StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Železiarne Podbrezová
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Erik Pačinda 44
90+2. minúta1 - 0FK Železiarne Podbrezová

• 90+2.

Prvé kolo ročníka 2016/17 sa práve skončilo. Po jeho odpískaní vypukla v Mol Aréne obrovská radosť jasajúceho publika, ktoré oslavuje zisk troch bodov. Dnešné stretnutie síce nebolo až tak atraktívne z pohľadu množstva gólových príležitostí, no počas celého stretnutia sme dominovali na lopte, boli sme nebezpečnejší, a tak si víťazstvo pripisujeme úplne zaslúžene. Chlapci ďakujeme a ďakujeme aj našim fantastickým fanúšikom, ktorí aj dnes boli famózni..

Liga nám už definitívne odštartovala svojim prvým kolom. Najbližšie sa vidíme už o týždeň v sobotu o 18:30 v Trenčíne. Ja vám už len ďakujem za pozornosť a zároveň vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Vo fantastickej atmosfére končiaci sa zápas bude mať predĺženie ešte dve minúty.

• 89.

Ešte sa neskončil ani základný hrací čas a aj napriek tomu prišiel zahrať priamy kop na útočnej polovici brankár Kuciak. Nič mu to nebolo platné.

• 89.
    Martin Kuciak zahrával priamy kop
  • 87.

O minútu neskôr sa po rohovom kope dostal k strele aj Koštrna. Ďalekonosný pokus však bol viac ako nepresný.

• 87.
    Marko Živković zahrával rohový kop
  • 86.

Z ničoho nič veľký závan pred Kuciakom. Čmelíková strela síce bola tečovaná dvakrát, ale aj napriek tomu mala dostatočnú razanciu. Medzi tri žrde sa však nezmestila.

• 85.

Útočné snaženie teraz preukázal Šafranko, ktorý sa s loptou dostal až do šestnástky, lenže v nej už bol od lopty odzbrojený obrancom Podbrezovej.

• 81.

Čmelík aj sám zahral rohový kop, lenže zahral ho poriadne nepresne. Točená pokus skončil mimo ihriska.

• 81.
    Lukáš Čmelík zahrával rohový kop
  • 80.

Po striedaní na strane Podbrezovej máme v tomto stretnutí vyčerpané už všetky striedania. Medzitým sa dostal k streleckému zakončeniu Čmelík. Strelou za pokutovým územím pre naše mjžstvo vybojoval rohový kop.

• 76.

Priamy kop zahralo aj naše mužstvo a skončil úplne rovnako ako u Železiarov. Kým doletel center, tak hlavný arbiter tohto stretnutia odpískal faul nášho mužstva,

• 76.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 73.

Po štandardke Leška neprišlo k žiadnemu rozruchu. Rozhodca ešte predtým ako dopadol center odpískal faul hosťujúceho celku v pokutovom území.

• 73.
    Dávid Leško zahrával priamy kop
  • 71.
    Yves Simon Pambou opustil ihrisko, nahradil ho Zoltán Kontár
  • 70.

Koštrna sa dostal k centru z ľavého krídla, lenže spoluhráča pred pokutovým územím nenašiel.

• 68.

Vyzeralo to spočiatku tak, že Simon sa dostane do nebezepčnej kontry. Nakoniec bol príliš pomalý, po niekoľkých prihrávkach sme prišli o loptu.

• 66.
  • 66.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 4998 divákov.

• 64.

Ľupták teraz riadne pohrozil Kuciakovi. Napriahol z veľkej diaľky, no jeho ďalekonosný pokus minul pravú žrď len o centimetre. Gólman hostí by pravdepodobne nemal šancu.

• 64.
    Marin Ljubičić zahrával priamy kop
  • 62.
    Miroslav Viazanko bol napomínaný žltou kartou
  • 61.

V ďalších minútach sme boli svedkami viacerých osobných a tvrdých súbojov. K zaujímavej akcii sa teda nedostalo ani jedno mužstvo.

• 58.

Šafranko bol teraz veľmi aktívny v útoku. Zbavil sa dvoch obrancov a namieril si to rovno k bráne, kde už o loptu prišiel.

• 57.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 57.

Pačinda si nabiehal k pokutovému územiu. Najprv poslal center, no ten zo zablokovaný. Dostal sa aj k odrazenej lopte, po čom sa pokúsil o strelu. Pálil slepými.

