StretnutieFC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
    >>
Michal Pintér 37
90+4. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+4.

Stretnutie sa práve skončilo. História DAC-u je prekonaná! Vyhrali sme piate stretnutie v rade a zároveň sme nezdolaní štrnástykrát za sebou, čo sa nám ešte nikdy počas 103-ročnej histórie nepodarilo! Tak to je fantázia, vďaka ktorej si teraz môžeme vychutnávať fantastické oslavy. V dnešnom zápase to išlo ťažšie, predsa len aj hráči si uvedomovali vážnosť tohto duelu, čo im čiastočne zväzovalo nohy. Všetko sa však zmenilo, bojovali sme a fantastickou oddanosťou sa nám podaril predsa len priebeh stretnutia zvrátiť, a tak vyhrať dnešné stretnutie.

Z Požitavia sa opäť presúvame na domáci trávnik, kde odohráme posledné stretnutie v DAC Aréne v ročníku 2016/17, v ktorom privítame Podbrezovú o týždeň v nedeľu, 14.5.2017 o 14:20. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.
    Michal Pintér bol napomínaný žltou kartou
  • 90+2.

Loptu máme v moci, publikum šalie, toto musíme dotiahnuť do víťazného konca!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutie ešte štyri minúty. Verme, že pre nás šťastné minúty.

• 90.
    Pavol Šafranko bol napomínaný žltou kartou
  • 88.

GOOOOOOOOL, tak to je teda hotová fantázia v Zlatých Moravciach! Dostávame sa totižto do vedenia a takmer 800 našich fanúšikov je doslova v ošiali. Davis poslal loptu do pokutového, Pačinda sa zbavil obrancov a hlavou nedal šancu Kováčovi. Neuveriteľné chvíle v podaní nášho milovaného DAC-u!

• 88.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 86.

Barišov priamy kop skončil skôr ešte ako začal. Letel totálne mimo brány.

• 86.
    Damián Bariš zahrával priamy kop
  • 86.
    Branislav Ľupták bol napomínaný žltou kartou
  • 83.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL GOOOOOOOOOOOOL GOOOOOOOOOOOL, Je vyrovnané! Tak predsa len sa to podarilo a našu polčasovú snahu sme zúročili v gól do siete Kováča. Po centri do pokutového územia si našiel palebnú pozíciu Ljubičić a aj napriek tomu, že jeho prvý pokus bol vyrazený, tak pri dorážke Brašeňa už nebolo o čom.

• 83.
    Jakub Brašeň strelil gól
  • 82.

Po Davisovom centri teraz hlavičkoval Šafranko. V náročnej pozícii však Kováčovú bránu neohrozil.

• 81.

Ani táto štandardka z našej strany nebola zlá. Na center si vyskakovali niekoľko našich hráčov až lopta skončila u Pačindu, Erik pálil poriadne slepými.

• 81.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 79.

Po našom zaváhaní v obrane mohli domáci udrieť. Nurković vysunul Orávika, lenže celý útok bol príliš pomalý, a tak aj ponúknutá strela Orávika skončila mimo troch žrdí.

• 77.

Mali sme dve štandardky a obidve z toho boli dosť zaujímavé príležitosti. Najprv po centri od Davisa si na bližšiu žrď nabiehal Pačinda, mal šancu aj zakončiť, lenže loptu netrafil a tak Kostadinov vykopol na roh. Roh letel slušne do pokutového územia, kde si najvyššie vyskočil Ljubičić. Nič mu to nebolo platné. V náročnej pozícii Kováča neohrozil.

• 74.

Nehrá sa vyše minútu, kedy bol ošetrovaný Válovčan. Ten sa okamžite pýtal po údajnom ťažkom zranení späť a rozhodca toto počínanie posúdil ako zdržovanie, čím Válovčanovi udelil žltú kartu.

• 68.

Po rohovom kope zostal na vzdialenejšej žrdi osamotený Bariš, aj napriek tomu jeho hlavičku zneškodnil náš gólman.

• 68.
    Ondřej Machuča zahrával rohový kop
  • 66.

Šťastie si teraz vyskúšal Michalík ďalekonosnou strelou asi z tridsiatich metrov. Kováč bez väčších problémov chytal.

• 65.

Aj po ďalšom striedaní poriadne horelo pred našou bránou. Válovčan dostal pas do pokutového územia odkiaľ sa snažil prelobovať nášho gólmana. To sa mu podarilo, ale zároveň prestrelil aj bránu.

