• Rohový kop (77. minúta)Pablo Joaquin Podio
  • Striedanie (85. minúta)Marius AlexeLukáš Migaľa
  • Striedanie (90. minúta)Pavol ŠafrankoAndrás Mészáros
  • 90+2.

Úvodné stretnutie jarnej časti sezóny sa práve skončilo. Po jeho odpískaní si tímy po bezgólovej remíze body podelili. V mrazivom počasí sme videli slabší futbal s minimom gólových príležitostí, kde v prvom polčase dominoval náš celok, kým v druhom hostia a tak je remíza spravodlivým výsledkom a pre nás s druhým celkom tabuľky aj cenným výsledkom.

Máme teda za sebou prvé jarné stretnutie. Po ňom nás čaká netradičná šesťzápasová séria na domácom ihrisku, ktorú začneme v sobotu 25.2. o 14:00 s nováčikom z Prešova. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 90.
    Pavol Šafranko opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 87.

Opäť rozruch pred Slávikovou bránou. Kuzma poslal poriadne štipľavý pokus asi z dvadsiatich metrov a len tesne minul bránu.

• 86.

Po Kuzmovom centri chýbal novicovi na ihrisku krok k nebezpečnému zakončeniu.

• 85.
    Marius Alexe opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Migaľa
  • 84.

Zápas sa blíži ku koncu a aktuálna hra pripomína vlastne len dohrávanie tohto zápasu. Dočkáme sa ešte ku koncu nejakého zvrušenia?

• 81.

Po dlhom pase sa do zaujímavej príležitosti dostal Pačinda. Jeho strela z uhla sa však medzi tri žrde nezmestila.

• 79.

Davis sa dostal k centru do šestnástky, avšak zrejme to nečakal žiadny jeho spoluhráč, ktorý naň nezareagoval.

• 78.

Rozruch po rohovom kope Podia nenastal. Rozhodca totiž odpískal útočný faul.

• 77.
    Pablo Joaquin Podio zahrával rohový kop
  • 76.
    Róbert Polievka opustil ihrisko, nahradil ho Endy Opoku Bernadina
  • 75.

Jooooooj, tak to teda bola gólová príležitosť nášho mužstva. Po prihrávke z ľava z prvej vystrelil v šestnástke Pačinda. Tesnuuučko minul ľavú žrď. Škoda.

• 74.

Loptu síce konečne máme viac na kopačkách, ale v útoku sme sa napríklad teraz obrali o zakončenie nepresným centrom Ljubičića.

• 72.

Konečne sme sa dostali k lopte a vybojovali sme si aj roh, lenže po ňom loptu opäť získali Podbrezovčania.

• 72.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 70.
    Esmerald Aluku opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 69.

Po štandardke z väčšej vzdialenosti si domáci loptu v pokutovom území nedokázali podržať. Loptu teda získavame my.

• 69.
    Pablo Joaquin Podio zahrával priamy kop
  • 68.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 67.

Dnešné stretnutie sleduje 1002 divákov a z toho až 140 našich skvelých fanúšikov. Ďakujeme.

• 65.

Po priamom kope avizovali domáci v pokutovom území ruku Šafranka, tá možno aj bola, lenže ju mal pri tele.

• 65.
  • 63.

Od tlaku sme sa síce dokázali uvoľniť, ale stále je to z našej strany málo. Stále je však polhodina do konca, teda času je dosť.

• 60.

V druhom polčase sa nevieme dostať do hry. Loptu majú na kopačkách väčšinou Podbrezovčania a ak ju aj náhodou získame, tak obratom o ňu rýchlo prichádzame nepresnosťami.

• 58.

Tentokrát sme sa už nezapotili po súperovej štandardke. Lopta opäť letela na vzdialenejšiu žrď, lenže tentokrát už adresáta nenašla.

• 58.
  • 56.

Teraz pred našou bránou doslova horelo! Podio našiel na vzdialenejšej žrdi Vajdu, ktorý sa asi z dvoch metrov dostal k hlavičke a jeho pokus Slávik vybránil len zázrakom. Krásny zákrok. Pokračujeme tak aj naďalej za stavu 0:0.

