StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Zemplín Michalovce
    >>
Pape Macou Sarr 27
    >>
Kristopher András Vida 79
90+2. minúta2 - 1MFK Zemplín Michalovce

• 90+2.

Zápas sa práve skončil a ja hlásim: VYHRALI SME! Aj druhý zápas v rade na novom štadióne skončil ziskom troch bodov. V DAC Aréne sa opäť rozbehli nekonečné oslavy, radosť, hrdosť, proste dunajskostredská eufória prvého stupňa. V dnešnom stretnutí sme boli lepším celkom aj napriek niekoľkých príležitostiam súpera. Dlhú dobu sa nám však nedarilo streliť vytúžený gól, no senzačné publikum ho našich hráčov doslova dotlačilo. Radujeme sa teda zo štvrtého víťazstva a z fantasticky naštartovanou sezónou.

Druhý zápas v novom svätostánku je na konci. Pokračovať však budeme tretím domácim stretnutím za sebou. Uprostred týždňa, v stredu 30.11.2016 o 19:00, privítame na našom štadióne Trnavu v krajskom derby v rámci osemfinále Slovnaft cupu. Ligové stretnutie je naplánované o týždeň v sobotu, kedy zavítame na pôdu Senice. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca nadstavuje v závere stretnutie ešte dve minúty.

• 89.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 88.

Michalík zaváhal v obrane, avšak zastúpil ho Slávik rýchlym vybehnutím.

• 86.

Teraz sme aj zakončili. Živkovićov center hlavičkoval Pambou, avšak bol v náročnej pozícii a tak nevyvolal rozruch pred Kirovou bránou.

• 85.

Aj naďalej pokračujeme s držaním lopty, ktorú kontrolujeme a pomaličky sa posúvame k bráne súpera.

• 82.

Vedieme a naďalej aj útočíme s chuťou. Tak to má byť! Nemôžeme dovoliť hosťom ani náznakom, že by mali nejakú šancu vyrovnať.

• 81.
    Igor Žofčák opustil ihrisko, nahradil ho Martin Regáli
  • 79.

GOOOL GOOOOL GOOOOOOOOOOL. Je to taaaaam, vedieme, opäť vedieme v tomto stretnutí. Štepanovský poslal center do pokutového územia, kde aj našiel Vidu a ten už vedel, že čo má s loptou robiť. To už proste nemohol odmietnuť. Dunajskostredský štadión vybuchuje radosťou.

• 79.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 77.

Taaaak to snáď nie je možné. Môžeme mať toľko smoly? Živković vystrelil z poriadne ostrého uhla a jeho pokus tesne minul pravú žrď a zároveň Sarrovi chýbal krok k dorazeniu lopty do prázdnej brány,

• 75.

Ďalšia strela. Štepanovský napriahol z poriadnej vzdialenosti, ale jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde.

• 74.

Na bránu vystrelil aj Ljubičić, ale bol bohužiaľ nepresný. Verme, že aj naďalej zostaneme v tlaku a predsa len zlomíme Michalovce.

• 72.

Ďalšia snaha ohroziť Kiru. Ľupták bol zablokovaný.

• 71.

Zatlačili sme súpera pred jeho bránou, vytvárali si kadejaké akcie, kľučky, fintičky, ale zakončiť sa nám ani napriek tomu nepodarilo.

• 69.

Po Ljubičićovej ruke zahrali Michalovčania priamy kop asi z 20 metrov. Žofčák sa snažil priamo ohroziť našu bránu, no nepodarilo sa mu to. Lopta skončila v našom múre.

• 68.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 67.
    Kristian Kushta opustil ihrisko, nahradil ho Ivan Kotora
  • 66.

Po centri od Koscelníka na Kushtu hasil v hodine dvanástej Michalík odkopom lopty za postrannú čiaru.

• 64.

Naši perfektní fanúšikovia poriadne, ale poriadne stupňujú hlasitosť. Ženú našich hráčov do víťazstvo ako to je len možné. Poďme chlapci, bojujte, dáme ten vytúžený gól!

