StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Pavol Šafranko 9
90+2. minúta1 - 1MFK Ružomberok

• 90+2.

Stretnutie sa práve skončilo a bohužiaľ pre nás sa skončilo nešťastnou remízou. Bohužiaľ sme nenašli ani v druhom polčase správny liek na prekonanie Hajdúchovej brány a tak si aj napriek lepšiemu výkonu pripisujeme len jeden bod. Skončila sa tak pre nás domáca 100% úspešnosť, no naďalej pokračujeme v sérii bez prehier, ktorú sme práve natiahli na ôsmi dielik. V nedohranom 22. kole zatiaľ zostávame na šiestej priečke, no ako som spomínal mohlo to byť aj lepšie. Videli sme však duel so skvelou atmosférou, výborným prvým polčasom a na nešťastie neúspešnou snahou v druhom dejstve strhnúť vedenie na našu stranu.

Ďalší zápas v šesťzápsovej domácej sérii je na konci. Najbližšie sa však stretneme už uprostred týždňa, kedy nás čaká štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom privítame na naše pôde druholigový Poprad v utorok 7. marca o 18:00, ligový zápas je zase na programe o týždeň v sobotu s lídrom tabuľky zo Žiliny. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.
    Tomáš Gerát bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca nadstavuje ešte dve minút. Času je síce málo, ale nemôžeme to vzdať.

• 89.

Nepresadili sme sa ani po dlhom autovom vhadzovaní Živkovića.

• 86.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 86.

Lopta zahraná Saparom letela priamo do Slávikových rukavíc. Môžeme tak založiť útok. Poďme do toho!

• 85.
    Marek Sapara zahrával rohový kop
  • 84.

Aj pri tejto štandardke v pokutovom území dominoval Ljubičić. Hostia však zostali v útoku, keď po zaspanej obrane zakončoval z ostrého uhla, avšak z nebezpečnej pozície Mareš. Uvidíme len roh.

• 84.
    Marek Sapara zahrával priamy kop
  • 82.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 82.

Aj tento priamy kop zahral Sapara. Loptu poslal pred Slávika, kde mali prevahu naši hráči a tak aj loptu šikovne získali.

• 81.
  • 80.

Blíži sa nám záverečná desaťminútovka a my stále remizujeme. V druhom polčase nám to ide o niečo ťažšie, ale máme na to. Chlapci bojujte. My chceme vyhrať!

• 78.
    Dalibor Takáč opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Gerát
  • 77.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 76.

Ten zahral taktiež Sapara, lopta síce dobre letela, lenže v šestnástke kraľoval vo vzduchu Ljubičić a tak bolo po akcii.

• 75.
  • 74.

No a teraz sme sa poriadne zapotili po Saparovom napriahnutí asi z dvadsiatich metrov. Lopty sa končekmi prstov dotkol Slávik a tak uvidíme ešte aj rohový kop.

• 73.
    Erik Daniel opustil ihrisko, nahradil ho Andrej Lovás
  • 73.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 5045 divákov.

• 72.

Pačinda zahral loptu na bližšiu žrď, no nespravil dobre, prišli sme totiž o ňu v zrýchlenom procese.

• 72.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 71.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 69.

Ďalšie zakončenie od nášho celku. Štepanovského hlavička vak bola nepresná.

• 68.
    Michal Faško opustil ihrisko, nahradil ho Marek Sapara
  • 67.

Obrana hostí si nemohla vydýchnuť ani pri našom rohovom kope, no zakončiť sme aj napriek dobrej pozície nedokázali.

• 66.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 65.

Tak to už vážne nie je možné. Už aj nás musí opustiť smola. Po ďalšom z centrov dostal loptu na kopačky Pačinda, ale nevedel ju poslať za Hajdúchov chrbát. Strelu totiž zablokoval Kružliak.

• 64.

Taaaaak a máme za sebou ďalšiu premrhanú gólovú príležitosť, keď Štepanovský tvrdo vypálil v pokutovom územím, ale teeeeeesunilko vedľa.

• 63.

Ljubičić hľadal v šestnástke voľného Pamboua, ten však bol na loptu prikrátky. Škoda.