• 55.
  • 54.

V rýchlom slede sme si pozreli aj druhú štandardku, lenže tú pre zmenu zachytil Huk, ktorý ju hneď odkopol do bezpečia.

• 53.
  • 52.

Prvý priamy kop na strane Podbrezovej sme si mohli pozrieť až v druhom polčase. Asi z 25 metrov poslal loptu priamo na bránu Podio, lenže do pripraveného Slávikovho náručia.

• 52.
  • 51.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 50.

Po pase do pokutového územia zakončoval Mikuš, ale Huk dokázal v poslednej chvíli zablokovať jeho pokus.

• 48.

Do druhého polčasu vybehli aktívnejšie Podbrezovčania. My však pevne veríme, že obraz hry sa zase raz rýchlo zmení a pri lopte bude naše mužstvo.

• 47.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov domáceho celku.

• 45.

Rozhodca v prvom polčase nenadstavuje ani jednu minútu a tak po zahranom rohovom kope odpískal jeho koniec. Prvý polčas v úvodnom jarnom stretnutí zatiaľ moc neoslnil, avšak proti druhému celku fortunaligovej tabuľky zatiaľ máme nahrané na bodový zisk, čo nie je zlé. V tejto polovici stretnutia sme o niečo lepším celkom, dlhšie držíme loptu na kopačkách, avšak niečo nám ešte chýba vo finálnej fáze. Verme, že sa to v druhom dejstve napraví a my si nezoberieme domov len bod, ale plný bodový zápis. DAC do toho!

• 45.
  • 43.

Šafranko dostal ďalší center do pokutového územia na vzdialenejšiu žrď. Hlavou poslal loptu do malého vápna, ale tam sa už nepresadil Kontár.

• 42.

Aj naďalej držíme loptu v našej moci my, lenže žiadnu útočnú akciu sa nám založiť nepodarilo. Sme však zatiaľ lepším mužstvom.

• 39.

V závere polčasu sa opäť rozbiehame. Akcia šla opäť cez Živkovića, ktorý v šestnástke našiel Šafranka, avšak naša nová akvizícia už zakončiť nedokázala.

• 38.
    Peter Štepanovský bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

A ďalšia veľká príležitosť nášho mužstva. K lopte sa dostal Šafranko, ktorý vystrelil z prvej, no Kuciak už bol príliš blízko, lopta sa od neho odrazila, ale už sme neboli svedkami dorážky.

• 35.

Poriadne horúco bolo aj pred domácou bránou. Živković nacentroval loptu Davisovi, ktorý tvrdo vypálil. Jeho pokus skončil tesne vedľa ľavej žrdi.

• 33.

Poriadne nebezpečná situácia pre naše mužstvo. Kuzma poslal loptu na vzdialenejšiu, kde si na ňu nabiehal Vajda. Po loptu vybehol Slávik, no lopta mu vypadla po súboji, avšak našťastie zakončiť domáci už nedokázali.

• 32.
    Kamil Kuzma zahrával priamy kop
  • 30.

Zaútočili aj naši futbalisti, ale po centri do pokutového územia sa lopta už k Šafrankovi nedostala.

• 27.

Domáci futbalisti sa teraz dožadovali penalty. Po pase od Silviu totiž reklamovali Hukovu ruku. Rozhodca mal iný názor na celú situáciu.

• 24.

Po dlhšom čase sme boli svedkami streleckému pokusu. Ljubičić napriahol asi z 25 metrov, avšak s prízemnou strelou si Kuciak opäť poradil bez väčších problémov.

• 22.

Hra je prerušená. Po súboji v strede ihriska sa totiž s bolestivou grimasou ocitol na zemi Djordjević, ale bude v poriadku.

• 20.

Ďalší náš útok bol prerušený nepresným pasom na Pačindu. Čo musíme spraviť v zvyšku stretnutia je, že musíme zlepšiť presnosť prihrávok.

• 19.

