StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs 1. FC TATRAN Prešov
    >>
Pavol Šafranko 67
    >>
Erik Pačinda 72
90. minúta5 - 01. FC TATRAN Prešov

• 90.

Rozhodca k záveru stretnutia nepridáva ani jednu minútu a tak tu máme jeho koniec. Po záverečnom hvizde sa v DAC Aréne rozbehli mohutné oslavy úplne jednoznačného víťazstva. Dnes sme videli doslova futbalovú exhibíciu z nášho podania a tak sme vyhrali presvedčivo 5:0. Ďakujeme krásne hráčom za skvelý výsledok a divákom, že boli s nami. Takto má vyzerať futbal, takto má vyzerať atmosféra na futbalovom stretnutí!

Skončil sa prvý zápas z našej šesťzápasovej šnúry na domácom ihrisku. Najbližšie sa stretneme o týždeň v sobotu 4.3.2017 o 14:00, kedy k nám zavíta Ružomberok. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 89.

Aj po opakovane zahranom priamom kope bolo poriadne horúco pred súperovou bránou, lenže gól sa nám aj napriek tomu nepodaril pridať. Naši hráči sa dnes jednoducho nechcú uspokojiť s gólovým účtom.

• 89.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 88.

Gól na 6:0 sme pridali po rýchlom rozohraní štandardky, ale rozhodca Ljubičicóve zakončenie neuznal. Priamy kop tak zahráme ešte raz.

• 88.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 86.

Tak to snáď už vážne nie je možné. Mohli sme pridať gól na 6:0. Po Živkovićovom centri hlavičkoval k žrdi Mészáros a aj Talian predviedol podobne parádny zákrok ako pred nedávnom Slávik.

• 84.
    Jakub Rolinc opustil ihrisko, nahradil ho Hector Tamunoibiton Tubonemi
  • 83.

Po rohu sme sa pustili do rýchlej kontry, lenže Pačinda v nej prišiel o loptu.

• 83.
    Dávid Haščák zahrával rohový kop
  • 82.

Najväčšia príležitosť nášho súpera na vsietenie gólu. Rolinc sa dokázal uvoľniť popri brániacich hráčov, našiel si palebnú pozíciu a vystrelil k pravej žrdi, kde Slávik parádnym zákrokom zabránil takmer istému gólu.

• 81.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 79.

Priamy kop pre Keresteša, ktorý zablokoval hneď vpredu stojaci Černák šikovným odkopom do nášho ďalšieho útoku.

• 75.

Diváci sa bavia na tribúnach a nič iného sa ani nedá čakať. Práve prebieha fáza eeeeej, eeeeej, eeeeej pri prihrávkach našich miláčikov.

• 73.

Woooow, wow a ešte raz wow. Vyhrávame už o päť gólov. Kto by toto bol býval čakal? DAC Aréna je teda pokrstená už aj fantastickým výsledkom. Ljubičić poslal dlhý center na Pačindu, ten si loptu potiahol bez problémov cez obranu až k bezmocnému brankárovi, ktorému nedal najmenší nárok na zabránenie gólu. Ešte raz to treba zopakovať, vyhrávame 5:0!

• 68.

Goooooooooool, tak to je neskutočné, fantázia, krása, paráda, exhibícia Dunajskej Stredy, ktorá nám vedie už 4:0. Tomu sa hovorí oslava futbalu na Žitnom ostrove. Tentokrát center letel z pravého krídla od Vida a Šafranko snáď ani sám nevie ako prepchal loptu cez spoluhráča a brankára. To však nie je podstatné, vyhráme totiž 4:0. Čo viac si môžeme priať.

• 67.
    Pavol Šafranko strelil gól
  • 66.

Goooooool a už je to o tri góly, tak to je dunajskostredská krása, toto je náš milovaný DAC! Pačinda poslal center do šestnástky, Šafranko loptu predĺžil a do prázdnej brány ju dokopol Vida. To je ono chlapci, len tak ďalej.

• 65.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 65.

Pred Talianovou svätyňou je stále poriadne horúco. Najprv po centri zakončil Šafranko polopasom na Pačindu, ktorý asi vybránil gól a navyše stál v ofsajde.

• 63.

