StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MŠK Žilina
    >>
Marin Ljubičić 38
    >>
Eric Javier Davis Grajales 67
90+2. minúta2 - 2MŠK Žilina

• 90+2.

Stretnutie s lídrom Fortuna ligy sa práve skončilo a skončilo sa spravodlivou remízou 2:2. Naše hradby sme teda vtedajšej druhej Podbrezovej nedovolili zdolať a ani prvej Žiline a navyše sme na druhej strane natiahli ligovú sériu bez prehry na ôsmy dielik. Dnes sme videli duel, kde bol takmer celý prvý polčas lepší hosťujúci celok, kým nám výrazne patril záver prvého dejstva. Druhý polčas bol vyrovnaný na oboch stranách, ani jedno mužstvo nepreukázalo prevahu nad súperom, ale aj napriek tomu sa nám podarilo vyrovnať. Body si teda delíme a zároveň si vychutnávame oslavu dobrého výsledku v podaní našich skvelých fanúšikov. Ďakujeme!

Súboj s lídrom je teda už minulosťou, no my sa môžeme tešiť hneď na ďalší mimoriadne atraktívny duel, v ktorom privítame v krajskom derby nášho rivala z Trnavy v nedeľu 19. marca o 15:30. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    András Mészáros bol napomínaný žltou kartou
  • 90+1.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Gergő Kocsis
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 88.

Priamy kop pre Žilinu, ktorý zahral Hlohovský letel priamo do náručia Tofiloskeho. Akcia "Šošonov" sa tak samozrejme skončila.

• 88.
    Filip Hlohovský zahrával priamy kop
  • 86.
    Michal Škvarka opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Jánošík
  • 85.

A predsa len sme sa dočkali vážnejšej gólovej príležitosti, lenže bohužiaľ na strane hostí. Po pase do pokutového územia sa k zakončeniu zoči voči nášmu gólmanovi z uhla dostal Hlohovský. Tofiloski našťastie pohotovo zareagoval.

• 84.

Rovnako skončila aj naša snaha. Ljubičić poslal poriadne nepresný pas na Pačindu.

• 83.

V snahe založiť útok hostí bola nepresná prihrávka Káčera na Škvarku. Lopta je naša.

• 81.

Po vyrovnaní vládne v DAC Aréne naozaj perfektná atmosféra, kým hosťujúci fanklub jemne stíchol.

• 79.

Naďalej hra pokračuje v strede ihriska len s náznakmi gólových príležitostí. Ani jedno mužstvo sa nevie dostať na dlhší čas pred súperovú bránu. Znamená to remízu v tomto stretnutí?

• 76.

Hra sa nám na ihrisku vyrovnala. Momentálne sa oba celky tak trochu stiahli a čaká sa, že čo nám prinesie záver stretnutia. Naši diváci určite budú tlač DAC za víťazstvom. Tak poďme do toho!

• 75.
    Marko Živković bol napomínaný žltou kartou
  • 74.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 73.

Tak na ihrisku sa nám dnes predstaví aj uzdravený Ľupták. Prajeme veľa šťastia!

• 67.

GOOOOOOOOOL, GOOOOOOOOOOOOOL, GOOOOOOOOL a máme vyrovnané! Jeden z hráčov zo Žiliny zahral v pokutovom území rukou a tak rozhodca bez váhania odpískal penaltu. K bielemu bodu sa postavil Davis, ktorý absolútne nekompromisne poslal loptu do pravej šibenice. Brankár nemal najmenšiu šancu, keď navyše kryl druhú stranu. JE VYROVNANÉ!

• 67.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 67.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával pokutový kop
  • 64.

K zakončeniu sa dostal opäť aktívny Ljubičić. S prízemnou strelou k žrdi však Volešák nemal väčšie problémy.

• 63.

Davis hľadal z priameho kopu z väčšej vzdialenosti Ljubičića. Neúspešne.

• 63.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 62.

Ljubičić teraz poriadne zaváhal v obrane, ale našťastie toto zlyhanie zostalo bez potrestania. Na Huka poslal malú domov a tak ju získal Špalek, posunul Sheidaevovi a ten bol v hodine dvanástej našťastie odzbrojený v poslednej chvíli práve Ljubičićom.

• 59.

Tretia štandardka v rýchlom časovom slede. Lopta letela na vzdialenejšiu žrď, kde nie priamo, ale dostala sa k Pačindovi, ktorého pokus sa nezmestil medzi tri žrde.

• 58.
  • 57.

