StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Senica
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Erik Pačinda 76
90+2. minúta1 - 0FK Senica

• 90+2.

Je to koniec stretnutia. Podarilo sa! Vyhrávame štvrtý raz za sebou a pridávame už neskutočný trinásty zápas bez prehry! A treba rovno povedať, že zaslúžene. Dnes sme boli opäť, lepším, aktívnejším, nebezpečnejším a futbalovejším celkom, ktorému však chýbalo do Pačindovho gólu trochu šťastia. Ten sme však vsietili a tesné vedenie sme si už udržali. Môžeme tak začať fantastické oslavy v DAC Aréne s fantastickým publikom. Aj dnes je tu takmer 4500 fanúšikov. Fantázia!

Po zápase so Senicou nás čaká zápas na pôde súpera. O niečo vyše týždňa sa stretneme v nedeľu 7.5. o 17:30 na pôde Zlatých Moraviec-Vráblov. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

V samotnom závere mohol po našej rýchlej kontre a centre od Davisa dať druhý gól Brašeň. Lopta letela nad.

• 90+1.

Tak teraz bolo poriadne rušno aj pred našou bránou. Po centri však Pajer z gólovej pozície vyťažil len roh a aj z neho lopta letela na jeho hlavu, slabším pokusom však Slávika neohrozil.

• 90+1.
    Tomáš Brigant zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 90.
    Esmerald Aluku bol napomínaný žltou kartou
  • 87.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 86.

Po rohovom kope bolo opäť poriadne horúco pred bránou hostí. Jednoznačne sme mohli rozhodnúť po zakončení z blízka od Vidu, Šulla zázračne vytesnil na ďalší roh, kde sme už súpera neohrozili.

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 86.
    Alan Kováč opustil ihrisko, nahradil ho Adam Pajer
  • 85.

A mohlo byť 2:0. Šatka sa veľmi šikovne zbavil protihráča, šikovne nahral Živkovićovi, ktorý len tesne minul pravú žrď.

• 85.
  • 82.

Naši fantastický diváci si v týchto chvíľach náramne užívajú stretnutie, ktoré sa pre nás vyvíja maximálne pozitívne. Práve pri prihrávkach od našich futbalistov kričia známe eeeeej, eeeeej, eeeeej.

• 80.

Rohový kop bol dobre zahraný, lenže v pokutovom území už kraľovali naši futbalisti.

• 79.
  • 77.

Poriadne infarktovú situáciu privodil Huk o minútu neskôr, keď center do pokutového územia v snahe odhlavičkovať loptu ešte počas osláv predošlého si ju poslal takmer do vlastnej brány. Tá bránu tesne minula.

• 76.

Gooooool. Podarilo sa, zaslúžene vedieme! Rohový kop zahraný Davisom letel na bližšiu žrď, kde si naň perfektne nabehol Pačinda, pomenil smer a poslal loptu za chrbát prekvapeného Šullu.

• 76.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 76.
  • 74.

Brigant poriadne bojoval v našej šestnástke až vybojoval rohový kop, ktorý sám zahral na Pillárovu hlavu. Ten stál našťastie v náročnej pozícii, a tak sme loptu bez problémov získali späť.

• 74.
  • 71.

Kontár dostal dobrú prihrávku, loptu si potiahol k pokutovému územiu a aj vystrelil. Bohužiaľ bol to dosť zlý pokus z dobrej pozície.

• 70.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 68.

Dostali sme sa k ďalšiemu zakončeniu, lenže Ľupták pálil poriadne premotivovane. Jeho strela skončila až v aute. To však nie je podstatné teraz. Stále bojujeme, snažíme sa, čo to dá a verme stále, že Senicu nakoniec zlomíme.

• 66.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 4498 divákov! a to hráme uprostred týždňa!

• 64.

Strieľal aj Brašeň, lenže priamo do Šullových rukavíc.

• 63.

Odpoveď nášho tímu bola slušná strela Pačindu a dorážka mimo troch žrdí od Davisa.

• 62.

Šašinka najprv zahral priamy kop na krátko na Kopičára, ktorý si vyskúšal ďalekonosnú strelu. Ľahko vyzerajúcu situáciu však Slávik krotil zrejme kvôli poklznutiu lopty ťažko. Vyrazil ju len na roh, po ktorého zahraní musel opäť zasahovať vyboxovaním.

• 62.
  • 61.
    Ondřej Šašinka zahrával priamy kop
  • 60.

