Stretnutie1. FC TATRAN Prešov vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
1. FC TATRAN Prešov
    >>
Erik Streňo 37
90+2. minúta1 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo a bohužiaľ pre nás sa skončilo len remízou 1:1, čo pre nás znamená takmer definitívu v boji o Európsku ligu, do ktorej sa v tomto ročníku prebojujeme. už len matematicky Tešiť nás však môže fakt, že sme sériu bez prehry natiahli na šesťnásť dielikov. Dnes nám bojovnosť v úspešný výsledok nepostačili.

S duelom v Poprade sa nám výrazne priblížil koniec ročníka 2016/17, no k tomu nám chýba ešte posledný dielik. V sobotu 27. mája o 17:30 sa v rámci posledného ligového duelu stretneme v krvopotnom boji o postup do Európskej ligy s domácim Ružomberkom. Pre dnešok ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný ešte len začínajúci víkend. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.
    Marko Živković zahrával priamy kop
  • 90+1.

Na priamy kop si vybehol aj Slávik, center síce letel dobre, ale zakončiť sa nám ho nepodarilo a tak chýbal vzadu. Leško netrafil prázdnu bránu.

• 90+1.
  • 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte dve minúty.

• 89.
    Erik Streňo opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Rolinc
  • 88.
    Esmerald Aluku opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 86.

Z rohového kopu síce domáci nepohrozili, no horúco pred našou bránou bolo o kúsok neskôr, kedy bol Trebuňák zablokovaný Hukom naozaj v hodine dvanástej.

• 85.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 84.

Bojujeme stále o sto šesť, ale momentálne nám v týchto chvíľach nejde finálna fáza. Aj naši verní tlačia hráčov dopredu, a tak verme, že znovu udrieme v závere, keď už proti Podbrezovej sa nám to nepodarilo.

• 81.

Inak neskončila ani Pačindova akcia. Pálil slepými.

• 80.

Davisov center skončil len v intímnych partiách Kubusa, kdežto ďalší roh doplachtil na Šafrankovu hlavu, no on nezakončil pohotovo.

• 79.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 79.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 78.

Dnešné stretnutie sleduje 312 divákov. To je aj napriek podpore približne päťdesiatky našich negatívny rekord klubu v návštevnosti na pôde súpera.

• 76.

Šafranko dostal pas na ľavé krídlo, kde sa snažil vybojovať si možnosť zacentrovať loptu. Nenašiel si ju a navyše prišiel aj o loptu.

• 74.

Stále pokračujeme v aktívnom futbale, ale vedúci gól nám nebol ešte dopriaty. Miesto toho sa medzi pokutovými územiami bojuje dosť trdo, čo vidno potom na zvíjajúcich sa futbalistoch na oboch stranách.

• 71.

Na roh letiaci k bližšej žrdi si vyskočil Šafranko, čím loptu poslal bezpečne preč od našej brány.

• 70.
  • 69.
    Martin Dupkala opustil ihrisko, nahradil ho Mojmír Trebuňák
  • 69.

Gólom sa však mohla skončiť aj akcia súpera. Streňo posunul loptu voľnému Dupkalovi, ktorý minul prázdnu bránu.

• 67.

Čím ďalej, tým viac sa osmeľuje naše mužstvo. Aktuálne Davisov roh doletel do šestnástky, kde sa po zákroku domáceho hráča naši diváci stojaci pri bráne vehementne dožadovali odpískania penalty. Rozhodca situáciu videl inak, a tak pri pokračujúcej akcii sa dostal k strele Šafranko. Z gólovej pozície trafil len bočnú sieť.

• 64.

Ďalší pekný nadýchaný center letel pred Taliana od Živkovića. Domáci gólman si s ním teraz poradil.

• 62.

Tvrdo vypálil Živković asi z dvadsiatich metrov. Štipľavý pokus Talian vyboxoval len pred seba. Bohužiaľ nenašiel sa nikto na odrazenú loptu.

• 59.

No a dokonca nás ohrozil domáci futbalisti. Po pase z asi dvadsiatich metrov vystrelil Dupkala a jeho pokus letel na spojnicu, necelý pol metra vedľa.

• 58.

Vyrovnávajúci gól nás nakopol, hneď sa nám hrá lepšie, ale určite sa nemôžeme zastaviť, ale ešte pridať. Na vedúci gól sa ešte zrejme budeme musieť riadne nadrieť.