• 62.

Dnešné stretnutie sleduje 4630 divákov.

• 60.

Ďalšia nevyužitá gólová príležitosť. Loptu sme aj napriek zle zahranému rohu udržali na kopačkách. Po trme-vrme sa k zakončeniu dostal Kontár, ktorý len tesne minul súperovú bránu. Tak to je teda škody.

• 60.
    Emmanuel Mensah opustil ihrisko, nahradil ho Oliver Podhorin
  • 58.

Zahrali sme ho poriadne, ale poriadne zle. Ljubičić len nastrelil súperov múr.

• 58.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 57.

Lazarus fauloval pred pokutovým územím  Sarra a tak tu máme priamy kop z nebezpečnej vziadlenosti a červenú kartu pre Lazarusa! Toto musíme využiť.

• 57.
    Celestine Chukwuebuka Lazarus bol napomínaný červenou kartou
  • 57.
    Celestine Chukwuebuka Lazarus bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Tak to snáď už nie je možné, ďalšia nevyužitá príležitosť. Sarr z pravej strany posunul loptu pred bránu na Vidu. Ten zakončil technickou strelou, ktorou len tesne minul súperovú bránu.

• 54.

Útočnú akciu začal Michalík dlhým centrom na Živkovića, lopta sa dostala k Ľuptákovi tesne pred pokutové územie, ktorý aj dokázal zakončiť. Vyslal však slabý pokus, s ktorým si KIra poradil bez problémov.

• 51.

V druhom polčase pokračuje výborná atmosféra tvorená našimi skvelými fanúšikmi a pokračuje aj aktívnejšia hrá nášho celku. Verme, že prinesie aj úspešný záver.

• 48.

Akému gólu teraz zabránil Kira je neskutočné. Živković na bližšej žrdi našiel Ljubičića, ktorý vypálil k žrdi z prvej, ale bravúrny reflexívny zákrok rozhodol o tom, že pokračujeme aj naďalej za stavu 1:1.

• 48.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 46.
    Roland Černák opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 46.

Druhý polčas sa práve začal a začal sa aj so striedaním na našej strane.

• 45.

Koniec prvého polčasu a bohužiaľ je ten koniec zatiaľ remízový. V stretnutí a teda v prvom polčase sme boli aktívnejším celkom, ktorý mal aj nabezpečnejšie príležitosti a bol počas celého polčasu futbalovejší. Bohužiaľ sme však po úvodnom góle stratili koncentráciu a tak Michalovce z jednej z mála príležitostí vyrovnali. So skvelým publikom však pevne veríme, že sme ešte nemali posledné slovo v tomto stretnutí a vybojujeme si tri body. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje jednu minútu.

• 45.

Opäť sme mohli viesť. Po centri do šestnástky lopta prekvapivo prepadla až na Vidu, ktorý zoči-voči Kirovi loptu nedokázal poslať za jeho chrbát.

• 44.

V  závere polčasu ďalší roh pre naše mužstvo, ktorý Simon zahral do spleti hráčov oboch celkov. Lepší prehľad pre Kirom mali hostia.

• 44.
    Yves Simon Pambou zahrával rohový kop
  • 41.

Po Vidovom faule získal priamy kop michalovský celok asi z 25 metrov. Loptu chcel zahrať priamo na bránu Žofčák, avšak trafil len Sarrovu hlavu v našom obrannom vale.

• 41.
    Igor Žofčák zahrával priamy kop
  • 39.
    Kwin Amban Noé Achille opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 38.

Ach, to nie je dobré, Kwin opäť leží na zemi a pravdepodobne to pre neho znamená koniec v zápase. To je škody. Po nútenom striedaní Brašeňa v predošlom stretnutí nás smola neopustila, keď svoj zápas nedohrá ani Kwin.

• 36.

