StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FO ŽP Šport Podbrezová
    >>
Pavol Šafranko 24
    >>
Kristopher András Vida 59
90+2. minúta2 - 2FO ŽP Šport Podbrezová

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Bohužiaľ, dnes sa nám zvíťaziť aj napriek mohutnej podpore vypredaného hľadiska nepodarilo. Bojovali sme, robili sme čo sa dalo v útoku, dali do toho srdce, ale dnes to jednoducho žiaľ nevyšlo. Pripísali sme si však remízu, ktorá tiež znamená prepísanie jedného z našich rekordov. Dnešným stretnutím sme totiž neprehrali už famóznych pätnásť stretnutí v rade, čo je naozaj obdivuhodný počin. Navyše stále máme dve kolá do konca a stále sme aj napriek remíze v boji o Európsku ligu. Chlapci ďakujeme za odvedené výkony na domácich ihriskách!

Najbližšie sa vidíme teda na pôde súpera  a konkrétne pôde Prešova, ktorý hrá aktuálne domáce zápasy v Poprade v piatok 19.5. o 17:30. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 90.
    Matej Kochan opustil ihrisko, nahradil ho Adrián Kačerík
  • 87.

Posledné minútky stretnutia a my stále len remizujeme. Loptu máme na kopačkách, snažíme sa, naši fantastickí fanúšikovia nás tlačia dopredu, no stále nám ešte niečo chýba.

• 85.
    Ľubomír Michalík opustil ihrisko, nahradil ho Pape Macou Sarr
  • 84.

Na druhej strane bojoval veľmi aktívny Mervó, bohužiaľ mu však pas ušiel, nahral súperovi v sľubne vyzerajúcej šanci.

• 82.

Peknú akciu predviedol hosťujúci celok, na ktorého závere bol pas od Opokuho na Kochana, druhý menovaný zakončil z prvej ešte vo vzduchu, no našu bránu tesne minul.

• 81.
    Zoltán Kontár bol napomínaný žltou kartou
  • 80.

Dobrý center smeroval od Davisa na Mervóa, ale bohužiaľ bol prikrátky.

• 78.

Blíži sa nám záver stretnutia a opäť na svetelnej tabuli nesvieti stav, aký si prajeme. Dokážeme ho opäť v samotnom závere zvrátiť? Verme, že hej, DAC do toho!

• 77.
    Matúš Mikuš opustil ihrisko, nahradil ho Kamil Kuzma
  • 76.

Dnešné stretnutie sleduje 7139 fantastických divákov. Druhýkrát v ročníku hlásime vypredané! Fantázia, ďakujeme.

• 74.

Ďalšia štandardku pre zmenu zahral Davis. Loptu hľadal v pokutovom území Michalíka, ktorý by loptu aj dostal, lenže hosťujúci gólman dobre vyskočil a vyboxoval ju preč od brány.

• 73.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 72.

Ďalšia štandardka nášho mužstva. Živković poslal ľahučký center do klbka hráčov oboch celkov, kde bol úspešnejší ten z Podbrezovej.

• 71.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 69.

Po centri do pokutového územia chcel Vida zakončiť, a tak sa pustil do súboja s Kuciakom. Brankár bol úspešnejší, respektíve center pridlhý.

• 67.
    Lukáš Migaľa opustil ihrisko, nahradil ho Daniel Magda
  • 67.

Podbrezová aj po vyrovnávajúcom góle zostala pri lopte, no po centri dobre zahranom už zakončiť nedokázala.

• 66.
    Pablo Joaquin Podio zahrával rohový kop
  • 65.

Pevne veríme, že sa súper dlho z vedenia radovať nebude. Chvíľu sa nehrá kvôli ošetrovaniu súperovho hráča.

• 63.

Tak to snáď nie je možné, opäť sme sa z vedenia mohli radovať extrémne málo, keďže Podbrezovej ani nie tri minúty trvalo vyrovnať. Po nezhodách v obrane Opoku najprv len trochu prestrelil Slávika, aby následne loptu dostrelil do opustenej svätyne.

