• Rohový kop (85. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • Striedanie (88. minúta)Emir HalilovićKubilay Türk Yilmaz
  • Striedanie (90+1. minúta)Kristopher András VidaJakub Brašeň
  • 90+3.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo a po remíze so Žilinou k deľbe bodov prišlo aj v krajskom derby s Trnavou. V tomto duely sme boli svedkami fantastickej kulisy, ktorú tvorilo parádnych šesťtistíc divákov. Tí sa však po bojovnom futbale, ktorý prebiehal prevažne medzi šestnástkami, gólu nedočkali. Boli sme dnes lepším, nebezpečnejším, aktívnejším mužstvom, no ku gólu toho bolo potrebné predviesť viac. Pozitívom však určite je, že sériu bez prehry sme predĺžili na deviaty dielik a deväť zápasov bez prehry sme naposledy zaznamenali v roku 2010.

Séria šiestich domácich zápasov je takmer za nami, chýba nám odohrať už len posledný z nich. Po reprezentačnej prestávke a po oddychu vďaka odhláseniu Myjavy z ligy nás najbližšie kolo čaká až 8. apríla v sobotu, kedy o 15:30 privítame v našom najväčšom derby bratislavský Slovan. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte tri minúty.

• 89.

K nádejnej strele sa dostal Ľupták. Loptu si nadhodil a z prvej vypálil. Bohužiaľ vedľa.

• 88.
    Emir Halilović opustil ihrisko, nahradil ho Kubilay Türk Yilmaz
  • 88.

Približne posledných päť minút stretnutia a stále je to 0:0. Chlapci, bojujme, poďme si po tri body!

• 86.

Stretnutie sa nám rozbieha evidentne až v závere, ale aspoň. Tambe sa dostal k strele na hranici pokutového územia. Bránu minul asi o meter.

• 85.

Aj ďalší Davisov center priniesol rozruch pred bránou hostí. Loptu letiacu cez pokutové územie však žiadny futbalista nevedel zachytiť.

• 85.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 84.

A predsa len divákov zdvihlo zo sedadiel naše mužstvo. Priamo skončil na Ljubičićovej hlave, ktorou loptu umiestnil teeeeesnulinko vedľa. Tak to je škoda.

• 83.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 82.

Na druhej strane zakončil Halilović, vyslal nepresný pokus.

• 82.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 81.

Štandardka zahraná na krátko a center letiaci od Živkovića vyzeral zaujímavo, ale bohužiaľ ani tentokrát sa k nemu náš futbalista neprebojoval.

• 78.

Davisov zahraný rohový kop síce letel do pokutového územia, no tam mali aj napriek nášmu prvému striedaniu v stretnutí prevahu hráči hostí.

• 78.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Branislav Ľupták
  • 78.
  • 77.

Stretnutie sa blíži ku koncu, no my sme teraz videli len slabučkú strelu Halilovića. Momentálne sa nemá ani jedno mužstvu k víťazstvu. Verme však, že sa to zlomí.

• 75.

Už dlhšiu dobu sa nehrá. Ošetrovaný je Tóth, no bude v poriadku, už teraz pobehuje za postrannou čiarou.

• 74.

Lopta z rohovéko kopu letela na dlhého Šafranka, lenže ten bránený ju nedokázal poslať na Jakubechovu bránu.

• 74.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 72.

Po súperovom útoku sme sa pustili do kontry, ktorú Davis zakončil strelou vedľa.

• 70.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 6008 divákov.

• 68.

Čonkov center do pokutového územia zachytil Šatka a tak sme akciu mohli rozbehnúť my.

• 68.
    Matúš Čonka zahrával priamy kop
  • 66.

Halilovićov priamy kop letel dobre, lenže skončil aj pre naše šťastie kúsok vedľa. Medzitým letel aj umelohmotný pohár s pivom na nášho gólmana. Toto sa nerobí.

• 66.
    Emir Halilović zahrával priamy kop
  • 63.

Pačinda poslal z ľavého krídla polocenter/polostrelu, s ktorou si však Jakubech poradil bez väčších problémov.

• 61.

Davisov "priamy kop" letel na nabiehajúceho Šafranka, ktorému však ešte minimálne krok k dorazeniu lopty chýbal.

• 60.
  • 59.

Trochu divokejšie začína byť na tribúnach, ale trochu podpichovačiek k futbalu jednoducho patrí.

• 58.

Ljubičić si narazil loptu s Vidom a mal aj priestor na center, lenže jeho prízemný pas zachytil protihráč.

• 56.