• 64.
    Ewerton Paixao Da Silva opustil ihrisko, nahradil ho Pepe Guilavogui
  • 64.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Brašeň
  • 63.

Da Oliveira Silva sa pokúsil pridať rozhodujúci zásah, lenže s jeho strelou nemal Slávik väčšie problémy.

• 60.

Živković poslal dlhý center k vzdialenejšej žrdi. Loptu, síce len končekmi prstov, zastavil Kováč. Na jej prípadné prepadnutie sa chystal doraziť Pačinda.

• 59.
  • 59.
    Milovan Kapor opustil ihrisko, nahradil ho Tihomir Kostadinov
  • 58.

Nehrá sa, poriadne tvrdú zrážku majú za sebou Pačinda a Kapor. Obaja museli byť ošetrovaní, no kým Erik je už späť v hre, tak Kapora zniesli dole z ihriska na nosítkach. Pre neho sa dnešné stretnutie skončilo.

• 56.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 55.

"Žlto-modré" obecenstvo stupňuje skandovanie a má to pozitívny efekt aj na hráčov, ktorí sa aj teraz snažili presadiť a konkrétne Vida "nožničkami". Nebol úspešný.

• 53.

Do Zlatých Moraviec si našlo cestu za podporou nášho mužstva fantastických 761 fanúšikov. Ďakujeme!

• 52.
    Mateus De Oliveira Silva bol napomínaný žltou kartou
  • 51.

Fanúšikovia stoja krásne pri nás aj keď sa darí menej. Mohutne, ale naozaj mohutne tlačia našich hráčov dopredu za vytúženými gólmi.

• 49.

Do druhého polčasu sme nastúpili určite s väčšou snahou a odhodlaním a od jeho začiatku sa snažíme tlačiť dopredu. Zatiaľ však bez potrebných výsledkov.

• 48.
  • 46.
    Gergő Kocsis opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Michalík
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od hráčov domáceho celku. My sme ho začali so striedaním a je to pochopiteľné, s obrazom hry máme čo to pomeniť.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Po ňom zchádzame do kabín za nepriaznivého stavu 1:0 a bohužiaľ treba skonštatovať, že domáci celok vedie aj napriek našej obrovskej podpore určite zaslúžene. ViOn bol na domácom ihrisku v prvom polčase futbalovejším, nebezpečnejším celkom a jednu z akcii dokázal aj korunovať gólom. Máme však stále dosť času, do druhého polčasu bude treba toho zmeniť viac, ale stále určite máme na víťazstvo, káder na to máme dostatočne kvalitný. Tak poďme teda do toho, poďme zvrátiť tento stav. DAC do toho!

• 43.

Stavu 1:0 teraz môžeme viac ako ďakovať. Opäť sa podarilo prihrať pre zmenu Chrenovi z ľavej strany pred našu bránu, kde loptu mohol bez problémov doraziť Ewerton, on však z tisícpercentnej príležitosti našu svätyňu netrafil.

• 42.

Tempo hry sa nezastavuje v týchto chvíľach, a tak sme sa opäť obávali my. Na doklepnutie Orávikovho pasu do prázdnej brány chýbalo Barišovi naozaj málo.

• 41.

Rovno mohlo byť aj vyrovnané! Po centri z pravého krídla sa v súboji podarilo pred Kováčom presadiť Alukumu, lenže jeho gólový pokus Kováč vychytal.

• 38.

Nepoučili sme sa a šťastenu sme už provokovali pridlho, a preto teraz v podstate zaslúžený gól vsietil Pintér. Obrana nám zaspala, a tak najprv pas prešiel pred Slávika z ľavej strany ihriska, kde sme najprv gólu dokázali zabrániť, lenže po druhej, či tretej dorážke Pintér nekompromisne rozvlnil našu sieť.

• 37.
    Michal Pintér strelil gól
  • 36.
  • 36.

Naše obranné rady aj naďalej horia. K lopte sa v pokutovom území dostal Orávik, ktorý si aj našiel palebnú pozíciu, z ktorej poslal umiestnenú strelu pre naše šťastie len do ľavej žrdi, odkiaľ sa lopta odrazila preč od brány.

• 35.

Štandardnú situáciu sme si vybojovali aj my a skončila rovnako neslávne ako u súpera. Pačinda trafil len hlavu najbližšie stojaceho protihráča, čím sa akcia samozrejme skončila.

• 34.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 33.

Získaný rohový kop letel na vzdialenejšiu žrď, kde sme sa však už lopty zmocnili.

