StretnutieMFK Zemplín Michalovce vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MFK Zemplín Michalovce
    >>
Kristian Kushta 31
90+3. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 94.

Stretnutie sa práve skončilo. Po fantastickom závere ho končíme priam až neuveriteľne, podobne ako proti Slovanu, víťazstvom po góle azda v záverečnej sekunde. Našu snahu, lepšiu hru, viac gólových príležitostí, sme teda v závere zúročili aj s prispením šťastia v plný bodový zápis a zároveň aj v natiahnutie série bez prehry na dvanásť duelov. Vďaka tomu si teraz môžeme užiť krásnu oslavu víťazstva, ktorú si určite zaslúžime.

Náš historický prvý domáci duel na domácej pôde ako hosťujúci celok je za nami. Najbližšie sa vidíme v rámci 29. kola opäť v DAC Aréne, kde vo štvrtok privítame 27.4.2017 o 18:00 privítame Senicu. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.

Gooooooooooooooooooooooool, tak to je neskutočný a neuveriteľný koniec dnešného zápasu, ktorý prosím pekne Dámy a Páni vyhrávame! Sarr poslal center do pokutového územia, kde si na loptu nabehol Davis a v súboji s protihráčom poslal hlavičku za Macejov chrbát, tak to je fantázia, tak to je paráda, tak to je DAC!

• 90+3.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte tri minúty. Bude to dostatok času pre nás?

• 88.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 87.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 87.

Bohužiaľ, v čase, keď by sme mali tlačiť a obiehať bránku z každej možnej strany sa nám to nedarí. Verme však, že to do konca stretnutia ešte zmení. Stále máme dostatok času.

• 84.

Minútky ubiehajú, no my stále nevidíme očakávaný výsledok na svetelnej tabuli. Na tento fakt reagujú aj fanúšikovia, ktorí našich hráčov mohutne tlačia dopredu. Chlapci poďme, ešte bojujme, toto musíme zlomiť.

• 82.

Ani z tohto rohu nezapršalo. Na bližšej žrdi dobre postavený obranca Michaloviec si na loptu poslal a pokojne zahral preč od brány.

• 81.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 80.

Dankov roh letel k bližšej žrdi, kde sa k nej dostal Slávik, vyrazil ju trochu neštandardne, hruďou, nebezpečenstvo je však zažehnané a to je dôležité.

• 79.
    Stanislav Danko zahrával rohový kop
  • 79.
    Igor Žofčák opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Sedlák
  • 77.

Ďalšia z množstva štandardiek letela do pokutového územia. Tam sa k lopte dostal Ljubičić, ale jeho pokus bol už zablokovaný súperom.

• 77.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 75.

Živković tentokrát zahral štandardku z poriadnej diaľky, lenže našiel výborne postaveného Sarra, po ktorého hlavičke musel Macej predviesť bravúrny zákrok.

• 75.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 72.

Uuuuuh, tak a teraz sme si aj my mohli vydýchnuť. K lopte sa dostal Danko, ktorý nastrelil žrď! Našťastie sa však potom lopta odrazila mimo troch žrdí.

• 71.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 70.

Po dlhom čase si roh zahrali aj Michalovčania. Dankov roh však nemal budúcnosť. Súper o loptu veľmi rýchlo prišiel.

• 70.
  • 69.
    Michal Sipľak bol napomínaný žltou kartou
  • 69.

Dnešné stretnutie sleduje 4288 divákov.

• 67.

Živkovićov roh letel na vzdialenejšiu žrď, kde si na loptu vyskakoval Ľupták, nedostal sa k nej bohužiaľ.

• 67.
  • 64.

Chvíľu sa síce náš súper uvoľnil spod tlaku lenže my sme opäť a opäť sme videli aj center letiaci do pokutového územia od Davisa. Macej sa ho zmocnil bez väčších problémov.

• 61.

Juuuuuj a opäť sa diváci zdvíhali zo sedadiel. Davisova štandardka skončila opäť na Ljubičićovej hlave a len pohotový zákrok Maceja zabránil gólu.

• 60.
  • 59.

Máme za sebou už dvanásty roh nášho mužstva, no bohužiaľ aj dvanástykrát sme po ňom skončili neúspešne. Po Živkovićovom sme sa streli nedočkali, lenže pri ďalšom sa k lopte dostal Šafranko, vystrelili, ale Macej pozorne bránil.

• 56.

Úplne iná situácie vznikla po ďalšom rohovom kope, ktorý Davis zahral na Ljubičića, ten poriadne vyskočil, oprel sa do lopty, no hlavičkou nastrelil len brvno. Škoda.

• 56.
  • 54.

Po rohu sme síce bránu neohrozili, ale naďalej zostávame v útoku a v snahe pridať aj víťazný gól.

• 54.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 53.
  • 52.

