StretnutieMFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Peter Gál-Andrezly 23
    >>
Jakub Mareš 36
90+1. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+1.

Stretnutie a ročník 2016/17 sa práve skončil. Po jeho závere sa dnes bohužiaľ lúčime s prehrou. Nedokázali sme teda zvrátiť dvojgólovú stratu, a preto sa práve dnes končí naša fantastická a historická séria bez prehry, ktorá trvala neuveriteľných 16 stretnutí za čo našim hráčom srdečne ďakujeme. Dnes nám to teda na pôde súpera nešlo úplne podľa predstáv, končíme prehrou, čím sa lúčime so sezónou na siedmej priečke.

Skončil sa zápas s Ružomberkom, skončil sa ročník 2016/17. Ja vám už len ďakujem za pozornosť počas celej sezóny a zároveň vám prajem príjemný víkend. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca k záveru stretnutia pridáva ešte jednu minútu.

• 90.
    Branislav Ľupták opustil ihrisko, nahradil ho Slavomír Pagáč
  • 89.

Hra je prerušená kvôli ošetrovaniu domáceho kapitána Kružliaka. Bude však v poriadku.

• 88.

Prebiehajú záverečné minúty stretnutia, prebiehajú záverečné minúty ročníka 2016/17. Vyzerá to momentálne tak, že stretnutie sa už iba dohrá.

• 87.
    Erik Daniel opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Kudlička
  • 85.

Na tomto stretnutí je prítomných fantastických 137 našich žlto-modrých fanúšikov. To je naozaj krásne číslo v tak vzdialenom Ružomberku. Ďakujeme.

• 83.

Saparov center síce letel do pokutového územia, lenže tam mali teraz prevahu naši futbalisti, ktorí loptu poslali bezpečne preč od našej brány.

• 83.
    Marek Sapara zahrával rohový kop
  • 81.

Po Kupcovom centri z ľavého krídla mali domáci rovnako veľkú gólovú príležitosť, lenže lopta, ktorá pristála priamo na Faškovej hlave, nebola dobre umiestnená.

• 78.

Obrovskú príležitosť na zníženie skóre teraz nevyužil Šafranko. Mészáros ho našiel úplne voľného pred bránou, lenže jemu sa lopta pošmykla na hlave, čím ju neumiestnil medzi tri žrde.

• 77.

Davis sa snažil centrom prekvapiť súpera, no to sa mu nepodarilo, keďže loptu bez väčších problémov poslal do bezpečia.

• 76.

Aj napriek tomu, že prehrávame, tak naši skvelí fanúšikovia fandia absolútne neúnavne. Chcú sa tým odmeniť za celú sezónu hráčom, kým my ďakujeme im za podporu.

• 74.

Hra sa nám v týchto chvíľach poriadne kúskuje či už striedaniami, nepresnosťami alebo faulmi. Verme však, že ešte uvidíme dramatický záver stretnutia.

• 73.
    Jakub Mareš opustil ihrisko, nahradil ho Miloš Lačný
  • 72.
    Peter Maslo bol napomínaný žltou kartou
  • 71.

Medzi šestnástkami prebehli tvrdé súboje a aj menšia strkanica. Na oboch stranách si za to hráči odniesli žlté napomenutie.

• 71.
    Eric Javier Davis Grajales bol napomínaný žltou kartou
  • 68.

V druhom polčase zostávame aktívnejším celkom, ale žiaľ nám to ešte stále neprinieslo ani jeden gól.

• 67.
    Dalibor Takáč opustil ihrisko, nahradil ho Marek Sapara
  • 65.

Ani ďalší pokus z rohového kopu neskončil úspešnejšie. Lopta bola zahraná pre zmenu na krátko, ale ohroziť domácu bránu sme aj tak nedokázali.

• 65.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 64.

Roh sa po hlavičkovom súboji odrazil k Ľuptákovi, ten pálil slepými.

• 64.
  • 64.
    Erik Pačinda opustil ihrisko, nahradil ho András Mészáros
  • 63.

Davis zacentroval loptu do pokutového územia na dvakrát, kedy sa mu podarilo nájsť Vidu, ten síce nevedel dobre zakončiť, no lopta sa odrazila k Živkovićovi, ktorý si loptu najprv zasekol a potom sa snažil loptu umiestniť k pravej žrdi, kde však zasiahol Kružliak, od ktorého hlavy sa lopta odrazila na roh.

• 61.