• 33.

Po našej nevyužitej príležitosti sme mohli poriadne pykať. Do nájazdu na Slávika sa dostal Válovčan, vyrazenú strelu dorážal do prázdnej brány Ewerton, ale zázračne na bránkovej čiare lopty vyhlavičkoval Kocsis a s ďalšou strelou od Ewertona si zas poradil opäť Slávik.

• 31.
    Peter Orávik zahrával rohový kop
  • 31.

Podstatne zaujímavejšie skončil útok, ktorý prebehol po polhodine hry. Dlhý pas na Živkovića a aj keď nebol bránený, tak v ostrom uhle nevedel prekonať Kováča.

• 29.

Opäť sa hra na dlhšie obdobie presunula medzi šestnástky. Mali sme síce snahu rozvinúť útok, lenže ten zastavil odmávaný ofsajd.

• 26.
    Miroslav Pastva bol napomínaný žltou kartou
  • 26.

Napríklad aj strelou, ktorú predviedol Vida aj napriek tomu, že z hranice pokutového územia letela nad.

• 25.

Máme za sebou vyše polovičku prvého polčasu a zatiaľ sa teda fanúšikovia veľmi zo sedadiel nezdvíhali. Pre náš je však tento stav určite v poriadku, no ak chceme vyhrať, tak bude treba pridať.

• 22.

No a s týmto priamym kopom nemali domáci najmenšie problémy. V podstate najkratšom možnom termíne sa zmocnili lopty a ukončili tak náš útok.

• 22.
  • 19.

Davis sa opäť vehementne snažil podporiť náš útok, lenže tentokrát mu v centri zabránil Machuča.

• 17.

Útok sme teraz potiahli po pravej strane ihriska, odkiaľ však Živković centroval len do Kováčovho náručia.

• 16.

Kým z nášho tábora počuť niekoľko stoviek hlasiviek, tak v domácim si zhruba rovnaký počet našiel cestu na štadión. Ak už nebude mať čo rozhodnúť dnešné stretnutie, tak práve tento fakt by mohol zavážiť.

• 13.

Síce pomaličky, ale o to istejšie sa do zápasu dostáva aj náš celok, ktorý má každou minútou viac z hry. Aj vďaka tomu mal teraz Vida priestor v pokutovom území, ktorý si našiel aj palebnú pozíciu z ostrého uhla, odkiaľ však loptu umiestnil priamo do Kováčovho náručia.

• 10.

Hra sa opäť preniesla aj na druhú stranu ihriska, kde však po centri v útoku nepochodil Šafranko.

• 9.
  • 8.

Za to poriadne nebezpečnejšie sa skončil priamy kop Zlatých Moraviec. Orávikova lopta našla Kapora na vzdialenejšej žrdi, ktorý v tutovke hlavičkoval nad.

• 7.

Do útoku sme sa dostali aj my po ľavom krídle, lenže center už nedokázal poslať na bránu Pačinda. Zo Zlatých Moraviec si strelu zase skúsil Ewerton, bol to len propagačný pokus.

• 7.
  • 5.

Po zablokovanej strele si Zlaté Moravce vybojovali roh, ktorý bol pre nás poriadne nebezpečný. Lopta od rohovej zástavky letela hneď na dvoch domácich futbalistov, z ktorých sa podarilo hlavou zakončiť Kaporovi, Slávik nás v gólovej príležitosti podržal.

• 3.
  • 3.

Samozrejme od úvodných minút je počuť aj nášho fantastického dvanásteho hráča, ktorý vytvára to pravé futbalové prostredie na štadióne ViOnu. Medzitým sa už oba celky pokúsili o útok, ale neúspešne.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo z centra Požitavia, zo Zlatých Moraviec, kde práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na trávnik. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. Dnešné stretnutie je pre náš celok viac ako dôležitý. Dnes sa budeme snažiť zlomiť hneď dva klubové historické rekordy. Chceme natiahnuť sériu bez prehry na štrnásť duelov a zároveň pripísať si historicky prvýkrát piate víťazstvo v rade. Zlaté Moravce na domácej strane dnes budú hrať s väčším pokojom na kopačkách, pretože boj o zotrvanie riešiť nemusí, a tak práve dnes sa môže snažiť vytiahnuť pred televíznymi kamerami a v prvom rade pred našim fantastickým publikom. Z nášho tábora tu je prítomných neskutočných, takmer tisíc fanúšikov. Poďme teda s ich podporou prepísať históriu, poďme si po tri body. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 30. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 7.5.2017 o 17:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 30. kole Fortuna ligy:

DAC prepisuje históriu! Naše klubové dejiny dostali nové kapitoly. Dnešným trojbodovým zápisom sme si historicky prvýkrát pripísali päť víťazstiev v rade a zároveň sme šnúru bez prehry natiahli na štrnásť dielov. Svedkom veľkého dňa klubového futbalu bolo v Zlatých Moravciach fantastických 761 žlto-modrých priaznivcov. Ďakujeme!

