StretnutieFK Senica vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FK Senica
    >>
David Březina 79
90+5. minúta1 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+5.

Máme tu koniec dnešného stretnutia a bohužiaľ ho dnes len remizujeme. Mali sme ho však naozaj skvele rozbehnutý. V prvom polčase sme dominovali, kombinovali, boli nebezpeční, ale strelili sme len jeden gól, kým v druhom dejstve sme sa stiahli a loptu na kopačkách mali domáci, ktorých sme však do nebezpečných akcii nepúšťali, lenže podarilo sa im raz nebezpečne zakončiť a bol to pre nás hneď nešťastný vyrovnávajúci gól. Škoda, štvrtého víťazstva sme sa nedočkali, ale fakt sme si ho zaslúžili a aj preto naši skvelí fanúšikovia odmenili hráčov po zápase potleskom.

Skončilo sa predposledné stretnutie a na rade je ešte posledný zápasový dielik v roku 2016. Čaká nás domáca rozlúčka s jesennou časťou ligy a v rámci nej privítame Zlaté Moravce o týždeň v sobotu 10.12.2016 o 17:00. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.

Minútky ubiehajú a bohužiaľ záver nie je náš, vôbec sa nám nedarí prilbižovať sa k Šullovej bráne.

• 90+1.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte päť minút.

• 88.

Po dlhšom čase sme sa dostali k nádejnejšej príležitosti, lenže po centri z ľavej strany sa Štepanovský dopustil faulu a navyše hlavičkoval vysoko nad.

• 87.

Nehrá sa, hra je stále častejšie prerušovaná, keďže jeden Senický hráč po druhom ležia na zemi striedavo. Aktuálne sa jedná o Alberta, ale verme, že budeme môcť dohrať bez prerušovania.

• 86.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 85.

Nevieme sa dostať do hry, nevieme pritlačiť súpera a práve naopak, dopúšťame sa zbytočných chýb. Stále však máme dosť času. Chlapci bojujte!

• 82.

Taaaak to je strašne krutá studená sprcha po ktorej sa budeme dávať ťažko dokopy po zvyšok zápasu. Získali sme roh, ktorý Vida poslal priamo do Šullovho náručia. Chlapci sme lepší, máme na to, toto treba ešte zlomiť!

• 79.

Priamy kop pre Senicu z vyše dvadsiatich metrov zahral Březina a to snáď nie je možné. Loptu poslal priamo na bránu, prestrelil múr a umiestnil ju k vzialenejšej žrdi, kde Slávik nedokázal zasiahnuť. Tak to je poriadne nepríjemný a nespravodlivý gól.

• 79.
    David Březina strelil gól
  • 79.
    David Březina zahrával priamy kop
  • 77.

Michalík tvrdo zakročil proti uvoľneniu Weritona a aj napriek tomu, že najprv siahol na loptu, tak rozhodca odpískal faul aj so žltou kartou.

• 77.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 75.

Veľa faulov a veľa štandardiek pre domácich, ale našťastie pre nás z veľkej vzdialenosti. Teraz po jej zahraní na loptu vyskočil Štepanovský a bolo po domácej akcii.

• 73.

Hra je prerušená kvôli ošetrovaniu Ljubičića, určite však bude v poriadku.

• 72.

Teraz zahrali štandardku takmer z vlastnej polovice priamo na nášho gólmana, ktorý loptu v pohode vyboxoval.

• 71.

Aj naďalej pokračuje držanie lopty prevažne na kopačkách domáceho celku. Lenže je stiahnutý, respektíve nechceme im dovoliť priblížiť sa k našej svätyni.

• 69.
    Zsolt Németh bol napomínaný žltou kartou
  • 68.

Po štandardke domácich tentokrát vznikol väčší rozruch. Lopta sa dostala na kopačky Vargu,ktorý stál vo fakt nebezpečnej pozície, lenže jeho zakončenie bolo zablokované.

• 68.
    David Březina zahrával rohový kop
  • 66.

Domáci síce opäť vystrelili, ale opäť len priamo do Slávikovho náručia. Tento priebeh nám viac ako vyhovuje, ale na druhej stránke ani ďalší gól by neuškodil.

• 64.

Priamy kop od "Záhorákov" neletel zle, avšak v pokutovom území bol skvele postavený Huk, ktorý loptu odhlavičkoval bez problémov do bezpečia.

• 63.
  • 63.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 62.

Až teraz vystrelil Mráz, lenže bolo to asi z dvadsiatich metrov a navyše to bol príliš slabý pokus. Slávik nemal najmenšie ťažkosti pri bránení.

• 61.

Senica pokračuje v aktivite, ale do našej šestnástky sa vôbec, ale vôbec nevie dostať.

• 58.