• 63.
    Esmerald Aluku opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 63.
    Endy Opoku Bernadina strelil gól
  • 60.

Goooool, golll, gooool. A je to tu. Opäť vedieme! Náš klub sa ujíma druhýkrát v zápase vedenia. Vida bol poriadne drzý v šestnástke súpera, vďaka čomu sa po centri dostal k lopte a pohotovo zakončil, čím v DAC Aréne vypukli salvy oslavy.

• 59.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 58.

Podio poslal zo štandardky dlhý pas do pokutového územia. Železiarom to nič nebolo platné, keďže lopta sa dostala na kopačky našich obrancov.

• 58.
    Pablo Joaquin Podio zahrával priamy kop
  • 57.

Center letiaci do pokutového územia od Davisa nenašiel tentokrát adresáta. Pokračujeme v snahe streliť víťazný gól.

• 55.

No ale čo sme teraz minuli je viac ako neskutočné. Prihrávku z pravej strany od Pačindu mohli v podstate do prázdnej brány doraziť Šafranko a aj Ľupták. Neskutočné, ale obaja minuli!

• 53.

Vida svojou aktivitou získal loptu a keďže obranné valy hostí neboli zoskupené, tak sa pustil rovno na bránu. Núkala sa mu však aj možnosť nahrať Pačindovi, zvolil si strelu a neurobol dobre. Slabý prízemný pokus Kuciak bez problémov skrotil.

• 52.

Priamy kop z ostrého uhla letel od Davisa na nabiehajúceho Pačindu. Ten zohral hlavičkový súboj s Kostelným, v ktorom vyšiel úspešnejšie hráč hostí. Erika donútil hlavičkovať vedľa.

• 52.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 49.

Aj druhý polčas sme začali aktívnejšie jednoznačne my, ale stále aj napriek držaniu lopty nám to viazne vo finálnej fáze. Snáď sa to čoskoro napraví.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hostí. Pokračujeme bez zmeny na oboch stranách.

• 45.

Úvodná polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzame do kabín za remízy 1:1. Zatiaľ sme svedkami vyrovnanej hry, kde sme sa ujali vedenia, no vo vypredanom štadióne dokázal náš súper vyrovnať o štyri minúty neskôr. V tomto polčase sme boli svedkami snahy od oboch celkov, ďalej aj viacerých streleckých pokusov, no ak chceme vyhrať, tak musíme ešte pridať. Ďalšie z historických víťazstiev je na dosah, tak si ho nenechajme utiecť. DAC do toho!

• 45.

Podiov pokus vyboxoval do bezpečia Slávik.

• 45.
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 45.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Priamy kop preletel našim pokutovým územím a potom našťastie nebol zachytený, ale skončil rovno aj mimo ihriska.

• 44.
  • 41.

Mikuš si obišiel brániaceho Michalíka, čím sa mu načrtla strelecká pozícia. Ľavačkou sa pokúsil prekonať Slávika, ale náš gólman pozorne bránil a s týmto pokusom si poradil.

• 38.
    Jaroslav Kostelný bol napomínaný žltou kartou
  • 38.
  • 37.

Akcia aj na druhej strane ihriska, kde sa s loptou popri bránkovej čiare približoval k bráne Kochan, no nakoniec nahral Mikušovi, ktorého strela bola našťastie zablokovaná.

• 35.

Rohový kop tiež nebol zahraný zle, ale loptu si vybojovali hostia.

• 35.

K ďalšiemu gólu sme boli nesmierne blízko. Po Živkovićovom pase pred Kuciaka zakončovať chcel Vida, jeho pokus bol v poslednej chvíli stečovaný.

• 35.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 34.
    Matúš Turňa bol napomínaný žltou kartou
  • 32.

