StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC Spartak Trnava
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Pape Macou Sarr 52
90+3. minúta1 - 0FC Spartak Trnava

• 95.

Koniec, dnešný zápas sa práve skončil a my POSTUPUJEME DO ŠTVRŤFINÁLE SLOVNAFT CUPU:! V druhej polovici stretnutia sme predviedli podstatne zlepšenú hru, ktorú sme predvádzali hlavne do úvodného gólu, ktorú bol aj zaslúžený. Po ňom sme sa viac stiahli, upokojila sa hra a ustrážili sme si postup medzi osmičku najlepších. Nový dunajskostredský štadión teda oslavuje tretie víťazstvo a tretie víťazstvo v rade. To je ono chlapci! Vo štvrťfinále na na jar čaká druholigový Poprad.

Séria domácich zápasov pri otvorení novej DAC Arény sa skončila a skončila sa pre nás aj pohárová sezóna v roku 2016. Najbližšie nás teda čaká opäť liga a zápas na Senickej pôde 3.12.2016 o 17:00. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 94.
    Emir Halilović zahrával rohový kop
  • 90+3.
  • 90.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Ákos Szarka
  • 90.

Rozhodca v závere stretnutia nadstavuje ešte tri minúty.

• 89.

Ďalší rozruch v šestnástke súpera. Kde po priamom kope bojovali Ljubičić s Hladíkom. Naši hráči sa dožadovali opäť jedenástky, ale opäť zostala prosba nevyslyšaná.

• 88.

Ľupták si zapol vrtule na kopačkách a pustil sa na Jakubechovu bránu. Pred pokutovým územím loptu odovzdal Simonovi a ten už len zakončil z ostrého uhla nad.

• 88.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Yves Simon Pambou
  • 87.
    Matúš Čonka opustil ihrisko, nahradil ho Boris Bališ
  • 85.

Kontár sa ocitol zrazu na zemi, bol aj ošetrovaný a chvíľu to s ním nevyzeralo dobre. Je však späť a pokračuje aj hra na ihrisku.

• 84.

S útočnou akciu a veľkou snahou vyrukoval Németh, ktorý prešprintoval polku ihriska, poslal aj center do pokutového územia, avšak lopta skončila mimo hraciu plochu.

• 82.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 81.
    Issiaka Babatounde Bello opustil ihrisko, nahradil ho Daniel Dubec
  • 80.

Ljubičić padol v pokutovom území a dožadoval sa odpískania penalty, avšak rozhodca mal na situáciu iný názor.

• 77.

Lopta z rohového kopu od štandardky letela na bližšiu žrď, kde stál pozorný Huk. Loptu síce hneď neposlal do bezpečia, dostala sa ešte k Bellovi, ale on ju poslal za postrannú čiaru a bolo po akcii.

• 77.
  • 76.
    Anton Sloboda opustil ihrisko, nahradil ho Matúš Paukner
  • 75.

Pri priamom kope zachytil loptu Sarr, lenže hostia si vybojovali aj roh, ktorý letel na vzdialenejšiu žrď, kde sme si loptu už pokryli.

• 71.

V útočnom snažení aj naďalej prevažne hosťujúci celok, avšak naša obrane bráni pozorne, Trnavu nepúšťa k zakončeniu.

• 69.

Ľupták sa snažil vysunúť do nádejnej akcie Sarra, avšak rozhodca odmával tesný ofsajd.

• 69.
    Pape Macou Sarr bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Aj v druhom polčase je počuť skvelých fanúšikov oboch celkov, ktorí nevyčerpateľne fandia už vyše hodiny. Medzitým na ihrisku prevzala iniciatívu Trnava, ktorá sa snaží založiť postupný útok.

• 63.

Aj napriek tomu, že je zima, aj napriek tomu, že sa hrá uprostred týždňa a aj napriek tomu, že je to pohár je na dnešnom stretnutí prítomných skvelých 3637 fanúšikov.

• 61.

Center od Živkovića tentokrát odresáta nenašiel a len preletel pokutovým územím.

• 59.

Divoká pätnásťminútovka je už zrejme na konci. Hra sa trochu upokojila, ale aj napriek tomu sa ešte k zakončeniu dostal Halilović. Pálil vysoko nad.

• 59.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 58.
    Zoltán Kontár bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Aktívny bol tentokrát Bello. Po súboji s Ľuptákom však padol pred šestnástkou a tak bolo po trnavskej akcii.

• 54.

