyne.

• 70.

Michalík hneď po nástupe a priamom kope domácich bol v akcii. V našej šestnástke vyskočil najvyššie a loptu odhlavičkoval preč od Slávika.

• 69.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 68.

Slovan tak získal loptu a založil aj rýchly útok na konci ktorého bola Soumahova strela nad.

• 66.

Rozhodca odpískal najprv faul na Kubíka, kým šokované naše publikum a aj hráči sa dožadovali opačného verdiktu. Ako odmenu za reči si žltú kartu odniesol Štepanovský.

• 66.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 65.

Opäť sme sa dostali aj k zakončeniu, ale bohužiaľ stále nie k zakončeniu na bránu. Simon tvrdo bojoval v pokutovom území, získal loptu, ale tiež ako predtým Ľupták poslal slabú prízemnú strelu.

• 63.
    Filip Oršula opustil ihrisko, nahradil ho Tamás Priskin
  • 62.

Slovan si vybojoval priamy kop z nebezpečnej pozície asi z dvadsiatich metrov. Spočiatku aj vyzeral De Kampsov pokus nebezpečne, ale Slávik sa rýchlo zvládol presunúť na druhú stranu brány a následne bezpečne pokryť loptu.

• 62.
    Joeri De Kamps zahrával priamy kop
  • 60.

Dočkali sme sa aj zakončenia na našej strane. Ľupták si vyskúšal pravačku na hranici pokutového územia. Poslal prízemný a nedôrazný pokus vedľa brány.

• 59.

Tvrdý zákrok v pokutovom území predviedol Huk, ale bolo to všetko v rámci pravidiel a tak pokračujeme so stavom 0:0 na svetelnej tabuli.

• 56.

Hra pokračuje medzi šestnástkami. Loptu naďalalej drží poväčšinou v moci Slovan, rozbieha jeden postupný útok za druhým, no nevie preniknúť cez náš mimoriadne pevný obranný val.

• 53.

V tomto polčase sa trochu osmeľujeme aj my, ale priblížiť sa k Muchovej bráne sa nám aj tak nedarí. Teraz naše útočné snaženie zastavilo Štepanovského postavenie mimo hry.

• 51.

Na dnešné stretnutie si aj napriek poriadne zlému počasiu našlo cestu výborných 305 fanúšikov. Ďakujeme pekne.

• 49.

Roh skončil lepšie pre Slovan ako v prvom polčase. Letel na vzdialenejšiu žrď, kde si na ňu nabiehal Soumah, dostal sa k nej, ale po horšom spracovaní o ňu prišiel.

• 48.
  • 48.

Aj druhú polčas začal Slovan s držaním lopty, ale my sme jeho hráčov s loptou nedovolili priblížiť sa k nášmu gólmanovi a práve naopak, po získanílopty sme akciu rozbehli na ľavom krídle, ale po centri Brašeňa sme zakončiť nedokázali.

• 46.
    Juraj Kotula opustil ihrisko, nahradil ho Ruben Ewald Ligeon
  • 46.

Začína už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku. V druhom polčase pokračujeme so zmenou na domácej strane.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil a hráči oboch celkov po jeho odpískaní odchádzajú do kabín za bezgólovej remízy. Pre nás je to určite zatiaľ uspokojivý stav, predsa len v ofenzíve sme boli bezzubí, kým domáci celok mal prevahu pri držaní lopty takmer celý polčas a bol aj nebezpečnejší. Verme, že v druhom dejstve to bude na našej strane lepšie smerom do útoku a minimálne tak dobre v obrane. DAC do toho!

• 45.

Slovan zahral roh tentokrát nakrátko, ale ani tento pokus mu nebol nič platný. O snahe centrovať o loptu prišiel.

• 45.
  • 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje ešte jednu minútu.

• 43.

Nebezpečenstvo na našej strane. Kubík dostal loptu do nádejnej pozície, no z pokutového územia a z dobrej pozície pálil vysoko nad.

• 40.

Po zákroku musel byť Slávik ošetrovaný, ale pozviechal sa a pokračuje v plnom nasadení.

• 39.

No a náš gólman je opäť v plnom nasadení. Kubík sa predral do pokutového územia, ocitol sa zoči-voči Slávikovi, ktorý však dokázal uhol pre strele tak zmenšiť, že trafil len jeho. Určite je to zatiaľ zákrok stretnutia.