V útočnom snažení nekončíme ani náhodou. Po centri z pravej strany len tesne minul loptu Vida, ktorý stál v gólovej pozícii a následne ešte pálil vedľa Simon.

• 62.

Dnešné stretnutie sleduje 4532 divákov.

• 60.
    Lukáš Kubus opustil ihrisko, nahradil ho Matej Grešák
  • 59.

Ďalšia veľká príležitosť na našej strane. Ljubičić si vymenil loptu s Pačinda a hneď aj na hranici pokutového územia tvrdo vypálil, bohužiaľ nad.

• 58.

Fanúšikovia oslavujú na tribúne, kým naši hráči hrajú uvoľnene s veľkým odhodlaním čo najviac potešiť našho verného dvanásteho hráča.

• 56.

Goooooooooooooool. Vyhrávame o dva góly. Davis zahral roh na Sarrovi hlavu, ktorý už vedel, že čo má s loptou robiť. Za Talianom sa sieť rozvlnila už druhýkrát a my sa môžeme radovať k priblíženiu k ďalšiemu trojbodovému zisku.

• 56.
    Pape Macou Sarr strelil gól
  • 56.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 55.

Po Živkovićovom centri loptu predĺžil Vida a zakončil Michalík, lenže trafil len súpera.

• 55.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 52.

Rohový kop sme si zahrali aj my. Po Pačindovom centri vznikol v šestnástke poriadny boj o loptu, ale bol len odpískaný útočný faul nášho celku.

• 52.
  • 50.

A rovno hneď dve štandardné situácie. Po prvom rohu lopta nebezpečne preletela šestnástkou, ale ani jeden hráč ju nedokázal skrotiť a pri druhom sme sa taktiež zaobišli bez strely súpera.

• 50.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 49.
  • 48.

Hostia zahrali svoj prvý priamy kop až teraz. Lopta skončila na Ljubičićovej hlave, ktorý ju bezpečne poslal preč od brány.

• 48.
    Dávid Leško zahrával priamy kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od našich futbalistov. Druhé dejstvo zatiaľ pokračuje bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Keďže rozhodca v prvom polčase nenadstavil ani jednu minútu, tak tu máme jeho koniec. Videli sme zatiaľ zaujímavú prvú polovicu stretnutia s výraznou dominanciou nášho mužstva s viacerými zaujímavými a nebezpečnými príležitosťami, s ktorých sa nám však podarilo využiť len šancu Pačindu z deviatej minúty. Máme to rozohrané dobre, fanúšikovia sa bavia a tak pevne verme, že v tomto trende budeme pokračovať aj v druhom dejstve. DAC do toho!

• 45.

Taaaak to máme záver polčasu. Najprv tvrdo napriahol Pambou, ktorý opečiatkoval brvno a k zakončeniu sa ešte z ostrého uhla dostal aj Živković. Loptou sa pokúsil vymiesť pavučiny Taliankovej brány, ale ten bol proti.

• 41.

Hra je opäť prerušená po faule na Rolinca, ktorý potreboval aj určitý čas na to, aby sa dal dokopy.

• 38.

Trochu sa začali osmeľovať aj hostia, lenže zatiaľ len s nakopávanými loptami, s ktorými si zatiaľ vieme poradiť bez väčších problémov.

• 35.

Akcia sa niesla tentokrát cez stred ihriska, lenže po prihrávke na Davisa sme o loptu prišli.

• 33.

Po tvrdej zrážke Ljubičića s Leškom zostali obaja hráči ležať otrasení na zemi. Aj oni budú našťastie v poriadku.

• 32.

Opäť ostávame aktívni. Najprv sa po centri snažil presadiť Šafranko, to sa mu nepodarilo a tak sa lopta dostala znova k nášmu kapitánovi. Marin zakončil nepresne.

• 30.

V Dunajskej Strede je aj dnes skvelá atmosféra, ktorú jednoznačne vyzdvihnúť,. Medzitým vystrelil Ljubičić, ale so slabším pokusom Talian problém nemal.

• 27.

Ďalší pokus Prešova o ohrozenie našej brány. Streňo pálil za pokutovým územím slepými.

• 25.

Štandardku následne zahral Davis, ale jeho center bez problémov odhlavičkoval Bartek.