Pri boji o náš klubový historický zápis sme nastúpili s dvomi zmenami oproti poslednej zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli chorí Šatka so Sarrom a na ich miesta nastúpili Ljubičić s Kocsisom. Od úvodu, vo výbornej atmosfére prebiehajúceho stretnutia tvoreného našimi divákmi, sme boli svedkami už v 5. minúte nebezpečnej príležitosti Zlatých Moraviec. Center z priameho kopu doletel na Barišovu hlavu, ktorý loptu slušne umiestnil, no ešte lepšie sa jej zmocnil Slávik. Aj o tri minúty nás vystrašil domáci celok, tentokrát Orávikova lopta z priameho kopu našla Kapora na vzdialenejšej žrdi, no ten z dobrej pozície hlavičkoval nepresne. V 13. minúte pohrozilo aj naše mužstvo, Vida si v pokutovom území našiel palebnú príležitosť, lenže z ostrého uhla poslal loptu len do Kováčovho náručia. Hra sa nám v ďalšom priebehu upokojila a prebiehala prevažne medzi šestnástkami. Veľké veci sa začali diať až po pol hodine hry, najprv sa po dlhom pase ocitol v ostrom uhle zoči-voči Kováčovi Živković, bol vychytaný. O dve minúty sa zase snažili udrieť domáci, najprv Válovčanovu strelu vyrazil Slávik priamo na Ewertona, ktorého prvý pokus zázračne vyhlavičkoval z bránkovej čiary Kocsis a ďalšiu jeho dorážku zase pokryl Slávik. V 36. minúte sa v našom pokutovom území uvoľnil Orávik, ktorý aj vyslal umiestnenú strelu, ktorá pre naše šťastie skončila len na ľavej žrdi. O dve minúty sme už toľko šťastia nemali, lopte letiacej z ľavej strany sme zabránili skončiť v našej bráne, lenže ďalšia dorážka Pintéra dostala ViOn do vedenia - 1:0. V 41. minúte sa o vyrovnanie snažil Aluku, v súboji s protihráčom sa po centri z pravého krídla presadil hlavičkou, ale jeho zaujímavý pokus zneškodnil Kováč. V samotnom závere polčasu mohli domáci skórovať hneď dvakrát, najprv chýbal Barišovi krok k doklepnutiu lopty do prázdnej brány a následne Ewerton netrafil prázdnu bránu v tisícpercentnej príležitosti. Po konci prvého polčasu sa tešil zo zaslúženého vedenia v stretnutí domáci ViOn.

Do druhého polčasu Kocsisa nahradil Michalík. Hneď od úvodu sme boli aktívnejší, bojovnejší a viac sme dominovali aj na lopte. V 55. minúte sa Vida snažil „nožničkami“ zakončiť, nebol úspešný. V 65. minúte opäť horelo pred našou bránou, Válovčan sa z pokutového územia snažil prelobovať Slávika, lenže okrem nášho gólmana tesne prestrelil aj bránu. O minútu vyslal ďalekonosnú strelu z tridsiatich metrov Michalík, Kováča neprekvapil. V 68. minúte sa Bariš ocitol po rohovom kope osamotený na vzdialenejšej žrdi, s hlavičkou si aj napriek tomu Slávik poradil. V 77. minúte sme si vypracovali hneď dve nebezpečné štandardky, Pačinda pri prvej netrafil v gólovej pozícii loptu a pri druhej Ljubičić vyskočil v pokutovom území najvyššie, ale v náročnej pozícii Kováča nevedel vystrašiť. Kým ešte o dve minúty neskôr sa o zaujímavú príležitosť obrali Nurković s Orávikom s dĺhavosťou útoku, tak v 83. minúte sme zaúradovali my. Po Davisovom priamom kope si Ljubičić v pokutovom území našiel palebnú pozíciu a po jeho strele loptu šikovne dorazil Brašeň do prázdnej brány, Kováč nemal šancu - 1:1. Domáci celok sa nestihol spamätať ešte z prvého gólu, no v 88. minúte prišiel druhý, po ďalšom Davisovom centri sa Pačinda uvoľnil popri brániacich obrancov a nikým nekrytý poslal hlavičku za Kováčov chrbát - 1:2. V nadstavenom čase sa ešte Zlaté Moravce snažili niečo urobiť s našim famóznym obratom, ale všetká snaha bola márna. Ďalšie tri body si pripísalo naše mužstvo.