• 61.

Akcia prebehla aj na druhej strane, ale aj Sarrov center z ľavého krídla skončil len v Hajdúchovom náručí.

• 60.

Faškov dlhočizný center zo štandardky mal namierené a aj skončil v Slávikovom náručí, ktorý ho pokryl bez najmenších problémov.

• 57.

Davis poslal z rohového kopu pridlhý center, ktorý preletel všetkých futbalistov na ihrisku.

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 55.

Naši futbalisti kombinovali pred pokutovým územím, ale ani jeden nedokázal poslať loptu doňho.

• 52.

Faškov zatočil loptu z rohového kopu až sa dostala za postrannú čiaru.

• 51.
    Michal Faško zahrával rohový kop
  • 50.

Po Ružomberskom rohovom kope rozruch pred našou bránou nevznikol. Obrancovia si s centrom do pokutového územia bezpečne poradili.

• 49.
  • 48.

Lopta sa dostala až k hranici pokutového územia, kde si ju spracoval Pambou, lenže jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

• 47.
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od hráčov domáceho celku.

• 45.

Po priamom kope sme sa k zakončeniu nedostali a keďže rozhodca k prvému polčasu nepridal ani minútu, tak tu máme jeho koniec. Bohužial naši hráči po jeho odpískaní odchádzajú do kabín za, treba to rovno povedať, poriadne nespravodlivej remízy 1:1. Počas celého polčasu naši futbalisti potvrdzovali prevahu na ihrisku, kombinovali, vytvorili si množstvo gólových príležitostí a dobre aj bránili. Lenže v závere polčasu sa k jedinej šanci na gól dostal Peter Maslo a rovno ju aj využil, čím začíname v podstate od znova. Máme však na to, nemôžeme to vzdať, tri body sú na dosah, tak si poďme po ne. DAC do toho!

• 45.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 43.

Hneď o minútu neskôr sme sa snažili o vyrovnanie, lenže premrhali sme ďalšie gólové príležitosti a to Šafranko a úspešnejšie si nepočínal ani jeho spoluhráč.

• 42.

Tak to snáď naozaj nie je možné. Podobne ako v prvom stretnutí s Ružomberkom, tak aj teraz hostia vyrovnávajú z ničoho nič. Prvá gólová príležitosť a mi hneď inkasujeme. Autorom gólu je Peter Maslo,  ktorý si po centri od Faška spracoval loptu a z blízka nedal šancu nášmu Slávikovi, ktorý inkasuje po vyše 300 minútach.

• 42.
    Peter Maslo strelil gól
  • 41.

Živković z priameho kopu asi z dvadsiatich piatich metrov nemilosrdne napálil loptu priamo na bránu, ktorú však bohužiaľ tesne minul.

• 41.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 39.

Diváci sa naďalej zabávajú na tribúnach. Dôvodov na to majú naozaj mnoho. Naši hráči dominujú, kombinujú, strieľajú, proste ovládajú náš futbalový chrám.

• 36.

Ďalšia tutovka žlto-modrého celku. Živković poslal center priamo na Ljubičićovu hlavu, ktorý aj keď trochu z diaľky, ale aj tak šikovne umiestnil loptu k žrdi, čím Hajdúcha poriadne natiahol.

• 36.
  • 33.

Máme za sebou vyše pól hodinu stretnutia, ale ani napriek tomu ešte Ružomberok nenašiel úspešný recept na našu obranu. Doposiaľ si totiž nevypracoval ani jednu gólovú príležitosť.

• 30.

Tentokrát sme už z našej štandardky nič nevyťažili. Lopta bola poslaná do klbka hráčov oboch celkov, kde si však lepšie počínali Ružomberčania.

• 29.
    Peter Gál-Andrezly bol napomínaný žltou kartou
  • 29.
  • 28.

Nebezpečne teraz vyzeral aj center od Pačindu, ktorý síce Hajdúch kontroloval pohľadom, ale aj napriek tomu lopta skončila len tesne vedľa.

• 25.

Obiehanie "Liptáckej" brány pokračuje. Po centri z ľavej strany však Hajdúch loptu predsa len skrotil.

• 23.