Simonov roh letel na vzdialenejšiu žrď, kde si po ňu vyskočil Vida. V náročnej pozícii nedokázal ohroziť Kirovu bránu.

• 36.
  • 35.

Hra je prerušená. Na ihrisku je v týchto chvíľach ošetrovaný Kwin, no vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 32.

Ten zahral kapitán hostí Žofčák, no po jeho centri sme si už s loptou poradili.

• 32.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 31.

Huk po ďalšej akcii Michaloviec, ktoré sú teraz pri chuti, zachraňoval, keď loptu odvrátil na roh.

• 28.

Tak to snáď nie je možné. Ani minútu sme sa neradovali z víťazného priebehu stretnutia. Naša obrana zaspala, keď Grič dostal loptu pred pokutovým územím a asi z 18 metrov aj zakončil. Lopty sa síce Slávik dotkol, avšak gólu nezabránil.

• 28.
    Jakub Grič strelil gól
  • 27.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Je to tam, na prekrásnom novučičkom štadióne opäť vedieme! Pokutový kop zahral Sarr a zahral ho perfektne, keď loptu poslal k ľavej žrdi, kde nemal Kira najmenšiu šancu zabrániť nášmu úvodnému gólu. To je ono, tak sa to má robiť. Len tak ďalej

• 27.
    Pape Macou Sarr strelil gól
  • 27.
    Pape Macou Sarr zahrával pokutový kop
  • 26.

Sipľak fauloval v pokutovom území Vidu. PENALTA!

• 26.
    Michal Sipľak bol napomínaný žltou kartou
  • 23.

Nebezpečenstvo aj pred našou svätyňou. Po tvrdom pase do šestnástky loptu vykopol Kwin, no presne na Gričove kopačky, ktorý vypálil tvrdo a len tesne minul našu bránu.

• 21.

Michalovce sú v neustálom ohrození. Tentokrát po centri z pravého krídla zakončoval z voleja Štepanovský. Kira gólovú šancu zneškodnil. To je škodyyyyy.

• 18.

Kira opäť v ohrození a tu si musíme povedať, že škodaaaaaaaa, že ešte stále nevyhrávame. Živković dostal center z ľavého krídla, bol úplne osamotený pred brankárom a tak mal 100% príležitosť pridať hneď aj druhý gól za DAC po minulotýždňovom. Lopta mu však bohužiaľ nesadla dobre na nohu.

• 16.

Zakončenie na našej strane. Akcia prebiehala na pravom krídle, no loptu dostal Štepanovský na druhej strane. Bohužiaľ, pálil slepými.

• 13.

Hra sa nám mierne upokojila a pokračuje tak medzi šestnástkami. Medzitým však nekončí výborná atmosféra s krásne naplnenej DAC Arény (odhadujem takmer 5000 fanúšikov) na akú sme boli zvyknutí už zo starého štadióna.

• 10.

No a máme tu prvú vážnejšiu príležitosť v stretnutí. Sarr poslal do pokutového územia polocenter, ktorý nakoniec musel vyškriabať spod brvna Kira.

• 9.

Ďalšia štandardka na našej strane po faule na Černáka asi z 20 metrov. Loptu pri zahraní najprv preskočil Ljubičić a následne ju nešikovne poslal len do múru Živković.

• 9.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 7.

Pokračujeme v aktivite. Živković zahral tentokrát loptu nakrátko na Sarra, ktorý poslal veľmi nepresný center pred Kiru.

• 6.
  • 5.

Sarr sa mohol dostať do úniku, avšak stiahol ho Lazarus v poslednej chvíli a tak sme si vybojovali aspoň priamy kop z dobrej vzdialenosti, ktorý zahral Živkovi´´c na nabiehajúceho Vidu. Po nádejne vyzerajúcej akcii o loptu predsa len prišiel. V tejto minúte sme si vybojovali aj roh, ale v pokutovom území kraľovali hostia.

• 5.
    Pape Macou Sarr zahrával rohový kop
  • 5.
  • 3.
  • 3.