Zahrali sme aj priamo kop a opäť konkrétne Živković. Tentokrát z neho nezapršalo.

• 55.

Po Živkovićovom rohu lopta letela na vzdialenejšiu žrď, kde sa k nej náš hráč nedostal, lenže po odrazenej lopte skončila u Pačinda. Jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

• 55.
  • 53.

Taaaak to je škody. Mészáros bol na konci zaujímavej akcie, ktorej chýbala len presná finálna prihrávka. Bohužiaľ bola riadne nepresná.

• 50.

Teraz sa zas museli predviesť obaja gólmani rýchlimi výbehmi. Obaja skončili úspešne, lenže po vyboxovaní lopty Volešákom spätne letela strela, žilinský gólman sa stihol vrátiť.

• 49.

Druhý polčas sa nám ešte len rozbieha pomaličky a opatrne medzi pokutovými územiami, ale s mohutnou podporou tribún.

• 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom Žiliny a so striedaním na našej strane.

• 46.
    Jakub Brašeň opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 45.

Prvé dejstvo sa práve skončilo a po jeho odpískaní odchádzajú hráči do kabín za nepriaznivého stavu 1:2. Tento polčas sme začali poriadne zle, keď sme prehrávali už o dva góly. Aj napriek bojovnosti a veľkej snahe sa nám nedarilo presadiť a až keď prišla 38. minúta, tak nastal zvrat. Znížili sme a to nám vlialo živú vodu do žíl. Do konca polčasu sme neprestajne tlačili na súpera, vytvorili sme si aj zaujímavé pozície, ale vyrovnania sme sa nedočkali. Máme tu však aj druhý polčas, v ktorom pevne veríme, že dosiahneme minimálne vyrovnávajúci gól. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 44.
  • 42.

Aj z ďalšej našej štandardky vznikol poriadny rozruch pred Volešákom. K lopte sa po odrazenej strele Ljubičića dostal Aluku, ktorý síce neposlal silnú strelu, ale o to umiestnenejšiu, po ktorej sa gólman hostí musel poriadne natiahnuť.

• 42.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 40.

V Dunajskej Strede začala pravá futbalová dráma. Naši futbalisti po góle ako znovuzrodení najprv poslali center, ktorý si takmer poslal do vlastnej brány Hancko a po následnom rohovom kope Živkovića Volešákovi lopta vypadla z ruky, lenže Simon ju nedokázal dokopnúť.

• 40.
  • 38.

Gooooooooooooooooooooool a predsa len sa to podarilo. Bojovali sme a znížili sme po krásnej akcii. Živković posunul loptu Brašeňovi stojacemu pri šestnástke, ktorý parádnym a krásnym pasom z prvej našiel Ljubičića, ktorý s "bombičkou" nedal najmenšiu šancu Volešákovi.

• 38.
    Marin Ljubičić strelil gól
  • 37.

Aj naďalej sa snažíme presadiť, držíme loptu na kopačkách, lenže hostia nás nikam nechcú a ani nepúšťajú.

• 34.

Ani ďalší center do pokutového územia od Davisa nenašiel prijímateľa. Na koncovke budeme musieť popracovať čo najskôr.

• 32.

Štandardka z ostrého uhla zahrávaná Davisom rozruch pred bránou "Šošonov" nepriniesla. Skončila totiž u hosťujúceho celku.

• 32.
  • 30.

Po poriadne tvrdom zákroku sa zostal na zemi zvíjať Hlohovský, Aluku si zas odniesol žlté napomenutie.

• 29.
    Esmerald Aluku bol napomínaný žltou kartou
  • 28.

Pri priamom kope preskočili dvaja naši futbalisti loptu až vypálil Ljubičić, lenže priamo do múru. Rohový kop zase skončil na bližšej žrdi, kde si s loptou poradili bez problémov hostia.

• 28.
  • 28.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 27.
    Ernest Mabouka bol napomínaný žltou kartou
  • 25.

Čo najskôr sme sa pokúsili dostať k brankárovi hostí, no po centri sme vybojovali roh. Opäť ho zahral Aluku na krátko k Pačindovi a po ďalšej výmene sme boli svedkami snahy presadiť sa v šestnástke. K nebezpečnému zakončeniu sa dostal nakoniec Pačinda, ktorý v gólovej pozícii tesne minul.

• 25.
    Esmerald Aluku zahrával rohový kop
  • 23.