• 24.

Hra je prerušená, Po faule zostal na zemi ležať Pačinda. Bude však v poriadku.

• 24.
  • 23.

Mohli sme byť svedkami ďalšej parádičky. Pačinda poslal pätičku do šestnástky, avšak neporozumel si s Pambouom a tak lopta skončila u Taliana.

• 21.

Dlho sme však súpera nenechali v útoku. Po centri z ľavej strany ihriska hlavičkoval Vida. Bol však príliš ďaleko a loptu navyše poslal nad.

• 19.

Až takmer po dvadsiatich minútach hry bránu ohrozili aj hostia. So Streňovým pokusom si však Slávik bezpečne poradil.

• 17.

Živkovićov center z ostrého uhla letel na Šafranka. Obrana hostí však bola tentokrát pozorná.

• 17.
  • 14.

Tak to je futbalová paráda z úvodu stretnutia s východoslovenským celkom. Dostali sme sa do prečíslenia, kým loptu bral do šestnástky Pačinda. Absolutne osamotený zoči-voči Talianovi však sto percentnú príležitosť nedokázal využiť.

• 12.

To sa razom aj zmenilo. Po centri od Davisa sme tvrdo bojovali v pokutovom území a najprv Michalík nastrelil len súperov chrbát, kým Pambouova strela sa dostala ďalej. Tvrdý pokus letel nad.

• 11.

Aj po góle hráme s elánom na kopačkách a Prešov zatláčame pred vlastnou šestnástkou. Vystreliť sa nám však teraz ešte nepodarilo.

• 9.

Po rohu sme síce nášho súpera neohrozili, avšak ostali sme aktívny. Sarr poslal nádherný pas na Pačindu, ktorý z prvej ešte vo vzduchu vystrelil v šestnástke a tak brankárovi Talianovi nedal najmenšiu šancu na zákrok.

• 9.
  • 9.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 8.

Ďalšia zaujímavá príležitosť na našej strane. Sarr bol opäť aktívny a tak dokázal ujsť obrane, lenže v poslednej chvíli bol v nájazde zablokovaný Kerestešom. Uvidíme roh.

• 5.

Roh Pačindu letel priamo do klbka hráčov oboch celkov, kde sa vehementne prebíjal Sarr až z toho bolo útočný faul.

• 4.
  • 2.

Už sa nám podaril potiahnuť aj prvý útok, avšak po centri z pravého krídla loptu bezpečne skrotil Talian.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov Prešova.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem prvýkrát v roku 2017 z našej krásnej a stále rastúcej DAC Arény, kde práve hráči oboch celkov nastupujú na ihrisko. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v zelených dresoch. Dnes sa opäť môžeme radovať z krásnej návštevy pri pohľade na prvé časti konštrukcie novej hlavnej tribúny. V tomto stretnutí chceme jednoznačne potvrdiť domácu neporaziteľnosť, kým hostia chcú po vyše štyroch mesiacoch zacítiť chuť víťazstva. Naši hráči však budú určite proti. Tak si poďme po tri body. DAC do toho!

• 0.

1.FC Tatran Prešov sa ako nováčik od prvého stretnutia tohto ročníka boril v boji o udržanie sa. Ten po jesennej časti prehrával na dne ligového pelotónu. Pre východoslovenský celok však v zimnej prestávke prišla úľava v podobe odstúpenia Myjavy zo súťaže, čím sa rovno mohol radovať zo zotrvania v najvyššej súťaži. "Koňare" tak majú za sebou pokojnú prípravu a od zvyšku sezóny chcú podľa ich vyhlásení hrať atraktívny útočný futbal a dokázali to už v stretnutí so Slovanom, ktorý aj napriek niekoľkým tutovkám prehrali v predchodnom popradskom domove 0:2. Ďalej sa klub chce spoliehať na svojich odchovancov a ambície má nielen vybudovať štadión, ale aj každým rokom rásť futbalovo. V stretnutí s naším tímom ho však nečaká ľahká úloha. Bude si musieť poradiť s viacerými zranenými hráčmi a aj s našou búrlivou atmosférou. Na druhej strane vďaka istote zotrvania v súťaži to pre nás bude nevyspytateľný súper.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda vstúpila, po úspešnom ukončení jesennej časti sezóny, kvalitnej zimnej príprave, viacerými posilami, do jarnej časti ročníka s remízou nad dovtedy striebornou Podbrezovou, čo môžeme určite považovať za pozitívny výsledok. V našej hre sme súpera potrápili hlavne v prvom polčase, kým v druhom to z našej strany šlo ťažšie. Máme však určite na čom stavať a aj naši hráči predvedú pred našimi skvelými fanúšikmi určite ešte lepší výkon. Iný výsledok ako výhru si totiž na našej domácej pôde s posledným celkom nepripúšťame a to nehovoriac o našich ambíciach posunúť sa v tabuľke z ôsmeho miesta na vyšší stupienok. Pre trest nám síce budú chýbať Huk aj so Štepanovským, avšak s hráčmi tvrdo bojujúcimi o základnú jedenástku by nemal byť problém s ich nahradením. V neustále rastúcej futbalovej  pevnosti sa po dlhej zimnej prestávke tešíme na úvodný výkop. Tak poďme do toho!

