• Rohový kop (85. minúta)Marko Živković
  • Žltá karta (90+1. minúta)Ján Malec
  • Červená karta (90+1. minúta)Ján Malec
  • 90+4.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo a skončilo sa pre nás veľmi zlým, ktutým a smutným výsledkom. Dnes nám jednoducho nebolo súdené vyhrať aj napriek obrovskej snahe, enormnej podpore publika, množstve centrov, striel a gólových príležitostí končí tento duel výsledkom 0:1. Poprad ako prvé mužstvo dokázalo zvíťaziť v DAC Aréne, čím spôsobilo obrovské prekvapenie. Navyše prerušilo aj sériu DAC-u bez gólov, pre ktorý dnes končí púť Slovnaft cupom už vo štvrťfinále. Tvrdá rana pre klub a aj fanúšikov, ale určite nás môže tešiť napriek zlému výsledku fakt, že hráči dali do zápasu srdce.

Po štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára nás opäť čaká ligové predstavenie a znovu na našom štadióne. V sobotu 11. marca o 16:30 privítame aktuálneho lídra Fortuna ligy - MŠK Žilinu. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.

Po strele z ľavej strany si priprisuje aj dôležitý zákrok novomenovaný brankár.

• 90+2.

Tak to je neuveriteľné čoho sme teraz svedkami. Brankár hostí dostal druhú žltú kartu za zdržovanie, čím je vylúčený a do brány sa tak postaví Šuľa.

• 89.

Center na Michalíkovú hlavu, ale ani z toho sa gólu nedočkáme.

• 87.

ŽRĎKA NA MALECOVEJ BRÁNE od Pačindu a následná dorážka Michalíka už bola zablokovaná.

• 85.

Tak to je sila. Centruje z každej možnej strany, obiehame bránu z každej možnej strany, ale gól nie a nie padnúť. Pambouova strela minula bránu asi o meter. Za to na druhej strane strielal Kapláň. Bol z toho roh, čo však už hostia z neho nič nevyťažili.

• 85.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 83.

Ďalšia nevyužitá príležitosť. Po centri Živkovića chýbalo Michalíkovi naozaj málo k tomu, aby loptu mohol doklepnúť do brány.

• 82.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 82.

Aj v závere tlačia naši hráči čo to dá, ale stále sme vytúžený gól nedalo. Chlapci, stále je dosť času, bojujme!

• 77.

Pohárové stretnutie uprostred týždňa sleduje fantastických 3231 divákov.

• 75.

Ďalšiu akciu zakončil Šafranko, lenže tentokrát jeho "hlavička" skončila slušne mimo brány.

• 73.

Diváci sú svedkami neskutočne atraktívneho futbalu, však jedna šanca strieda druhú. Zaútočil aj Poprad, ktorého center z pravej strany hasil v poslednej chvíli náš obranca. Ani rohové kopy nevyzerali byť zle zahrané, lenže z nich už Poprad nepohrozil. Stále pokračuje aj prekrikovačka medzi fanúšikovskými tábormi.

• 73.
    Rudolf Bilas zahrával rohový kop
  • 72.
  • 70.

Naši hráči bojujú, tlačia, streľajú, robia všetko pre gól, ale ten nie nie opäť padnúť. Po jednom rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa Šafranko a ani ďalšia z množstva štandardiek využitá nebola. Ljubučić bol totiž zablokovaný.

• 68.

Nebezpečne bolo aj po ďalšom rohovom kope, kde fanúšikovia výrazne hnali svojich miláčikov za gólom. Lopta sa dostala k Pačindovi, ktorý tvrdo vypálil, lenže asi meter nad.

• 68.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 65.

Po našom priamom kope sa fanúšikovia dožadovali penalty, lenže rozhodca mal na situáciu v šestnástke iný názor. Zahrali sme aj rohový kop, ale ani z neho nezapršalo. Vyzeralo to síce nádejne, lenže potom, ako sa lopta dostala k Ljubičićovi skončila mimo ihriska.

• 62.

Červená karta neznamená pre naše mužstvo a ani fanúšikov koniec snaženia o vyrovnanie. Tentokrát však bol Ljubičicóv pokus zablokovaný.

• 62.
    Ján Hatok bol napomínaný žltou kartou
  • 61.
    Miroslav Poliaček zahrával priamy kop
  • 60.