• 37.

Loptu po rohovom kope opäť putovala rovno k nám a konkrétne do Slávikovho náručia.

• 37.
  • 36.

Po získaní lopty sme sa mohli pustiť do rýchlej kontry, lenže sme zaváhali, súper sa stihol vrátiť a my sme loptu stratili.

• 34.
    Juraj Kotula bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Slovan má dnes určite najväčšiu slabinu v štandardných situáciach, keďže ďalšiu premárnil hneď v zárodku. Kubík z nej trafil prvého hráča, Pamboua a bolo po akcii.

• 32.

Máme tu prvý gól stretnutia, ale našťastie neplatný. Rozhodca totiž po Soumahovom zakončení odmával ofsajd, čo sa hráčom a ani domácim divákom absolútne nepáči.

• 29.

Náš tréner László Csaba už teraz poslal rozcvičovať sa hráčov, striedania by sme sa však v prvom polčase aj napriek tomu nemali dočkať.

• 27.

Opäť náš gólman v akcii. Pri výkope sa síce pošmykol, ale lopta skončila aj napriek tomu u správneho adresáta. Nepresnosťou sme sa o ňu predsa len obrali.

• 24.

Prvého ohrozenia brány v stretnutí sme sa dočkali až v 24. minúte. Soumah poslal slabý pokus spred pokutového územia, s ktorým si Slávik poradil bez najmenších problémov.

• 23.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 21.

Vybojovali si aj ďalšiu z množstva štandardiek, kde však po centri Savičevića veľa vody opäť nenamútili. Loptu totiž poslal priamo na Ľuptákovu hlavu.

• 20.

Domáci sú stále usadení pred našim pokutovým územím a ak s tým niečo neurobíme, tak nás to môže v konečnom zúčtovaní mrzieť.

• 17.

Bratislavčania si vybojovali aj priamy kop, ktorý Savičević poslal do územia, kde boli len naši futbalisti. Pochopiteľne tak prišli o loptu, kým my sa môžeme pohnúť smerom dopredu.

• 16.

Slovan rozbieha postupný, opatrný útok, no my zatiaľ môžeme počúvať našich úžasných fanúšikov, ktorý ženú žlto-modrý celok dopredu.

• 16.
    Vukan Savićević zahrával priamy kop
  • 14.

Trochu sme sa už osmelili aj my, ale smerom dopredu nám to ide zatiaľ poriadne ťažko. Stretnutie sa však len rozbieha a ja pevne verím, že každou minútou sa bude náš výkon len zlepšovať.

• 11.

Od začiatku stretnutia má prevahu na ihrisku belasé mužstvo, ktoré si už aj vypracovalo niekoľko nádejných príležitostí na skórovanie, ale naša obrana aj s brankárom sú dostatočne pozorní.

• 8.

Rohový kop bol tentokrát zahraný trochu ďalej od nášho brankára, kde však kraľoval vo vzduchu Huk. Opäť sme tak v bezpečí.

• 8.
  • 7.

Domáci sa opäť prebili do útoku cez pravé krídlo, kde Ljubičić v hodine dvanástej zachytil nebezpečnú finálnu prihrávku.

• 5.

Po Brašeňovej ruke Slovan získal štandardku z ostrého uhla. Savičevič ju zahral po zemi pred našu šestnástku na De Kampsa. Ten z prvej tvrdo vypálil a len tesne minul našu ľavú žrď.

• 5.
  • 3.

Kwin trochu zaváhal v našom pokutovom území, keď loptu musel odkopávať až na dvakrát.

• 2.

Po Kubíkovom rohovom kope k ohrozeniu našej brány neprišlo. Lopta skončila priamo v Slávikovom náručí.

• 2.
    František Kubík zahrával rohový kop
  • 1.

Prvý polčas sa práve začal aj s úvodným výkopom od hráčov nášho celku. Ešte raz, DAC do toho!

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo z bratislavských Pasienkov, kde práve hráči oboch celkov prichádzajú na trávnik. Domáci v tradičných belasých dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Prvú radostnú správu môžem predostrieť už teraz. V hlavnom meste Slovenska budeme mať domáce prostredie opäť my, keďže aj teraz na naše najväčšie derby vycestovala početná skupina našich skvelých fanúšikov. Verme, že aj tento fakt nám dnes pomôže prerušiť slovanistickú štvorzápasovú víťaznú sériu, kým my sa definitívne dostaneme do hernej pohody. DAC do toho!