• 54.

Po dvojitom striedaní bol na rade priamy kop Leška. Hostia z nehu veru veľa nevyťažili. Macej v bráne mohol byť pokojný.

• 52.

Priamy kop sme opäť zahrali na krátko. Loptu dostal Živković, ktorý si aj vyskúšal strelu. Pálil nepresne.

• 51.
    Kristopher András Vida zahrával priamy kop
  • 49.

Rohový kop zahraný Vidom rozruch pred Kuciakovou bránou nepriniesol. K lopte sa dostali hostia.

• 48.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 47.

Naši fanúškovia v týchto chvíľach poďakovali nášmu bývalému trénerovi Lászlovi Csabovi za odvedenú prácu v minulej sezóne transparentom "Ďakujeme László Csaba".

• 47.

Aj druhý polčas začíname aktívnejšie. Už sme sa dočkali aj zakončenia. S loptou sa pohral pred pokutovým územím Pambou až zakončil k ľavej žrdi. Nebol presný.

• 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od hráčov Podbrezovej.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila a môžem radostne napísať, že sa skončila víťazne pre naše mužstvo vďaka Pačindovmu gólu do šatne. Tento polčas síce atraktivitou až tak nenadchol, no boli sme v ňom lepším celkom, a preto teraz vyhrávame zaslúžene. Pevne verím, že teraz aj s fantastickou diváckou kulisou si toto vedenie nenecháme vziať. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva ešte jednu minútu.

• 44.

Ljubičić vybojoval priamy kop na hrane pokutového územia, ktorý zahral Pačinda a zahral ho FANTASTICKY, GOOOOOOOOOL. Loptu poslal nekompromisne k ľavej žrdi, kde sa úplne márne naťahoval Kuciak. Fantázia, vyhrávame, je na čase mať úspešný trojbodový vstup do sezóny.

• 44.
    Erik Pačinda strelil gól
  • 44.
  • 41.

Hra sa nám ustálila medzi šestnástkami. Aj napriek tomu našu skvelí fanúšikovia vytrvalo ženú naše mužstvo za otvráracím gólom.

• 38.

Ďalšia štandardka bola pre zmenu odpísakaná pre naše mužstvo, no nepochodili sme lepšie ako Železiari.

• 37.

Hostia si teraz zahrali aj priamy kop. Počas nej naše mužstvo predviedlo nachystanú ofsajdovú pascu, keď sa zrazu všetci hráči rozbehli preč od Maceja, lopta nakoniec skončila v brankárovom náručí.

• 37.
  • 36.
  • 35.

Prvý rohový kop Podbrezovej zahral Leško. Loptu poslal do malého vápna, kde sa do súboja dostal Šatka s Krivákom. Náš obranca bol úspešnejší.

• 34.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 34.

Po našej strate lopty sa rýchlu kontru snažil založiť Válovčan. Kolmicu však zastavil Šatka.

• 31.

Dnes je riadne horúco, a tak sa na rad dostala aj občerstvovacia prestávka.

• 29.

Pohrozili aj hostia. K strele za šestnástkou sa dostal pravdepodobne Migaľa, ktorého pokus zablokoval Simon.

• 28.

Za nami je už takmer pol hodina. Doterajší priebeh má pomalší rozbeh, v ktorom však dominuje naše mužstvo aj napriek menšiemu množstvu nebezpečných príležitostí.

• 25.

Ďalšia gólová príležitosť, tak to nie je možné. Úlohy si tentokrát Pačinda a Šafranko vymenili. Palo si potiahol loptu popri bránkovej čiare až perfektne nahral Pačindovi. Erik však z výbornej pozície poslal len slabší pokus priamo Kuciakovi, škodaaaa tejto nevyužitej šance.

• 22.

Uuuuuuu a teraz bolo poriadne horúco pred Kuciakovou bránou. Pačinda zahral štandardku na vzdialenejšiu žrď, kde si výborne nabehol Šafranko. Dokázal aj zakončiť hlavou, lenže v gólovej pozícii tesne minul bránu.

• 21.
  • 20.

Po faule kapitána Kostelného zahral následnú štandarku Vida na krátko. Naši futbalisti sa proti Podbrezovej defenzíve nedokázali presadiť.