Dnešné stretnutie sleduje 2058 divákov.

• 59.

Konečne sme po dlhšej dobe pohrozili aj my. Ľupták vysunul nabiehajúceho Vidu, ktorý zakončil z nebezpečnej pozície z prvej, lenže bránený vyslal príliš slabý pokus.

• 57.
    Erik Daniel bol napomínaný žltou kartou
  • 56.

Recept na zmenu priebehu stretnutia sa snažíme nájsť v striedaní. Dostali sme sa zatiaľ k rohu, ale nič sme teda z neho nevyťažili.

• 56.
  • 55.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 54.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 53.

Faškov center z ostrého uhla skončil priamo na Šafrankovej hlave, ktorý loptu zahral do bezpečia, z následnej kontry sa dostal k centru Ľupták, bohužiaľ po prihrávke nenašiel ani jedného z jeho spoluhráčov.

• 53.
    Michal Faško zahrával priamy kop
  • 51.

V útoku sa parádičkou prezentoval domáci Gál-Andrézly, po ktorej sa dostal aj k zakončeniu, ktoré však Száraza nevystrašilo.

• 48.

Domáci sa pustili po našej akcii do rýchlej kontry, na konci ktorej bol Faško, ktorého polocenter-polostrela skončila mimo ihriska.

• 47.
    Jakub Mareš bol napomínaný žltou kartou
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridáva ani jednu minútu, a tak sa práve skončil. Po jeho odpískaní sa porúčame do kabín za dvojgólovej straty na vedúci Ružomberok. Na ihrisku nemá výraznejšiu prevahu ani jedno mužstvo, lenže domáci majú jednoznačne lepšiu finálnu fázu a zároveň sú efektívnejší. Verme, že mi tú našu v druhej polovici stretnutia napravíme a pokúsime sa tento duel aspoň zdramatizovať. DAC do toho!

• 45.
  • 43.

Dlhú dobu sme držali loptu vo svojej moci, lenže vyťažili sme z toho len ďalekonosnú strelu Ljubičića nad bránu.

• 41.

Nech robíme, čo robíme, bližšie k Macíkovi sa nevieme dostať. Verme, že druhý polčas sa bude niesť v inom duchu.

• 38.

Týmto sa pre nás začínajú poriadne komplikácie, či už ide o natiahnutie série bez prehry, snahy neprehrať celú jar, prvýkrát vyhrať v histórii v Ružomberku a aj pobiť sa o teoretickú šancu na Európsku ligu. Stále to však nemôžeme vzdať, chlapci bojujte!

• 38.
    Erik Pačinda bol napomínaný žltou kartou
  • 36.

Tak to snáď nie je možné. Mareš sa v pokutovom území doslova pohral s našou obranou a celou defenzívou až poslal umiestnení prízemný pokus k ľavej žrdi, kde Száraz opäť nedokázal zakončiť - 2:0.

• 36.
    Jakub Mareš strelil gól
  • 35.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Loptu máme na kopačkách a pokúčame sa o postupný útok. Obranné valy domácich sú však zatiaľ nepriechodné.

• 31.

Ružomberok sa však v rýchlosti zmocnil lopty a aktívny bol opäť Takáč, ktorý sa dostal k palebnej pozícii, odkiaľ bránu minul asi o meter.

• 30.

Takáč zahral loptu po zemi k bližšej žrdi na nabiehajúceho Faška, ten sa loptu snažil posunúť na Mareša, no tento pokus sa nestretol s úspechom.

• 30.
    Dalibor Takáč zahrával rohový kop
  • 27.

Po inkasovanom góle máme opäť loptu na kopačkách my, vybojovali sme si aj roh, z ktorého sme však ohroziť súperovu bránu nedokázali.

• 27.
  • 25.

Proti Ružomberku sme sa dostali do ťažkej situácie, keď musíme bojovať za otočenie výsledku. Času je však určite dosť, a tak do toho!

• 23.

Žiaľ, prehrávame. Po lepšom úvode z našej strany sa do hry dostala aj "Ruža", ktorá to využila v úvodný gól. Peter Maslo nabil v pokutovom území Gál-Andrézlymu, ktorý napriahol a z prvej fantasticky zavesil do ľavej šibenice našej brány.

• 23.
    Peter Gál-Andrezly strelil gól
  • 20.

Po centri Daniela z pravej strany zazmätkovala naša obrana, ale našťastie sa predsa len o loptu postarala.