Hra sa nám na rozdiel od divákov upokojila a presunula medzi pokutové územie. Naši fanúšikovia sú neskutočne aktívni na tribúne, fandia, zabávajú sa, sú hluční a neprestajne ženú svojich miláčikov dopredu. V sektore hostí je veľká párty.

• 55.

Nádejne sa črtajúca akcia. Po pase na Simona si loptu potiahol do pokutového územia odkiaľ poslal najprv zlý center a následne sa dopustil aj zbytočného faulu.

• 54.

Rohový kop opäť letel na bližšiu žrď, avšak toto bol podstatne horší pokus, po ktorom sme prišli o loptu, keďže sme ju nevedeli poslať ďalej pred Šullu.

• 53.
  • 52.

Vida zahral roh na bližšiu žrď, kde si na loptu nabiehal Huk, získali sme vhadzovanie po ktorom bude zase nasledovať roh.

• 52.
  • 50.

Varga poriadne tvrdo nabúral do nášho gólmana, ktorý ostal ležať otrasený na zemi, avšak už stojí na nohách a bude môcť aj pokračovať v tomto stretnutí.

• 48.

Do druhého polčasu sa aspoň na jeho začiatku pustili s väčšou vervou domáci futbalisti, lenže naša obrana je viac ako pozorná a tak sa k zakončeniu nedostali.

• 46.
    Zoltán Kontár opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom na našej strane a zároveň obidve mužstvá siahli na striedanie.

• 46.
    José Antonio Ruiz López Pirulo opustil ihrisko, nahradil ho Samuel Mráz
  • 45.

Máme tu koniec prvého polčasu, ktorý končí veľmi pozitívne pre naše mužstvo. Vedieme totiž 1:0 a spokojní môžeme byť aj s predvedenou hrou, viacerými akciami a aj niekoľkými nebezpečnými príležitosťami a to vidia aj naši skvelí fanúšikovia. Preto tu vládla počas celej prvej polovice výborná atmosféra a pre nás domáce prostredie. Jediné, čo nás môže mrzieť sú až dva naše neuznané góly. Verme, že aj v druhom dejstve budeme pokračovať v takomto duchu a snáď aj pridáme ďalší gól. Určite na to máme. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nadstavuje ešte dve minúty.

• 42.

Po rohu sme strelili ďalší gooooool, avšak druhý neplatný. Zakončil ho Ljubičić hlavou k vzdialenejšej žrdi, no rozhodca pravdepodobne videl, že lopta letiaca od Živkovića bola mimo ihrisko. Tak to snáď nie je možné.

• 42.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 41.

Živković centroval do pokutového územia, kde nikoho nenašiel, avšak lopta sa odrazila k Némethovi, ktorý z prvej zakončil, loptu ešte zachytil Sarr, ale z dobrej pozície získal len roh.

• 40.

Francúz je už späť na nohách a pokračuje aj hra. To je veľmi pozitívna správa.

• 39.

Ouuuu a Simon bol teraz doslova skosený Kopičárom a musel byť aj ošetrovaný. Verme, že bude v poriadku.

• 38.
    Adrián Kopičár bol napomínaný žltou kartou
  • 37.

Po nejakom čase sme sa znovu pustili do útoku. Pas dostal Simon, ktorý aj skúsil svoju ľavačku z väčšej vzdialenosti. Nebol to síce zlý pokus, no letel nad.

• 35.

Kombinovať sa snažíme stále a stále sme aj v pohode, lenže teraz viacero našich prihrávok nebolo presných. Len aby sme "nezaspali na vavrínoch".

• 33.

Domáci pri ďalšej z množstva štandardiek, no medzitým rastie hlas našich fanúšikov, ktorí burcujú svojich miláčikov dopredu. Priamy kop sa Březina snažil poslal z veľkej vzdialenosti do brány, ale bol opäť nepresný.

• 33.
  • 31.

Zostávame aktívni. Németh dostal prihrávku do behu na ľavom krídle. Loptu síce dobehol, no po súboji hlavný rozhodca odpískal útočný faul.

• 29.

Parádičkami sa teraz Sarr prebojoval až do pokutového územia, kde si však palebnú pozíciu nedokázal nájsť a tak loptu posunul na Živkovića, ten sa ju snažil dať späť pred Šullu na Ljubičića, no zachytili ju domáci, ktorých rýchly protiútok sme zneškodnili.

• 28.
    Zoltán Kontár bol napomínaný žltou kartou
  • 27.

Ďalšiu štandardku zahral Weriton na krátko Březinovi, ktorý z prvej vypálil, avšak asi dva metre vedľa.

• 27.
    Luiz Weriton Gutierre zahrával priamy kop
  • 26.

Pirulo zahral priamy kop naozaj zle. Loptu totiž poslal mimo šestnástku. Aj napriek tomu si však domáci vybojovali po našom faule ďalšiu štandardku.