Naša obrana zaspala, Šesták dostal loptu do samostatného nájazdu a tak Kontárovi nezostalo nič iné, len ho stiahnuť k zemi.

• 60.
    Zoltán Kontár bol napomínaný červenou kartou
  • 60.

Huk bol teraz poriadne aktívny, vďaka čomu získal loptu, posunul ju na Brašeňa, no po jeho pase sme už o ňu prišli.

• 58.

Ďaaaalšia smolná situácia na našej strane. Gól na kopačke mal Šafranko, ktorého pokus sa medzi tri žrde nezmestil len o vlások.

• 58.
  • 58.

Opäť dva naše rohy za sebou. Najprv zahral Pačinda nakrátko, vymenil si loptu a poslal tvrdý center, ktorý Malec odvrátil na ďalší roh, z ktorého lopta letela na bližšiu žrď súperovi.

• 58.
  • 57.
  • 56.

Najprv centroval Brašeň z pravého krídla, lopta letela na vzdialenejšiu žrď, kde ju poslal za seba obranca hostí a tak sme videli aj Davisov center so zakončením Pačindu, ktoré skončilo asi meter vedľa.

• 55.

Po úvodnej akcii Popradu pokračujeme v nastolenom trende a to s prevahou na našich kopačkách. Stále však treba pridať vo finálnej fáze.

• 53.

Rohový kop sme zahrali hneď dvakrát, ale v obidvoch prípadoch sme úspešní neboli. Najprv loptu zahranú na bližšiu žrď poslal obranca hostí na ďalší roh, ktorý neskončil o moc lepšie.

• 52.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 52.
  • 49.

Po zmätkoch v našej obrane sa aj k prvej strele druhého polčasu dostali hostia, konkrétne Kápláň pálil z uhla. Slávik však dobre kryl priestor.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho mužstva. Druhé dejstvo sme začali so striedaním na našej strane.

• 46.
    Peter Štepanovský opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 45.

Prvá polovica stretnutia sa nám práve skončila a skončila pre nás zatiaľ poriadne nepriaznivým výsledkom, keďže naši futbalisti schádzajú do kabín za jednogólovej straty nad druholigovým Popradom. Hostia predviedli trochu prekvapivý aktívny futbal v úvode stretnutia, ktorý pretavili aj do úvodného gólu. Nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do hry, ale podarilo sa to a vo väčšine polčasu sme už mali prevahu na ihrisku s viacerými zaujímavými príležitosťami, ktoré sme však do vyrovnávajúceho gólu nepremenili. Verme, že zostaneme aktívni aj v druhom dejstve, lenže s lepšou koncovkou. Toto stretnutie totiž musíme zvrátiť. DAC do toho!

• 45.
    Miroslav Poliaček bol napomínaný žltou kartou
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 42.

Hrá sa v slušnom tempe a preto sme videli rýchly presun na druhú stranu ihriska s nebezpečným zakončením k ľavej žrdi od Šašinka. Slávik však pozorne kryl svoju žrď.

• 41.

Útočí sa aj na našej strane. Štepanovský už v malom vápne hľadal spoluhráča, ale jeho center bol zablokovaný.

• 41.
  • 39.

Po jednom zo súbojov sa dlhší čas nehralo, pretože hráč hostí skončil na zemi a následne sa dlhšie čakalo aj na zahranie rohového kopu od Poliačeka. Ten poslal nakoniec na bližšiu žrď, kde stál pozorný Šafranko.

• 36.

Po Šatkovej strate lopty sa do prečíslenia štyria na dvoch pustil Poprad. Tvrdým, ale čistým zákrokom získal loptu Ljubičić a tak sme sa pustili do rýchlej kontry aj my. V nej si Sarr síce pekne obhodil obranu, no jeho zakončenie už gólový šmrnc nemalo.

• 35.

Štandardka pre hostí takmer z polovice ihriska. Poliaček však zahral loptu rovno do autu.

• 34.

K zakončeniu sme sa predsa len dostali, lenže Štepanovského strela letela poriadne mimo.

• 33.

V týchto chvíľach držíme loptu na kopačkách, lenže smerom dopredu náš nepúšťa pozorná obrana hostí.

• 30.