• 18.

Živkovićov roh letel na vzdialenejšiu žrď na Huka, ktorý loptu posunul mimo pokutového územia na Pamoboua. Simon sa rozhodol vyskúšať si strelu asi z 25 metrov a nebol to dobrý nápad. Pálil slepými totižto.

• 18.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 16.

Od inkasovaného gólu nás teraz delilo strašne málo. Po centri Száraz loptu nezachytil dobre, a tak sa odrazila do Daniela, odkiaľ našťastie bez jeho pričinenia skončila vedľa brány.

• 15.

Štandardku majú za sebou už aj domáci. Mareš zahral loptu na krátko, rovno ju dostal späť a vystrelil aj z prvej, lenže poooooriadne nepresne.

• 14.
    Jakub Mareš zahrával priamy kop
  • 12.

Opäť nám nezostáva nič iné, len vrúcne pochváliť našich skvelých fanúšikov, ktorí si aj v záverečnom duely našli cestu na štadión v krásnom počte vyše sto žlto-modrých. Samozrejme ich je aj dobre počuť a spoločne s domáci fanúšikmi vytvárajú opäť pravú futbalovú atmosféru.

• 10.

Aj lopta z rohového kopu letela na Šafranka, ktorý v malom vápne teraz neuspel v hlavičkovom súboji.

• 9.
  • 8.

Druhá štandardka nášho celku bola zahraná Davisov, ktorý poslal ľahučký center na Šafranka, ktorý získal pre zmenu roh.

• 8.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 6.

Útok sme teraz ťahali po ľavom krídle, kde sa však Pambou nepresadil. Loptu získal domáci celok.

• 4.

Strelecký pokus zaznamenal už aj Ružomberok a konkrétne Takáč, ktorý však poslal poriadne slabý pokus na nášho novica v bráne Száraza.

• 3.

Lopta po zahraní z rohového kopu presvišťala pokutovým územím, kde sa k nej nedostal ani jeden futbalista.

• 2.
  • 1.

Už v prvej minúte sme sa mohli ujať vedenia. Aluku sa dostal do pokutového územia, kde sa mu z nebezpečnej pozície podarilo aj vystreliť k ľavej žrdi. Macík predviedol parádny zákrok a loptu vytesnil von z ihriska.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov Ružomberka.

• 0.

Začiatok stretnutia sa nám trochu zdrží, keďže futbalisti Ružomberka pred úvodným výkopom budú ovešaný bronzovými medailami.

• 0.

Milí žlto-modrí fanúšikovia! Srdečne vás zdravím na štadióne pod Čebraťom, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na trávnik domáci Ružomberok v oranžovom a náš DAC v tradičnom žlto-modrom prevedení. Aj dnešok je pre náš klubový futbal historickým a určite neskutočne motivujúcim. Dnes totiž hráme nielen o teoretický postup do Európskej ligy, ale zároveň aj o prepis histórie. Dnes môžeme zaznamenať historický sedemnásty duel bez prehry a zároveň odohrať celú jarnú časť bez ligovej prehry, čo sa nášmu klubu ešte nikdy nepodarilo. Domáci celok pre zmenu bude hrať s kľudom na kopačkách, keďže v predošlom kole si zabezpečil postup do Európskej ligy a dnes sa už len lúči s vydarenou sezónou. Verme teda, že naša veľká motivácia preváži a vybojujeme si trojbodový zisk, čím by sme sa zároveň odmenili aj našim fantastickým, neuveriteľným, úžasným fanúšikom za celoročnú podporu. Poďme si po víťazstvo. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 33. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Ružomberok - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.5.2017 o 17:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 33. KOLE FORTUNA LIGY:

Ligovú sezónu končíme prehrou, ktorá zároveň preťala našu historickú šestnásťzápasovú sériu bez prehry, trvajúcu takmer sedem mesiacov. Ročník 2016/17 tak končíme opäť na siedmej priečke s bilanciou 10-12-8, skóre 37:34 a 42 bodmi na konte.