Opäť rozruch pred Hajdúchovov bránou. Živković operoval po pravom krídle, keď po strele získal roh. Ten zahral aj na dvakrát. Najprv sme po Ljubičićovej zablokovanej strele mohli vidieť roh zahraný na krátko na Sarra, ale ani potom sme gólmana hostí neohrozili.

• 23.
  • 22.
  • 20.

Náš klub si zatiaľ aj v tomto stretnutí počína nad kvalitným Ružomberok skvelu. Hru má pod kontrolou. Ponúka fanúšikom niekoľko zaujímavých kreácii a oni sa tak na tribúne náramne zabávajú. Toto je futbal, toto je DAC.

• 19.
    Jakub Mareš bol napomínaný žltou kartou
  • 17.

Hneď dve gólové príležitosti z našej strany. Tak toto je DAC. Najprv skončila lopta v žrdi a následne ešte Davis poslal center na Sarra, ktorého hlavička bohužiaľ minula bránu a chĺpok

• 15.

Svoju strelu si vyskúšal aj Pambou. Skončila mimo troch žrdí.

• 14.

Ostávame aktívni a do útoku sa pre zmenu zapojila pravá strana a to konkrétne Živković poslal lob z veľkej diaľky na bránu. Skončil na hornej sieti.

• 12.

Sarr sa najprv šikovne pohral s obranou na ľavej strany šestnástky, lenže pri finálnej prihrávke už lopta nemala dobrý smer.

• 10.

Ružomberku sa teda aktuálny stav nepáči a hneď po góle si vybojoval ďalšiu štandardnú situáciu, no aj s ňou sme si poradili najrýchlejšie ako sa len dalo.

• 9.

Gooooooooooooooool, tak to je fantázia. Vedenia sa ujímame už v úvodnej desaťminútovke. Šafrankovi sa podarilo nachytať gólmana hostí, ktorý pri rozohrávke poslal loptu len do neho, čím mohol poslať loptu do prázdnej brány.

• 9.
    Pavol Šafranko strelil gól
  • 7.

Hostia so štandardkou. Tá však letela priamo na Hukovu hlavu, ktorý nemal problém poslať loptu do bezpečia.

• 7.
    Michal Faško zahrával priamy kop
  • 4.

Po úvodnom hvizde si už obe mužstvá vyskúšali svoje útočné kreácie. Lepšie sme skončili my, keďže sme aj dokázali zakončiť a to konkrétne Davis vyslal strelu tesne vedľa.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Krásny dobrý deň prajem priamo z DAC Arény, kde práve v týchto chvíľkach nastupujú hráči na zápas. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Dnes budeme bojovať o natiahnutie série bez prehry a potvrdenie, že z nášho štadióny si mužstvá rozhodne body nosiť nebudú. Opäť nás čaká skvelá atmosféra s množstvom fanúšikov na tribúnach a zároveň dnešný zápas bude zároveň aj bojom o účasť v budúcoročných európskych pohároch. Všetci netrpezlivo čakajú na úvodný výkop, tak poďme do toho, poďme si po tri body. DAC do toho!

• 0.

MFK Ružomberok k nám prichádza s veľkým odhodlaním. Päť stretnutí neprehral a navyše z posledného zápasu s Michalovcami si zobral plný bodový zápis. Práve v stretnutí s nimi, v dohrávke z jesennej časti, vďaka ktorej mal pred stretnutím s nami len trojdňové voľno sa udial paradox. Na domácom Michalovskom duely, ktorý sa hral v Žiline, bol svedkom historicky najnižšej návštevy v histórii najvyššej súťaži, len 150 divákov. V zápase s nami ich pre zmenu čaká mimoriadne búrlivá atmosféra tvorená najlepšími fanúšikmi na Slovenku. S našou horúcou pôdou sa teda budú musieť vysporiadať, no napriek tomu ich môže tešiť návrat vyzdraveného Saparu. Liptáci sa po 21. kole nachádzajú na štvrtej priečke so stratou deviatich bodov na tretiu Podbrezovú, kým pred našim mužstvom majú zatiaľ náskok piatich bodov, čo pevne veríme, že sa zmení a "Ruža" v Dunajskej Strede nezakvitne.

