StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs AS Trenčín
    >>
Marko Živković 72
    >>
Branislav Ľupták 90
90+2. minúta2 - 0AS Trenčín

• 90+2.

Je koniec! Premiérový zápas na novom štadióne vyhrávame v súboji s majstrom a tak v Dunajskej Strede vznikol maximálny futbalový ošiaľ. Tribúny šalejú, hráči oslavujú ako to len dá a zároveň si pripisujeme trojbodový zápis po jednoznačne zaslúženom víťazstve. V stretnutí sme boli futbalovejší, nebezpečnejší, bojovnejší, proste lepší. Tešme sa z nového štadiónu, tešme sa z elektrizujúcej atmosféry aká tu je teraz a tešme sa, že sa v tabuľke posunieme vyššie. Ďakujeme hráčom za výkon a divákom za podporu!

Nový svätostánok je pokrstený prvým stretnutím, prvým víťazstvom a hneď o týždeň nás čaká aj druhý duel. V sobotu 26.11.2016 o 17:00 privítame na našej novej nedobytnej pevnosti Michalovce. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, tak to je futbalová fantázia, fantázia meno DAC! Fantázia menom DAC Aréna, fantázia menom fantastickí fanúšikovia. Trenčín dal v závere stretnutia všetko do útoku, čo sme využili na rýchlu na ktorej sa podielali Simon, Mészáros, Živkovics a v samotnom závere Ľupták, ktorý sa ocitol zoči-voči gólmanovi hostí a tak nebolo o čom - 2:0.

• 90.
    Branislav Ľupták strelil gól
  • 90.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 89.

Hostia sa usadili na našej polovici, ale aj napriek tomu boli opäť neúspešní, keď Kalu sa nepochopil so spoluhráčom a tak rovno poslal loptu Slávikovi.

• 87.

Po faule na ňom sme teda získali štandardku, ktorú však Živković poslal priamo do Šemrincovho náručia.

• 87.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 86.

Sarr musel byť po tvrdšom súboji ošetrovaný a nakoniec je aj rovno vystriedaný.

• 84.

Hostia teraz síce majú loptu na kopačkách viac času, tlačia sa dopredu, snažia sa o kombináčné akcie z každej možnej strany, ale naša obrana je dnes mimoriadne pozorná. Musíme vydržať ešte necelých desať minút! Dáme to!

• 84.
    Matej Slávik bol napomínaný žltou kartou
  • 83.
    Jakub Paur bol napomínaný žltou kartou
  • 81.

Hostia si síce priamy kop vybojovali z nebezpešnej pozície, ale zakončili ho katastrofálne. Kleščík loptu len posunul na Jangu, ktorý len nastrelil náš múr

• 81.
    Peter Kleščík zahrával priamy kop
  • 80.
    Lukáš Skovajsa opustil ihrisko, nahradil ho Uche Innocent Nwofor
  • 78.

Minúty stále behajú a medzitým sa hra upokojila, čo nám len vyhovuje. Trenčianski futbalisti sa dnes jednoducho nevedia dostať do hry.

• 75.

Nádherný a krásny deň, historický pre DAC sa stále len zlepšuje. Vyhrávame, vládne tu skvelá atmosféra, no stále nám zostáva, že tento stav musíme udržať. Chlapci bojujte!

• 72.

Tak to je teda fantázia! Živković dostal parádny pas na pravú stranu ihriska, asi z 18 metrov napriahol a tvrdo, ale zároveň skvele vypálil a nedal šancu gólmanovi hostí - 1:0.

• 72.

GOOOOOOOOL, GOOOOOOOL, GOOOOOOOOl., GOOOOOOOOL, GOOOOOOOOL, tak stačilo len zakríknuť a vyhrávame!!!!!

• 72.
    Marko Živković strelil gól
  • 71.

V tejto fáze zápasu sme sa dostali takpovediac do menšieho kŕču, kde sa nám vôbec nedaria kombinácie ako vo zvyšku stretnutí.

• 68.

Hostia trochu ožívajú. Po centri do pokutového územia odhlavičkoval Huk loptu priamo na Rubena, ktorý vypálil z prvej, avšak trafil len svôjho spoluhráča Jangu,

• 67.

Uvoľnili sa aj Trenčania  na druhej strane. Kvocera ťahal útok po pravej strane ihriska, avšak tam sa o neho šikovne postaral Németh, môžeme založiť útok.

• 64.

Aj v druhom polčase pokračujeme aktívnejšie a stále sa snažíme o úvodný gól v novej DAC Aréne. Našich hráčov stále ženie dopredu aj skvelé publikum, tak verme, že sa nám to podarí.