Strely sa ujali aj hostia. Tentokrát napriahol Viazanko, no jeho pokus nebol zlý, ale medzi tri žrde sa nezmestil.

• 30.

Po zablokovanej strele tu máme roh. Davis poslal loptu pred Kuciaka, no tam jednoznačne najvyššie vyskočil Kupčík. Loptu sme si po hlavičke podržali a videli ďalší center z ľavej strany, ani ten sme zakončiť nedokázali.

• 29.

No a z gólu sme sa bohužiaľ dlho netešili. Po centri Podia sme loptu nevedeli odpratať do bezpečia. Hostia dobiedzali až sa ocitol osamotený Mikuš po odrazenej lopte sám pred Slávikom, a tak nekompromisne zavesil a vyrovnal na 1:1.

• 28.
    Matúš Mikuš strelil gól
  • 28.
  • 27.

Bývalý hráč Podbrezovej teda strelil gól svojmu bývalému zamestnávateľovi, no a nám nezostáva nič iné, len sa usmievať od ucha k uchu. V Dunajskej Strede sa opäť prepisujú dejiny!

• 24.

Gooooool, gooooooool, gooooooool, goooooool, gooooool! Fantázia v DAC Aréne. Milé dámy a páni, vyhrávame! Podarilo sa, azda z prvej väčšej príležitosti nášho mužstva sme sa ujali vedenia. Šafranko sa dostal k lopte pred pokutovým územím a aj napriek tomu, že bol stíhaný obrancom Kostelným loptu poslal do neho, čo mu bolo viac ako účinné. Na tečovaný pokus totiž Kuciak nedokázal zareagovať včas - 1:0.

• 24.
    Pavol Šafranko strelil gól
  • 22.

Podbrezová sa teraz obrala o prípadný gól. Slávik si v obrane pri vyhodení lopty neporozumel s Davisom a tak loptu získal Viazanko, vymenil si ju s Kochanom a osamotený pred bránou sa potkol a bolo po gólovej akcii.

• 19.

Podio zahral loptu len na krátko po zemi Migaľovi, ten vyskúšal ďalekonosnú strelu asi z tridsať metrov. Pri nej sa dokonca aj potkol, ale aj tak musel Slávik zasahovať po slušnej príležitosti.

• 19.
  • 17.

Zaujímavá situácia teraz nastala. Hráč Podbrezovej bol faulovaný, no v zápätí po výhode sa ďalší Podbrezovčan dostal do ofsajdu. Rozhodca nariadil priamy kop pre hostí. Ten zahral z dobrej pozície, asi z dvadsať metrov Mikuš. Loptu napálil do Pačindovej hlavy, ale Erik sa rýchlo otriasol a pokračuje späť v hre.

• 17.
    Matúš Mikuš zahrával priamy kop
  • 15.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 15.

Chvíľu sa nehralo kvôli otrasenému Ľuptákovi po jednom zo súbojov v strede poľa. Bude v poriadku.

• 14.

Náš druhý priamy kop nezamotal hlavu nášmu súperovi, ktorý sa lopty rýchlo zmocnil.

• 13.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 12.

Užívame si perfektnú atmosféru, kým naši hráči držia loptu na kopačkách a snažia sa o postupný útok. Stačí už len gól a fiesta v DAC Aréne sa môže začať.

• 10.

Strelu sme si už pripísali aj my, ale zatiaľ ešte nie na bránu. Davisov center našiel v pokutovom území Šafranka, ktorý sa lopty aj dotkol hlavou, ale výraznejšie ju umiestniť nedokázal.

• 10.
  • 7.

Dlhý pas do útoku vyslal Michalík na Pačindu, Kuciak však dobre čítal hru, čím sa lopty zmocnil bez väčších problémov.

• 4.

Aj napriek našej snahe sa prvý k palebnej pozícii dostal hosťujúci Mikus, ktorý napriahol tesne za pokutovým územím a nebol z toho zlý pokus. Lopta tesne minula našu bránu.

• 3.