• 19.
  • 19.
    Jaroslav Kostelný bol napomínaný žltou kartou
  • 17.

Na rad mal prísť priamy kop, lenže rozhodca najprv musel dohovárať hráčom. Potom poslal Vida center smerom k bráne na Huka, lenže obranca hostí sa k lopte dostal skôr.

• 17.
  • 14.

Pačinda zahral rohový kop na krátko nabiehajúcemu Vidovi, ktorý mu loptu hneď vrátil, no aj napriek tomu sa centrom nedokázal presadiť.

• 14.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 12.

Teraz sme boli svedkami aj centra z pravej strany ihriska, ktorý však nenašiel adresáta.

• 11.

K zakončeniu sa dostalo už aj naše mužstvo. Autorom strely spoza šestnástky bol Ljubičić, ktorý však minul pravú žrď.

• 9.

Aj v dnešnom zápase panuje perfektná futbalová atmosféra, ktorú netvorí nik iný, ako naši úžasní fanúšikovia, ktorých je na tribúnach vyše 5000.

• 7.

Viazanko sa dostal síce k strele, ale jeho pokus bol zablokovaný našim futbalistom.

• 5.

Svoj prvý útok založila aj Podbrezová, k našej šestnástke sme je však nedovolili priblížiť sa.

• 3.

Zápas sa len začal a my máme za sebou už dva rohové kopy. Po prvom sme získali hneď druhý, ktorý už nebol centrovaný do vápna, ale zahraný po zemi. Úspech neslávil ani jeden z týchto pokusov.

• 3.
  • 2.
  • 1.

Stretnutie a nový ročník Fortuna ligy sa práve začal s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Pred výkopom prišiel osobne majiteľ odovzdať ceny za najkrajšie góly jari. Tretie miesto získal Erik Pačinda, druhé Marko Kelemen a víťazom sa stal Pavol ŠAFRANKO, gratulujeme.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem aj v novom ročníku Fortuna ligy, kde práve teraz nastupujú hráči oboch celkov na ihrisko. Domáci DAC nastupuje v žlto-modrých farbách, kým hostia prichádzajú na trávnatú plochu v bielych dresoch. Už o chvíľu nám teda odštartuje nový ročník, ktorí pevne veríme, že bude pre naše mužstvo úspešní. Našim cieľom je prvá šestka v prvej fáze a neskôr sa dostať aj do prvej štvorky. Proti nám nastúpi tabuľkový sused z minulého ročníka, s ktorým sme až do konca ročníka bojovali o miestenku do Európskej ligy. Pre smolu oboch celkov táto snaha bola neúspešná. Aj tento ročník odštartujeme s plnými tribúnami a snáď aj s úspešným trojbodovým zápisom. DAC do toho!

• 0.

Predošlých 10 vzájomných zápasov. Prvý duel sa hral v 2. lige, kým zvyšok prebehol v najvyššej súťaži:

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 22.7.2017 o 20:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 1. KOLE FORTUNA LIGY:

Vynikajúci vstup do novej sezóny! Po celozápasovej dominancii sa našim hráčom podarilo doviesť stretnutie do úspešného konca. Autorom víťazného gólu je Erik Pačinda, náš najlepší strelec z minulých dvoch ročníkov. Fantastické, takmer päťtisícové publikum nesklamalo ani v súboji s Podbrezovou.

Majiteľ Oszkár Világi prišiel osobne odovzdať ceny za najkrajšie góly jari ešte pred úvodným výkopom. Víťazom sa stal Pavol Šafranko, druhé miesto získal Marko Kelemen a tretí skončil Erik Pačinda. Gratulujeme! Debut v našom drese si odkrútili Macej s Koštrnom, ku ktorým sa v priebehu zápasu pridali aj striedajúci Čmelík a Divković. Naopak chýbali zranení Aluku a Mervó, kvôli reprezentačným povinnostiam Davis a pre trest z minulej sezóny aj Domonkos. Prvý dotyk s loptou v novom ročníku Fortuna ligy si pripísali naši futbalisti. Hneď v úvode sme si vypracovali dva rohové kopy, ktoré však neviedli k zakončeniu. Ďalší priebeh zápasu ponúkol našim fanúšikom opatrnú oťukávačku nového ročníka bez výraznejšej príležitosti na skórovanie. Horúco bolo až v 22. minúte, Pačinda našiel z priameho kopu Šafranka nabiehajúceho k vzdialenejšej žrdi, ktorý z gólovej pozície hlavičkoval tesne vedľa. O tri minúty sa Kuciak opäť zapotil, Šafranko si potiahol loptu popri bránkovej čiare, nahral Pačindovi do tutovky, Erik však vyslal len slabší pokus priamo na brankára. Po týchto dvoch veľký príležitostiach sa hra opäť presunula prevažne medzi pokutové územie až prišla 44. minúta a priamy kop Pačindu z rohu šestnástky. Naše krídlo loptu fantasticky umiestnilo k ľavej žrdi, kde sa Kuciak naťahoval márne - 1:0. Kedže to bol gól do šatne, tak sme po jeho odpískaní odišli do kabín za zaslúženého jednogólového vedenia.