Halilovíc zahral loptu z ostrého uhla, lenže loptu poslal priamo na Živkovićovu kopačku. Ani v tejto akcii teda nebolo o čom.

• 56.
  • 53.

Predsa len je vidieť zmenu na ihrisku. Loptu začínajú čím ďalej, tým viac kontrolovať hostia, lenže rovnako aky my v prvom polčase, bez nebezpečnejšej finálnej fázy.

• 50.

Druhý polčas sa začína vyrovnane, bez prevahy na ihrisku a zároveň zatiaľ pokračuje stále medzi šestnástkami.

• 47.

Čonka zahral priamy kop do klbka hráčov zloženého z oboch celkov, kde sa presadili hostia, lenže len hlavičkou mimo tri žrdi.

• 47.
    Matúš Čonka zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil a skončil sa bezgólovou remízou 0:0. Prvá polovica stretnutia nám nepriniesla veľa rozruchu na ihrisku a práve naopak, gólových, či zaujímavejších akcii bolo pomenej, a tak aj napriek našej prevahe na ihrisku, či na lopte je výsledok zatiaľ spravodlivý. Určite však treba vyzdvihnúť pravú futbalovú atmosféru, aká na Slovensku momentálne zostala snáď len v Dunajskej Strede. Teraz však nebola tvorená len našimi vernými, ale v slušnej miere aj priaznivcami hostí. Verme tak, že búrlivá atmosféra na tribúnach sa v druhom polčase prenesie aj na ihrisko a hlavne verme, že sa pretaví aj do nášho víťazného gólu. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 45.

Čonkov roh odhlavičkoval Ljubičić.

• 45.
  • 44.

Štandardka v závere polčasu letela od Davisa na Huka, ten však podľa postranného rozhodcu stál v ofsajde.

• 43.
  • 42.

Blíži sa nám záver polčasu, v ktorom sme zatiaľ gól nevideli, no bohužiaľ sme nevideli aj viacero gólových gólových príležitostí.

• 39.

A už malo byť jednoznačne 1:0! Čo sme to zas nevyužili. Krásny nadýchaný center skončil u Šafranka, ktorý si asi päť metrov pred bránou loptu pekne spracoval a zároveň aj dobre vystrelil. Jakubech však vytiahol zázračný zákrok, ktorým zabránil gólu.

• 38.
    Emir Halilović bol napomínaný žltou kartou
  • 37.

Pačinda bol faulovaný a k rozohratiu priameho kopu sa postavil Živković. Loptu nezahral zle. Len tak presvišťala pred Jakubechom, no bohužiaľ nabiehajúci hráči sa o jej vsietenie nevedeli postarať.

• 37.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 34.

Lopta letela pred bránou z jedného krídla na druhé až skončila mimo ihriska. Davis a Živković teda úspešní neboli.

• 32.

Ani pokus Davisa zo štandardky rozruch nepriniesol.

• 32.
  • 31.

Aj naďalej pokračuje fantastická atmosféra v DAC Aréne. Chcelo by to však trochu viac "štavy" aj na ihrisku.

• 28.

Prvé ohrozenie brány od hosťujúceho celku. Ljubičić nevyhral súboj o loptu, ktorý odohral na zemi a tým pádom akciu založili "Bíli Andeli". Palebnú pozíciu si v pokutovom území našiel Halilovíc, ktorý poslal umiestnenú strelu k ľavej žrdi. Slávik mal čo robiť, aby pokus vytesnil preč od brány.

• 25.

Zaútočil aj Spartak, lenže bližšie k našej svätyni sa nedostal. Vpredu sme sa teda prezentovali my, no priamy kop zahral Pačinda priamo na pred ním stojaceho Jirku.

• 25.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 22.

Šafranko sa pokúsil zopakovať akciu zo stretnutia s Ružomberkom a nebol teda ďaleko od jej úspešného vydarenia. Jakubech však na rozdiel od Hajdúcha loptu dokázal v poslednej chvíli odkopnúť.

• 21.

Ďalšia štandardka pre naše mužstvo, no nezapršalo z nej. Pačindova lopta skončila už na najbližšie postavenom Čonkovi.

• 20.
  • 19.

Na Čonkov roh výborne zareagoval Šafranko, ktorý v šestnástke vyskočil jednoznačne najvyššie, čím ukončil akékoľvek súperove nádeje.

• 18.
  • 18.

Aj naďalej pokračujeme s prevahou držania lopty, lenže tempo hry sa nám trochu oslabilo a hra presunula medzi pokutové územie.

• 15.