• 0.

FC DAC Dunajská Streda napreduje a napreduje, či už herne, výsledkovo, ale aj čo sa týka infraštruktúry. Musíme však zostať stáť nohami pevne na zemi. V poslednom stretnutí sa nám podarilo fantastické víťazstvo nad Prešovom 5:0, čím sme natiahli sériu bez prehry na sedem stretnutí aj s pohárovým a keďže náš čaká ešte päť ďalších domácich stretnutí, tak tento počet môže narásť na nevídané rozmery. Okrem toho 281 minút už Slávik neinkasoval gól, aj keď treba povedať, že poslední súperi nás vzadu veľmi nepotrápili a  navyše opak by mal nastať už v tomto duely. Tešiť nás môže aj nová posila Bence Mervó a zároveň, že o futbale v Dunajskej Strede je opäť reč v každej krčme, stáva sa každodennou súčasťou nespočetnej masy ľudí, ktorých počet každým dňom narastá. Záujem o sériu domácich zápasov je enormný a nám nezostáva nič iné, len si tieto sviatky užiť a opäť súperom ukázať, že MY SME TU DOMA!

• 0.

Fortuna liga je už v plnom prúde a my pokračujeme tretím kolom, ktoré zároveň uzavrie druhú tretinu ročníka. V 22. kole nás čaká súboj so štvrtým celkom, ktorý zároveň ťahá podobne ako my, dlhšiu sériu bez prehry. Dunajská Streda však opäť ožíva, futbalový boom narastá a tak sa očakáva perfektná kulisa tvorená minimálne 5000 fanúšikov, ktorí nebudú chcieť nič iné, len zisk troch bodov proti kvalitnému súperovi, s ktorým bojujeme aj o pohárovú miestenku. Môj dom, môj hrad musí platiť aj po tomto kole na 100%. DAC do toho!

Prvé vzájomné stretnutie v ročníku skončilo remízou 2:2, keď náš "Ruža" rozosmútila až v nadstavenom čase vyrovnávajúcim gólom z penalty. Okrem toho nepoznáme chuť víťazstva nad našim súperom neskutočných osem stretnutí. Je načase túto negatívnu sériu zmeniť.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 22. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 4.3.2017 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 22. KOLE FORTUNA LIGY:

Fantastické, vyše päťtisícové publikum videlo zápas s viacerými gólovými príležitosťami na našej strane najmä v prvom polčase, ktorý sme aj napriek tomu len remizovali. Ani po prestávke sme totiž nenašli úspešný liek druhýkrát prekonať Hajdúcha. Rozišli sme sa teda pri remíze 1:1, čím sme natiahli sériu bez prehry na ôsmy dielik, avšak zaznamenali sme prvú stratu bodov v DAC Aréne.

Po víťaznom stretnutí s Prešovom sme do zápasu s „Ružou“ nastúpili s dvomi zmenami v zostave. Mimo základnú jedenástku sa ocitli Michalík s Vidom a na ich miesta nastúpili Štepanovský s Hukom. Aj do zápasu s kvalitným súperom z Liptova sme vstúpili veľmi dobre. Už v piatej minúte Davis pálil tesne vedľa, kým o štyri minúty neskôr Hajdúch pri výkope trafil aktívneho Pavla Šafranka, od ktorého sa lopta odrazili priamo do brány - 1:0. Pre nášho útočníka to bol druhý gól v našom drese, tentokrát sa presadil hlavne vďaka svojej bojovnosti. V 17. minúte sme mohli skórovať hneď dvakrát, najprv po strele z ľavej strany si takmer vsietil vlastný gól Mareš - trafil len žrď, a potom Sarr po Davisovom centri hlavičkoval tesne vedľa. Pokračovali sme v aktivite a Hajdúchovu bránu sme obliehali z každého možného smeru. Rozruch opäť vznikol v 28. minúte, kedy Pačindov polocenter minul pravú žrď len o vlások. V 36. minúte zahral Živković rohový kop priamo na Ljubičićovu hlavu, ten loptu umiestnil k žrdi a len šikovné natiahnutie sa Hajdúcha zabránilo druhému gólu. O päť minút neskôr Živković zahral priamy kop asi z dvadsaťpäť metrov, tvrdá strela skončila tesne nad. V 42. minúte pre nás prišiel poriadne smolný moment, Faško zo štandardky poslal center na Petra Masla, ktorý si loptu spracoval v šestnástke a bezpečne ju poslal, v jedinej ružomberskej gólovej príležitosti prvého polčasu, za Slávikov chrbát - 1:1. Slávik inkasoval gól po 323 minútach. Po tomto nešťastnom momente sme sa snažili ešte strhnúť vedenie na svoju stranu do konca smolného polčasu, no to sa nepodarilo, a tak sme do kabín odchádzali za remízového stavu.