• 56.
    Jakub Bartek bol napomínaný žltou kartou
  • 55.

No a opäť bolo horúco pred Talianom. Neboli sme ďaleko od vedúceho gólu. Davisov center totiž preletel tesne pred bránou a na naše nešťastie ani jeden hráč nedokázal zakončiť.

• 55.
  • 53.

Minútu pred gólom mohol skórovať aj Pačinda. V 51. minúte si našiel v pokutovom území palebnú pozíciu odkiaľ sa snažil umiestniť svoju strelu, no tesne minul bránu.

• 52.

Goooool, gooooool, gooooool, tak podarilo a už je to remíza 1:1. Živković poslal z pravého krídla parádny center na Šafrankovu hlavu, ktorý sa doň oprel len trochu, no vďaka tomu perfektne umiestnil loptu k pravej žrdi.

• 52.
    Pavol Šafranko strelil gól
  • 50.
    Miroslav Petko zahrával priamy kop
  • 49.

Ani druhý polčas zatiaľ nezačína vo vyššom tempe. Určite však stále treba pochváliť našich fantastických fanúšikov, ktorí v aj trochu menšom počte ženú našich dopredu.

• 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od domácich futbalistov. Druhé dejstvo sa začalo so striedaním na oboch stranách.

• 46.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Bence Mervó
  • 46.
    Juraj Hovančík opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Kubus
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Do kabín odchádzame po polčasovom zhvizde za nepriaznivého stavu 1:0. Mali sme loptu viac na kopačkách a boli sme aj aktívnejší v útoku, lenže finálna fáza bola v našom podaní nebola dobrá. Do druhého dejstva určite treba pridať, ale niet pochýb o tom, že máme na víťazstvo. Toto treba zvrátiť, nech stále zostaneme v boji o Európsku ligu. DAC do toho!

• 44.

Živković našiel veľmi dobrým centrom z pravej strane voľného Pačindu. Erik vystrelil z prvej, ale bohužiaľ nemieril dostatočne dobre. V dobrej pozícii tak pálil nad.

• 42.

Lopta z rohového kopu sa dostala na Kerestešovu hlavu, ale on aj napriek tomu, že nebol dostatočne pokrytý zakončil pomerne zle.

• 41.
    Martin Dupkala zahrával rohový kop
  • 40.

Po Živkovićovom centri sme sa dostali k zakončeniu, lenže to nám nebolo platné, keďže lopta letela mimo našej brány.

• 40.
  • 37.

Streňo prešiel cez Ljubičića bez problémov, nezastavil ho ani Ľupták, a tak prešovský futbalista umiestnil loptu k pravej žrdi, kde Slávik zasiahnuť nedokázal. Dostali sme sa tak do ťažkej pozície, kde budeme musieť zvrátiť nepriaznivý výsledok.

• 37.
    Erik Streňo strelil gól
  • 34.

Držíme loptu na kopačkách, kombinujeme, ale prešovská obrana je momentálne nedobytná. Verme však, že nájdeme správny recept na jej prekonanie.

• 31.

Rovnako sme pochodili aj teraz. Nádejne vyzerajúca akcia skončila na zdĺhavosti a na pase do postavenia mimo hry.

• 29.

Ešte pred centrom do pokutového územia bol Živkovićovi odpískaný ofsajd.

• 27.

Po prihrávke z ľavého krídla vehementne v pokutovom území bojoval Vida. Cez domácu obranu sa však nedokázal preštrikovať.

• 27.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 24.

Po odpratanom centri Michalíkom sa domáci dostali k ďalšiemu rohu, kde sme ich však k ničomu nepustili.

• 24.
  • 22.

Domáci si štandardku zahrali aj o minútu neskôr, kedy lopta letela na bližšiu žrď, ale opäť k nášmu futbalistovi. V akcii pri odprataní lopty do bezpečia bol Huk.

• 21.
  • 20.

Streňo sa prebíjal vehementne do šestnástky a aj sa mu takmer podarilo prejsť cez posledného Huka, ten ho v poslednej chvíli zablokoval, no a z následného rohu loptu odhlavičkoval Davis.

• 20.
  • 18.

Priamy kop od Katonu sme vyriešili veľmi rýchlo odkopom do bezpečia.

• 18.
    Peter Katona zahrával priamy kop
  • 16.