Ouuuu a rozruch vznikol aj na druhej strane, kde sa Trnava snažili o rýchle vyrovnanie. Halilović sa uvoľnil na ľavom krídle a aj vystrelil, keďže zrejme videl trochu horšie postavenie Slávika. Lopta skončila tesne nad.

• 52.

Skvelý úvod druhého polčasu korunovaný GOOOOOOOOOLOM. Vidov tretí rohový kop letel opäť veľmi dobre do pokutového územia súpera, ale tentokrát na Sarra. Ten síce zakončoval dvakrát, ale pri druhom už Jakubech ležal a tak nemal problém zakončiť pod brvno - 1:0!

• 52.
    Pape Macou Sarr strelil gól
  • 50.
  • 48.

No a v tlaku pokračujeme. Po centri z ľavej strany k vzdialenejšej žrdi sa dostal k nebezpečnej palebnej pozícii opäť Živković. Vystrelil k ľavej žrdi, ktorú však Jakubech kryl.

• 47.

Úvod druhej polovici stretnutia prinieslo hneď väčší rozruch ako prvej. Hneď v prvej minúte sme založili rýchly útok, ktorý úspešne neskončil, avšak Živković bojoval na pravom krídle až sa dostal k strele z ostrého uhla, ktorá skončila nad.

• 46.

Začal už aj druhý polčas s výkopom z našej strany.

• 45.

Kedže z priameho kopu nezapršalo a rozhodca k prvému polčasu nenadstavil ani jednu minútu, tak tu máme jeho koniec. Po jeho odpískaní odchádzajú hráči oboch celkov do kabín za bezgólovej remízy. Iný výsledok sa v tomto dejstve v podstate ani nemohol zrodiť. Okrem jedinej gólovej akcii a to Vidovmu lobu z 15. minúty, divákov toho veľa zo sedačiek nezdvihlo. Verme však, že druhá polovica stretnutia dopadne lepšie a dopadne lepšie pre naše mužstvo. Postup do štvrťfinále je našim cieľom a tak poďme si poň. DAC do toho!

• 45.
    Martin Mikovič zahrával priamy kop
  • 45.

S remízovým výsledok chcel v prvom polčase ešte niečo spraviť Štepanovský so strelou z väčšej vzdialenosti. Jakubech loptu pokryl.

• 43.

Po dlhšom čase s útočným snažením aj trnavský celok, ale skončil rovnako ako my, bez ohrozenia brány.

• 40.

Hra je prerušená. Na trávniku zostal ležať Sloboda, ktorý si vyžiadal aj ošetrenie, ale bude v poriadku.

• 38.

Živković hľadal zo štandardky Ljubičića, ale gólman hostí ho pokryl. Lopta sa ešte trmácala v šestnástke, snažil sa ju ešte zachytiť ďalší dlháň Michalík, ale aj on bol neúspešný.

• 38.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 35.

Z priameho kopu taktiež nezapršalo. Pozorná trnavská defenzíva loptu odvrátila do bezpečia.

• 35.
  • 32.

Aj naďalej pokračuje hra medzi šestnástkami, ale medzitým určite stojí za spomenutie udalosť, ktorá sa stala pred úvodným výkopom, keď na pamiatku zosnulých futbalistov z Brazílie zapli svoje mobily fanúšikovia na tribúnach, čím si uctili ich pamiatku

.

• 31.

Opäť akcia na našej strane, ale opäť väčší rozruch pred Jakubechom nevznikol. Máme za sebou pol hodinu stretnutia počas ktorého sa zatiaľ hrá po dĺžke, bojuje sa, ale akcii je ako šafranu.

• 28.

Zsolt Németh mal vhadzovanie z jeho obľúbenej vzdialenosti od šestnástky. Ani napriek tomu loptu tentokrát neposlal do pokutového územia, ale len na Sarra. On vyskúšal pätičku, po ktorej prišiel o loptu.

• 25.

Aj napriek tomu, že momentálne nevidíme oku lahodiaci futbal, tak skvelá atmosféra z oboch fanúšikovských táborov nekončí.

• 22.

Štepanovský bol vysunutý pasom do pokutového územia po pravom krídle. Nádejnej vyzerajúcu akciu však stopla trnavská defenzíva odobraním lopty.

• 20.

Ani druhý Vidov center do pokutového územia neletel zle, avšak prevahu v šestnástke mali hráči v bielom.

• 20.
  • 19.

Németh vybojoval ďalší rohový kop pre DAC.

• 16.