• 60.

6088 néző váltott jegyet a mai stadionavatóra.

• 59.

Nebezpečenstvo aj pred našou bránou. Kvocerov center skončil u Paura, ktorý zas hľadal pred pokutovým územím Jangu, ten tesne nedočiahol.

• 56.

Kalu trafil z priameho kopu len najbližšie stojaceho Pamboua do hlavy. Strela však nebola natoľko silná, aby nemohol náš hráč pokračovať v hre.

• 56.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 56.
    Samuel Kalu Ojim zahrával priamy kop
  • 54.

Dostali  sme sa k ďalšiemu zakončeniu. Ľupták však poslal príliš nedôrazný pokus. Šemrinec s ním nemal najmenší problém.

• 53.

Dvakrát sme po vhadzovaní do pokutového územia nedokázali zakončiť. Medzičasom sa dážď ustálil a tak verme, že hra bude ešte lepšia.

• 50.

Aj druhý polčas sme začali aktívne a hneď sme si vypracovali gólovú príležitosť. Živkovica našiel Sarra pred bránou, ktorý trestuhodne hlavou minul.

• 48.

Opäť aj druhý polčas sa rozbiehal pomaličky a verme, že tak isto potom aktívne budeme pokračovať.

• 46.
    Aliko Mohammad Bala opustil ihrisko, nahradil ho Milan Kvocera
  • 46.

Začal už aj druhý polčas s úvodným výkopom od hráčov hostí, ktorí ho začali aj s dvojitým striedaním.

• 46.
    Filip Halgoš opustil ihrisko, nahradil ho Christopher Udeh Maduka
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil a bohužiaľ po jeho konci odchádzajú hráči do kabín za remízového stavu 0:0. Preto bohužiaľ, lebo počas celého polčasu sme boli lepším celkom, vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí a podali sme naozaj dobrý výkon. Je vidno, že doma hrať je doma hrať. Pevne teda verme, že aj s perfektným publikom v druhom polčase pridáme vytúžený víťazný zásah. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje tri minúty.

• 43.

Priamy kop sme však nevyužili ako sme si predstavovali. Sarr poslal loptu mimo troch žrdí.

• 42.

Opäť poriadne horúco pred Šemrincovou bránou. Kontár si dokázal nájsť pred pokutovým územím palebnú pozíciu, ale miesto toho zvolil prihrávku na Vidu. Získali sme priamy kop z nádejnej pozície.

• 42.
    Pape Macou Sarr zahrával priamy kop
  • 39.

Z následnej kontry zakončoval Bala, ale opäť Slávikovi prácu navyše nepridal, keď bol nepresný.

• 38.

Tak to snáď už nie je možné, že čo sme zase nevyužili. Kontár sa dostal k hlavičke úplne osamotený a trafil pravú žrď. Chlapci vydržíme, tohto súpera musíme zlomiť!

• 37.

Tak Brašeňove zranenie je bohužiaľ vážnejšie a pre dnešok v stretnutí končí. Okrem toho sa teraz v Dunajskej Strede poriadne rozpršalo.

• 37.
    Jakub Brašeň opustil ihrisko, nahradil ho Zsolt Németh
  • 35.

Vážna gólová príležitosť hostí. Bala sa uvoľnil na pravom krídlo odkiaľ poslal center priamo na Jangu. Jeho si nepostrážil Živković a ani Slávik a tak sa môžeme radovať z poriadne nešikovného zakončenia Jangu.

• 33.

Hra je tentokrát pre zmenu prerušená kvôli zraneniu nášho kapitána Brašeňa. Vyžiadalo si to aj ošetrenie, ale mal by byť v poriadku.

• 31.

Prvá strela Trenčína uzrela svetlo sveta až po pol hodine hry, keď v pokutovom území napriahol Janga, avšak bol nepresný.

• 30.

Hra je prerušená, po tvrdom súboji zostal na zemi ležať Paur, ale už teraz vidieť, že je v poriadku.

• 29.

Kwin poslal nášmu Slávikovi nedôraznú malú domov po ktorej sa rozbehol Bala. Náš gólman však bol pozorný a tak bol pri lopte skôr.

• 26.

Tak to je škody, gól sa nám podaril vsietiť, avšak rozhodca ešte pred zakončením odmával ofsajd.

• 25.
    Yves Simon Pambou zahrával rohový kop
  • 24.