Aj po desiatom víťazstve v ročníku zotrvávame naďalej na šiestej priečke fortunaligovej tabuľky. Dnešné tri body majú aj napriek tomu pre naše mužstvo cenu zlata, dnes sa totiž písala história DAC-u: prvýkrát sme vyhrali v Zlatých Moravciach, zaknihovali sme päť víťazstiev v sérii a premožiteľa sme nenašli v štrnástich súbojov za sebou. Z Požitavia sa opäť presúvame na domáci trávnik, kde odohráme posledné stretnutie v DAC Aréne v ročníku 2016/17, v ktorom privítame Podbrezovú. Hrá sa o týždeň v nedeľu, 14.5.2017 o 14:20.

Csaba László, DAC: „Futbal je niekedy brutálny a dnes bol taký zápas, že po prvom polčase mohlo byť kľudne aj 4:0 pre domácich. Prišli sme sústredení, lenže to nám zostalo len do úvodného hvizdu, kedy sa vytratilo, kým súper mohol hrať s istotou záchrany uvoľnene. Domáci hrali dobre, lenže šťastiu a  nekoncentrovanosti súperových útočníkov vďačíme, že do polčasu nebolo 3:0. Potom sme šli do rizika, vedeli sme, že musíme striedať, musíme obmeniť obranu a aj so striedaním Mervóa som šiel do rizika, lebo nehral štyri mesiace a nie je stopercentne fit. Dúfali sme, že súper sa bude spoliehať na to, že tesné vedenie mu bude stačiť. Mýlil sa totiž. V druhom polčase nebola dôležitá taktika, ale bojovnosť. Ňou dokázali moji hráči zápas otočiť. Zároveň musím dať hold fanúšikom, prvýkrát som videl na zápase vonku toľko ľudí z Dunajskej Stredy a som rád, že v druhom polčase sme sa im mohli aj revanšovať. Verím aj, že teraz bude v poslednom domácom zápase v ročníku vypredané. Len spolu môžeme vyhrávať, každé mužstvo potrebuje podporu a my musíme držať spolu. Ďakujem trénerovi súpera za gentlemanské správanie.“

Juraj Jarábek, ViOn: „Aj ja musím poďakovať za zápas a pogratulovať súperovi k víťazstvu. Moje mužstvo hralo fantasticky už v Prešove, lenže podobne ako dnes sme mali problém s premieňaním šancí. Naša hra sa však zlepšuje aj napriek tomu, že hráčov na výber máme stále menej. Aj preto dnes nastúpili aj futbalisti z tretej ligy ako napríklad Ewerton. Postupne však sú v tréningovom a zápasovom kolotoči, a tak verím, že to bude stále lepšie. Keďže sme však dnes mali viacero piatych žltých kariet, tak najbližšie možno nastúpia dorastenci. Náš protivník si dnes veril, hrá o pohárovú Európu a spolu s nami odohral skvelý zápas. Môjmu mužstvu nemám čo vytknúť, po polčase mohlo byť už 4:0 a aj v druhom mal obrovskú príležitosť Válovčan. Súper nás potrestal päť minút pred koncom, potom ako sme mali vynútené striedania, tak sme si neudržali koncentráciu a za to sme boli potrestaní. Chlapci v kabíne teraz plačú, lebo prvý gól podľa nich padol z ofsajdu a pri druhom bol faulovaný Orávik, ale nie je v mojej kompetencii hodnotiť rozhodcov. Som rád, že sem z Dunajskej Stredy prišlo tak veľa fanúšikov, také niečo som naposledy zažil v Trnave aj keď viem, že už ani tam to neplatí. Aj tu chodilo niekedy 2000 divákov a vďaka Bohu v Dunajskej Strede ľudia milujú futbal. Keď je atmosféra, tak aj futbal je lepší. Zamyslieť by sa mali všetci fanúšikovia slovenskcýh klubov, pretože  chýbajú na štadiónoch.“

FC ViOn ZLATÉ MORAVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (1:0)