Aj druhý priamy kop Živkovića bol zle zahraný. Loptu poslal rovno do pripravených Kuciakových rukavíc.

• 19.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 18.
    Lazar Djordjević bol napomínaný žltou kartou
  • 18.

Držíme loptu, ale smerom dopredu nám to nejde. Podbrezovčania nám šikovne uzatvárajú priestor.

• 15.

Prvá štandardka dopadla zle. Živković poslal pridlhý pas, ktorý rovno skončil mimo ihriska.

• 15.
  • 13.

Prvé minúty prebehli v pomerne rýchlom tempe, ale hra sa nám teraz trochu upokojila a prezentujú ju viaceré nepresnosti. Medzitým však môžeme počúvať prekrikovačky oboch fanúšikovských táborov a tak by to malo byť.

• 10.

K lopte sa dostali na dlhšiu dobu už aj domáci a treba určite pochváliť, že dosť v dobrom smere sa prezentujú pre nás známi Turňa aj Polievka.

• 7.

Začíname celkom slušne. Najprv Šatka poslal dlhý pas na Pačindu, ktorý loptu posunul Davisovi a panamský reprezentant následne v pokutovom území hľadal Štepanovského. Lopta ho tesne minula.

• 5.

Teraz sme boli svedkami aj ďalšieho zakončenia. So Živkovićovým slabším pokusom však Kuciak nemal žiadne problémy.

• 3.

Aktívnejšie začíname jarnú časť my. Ljubičić pekným dlhým pasom našiel Štepanovského, ktorý bol v dobrej pozícii, ale bohužiaľ si nespracoval loptu najlepšie a tak bolo jeho zakončenie vychytané.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem priamo zo Zelpo Arény v Podbrezovej, kde práve v týchto chvíľkach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v bielych dresoch, kým hostia v žlto-modrej kombinácii. Dočkali sme sa a tak už čo chvíľu vypukne jarná časť sezóny 2016/17. Aj v tomto roku sa budeme môcť spoľahnúť na našich skvelých fanúšikov, ktorí si v hojnom počte našli cestu aj na stredné Slovensko, kde ich je už pred začiatkom stretnutia krásne počuť. Dnes sa stretneme s najväčším prekvapením jesennej časti, s Podbrezovou, ktorá sa počas zimnej prestávky ohrievala na výbornom druhom mieste, kým náš klub zbrojil, pretože určite od tohto kola bude pracovať na zlepšení ôsmej priečky. Pevne veríme, že sa domov budeme vracať s bodovým zápisom. DAC do toho!

• 0.

Predošlých 10 vzájomných zápasov. Prvé tri duely sa hrali v 2. lige, kým zvyšok prebehol v najvyššej súťaži:

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 20. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FO ŽP Šport Podbrezová - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.2.2016 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 20. KOLE FORTUNA LIGY:

Bezgólový vstup do jarnej časti sezóny. Náš mančaft predviedol lepší výkon v prvom polčase, kým súper v druhom, a tak je deľba bodov spravodlivým výsledkom. Ligovú sériu bez prehry sme natiahli na piaty dielik.