Vypracovali sme si štandardku z ostrého uhla, ale po zahraní aj napriek tomu vzniklo riadne nebezpečenstvo. Loptu opäť naši futbalisti nevedeli doraziť do brány až sa k nej na vzdialenejšej žrdi dostal Huk, šikovnou kľučkou sa zbavil protihráča, ale v ostrom uhle si už Šemrinec s loptou poradil.

• 23.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 21.

Pohrozil aj aktuálny majster z predošlej sezóny, ale útočné kreácie naši futbalisti zastavili poriadne rýchlo. Dnes gól v žiadnom prípade inkasovať nechceme.

• 18.

Útočné kreácie nemajú konca, ale treba ich aj využiť. Prihrávku do malého vápna dostal Pambou, ale ani on loptu nedokázal dotlačiť za Šemrincov chrbát.

• 17.

Naši futbalisti hrajú naozaj ako o život a tak to má aj vyzerať. Ďalšia útočná akcia prebiehala po pravom krídle odkiaľ centroval Štepanovský, ale spoluhráča nenašiel.

• 15.

Diváci sa opäť zdvíhali zo sedadiel, keď sa v pokutovom území ocitol Ľupták, ten sa snažil obstreliť gólmana a aj sa mu to podarilo, avšak loptu zachytil obranca spod hradu Matúša Čáka.

• 13.

Živkocić bol tentokrát exekútorom štandardky. Lopta letela na vzdialenejšiu žrď, kde si Trenčania postrážili, aby neskončila u adresáta.

• 13.
  • 10.

Sarrovi nakopli loptu pred Šemrinca, ale bohužiaľ sa k nej nedostal. Gólman hostí bol rýchlejší.

• 8.

Hneď sme mohli viesť! Tak to je škody hneď v ôsmej minúte. Simon poslal center na bližšiu žrď odkiaľ Sarr predĺžil loptu pred bránu, kde sme sa niekoľkokrát snažili loptu doraziť do brány, ale nepodarilo sa.

• 8.
  • 7.

Živković z priameho kopu centroval do pokutového územia, kde však mali prevahu hráči hosťujúceho celku.

• 7.
  • 5.

Od úvodných minút pred neuveriteľnou kulisou hrajú obidva tímy síce na doraz, ale zároveň so zabezpečenou obranou.

• 2.

Pred slávnostným začiatkom stretnutia sme si mohli vypočuť famózny príhovor od Tibora Poóra, úvodné čítanie mien, Nélkuled, dymovnice, 1500 žlto-modrých balónov, proste veľkú šou. Kto sem prišiel nemôže ľutovať!

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov..

• 0.

Dobrý večer prajem z novej, krásnej, neuveriteľnej a famóznej DAC ARÉNY, kde sme sa dočkali! Hráči totiž práve teraz premiérovo prichádzajú na náš nový trávnik. Samozrejme naši futbalisti v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielo-červených dresoch. Dnes je historický deň pre klub, mesto, fanúšikov a celú slovenskú ligu. Už teraz hrdo hlásime, že je vypredané a mi tento výnimočný deň nechceme osláviť nijako inak ako víťazstvom. Chlapci veríme vám. DAC do toho!

• 0.

AS Trenčín získal double posledné dva ročníky. V obidvoch sezónach sa radoval zo zisku ligovej a aj pohárovej trofeje. Hráči spod hradu Matúša Čáka stupňovali svoje výkony rok, čo rok a progres sa nezastavil ani napriek častej obmene kádra, pri ktorej odchádzali najväčšie hviezdy do popredných klubov. Každý na Slovensku chválil tento systém, avšak v aktuálnom ročníku prišiel rez. Trenčín nezvládol poslednú výmenu kádra a tak šli aj výsledky rapídne dole, klub sa trmácal na posledných priečkach, fanúšikovia odchádzali domov sklamaní zápas, čo zápas a negatívne svetlo na klub dával aj fakt, že so sľúbeným novým štadiónom sa ani len nepohlo. Klub sa však prebral, mužstvo začalo zbierať viaceré body a momentálne sa prebojovalo na 7. miesto. Samozrejme to je stále neuspokojivé postavenie v tabuľke, nadšený nie je ani z poslednej ligovej prehry na pôde Pobrezovej, ale pomaličky, ale isto Trenčín opäť stúpa nahor a preto nás dnes čaká mimoriadne dramatický zápas.

• 0.