Od úvodu sa snažíme dostať sa pred Kiru, no zatiaľ neúspešne. Obidve naše akcie, ktoré sme zrealizovali, ukončili nepresnosti.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hosťujuceho celku.

• 0.

Srdečne vás vítam už druhýkrát s maximálnou radosťou na našom krásnom novom svätostánku, kde práve teraz hráči oboch celkov nastupujú na ihrisko. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v ružových dresoch. Dnes si nič iného nepripúšťame ako ďalší trojbodový zápis, čím chceme potvrdiť aj predošlé víťazstvo nad Trenčínom a zároveň aj fakt, že z našej arény sa body nebudú brať. Michalovce zažívajú pomerne úspešnú sezónu, aktuálne nachádzajú na slušnom siedmom mieste, ktoré nebudú chcieť opustiť, avšak pre nás to nie je otázka, my bodovať chceme a aj budeme. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 17. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 26.11.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 17. KOLE FORTUNA LIGY:

Podarilo sa! Aj druhý zápas na novučičkom štadióne skončil pre nás ziskom troch bodov. V stretnutí, v ktorom sme hrali vyše pol hodinu presilovku o jedného hráča, sme boli lepším, futbalovejším a nebezpečnejším celkom.  K vytúženému gólu sme sa aj napriek tomu dlho nevedeli dostať . Dotlačilo nás k nemu fantastické „žlto-modré“ publikum.

Oproti víťaznému stretnutiu nad majstrom z Trenčína dnes nastúpil DAC s dvomi zmenami v zostave, a zároveň aj s pozmeneným rozostavením. Rozostavenie 4-2-3-1 nahradilo 4-1-4-1. Pre zranenie musel pauzovať Brašeň a do základnej jedenástky sa nedostal ani Ľupták. Na ich miesta nastúpili Ljubičić s Černákom. Od úvodných minút sme boli aktívni na ihrisku, avšak na ohrozenie súperovej brány sme si museli počkať dlhšiu dobu. V desiatej minúte poslal Sarr polostrelu-polocenter do pokutového územia, ktorý Kira vyškriabal spod brvna končekmi prstov. V 16. minúte sa do palebnej pozície dostal Štepanovský, pálil slepými. O dve minúty dostal center z pravého krídla Živković, osamotenému však lopta nesadla ideálne na nohu vo vyloženej príležitosti. V 21. minúte, tentokrát po centri z pravého krídla, zakončil z voleja Štepanovský, Kira našu veľkú gólovú príležitosť opäť zneškodnil. O dve minúty bolo rušno aj pred našou bránou, po prudkom pase do pokutového územia Kwin vykopol loptu presne na Gričove kopačky, jeho delovka skončila len tesne nad. V 26. minúte po Živkovićovom výbornom pase sa Vida pekne uvoľnil, Sipľak ho v pokutovom území dokázal zastaviť iba za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu Sarr nechytateľnou strelou k ľavej žrdi nedal šancu michalovskému gólmanovi - 1:0. Ešte ani neutíchli oslavy nášho vedúceho zásahu, keď Grič  dostal loptu pred pokutovým územím, a hoci si Slávik na jeho delovku siahol, lopta skončila v sieti - 1:1. V 39. minúte nastal nepríjemný okamih v stretnutí, zranil sa Kwin a nahradiť ho musel Michalík. V samotnom závere polčasu sa lopta nečakane po centri prepadla na osamoteného Vidu, ktorý bol zoči-voči gólmanovy vychytaný, a tak sa hráči pobrali do kabín za remízového stavu.