Aj druhú polovicu stretnutia sme začali aktívnejšie. Už v 47. minúte strieľal Pambou, bohužiaľ však vedľa brány. Rovnako nepresný pokus sme videli aj v 52. minúte od Živkovića. V aktivite pokračovalo naše mužstvo, avšak vytvorilo si len viacero pološancí. K nebezpečnému zakončeniu sa dostal až Ľupták v 64. minúte, keď napriahol z veľkej diaľky, no len tesne minul pravú žrď. Pokračovalo sa v opatrnom futbale, čo nám však vyhovovalo. V 81. minúte napriahol Čmelík za pokutovým územím, jeho slabší pokus Kuciak vytesnil na roh, z ktorého sme nič nevyťažili. V závere stretnutia sa predviedli strelou vedľa Čmelík a o minútu neskôr aj Koštrna. Súpera sme nepustili ani do záverečného tlaku, a tak sa po záverečnom hvizde mohli v MOL Aréne rozbehnúť salvy osláv. Podbrezová nás v tomto stretnutí neohrozila ani raz, kým my sme si pripísali osem streleckých pokusov na bránu a deväť mimo troch žrdí. O zaslúženom víťazstve tak niet pochýb.

Liga nám už definitívne odštartovala svojim prvým kolom, ktoré ešte raz treba prízvukovať, sme vyhrali. Najbližšie sa vidíme v 2. kole už o týždeň v sobotu o 18:30 v Trenčíne.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že prvý zápas býva vždy komplikovaný a špeciálne pre nás, keďže sme prišli ako nový trénerský štáb. Tým pádom sme menej poznali aj súpera. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, lebo sme odohrali dobrý zápas aj napriek nepresnostiam vo finálnej fáze. Je pre nás dobré, že sme boli úspešní, lebo máme dosť veľa problémom. Prípravu sme začali až 22. júna a stále nám chýbali nejakí hráči. Macej, Huk, Šafranko a Šatka kvôli ME do 21 rokov boli s nami len týždeň, kým Davisa sme počas prípravy nemali vôbec k dispozícii. Tým pádom sme mali dosť veľa problémov, no už  sme kompletní, a tak si myslím, že sa stále budeme len zlepšovať. Na záver musím povedať, že hráči odohrali na domácom ihrisku maximum, dali do zápasu srdce. Inak sa však pred publikom, ktoré spieva od prvej do poslednej minúty, ani nedá hrať.“

Karol Praženica, Podbrezová: „Čo sa týka dnešného zápasu, tak vstup sme nemali dobrý. Boli sme ustráchaní, kým súper nás tlačil cez štandardky. Bol viacej pred bránou, aj keď čisté šance nemal. Po dvadsiatich piatich minútach sme vyrovnali hru, boli sme už viac pred súperovou bránou aj keď sme ju výraznejšie nedokázali ohroziť ani my. Chýbala nám dobrá záverečná prihrávka, prípadne presnejšia strela. Prvý polčas ovplyvnil záverečný gól Pačindu. V druhom dejstve sme po siedmych minútach striedali a išli do väčšieho risku, keďže sme nasadili ofenzívnejších Rendlu a Káčeríka. Boli sme aktívnejší, no šance sme si nevytvorili. Mali sme príležitosti po štandardkách, dali sme aj gól, čo však rozhodca neuznal. Záver si už domáci ustrážili. Dali gól, kým my sme neskórovali, takže vyhrali zaslúžene.“