Aktívne sme začali aj druhé dejstvo. Už v 48. minúte zakončoval Simon Pambou, lenže jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. Potom sa však hra pomaly, ale isto presunula medzi pokutové územia, keď ani jedno mužstvo si nevedelo pripraviť ani jednu vážnejšiu gólovú šancu. V 64. minúte sme sa opäť dostali do vážnejšej gólovej príležitosti, Štepanovský sa prebíjal v pokutovom území až zakončil tesne vedľa. O minútu neskôr sa v šestnástke prezentoval aj Pačinda, jeho hlavička bola bohužiaľ v poslednej chvíli zablokovaná Kružliakom. V 74. minúte tvrdo vypálil novic na ihrisku Sapara, no tesne minul pravú žrď. V 84. minúte sa po priamom kope hostí a odrazenej lopte k nej dostal Mareš, potiahol si ju až do pokutového územia, kde ho pri nebezpečnom zakončení z ostrého uhla zneškodnil až Slávik. Na konci stretnutia sme sa už nedokázali dostať do záverečného tlaku a práve naopak, v nadstavenom čase mal veľkú príležitosť Mareš, ktorý bol aj na druhýkrát vychytaný Slávikom. Zrodila sa tak deľba bodov aj napriek našim viacerým gólovým príležitostiam.

Ôsma remíza v ročníku pre nás znamená zotrvanie na šiestej priečke v nedokončenom 22. kole. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že prišli v takom hojnom počte a zároveň za ich vytrvalé povzbudzovanie. Opäť ste boli našim dvanástym hráčom! Najbližšie sa stretneme už uprostred týždňa, kedy v rámci štvrťfinále Slovenského pohára privítame na našej pôde druholigový Poprad v utorok 7. marca o 18:00. Ligový zápas je zase na programe o týždeň v sobotu s lídrom tabuľky zo Žiliny.

Csaba László, DAC: „Nad počasím a prírodnými úkazmi sa nechcem veľmi zamýšľať. Niekedy sa hrá na slnku, na daždi a niekedy vo vetre ako dnes. Som sklamaný, pretože pred zápasom sme vedeli, že Ružomberok má nebezpečné štandardky a práve po nej sme inkasovali. V prvom polčase sme dominovali až do 42. minúty. Mali sme príležitosti streliť aj druhý gól, no pre zmenu Ružomberok v závere polčasu vyrovnal. Môžem povedať, že sme sa snažili aj v druhej polovici stretnutia, hlavne prvých dvadsať minút po prestávke. Bol to zápas, kde potrebujeme mať väčšiu koncentráciu. Chýbala nám však dnes aj kreativita a individuality. V poslednej sekunde Davis ľahko stratil loptu a nahral súperovi na rozhodujúci gól, ktorý však našťastie nepadol. Šance sme videli na oboch stranách, my sme ich však mali viac, a tak je remíza pre nás sklamaním. Na druhej strane, neprehrali sme, a teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas, ktorý treba zvládnuť.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Hrali sme v nepríjemnom veternom počasí, ktoré znepríjemnilo kombináciu obom mužstvám. Z našej strany to bol dobre zvládnutý zápas, ktorý sme v druhom polčase ešte vystupňovali. Prišli sme s tým, aby sa k nám Dunajská Streda nepriblížila v tabuľke, no v závere sme dokonca mohli získať všetky tri body. Myslím si, že remíza je zaslúžená a spravodlivá.“