V tej istej minúte sa snažil ohroziť súperovú bránu Pačinda, jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde.

• 60.
    Pape Macou Sarr opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 60.

Aj táto naša štandardná situácia skončila v rýchlom slede v Šullovom náručí.

• 59.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 58.

So štandardnou situáciou hostí sme si veľmi rýchlo poradili, a preto už aj rozvíjame ďalší útok.

• 58.
  • 57.
    Viktor Miklós opustil ihrisko, nahradil ho Matej Kosorín
  • 55.

Pokračujeme v tlaku na prekonanie súperovho obranného valu. Vybojovali sme si aj roh, kde však rozhodca opäť odpískal  náš faul.

• 55.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 53.

Davis zahral loptu z priameho kopu asi z 25 metrov priamo do Šullových rukavíc.

• 52.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 51.

Cez polčas sa konali slávnostné ceremónie a medzitým si pripomeňme, že pred začiatkom stretnutia bol ocenený Marin Ljubičic za gól mesiaca marec. Gratulujeme!

• 49.

Na štadióne v Dunajskej Strede máme prerušenú hru, ošetrovaným hráčom je Pillár, ktorý však bude v poriadku pravdepodobne.

• 48.

S aktívnym prejavom pokračujeme aj od úvodu druhého polčasu, kedy sa nám síce po rohu zakončiť nepodarilo, ale následne letel polocenter od Živkovića, kde musel byť Šulla pozorný.

• 47.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Po jeho odpískaní odchádzajú oba celky do kabín za bezgólového stavu. V tomto polčase sme boli jednoznačne lepším celkom, súpera sme takmer ani nepustili k bráne. Vytvorili sme si aj viacej zaujímavých príležitostí, pri ktorých sme však opäť zlyhali vo finálnej fáze. Dokonca potrestať nás mohol Brigant v závere polčasu, čo sa mu našťastie nepodarilo. Je to však dobré, atmosféra je výborná, už len prekonať Šullu, DAC do toho! Poďme si po štvrté víťazstvo, poďme si po trináste stretnutie bez prehry!

• 44.

Roh len tak presvišťal cez naše pokutového územie a bolo po akcii.

• 43.
    Viktor Miklós zahrával rohový kop
  • 42.

Pre zmenu zaspala trochu naša obrana, čo hostia okamžite chceli využiť. Brigant dostal pas pred pokutovým územím, obišiel Davisa a našiel si palebnú pozíciu, odkiaľ aj vypálil k žrdi, lenže Slávik loptu sikovne vytlačil na roh.

• 41.

Blíži sa nám koniec polčasu a stále vidíme na svetelnej tabuli stav 0:0. Stále máme loptu na kopačkách a hľadáme úspešný recept na prekonanie brankára. Hostia však pozorne bránia.

• 38.

Roh letiaci z pravej strany od Živkovića nenašiel adresáta v šestnástke hostí.

• 36.

Šulla si dlho oddýchnuť nemohol. Po našom ďalšom útoku dostal loptu Sarr, ktorý síce stál v ostrom uhle a rozhodol sa ešte prihrať, ale skôr mal zrejme skúsiť strelu. Škoda, ďalšia zaujímavý príležitosť zostala nevyužitá.

• 35.

Z neho to spočiatku vyzeralo na rýchly koniec akcie, lenže lopta sa odrazila k Pačindovi, ktorý vypálil z prvej, odkiaľ len tesnulinko minul.

• 34.

Živković poslal center do pokutového územia na Šafranka, ten sa aj snažil hlavičkovať, no získal len roh.

• 34.
  • 32.

Po jednom zo súbojou zostal ležať na zemi náš bývalý hráč Alan Kováč. Po chvíle sa postavil, a tak môžeme pokračovať v hre.

• 30.

Za nami je takmer pol hodina, naďalej útočíme, obiehame bránu z každého možného uhla, ale gól nie a nie streliť. Chlapci treba vydržať!

• 27.

Výborný pas od Sarra na Pačindu a expresné zakončenie z prvej si gól priam pýtalo. Rozhodca však odmával ofsajd a navyše aj Šulla vytiahol ďalší z kvalitných zákrokov.

• 26.

Zakončovali sme však o minútu neskôr. keď center hlavičkoval Sarr, nebol to zlý pokus, ale Šulla bol pozorný.

• 25.