Máme za sebou takmer pol hodinu stretnutia a bohužiaľ ešte stále prehrávame. Stretnutie sme začali poriadne zle, ale postupne sa dostávame do stetnutia a sme stále nebezpečnejší. Treba nám však jedno, čo aj prízvukujú naši fanúšikovia: "Treba dať gól".

• 27.

Pokračujeme v aktivite, ktorú keď udržíme, tak brankára musíme jednoducho zlomiť. Najprv sa Davis pohral s obranou na ľavej strane, aby loptu po centri predĺžil Šafranko a do prázdnej brány zakončil Štepanovský. Ten asi z metra prestrelil, ale nemusí ho to veľmi mrzieť. Stál totiž v ofsajde.

• 25.

V rýchlom slede sme sa dočkali rozruchu aj na druhej strane. Po centri z pravej strany však Pambouovi chýbal asi meter k doklepnutiu lopty. Škoda.

• 24.

Tretí roh hostí a tretíkrát bol zahraný dobre. Tentokrát si však po loptu dobre vybehol Slávik, vďaka čomu ju úspešne vyboxoval do bezpečia.

• 24.
  • 21.

Naďalej sme zostali v útoku. Po Živkovićovom centri sme síce nezakončili, avšak loptu sme podržali až ju po centri Sarra dostal Ljubičić. Vystrelil z voleja a hneď z toho bola vážnejšia šanca na gól. Maleca totiž poriadne natiahol.

• 19.

Náš DAC evidentne zapol plný plyn. Ďalšiu akciu zakončil tvrdou ďalekonosnou strelou Ljubičić. Malec si s ňou však poradil.

• 19.
  • 18.

Aj v pohárovom stretnutí vládne v DAC Aréne fantastická atmosféra tvorená našimi úžasnými fanúšikmi, ktorí si aj v utorok našli cestu na štadión v hojnom počte. Treba pochváliť aj príchod hostí a konkrétne asi mládencov Popradu, ktorých je tiež počuť.

• 16.

Prvá vážnejšia príležitosť aj nášho celku. Najprv bola Štepanovského hlavička po centri zablokovaná a následne si dovolil aj "nožničky", ktoré však zastavil pravdepodobne Pambou.

• 14.

Po Davisovej snahe zacentrovať do pokutového územia sme získali druhý roh. Loptu tentokrát Malec nedokázať vyboxovať, lopta prepadla, avšak zachránil ho jeho spoluhráč v obrane pred nabiehajúcim Šafrankom.

• 13.
  • 12.

Naň si poriadne šikovne vybehol Malec a zároveň loptu aj vyboxoval do bezpečia. Treba však určite ešte pridať.

• 11.
  • 10.

Vystreliť sa už podarilo aj nášmu mužstvu a konkrétne autorom zablokovanej strely bol Pačinda. Uvidíme rohový kop.

• 7.

Naša obrana sa bude musieť dať veľmi rýchlo do poriadku. Rovnako zahraný roh, rovnako nepostrážený hráč a rovnako aj náš inkasovaný gól. Našťastie však rozhodca teraz pre zmenu odpískal útočný faul.

• 7.
  • 5.

Šesták sa dostal k lopte a hneď si vybojoval aj rohový kop pre svoje mužstvo, ktorý zahral Poliaček priamo na hlavu bývalého slovenského reprezentanta a je 0:1 .Poriadne nešťastný vstup do zápasu pre naše mužstvo, ktoré sa bude musieť veľmi rýchlo otriasť z nepriaznivého výsledku. Šesták stál na vzdialenejšej žrdi nikým nestrážený a tak po jeho hlavičke nemal náš gólman najmenšiu šancu zabrániť gólu.

• 4.
    Stanislav Šesták strelil gól
  • 4.
  • 3.