Fantázia, podarilo sa nám vyrovnať a to vnieslo do radov našich futbalistov čerstvý vietor, súpera poriadne drvíme v útoku.

• 52.
    Peter Kavka bol napomínaný žltou kartou
  • 49.

Gooooooooooool, goooooool, goooooool! Je to tam, vyrovnali sme! Po centri Davisa z ľavej strany sa jej zmocnil Živković, vypálil a odrazený pokus doklepol do prázdnej brány Šafranko. Gólové oslavy sa razom mohli začať! Len tak ďalej chlapci.

• 49.
    Pavol Šafranko strelil gól
  • 47.

Počas polčasovej prestávky nás navštívili, respektíve na ihrisko boli pozvané, legendy DAC-u, ktoré zostrojili doposiaľ najväčší úspech starý tridsať rokov. Získali totižto Československý pohár a my im za to Ďakujeme! Ste legendy!

• 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom, ktorého autorom sa stál hráč Michaloviec Kushta.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridal ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Prvé dejstvo sme prehrali a to veľmi smolne 1:0. Po celopolčasovej prevahe, držaní lopty na kopačkách, niekoľkých útočných kreácii a v neposlednom rade gólových príležitostí raz pohrozili aj Michalovčania a hneď z toho bol úvodný a doposiaľ jediný gólový zásah, ktorí nás po konci polčasu poriadne zarmútil. Hráme však dobre, určite máme na to, aby sme aj s prispením skvelých fanúšikov tento priebeh stretnutia z vrátili. DAC do toho!

• 42.

Davis tentokrát zahral roh poriadne zle na bližšiu žrď, kde stáli len hráči nášho súpera. Aj napriek tomu sme sa po menej šikovnom odkope dostali k strele, ktorú však Pačinda poslal do Macejovho náručia.

• 41.
  • 40.

Serečin zahral loptu nakrátko, pas dostal späť, a tak zacentroval na vzdialenejšiu žrď. K lopte sa snažil dostať Koscelník, lenže center bol pridlhý.

• 39.
    Filip Serečin zahrával rohový kop
  • 38.

Po veľmi smolnom góle sme tak trochu otrasení, prestali sme útočiť, no ale pevne verme, že tento stav nebude trvať dlho. Fanúšikovia nám stále veria.

• 35.

Živkovića štandardka nám teraz nepomohla priblížiť sa ku gólu. Letela síce do pokutového územia, ale tam si svoj priestor bránili hráči z východného Slovenska.

• 35.
  • 33.

Ani po inkasovanom góle sa nevzdávame a už sa nám aj znovu podarilo vystreliť. Autorom strely bol Šafranko, lenže loptu poslal z nádejnej pozície po zemi priamo do Macejových rukavíc.

• 31.

Tak toto snáď vážne nie je možné. Po pol hodinovom obiehaní súperovej brány a niekoľkých nebezpečných a gólových príležitostí pohrozili Michalovčania a je to 1:0 pre "domáce" mužstvo. Kushta sa ujal lopty v pokutovom území, ktorú nečakane a prekvapivo poslal medzi Slávikove nohy. Chlapec treba vstať, hráme dobre, toto zlomíme, času je dosť!

• 31.
    Kristian Kushta strelil gól
  • 30.

Tlačíme, tlačíme a vidia to aj diváci, ktorí mohutne podporujú naše mužstvo. Aktuálnu akciu prerušil trochu nedôrazný pas od Živkovića, náš súper loptu bez problémov poslal preč od brány.

• 27.

Pred Macejovo bránou doslova horí! Teraz sme si vypracovali sériu veľkých príležitostí na skorovanie, ale bohužiaľ naďalej pokračujeme za stavu 0:0. Najprv sa k palebnej pozícii dostal Šafranko, ktorého zblokovanú strelu len tak, tak vyrazil von od brány gólman Michaloviec, no a po prvom rohu a aj druhom rohu sme tiež nezostali bez šance. Macej však nemusel zasahovať.

• 27.
  • 26.
  • 24.

Serečinov roh letel na vzdialenejšiu žrď, kde sa hráči v ružovom pokúsili vyhementne ohroziť našu bránu, no dopustili sa útočného faulu.

• 24.
  • 22.

Pačindov pas na Živkovića zachytil súperov hráč, a tak si môžu Michalovčania aspoň na chvíľu oddýchnuť.

• 20.

Ten tentokrát letel na vzdialenejšiu žrď na nabiehajúceho Šatku. Ten sa dostal aj k hlavičke, ale v náročnej pozícii zakončiť dosť nepresne.

• 19.
  • 19.

Uuuuuu pokračujeme krásne v útoku a tlačíme súpera čo to dá. Pačinda napriehol za hranicou pokutového územia. Loptu letiacu na brvno a Macej ju len vyrazil na ďalší roh.

• 18.