Oproti jesennej rozlúčke sme na prvé jarné kolo nastúpili až s piatimi zmenami v zostave. Na lavičke skončili Simon, Vida, Szépe a Németh, kým mužstvo opustil Szarka. Na ich miesta nastúpili Davis, Pačinda a nováčikovia v kádri Šatka, Šafranko a Aluku. V prvom polčase sme dominovali a domácich sme nepustili ani do jednej streleckej príležitosti. Už v tretej minúte Ljubičić vysunul Štepanovského, ktorého v poslednej chvíli zablokovala domáca defenzíva. V 19. minúte bol zozadu tvrdo zrazený k zemi Živković, Djordjević si za to odniesol len žlté napomenutie. V 35. minúte po Živkovićovom centri vypálil z dobrej pozície Davis, tesne minul ľavú žrď. O minútu zase z prvej vystrelil Šafranko, Kuciak mu dokázal zmenšiť uhol, a tak sa lopta od neho len odrazila. V závere polčasu sme vyvinuli úsilie o gól do šatne, avšak úspešní sme neboli, takže do kabín sme po polčase chudobnejšom na gólové príležitosti odchádzali za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie Podbrezovčania, ktorí nás dokázali aj pritlačiť, lenže bez nebezpečného zakončenia. Horieť pred našou svätyňou začalo až v 55. minúte, keď Podio z rohu našiel na vzdialenejšej žrdi Vajdu, Podbrezovčan hlavičkoval asi z dvoch metrov a Slávik jeho pokus zastavil zázračným zákrokom. V 75. minúte sme po jednej z mála príležitostí mali obrovskú šancu na skórovanie, po prihrávke z ľavej strany Pačinda z prvej vystrelil, lopta minula ľavú žrď len o kúsok. V 81. minúte dostal Pačinda dlhý pas, po ňom sa ocitol v zaujímavej príležitosti, lenže jeho polostrela-polocenter z uhla sa medzi tri žrde nezmestil. V 86. minúte po centri Kuzmu chýbal Migaľovi krok k nebezpečnému zakončeniu a o minútu neskôr vyslal Kuzma štipľavý pokus len tesne vedľa Slávikovej svätyne. Stav stretnutia sa teda nezmenil ani v druhom dejstve.

Jar začíname so siedmou remízou v ročníku, ktorá pre nás znamená posun o priečku vpred na siedme miesto pred Trenčín, ktorý má o zápas menej. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že náš klub vycestovali povzbudiť aj do ďalekej Podbrezovej a zároveň v mraze, v krásnom počte 140 „žlto-modrých“. Máme za sebou prvé jarné stretnutie. Po ňom nás čaká netradičná šesťzápasová séria na domácom ihrisku, ktorú začneme v sobotu 25.2. o 14:00 s nováčikom z Prešova.

Csaba László, DAC: „Tesne po zápase môžem povedať len toľko, že výsledok je spravodlivý. V prvom polčase sme dokázali dostať súpera pod tlak. Štepanovský mal šancu, z ktorej sa musí skórovať, no jemu sa to nepodarilo. Rovnako gólom mohla skončiť aj Davisova strela, ktorá skončila tesne vedľa. Keď sme išli do druhého polčasu, tak prvých dvadsať minút súper prebral iniciatívu. Pri príležitosti domácich po rohovom kope sme potrebovali aj šťastie, vtedy nás podržal Slávikov zákrok. Potom sa nám podarilo z tlaku vymaniť, zápas sa otvoril a v závere mohol rozhodnúť Pačinda. Bolo zaujímavé vidieť aj to, ako si počínali hráči, ktorí hrali na jeseň ešte v druhom mužstve. Jedná sa o Polievku a Šafranka. Obidvaja odohrali dobrý zápas. Musím ešte raz zopakovať, že výsledok je spravodlivý. Ihrisko nebolo vo veľmi dobrom stave a to sme aj videli, že obidve mužstvá kvôli tomu trpeli.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Úvodom poviem, že zápas ovplyvnilo zranenie nášho kapitána Kostelného, čo sme museli rýchlo riešiť pred začiatkom stretnutia. Bolo to vidno hlavne v prvom polčase, kedy sme sa nevedeli dostať do hry. Boli sme nervózni, súper mal viac z hry a bol aj nebezpečnejší. V druhom polčase to bolo po našom ukľudnení v poriadku. Urobili sme maximum, aby sme boli úspešní, ale sú dni, kedy aj šanca, pološanca nepadne do brány. Tento zápas bol o prvom góle a obidve mužstvá ho aj chceli vsietiť, ale nepodarilo sa. Pri našej šanci nám chýbalo potrebné šťastie. Verejnosť môže vnímať, že výsledok nie je dobrý, ale vzhľadom na stav v kabíne po celom týždni, že kto bude hrať, zranenia a podobne výsledok akceptujeme. Sme na správnej ceste.  Hráči ukazujú, že chcú bojovať o zotrvanie na druhej priečke. Výsledok je spravodlivý pre obe mužstvá.“