Dnes hrá naše mužstvo prvýkrát v roku v novučičkej DAC Aréne pod umelým osvetlením, verme, že s úspešným výsledkom.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Srdečne vás opäť zdravím priamo z DAC Arény, kde po troch dňoch nastupujú hráči na krásny zelený trávnik. Naši futbalisti v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v bielo-modrých dresoch. V dnešnom stretnutí si budeme môcť pozrieť tuhý boj o postup do semifinále, kde víťaza tohto stretnutia bude čakať úspešnejší z dvojice Skalica, Žilina. Ešte predtým si však náš celok bude musieť poradiť s aktuálne šiestym mužstvom druhej lige východ. "Žlto-modrý" celok chce opäť natiahnuť sériu bez prehry a zároveň potvrdiť úlohu favorita, kým hosťom nezostáva nič iné, len sa pobiť o prekvapenie. Veľa bude určite záležať od toho, ako si naši obrancovia a aj brankár poradia s klenotom mužstva spod Tatier a to bývalým reprezentantom Šestákom. V Dunajskej Strede všetci pevne veríme, že to nebude problém pre našich futbalistov a tak sa budeme po zápase radovať z postupu medzi štvorku najlepších. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase štvrťfinále Slovnaft cupu! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FK Poprad a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 7.3.2017 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

VO ŠTVRŤFINÁLE SLOVNAFT CUPU:

Obrovské sklamanie v DAC Aréne, druholigový Poprad ako prvý dobyl dunajskostredskú pevnosť. Mužstvo spod Tatier prekvapujúco vystavilo stopku nášmu mužstvu v štvrťfinále Slovnaft Cupu po našej nešťastnej prehre 0:1 pri takmer troch desiatkach striel a 21 rohových kopov. Končí sa šesťzápasová neporaziteľnosť DAC Arény, končí sa osemzápasová séria bez prehry v súťažných stretnutiach.

Naše mužstvo nastúpilo na pohárové stretnutie uprostred týždňa s totožnou zostavou, ako tomu bolo v ligovom stretnutím s Ružomberkom. Už v štvrtej minúte sme si pri priamom kope zahranom od Poliačeka nepostrážili Šestáka pred bránou, ktorý hlavou bez najmenších problémov prekonal nášho gólmana - 0:1. Po pár minútach sa osmelilo aj naše mužstvo: po zablokovanej strele Pačindu a dvoch rohových kopoch si Štepanovský dovolil „nožničky“, ale tie nanešťastie zablokoval Simon Pambou. Kým v 19. minúte si ešte Ljubičić vyskúšal tvrdú ďalekonosnú strelu, s ktorou si Malec poradil, tak o dve minúty po zakončení z voleja opäť od nášho kapitána sa brankár hostí musel poriadne natiahnuť. V 25. minúte po centri z pravej strany si na loptu nabiehal Simon Pambou, k doklepnutiu do prázdnej brány mu bohužiaľ chýbal krok. O dve minúty po Davisovom centri Šafranko predĺžil a Štepanovský zakončoval do prázdnej brány, asi z metra prestrelil, ale pre ofsajd ho to napokon nemuselo mrzieť. V 36. minúte najprv Ljubičić zastavil prečíslenie Popradu štyroch na dvoch tvrdým, ale čistým zákrokom a po ňom sme sa my pustili do rýchlej kontry - Sarr si v šestnástke síce obhodil obranu, ale „finálka“ už nemala potrebný šmrnc. V 42. minúte sa k lopte pri rýchlej kontre dostal Šašinka, v pokutovom území sa mu aj podarilo tvrdo vypálil k ľavej žrdi, no tú však Slávik pozorne kryl, a tak sme do kabín zišli za jednogólovej straty.

Aj druhú polovicu stretnutia začali strelou hostia, po zmätkoch v obrane pálil v 49. minúte z uhla Kapláň, náš gólman stál na správnom mieste. V 56. minúte vystrelil Pačinda po Davisovom centri, bránu minul asi o meter. O dve minúty sme mali opäť smolu na kopačkách a konkrétne Šafranko, ktorého pokus takmer zlomil brvno. Po hodine hry sa pre naše mužstvo začali krušné chvíle, Šesták sa mohol dostať do samostatného nájazdu, lenže Kontár ho stiahol zozadu a videl červenú kartu. Aj po vylúčení sme zostali vo výraznom snažení sa na vsietenie gólu, Ljubičićova prvá strela však bola najprv zablokovaná, potom letela mimo a aj po rohovom kope Davisa a strele Pačindu skončila lopta asi meter nad. V 70. minúte hlavičkoval Šafranko tesne vedľa a opäť bol zablokovaný Ljubičićov pokus. V tejto fáze sme na súpera vyvinuli obrovský tlak aj vďaka fanúšikom, ktorí dodávali hráčom neuveriteľnú energiu. V 83. minúte chýbal Michalíkovi po centri Živkovića len kúsoček, aby loptu dostal do siete. Nepochodil ani Simon Pambou, ktorého strela skončila o dve minúty asi meter vedľa. O tri minúty Pačinda hlavou trafil ľavú žrď, lopta sa navyše odrazila k Michalíkovi, ale opäť aj on skončil neúspešne. Posledná nádej sa nášmu tímu črtala v nadstavenom čase, kedy gólman hostí Malec dostal druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu za zdržovanie. Keďže hostia už minuli všetky povolené striedania, takže stretnutie dochytal obranca Šuľa. Aj on si udržal čisté konto aj napriek tisícpercentnej tutovke Pačindu, ktorú zneškodnil. Napriek dvadsaťjeden rohovým kopom a takmer tridsiatim strelám sme ihrisko opustili so zvesenými hlavami po nešťastnej prehre 0:1.