• 26.
    José Antonio Ruiz López Pirulo zahrával rohový kop
  • 24.

Kombinácie sme preniesli aj do útoku, kde sa k lopte na hranici pokutového územia dostal Simon, ktorý si našiel aj palebnú pozíciu, avšak strelu do stredu brány Šulla pokryl.

• 23.

Krásne kombinačné akcie, množstvo prihrávok z našej strany, kľud na kopačkách, ideálny stav a toto je DAC!

• 21.

Podarilo sa nám zistiť, že v našom sektore sa nachádza krásnych 185 fanúšikov. Dokopy je nás tu však určite aspoň dvesto, keďže niekoľko našich divákov je aj na hlavnej tribúne.

• 19.

Priamy kop Senice z väčšej vzdialenosti tentokrát zahral Alberto. Lopta letela na Pillára, ktorý sa k nej síce dostal, ale zakončiť už nedokázal.

• 19.
    Alberto Delgado Quintana zahrával priamy kop
  • 17.

Góoool číslo dva, avšak tentokrát neplatný. Rozhodca odpískal Štepanovského ofsajd a tak dorážka lopty do prázdnej brány od Sarra bola zbytočná.

• 15.

Tak to je teda začiatok stretnutia ako z rozprávky a dobrou správou je, že po góle sme sa ani náhodou nestiahli. Sme pri chuti a tak domáci obranný val dobíjame aj naďalej.

• 12.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, len dvanásta minúta a už sa radujeme z úvodného gólu. Živković potiahol loptu po pravom krídle, odkiaľ poslal pred Šullu prízemný pas, ten o chĺpok netrafil Vida, avšak k lopte dobehol na vzdialenejšej žrdi Németh Zsolt, ktorý loptu už umiestnil za chrbát domáceho gólmana - 0:1.

• 12.
    Zsolt Németh strelil gól
  • 10.

Taaaak to bola teda gólová príležitosť. Priamy kop sme si vybojovali asi zo vzdialenosti 20 metrov. Ten zahral Sarr priamo na bránu, ktorú minul naozaj len o kústičok.

• 10.
    Pape Macou Sarr zahrával priamy kop
  • 8.

Vidov center z rohového kopu mal poriadne ďaleko od úspechu. Letel priamo do Šullovho náručia. Medzitým však určite treba spomenúť, že domácich divákov tu teda dokopy nie je o moc viac ako našich. To len znásobuje fakt, že Senica je v poriadnej kríze.

• 8.
  • 5.

Náš tréner Csaba László sa veľmi hnevá potom, čo Kontár mohol založiť nádejný útok, ale namiesto toho sa mu podarila nepresná prihrávka smerom dopredu.

• 4.

Na senickom štadióne vládne perfektná domáca atmosféra, ktorá je tvorená vyše 200 našimi žlto-modrými fanúšikmi. Ďakujeme!

• 2.

Už v druhej minúte si náš súper vybojoval štandardku, ktorú zahral Pirulo priamo do pokutového územia, kde najvyššie vyskočil Pillár, hlavou sa mu aj podarilo zakončiť, ale z náročnej pozície ho Slávik bez problémov vychytal.

• 2.
    José Antonio Ruiz López Pirulo zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Srdečne vás zdravím zo zmrznutej Senice, kde sa teplota pohybuje okolo nula stupňou celzia. V týchto chladných podmienkach teraz prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci v červeno-modrých dresoch, kým naše milované mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Dnes nás čaká stretnutie, v ktorom chceme natiahnuť víťaznú sériu na štyri dieliky, kým domáci celok by chcel ukončiť veľmi dlhú, až dvanásťzápasovú sériu bez trojbodového zápisu. Domáci klub je azda v najväčšej kríze od vstupu do najvyššej súťaže, kým DAC s novým trénerom a aj novým štadiónom je aktuálne vo forme po kostrbatom úvode ročníka. Pevne veríme, že aj s našou skvelou diváckou kulisou, ktorá tu dnes bude tvoriť domáce prostredie, opäť dokážame získať plný počet bodov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 18. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Senica - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 3.12.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 18. KOLE FORTUNA LIGY:

Smolná remíza na Záhorí. Po prvopolčasovej dominancii, viacerých gólových príležitostiach, kombinačných akciách, dvoch neuznaných góloch a s neutíchajúcou podporou fanúšikov sme viedli len 1:0, čo sa nám vypomstilo v druhom dejstve, kde sme sa stiahli, prenechali viac priestoru domácim, ktorí po jedinej vážnejšej príležitosti pre nás nešťastne vyrovnali.