Pre FC DAC Dunajskú Stredu, pre náš celý klub, fanúšikov a aj slovenskú ligu sa 19. november zapíše do histórie veľkými písmenami. Práve dnes predstavíme svetu síce ešte nedokončený, avšak nový futbalový svätostánok a v prvom rade NÁŠ futbalový chrám. Končia sa dni čakania, končí sa azyl v Senci, končí sa jedno neskutočné obdobie, počas ktorého sa staval nielen futbalový štadión, ale stavali sa aj naše futbalové srdcia. Túto stavbu minimálne desaťročia sme obdivovali každým dňom, to neskutočné množstvo ľudí, čo sem chodilo denno denno pozerať napredovanie nášho druhého domova, pri už vtedy dychvyrážajúcich pohľadoch, dnes doň vstúpi, nadýchne sa, srdce sa rozbúši ako len môže a bude sledovať galapredstavenie, na ktoré čakalo tak dlho. Každý žltomodrý futbalista, čo vstúpi na ihrisko bude určite cítiť toto neskutočné fluidum a tak veríme, že od neho môžeme očakávať výkon na hranici možností s trojbodovým zápisom.

• 0.

Veľký deň pre DAC, veľký deň pre Dunajskú Stredu a veľký deň pre celý Žitný ostrov! Dočkali sme sa! Nevydarený senecký azyl sa končí, kým v našom meste sa otvára žlto-modrý svätostánok. Práve v tomto duchu sa bude niesť 16. kolo Fortuna ligy, v ktorom privítame úradujúceho majstra z Trenčína. Stretnú sa mužstva, ktoré sú doposiaľ najväčším sklamaním ročníka, ale my aj s elektrizujúcou kulisou chceme dať tomuto prívlastku definitívnu bodku na pôde, kde body nestrácame! V novom famóznom chráme totiž prehrať nemôžeme! DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 16. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - AS Trenčín a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.11.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 16. KOLE FORTUNA LIGY:

Víťazný krst nášho nového futbalového svätostánku. Po siedmych mesiacoch sme sa dočkali premiérového stretnutia vo vynovenej DAC Aréne, kde hnalo našich hráčov za ziskom troch bodov vyše šesťtisíc fanúšikov. Žlto-modrí vložili do zápasu srdce, boli nebezpečnejší a zaslúžene zvíťazili. Historický prvý zásah v novej aréne si pripísal Živković a čerešničkou na torte bolo Ľuptákovo spečatenie výsledku.

Premiére vo vynovenej aréne predchádzalo veľké očakávanie, tomu zodpovedal aj pohľad na zaplnené tribúny tesne pred výkopom. Hráčov vítalo na ploche tisícpätsto žlto-modrých balónov. Oproti predošlému stretnutiu nastala jediná zmena v zostave, vykartovaného Ljubičića nahradil Sarr. Skvelá nálada z tribún vyburcovala našich hráčov k oduševnenému výkonu. V ôsmej minúte Simon Pambou zahral z rohu loptu na bližšiu žrď, kde ju Sarr predĺžil pred Šemrincovu bránu, hneď niekoľko pokusov doraziť loptu do nej nebolo úspešných. V 15. minúte sa Ľupták snažil obstreliť brankára, podarilo sa mu to, avšak loptu zrazil obranca z Trenčína. O tri minúty dostal Pambou prihrávku do malého vápna, ale ani jemu sa loptu nepodarilo pretlačiť za Šemrincov chrbát. V 24.minúte bolo po Živkovićovej štandardke opäť horúco pred hosťujúcou bránou, až sa k nej dostal na vzdialenejšej žrdi Huk, ten sa šikovnou kľučkou zbavil súperovho hráča, ale s následnou ostrou strelou si už Šemrinec poradil. O minútu sa Vida ocitol v ofsajde, do hry sa síce nezapojil, ale rozhodca posúdil jeho postavenie ako nedovolené, a tak gól Štepanovského nebol platný. Po pol hodine hry prvýkrát vypálili aj hostia, konkrétne napriahol Janga v pokutovom území, ale bol nepresný. V 35. minúte sme mali aj my kúsok šťastia, Bala po uvoľnení sa na pravom krídle našiel Jangovu hlavu, ten však našťastie zakončil mimo. O dve minúty musel tréner László nútene striedať, zraneného Brašeňa nahradil Németh. V 38. minúte sme opäť zahodili nemožné, Kontár dostal loptu na hlavu úplne osamotený, no opečiatkoval len pravú žrď. V závere polčase Kontár vysunul Živkovića, ktorého strela bola zablokovaná, neuspel ani Sarr z priameho kopu a tak sme odchádzali do kabín za trochu nespravodlivého bezgólového stavu.