Do druhého dejstva sme vstúpili so striedaním, Černáka nahradil Ľupták. V 48. minúte Živković našiel po rohovom kope Ljubičića, ktorý vypálil z prvej k ľavej žrdi, ale bravúrny Kirov reflexívny zákrok zabránil takmer istému gólu. V 56. minúte zakončoval Vida po pase od Sarra technickou strelou, ktorá tesne minula pravú žrď.  O minútu fauloval Lazarus pred šestnástkou Vidu, videl druhú žltú kartu a to pre nás znamenalo vyše polhodinovú výhodu o jedného hráča. V 59. minúte bolo opäť horúco pred Kirom, po trme-vrme pálil Ľupták, na našu smolu lopta znovu skončila tesne vedľa. V ďalšom priebehu stretnutia sme súpera naďalej držali pod tlakom, pokračovali sme v útočných kreáciach so zakončením z každej možnej pozície, avšak gólman hostí si s našimi príležitosťami vedel poradiť. V 77. minúte Živković vystrelil na bránu z ostrého uhla, trafil ľavú žrď a zároveň Sarrovi chýbal len krôčik k dorazeniu lopty, ktorá prešla popred bránkovú čiaru. O dve minúty už bolo všetkému inak, Štepanovský poslal center do pokutového územia na Vidu a ten už našu ďalšiu gólovú príležitosť premenil nádhernou hlavičkou, ktorou nedal Kirovi šancu. Na dunajskostredskom štadióne vybuchli salvy radosti - 2:1. Po góle sme sa nestiahli, práve naopak, aj naďalej sme držali loptu a zároveň sme aj útočili. V závere stretnutia sme mohli spečatiť výsledok po strele Živkovića, ktorá skončila mimo brány, ale aj napriek tomu sa v DAC Aréne rozbehli po záverečnom hvizde mohutné oslavy.

Štvrté víťazstvo v ročníku a druhé za sebou. Táto bilancia pre nás znamená potvrdenie deviatej priečky. Druhý zápas na novom svätostánku je na konci. Pokračovať však budeme tretím domácim stretnutím v rade: uprostred týždňa, v stredu 30.11.2016 o 19:00, privítame na našom štadióne Trnavu v krajskom derby v rámci osemfinále Slovnaft cupu. Ligové stretnutie je naplánované o týždeň v sobotu, kedy zavítame na pôdu Senice.

Csaba László, DAC: „Dnes sme mali veľmi dobre organizovaný stred poľa, ale musím sa opýtať brankára, ako videl situáciu pri inkasovanom góle. Súper bol dnes v defenzíve veľmi silný a z nej vychádzal do protiútokov. Po polčase som chcel zmeniť organizáciu našej hry. Nasadil som Ľuptáka, ktorý odohral dobrý zápas. Potom prišla červená karta a po nej sme už kompletne prevzali kontrolu nad zápasom. Hráčov som nabádal, aby boli trpezliví, lebo sme mali ešte dostatok času a vedel som, že keď budeme trpezliví, tak to zlomíme. Skórovali sme  a pre nás je teraz dôležité víťazstvo. Prvýkrát v sezóne vyhralo mužstvo dva zápasy v rade a verím, že sa to prejaví aj na našom sebavedomí. Oproti stretnutiu s Trenčínom to bol pre nás dnes ťažší zápas, pretože predtým bolo viac emócii, tlaku od tlače, od ľudí. Dnes bol ten tlak menší, no pre nás bolo aj napriek tomu dôležité vyhrať. Po zápase nebudeme veľmi hovoriť o taktike. Vyhrali sme a to je teraz dôležité. Druhý polčas bol z veľkej miery o boji. Nebol to sexi zápas, skôr by som povedal, že bol škaredý a bojovný, ale v našej situácii sú dôležité tri body.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Zápas by som rozdelil na dve fázy. Do vylúčenia sme hrali dobre. Chceli sme vychádzať z pozornej defenzívy do útoku a aj sa nám to darilo. S našou hrou som do červenej karty spokojný. V prvom polčase sme nemali veľa šancí, ale nemal ich ani náš súper. Po spornom vylúčení sme sa dostali do tlaku. Jednu akciu sme nedokázali pokryť a po góle sme po utorkovom pohárovom stretnutí už nemali silu na ofenzívu. Súper dal dva góly a preto vyhral.“