Už od úvodných minút sme tlačení smerom do útoku vďaka fantastickému publiku, ktoré nám pred hvizdom rozhodcu do píšťalky predviedli krásnu choreografiu.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Srdečne vás zdravím pri poslednom domácom zápase Fortuna ligy, kde práve hráči oboch celkov nastupujú na ihrisko. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Dnes nás čaká veľký zápas pred vypredaným publikum. Naše a aj mužstvo Podbrezovej hrá o miestenku do Európskej ligy, kým my zároveň bojujeme o natiahnutie fantastickej série výhier na šesť duelov a zároveň na pätnásť zápasov v rade bez prehry. Verme tomu, že sa nám podarí dnes všetky očakávania naplniť a že v Dunajskej Strede tak vznikne pravý futbalový ošiaľ aj po konečnom hvizde. DAC do toho!

• 0.

Predošlých 10 vzájomných zápasov. Prvé dva duely sa hrali v 2. lige, kým zvyšok prebehol v najvyššej súťaži:

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 31. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FO ŽP Šport Podbrezová a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 14.5.2017 o 14:20 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 31. KOLE FORTUNA LIGY:

Remízový rezultát v poslednom domácom stretnutí ročníka. Po enormnej snahe, bojovnosti a pravého futbalového srdca sme sa nedočkali vytúženého víťazného gólu. Skončila sa tak séria piatich víťazstiev v rade, no históriu sme aj napriek tomu dnes prepísali pätnástym zápasom bez prehry. Ďakujeme našim fantastickým divákov, že aj dnes nás prišli podporiť, vypredali štadión.

Na posledný domáci zápas v ročníku sme nastúpili, počas prekrásnej choreografie tvorenej našimi skvelými fanúšikmi, len s jednou zmenou v zostave. Kocsisa nahradil ďalší defenzívny štít, Michalík. Od úvodných minút sme sa tlačili dopredu, avšak prví pohrozili hostia, keď v 4. minúte poslal Mikuš z hranice pokutového územia strelu tesne vedľa. V ďalších minútach zakončoval Šafranko, dlhý pas letel na Pačindu, ale súperovu bránu sme ohroziť nedokázali. V 19. minúte poslal Podio ďalekonosný pokus, ktorý mal celkom slušnú razanciu aj napriek jeho pošmyknutiu, Slávik loptu skrotil. O tri minúty sa ešte Viazanko sám obral o gól v tutovke, keď sa tiež pošmykol, no rovno platilo nedáš-dostaneš. V 24. minúte sa Šafranko dostal k lopte pred pokutovým územím, bránený Kostelným vypálil a tečovaný pokus Kuciak nedokázal zachytiť - 1:0. Radosť nám dlho nevydržala, už o štyri minúty zahrávali hostia roh, loptu sa nám nepodarilo poslať do bezpečia, a tak sa odrazila pred úplne osamoteného Mikuša, ktorý nekompromisne zavesil a vyrovnal na 1:1. Po pol hodine hry sa streleckým pokusom prezentoval Viazanko, nezmestil sa medzi tri žrde. Oveľa nebezpečnejšie bolo na druhej strane v 35. minúte, kedy Živković našiel Vidu asi dva metre pred Kuciakom, bohužiaľ bol v hodine dvanástej zablokovaný. V 37. minúte nahral Kochan do dobrej pozície Mikušovi, jeho zakončenie v pokutovom území bolo zablokované. Mikuš bol aktívny aj v 41. minúte, kedy si obhodil Michalíka, čím sa mu načrtla zaujímavá strelecká príležitosť, s ktorou si však Slávik poradil. V závere polčasu sme sa gólu už nedočkali, a preto sa hráči oboch celkov porúčali do kabín za remízy 1:1.