Druhý polčas sa začal s dvojitým striedaním na strane hostí, ktorí sa snažili prevziať iniciatívu, ale v úvode sme boli nebezpečnejší opäť my. Už v päťdesiatej minúte po Živkovićej prihrávke do pokutového územia Simon Pambou trestuhodne netrafil hlavou medzi tri žrde. V 54. minúte si našiel Ľupták dobrú palebnú pozíciu tesne za pokutovým územím, avšak odtiaľ poslal nedôraznú strelu. O päť minút neskôr najprv Kvocera centroval na Paura, aby ten následne hľadal Jangu, ktorý tesne minul. V 72. minúte po menšom útlme dostal parádnu prihrávku od Vidu do pokutového územia Živković, ktorý napriahol a jeho krásnu nechytateľnú strelu do ľavého horného rohu Šemrinec nemal najmenšiu šancu chytiť - 1:0. Po úvodnom góle sa hostia ťažšie dostávali do hry a až v závere sa im podarilo dlhšie usadiť na našej obrannej polovici, kde sme však bránili pozorne. V nadstavenom čase prišla rýchla kontra na ktorej sa zúčastnili Simon, Živković a Mészáros, Ľupták sa ocitol sám zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi, ktorému nedal najmenšiu šancu zakročiť - 2:0. Hostia už nemali žiaden čas zvrátiť nepriaznivý výsledok a tak sa v DAC Aréne mohli rozbehnúť obrovské oslavy premiérového víťazstva na tomto novom svätostánku.

Prvé stretnutie v DAC Aréne a tretie víťazstvo v ročníku nás posúva o dve priečky vpred na deviatu pozíciu. Nový svätostánok je pokrstený prvým stretnutím, gólmi a víťazstvom a hneď o týždeň nás čaká aj druhý zápas. V sobotu 26.11.2016 o 17:00 privítame v našej novej pevnosti Michalovce.

Csaba László, DAC: „V prvom rade chcem povedať, že víťazstvo proti Trenčínu bolo víťazstvom kolektívu. Trenčín má mužstvo s fantastickými individualitami. Ale ani to nemusí stačiť na úspech, pretože treba aj srdce a dušu, čo sme preukázali. Hráči dokázali prebrať z tribún energiu a vďaka tomu sa nám podaril trojbodový zápis. Čo sa týka stratégie na zápas, tak sme sa poctivo pripravovali na Trenčín, proti ktorému sme chceli hrať na pressing, snažili sme sa byť čo najbližšie k nemu a aj sa nám to darilo. Vďaka tomu sme si hlavne  v prvom polčase vypracovali niekoľko príležitostí na gól. Je pravda, že po prestávke mal súper veľkú šancu na skórovanie, kde sme mali aj kúsok šťastia. V tom čase sme trochu zvoľnili pressing, súper prevzal kontrolu nad zápasom, ale povedal som hráčom, že musíme viac dbať na hru po krídlach. Hostia otvorili priestor a mali sme aj šťastie, že práve vtedy prišiel náš gól. Keď súper prehrával, tak šiel do ešte väčšieho rizika buď vyrovnať alebo časom inkasovať, čo sa aj stalo. Chcel by som ešte poďakovať majiteľovi za infraštruktúru, ktorú tu buduje a zároveň chcem povedať, že máme skvelých fanúšikov. Našou úlohou je teraz pripraviť dôstojné mužstvo hodné tejto infraštruktúry a fanúšikov, a vtedy si môžeme povedať, že sme splnili svoju úlohu.“

Martin Ševela, Trenčín: „S výsledkom samozrejme nie som spokojný. Naša predvedená hra nespĺňala určité kritéria. Čo sa týkalo útoku, tak ten bol v poriadku, ale stred nehral dobre, krídla neboli nebezpečné. Neviem, či sme vôbec vystrelili v prvom polčase. Preto som aj zvolil dvojité striedanie. Dostali sme sa do hry, mali sme aj nejaké šance, ale keď chceme dobrý výsledok, tak príležitostí si musíme vypracovať ďaleko viac. Kontrolovali sme hru, avšak súper skóroval. Prestiredali sm, prišiel ďalší útočník a začali sme hrať na troch obrncov, ale ani to nebol úspešný pokus. Po ďalšej akcii sme z kontry totiž opäť inkasovali. Túžbu hlavy a srdca, ktorú dnes ukázali hráči, je pre mňa neuspokojujúca. Hráči domácich totiž naplno preniesli energiu z tribún a aj vďaka tomu zvíťazili. Pokiaľ futbalisti nemajú taký atribút, tak nemôžeme uspieť. Do budúcnosti  budeme musieť dať viac srdca do hry a mať väčšiu túžbu po víťazstve.“