Z pravého krídla to teraz skúšali Pačinda a aj Živković, dokázali sa šikovne priblížiť k finálnej fáze, lenže v oboch prípadoch spomínaná finálna fáza zlyhala.

• 23.

Hostia s dvomi štandardkami. Najprv poslal Kotula dlhý center do pokutového územia, kde si Senica vypracovala zaujímavú príležitosť na ohrozenie súpera, získala len roh, ktorý letel na bližšiu žrď, po čom hostia prišli o loptu.

• 22.
  • 22.
    Juraj Kotula zahrával priamy kop
  • 20.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 20.

Aj naďalej zostávame s držaním lopty na kopačkách počas výbornej atmosféry, ktorú tvoria naši fanúšikovia aj uprostred týždňa.

• 17.

Štandardka letela priamo do pokutového územia, kde si však najvyššie vyskočil Kratochvíl, loptu poslal bez problémov do bezpečia.

• 16.
  • 15.

So snahou o vsietenie úvodného gólu ani náhodou nechceme skončiť. Aj ďalší útok so zakončením patril nám. Šafranko však z hranice pokutového územia nebol presný.

• 14.

Ani z ďalšieho rohového kopu sme ohroziť súpera nemohli. Opäť totiž rozhodca odpískal faul, a tak dobre letiaca lopta do pokutového územia zostala navnivoč.

• 13.
  • 11.

Zaujímavú situáciu sa nám podarilo vytvoriť aj o minútu neskôr. Šafranko bol vysunutý do samostatného nájazdu na Šullu, lenže postranný rozhodca mu odmával ofsajd.

• 10.

Z následného rohového kopu sme aj napriek snahe nič nevyťažili. Dopustili sme sa totiž útočného faulu.

• 9.
  • 8.

Juuuuj a opäť bolo horúco pred Šullovou bránou. Pačinda vypálil pred pokutovým územím a bol to kvalitný pokus. Gólman hostí sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vytesnil von z brány.

• 7.

So štandardkou letiacou z našej strany Senica nemala najmenší problém. Lopta letela skôr na súperových hráčov, ktorí si s loptou bez problémov poradili.

• 6.
  • 6.

Rohový kop bol zahraný na pomerne voľného Ranka, ktorý však taktiež z dobrej pozície zakončil veľmi zle.

• 5.
  • 4.

Od úvodného výkopu ukazujeme nášmu súperovi, že kto je dnes favoritom. Tlačíme sa totiž hneď od začiatku dopredu. Davis potiahol loptu po ľavom krídle odkiaľ sa mu aj podarilo zacentrovať na Živkovića. Bohužiaľ náš obranca nedokázal dobre zvládnuť finálnu fázu v dobrej pozícii.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od našich futbalistov.

• 0.

Príjemný dobrý, aj keď upršaný, deň vám opäť prajem z DAC Arény, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v červených dresoch. Dnes budeme bojovať o natiahnutie série bez prehry na fantastických dvanásť stretnutí a sériu víťazstiev na štyri dieliky, kým hostia hrajú už bez stresu a sezónu v podstate len dohrávajú. Určite sa však budú chcieť pred našim početným publikom vytiahnuť. My však pevne veríme, že sa im to nepodarí, a že tri body zostanú doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 29. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FK Senica a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.4.2017 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 29. kole Fortuna ligy:

Štvrté víťazstvo v rade a neskutočných trinásť stretnutí bez prehry! Po celozápasovej prevahe a viacerých vypracovaných príležitostiach sme nášho súpera zo Senice zlomili Pačindovým gólom a zaknihovali sme ďalšie cenné tri body. Aj uprostred týždňa sme si mohli užiť atmosféru tvoriacu takmer 4500 fanúšikov.