• 0.

FC DAC Dunajská Streda zažíva náročnú sezónu, avšak svitá na lepšie časy. Nielen, že sa pomaličky môžeme tešiť na návrat na náš novučičký svätostánok, ale s novým trénerom sa preberáme aj herne. Po výprasku od Žiliny 6:0 prišiel kouč László Csaba, ktorý spravil poriadny prievan v kádri. Výsledok sme videli hneď v jeho úvodnom stretnutí v Trnave, kde káder najmä v druhom polčase predviedol síce ešte neefektívnu, ale zlepšenú hru, ktorú korunoval v poslednom stretnutí na myjavskej pôde. Na kopaniciach sme si pripísali historicky prvé víťazstvo a zároveň sme sa posunuli aj v prvoligovej tabuľke vpred - na 10. miesto. Z kádra cítiť zvýšené sebavedomie, bojovnosť, odhodlanosť, ktoré náš DAC bude chcieť potvrdiť v našom najväčšom derby proti Slovanu. Vieru cítiť aj od našich skvelých fanúšikov a tak verme, že tento pozitivizmus prenesieme aj na ihrisko. Nášmu súperovi totiž máme čo to odplácať. DAC do toho!

• 0.

ŠK Slovan Bratislava je v podstate už dve sezóny úplne zbytočne dotovaný hektolitrami eur, keďže ligovú trofej a aj úspech v slovenskom pohári mu uchmatol Trenčín. Vlak menom majstrovský titul začal "Belasým" unikať aj teraz takmer od začiatku ročníka. Slovan viackrát zaváhal, čím sa mu prvá Žilina rapídne vzdialila. S novým trénerom však nastal zlom. V 11. kole porazil Michalovce, následne Senicu, Zlaté Moravce, v poslednom kole Podbrezovú a pripísal si aj postup do osemfinále Slovnaft cupu. Bratislavský káder razom pôsobí kompaktnejšie v zadných radoch, úspešne sa prezentuje v ofenzíve a pridáva sa aj silný stred poľa. Slovan je tak späť v boji o prvenstvo vo Fortuna lige. Silu kádra zdôrazňuje aj fakt, že na najbližší zraz reprezentácii bolo povolaných až šesť "belasých" hráčov - Saláta, Priskin, Greif, Soumah, Rigo a Čavrič. Opäť nás tak čaká silný Slovan, avšak opäť bez domáceho publika, čo musíme využiť!

• 0.

O slovo sa hlási reprezentačná pauza, avšak predtým tu máme dohrávku 15. kola. V rámci neho sa predstavíme na pôde najväčšieho rivala, na pôde Slovana. Domácim sa po nástupe nového trénera Vukomanoviča darí, vyhral posledné štyri zápasy, čím sa prihlásil do stíhacej jazdy za prvou Žilinou. Aj naše mužstvo zaznamenalo s novým koučom pozitívny výsledok. Vyhralo v Myjave a navyše z hráčov bolo cítiť enormné odhodlanie. Je čas definitívne napraviť spackanú sezónu a s podporou našich skvelých fanúšikov si vziať tri body aj z Pasienkov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 15. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.11.2016 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 15. KOLE FORTUNA LIGY:

Proti najväčšiemu rivalovi sme hrali sme počas celého stretnutia organizovane, ale dažďu a protivetru sme odolávali len do 82. minúty. Zrazila nás chyba v strede poľa, z ktorej rezultoval jediný gól z kopačky Priskina. K bodovému zisku nám nepomohla ani skvelá podpora 305 fanúšikov, ktorí boli ešte vytrvalejší ako dážď.