Pre zmenu hneď dva rohové kopy od Davisa. Po prvom našiel Vidovu hlavu a len s prispením šťastia sa po nej lopty odrazila na ďalší roh, ten už potrebný šmrnc nemal.

• 17.
  • 17.
  • 17.

Pačinda zahral rohový kop tesne pred gólmana Zemplínčanov. Najvyššie však vyskočil Kavka a bolo po akcii.

• 16.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 15.

Vida dostal nádejnú prihrávku do pokutového územia. So situáciou si poradil dosť zle, keď poslal nepresný pas na nabiehajúceho Davisa.

• 14.

No a z tohto rohového kopu nám teda ani náhodou nezapršalo. Michalovce sa postarali o vzdušný priestor v šestnástke.

• 14.
  • 13.

Foto z úvodného nástupu oboch mužstiev.

• 12.

Na Pačindov roh si nabiehali Šatka so Šafrankom, lenže Macej sa po lopte šikovne hodil a vyboxoval ju tak do bezpečia.

• 11.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 10.

Davis s Pačindom poriadne bojovali v pokutovom území. Najprv sa o loptu snažil Davis, nezískal ju, ale jeho aktivitou šla smerom na Pačindu. Bohužiaľ ani ten sa k nej nedostal.

• 8.

Vyše štyritisíc fanúšikov je fakt úžasných. Stačí už len nechať unášať atmosférou, čo tvoria.

• 6.

Naši fanúšikovia opäť vytvárajú od začiatku elektrizujúcu kulisu a počas nej sme aj zostali v útoku. Zakončiť sa nám však tentokrát z ľavého krídla nepodarilo.

• 3.

Lenže poriadne horúco bolo na druhej strane, Vida sa dokázal uvoľniť na ľavej strane popri brániacemu Sipľakovi,lenže zo 100% príležitosti nastrelil z uhla len bočnú sieť.

• 2.

Ako prví pohrozili Michalovčania, lenže náš pravý obranca Živković sklzom všetko vyriešil s bravúrou.

• 1.

Stretnutie sa nám práve začalo s výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo v DAC Aréne, kde práve v týchto chvíľkach nastupujú hráči oboch mužstiev na trávnik. Náš celok v žlto-modrých dresoch, kým súper má na sebe oblečené ružovo-biele farby. Dnešné stretnutie je pre nás mimoriadne špecifické. Prvýkrát v histórii odohráme na našom štadióne zápas, v ktorom budeme vedení ako hosťujúci celok. (Michalovce u seba nemôžu hrať z dôvodu rekonštrukcie trávnika.) Určite však aj pri týchto okolnostiach nechceme nič iné, len plný bodový zápas. Bojujeme o natiahnutie série bez prehry na fantastických 12 stretnutí, kým na porovnanie náš súper z východu sa pokúsi o tretie víťazstvo v rade na pôde súpera. Súboj tabuľkových susedov by sme však mali aj vďaka našim skvelým fanúšikom ovládnuť my. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 28. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 22.4.2017 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 28. kole Fortuna ligy:

Fantastické víťazstvo po bravúrnom závere! Po celozápasovej snahe, množstve gólových príležitostí a enormnej túžbe, sme aj vďaka výbornému publiku zaknihovali dvanáste stretnutie bez prehry v sérii a zároveň tretie víťazstvo v rade. Posunuli sme sa tak na šiestu priečku fortunaligovej tabuľky.

Na „súperovu“ pôdu sme nastúpili, oproti víťaznému stretnutiu s majstrom, s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke skončil Sarr, kým Huk sa kvôli zraneniu hlavy zo včerajšieho tréningu ocitol mimo zápasovej súpisky. Na ich miesta dnes nastúpili Šafranko a premiérovo v základnej zostave dostal príležitosť aj obranca Kocsis. Už v tretej minúte sme si vypracovali tutovku, Vida sa uvoľnil popri brániacom Siplakovi, no z gólovej pozície nastrelil len bočnú sieť. Aj po tejto akcii sme aktívni boli prevažne my, v 18. minúte našiel Davis z rohového kopu Vidovu hlavu, ktorý sa do lopty poriadne oprel a len poriadna dávka šťastia súpera tečovala tento pokus mimo troch žrdí. Po niekoľkých menších príležitostiach sme znovu výrazne udreli v 27. minúte, Vidov výborný pas na Šafranka a následná strela letiaca pod brvno bola vytlačená len končekmi prstov Maceja. O štyri minúty však po polhodinovom tlaku prišiel šok, Kushta získal loptu v súboji s Kocsisom, narazil si ju so Žofčákom a bezpečne zakončil z jedinej akcie súpera v polčase za Slávikov chrbát - 1:0. Už o dve minúte opäť strieľal Šafranko, neúspešne. V 41. minúte po nešikovnom odkope lopty od súpera, presne na kopačky Pačindu, sme videli zakončenie z prvej, Macej si s loptou poradil. Po celopolčasovej prevahe, držaní lopty, niekoľkých útočných kreáciách a v neposlednom rade gólových príležitostiach raz pohrozili aj Michalovčania a aj skórovali. Preto sme po konci tohto dejstva odchádzali dole z ihriska poriadne zarmútení, no s vierou v úspešný zvrat v ďalšom priebehu stretnutia.