Od Davisa letel center do pokutového územia aj o malú dobu neskôr a tentokrát sa dostal k Šafrankovi. Bohužiaľ snažíme sa, ale stále pokračujeme za stavu 0:0.

• 14.

Rohový kop od Davisa doletel priamo na Hukovu hlavu a bola z toho hneď nebezpečná príležitosť. Opäť však Talian nemusel zasahovať, keďže lopta sa tesne nezmestila medzi tri žrde.

• 14.
  • 11.

Po desiatich minútach sa nám podarilo aj zakončiť. Pačinda dostal loptu pred pokutovým územím, kde z otočky vystrelil a tesne minul ľavú bránu.

• 8.

Dlhý nákop letel na Šafranka, ten však bol prikrátky. Pri lopte bol skôr domáci gólman.

• 7.

Držíme loptu na kopačkách, ale k bráne Taliana sa zatiaľ nevieme priblížiť.

• 4.

Hráči začínajú od úvodu opatrnejšie. Medzitým však počuť našich fanúšikov, ktorí sú tu v počte asi tridsať žlto-modrých.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Srdečne vás zdravím priamo z NTC v Poprade, kde sa dnes uskutoční stretnutie medzi domácim Prešovom a hosťujúcim DAC-om. Práve v týchto chvíľkach prichádzajú oba celky na zelený trávnik. Domáci v bielych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii. „Koňare“ okupujú posledné miesto tabuľky, ale momentálne im to vrásky na čele nerobí. Celú jarnú časť hrajú pre výstavbu nového štadióna vo „vyhnanstve“ a zároveň si nemusia robiť ani starosti so zotrvaním v ďalšom ročníku. Pre zmenu naše mužstvo aj po remíze v minulom kole ešte stále živý a dnes reálne bojuje o postup do Európskej ligy a zároveň ešte stále o zlepšenie rekordu, o natiahnutie série bez prehry na famóznych šestnásť stretnutí. Vážnosť tohto duelu cítia aj naši fanúšikovia, a tak si aj do Popradu našli cestu v hojnom počte. Verme teda, že sme správne pripravení na dnešný dôležitý duel a potvrdíme to ziskom troch bodov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 32. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel 1. FC TATRAN Prešov - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 19.5.2017 o 17:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 32. KOLE FORTUNA LIGY:

Náš sen o pohárovej Európe sa takmer skončil. V súboji s posledným celkom fortunaligového pelotónu sme nedokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok. Bojovnosť a veľké odhodlanie stačili na remízu, ktorou sa naše šance prebojovať do Európskej ligy dostali do fázy teoretickej. Tešiť nás však stále môže opätovné prepísanie rekordu, šnúru zápasov bez prehry sme totiž natiahli na šestnásť dielov.

Oproti poslednému remízovému stretnutiu s Podbrezovou sme nastúpili na duel proti Prešovu bez jedinej zmeny v základnej jedenástke. Od úvodných minút sme sa tlačili k Talianovej bráne. Zaujímavejšia príležitosť sa nám však naskytla až v 11. minúte, kedy Pačinda vystreli spred pokutového územia z otočky, odkiaľ tesne minul ľavú žrď. O tri minúty doletel center z rohového kopu na Ljubičićovu hlavu, zakončenie sa medzi tri žrde nezmestilo. V ďalších minútach sa hralo v komornej atmosfére prevažne medzi pokutovými územiami, bez výraznejších streleckých pokusov. V 37. minúte prešiel Streňo cez Ljubičića, nezastavil ho ani Ľupták, a tak prešovský futbalista umiestnil loptu k pravej žrdi, kde Slávik zasiahnuť nedokázal - 1:0. V prvej polovici stretnutia sa jednalo o jedinú strelu na bránu. Minútu pred koncom poslal Živković dobrý center na voľného Pačindu a Erik v nádejnej pozícii nemieril dostatočne dobre. Preto sme sa po záverečnom hvizde porúčali do kabín so zvesenými hlavami kvôli nepriaznivému výsledku.