Oproti predošlému stretnutiu sme nastúpili s dvomi zmenami v zostave. Na lavičke zostal sedieť Kocsis, kým pre trest za deväť žltých kariet zostal mimo kádra kapitán Ljubičić, ktorý bol pred úvodným výkopom ocenený za najkrajší gól mesiaca marec. Na ich miesta nastúpili Huk so Sarrom. Už od začiatku stretnutia sme sa svojou aktivitou snažili potvrdiť úlohu favorita. V štvrtej minúte poslal Davis center na Živkovića, náš pravý obranca však v dobrej pozícii neohrozil Šullovu bránu. O dve minúty neskôr letel dlhý pas aj na Ranka, v dobrej pozícii taktiež nepochodil úspešne. V ôsmej minúte Pačinda poriadne prevetral rukavice súperovho gólmana, tvrdú strelu pod brvno Šulla vytlačil končekmi prstov. V 15. minúte si aj Šafranko vyskúšal strelu, spred pokutového územia mieril vedľa. Aj naďalej sme pokračovali v aktivite, ktorú v 26. minúte zúročil Sarr umiestnenou hlavičkou, pozorný Šulla tento pokus zneškodnil. V 34. minúte, po našom ďalšom rohovom kope, lopta chvíľu skackala v pokutovom území až sa dostala na Pačindove kopačky, ten z voleja vypálil a len o chlp minul súperovu svätyňu. V závere polčasu sa nám už nepodarilo zatlačiť súpera, a tak sme do kabín odchádzali za bezgólového stavu.

V druhom dejstve sme pokračovali v útočnom snažení. Bojovali sme o loptu, snažili sa čo najviac priblížiť k bráne, ale obrana hostí bola pozorná. Po hodine hry, v priebehu krátkeho času, pálili Pačinda, Davis aj Brašeň, no s týmito situáciami si Šulla poradil bez väčších problémov. Podobne tomu bolo aj na druhej strane, keď zasahoval Slávik po Šušolíkovej ďalekonosnej strele. V 71. minúte si Kontár po prihrávke potiahol loptu k pokutovému územiu, no zakončil bohužiaľ nepresne. O päť minút sme sa predsa len dočkali, dovtedajšiu aktivitu sme zúročili v podobe Pačindovho gólu. Erik si po rohovom kope Davisa nabehol na bližšiu žrď a šikovne hlavou prekvapil gólmana hostí - 1:0. Po našom dnešnom siedmom rohu zastupujúci kapitán strelil svoj siedmy gól v sezóne. O minutú neskôr mohol vyrovnať Kosorin, jeho hlavička mierila len tesne vedľa. Potom nasledoval infarktový záver. V 85. minúte sa Šatka šikovnou kľučkou zbavil protivníka, vysunul Živkovića a ten o kúsok minul bránu. O minútu neskôr Vidovu gólovú strelu zblízka zázračne vytesnil Šulla. V nadstavenom čase mal hneď dve príležitosti na skórovanie Pajer, najprv z nádejnej pozície získal len roh, aby potom po rohovom kope nehlavičkoval dostatočne dôrazne. V druhej nadstavenej minúte mohol ešte upraviť výsledok Brašeň po našej kontre a centre Davisa, Kubo pálil slepými, no nám to vôbec nevadilo. Po zápase sme sa totiž mohli radovať z trojbodového zisku.

Po deviatom víťazstve v ročníku zotrvávame aj naďalej na šiestej priečke fortunaligovej tabuľky. Pre nás toto víťazstvo znamenalo, že sme zaknihovali štvrtú výhru v rade, čím sme vyrovnali klubový rekord z roku 1986 a zároveň sme neprehrali trinástykrát za sebou a tým sme opäť nadviazali na starý rekord ešte z ročníka 1990/91. Po zápase so Senicou sa najbližšie predstavíme na pôde súpera. V nedeľu 7.5. o 17:30 nás vyzve ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Csaba László, DAC: „Môžete vidieť, že moja slovenčina sa zlepšuje. Aj keď po slovensky nehovorím, tak slovám súperovho trénera som takmer úplne rozumel a môžem s nimi súhlasiť. Videli sme dobrý zápas, v ktorom sa obe mužstvá snažili vyhrať svojim spôsobom. Senica sa snažila z pevného bloku vyrážať do protiútokov, kým my sme v druhom polčase pridali, zvýšili tlak a vsietili gól, ktorý pre nás znamenal zisk troch dôležitých bodov. Ďakujem súperovi k dobrému zápasu, my sme vyhrali a som rád, že máme čas sa skonsolidovať, keďže nebudeme hrať vyše týždňa.“

Miroslav Mentel, Senica: „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Boli sme totiž blízko bodu. Mali sme aj viacero šancí. Vedeli sme, že DAC je lepším mužstvom ako bol na jeseň. Má svoju kvalitu, získal svoju tvár. Nám dnes nevychádzala finálna fáza. Káder máme mladý, a tak sme niektoré fázy zvládali ťažšie, ale to je pochopiteľné. Dnešné stretnutie však malo svoj náboj. Bol to dobrý zápas, no nezískali sme ani jeden bod. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)