Pačinda vysunul šikovnou prihrávkou do nájazdu Vidu, ten však bol v pokutovom území odzbrojený od lopty.

• 13.

Simon Pambou bojoval v pokutovom území ako lev, no dopustil sa len útočného faulu, na druhej strane treba skonštatovať, že úvod stretnutia zatiaľ patrí nám. Len tak ďalej.

• 11.

Živkovićov center do pokutového územia bol tečovaný, letel na brvno, a tak loptu hostia vytesnili na roh. K zahraniu sa opäť dostal Živković, lopta perfektne letela na Hukovu hlavu, lenže zachytil ju hráč hostí a poslal ju na Vidovu hlavu, ten z ťažkej pozície Trnavčanov nevystrašil.

• 11.
  • 9.

Už tretí roh nášho mužstva zahral tentokrát Pačinda. Na loptu si vybehol a vyboxoval ju do bezpečia Jakubech, brankár, ktorý je považovaný za jednu z najväčších mladých nádejí v lige.

• 8.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 7.

Tóthov dlhonosný priamy kop Trnavčania nedokázali zúročiť. Treba však teraz povedať to, že sa hrá v perfektnej futbalovej atmosfére tvorenej našimi skvelými divákmi, ale zahanbiť sa dnes nedávajú ani hostia. Takto má vyzerať pravý futbalový sviatok.

• 7.
    Martin Tóth zahrával priamy kop
  • 5.

Aj druhý roh od Živkovića mal dobrý smer aj rýchlosť, ale bohužiaľ k nášmu ďalšiemu hráčovi sa už lopta nedostala.

• 5.
  • 2.

Taaaak a horúco je hneď od začiatku stretnutia. Najprv takmer Jakubech nedočiahol na Pačindov center do šestnástky z priameho kopu, na ktorý sa ešte naťahoval Huk a následne si hostia museli poradiť aj s našim rohovým kopom.

• 1.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo.

• 1.
  • 0.

Srdečne vás zdravím priamo z DAC Arény, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na najväčšie krajské derby v republike s najlepšími fanúšikmi na Slovensku. Naši miláčikovia v žlto-modrých farbách, kým hostia v tradičných červeno-čiernych dresoch. Dnes budeme určite bojovať v prvom rade o natiahnutie série bez prehry, ktorá v lige trvá už osem zápasov, kým hostia stále bojujú o jedných z najlepších fanúšikov a zároveň aj o miestenku v Európskej lige. Pevne však veríme, že toto krajské derby bude patriť jednoznačne nám. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 24. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC Spartak Trnava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 19.3.2017 o 15:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 24. KOLE FORTUNA LIGY:

Bezgólová remíza v krajskom derby. Vyše šesťtisíc fantastických divákov, tvoriacich pravú futbalovú atmosféru, videlo bojovný futbal s menším množstvom gólových príležitostí, no  s nevyužitou prevahou na našej strane. Deľba bodov pre nás znamená natiahnutie série bez prehry na deväť zápasov, ktorá sa nám naposledy podarila v roku 2010.

Na krajské derby sme oproti predošlému stretnutiu nastúpili s dvoma zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Brašeň s Tofiloskim a na ich miesta nastúpili Slávik v bráne a Vida na pravom krídle. Už z úvodnej akcie vznikol poriadny rozruch pred Jakubechovou bránou, Pačindov priamy kop nedokázal tečovať ani jeden futbalista, zasiahnuť preto musel gólman hostí reflexívnym zákrokom. V ďalších minútach pokračovala prevaha nášho mužstva, lenže bez nebezpečnejšej finálnej fázy. O šou sa v tých chvíľach a počas celého stretnutia starali perfektní fanúšikovia, ktorí vytvorili jarný rekord najvyštevnosti Fortuna ligy. V 28. minúte sa k prvému ohrozeniu našej brány dostali aj hostia, Halilović po vyhliadnutej palebnej pozícii poslal umiestnený pokus k ľavej žrdi, Slávik mal čo robiť, aby loptu vytesnil von z brány. V 39. minúte nastal najväčší rozruch v polčase, Šafranko si spracoval krásny, nadýchaný center od Šatku asi päť metrov pred bránou, dobre vystrelil, no Jakubech zázračným zákrokom gólu zabránil. Polčas chudobnejší na gólové príležitosti, no prebiehajúci v pravej futbalovej atmosfére tak skončil bezgólovou remízou.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien v kádroch oboch celkov, a tak pokračovala aj hra prevažne medzi pokutovými územiami s minimom gólových príležitostí. Až po hodine hry letel zaujímavejší center do šestnástky súpera od Davisa, Šatkovi však chýbal krok k dorazeniu loptu. V 66. minúte zahrával Spartak priamy kop z nebezpečnej pozície, Halilovićov pokus skončil len tesne nad. Naďalej sa hralo medzi pokutovými územiami, prevládal bojovný futbal bez nebezpečnej finálnej fázy, avšak s nebezpečnou záverečnou desaťminútovkou. V 81. minúte napriahol Halilović, slušne vyzerajúci pokus sa nezmestil medzi tri žrde. O dve minúty zahral Davis priamo kop priamo na Ljubičićovu hlavu, ktorou loptu umiestnil len tesne vedľa pravej žrdi. V 86. minúte sa zase k strele na druhej strane na hranici pokutového územia dostal Tambe, prízemný pokus skončil asi meter vedľa. O tri minúty sa k zaujímavej príležitosti dostal Ľupták, po nadhodení si lopty však pálil slepými a tým pádom aj dnešný duel sa skončil „slepým“ bezgólovým výsledkom.