Oproti pohárovému zápasu nastala v našej zostave len jediná zmena. Do základnej jedenástky sa nezmestil Ľupták a na jeho miesto nastúpil Simon Pambou. Aj pred dnešným zápasom sme si minútou ticha uctili pamiatku zosnulých hráčov z brazílskej ligy. Po našom aktívnejšom úvode sme si v desiatej minúte vybojovali priamy kop asi z dvadsiatich metrov, ktorý zahral Sarr priamo na bránu, minul ju len o kúsoček. O dve minúty potiahol Živković loptu po pravom krídle, jeho prízemný pas pred Šullu nezachytil o kúsok Vida, avšak pri vzdialenejšej žrdi loptu dobehol Németh, ktorý ju umiestnil za chrbát domáceho gólmana - 0:1. Po góle sa nám dostala maximálna pohoda na kopačky, kombinovali sme, videli sme množstvo prihrávok a z tejto hry mali nesmiernu radosť aj naši fanúšikovia, ktorí nám celý zápas vytvárali domáce prostredie. V 24. minúte sa Simon Pambou dostal k lopte na hranici pokutového územia odkiaľ aj vypálil, no s pokusom letiacim do stredu brány si Šulla poradil. O tri minúty zakončili aj domáci, ale strela Březinu z prvej letela vedľa. V 38. minúte si Simon Pambou vyskúšal ľavačku asi z 25 metrov, bol to síce dostatočne razantný pokus, no nezmestil sa medzi tri žrde. O tri minúty zakončoval Németh po odrazenej lopte z prvej, zachytil ju Sarr, ale v dobrej pozícii získal len roh. Zahral ho Živković rovno na hlavu Ljubičića, ktorý nádherne trafil do horného rohu, lenže rozhodca odpískal údajný Kontárov faul. Z ihriska sme tak schádzali len za stavu 1:0 pre nás, avšak s dobrým pocitom za kvalitne odvedený polčas.

Druhá polovica stretnutia prebiehala v podstatne pomalšom tempe. O niečo väčšiu aktivitu mali domáci, kým my sme sa stiahli. Táto hra nám však dlhú dobu vyhovovala, keďže sme pozorne bránili a Senici sme dovolili kombinovať maximálne po pokutové územie. Aj pri slabších fázach zápasu však naši fanúšikovia neprestajne fandili, boli hluční, živí a hnali naše mužstvo celý čas dopredu. Po hodine hry vystrelili na našu bránu domáci hneď trikrát, avšak vo všetkých prípadoch išlo o pokus z diaľky, s ktorým si Slávik poradil bez problémov. V 68. minúte sa po rohu dostala lopta priamo na Vargove kopačky, jeho zakončenie z gólovej pozície bolo zablokované. V 79. minúte sme nešťastne inkasovali, priamy kop asi z vyše dvadsiatich metrov zahral Březina, loptu poslal za náš múr a zároveň na strelu k ľavej žrdi nesiahol ani Slávik - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sme sa už nedokázali dostať do hry a súpera pritlačiť, a tak odchádzame len s jedným bodom, ale v prvom rade so stratou dvoch. Tešiť nás môže azda len fakt, že sériu bez prehry sme natiahli na štvrtý dielik.

Šiesta remíza v ročníku a osemnásty bod do fortunaligovej tabuľky pre nás znamená zotrvanie na deviatej priečke. Ďakujeme našim perfektným fanúšikom, ktorých do Senice prišlo až 185 a boli dvanástym a možno aj trinástym hráčom. Skončilo sa predposledné stretnutie a na rade je ešte posledný zápas v roku 2016. Čaká nás domáca rozlúčka s jesennou časťou ligy, v rámci ktorej o týždeň v sobotu 10.12.2016 o 17:00 privítame Zlaté Moravce.

Csaba László, DAC: „Dnes sme dva body jednoznačne stratili. V prvom polčase sme dominovali a prečo nám rozhodca neuznal druhý gól je tajomstvom. V druhom dejstve mal súper síce vyššie držanie lopty, ale nemal čistú príležitosť. Potom sa do popredia opäť dostal rozhodca, ktorý odpískal podľa mňa vymyslený faul. Domáci nakoniec vyrovnali a my teda berieme len jeden bod. Vonku sme teda neprehrali. Mohol by som rozprávať ďalej, ale keby som sa do toho pustil, tak by som zrejme dostal trest od futbalového zväzu, a tak dnešný zápas ďalej nechcem rozoberať.“

Miroslav Mentel, Senica: „Sme v situácii, keď je dôležitý každý jeden bod. Duel mal dva rozdielne polčasy. V prvom sme hrali ustráchane a boli sme málo aktívni smerom dopredu, čo sa v druhom dejstve zlepšilo. Ďakujem mojim hráčom za bojovnosť a zvýšenú aktivitu a preto si myslím, že sme si gól a remízu zaslúžili. Bol to bojovný zápas a my sme radi za bod, lebo Dunajská Streda je v poslednej dobe na koni a darilo sa jej v lige a aj v pohári.“