Na záverečné stretnutie sezóny 2016/17 sme nastúpili s dvomi zmenami v zostave. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Vida s Michalíkom a na ich miesta nastúpili Simon Pambou s uzdraveným Šatkom. V úvodných minútach sme na štadióne pod Čebraťom boli svedkami svižného futbalu. Už v prvej minúte Aluku z pokutového územia umiestnil loptu k ľavej žrdi, odkiaľ ju však Macík kvalitným zákrokom vytesnil na roh. O tri minúty neskôr vystrelil aj domáci Takáč, náš novic v bráne Száraz sa však pri zákroku veľmi nezapotil. Počas ďalších minút sme držali loptu na kopačkách, útočili sme, ale finálna fáza nám nevychádzala. V šestnástej minúte Száraz nezachytil letiaci center do pokutového územia, lopta sa odrazila do nabiehajúceho Daniela a následne aj s riadnou dávkou šťastia mimo ihriska. V 23. minúte sa na konci rýchlej domácej akcie cez našu obranu dostal P. Maslo, po jeho pase Gál-Andrézly vypálil z prvej do ľavej šibenice, Száraz bol bezmocný - 1:0. Po pol hodine hry opäť pohrozil Ružomberok, Takáč sa dostal k palebnej pozícii pred pokutovým územím, odkiaľ minul našu bránu asi o meter. V 36. minúte sa naša sieť rozvlnila druhýkrát, Mareš sa šikovne pohral s obranou, až poslal umiestnený pokus k ľavej žrdi, Száraz znovu nedokázal zakročiť - 2:0. V 43. minúte si Ljubičić vyskúšal strelu asi z 25 metrov, mieril vysoko nad, a tak sme sa po skončení polčasu porúčali do kabín za dvojgólovej straty na Ružomberok.

Druhý polčas prebiehal dlhšiu dobu hlavne medzi pokutovými územiami len s náznakmi šancí na oboch stranách. K prvej vážnejšej príležitosti sme sa v druhej polovici stretnutia dostali až v 59. minúte, kedy Vida po Ľuptákovom vysunutí vystrelil z nebezpečnej pozície, bránený však poslal len slabší pokus. O štyri minúty si Živković vyhliadol odrazenú loptu, zasekol si obrancu a vystrelil k pravej žrdi, nanešťastie jeho pokus zachytil kapitán domácich Kružliak. Ďalšie minútky priniesli rozkúskovaný a neustále prerušovaný futbal, dalo by sa ho označiť aj ukončovaním ročníka. V 78. minúte striedajúci Mészáros našiel úplne voľného Šafranka pred Macíkovou bránou, lopta sa mu však v tutovke pošmykla na hlave, čím sa nezmestila medzi tri žrde. Rovnako v gólovej príležitosti sa o tri minúty ocitol na druhej strane Faško, kedy ho úplne voľného našiel Kupec, no ani on loptu umiestniť nedokázal. Záver stretnutia sa iba dohrával, a tak po jeho skončení Ružomberok oslavoval tretie miesto, kým náš celok smútil z prehry. Aj napriek tomu dostali hráči DAC-u mohutný potlesk od našich fanúšikov za celosezónne výkony.

Ôsma prehra uzatvára ročník 2016/17 a odsúva nás opäť po roku na siedmu priečku fortunaligovej tabuľky. Zvrátiť ju nedokázal ani náš fantastický dvanásty hráč, ktorý nás dnes prišiel podporiť v počte 137 „žlto-modrých“, no zároveň sa mu chceme poďakovať za celosezónnu fantastickú podporu. Ročník 2016/17 napísal svoju záverečnú bodku. Tešíme sa na vás v nasledujúcom, ktorý má začiatok naplánovaný na 22. júla.

Csaba László, DAC: „Z našej strany bol prvý polčas veľmi zlý, dokonca horší ako prvý polčas proti Prešovu. Druhý polčas už bol lepší, lenže stále to nebolo dostatočne dobré. Ružomberok dnes vyhral ako lepší celok a ja mu gratulujem k postupu do Európskej ligy. Verím, že sa stretneme v kvalitných dueloch aj v ďalšej sezóne. Zároveň chcem poďakovať fanúšikom za celosezónnu podporu a verím, že v nasledujúcom ročníku im prinesieme ešte viac radosti.“

Norbert Hrnčár, Ružomberok: „Odohrali sme najlepší možný zápas na ukončenie sezóny. Stretnutie a futbal nám chutil, a táto chuť je podložená poctivou prácou počas celej sezóny. Veľmi pekne sme ju aj ukončili a zároveň si myslím, že je to výborná pozvánka na Európsku ligu, ktorá sa tu nehrala jedenásť rokov. Verím, že bude plný štadión bez ohľadu na súpera a to by bolo zároveň pre nás zadosťučinenie za celý odohraný ročník.“