No a prehrávame už o dva góly. Naša obrana zaváhala, respektíve Škvarkovi sa cez ňu podarilo prejsť, s množstvom času loptu umiestnil k ľavej žrdi, kde Tofiloski nedokázal zasiahnuť. Tak to je poriadne studená sprcha pre náš celok. Zvyšok zápasu budeme mať čo naprávať.

• 23.
    Michal Škvarka strelil gól
  • 21.

Roh prišiel zahrať Pačinda, loptu poslal priamo do klbka hráčov oboch celkov na hlavu Alukuho, ktorý sa však presadiť nedokázal.

• 21.
  • 19.

Davisov center pred Volešáka ľahúčko tečoval Pačinda, ale dostať loptu k Šafrankovi sa mu aj tak nepodarilo.

• 16.

Pri snahe zaútočiť sme prišli o loptu, k nej sa pri kontre dostal Sheidaev, ktorý sa snažil presadiť v pokutovom území a aj sa mu to podarilo, lenže na jeho center pred Tofiloskeho si šikovne vyskočil Huk.

• 14.

Hra sa presunula medzi pokutové územia. Medzitým však treba vyzdvihnúť perfektnú atmosféru, ktorá tu opäť vládne a je dopĺňaná aj od Žilinských fanatikov.

• 11.

Opäť sme však potiahli aj my akciu na ľavej strane, Pačindov center však adresáta v pokutovom území nenašiel. Nebol totiž dostatočne presný.

• 9.

V ďalších minútach sa zase hostia dostali k lopty a poriadne aktívne obiehajú našu bránu. Sme pozornejší a verme, že nám to aj vydrží.

• 8.
    Jakub Holúbek zahrával priamy kop
  • 6.

Naši futbalisti zareagovali na gól najlepšie ako mohli a to zvýšenou aktivitou, vybojovali si aj rohový kop, ktorý zahral Aluku nakrátko na Pačindu a Erik "našiel" v šestnástke Šafrankovi hlavu. Náš forvard však však z dobrej pozície hlavičkoval vedľa.

• 6.
  • 3.

Najhorší možný vstup do stretnutia, aký si len môžeme predstaviť. Bohužiaľ už po neukončenej druhej minúte prehrávame 0:1. Tak ako proti Popradu, tak aj Žilina nás šokovala hneď v úvode a rovnako gól padol po rohovom kope. Hlohovský z neho poslal loptu priamo na Kašovu hlavu a ten sa nemýlil.

• 3.
    Filip Kaša strelil gól
  • 2.
    Filip Hlohovský zahrával rohový kop
  • 0.

Srdečne vás zdravím priamo z DAC Arény, kde práve v týchto chvíľkach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v žlto-modrých farbách, kým hostia v zelených dresoch. Dnes sa pre nás začína jeden z vrcholov ročníka, kde nás v rade čakajú stretnutia so Žilinou, Trnavou a aj Slovanom. Začíname proti lídrovi a navyše si sem s ním našli cestu aj fanúšikovia hostí. Aktuálne prvému celku budeme určite chcieť odplatiť prehru 6:0 z posledného vzájomného stretnutia a zároveň si chceme napraviť aj chuť na futbal po trpkom vypadnutí zo štvrťfinále Slovenského pohára, kde nás vyradil druholigový Poprad. Aj „Šošoni“ majú čo naprávať: trochu horší vstup do roku 2017 a zároveň aj vypadnutie zo Slovnaft cupu. Čaká nás teda obrovský boj v hľadisku a aj na ihrisku. Pevne veríme, že oba súboje vyhráme. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 23. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 11.3.2017 o 16:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 23. KOLE FORTUNA LIGY:

Spravodlivá remíza! Po dvojgólovom vedení „Šošonov“ sme sa schopili, zabojovali a aj s fantastickou podporou vyše päťtisícového publika sme druhýkrát v sezóne vyrovnali na 2:2. Premiéru v žlto-modrom drese si v nadstavenom čase odkrútil Kocsis. Ani lídrovi Fortuna ligy sa tak nepodarilo zdolať naše hradby, čím sme ligovú sériu bez prehry natiahli na ôsmy dielik.