Druhá polovica stretnutia odštartovala bez zmeny v kádri oboch celkov. Opäť sme začali aktívnejšie. V 53. minúte sa Vida aktivitou dostal k lopte a rovno sa pustil aj na bránu, miesto prihrávky Davisovi sa rozhodol pre strelu, neurobil dobre, so slabým prízemným pokusom nemal Kuciak najmenší problém. O minútu neskôr sme zahodili nemožné, po pase Šafranka pred bránu mohli do prázdnej svätyne zakončiť Ľupták aj Pačinda, obidvaja trestuhodne loptu minuli. V 59. minúte predviedol Vida v šestnástke zdravú drzosť, čím sa po centri Šafranka dostal k zakončeniu a to nie k hocakému, ale gólovému, brankár nestihol zareagovať - 2:1. Hostia bohužiaľ opäť dlho neváhali s odvetou, už v 62. minúte najprv Podio opečiatkoval brvno, aby sa následne lopta odrazila od brankára Slávika na žrď a Opoku, ktorý sa prebil cez Michalíka, zakončil do prázdnej brány - 2:2. V ďalších minútach pokračovala vyrovnaná hra, kde sa oba celky snažili presadiť najmä po centroch z ľavého, či pravého krídla, neúspešne. Zaujímavejšej akcie sme sa dočkali až v 82. minúte, na jej konci nahral Opoku loptu vo vzduchu Kochanovi, ktorí vystrelil z prvej, nebol presný. Aj v samotnom závere stretnutie sme pokračovali v enormnej snahe streliť víťazný gól, lenže nepodarilo sa nám vypracovať väčší tlak. Posledný domáci duel v ročníku sme tak ukončili deľbou bodov.

Jedenásta remíza v ročníku nás posunula na piatu priečku, vďaka zisku bodu sme predbehli majstra z Trenčína. Ďakujeme našim fanúšikom za fantastickú podporu na domácich tribúnach počas celého ročníka. Boli ste skvelí! Najbližšie sa vidíme v piatok 19.5. o 17:30 na pôde Prešova, ktorý hrá aktuálne domáce zápasy v Poprade.

Csaba László, DAC: „Stratili sme dva body. Ak totiž strelíte dva góly, dvakrát vyhrávate, tak musíte hrať kľudnejšie, čo sa nám nepodarilo. Súper vyrovnal pri oboch prípadoch do štyroch minút po našich veľkých chybách. Okrem gólov sme však mi mali dve-tri dobré šance. Nám nezostáva nič iného, len vyhrať zvyšné dva zápasy a získať tak šesť bodov. Celkovo sme videli dobrý zápas, ale ako prízvukujem, ak dvakrát vyhrávate, tak musíte hrať múdrejšie. Musím však dať komplimenť môjmu mužstvu, ktoré urobilo všetko pre úspech a zároveň musím poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí boli znova fantastickí. Dnes sme sa snažili, hrali futbal, no nevyhrali sme. Na záver ešte chcem poznamenať, že súper mal asi dvadsaťpäť zranených, bolo šesť striedaní a aj napriek tomu sa nadstavovali len dve minúty, čo som ešte nezažil.“

Karol Praženica, Podbrezová: „V prvom rade si myslím, že zápas skončil výsledkom, ktorý zodpovedal dianiu na ihrisku. Dvakrát domáci vyhrávali, no nám sa našťastie dvakrát podarilo vyrovnať. Snažili sme sa hrať atraktívne smerom dopredu aj dozadu, aby sme súperovi znemožnili jeho typickú hru, ktorou sa prezentuje, teda kombináciou, centrami z krídiel a dôrazom v pokutovom území. Z väčšej časti sa nám darilo, ale dvakrát sme zaváhali a inkasovali. Som spokojný, že mojich hráčov góly nezlomili a snažili sa o vyrovnanie. Odmenení sme boli vyrovnávajúcimi gólmi a mali sme aj ďalšie šance, no tie mal aj súper. Hlavne potom, ako nás začal tlačiť, sa viac dostával aj do našej šestnástky. V konečnom dôsledku je výsledok spravodlivý.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ 2:2 (1:1)