Vydýchnuť si nemohol ani po rohovom kope. Vida ho poslal presne ne Ljubičićovu hlavu, kde však šikovne vybehol a vyboxoval loptu Jakubech.

• 16.
  • 15.

Aaaaaaa hneď máme rušno aj pred Jakubechom. Po centri do pokutového územia Vida preloboval gólmana hostí, ale bohužiaľ tesne aj jeho bránu.

• 13.

Úvodný tlak hostí sme už zastavili a pre zmenu teraz sa síce pomaličky, ale isto približujeme k spartakovskej bráne.

• 10.

Náznak strely sme si mohli pozrieť až v desiatej minúte. Ljubičić však asi z dvadsiatich metrov trafil len protihráča.

• 8.

Stále sa nachádzajú na našej obrannej polovičke a snažia o kombinačné akcie smerom k bráne po každej možnej strane. Ukončil to až odpískaný útočný faul.

• 6.

Od úvodných minút je o niečo aktívnejší celok Spartaka. Cez našu obranu však majú poriadne náročný prechod.

• 3.

Prvej strely sa ujali hráči Spartaka a konkrétne Halilović vypálil spoza pokutového územia. S menej dôraznou strelou si Slávik v pohode poradil.

• 2.

Na štadióne vládne od úvodných okamihov perfektná atmosféra, ktorá však teraz nie je tvorená len domácim celkom, ale aj červeno-čiernymi, ktorých sem dnes prišlo vyše 50.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo aj s úvodným výkopom od hosťovského celku.

• 0.

Dobrý večer vám prajem už tretíkrát za sebou na našom krásnom novom chráme v Dunajskej Strede, kde práve hráči oboch celkov prichádzajú na ihrisko. Naši miláčikovia v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v tradičných bielych dresoch. Dnes bojujeme o postup do štvrťfinále Slovnaft cupu a zároveň obe mužstvá chcú natiahnuť víťaznú sériu na tretí dielik. Pevne veríme, že my aj vďaka našim perfektným fanúšikom budeme úspešnejší a teda zaknihujeme tretie víťazstvo v rade. DAC do toho!

• 0.

Úspešné ligové pokrstenie štadióna máme za sebou hneď dvakrát, no teraz je na rade aj pohárová výzva v novučičkej DAC Aréne. Dnes totiž v rámci osemfinále Slovnaft cupu privítame na našej pevnosti v krajskom derby Spartak Trnavu. Obidva kluby majú za sebou dve víťazné stretnutia v rade s rozdielom, že v Dunajskej Strede vládne pravý futbalový boom, kým u "červeno-čírnych" sa rozpútala vojna medzi vedením a fanúšikmi. Tento fakt neprispieva na pohodu u našich hostí a to musíme potvrdiť ďalším úspešným stretnutím v rade. DAC do toho!

Spartaku máme čo to odplácať aj z posledných vzájomných stretnutí. Posledné štyri sme totiž odohrali na jeho pôde a v týchto prípadoch sme zakaždým skončili bez čo i len zisku jedného bodu. Trnavčania navyše skončili úspešne aj pri poslednom pohárovom stretnutí zo sezóny 2009/2010, kde sme ťahali za kratší koniec po prehrách 1:0 a 2:0.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase osemfinále Slovnaft cupu! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 30.11.2016 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V OSEMFINÁLE SLOVNAFT CUPU:

Do tretice všetko dobré platilo aj v osemfinále Slovnaft cupu! Zaznamenali sme totiž tretie víťazstvo v našej novej futbalovej pevnosti, ktoré znamená postup medzi osmičku najlepších na úkor Spartaka Trnava. O jediný presný zásah sa postaral Senegelčan Sarr. Vo štvrťfinále Slovenského pohára v marci 2017 privítame druholigový Poprad.