Po desiatej remíze v ročníku aj naďalej zotrvávame na siedmej priečke Fortunaligovej tabuľky. Určite nás však teší fakt, že sme už deväť zápasov neprehrali a zároveň sme si dnes mohli užiť fantastickú atmosféru vytvorenú vyše šesťtisíc fanúšikmi. Séria šiestich domácich zápasov je takmer za nami, chýba nám odohrať už len posledný z nich. Po reprezentačnej prestávke a po oddychu, vďaka odhláseniu Myjavy z ligy, nás najbližšie kolo čaká až 8. apríla v sobotu, kedy o 15:30 privítame v našom najväčšom derby bratislavský Slovan. Už teraz vieme, že sa bude hrať pred vypredaným hľadiskom.

Csaba László, DAC: „V prvom polčase sme mali pár dobrých príležitostí na strelenie gólu, no nepodarilo sa nám to a preto som nahnevaný. Boli sme svedkami fantastickej atmosféry, v ktorej sme však nedokázali vyhrať. Výkony niektorých hráčov ma nepotešili, čakal som od nich viac. Hráč nemôže ísť na zápas s tým, že snáď sa stane niečo, vďaka čomu vyhráme. Súper sem prišiel po bod, získal ho a to ma hnevá. Musíme byť viac koncentrovaní. Mali sme viacero centrov, no po ich spracovaní sme zle riešili naše situácie. V kabíne som hráčom povedal, že musíme urobiť viac, ak chceme vyhrať. Všetky kontry, do ktorých sa pustil dnes súper, vznikli po našich chybách v strede ihriska, po našej chýbajúcej koncentrácii. Myslím si však, že aj napriek tomu sme si dnes zaslúžili vyhrať, proste získať viac ako jeden bod. Verím, že pozitívny výsledok dosiahneme proti Slovanu. Musím ešte dodať, že dnes bolo vidieť ako vek nie je rozhodujúci. Musím dať kompliment Alukumu, že v osemnástich rokoch ukázal ako treba bojovať. Bol najlepším hráčom mužstva. Zároveň si musíme položiť otázku, že ako môže byť najlepší osemnásťročný futbalista. Ďalej, v takýchto derby zápasoch treba využiť z dvoch šancí minimálne tri a gól treba streliť aj bez príležitosti. Neprehrali sme však, čo je pozitívne, no ak chceme vyhrať a posúvať sa v tabuľke smerom dopredu, tak presne takéto zápasy musíme vyhrávať. Súperovi sme urobili službu, že sme sa k nemu nepriblížili v tabuľke.“

Miroslav Karhan, Trnava: „Videli sme bojovné stretnutie, kde sa obe mužstvá snažili neutralizovať hru v strede ihriska. V prvom polčase bola nebezpečnejšia Dunajská Streda vďaka štandardkám. Pred zápasom som hovoril hráčom, že si musia dať pozor na zbytočné fauly, aby sme súperovi štandardky nedarovali, lebo je v nich silný. Dopustili sme sa však viacerých zbytočných faulov, kvôli ktorým sme sa nevedeli dostať do hry. V druhom polčase bol zápas vyrovnanejší, no potom sme v predfinálnej fáze mohli naše šance riešiť ďaleko lepšie. Keď nedáte gól, tak nemôžete vyhrať. Myslím si, že dnes berieme dobrý bod, pretože podľa môjho názoru tu, pred takými divákmi, ani ostatné mužstvá body nebudú brať ľahko.“