Oproti predošlému víťaznému stretnutiu spravil náš kouč dve zmeny v zostave. Mimo nej sa ocitol Sarr s Davisom, na ich miesta dnes nastúpili Ľupták a Vida. Prvej vážnejšej príležitosti sme boli svedkami už v 5. minúte, Savičević zahral zo štandardky loptu po zemi De Kampsovi a ten tvrdo vypálil z prvej a tesne minul ľavú žrď. Pred našou bránou bolo horúco aj o dve minúty neskôr, keď nebezpečnú finálnu prihrávku hasil v poslednej chvíli Ljubičić. V 25. minúte prišla prvá strela na bránu, so Soumahovým pokusom spred pokutového územia však Slávik nemal problémy. V 32. minúte síce Soumah rozvlnil našu sieť, ale rozhodca odpískal ofsajd. V 39. minúte Slávik predviedol zákrok polčasu, Kubík sa s loptou ocitol zoči-voči nášmu gólmanovi, ktorý uhol strely tak zmenšil, že hráč Slovana poslal loptu len do neho. Dve minúty pred koncom polčasu sa v nádejnej pozícii ocitol opäť Kubík, pálil nepresne, a tak sme sa v polčase s bezzubým útokom na našej strane, ale o to kvalitnejšou obranou aj brankárom pobrali do kabín za bezgólovej remízy.

Druhá polovica stretnutia pokračovala v nastolenom trende z prvého polčasu. Slovan s loptou na kopačkách a náš mimoriadne pevný obranný val, tentoraz už ale aj s náznakmi útočného snaženia. V 50. a 59. minúte si vyskúšal pravačku Ľupták, v oboch prípadoch však mieril mimo troch žrdí. Na začiatku 62. minúty zahral De Kamps priamy kop z asi dvadsatich metrov, Slávik sa po strele rýchlo presunul na druhú stranu brány a následne bezpečne pokryl loptu. V ďalších minútach zakončovali Pambou a aj Soumah, obidva pokusy skončili vedľa brány. V 73. minúte sa po dlhom nákope dostali do bežeckého súboja Štepanovský a domáci gólman Mucha, o niečo skôr bol pri lopte slovanista. Po nepresných strelách od Soumaha a Scheta sa ku gólovej pozícii dostal Priskin v osemdesiatej minúte, osamotený pred brankárom preloboval jeho aj našu bránu. O minútu na to pálil nebezpečne aj Štepanovský, jeho tvrdý pokus minul Muchovu bránu. V 82. minúte sme v strede poľa stratili loptu, Soumah ju posunul na hranicu pokutového územia Priskinovi, ktorý sám oproti Slávikovi namieril do pravého dolného rohu - 1:0. V závere stretnutia vyslal tvrdú prízemnú strelu Živković, ale jeho pokus Mucha končekmi prstov vyrazil na roh. V jednej nadstavenej minúte sme už nemali šancu urobiť niečo s výsledkom, a tak sme sa dnes museli zmieriť s ďalšou jednogólovou prehrou.

Smutné daždivé počasie prinieslo smutný výsledok. Po ôsmej prehre v ročníku sa opäť prepadávame na predposlednú priečku fortunaligovej tabuľky. Najväčšie derby pre náš klub máme za sebou a po ňom nasleduje reprezentačná prestávka. Najbližšie sa stretneme s dvojnásobným obhajcom titulu. V sobotu 19.11. o 17:00 na nás čaká Trenčín buď v Senci alebo premiérovo na našom novom svätostánku. Definitívne rozhodnutie padne v najbližších dňoch.

Csaba László, DAC: „V podstate nemám veľmi čo hodnotiť. Počasie dnes bolo daždivé, terén bol ťažký a pre nás boli podmienky veľmi náročné. Takticky sme hrali veľmi dobre a v prvom polčase sme Slovan pustili do jedinej gólovej príležitosti. Podobný scenár hry pokračoval aj v druhej polovici stretnutia, ale v závere sme urobili jednu obrovskú chybu, ktorou sme spáchali samovraždu.“

Ivan Vukomanović, Slovan: „Dunajská Streda, ako povedal aj kolega, hrala v bloku, organizovane a odohrala dobrý zápas. Nedokázali sme tak byť nebezpeční, avšak ani súper si nevypracoval gólové príležitosti. V takýchto prípadoch rozhoduje individuálna kvalita a tú sme v prvom polčase neukázali aj napriek podmienkam, ktoré dnes boli vďaka ďažďu naozaj náročné. V druhom polčase sme boli maximálne koncentrovaní a organizovaní, aby sme nedostali gól. Musím povedať, že pred gólom sme so šťastím získali loptu a Priskin svoju šancu vyriešil veľmi dobre. Súperovi chcem pogratulovať za dobrý výkon.“