Oproti poslednému súťažnému stretnutiu sme začali s tromi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Sarr, Štepanovský a zranený Slávik. Na miesto nich nastúpili Tofiloski, Aluku a definitívne uzdravený Brašeň. Už v 2. minúte z rohového kopu poslal Hlohovský center na Kašovu hlavu a ten si už našiel miesto dostať loptu za Tofiloského chrbát - 0:1. O štyri minúty neskôr aj naše mužstvo zahralo nebezpečný roh, Pačindov center doletel na Šafrankovu hlavu, lenže on mieril z dobrej pozície vedľa. Po aktívnom úvode pokračoval bojovný futbal prevažne medzi pokutovým územím. V 23. minúte sa Škvarka dokázal uvoľniť popri našich obrancoch, a tak s dostatkom priestoru umiestnil loptu k ľavej žrdi, Tofiloski nedokázal zasiahnuť - 0:2. Už o dve minúty sme sa opäť dostali do nebezpečnej pozície aj my, po rohovom kope dostal loptu dobre postavený Pačinda, z gólovej príležitosti bohužiaľ minul. V 28. minúte sme si vybojovali priamy kop tesne za šestnástkou, Ljubičićova strela však skončila len na múre. V 38. minúte sme sa dočkali, Živković nahral loptu Brašeňovi, ktorý parádičkou z prvej loptu posunul na perfektne stojaceho Ljubičića a ten tvrdou krížnou strelou nekompromisne znížil - 1:2. V ďalších minútach sme boli ako pokropení živou vodou, najprv si po našom centri takmer vsietil vlastný gól Hancko a následne po rohovom kope mohol po nedôraznom bránení loptu doraziť do brány Pambou. Rozruch vznikol aj v 42. minúte, kedy po ďalšej štandardke a zablokovanej strele Ljubičića poslal Aluku síce slabšiu, ale umiestnenú strelu, po ktorú sa Volešák musel poriadne natiahnuť. Vyrovnávajúci gól sme v závere polčasu už nevsietili, a tak sme s veľkým odhodlaním čakali ďalší priebeh stretnutia.

V druhej polovici zápasu sme videli futbal vo vysokom tempe, ale s menším množstvom príležitostí, avšak so šťastnejším koncom pre nás. Už v 50. minúte museli predviesť obaja gólmani výbeh s vyboxovaním lopty, lenže po jej zasiahnutí Volešákom letela okamžite spätná strela Davisa, gólman hostí stihol zaujať svoje miesto. Do hodiny hry sme mali sériu troch štandardiek, kde sa k zakončeniam dostal Pačinda, ale tie neboli presné. V 62. minúte Ljubičić poslal krátku prihrávku na Huka, ktorú zachytil Špalek, posunul Sheidaevovi a ten bol v poslednej chvíli odzbrojený práve Ljubičićom. V 67. minúte sme vyrovnali: po centri Šafranka zahral Kaša rukou v pokutovom území, rozhodca bez váhania odpískal penaltu. Na biely bod si loptu postavil Davis, ktorý ju poslal nechytateľne do pravej šibenice, Volešák navyše kryl druhú stranu - 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sa hra upokojila až do 85. minúty, kedy sa ocitol pred Tofiloskim voľný Hlohovský, náš gólman bol pri gólovom zakončení dostatočne pozorný. To už bolo z oboch strán všetko, a tak sme sa s lídrom Fortuna ligy rozišli zmierlivou, ale zaslúženou deľbou bodov.

Po deviatej remíze v ročníku zostávame naďalej na šiestej priečke fortunaligovej tabuľky. Po súboji s lídrom sa však už teraz môžeme tešiť hneď na ďalší mimoriadne atraktívny duel, v ktorom privítame v nedeľu 19. marca o 15:30 v krajskom derby nášho rivala z Trnavy.

Csaba László, DAC: „Myslím si, že sme videli veľmi zaujímavý zápas. Prvých desať minút bolo od nás tak tradične zaspaných, mali sme „spiacu hodinu“. Dostali sme podobný gól ako proti Popradu. Potom sa nám však podarilo dostať späť do zápasu, mojim hráčom dávam veľký kompliment za to, že vyrovnali. Bod je zaslúžený aj keď som chcel viac, remíza je korektný výsledok.“

Adrián Guľa, Žilina: „Videli sme peknú kulisu v dobrom, bojovnom zápase so štyrmi gólmi. Mali sme dobrý vstup do stretnutia, lenže súperovi sme dovolili kontaktný gól. Nechali sme domácich potom celú druhú polovicu bojovať o vyrovnanie. V druhom polčase sa moc nehralo, súper hral na dlhé lopty, no po penalte chlapci zvýšili pohyb, išli za víťazstvom, ale nevyšlo to. Tu nie je jednoduchá pôda, ktorá je spôsobená diváckou kulisou a preto musíme brať bod ako plusový.“