Druhý polčas začal so striedaním na oboch stranách. Začali sme určite nebezpečnejšie. Už v 49. minúte Pačinda vo vnútri šestnástky poslal umiestnenú strelu do ľavého horného rohu, tesne minul. O minútu neskôr to však prišlo, Živković našiel v pokutovom území Šafranka, ktorý loptu hlavou šikovne umiestnil k ľavej žrdi, kde Talian už nedoskočil - 1:1. Pre nášho útočníka to bol na jar už šiesty gól, prvý na súperovom ihrisku. V 55. minúte Davisov center zo štandardky preletel tesne pred Talianovou bránou, asi trom našim futbalistom chýbal len krôčik k doklepnutiu lopty. O štyri minúty strieľal aj Dupkala, jeho pokus minul spojnicu o vlások. Zaujímavo vyzeral aj Živkovićov pokus po hodine hry, štipľavú strelu Talian vyboxoval len pred seba, no doraziť loptu žiadny futbalista nedokázal. V 67. minúte bol opäť rozruch pred domácou bránou, najprv sa hráči dožadovali penalty kvôli ruke a v pokračujúcej akcii zase z gólovej pozície Šafranko trafil len bočnú sieť. V rozbehnutom zápase sme všetko vsadili na jednu kartu, z čoho pramenili nebezpečné domáce protiútoky. Na konci jedného z nich Dupkala po Streňovej prihrávke minul prázdnu bránu. V 86. minúte sa lopta odrazila k Trebuňákovi, ktorý zakončil z prvej, no našťastie bol v hodine dvanástej zablokovaný Hukom. V samotnom závere stretnutia sme zahrávali hneď dva priame kopy, na ktoré si vybehol aj brankár Slávik, ani s jeho pomocou sme Taliana už prekonať nedokázali, čím sa dvierka v našom sne o pohárovej Európe opäť o kúsok privreli.

Po dvanástej remíze v ročníku sa prepadávame na šieste miesto. Opäť ďakujeme našim fantastickým divákom, že nás až do Popradu prišli podporiť v počte sedemdesiatpäť žlto-modrých. S duelom pod Tatrami sa nám výrazne priblížil koniec ročníka 2016/17, k čomu nám chýba ešte posledný dielik. V sobotu 27. mája o 17:30 sa v rámci posledného ligového duelu stretneme v krvopotnom boji o postup do Európskej ligy s domácim Ružomberkom.

Csaba László, DAC: „Najskôr chcem poďakovať fanúšikom, že nás prišli podporiť aj na takú vzdialenosť. Snívali sme o štvrtom mieste a to nie len dnes, ale aj minulý týždeň proti Podbrezovej. Výkon tímu však nebol fantastický, aj keď na obranu mojich hráčov musím povedať, že sezóna bola veľmi zaujímavá, no boli už mentálne unavení. Táto mentálna únava sa prejavila v posledných dvoch zápasoch, kde sme stratili štyri body, no zároveň treba povedať, že sme neprehrali, čo je pozitívom. Ak sa chceme naďalej zlepšovať, tak nemôžeme byť dobrí len fyzicky, ale aj mentálne. Tak isto by som chcel pogratulovať súperovi, ktorý bol v domácom prostredí nebezpečný hlavne z kontier a v závere mohol pridať druhý gól. Ak celkovo zhodnotím dnešný zápas, tak ani jedno mužstvo si výhru nezaslúžilo. Zostáva nám posledný zápas v Ružomberku, kde chceme zvíťaziť a pekne ukončiť sezónu. Cieľom je udržať sa v prvej šestke.“

Miroslav Jantek, Prešov: „V prvom rade chcem poďakovať hosťom za dosť kvalitný zápas. Vedeli sme o motivácií nášho súpera, vedeli sme, že mal šancu stále sa prebojovať do pohárovej Európy. My sme však v stretnutí mali svoju motiváciu, dokázať sebe a aj tým fanúšikom, ktorí v Poprade dnes neboli, že chceme bodovať. Pred zápasom je človek pokorný k aktuálnemu dianiu, pred ním by sme totiž bod brali. Po zápase musím povedať, že sme prišli o dva. Nepremenili sme svoje príležitosti a ak budeme chcieť vyhrávať, tak to budeme musieť zmeniť. Mohli sme dať vedúci gól, no v druhom polčase mala viacero príležitostí na skórovanie aj Dunajská Streda. Ustáli sme to a v závere sme mohli predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Je však škoda, že finálnu fázu zatiaľ nevieme riešiť v náš prospech. Z rešpektu k súperovi si myslím, že nakoniec bod bude mať pre nás svoju cenu.“