Vytúžený postup medzi najlepšiu štvorku na domácom ihrisku zostal nevyslyšaný. Po jednogólovej prehre sa totiž lúčime so Slovenským pohárom už vo štvrťfinále. Ani fantastická pohárová návšteva, vyše 3200 divákov, nezvrátila koniec v Slovnaft Cupe. Najbližšie nás opäť čaká ligové predstavenie a znovu na našom štadióne. V sobotu 11. marca o 16.30 privítame aktuálneho lídra Fortuna ligy - MŠK Žilinu.

Csaba László, DAC: „Nie je to jednoduché zhodnotenie, pretože sme prehrali a som veľmi, veľmi, veľmi sklamaný. Hráčom som po zápase s Ružomberkom povedal, že sa majú vrátiť späť do reality a nemyslieť si, že na vlastnom štadióne budú vždy neporaziteľní. Sklamali ma výkony niektorých hráčov. Toto nie je sranda, toto nie je len hra, futbal je naša práca a nemôžete prácu vykonávať len na 80%, ale na 1000%. Aj proti Ružomberku sme inkasovali gól zo štandardky, čo je pre nás jednoznačne zlé. Musím sa v mene hráčov a aj celého realizačného tímu ospravedlniť našim fanúšikom, ktorí boli celý zápas hluční, stáli za nami, zatlieskali nám aj po prehre, no my sme im nedali patričný výsledok, spätnú väzbu, čo sa nemôže opakovať. Ďalšia vec je, že gratulujem súperovi k víťazstvu. Osobne súpera rešpektujem a aj ja očakávam rešpekt od protivníka. Cítil som zo strany trénera hostí chýbajúci rešpekt, lebo to, čo nám ukázal na lavičke, bolo maximálne nekolegiálne. Čakám jednoducho rešpekt z oboch strán, či sa zrodí výhra alebo prehra. Existuje totiž určitá hranica, ktorú treba vždy dodržať.“

František Šturma, Poprad: „Mali sme veľmi dobrý rozbor súpera, vedeli sme, že DAC je veľmi kvalitný tím. Od príchodu nového trénera skvalitnil hru a pre nás bola česť si zmerať sily s takým súperom. V tomto meste je nádherný štadión a atmosféra v ňom je neuveriteľná. Pre nás bolo toto stretnutie sviatkom. Chceli sme si zápas užiť a tak sme všetko obetovali aj zimnej príprave. Preto sme si merali aj sily s ťažkými súpermi, aby sme po zápase s DAC-om neodchádzali so zlou vizitkou. Súper však dnes bol futbalovejší a niet sa čomu ani čudovať, keď hrá prvú ligu. Dnes sme nechceli hrať otvorený futbal ako predtým Prešov. Taktiku sme prispôsobili Dunajskej Strede. Vďaka tomu sa nám aj darilo, podarilo sa nám aj streliť úvodný gól a potom sme hrozili brejkami. Škoda toho, že sme nepridali aj druhý zásah, lebo vďaka tomu bolo stretnutie vyhrotené až do konca. Súper mal neskutočne veľa príležitostí v závere, chcem však aj pochváliť brankára Maleca, že aký zápas odchytal. My sme si ho užili a tešíme sa na ďalšieho súpera.“