• 0.

Ligová jar má na svojom programe už druhý dielik, v ktorom začneme šesťzápasovú sériu domácich stretnutí s Prešovom. V tomto zápase pôjde na našej strane o predĺženie série bez prehry trvajúcej od 6.11. a zároveň o udržanie si 100% bilancie v novej DAC Aréne, kým hostia sa pokúsia a prerušenie série bez výhry, ktorú naposledy zaznamenali 15.10. Celý Žitný ostrov sa navyše teší aj na skvelú atmosféru, ktorú vedia vytvoriť len naši skvelí fanúšikovia a práve s ich pomocou veríme vo víťazstvo a posun v tabuľke vpred. DAC do toho!

Dnes pôjde o štyridsiate vzájomné stretnutie. Naposledy sme sa stretli počas minulej jesene, kedy sme na pôde nášho súpera zvíťazili presvedčivo 3:0 aj napriek vtedajšej výsledkovej mizérii.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 21. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - 1.FC Tatran Prešov a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 25.2.2017 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 21. KOLE FORTUNA LIGY:

Dunajskostredská futbalová exhibícia! V prvom domácom stretnutí v roku 2017 naše mužstvo potvrdilo úlohu favorita a výsledkom 5:0 vyrovnalo najvyššie klubové víťazstvo v ligovej histórii. O góly sa postarali dvakrát Pačinda a po jednom zásahu si pripísali Sarr, Vida a Šafranko. Vyše 4500 divákov tak mohlo po zápase rozbehnúť mohutné oslavy zisku troch bodov.

Pred zápasom sme vyhlásili najkrajší gól jesene, ktorý bol určený podľa hlasovania fanúšikov. Jeho víťazom sa stal Živković parádou proti Trenčínu, zároveň prvým gólom v DAC Aréne. Na domácu premiéru v roku 2017 sme nastúpili so štyrmi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli vykartovaní Huk so Štepanovským, chýbali aj Aluku s Kontárom. Na ich miesta nastúpili Sarr, Simon Pambou, Vida a Michalík. Od úvodného hvizdu až do konca sme boli poriadne aktívni. V ôsmej minúte sa Sarrovi podarila získať lopta aktivitou a vďaka tomu sa pustil do nájazdu na brankára Taliana, v poslednej chvíli bol zablokovaný. O minútu už bolo všetkému inak, Simon Pambou poslal krásny pas na nabiehajúceho Pačindu, ktorý vypálil z prvej a krížnou strelou nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu -1:0. V dvanástej minúte sa po odrazenej lopte dostal k palebnej pozícii Simon Pambou, „bombičku“ poslal nad. O dve minúty opäť horelo pred Talianom po našom prečíslení, keď celú akciu ťahal Pačinda, ktorý nakoniec zoči-voči gólmanovi svoju tutovku nevyužil. Aj v ďalších chvíľach sme prevažovali aktivitou v útoku, lenže nebezpečnejšej príležitosti sme sa dočkali až v závere polčasu. Najprv z vyše dvadsiatich metrov poslal poriadne štipľavú strelu Simon Pambou do brvna a následne sa ešte Živković pokúsil vymiesť pavučiny Talianovej brány, ktorý však bol proti. Skončilo sa nám tak dejstvo s našou výraznou prevahou, niekoľkými nebezpečnými akciami a so spokojnosťou divákov na tribúne pri vedení 1:0.