Do pohárového stretnutia sme oproti ligovému vstúpili s pozmenenou zostavou. Zraneného Kwina nahradil Michalík a mimo základnú jedenástku sa ocitli aj Černák so Simonom, na miesta ktorých prišli Németh s Ľuptákom. Pred úvodným výkopom si fanúšikovia v Dunajskej Strede so zasvietenými telefónmi uctili pamiatku zosnulých futbalistov z Brazílie. Prvý polčas veľmi nenadchol. Bolo to totiž typické pohárové stretnutie. Hralo sa takmer neustále medzi pokutovými územiami, kde sme boli svedkami množstva opatrných prihrávok väčšinou v zadných radoch a maximálne náznakov akcií na oboch stranách. Azda jedinú, avšak gólovú príležitosť sme videli v pätnástej minúte, keď Vida dostal center do pokutového územia odkiaľ chcel prelobovať Jakubecha, ale hosťujúci gólman loptu vyrazil na roh. Okrem toho niekoľkokrát letel center do pokutového územia po našich štandardných situáciach na Ljubičića, avšak tam kraľovali hráči hostí, ktorí síce na našu bránu vystrelili niekoľkokrát, avšak vo všetkých prípadoch to boli menej dôrazné strely. Keďže sa v závere polčasu neujalo ani Štepanovského zakončenie k pravej žrdi, tak hráči odchádzali do kabín zákonite za bezgólovej remízy.

Druhý polčas začal z našej strany jednoznačne lepšie. Najprv sme si mohli pozrieť Živkovićov tvrdý boj na pravom krídle a strelu z ostrého uhla nad a potom bol po centri z ľavej strany opäť aktívny náš pravý obranca. Dostal sa k palebnej pozícii, loptu poslal k ľavej žrdi, ale tú už Jakubech kryl. V 52. minúte zahral Vida roh priamo na Sarra, ktorého prvé zakončenie hlavou gólman hostí vyrazil, avšak na dorážku smerujúcu pod brvno už nemal nárok - 1:0. O dve minúty pohrozili aj hostia, Halilović sa najprv uvoľnil na ľavom krídle a následne poslal strelu len tesne nad brvno. V ďalšom priebehu stretnutia sa hra upokojila, prebiehala medzi šestnástkami s prevahou držania lopty na strane hostí, avšak nám to určite vyhovovalo, keďže ku gólovej príležitosti sa nedostalo. V 75. minúte zahrali hostia priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ale o loptu sa postaral Sarr odkopom. Keď súper v samotnom závere nedokázal zúročiť hneď dva rohové kopy, tak z postupu do ďalšej fázy slovenského pohára si vybojoval žlto-modrý celok aj so skvelými fanúšikmi, ktorých dnes na štadión, napriek zime a termínu stretnutia uprostred týždňa, prišlo 3637. Ďakujeme!

Ďalší víťazný dielik na novom futbalovom chráme je zaknihovaný, podobne aj náš postup medzi osmičku najlepších v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu. Pre nás to zároveň znamená aj tri víťazstvá v rade, čo sme naposledy zaznamenali v auguste minulého roka. Séria domácich zápasov pri otvorení novej DAC Arény sa skončila a skončila sa aj pohárová sezóna v roku 2016. Najbližšie nás teda čaká opäť liga a zápas na senickej pôde v sobotu 3.12.2016 o 17:00.

Csaba László, DAC: „Predtým ako začnem hodnotiť stretnutie, tak si treba spomenúť na športovcov, ktorí zahynuli počas cesty na futbalové stretnutie v Brazílii. Predzápasová spomienka na nich bola pekným gestom od klubu. Obe mužstvá sa počas celého stretnutia snažili kontrolovať hru a hľadať možnosti  ako „zabiť“ súpera. Bol to typický pohárový zápas s minimom gólových príležitostí. V prvom polčase sme mali súpera, ktorý netrafil bránu, kým u nás Vida nevyužil jedinú vážnu gólovú príležitosť. Súper je nebezpečný v útoku a v strede má kreatívnych hráčov, ktorých sme chceli odstaviť. Cez prestávku som mojim hráčom povedal, že v prvých pätnástich minútach po polčase treba viac pritlačiť a aj sa nám to podarilo. Pri góle však musím povedať, že sme mali aj kúsok šťastia. Potom súpera nebolo ľahké držať na dištanc, vytváral na našich hráčov tlak, ale aj napriek tomu nemal vyloženú príležitosť na vyrovnanie. Dnes sme si zaslúžili postúpiť aj kvôli fanúšikom. Zároveň sme chceli potvrdiť, že sme silným domácim celkom.“

Miroslav Karhan, Trnava: „Videli sme veľmi zaujímavý zápas. Obe mužstvá sa snažili kontrolovať stred poľa, snažili sa nespraviť žiadnu chybu a tomu nasvedčoval aj prvý polčas. O prehre rozhodla naša slabá sedemminútovka, počas ktorej sme aj inkasovali. Väčšinu stretnutia sme hrali len po šestnástku a dá sa povedať, že sme nemali vyloženú šancu. Keď nedáte gól, tak nemôžete pomýšľať na víťazstvo.“