Druhá polovica zápasu si udržala tempo, a tak bolo o šance postarané. Hneď prvá vážnejšia aj skončila vyrovnávajúcim gólom, v 49. minúte po centri Davisa vystrelil Živković a odrazenú loptu bez problémov dokopol do odkrytej brány Šafranko - 1:1. Po góle sme zostali ako pokropení živou vodou v neustálom útoku. V 56. minúte zahral Davis roh priamo na Ljubičićovu hlavu, ktorý vyskočil výrazne najvyššie, oprel sa do lopty a opečiatkoval len brvno. Po ďalšom z množstva rohových kopov sa o tri minúty neskôr dostal k lopte Šafranko, zakončil, lenže Macej bránil pozorne. Po hodine hry sme si akciu Davis, Ljubičić zopakovali, hlavičku nášho kapitána však pre zmenu zneškodnil Macej. Poriadne horúco bolo aj pred našou bránou v 72. minúte, k lopte sa v šestnástke dostal Danko, ktorý nastrelil pravú žrď, našťastie sa jeho pokus odrazil mimo našej svätyne. O tri minúty sme boli ku gólu naozaj blízko, Živković zahral ďalekonosnú štandardku na perfektne postaveného Sarra, ten poslal umiestnenú hlavičku, ktorú Macej vytlačil bravúrnym zákrokom. V 80. minúte letel strieľaný center k ľavej žrdi Slávika, ktorý loptu vyrazil netradične, hruďou. V záverečných minútkach sa nám nedaril vytvoriť výraznejší tlak, lenže potom prišiel fantastický záver. V tretej minúte nadstaveného času poslal Sarr center do pokutového územia, naň si vyskočil Davis a aj napriek tomu, že bol bránený súperovým obrancom, dokázal prekonať Maceja - 1:2. Vďaka tomu sa nám podarilo vyhrať po dlhých ôsmych rokoch trikrát za sebou .

Zaknihovali sme ôsme víťazstvo v ročníku a tretie v rade, čo nás posunulo na šiestu priečku. Potom, čo nám naši skvelí fanúšikovia vytvárajú domáce prostredie na zápasoch vonku, nám dnes spravili jednoznačne domáce prostredie aj v DAC Aréne, aj keď sme boli vedení ako hostia. Náš historický prvý domáci duel na domácej pôde ako hosťujúci celok je teda za nami. Najbližšie sa vidíme v rámci 29. kola opäť v DAC Aréne, kde vo štvrtok 27.4.2017 o 18:00 privítame Senicu.

Csaba László, DAC: „Dnes to bol dobrý zápas, jeden z najlepších, aké sme videli v DAC Aréne. Myslím si, že môžem s kolegom súhlasiť, dostali sme dosť nešťastný gól, po ktorom sme my boli mužstvo, ktoré viac chcelo dostať loptu do siete súpera. Treba však povedať, že aj Michalovce mali výbornú príležitosť, keď nastrelili žrď. Môžeme v našom prípade rozprávať o malom zázraku, keďže gól sme nedali v poslednej minúte, ale v poslednej sekunde. Nezostáva mi nič iné, len pogratulovať môjmu tímu za výsledok a kolegovi za dobre organizovanú hru jeho mužstva. Dnes sa hralo na prihrávky a nie na bránenie a myslím si, že takýto futbal môže lige len prospieť. Videli sme dva tímy, čo chceli hrať futbal a presne to chcem vidieť. Myslím si, že aj diváci si toto stretnutie užili. Na konci sme my boli tí, ku komu sa priklonilo šťastie, a tak sme vyhrali,“

Anton Šoltis, Michalovce: „Odchádzame smutní, pretože z našej strany je škoda záveru. Počas celého zápasu sme sa ťažko dostávali do ofenzívy v súperovom domácom prostredí. DAC mal veľa času loptu na kopačkách, kým my sme si ju ťažko vedeli podržať. Náš súper bol dnes nebezpečný najmä po množstve centrov. Škoda gólu z 1:0  na 1:1. Chceli sme vydržať ešte minimálne desať-pätnásť minút, potom by už bola hra vyrovnanejšia. Škoda, že ani našu „tyčku“ sme nedokázali doraziť do brány. Súperovi sa priklonilo šťastie, ukázal kvalitu, a tak vyhral zaslúžene, keďže strelil dva góly.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:0)