Na začiatku druhej polovice stretnutia sa trochu osmelili aj hostia. Mali však len sériu troch štandardiek za sebou, bez úspešného zakončenia. Následne sa začalo naše galapredstavenie. V 55. minúte Michalík ešte len nastrelil súpera, avšak už o minútu Davisov center letel na Sarrovu hlavu, ktorý bez problémov rozvlnil Talianovu sieť druhýkrát v stretnutí - 2:0. V 59. minúte sme opäť premárnili dobrú gólovú príležitosť po výmene lopty medzi Ljubičićom a Pačindom, a nepochodili sme ani pri tesnom minutí lopty od Vidu v tutovke, či strele vedľa, ktorej autorom bol Simon Pambou. V 65. minúte sme si však už znova mohli zakričať gól: Pačinda poslal center do šestnástky, ktorý predĺžil Šafranko a v sklze zakončil do prázdnej brány Vida - 3:0. O dve minúty letel center od Vidu, ktorý aj s trochou šťastia Šafranko pretlačil cez spoluhráča, ale aj brankára hostí - 4:0. Spanilá jazda našej jedenástky nekončila ani v ďalších minútach: Ljubičić v 72. minúte poslal dlhý pas na Pačindu a ten sa nemýlil ani druhýkrát v stretnutí. Pridal gól na 5:0, čo je vyrovnanie nášho najvyššieho víťazstva v histórii klubu. V 82. minúte mali jedinú vážnejšiu gólovú príležitosť aj hostia, Rolinc sa zbavil obrancov, loptu umiestnil k pravej žrdi, lenže pohotový zákrok Slávika gólu zabránil. O štyri minúty sa rovnaká situácia zopakovala aj na druhej strane, po Živkovićovom centri hlavičkoval k žrdi Černák a až kvalitný zákrok Taliana zabránil gólu. V závere stretnutia sa nám šiesty gól aj podaril streliť Ljubčićom, lenže rozhodca ho neuznal. Aj napriek tomu sme sa po záverečnom hvizde radovali z krásneho päťgólového víťazstva.

Piaty trojbodový zásah v ročníku pre nás znamená priebežný posun vpred na šiestu priečku. Zároveň sme dnes potvrdili stopercentnú bilanciu v novej DAC Aréne a predĺžili sériu bez prehry, ktorá trvá od 6.11. 2016. Po skončení prvého duelu z našej šesťzápasovej šnúry na domácom ihrisku sa najbližšie stretneme o týždeň v sobotu 4.3.2017 o 14:00 s Ružomberkom.

Csaba László, DAC: „V prvom rade chcem súperovi a jeho trénerovi poďakovať za férový zápas. Po prvom polčase bol priebežný stav tesný, dokonca cez prestávku som bol hlasnejší v kabíne oproti tomu ako som zvykol byť. Mali sme v ňom totiž dve výborné šance na definitívne rozhodnutie stretnutia, no chýbala nám koncentrácia. Vedeli sme, že Prešov je nebezpečný, keďže sme videli zápas zo Slovanom, ktorý si zaslúžil vyhrať. Mojim hráčom som povedal, že si musia dať pozor v druhom polčase, lebo nebezpečenstvo inkasovaného gólu bolo vysoké. Išli sme však za víťazstvom a moji hráči dali gól v druhom polčase v správnom čase.“

Miroslav Jantek, Prešov: „Domáci celok výsledkom a celým prevedením potvrdil svoju veľkú kvalitu. Škoda krátkej časovej pasáže, v ktorej sme ľahko dostali tri góly za sebou. Nemalo by sa také niečo stávať. Na druhej strane to dnes bol pre niektorých hráčov limit schopností. Boli momenty, kedy sme mali v druhom polčase možnosť zdramatizovať zápas, ale po druhom a treťom góle z dobrých krídelných akcií sme už nedokázali zabrániť debaklu. Niekedy sa mužstvá stiahnu pred vlastnú šestnástku, čo však nie je naša cesta a dnes nás súper za to jednoducho potrestal.“